RUROK 13.12.2015
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 13.12.2015 Loppuu 13.12.2015
Ilmoittautuminen alkaa 12.10.2015 Ilmoittautuminen loppuu 22.11.2015
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.11.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 500   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Karkkila
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Tuomo Kotola p. 050 – 553 25 43
Näyttelysihteeri: Outi Jalo show@rurok.fi  p.050-5340810 (vain iltaisin)
Rahastonhoitaja: Sinikka Laine p. 050–5111399
Lisätietoja  
Ilmoittautumiset näyttelyyn Omakissan kautta 12.10 -20.11.2015! 
Postita leimakortit välittömästi ilmoittautumisen jälkeen näyttelysihteerille!
Jos ilmoittautuminen ei onnistu Omakissan kautta lähetetään ilmoittautumiset maksukuitin kanssa osoitteeseen Outi Jalo, Käänteenkuja 4, 21350 ILMARINEN, ei sähköposti ilmoittautumisia. Jokaiseen luokkaan oma ilmoittautumislomake.
Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset tai maksuepäselvyydet voivat johtaa ilmoittautumisen hylkäykseen.
Yhteydenotot näyttelysihteeriin ensisijaisesti sähköpostilla show@rurok.fi. Huomioithan etten voi työaikana vastata puhelimeen!
Vain luokka ja värimuutokset ovat mahdollisia 20.11.2015 jälkeen.
 
Mahdollinen karsinta suoritetaan ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella. Mukaan otetaan 500 ensimmäistä ilmoittautumista kummallekin päivälle.
 
Näyttelymaksut ja näyttelymaksutili: Näyttelymaksutili Myrskylän Säästöpankki FI92 4210 0010 0687 30.
Näyttelymaksu 37é / kissa, väri ja siitostarkastus luokka erikseen 37 é ja arvostelun yhteydessä 10 é. Veteraaniluokan maksu perusarvostelun lisänä 10 é/kissa. Kasvattaja-, ja siitosluokat ovat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan.
RUROKin jäsenet 34 é / kissa.
Luettelo, joka sisältää molemmat päivät 3 € jos se maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä, näyttelystä ostettuna 4 €
 
Ruusukkeet ovat maksullisia seuraavasti: sertiruusukkeet ja EX1 ruusukkeet 3€, ex 2 ja pienet ruusukkeet 2 €.  VP, TP ja BIS ilmaisia

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 79
2 95
3 50
4 121
Kotikissat 36
Yhteensä 381

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
3 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM BIS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
4 EXO n FI SK LO 15 Alice Chosen One del Falco d'Oro Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Oscar del Falco d'Oro (EXO n 22) x Ltch Lena (PER n 22)
5 EXO n FIN SRK RX FIN*Mimosan B-boy Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
FIN*Mimosan Ö-Finalmente (EXO n) x FIN*Mimosan Anything Goes N.F.S (PER n)
5 EXO n FIN SRK RX FIN*Mimosan B-boy Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Mimosan Ö-Finalmente (EXO n) x FIN*Mimosan Anything Goes N.F.S (PER n)
6 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
7 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
8 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend Uros Avoin Tellervo Kass Abs
FI*Nipsu-Nappulan Summer Sun (EXO d 24) x FI*Aamukasteen Finland Maiden (EXO n 24)
9 EXO f 24 FI SK LO 15 FI*Nipsu-Nappulan Uptown Girl Naaras Avoin Tellervo Kass Abs
FI*Nipsu-Nappulan Summer Sun (EXO d 24) x FI*Aamukasteen Finland Maiden (EXO n 24)
10 EXO f 24 FIN SRK RX FIN*Nipsu-Nappulan Jewel InStar Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Whispers Gonna Be A Star (EXO d) x FIN*Nipsu-Nappulan Angel Eyes (PER f 03 24)
11 EXO n 03 22 FI SK LO 15 FI*Sabrimin Revolution Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
12 EXO g 21 33 FI SK LO 15 Ayser's Elektra Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Delle Lune Saracene Uranos of Ayser (EXO n 21 33) x Delle Lune Saracene Venus of Ayser (EXO e 21 33)
13 PER w 62 FI SRK LO 13 FI*Elrikan Rolex Uros Supreme Champion Michael Edström KM
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
14 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
15 PER n FI SK LO 15 FI*Mimosan Oh My God Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Just Two of Us (PER n)
16 PER a FI SK LO 15 FI*Amabili's Sweet Serenade Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
Suavere's Cezanne of Amabili (PER w) x FI*Amabili's Sweet Temptation (PER g)
17 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Michael Edström KM NOM BIS
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
18 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Kastraatti Michael Edström Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
19 PER n 24 FI SRK LO 13 My-Champagne Anemone to Timanfaya Naaras Supreme Champion Michael Edström KM NOM
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x My-Champagne Lady Gaga (PER n 03 24)
20 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
21 PER n 03 FI SK LO 14 S*Headturners Belladonna Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
d'Eden Lover Savior (PER n 03) x S*Headturners Storm (PER n 02)
22 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
23 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Michael Edström EX2
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
24 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
25 PER e 03 FI SK RX 15 FI*Celestial's The Winner Takes it All Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
26 PER g 02 62 FI SK RX 15 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
27 PER f 02 21 62 FI SRK LO FI*Mimosan If Only You Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
28 PER g 03 22 FI SRK RX FI*Kermaviiksen Dream of Yours Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
S*Athelstones Battlestar (PER a 03 22) x D'Eden Lover Shakira (PER g 03 22)
29 PER f 33 FI SK LO 15 Ayser's Galaxy Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Delle Lune Saracene Uranos of Ayser (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
30 PER n 21 33 FI SRK LO Benoma Havanna Dreams Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM BIS
Sandypaws Kokomo of Benoma (PER n 21 33) x Grovewood La Belle Vie of Benoma (PER a 33)
31 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
32 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
33 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Tellervo Kass Abs
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
33 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Marie Westerlund Abs
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
34 ACS III / ACS n 23 FI SK RX 15 FI*Siriuksen NidaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
35 LPL II / LPL n 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
36 MCO I / MCO n FI SK LO 15 HoneyDevil My Black Bear Uros Champion Aase Nissen EX1 CACIB
HoneyDevil Oscar Wild (MCO n) x Xtra Fun Villa Park*PL (MCO a 09 22)
37 MCO I / MCO a FI SK LO 15 EE*Alona EstBigCat Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
Helena House Eliot (MCO n) x Barbie Silver (MCO ns 24)
38 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Morgana Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 No Cert
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
39 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
40 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
41 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
41 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
42 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 15 FI*TipTop Maine D Copy Cat Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC BIV
Tropikoons Little Thunder (MCO n 03 22) x Mabalakat Iced Diamond (MCO n 03)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Naxos Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*TipTop Maine Edhil Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
DotCom Brumas (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Brethil (MCO f 09 22)
45 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras Champion Aase Nissen EX1 CACIB BIV
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
46 MCO V / MCO g FI SRK LO 13 FI*DraCoon Kiss Me Hannah Naaras Avoin Aase Nissen EX2
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*Cherry's Maine Jina (MCO n 22)
47 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 14 FI*Magnificat RED VELVET Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FIN*Mibella's Curious Celeste (MCO f)
48 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*TipTop Maine Edoras Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1 BIV NOM
DotCom Brumas (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Brethil (MCO f 09 22)
49 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Escape's Fantasia Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX2
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
50 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
51 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 14 FI*Satinante's Olga Carlotta Naaras Avoin Aase Nissen EX2
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
52 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Brethil Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FI*TipTop Maine Xita (MCO f 09 22)
53 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen Abs
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
54 MCO VI / MCO e 09 23 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Rafael Uros Premior Aase Nissen Abs
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
55 MCO VII / MCO fs 23 FI SRK LO 13 DK*Amistia's Yasmina Naaras Kastraatti Marie Westerlund Abs
DK*Amistia's Quiz Master (MCO es 22) x DK*Amistia's In My Heart (MCO n 24)
56 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK LO FI*TipTop Maine Umbar Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM BIV
DotCom Brumas (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Sasa (MCO fs 03 22)
57 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 No Cert
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
58 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
59 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Champion Marina Vinkel EX1 No Cert
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
60 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
61 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*NomenEst Gordon Gekko Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
62 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB BIV
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
63 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
64 NEM I / NEM ds FI SK LO 15 Samoel Erra Cherubino*PL Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Eternity Manna Novy Vek, CZ (NEM n) x Nete Nilam Cherubino*PL (NEM fs)
65 NEM I / NEM n FI SK RX 14 FI*NonServiam Adimiron Black Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
66 NEM II / NEM ns 09 21 FI SRK LO 13 Di Do Syberjon*PL Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
Uria vom Koberland (NEM ns 09 21) x Dorin z Salem*PL (NEM ns 21)
67 NEM II / NEM n 09 21 FI SRK RX Christopher Sariola Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
Ferdinand Mignolette (NEM a 03 21) x Mikaela Sariola (NEM n 21)
68 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 15 FI*FeliMau Elvis Uros Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x Evropa Formula Uspekha*RUS (NEM as 21)
69 NEM II / NEM n 03 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Priin Adorable Venni Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*FeliMau Chili (NEM n 09 21)
70 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 15 Neska Lilianka*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 BIV
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Etna Syberjon*PL (NEM ns 09 21)
71 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
72 NFO I / NFO a FI SK LO 15 FI*Felicis Fixies Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
73 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
74 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS BIV
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
75 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
76 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 15 S*Capsicum's Shock Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
S*Capsicum's Ghost (NFO a 09 22) x S*Florinella's Juni (NFO ns 09 22)
77 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
78 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
78 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
79 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Tähtitassun Päivänsäde Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
80 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 BIV
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
81 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
83 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
84 NFO V / NFO f 22 FI SRK LO Quarans Lady Sandwick Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM BIV
French Squirrel de la Colline d'Astraia (NFO d 22) x Quarans Sana'a (NFO n 22)
85 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
85 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
86 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX2
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
87 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Kiss Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
88 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Daniel Uros Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
89 NFO VI / NFO f 02 63 FI SRK RX FI*Ninatte's Apricot Lady Naaras Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
90 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheresa Naaras Avoin Aase Nissen EX2
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
91 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QueenLetiziaLunkentuzz Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC BIV
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
92 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Aase Nissen KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
93 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Supreme Premior Aase Nissen KM BIV
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
94 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros International Premior Aase Nissen EX1 CAGPIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
95 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Grand International Premior Aase Nissen EX1 CAPS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
96 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SRK LO S*Vildhjärtas Nyxx Nightwish Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
S*Drakborgens cadet Clouseau (NFO ds 09 11) x S*Vildhjärtas Murkla Mys (NFO n 09 22)
97 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Aase Nissen KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
97 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
98 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1 NOM BIS
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
99 NFO IX / NFO w 64 FI SRK LO FI*Tähtitassun Carl Philip Uros Supreme Premior Aase Nissen KM NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
100 RAG n FI SK LO 15 FI*Utuinen Legend Of Apollo Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
101 RAG a FI SK LO 14 Dandydolls Sir Raikku Uros Champion Marina Vinkel Abs
Wanderdüne's Madox (RAG a 04) x Dandydolls Eleanor (RAG n)
102 RAG a FI SK LO 15 FI*Utuinen Knock Out With Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen ÄxGratia (RAG g 04)
103 RAG f FI SK LO 15 FI*Dollyblues You're The One For Me Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Rock'nRags Heart On Fire (RAG a 04) x FI*Dollyblues Beautiful Vibes (RAG f 03)
104 RAG f FI SK LO 15 FI*Tiridoll's The Heart Wants What It Wants Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*Tiridoll's I'm Addicted To You (RAG n 04)
105 RAG h FI SK LO 14 FI*Tuulikellon Chocolate Cookie Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*Tuulikellon Just A Beauty (RAG n 03)
106 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
107 RAG e 21 FI SRK LO Kin edler von den Lichtalben Uros International Champion Marina Vinkel EX1 No Cert
The Cute Cats Fairy Prince (RAG n 04 21) x Ashanti Edle von den Lichtalben (RAG g 04)
108 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
109 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
110 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Tiridoll's 7th Heaven Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Tiridoll's Keep On Dreaming (RAG e) x FIN*Tiridoll's Tiger Romance (RAG n 03)
111 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
112 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Satinante's Norma Natalie Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Satinante's Daisy Daniela (RAG n 03)
113 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC BIV NOM BIS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
114 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*RedHorizon's All Shook Up Naaras Avoin Tellervo Kass EX2
FI*Maplehill's Sea of Stars (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Daenerys Star (RAG n 04)
115 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Bossy One Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
116 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
117 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
118 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS BIV
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
119 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Emma Naaras Champion Aase Nissen EX1 CACIB
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
120 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Aramis Uros Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Lil' Shamanita (RAG f)
121 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Iron Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
FI*Operadoll's Louis Lambert (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Daenerys Star (RAG n 04)
122 RAG b 03 FI SK LO 15 FI*Tiridoll's Cant Help Falling In Love Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*Tiridoll's I'm Addicted To You (RAG n 04)
123 RAG d 03 FI SRK LO FI*Snowrag Red Maserati Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Snowrag Prince of Tide (RAG n 03) x FI*Snowrag Balenciaga (RAG f 03)
124 RAG f 03 FI SRK LO 14 FI*Dollyblues Beautiful Vibes Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Dollyblues Music Box (RAG d 04) x FI*Dollyblues Only You (RAG n 03)
125 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
126 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Tiridoll's Even the Stars Fall 4 U Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*Tiridoll's I'm Addicted To You (RAG n 04)
127 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Aase Nissen KM NOM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
128 SBI n FI SK LO 15 FI*Touchant Xalté Beauté d'Amour Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Touchant Unique Beauté (SBI n)
129 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Supreme Premior Aase Nissen KM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
130 SBI a FI SK LO 15 FI*Ziazan Interstellar Uros Avoin Aase Nissen EX1 CAC
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
131 SBI a FI SK LO 15 FI*Ziazan Izusa Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
132 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Grand International Premior Aase Nissen EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
133 SBI c EE*Kelly Grace Klaudia Naaras International Champion Marie Westerlund EX3
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x EE* Glorianna Klaudia (SBI j)
134 SBI c FI SRK LO FI*Kermatassun Grace Kelly Naaras International Champion Marie Westerlund EX2
Demian Olympsche Bronzen (SBI b) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
135 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
136 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS NOM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
137 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazerina Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM BIV
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
138 SBI f FIN SRK LO FIN*Lirukallion Säkenöivä voima Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Faerie Kiss Lancelot (SBI n) x FIN*Lirukallion Tilaustyö (SBI d)
139 SBI f FI SK LO 15 FI*Harebell Luna Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
140 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
141 SBI b 21 FI SRK LO 14 FI*JoJon Pingheng Mei Uros Champion Aase Nissen VG1
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*JoJon Wan Meihua (SBI f 21)
142 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras International Premior Aase Nissen EX1 CAGPIB
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
143 SBI c 21 FI SK LO 15 FI*Kipparin Juzeth Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x Selene Laty Mery, CZ (SBI c 21)
144 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
145 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*JoJon Shan Liang Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC BIV
FI*JoJon Wan Jianjian (SBI d 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
146 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
147 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM BIV NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
148 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
149 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Egwene Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
150 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
151 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
152 SIB IV / SIB n 03 24 FI SRK RX 14 FI*Amante's Zorba Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x Eocen av Holskogen(N) (SIB n 23)
153 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Ulla Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Perzike (SIB f 22)
154 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
155 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
156 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
157 SIB VI / SIB e 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Mike Ness Uros Kastraatti Marina Vinkel EX1 CAP
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
158 SIB VI / SIB e 09 23 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Baby Jean Naaras Kastraatti Marina Vinkel Abs
Ermak Dauria (SIB d 09 23) x FIN*Lumikissan Eloveena (SIB g)
158 SIB VI / SIB e 09 23 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Baby Jean Naaras Veteraani Marie Westerlund Abs
Ermak Dauria (SIB d 09 23) x FIN*Lumikissan Eloveena (SIB g)
159 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM BIV
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
160 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
161 SIB VII / SIB ns 22 FI SK RX 15 FI*Amante's Bel canto Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FI*Amante's Xenia (SIB ns 22)
162 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
163 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xyliana Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
164 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
165 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Las Vegas Naaras International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB NOM
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FIN*Cherrytail's Judy Garland (SIB ds 23)
166 TUV d 61-63 / TUV d 61 FI SRK LO FI*Semiramisin Ak Mahir Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
DK*Silkyvans Jackson (TUV n) x FIN*Semiramisin Yipek (TUV d)
167 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Wendel Stoop KM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
168 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Wendel Stoop KM NOM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
169 ABY n FI SRK LO Gaspacho Bonjour L'Amour*PT Uros International Premior Wendel Stoop EX1 CAGPIB
Agridoce Bonjour L'Amour*PT (ABY o) x Conquilha Bonjour L'Amour*PT (ABY n)
170 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
171 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB BIV
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
172 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
173 ABY a FI SK LO 15 FI*Akanthos Dante Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Angelos Victoria (ABY n)
174 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
175 ABY o FI SK LO 15 FI*Proxima Leia Skywalker Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
FI*Redcheetah's Rufus (ABY o) x FI*Proxima Kuutar (ABY n)
176 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras International Premior Wendel Stoop EX1 CAGPIB
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
177 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano KingOfHearts Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
178 BEN n 24 FI SK RX 14 Guru Dude Dream Uros Champion Jarmo Räihä EX1 CACIB
Summerside Rainmaker of Guru (BEN n 24) x Casarocca Shanti Takea (BEN n 22)
179 BEN n 24 FI SK LO 15 Bengalias Castiel Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
Sunstorm Enter Sandman (BEN n 24) x Koppiekatz Paint it Black (BEN n 24)
180 BRI a FI SRK LO 13 FI*Rhinestone's Angus Young Uros Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
S*Applecat Spider (BSH n) x Positively Cobalt (BSH a)
181 BRI d FI SRK LO 13 Chieftain of Noblesse Oblige Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Ferme Bongo (BSH e) x EastWest Autumn Leaf (BSH h)
182 BRI d FI SRK LO FI*Bumblebrits Snape Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
S*Applecat Spider (BSH n) x Skellum Mystic-Meg (BSH d)
183 BRI e FI SK LO 14 FI*Feronian Ivory Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
184 BRI f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Champion Olga Komissarova Abs
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
185 BRI f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
186 BRI g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Jarmo Räihä KM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
186 BRI g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Marie Westerlund 4
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
187 BRI a 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood Uros International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
188 BUR n GIC LV*Forsland Fabio, JW Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
Van Gogh Dandre&Cats *RU, JW (BUR n) x LV*Forsland Amore Mia (BUR a)
189 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Wendel Stoop KM
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
190 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Wendel Stoop KM NOM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
190 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Marie Westerlund 5
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
191 CHA FI SRK LO 13 FI*Sinimirrin Ruusunen Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS NOM BIS
IT*Troubadour del Sogno Blu (CHA ) x FI*Sinimirrin Katri Helena (CHA )
192 CRX I / CRX n FI SK LO 15 FI*Ballerina's Don Quijote Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
FI*Derekaz Da Deus Fortunae (CRX n 24) x FI*Ballerina's Odile (CRX fs)
193 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's Bum Bum Bum Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS BIV NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
194 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX2
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
195 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*FunkyJam's Blue-Winged Minla Naaras Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
S*Spotless Kit (CRX b 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
196 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 15 Penottie van Berkendonck Naaras Avoin Jarmo Räihä EX2
DK*Løveid Pantalaimon (CRX n 03) x NL*Mon Bijou van Berkendonck (CRX fs 03)
197 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Uula Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
198 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Unna Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1 BIV NOM
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
199 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX2
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
200 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Jarmo Räihä KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
201 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros International Premior Jarmo Räihä EX1 CAGPIB NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
202 CRX III / CRX ds FI SK LO 15 FI*Ballerina's Count Paris Uros Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX1
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
203 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX1 NOM
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
204 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
205 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
206 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM BIV
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
207 CRX IV / CRX d 03 FI SRK LO FI*Framillan Daydream Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
S*Rexture New Around Town (CRX e 03) x FIN*Jokikatin Vilja (CRX ds)
208 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 15 FI*Tuiscalo's Quickie Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Vegas SoNata (CRX d 03 24) x FI*Ronttilan Riippa (CRX n 03)
209 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
210 CRX VI / CRX n 03 23 FI SK LO 14 FI*Jokikatin Hot and Hazy Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Yeoman Scooter Go for Valentine (CRX n 02) x Yeoman Queen Queenie (CRX f 24)
211 CRX VII / CRX f 21 33 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Firemaker Naaras Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1 NOM BIS
FI*Piupaws Robin (CRX d 24) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
212 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Supreme Champion Jarmo Räihä KM
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
213 CYM 51-52 / CYM d 09 22 51 FI SK RX 15 Island Tale Jon of Conan Uros Champion Jarmo Räihä EX1 CACIB
Caitria's Keegan O'Rourke (CYM d 03 51) x Happy de i'ile de man (MAN d 23 54)
214 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 14 FI*KehRuun Aisha Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
215 CYM 53 / CYM a 03 22 53 FI SK RX 15 Tynwald's Fuzzy Kiss of TA Naaras Avoin Wendel Stoop EX1 CAC
Mistysprings Flashback of Tynwald (MAN n 09 22) x Vagary Savoir FAire of Tynwald (MAN n 22)
216 DRX I / DRX a FI SRK LO FI*Åbodas Mai Naaras International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB
S*Fiddlestix Once Ogima (DRX a) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
217 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
218 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Ninja Naaras Kastraatti Jarmo Räihä EX1 CAP NOM
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
219 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici Uros International Premior Jarmo Räihä EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
220 EUR a FI SRK LO FI*Kissakallion Nadianna Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FIN*Untuvan Uskomaton Uutinen (EUR a) x FIN*Kissakallion Jasminda (EUR g)
221 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Wendel Stoop KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
221 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Marie Westerlund 2
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
222 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Champion Wendel Stoop KM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
223 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
224 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Jarmo Räihä KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
225 EUR ns 23 FI SRK RX FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka Naaras Premior Jarmo Räihä EX1 CAPIB
Thor (EUR ns 23) x FIN*Katinhännän Idols-Voittaja (EUR ns 24)
226 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Emeljan Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
227 JBT f 01 62 FI SRK RX DK-Timian Tsubaki Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
Yuki-Usagi Awa of DK-Timian (JBT d 09 23) x Yuki-Osagi Nadeshiko of DK-Timian (JBT )
228 JBT n 01 21 FI SRK RX FI*Kassaran Shiawase no Kanpai Uros Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
Kenipurr's Hiroshi of Songgwangsa (JBT n 09 22) x Songgwangsa Tsunami of Kassaran (JBT g 01)
229 JBT a 03 24 FI SRK RX FI*Kassaran Aoi Obi Uros Grand International Champion Jarmo Räihä Mitätöity Mitätöity
Songgwangsa Kumozaru of Kassaran (JBT n) x FI*Kassaran Shiawase no Kimono (JBT )
230 KBL I / KBL n 24 FI SRK RX FI*Kuriton Apricot Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
Marmelad Island Julapp (KBL d 24) x Rakushka Island Julapp (KBS n 09 22)
231 KBL IV / KBL f 09 22 FI SRK RX 14 FI*Hassunhauska Qilda Naaras Avoin Wendel Stoop EX1 CAC
FI*Kuriton Apricot (KBL n 24) x FIN*Cherrytail's Hayworth (KBL f 09 22)
232 KBL IV / KBL f 09 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Hayworth Naaras Premior Wendel Stoop EX1 CAPIB
FIN*FunnyBob Berendei Dokki (KBL d 09 22) x FIN*Cherrytail's Coupe de Ville (KBL ns 22)
232 KBL IV / KBL f 09 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Hayworth Naaras Veteraani Marie Westerlund 7
FIN*FunnyBob Berendei Dokki (KBL d 09 22) x FIN*Cherrytail's Coupe de Ville (KBL ns 22)
233 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Wendel Stoop Abs
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
234 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Wendel Stoop KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
235 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
236 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Wendel Stoop KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
237 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Wendel Stoop KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
238 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
239 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
240 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC BIV NOM
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
241 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
242 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
243 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
243 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Marie Westerlund 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
244 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
245 OCI c 24 FI SRK LO FI*WiliWilla MilkyWay Boy Uros Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
246 OCI c 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Bollinger Uros International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
FI*Kukkatarhan Cissus (OCI b 24) x FI*Amas Zabaione (OCI as 24)
247 OCI cs 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Alba Lilla Lavanda Naaras Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
248 OCI o 24 FI SRK RX S*Hot Country's Agaton Sax Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
S*Venator's Remy Etienne LeBeau (OCI n 24) x FI*Rollick Spirit Carries On (OCI b 24)
249 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
249 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
250 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
251 RUS FI SK LO 15 Ynahita Akvamarin, CZ Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
Czar Pyotr von Rhiannon (RUS ) x Qui Vivra Verra's Anahita (RUS )
252 RUS FI SK LO 15 FI*Shady-Lady's Clyde Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX2
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Shady-Lady's Amazing Grace (RUS )
253 RUS FI SK LO 15 FI*Tcarskii'dvorik Il Tuono Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX3
FI*Harmuan Minou Mon Chéri (RUS ) x FI*Tcarskii'dvorik My Saaga (RUS )
254 RUS FI SK LO 15 Katzenhof Usko Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM BIS
Katzenhof Onni (RUS ) x FI*Katzenhof Sonya (RUS )
255 RUS FI SK LO 15 FI*Lion's Vilistin Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
Nikita von Malyschka (RUS ) x Katzenhof Elli (RUS )
256 RUS FI SK LO 15 FI*Shady-Lady's Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Shady-Lady's New Yorker (RUS )
257 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
257 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Veteraani Marie Westerlund 1
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
258 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
258 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras Veteraani Marie Westerlund 3
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
259 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Wendel Stoop Abs
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
260 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
261 SOM n FI SK RX 15 FI*Amajan Lando Lifardo Uros Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX1
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
262 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Panil Z Cesarini Uros Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS
FI*Kharn-Ka Snowmoon (SOM a) x FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus (SOM n)
263 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
264 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
265 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX1
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
266 SOM o FIN SRK RX FIN*Amajan Berto Benvenuto Uros Supreme Premior Wendel Stoop KM
FIN*Exlibris Origo (SOM n) x FIN*Exlibris Nota Bene (SOM o)
267 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Wendel Stoop KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
267 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Marie Westerlund 6
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
268 SPH I / SPH a 21 FI SK LO 14 FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan Uros Champion Jarmo Räihä EX1 CACIB
FI*Tuiscalo's Lifeguard (SPH a) x LV*Otomi Beautiful Butterfly (SPH n 09 21 32)
269 SPH I / SPH n FI SK RX 14 FI*Eipril Ounlyone Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
SE*Sphynx Olympen Admetos (SPH n 09) x FI*Evilurbastet Charmy (SPH n 03)
270 SPH IV / SPH f 03 FI SRK RX 13 Kaylee's Padme' Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS
Skinzin Domino (SPH n 09) x Kaylee's Princess Leia (SPH f 01)
271 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
272 SPH V / SPH a 03 32 FI SK RX 15 FI*Evilurbastet Pistachio Uros Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä Abs
LV*Otomi Leonardo (SPH a 09 32) x Diva La Viva Damascus (SPH a 32)
273 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
274 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras Supreme Champion Michael Edström KM NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
275 OLH n 25 FI SRK LO 13 FI*Mummeli Qianinho Ukko Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
FI*Acousticat's Bruscamente (OLH n 25) x FI*Mummeli Dinazinha Qiana (BAL f 03 21)
276 OLH b 24 FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Chili Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS NOM
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
277 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
278 OSH n FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinha Viliina Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
279 OSH a FI SK LO 15 FI*TaikaTomun Fio Filmaattinen Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Moumouni Darth Vader (OSH n) x FI*Jalecat's PussyCat (OSH b 24)
280 OSH b FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinho Vili Uros Supreme Champion Henry Hornell KM
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
281 OSH b S*Jean Dark Abra Kadrabra, JW Uros Champion Henry Hornell EX1 CACIB BIV
HU*Imladris Indil Simon Templar (OSH w) x S*Jean Dark Prinsessan Jasmin (SIA n 21)
282 OSH b FI SK LO 15 FI*Keskimaan Karma Is.. Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
283 OSH b FI SK LO 15 FI*Jalecat's ZC Aamuisin Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FI*Jalecat's O'Boy (OSH b 24) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
284 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
285 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Keskimaan She's an Einstein Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
286 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*TaikaTomun Fiia Fantastinen Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX2
FI*Moumouni Darth Vader (OSH n) x FI*Jalecat's PussyCat (OSH b 24)
287 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros Supreme Premior Henry Hornell KM NOM
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
288 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Henry Hornell KM NOM BIS
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
289 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Henry Hornell KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
290 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Henry Hornell Abs
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
291 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Michael Edström KM NOM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
292 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
293 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
294 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
295 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Michael Edström Abs
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
296 OSH o 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's ZC EnsiSuudelma Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FI*Jalecat's O'Boy (OSH b 24) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
297 OSH fs 24 FI SRK LO 13 FI*Bigear Princess Juliet Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
ClassicOri's Deeply Deluxe (OSH ds 24) x FI*Moumouni Bianca (OSH c 22)
298 OSH f 03 FI SK RX 15 FI*Mummeli Galoozinha Unica Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
299 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
299 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Henry Hornell
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
300 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*Keskimaan Kimmo Kivimies Jr. Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Keskimaan Elf Eruheran (OSH n 03 24) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
301 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
302 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruheran Uros International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
302 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruheran Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
303 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
304 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
305 SIA n S*Jean Dark Xena Naaras Supreme Champion Henry Hornell Abs
La Bell Jumping Jack (SIA n) x S*Jean Dark Ariel (SIA n)
306 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
307 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
307 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
308 SIA n S*Jean Dark Silvermist Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM NOM BIS
HU*Imladris Indil Forseti (SIA n) x S*Jean Dark Iridessa (OSH b)
309 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Henry Hornell KM BIV
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
310 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Champion Henry Hornell EX1 CACIB
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
310 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Henry Hornell
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
311 SIA a FI SK LO 15 FI*Twist-Tiramisun X Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
312 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Supreme Champion Henry Hornell KM
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
313 SIA b S*Jean Dark Betty Boop Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
HU*Imladris Indil Simon Templar (OSH w) x S*Jean Dark Prinsessan Jasmin (SIA n 21)
314 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Michael Edström KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
315 SIA a 21 FI SRK LO 13 FI*Keskimaan Leavings Leevi Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
316 SYS n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
317 SYS n 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods Veni Vidi Vici Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
HU*Shagio-Chen Fantano's Love (SIA d 03 21) x FI*Pinewoods Rowena Ravenclaw (SIA n 03)
318 SYS f 03 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods Vera Causa Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
HU*Shagio-Chen Fantano's Love (SIA d 03 21) x FI*Pinewoods Rowena Ravenclaw (SIA n 03)
319 HCL James Uros Kotikissat Michael Edström Abs
319 HCL James Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
320 HCL Jeremias Uros Kotikissat Michael Edström Abs
320 HCL Jeremias Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
321 HCL Juuso Uros Kotikissat Michael Edström Abs
321 HCL Juuso Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
322 HCL Kelmi Uros Kotikissat Michael Edström 1 NOM
323 HCL Robert Uros Kotikissat Michael Edström 2
324 HCL Traks Uros Kotikissat Michael Edström Abs
325 HCL Josefiina Naaras Kotikissat Aase Nissen 2
325 HCL Josefiina Naaras Veteraani Olga Komissarova 4
326 HCL Noora Naaras Kotikissat Aase Nissen 1 NOM BIS
326 HCL Noora Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
327 HCL Pirre Uros Kotikissat Michael Edström Abs
327 HCL Pirre Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
328 HCS Caesar Uros Kotikissat Wendel Stoop 2
329 HCS Lasse Uros Kotikissat Wendel Stoop Abs
329 HCS Lasse Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
330 HCS Rasmus Uros Kotikissat Wendel Stoop 1 NOM
330 HCS Rasmus Uros Veteraani Olga Komissarova 2
331 HCS Veikko Uros Kotikissat Wendel Stoop Abs
332 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Henry Hornell 1 NOM BIS
333 HCS Ninni Naaras Kotikissat Henry Hornell 4
334 HCS Timantti Naaras Kotikissat Henry Hornell 3
334 HCS Timantti Naaras Veteraani Olga Komissarova 2
335 HCS Viivi Naaras Kotikissat Henry Hornell Abs
336 HCS Ella Naaras Kotikissat Henry Hornell 2
337 HCS Trina Uros Kotikissat Wendel Stoop 3
337 HCS Trina Uros Veteraani Olga Komissarova 1
338 HCS Tara Naaras Kotikissat Henry Hornell 5
338 HCS Tara Naaras Veteraani Olga Komissarova 3
339 HCS Walde Uros Kotikissat Wendel Stoop Abs
340 HCS Wallu Uros Kotikissat Wendel Stoop Abs
341 HCS Elviira Naaras Kotikissat Henry Hornell Abs
342 HCS Susanna Naaras Kotikissat Henry Hornell Abs
342 HCS Susanna Naaras Veteraani Olga Komissarova Abs
343 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Masaya Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
344 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Malaika Mnia Naaras Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX1 NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
345 OSH n FIN SRK RX FIN*Santuzzan Burlesco Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
7th Heaven's Solar Wind (OSH as 24) x FIN*Sultsinan Satumaa (OSH n)
346 OSH f FI SRK RX FI*Santuzzan Miss Saigon Naaras Supreme Premior Henry Hornell Abs
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
347 SIA a FIN SRK RX FIN*Santuzzan Humoresque Naaras Kastraatti Henry Hornell Abs
FIN*Silvanest Fidelio (SIA a) x Larabii of Gentle Mind (SIA b 03)
348 SIA d 21 FI SRK RX FI*Santuzzan On Your Toes Uros Supreme Premior Michael Edström Abs
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
380 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael EXO g 21 33, EXO n 03 22, EXO w 62, PER d, PER d 03, PER d 23, PER e 03, PER f 33, PER g 02 62, PER n, PER n 03, PER n 24, PER w 62, BAL c, OLH b 24, OLH ns 25, OSH a, OSH a 02 21, OSH a 25, OSH b 03 24, OSH f 24, OSH n 03 24, SIA a 21, SIA d 21, SIA n 03, SIA n 21, SYS f 03 21, SYS n 02 21, HCL 41
Hornell Henry BAL b, OLH n 25, OSH a 24, OSH b, OSH d 24, OSH f, OSH f 03, OSH fs 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 24, OSH n 25, OSH o 24, SIA a, SIA b, SIA n, HCS 43
Kass Tellervo EXO f 24, EXO n, EXO n 22, PER a, PER f 02 21 62, PER g 03 22, PER n 21 33, RAG a 03, RAG f 03, ACL IV, ACL VI, ACL X, MCO II, MCO IV, NEM I, SIB III 40
Komissarova Olga BEN n 22, BSH d, BSH e, BSH f, BUR n, EUR a, EUR d 22, KBL I, OCI b 24, OCI o 24, CRX IV, RUS, VET Kotikissat 42
Nissen Aase RAG a 04, SBI a, SBI b 21, SBI c 21, SBI n, MCO I, MCO V, MCO VI, NFO II, NFO IX, NFO VI, HCL 41
Räihä Jarmo BEN n 24, BSH a, BSH a 22, BSH g, CYM 51-52, EUR f 24, EUR n 03, EUR ns 23, OCI c 24, OCI cs 24, ABY a, ABY o, CRX I, CRX II, CRX VI, CRX VII, DRX III, DRX VIII, JBT a 03 24, JBT f 01 62, JBT n 01 21 62, SPH I, SPH V 41
Stoop Wendel BUR h, BUR j, CHA, CYM 53, EUR n 22, EUR n 24, KBL IV, KOR, MAN 51-52, MAU ns, OCI n 24, ABY n, ABY p, CRX III, DRX I, SOM n, SOM o, SPH IV, HCS 41
Westerlund Marie RAG f, RAG n, SBI c, SBI d, SBI d 21, SBI f, TUV d 61-63, ACS III, MCO III, MCO VII, NFO IV, SIB V, SIB VII, SIB VIII, VET 1, VET 2, VET 3, VET 4 44
Vinkel Marina RAG a, RAG b 03, RAG d 03, RAG e 21, RAG h, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 21, SBI d, SBI h, LPL II, MCO VIII, NEM II, NFO I, NFO III, NFO V, NFO VIII, SIB IV, SIB VI 41
9 tuomaria