PIROK 125. kv kissanäyttely *RED* 4.9.2016
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 4.9.2016 Loppuu 4.9.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 5.8.2016
Yleisöaika alkaa 9:30 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:45
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.8.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 320   Kategoriat 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Sastamala **RED**
Toimihenkilöt Näyttelypäälliköt: Sanna Nisula sanna.nisula@pirok.org
Näyttelysihteerit: Kristiina Martikainen (Kat 4, KK), Hirsimäentie 12, 37860 Kärjenniemi puh. 0405237764 & Pia Hassell (Kat 3), Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, puh. 0415036421
Tavoitat näyttelysihteerit parhaiten sähköpostitse show@pirok.org, töissä emme hoida näyttelyasioita
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org, p. 0407062191
Palkinnot ja ruusukkeet ovat tervetulleita: Annemari Rautavesi, annemari.rautavesi@pirok.org
Raha-asiat: Kristiina Martikainen, kristiina.martikainen@pirok.org
Assistenttianomukset osoitteeseen: assistentit@pirok.org
Lisätietoja Näyttelypaikka: Vexve-areena, Ratakatu 27, Sastamala
Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana.

Näyttelymaksu/kissa (1 arvostelu/2 arvostelua): 40 €/70 €, PIROK:in jäsenet 40 €/64 €, ei-FIFe -kissat 50 €/100 € (ei leimakorttimaksua). Leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa (2 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun ja leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
3 119
4 124
Kotikissat 7
Yhteensä 250

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 BEN n 24 FI SK RX 15 FI*Alcarinqua Demeter Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Bereth (BEN n 24)
2 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 BIV NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
3 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Felicitas Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX2
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x FI*Alcarinqua Catelyn (BEN n 22)
4 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Guinevere Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
5 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Starglitters Klarissa Naaras Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP NOM
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x FI*Starglitters Elyse (BEN n 22)
6 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Starglitters Linnea Naaras Kastraatti Henry Hornell EX2
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x FI*Starglitters Iiris (BEN n 24 33)
7 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
8 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
9 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Galadriel Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
10 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS NOM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
11 BLH n FI SK RX 16 FI*Treselle's Espresso Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell Abs
FI*Treselle's Walton Brown (BLH b) x Britimanti Bubble Blue (BLH a 03)
12 BML I / BML bs 11 31 FI SRK LO 13 FI*Kissamummon Suukko Poika Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS NOM
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
13 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 15 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
14 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO FI*Kimuli's Love Story Naaras International Champion Henry Hornell Abs
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
15 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 BIV NOM
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
16 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras International Premior Henry Hornell Abs
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
17 BSH n FI SRK LO FI*Feronian Gaia Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
18 BSH n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros Champion Marteinn Tausen Abs
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
19 BSH a FI SRK LO FI*Coventry's Endymion Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
Belten's Don Sebastian (BSH c) x FIN*Sinisilkin Inkivääri (BSH g)
20 BSH a FI SRK LO 14 FI*Ruusutarhan Ottilio Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
21 BSH a FI SK LO 16 EE*Lja Mur Ken Kingdom Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
Odyssey Roxera *LT (BSH a) x EE*Lja Mur Charlotte Le Charme (BSH a)
22 BSH a FI SK LO 16 FI*Feronian Kashmir Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX2
FI*Ruusutarhan Ottilio (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
23 BSH a FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Prospero Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 BIV
FI*Ruusutarhan Notabene (BSH n) x FI*Feronian Jade (BSH a)
24 BSH a FI SRK RX FI*Feronian Heliotropium Uros International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Tassulähteen Ähäkutti (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
25 BSH c EE*Marshal First Volex Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM BIS
EE*Watson Aston First Volex (BSH c) x EE*Ana-Maria Konti First Volex (BSH c)
26 BSH c EE*Chantelle Happy First Volex Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
EE*Watson Aston First Volex (BSH c) x EE*Lassie Coral First Volex (BSH a)
27 BSH c EE*Diana Queen Hous First Volex Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 BIV
EE*Vincent Coral First Volex *** (BSH c) x EE*H.Margo First Volex *** (BSH c)
28 BSH e FI SK LO 14 FI*Feronian Ivory Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
29 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
30 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
31 BSH f FI SRK RX 13 FI*Coventry's Gwenhwyfar Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FI*Coventry's Daybreak (BSH f)
32 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Henry Hornell KM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
32 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Helene Reiter 2
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
33 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
34 BSH n 24 FI SK LO 15 FI*Safra's Samuel Whiskers Uros Avoin Marteinn Tausen Abs
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
35 BSH f 22 FI SRK LO 14 FI*Coventry's Joy Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
S*Palace&Main's What if (BSH n 22) x FI*Coventry's Daybreak (BSH f)
36 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
37 BSH ns 11 FI SRK LO FI*Gnome's Britannia Silver Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
38 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
39 BSH ns 22 64 FI SK RX 15 FI*Kipardi's Norman Uros Avoin Marteinn Tausen Abs
Bossche Bol de Broeckloni (BSH ns 22) x FI*Kipardi's Jane Austen (BSH ns 24)
40 BUR n FI SRK LO FI*Bumpulina Wilberforce Uros International Champion Annika Billing EX1 CAGCIB BIV NOM
Omark Charlesbur, CZ (BUR n) x FI*Bumpulina Tosca Wilde (BUR n)
41 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros International Champion Annika Billing EX2
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
42 BUR n FI SK LO 14 FI*Seirene Rafiki Uros Champion Annika Billing EX1 CACIB
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
43 BUR n FI SK LO 15 FI*Almond's Freyja Naaras Avoin Annika Billing EX2
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
44 BUR n FI SK LO 14 FI*Seirene Rapunzel Naaras Avoin Annika Billing EX1 CAC
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
45 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros Pennut 4-7 kk Annika Billing EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
46 BUR n FI SK LO 16 FI*Oliivian Charlie Brown Uros Pennut 4-7 kk Annika Billing EX2
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
47 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Annika Billing KM BIV NOM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
47 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Helene Reiter 3
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
48 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros Grand International Premior Annika Billing EX1 CAPS
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
49 BUR n FI SRK LO FI*Narinder Dances with wolwes Naaras Grand International Premior Annika Billing Abs
FIN*Almond's Victor Hugo (BUR n) x FIN*Narinder Clueless (BUR b)
50 BUR n FI SRK LO 13 Bjelke's Givenchy Uros International Premior Annika Billing EX1 CAGPIB
Bjelke's Ali Baba (BUR n) x Taiko Charlesbur, CZ (BUR f)
51 BUR n FI SRK LO FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl Naaras International Premior Annika Billing EX1 CAGPIB
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x Bjelke's So Long (BUR b)
52 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
53 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS BIV NOM
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
54 BUR a FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
55 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
56 BUR b FI SRK LO FI*Shu-Shun Talven Prinsessa Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
FI*Oliivian Wagner (BUR b) x FI*Shu-Shun Mystinen Mata Hari (BUR b)
57 BUR b FI SK LO 16 LV*Malsan Charlie Daniels Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 BIV NOM
LV*Malsan Prince de Pachet (BUR b) x LV*Malsan Fumiko (BUR n)
58 BUR b FI SK LO 16 FI*Mama-Alcialon Impossible Ivanka Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Shu-Shun Intianlootus (BUR b) x FI*Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy (BUR b)
59 BUR b FI SRK LO 14 FI*Almond's Domino Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
FI*Tai-Hao Mocha Touch (BUR b) x FI*Almond's Åsa Pumpulipilvi (BUR c)
60 BUR b FIN SRK LO FIN*Narinder Clueless Naaras Veteraani Helene Reiter 4
FIN*Kellokanervan Alfonso (BUR c) x FIN*Narinder Bridget Jones (BUR n)
61 BUR c FI SK LO 16 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Pennut 4-7 kk Annika Billing EX1 NOM
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
62 BUR c FIN SRK LO FIN*Cattish Unique Zircon Uros Grand International Premior Annika Billing EX1 CAPS BIV
GB*Vervain Haruko (BUR c) x FIN*Cattish Fort Victoria (BUR j)
63 BUR c FI SRK LO FI*MunKisun Meukow for Cattish Uros Premior Annika Billing EX1 CAPIB
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*MunKisun Jingle Bells (BUR n)
64 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Kastraatti Annika Billing EX1 CAP
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
65 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
66 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Love Bites Uros Avoin Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
67 BUR d FI SK LO 16 FI*Shu-Shun Keijunlilja Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Shu-Shun Mary Jane (BUR h)
68 BUR e FI SRK LO 14 FI*Cattish Mercury Rising Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
69 BUR e FI SK LO 14 FI*Oliivian Öyvind Uros International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB NOM
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Wahine (BUR h)
70 BUR g FI SK LO 15 FI*Aberwyn Maja Gräddnos Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Enjoy Blueberry Muffin (BUR g)
71 BUR g FI SK LO 16 FI*Ninelli's Öögabööna Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Ninelli's UltravioletUtopia (BUR j)
72 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS NOM
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
72 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras Veteraani Helene Reiter 4
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
73 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Nuoret 7-10 kk Annika Billing EX1
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
74 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Annika Billing EX2
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
75 BUR j FI SRK LO FI*Ninelli's Sylvi Suloinen Naaras Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Ninelli's Nenu-Nenu (BUR e) x FIN*Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n)
76 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
77 CHA FI SRK LO Fric-Frac de Fer et Velours Uros Supreme Champion Henry Hornell KM
Uran a.d. Hause Franck (CHA ) x Corvette de Fer et Velours (CHA )
78 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX FI*Touchant Sans la Queue Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
79 CYM 51-52 / CYM d 22 52 FI SRK RX 14 FI*Touchant Valentine Chalereuse Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
FI*Caaleigh Baby Pumpkin (CYM d 23 52) x FI*Touchant Sage Tigre (CYM fs 09 54)
80 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Belle Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 BIV NOM BIS
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
81 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's New Moon Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
82 CYM 53 / CYM n 09 53 FI SRK RX 14 FI*Pikkeen Pippuri Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene Mitätöity Mitätöity
Briar-Brae Mikki Hiiri (CYM n 03 51) x FIN*D'manns Toes (CYM f 09 22 52)
83 CYM 53 / CYM n 03 53 FI SK RX 16 FI*Pikkeen Finlandia Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Meamoons MX A Enjoy Life (CYM e 01 52) x Sarafina (CYM f 52)
84 EUR n FI SK RX 14 FI*Sireenin Aamunkoi Naaras Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
85 EUR n 24 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Dorothy Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FI*Pinkkitassun Bette (EUR f 22)
86 EUR n 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pikasso Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
86 EUR n 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pikasso Uros Veteraani Helene Reiter 2
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
87 EUR e 22 FI SK RX 15 FI*Tiikerililjan Lutukka Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x FI*Tiikerililjan Kiskis (EUR d 24)
88 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
89 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Dream-World's Super Salty Naaras Champion Annika Billing EX1 CACIB
FI*Katinhännän Kirkas Kvasaari (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Unelma (EUR ns 22)
90 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Emeljan Uros Champion Annika Billing EX1 CACIB
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
91 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
92 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
93 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
94 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
95 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
96 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI SK RX 14 FI*Meamoons MX A Be Yourself Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FIN*Conan Jabur (MAN f 03 22 54) x Yamasee MX S Feliz (MAN f 09 52)
97 MAN 51-52 / MAN f 09 24 52 FIN SRK RX FIN*JoJon Hui Dec Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
97 MAN 51-52 / MAN f 09 24 52 FIN SRK RX FIN*JoJon Hui Dec Naaras Veteraani Helene Reiter 1
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
98 MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 14 FI*Pikkeen Pectus Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Ballawhane Hurley-Burley (MAN d 22 53) x Sarafina (CYM f 52)
99 MAN 53 / MAN n 09 53 FI SK RX 15 FI*Pikkeen Tuike Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x FI*Pikkeen Pippuri (CYM n 09 53)
100 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
100 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Helene Reiter 1 NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
101 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
102 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
103 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
104 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Annika Billing KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
105 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*WiliWilla Orange Tip Naaras Champion Annika Billing EX1 CACIB
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
106 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Northalla Ethereal Medium Naaras Nuoret 7-10 kk Annika Billing EX1 NOM
FI*Northalla Blackbeard (OCI ns 24) x FI*Northalla Peridodite (OCI b 24)
107 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck Naaras Nuoret 7-10 kk Annika Billing Abs
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x Pikespeak Estrella of Woodcocks (OCI ns 24)
108 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Annika Billing KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
108 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Helene Reiter 3
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
109 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Northalla Fizzing Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
110 OCI os 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Moonlight Naaras International Champion Henry Hornell Abs
FI*Northalla Springwater (OCI ns 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
111 SNO n 05 FI SK RX 16 Federico Snowshoe-Pearls*PL Uros Pennut 4-7 kk Annika Billing SNO a 05
Swissmountains' D'Rhett Butler (SNO n 05) x Southpole Ti Amo (SNO a 05)
112 SNO a 05 FI SK RX 16 HR*Adriasnow Vale Glamourgan Naaras Avoin Annika Billing EX1 CAC
Kiabindhi Snow King (SNO a 05) x Alpinestar's White Sox Dakota (SNO n 05)
113 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Helene Reiter KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
114 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
115 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Modunia Mgodi Uros International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
116 ABY n FI SRK LO FI*Link Sanaa Raziya Naaras International Champion Helene Reiter EX2
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Ayana (ABY o)
117 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
118 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Figaro Uros Avoin Helene Reiter EX1 CAC
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
119 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1 NOM
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
120 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Premior Helene Reiter Abs
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
121 ABY n FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Valley of Ashes Naaras Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP NOM
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
122 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
123 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Supreme Champion Marie Westerlund Abs
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
124 ABY a FI SK LO 16 FI*Silkkihienon XO Emiliani Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
S*Aucuparia's Dareios Ochos (ABY a) x FI*Silkkihienon Voces Intimae (ABY a)
125 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
126 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
127 ABY os FI SRK LO S*Saivokattens Silver Saga Naaras Avoin Marie Westerlund Abs
FI*Dweia's Cyfan Ffurfafen (ABY os) x S*Abbey Garden Lady Silver Sakura (ABY ps)
128 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Cleverkitty BluLalibelahOlinda Odile Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Willicon Lo Stregatto (BAL w) x FI*Mummeli Blulalibelah Olinda (SIA n)
129 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
130 BAL n 21 FI SK LO 15 FI*Willicon Until I Get You Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
131 BAL c 21 FI SK RX 16 FI*Noxx The Winner Takes It All Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1 NOM BIS
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
132 BAL h 21 FI SK LO 16 FI*Jalecat's ÄssäMix Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1
FI*Jalecat's X'tra XoXo (OSH n 24) x FI*Willicon Freixenet Elyssia (OSH q)
133 CRX I / CRX b FI SK LO 16 FI*Claypond's On Advance Uros Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x EE*Solaris Planet Floris (CRX f)
134 CRX I / CRX ns FI SK LO 16 FI*Ballerina's Prudenza Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
FI*Ballerina's King Florestan (CRX ns 09) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
135 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Framillan the dawn of a new age Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 BIV NOM
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Oh, I'm Your superstar (CRX b 03)
136 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
137 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
138 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Vain like Marie Antoinette Naaras Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC
FI*Huissin Mister Black Bean (CRX n) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
139 CRX II / CRX c 03 FI SK RX 16 FI*Framillan Witty Jester Uros Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Framillan Oh yes, You can love me (CRX c 09) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
140 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 16 FI*Raitakatin Sue Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Derekaz Electrique (CRX n 09 22) x Changes Liza Jane (CRX ns)
141 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Vera Vasilieva KM NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
142 CRX III / CRX h FI SK LO 16 FI*Claypond's In Advance Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x EE*Solaris Planet Floris (CRX f)
143 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
144 CRX IV / CRX f 03 Pikkupirun Crazy Bird *** Naaras Kastraatti Sebastian Pruchniak EX1 No Cert
RO*Elian Rex Heartbreaker (CRX d 03) x FIN*PikkuPirun Salve Mea (CRX a)
145 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1 NOM
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
146 CRX V / CRX a 24 FI SRK LO FI*Framillan Good&Plenty Naaras Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM
FI*Huissin Pinsiön Paroni (CRX a 09 24) x FI*Framillan Calamitous rain (CRX b)
147 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Grand International Champion Sebastian Pruchniak EX1 CACS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
148 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bon Nuit Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1 BIV
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
149 CRX V / CRX a 23 FI SRK LO 13 FI*Tajomer Hello Kitty Naaras Premior Sebastian Pruchniak Mitätöity Mitätöity
S*Jazz-Annas Whomper (CRX n 24) x FIN*Darling-Isis' Clouded Dream (CRX g)
150 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 16 FI*Framillan Zaza Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Sweet Blueberry Pie (CRX a 03 24)
151 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Avoin Helene Reiter EX1 CAC BIV
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
151 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
152 CRX VII / CRX n 21 33 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bonne Journee Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
153 CRX VII / CRX b 21 32 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bonjour Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
154 DRX III / DRX gs FIN SRK RX Cherek Hipperty Skipperty Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
Bountiful Bun Biter (DRX ns) x Grizabella Xipadeedoodah (DRX ds)
155 DRX VII / DRX ns 21 32 FI SRK LO FI*Mirexin Cassius Uros Kastraatti Vera Vasilieva EX1 CAP
FIN*Mirexin Amadeus (DRX ns 09 21 33) x S*Krasivajas Ses Beauty (DRX c 21 32)
156 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici Uros Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
157 DSP III / DSP f FI SK RX 16 Wrinkleface Golden Coin Naaras Champion Helene Reiter EX1 CACIB NOM
FIN*Skinny-Dip's Arthur (DSP n 03) x Artlucia Angelic (DSP a 33)
158 OLH b FI SK LO 16 FI*Jalecat's ÄhäKutti Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*Jalecat's X'tra XoXo (OSH n 24) x FI*Willicon Freixenet Elyssia (OSH q)
159 OLH n 25 FI SRK LO Topeng News Flash of Noxx Uros Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM NOM
Purrmatix Headline News (BAL n 21) x Purrmatix Tiny Bubbles of Topeng (OLH b 03 25)
160 OLH a 24 FI SK RX 15 FI*Noxx Allegro Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*Noxx Cassiopeia (OLH f 24)
161 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros Kastraatti Sebastian Pruchniak EX1 CAP
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
162 OSH w 61 S*Jean Dark Benjamin Syrsa Uros Champion Vera Vasilieva Abs
HU*Imladris Indil Simon Templar (OSH w) x S*Jean Dark Prinsessan Jasmin (SIA n 21)
163 OSH w 64 La Bell Alba Amazon Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1 NOM BIS
HU*Imladris Indil Simon Templar (OSH w) x Calenacat's Taj Mahal (OSH a 03)
164 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros International Champion Marie Westerlund Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
165 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
166 OSH n Fabio Holiday East Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB BIV NOM BIS
HU*Okonor Gianduja (OSH b) x Gwenda Meagan Sol Gebo (SIA n)
167 OSH n FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Black Devil Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
168 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
169 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
170 OSH b S*Jean Dark Abra Kadrabra, JW Uros Grand International Champion Helene Reiter Abs
HU*Imladris Indil Simon Templar (OSH w) x S*Jean Dark Prinsessan Jasmin (SIA n 21)
171 OSH b FI SK LO 15 FI*Jalecat's ZC Aamuisin Naaras Premior Helene Reiter EX1 CAPIB
FI*Jalecat's O'Boy (OSH b 24) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
172 OSH c FI SRK LO 14 FI*BaliDancer's Eleeza Naaras Champion Vera Vasilieva EX1 CACIB
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*BaliDancer's Caya (BAL c)
173 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Grand International Champion Vera Vasilieva EX1 CACS
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
174 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
174 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
175 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Vera Vasilieva KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
176 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Vera Vasilieva KM NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
176 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
177 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Grand International Premior Vera Vasilieva EX1 CAPS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
178 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
178 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Henry Hornell 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
179 OSH b 24 FI SK RX 16 Xsemirion FlorElen Chrysolite Uros Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
Kangaroo Linda Chrysolite (SIA w) x Florencia Harmonia (OSH c)
180 OSH b 25 FI SK RX 15 FI*Jalecat's Winner Takes It All Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
Idream (OSH b 22) x FI*Jalecat's MiLady May (OSH b 25)
181 OSH b 25 FI SRK LO FI*Jalecat's MiLady May Naaras Kastraatti Sebastian Pruchniak EX1 CAP
Timille Velvet Valentine (OSH c 24) x FI*Jalecat's Fiona (BAL b 21)
182 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
183 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Grand International Champion Vera Vasilieva EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
184 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
185 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC BIV NOM
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
186 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
187 OSH n 03 La Bell Zting Ray Uros Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
Harly du Bois de la Plaine (SIA a 03 21) x S*Cross-Bow Crest Hell of a Lady (OSH b)
188 OSH n 03 FI SK LO 15 FI*Sultsinan Inky Pinky Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Sultsinan Mocca (OSH n)
189 OSH n 03 FI SRK RX FI*Sultsinan Pieni sydän Naaras Kastraatti Sebastian Pruchniak EX1 CAP
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
190 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Vera Vasilieva KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
190 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
191 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Grand International Champion Sebastian Pruchniak Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
192 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
193 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP NOM
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
194 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
195 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
196 OSH h 03 24 FI SK LO 16 One Fun Sun's World Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
UA*Made in Ukraine X-Factor (OSH b 24) x Appetite Sun's World (OSH e 03 25)
197 OSH ns 03 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
198 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
199 RUS FI SK LO 15 FI*Tcarskii'dvorik Elmeri is for future Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Tcarskii'dvorik Uh - ty! (RUS ) x Katzenhof Hope (RUS )
200 RUS FI SK LO 16 Blue Wind Eternal Flame of Zarin Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Blue Wind Avalon (RUS ) x Blue Wind Witch of Heaven (RUS )
201 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
202 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
203 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
204 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
205 SIA n S*Jean Dark Silvermist Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
HU*Imladris Indil Forseti (SIA n) x S*Jean Dark Iridessa (OSH b)
206 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
206 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
207 SIA b FI SK LO 16 FI*Jalecat's ÄläTyriNyt Uros Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Jalecat's X'tra XoXo (OSH n 24) x FI*Willicon Freixenet Elyssia (OSH q)
208 SIA f S*Yzing's Nezzy Naaras Champion Vera Vasilieva EX1 CACIB
(N)Himmeltinden's A-ha (SIA n 21) x S*Yzing's Giza (SIA d)
209 SIA b 21 FI SK LO 16 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's Uros Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC
S*Limericks Vulcan (SIA e) x SE*Pilgatans Eclipse (SIA b 21)
210 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
211 SIA n 03 FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS NOM
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
212 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
213 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
214 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
215 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Sebastian Pruchniak KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
216 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras Avoin Sebastian Pruchniak EX1 CAC
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
217 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Nuoret 7-10 kk Sebastian Pruchniak EX1 BIV
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
218 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Esox lucius Uros Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1 NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
219 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Elvira chionura Naaras Pennut 4-7 kk Sebastian Pruchniak EX1
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
220 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM BIV NOM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
220 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Henry Hornell 2
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
221 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Sebastian Pruchniak KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
222 SOM n FIN SRK RX FIN*Kisompa's Dianna Naaras Grand International Premior Sebastian Pruchniak EX1 CAPS
S*Lord Avalon Rocco of Kisompa (SOM n) x FIN*Kisompa's Astera (SOM n)
223 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
224 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Charina trivirgata Naaras International Premior Vera Vasilieva EX1 CAGPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
225 SOM a FI SRK LO FI*Foxkiss Athene noctua Naaras Kastraatti Vera Vasilieva EX1 CAP
Voodoo av Sina Bass (N) (SOM n) x FIN*Kisompa's Dianna (SOM n)
226 SOM o FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Qianoush Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
227 SOM p FI SRK LO FI*Foxkiss Buteo lagopus Uros Supreme Premior Vera Vasilieva KM
FIN*Bluestream's Zis'han (SOM p) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
228 SPH IV / SPH f 03 21 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Karmelle Naaras Avoin Sebastian Pruchniak Abs
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FIN*Hebblas Aldora (SPH g 09 32)
229 SPH V / SPH n 33 FI SK LO 16 Vandvis Chocolate Eclair Uros Champion Sebastian Pruchniak EX1 CACIB
Vandvis Just Chocolate (SPH b) x Vandvis Sweetest Perfection (SPH n 33)
230 HCL Noora Naaras Kotikissat Annika Billing 2
230 HCL Noora Naaras Veteraani Marteinn Tausen 1 NOM BIS
231 HCL Sepe Uros Kotikissat Annika Billing 3
232 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Annika Billing 1 NOM
233 HCS Lenni Uros Kotikissat Jurgita Gustaitiene 1
234 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
235 HCS Mei Naaras Kotikissat Jurgita Gustaitiene 2
250 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Annika BUR c, BUR h, BUR n, EUR n 03, EUR ns 22, OCI b 24, SNO a 05, HCL 30
Gustaitiene Jurgita BSH e, BSH ns 11, BUR d, BUR j, CYM 53, EUR g 24, EUR n, EUR n 24, MAN 51-52, MAN 53, OCI bs 24, OCI n 24, HCS 31
Hornell Henry BEN n 22 32, BEN n 24, BEN n 24 32, BLH n, BML I, BSH a, BSH f 22, BSH g, CHA, OCI os 24, VET 4 29
Pruchniak Sebastian BAL h, BAL n 21, CRX III, CRX IV, CRX V, OLH d 24, OLH n 25, OSH b 22, OSH b 24, OSH b 25, OSH f 24, OSH n 03, OSH n 03 24, OSH ns 03 24, SOM n, SPH IV, SPH V 33
Reiter Helene ABY n, CRX I, CRX VII, DRX VIII, DSP III, OSH a 02 21, OSH b, SIA a, VET 3 30
Tausen Marteinn BSH c, BSH f, BSH n, BSH n 24, BSH ns 22 64, BUR a, BUR b, BUR e, BUR g, CYM 51-52, EUR e 22, KOR, VET Kotikissat 30
Vasilieva Vera BAL c 21, CRX II, CRX VI, DRX VII, OSH a 24, OSH a 25, OSH c, OSH c 24, OSH d 24, OSH f, OSH n 01 21, OSH n 24, OSH w 61, OSH w 64, SIA b, SIA b 21, SIA f, SIA n 03 21, SOM a, SOM o, SOM p 30
Westerlund Marie ABY a, ABY o, ABY os, BAL b, BAL w 67, DRX III, OLH a 24, OLH b, OSH a, OSH b 02 21, OSH b 03 24, OSH h 03 24, OSH n, RUS, SIA n, SIA n 01, SIA n 03 32
8 tuomaria