RUROK 12.4.2015
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 12.4.2015 Loppuu 12.4.2015
Ilmoittautuminen alkaa 19.2.2015 Ilmoittautuminen loppuu 27.3.2015
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 1.4.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 600   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI9242100010068730
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka PetExpo, Helsingin Messukeskus
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Outi Jalo show@rurok.fi  HUOM!Puheluita vain viikonloppuna vuorotyön vuoksi p.050-5340810
Näyttelypäälikkö:Tuomo Kotola p.050-5532543
Rahastonhoitaja: Sinikka Laine p. 050–5111399
Myyntipaikat ja rotupöydät: PetExpo Päivi Tiitinen p.044-0668586
Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 77
2 75
3 79
4 117
Kotikissat 30
Yhteensä 378

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SRK LO IT*Best Wishes Samantha Naaras Supreme Champion Henry Hornell KM
Scaligeri's Principe Azzurro (EXO a 22) x Dei Magi Rock Star (PER f 23)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 BIV NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO n 22 FI SK LO 15 S*Subwoofer Othello Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
S*Subwoofer Hugo Boss, JW (PER d 22) x S*Subwoofer Evita, JW (EXO ns)
5 EXO n 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zumba Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
6 EXO n 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Ester Estelar Naaras Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
7 EXO d 22 FI SRK LO S*IxiDixi's Four Tops Uros Supreme Champion Henry Hornell KM
Gobo Fraggle de Abejar *ES (PER n 22) x S*IxiDixi's Fear no More (EXO f 22)
8 EXO f 22 FI SK RX 15 LT*Lelija Pupa Naaras Avoin Henry Hornell EX1 No Cert
Dega-Bulu Drago (EXO d 03 23) x LT*Lelija Nefertiti (EXO f 03 24)
9 EXO ns 24 62 Daoine Sidhe Emilianus of my HurVur Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
Capriz-Tati Abricot *** (EXO e 03 22) x Ruslana's Fiona *** (EXO ns 24)
10 EXO fs 24 62 X-Treme Snowy Doll Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
X-Treme Xander Strieborna Ruza (EXO ds 24) x Marlin Elektra of X-Treme (PER f 22)
11 EXO g 03 24 FI SRK LO FI*Mau-Miun Abraka Dabra Naaras Premior Henry Hornell EX1 CAPIB
FIN*Nipsu-Nappulan Q-T (EXO a 03 24) x FIN*Precious Rosebud (PER f 03 24)
12 PER n FI SK LO 14 FI*Mimosan Little Bad Girl Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
13 PER a FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Skyfall Uros Champion Henry Hornell EX1 CACIB
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Joyride (PER ns)
14 PER d FI SK LO 15 Vitas Little Desire of Venuksen Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
Steeplechase Hotrod (PER d 22) x Go-Teekatz Play Me a Song (PER d 03)
15 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Champion Henry Hornell Abs
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
16 PER f FI SK LO 15 FI*Anda Ares Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FIN*Fiu-Maun Ronn (PER n 33) x FI*Nicol-Cat's Doris Lovemaker (PER d 22)
17 PER n 22 FI SK LO 14 PT*Kiyoko Kats Secret Love Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC NOM BIS
PT*True Star's Wild Kiss (PER n 24) x PT*Kiyoko Kats Etty-P-Girl (PER n)
18 PER d FI SK LO 14 FI*Elrikan Win-Win Ace Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
FI*Elrikan Vincent (PER n) x LV*Nostri Vincent Sky Full of Stars (PER f)
19 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
20 PER d 24 FI SRK LO FI*BlueIce's Blazing Glory Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
21 PER f 03 FI SK LO 15 PL*Agaro Pers Polly Pocket Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell G1
PL*Agaro Pers Hot Spicy (PER e 02) x Blackberry Panda Pers*CFA (PER n 03)
22 PER g 03 22 FI SRK RX FI*Kermaviiksen Dream of Yours Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS NOM BIS
S*Athelstones Battlestar (PER a 03 22) x D'Eden Lover Shakira (PER g 03 22)
23 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB NOM BIS
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
23 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
24 PER f 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Firefly Naaras International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Jasmirin Sunny Boy (PER d 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
24 PER f 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Firefly Naaras Veteraani Tellervo Kass 1
FIN*Jasmirin Sunny Boy (PER d 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
25 ACL V / ACL h 24 FI SK LO 14 Paladija Yola Naaras Avoin Lena Nordström EX1 CAC
Amore Mio Ani Mru Mru*PL (ACL b) x Paladija Ruschka (ACL fs 21 33)
26 ACL VI / ACL d 09 24 FI SK RX 15 FI*Trollin Myy Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström Abs
FI*Myllykissa Rölli (ACL d 09) x FI*Trollin Karamelli (ACL )
27 ACL VIII / ACL ds 09 22 FI SRK RX 13 FI*Metusalahin Bowie Uros International Champion Lena Nordström EX1 CAGCIB
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x Paladija Kaprica (ACL fs 03 22)
28 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Robert Lubrano KM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
28 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Bjarne Wikström 2
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
29 ACL XI / ACL d 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Trollin Viuhti Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
FI*Myllykissa Rölli (ACL d 09) x FI*Trollin Karamelli (ACL )
30 ACL XI / ACL es 02 21 33 FIN SRK RX FIN*Recknagel Helenmirren Naaras International Premior Aase Nissen Abs
FIN*Siriuksen EeroCurl (ACS ds 09 24) x FIN*Siriuksen BabyCurl (ACS fs 02 24)
31 ACS V / ACS e 24 FIN SRK RX FIN*Trollin Hanno Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x Honeycurl Alisiya (ACS d 09 23)
32 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
33 ACS VIII / ACS ds 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen EeroCurl Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x Mini-Ally (XSH f 09)
33 ACS VIII / ACS ds 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen EeroCurl Uros Veteraani Bjarne Wikström 3
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x Mini-Ally (XSH f 09)
34 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Kasmasiinin Cool Fresita Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Cherry's Maine Fumbe (MCO a) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
35 MCO II / MCO n 03 FI SRK LO 14 Ghost Rider Tiili*PL Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
Pegaz Tiili*PL (MCO e 23) x Weleda Tiili*PL (MCO f 09)
36 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Sex&Cigarettes Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
37 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Masaya Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX2
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
38 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Laramillan Kitty Cat Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1 NOM
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*Laramillan Janey Powel (MCO n 22)
39 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Aase Nissen KM NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
39 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Bjarne Wikström 2
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
40 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Frida Naaras Grand International Premior Aase Nissen EX1 CAPS NOM BIS
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
41 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
42 MCO IV / MCO n 03 24 Quirina Estate Pearls*RU Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
Highlander Dante-of-EstatePearls (MCO n 09 22) x Niagara Falls Estate Pearls*RU (MCO a 03 24)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*Bonneamie Walker Canyon Uros International Premior Tellervo Kass Abs
FI*Bonneamie Twin Oaks (MCO n 22) x Mainesuspect Sayuri of Bonneamie (MCO n 03 22)
44 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
45 MCO V / MCO d 22 Roy Estate Pearls*RU Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x Marseillaise Estate PearlS*RU (MCO f 09 24)
46 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
47 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
48 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
49 MCO VI / MCO e 09 FI SRK LO 13 FI*Mostlycats Juniper Speck Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x FIN*Chamberlain Black Sky (MCO f 09)
50 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC BIV
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
51 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 14 FI*Iidaroosan Negrita Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström Abs
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Iidaroosan Snow angel (MCO es 09 22)
52 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 14 FI*NineTales Jones Bridget Jones Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
FI*NineTales Afrosamurai (MCO es 22) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
53 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
54 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*SolarWind's Atlas Uros Supreme Champion Robert Lubrano KM BIV
FIN*Pikkumetsän Coon-Quantum (MCO e 22) x FIN*Starmaker's Justyna (MCO ns 22)
55 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Satinante's Tristan Fridolf Uros Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS
C'Black Wolf Cabotcove Coon (MCO ns) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
56 MCO VII / MCO fs FI SK LO 15 Lazy Days of Beauty Wizards Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
d'Artagnan of Beauty Wizards (MCO n 09 22) x Tamalika of Beauty Wizards (MCO fs 22)
57 MCO VIII / MCO es 09 22 FI SRK LO FI*Iidaroosan Snow angel Naaras International Champion Robert Lubrano Abs
FIN*Iidaroosan Kangaroo (MCO es 09 22) x Jemahan Ssnnoww Queen (MCO es 11)
58 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
59 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 13 PT*Artsycats Lucy in the Sky Naaras Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
Nascat Pole Position of Artsycats (MCO ns 03 22) x Sisika Canary Hunter (MCO ns 22)
60 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 BIV NOM
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
61 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 14 FI*NineTales Juggernaut Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
FI*NineTales Afrosamurai (MCO es 22) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
62 NEM I / NEM a FI SK RX 14 FI*NonServiam Ashen Cold Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
63 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Julle Uros Avoin Lena Nordström EX2
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
64 NFO II / NFO n 03 FI SRK LO 14 S*Eternitgården's Morse Uros Avoin Lena Nordström EX1 CAC BIV
S*Nenya's Sherlock Holmes (NFO n 03 24) x S*Small Legend's Alvia Feline (NFO a 09)
65 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Nordström EX1
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
66 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
67 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Lim-Bo-Legs Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
68 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Draconian Shadegrown Uros International Premior Lena Nordström EX1 CAGPIB NOM
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
69 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
70 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 13 Orkan Uroczysko*PL Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x F*Chelsey des Friggodin (NFO n 09 23)
71 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Full Time Lover Uros Supreme Champion Lena Nordström KM BIV NOM BIS
FIN*Tähtitassun Rosvo-Roope (NFO a 03 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
71 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Full Time Lover Uros Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM BIS
FIN*Tähtitassun Rosvo-Roope (NFO a 03 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 14 FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin Uros International Champion Lena Nordström EX1 CAGCIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter (NFO n 22)
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 14 FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin Uros Siitos
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter (NFO n 22)
73 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Nordström EX1 NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
74 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hoo-Daddy Uros Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Jemina Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1 NOM
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Jemina Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
76 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Lena Nordström KM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
76 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Bjarne Wikström 1
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
77 NFO V / NFO e FI SRK LO FI*Charmakato Vadim Uros Kastraatti Lena Nordström EX1 CAP
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FI*Ann'sLions Lovely Tiger (NFO e 09)
78 NFO VI / NFO e 09 FI SRK LO FI*Charmakato Viola Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FI*Ann'sLions Lovely Tiger (NFO e 09)
79 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Benedictus Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 BIV
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
80 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QueenLetiziaLunkentuzz Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
81 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
82 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
83 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SRK LO S*Vildhjärtas Nyxx Nightwish Naaras International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB NOM
S*Drakborgens cadet Clouseau (NFO ds 09 11) x S*Vildhjärtas Murkla Mys (NFO n 09 22)
84 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Robert Lubrano KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
85 NFO IX / NFO w 64 FI SRK LO FI*Tähtitassun Carl Philip Uros Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
86 RAG n FI SRK LO FI*Barfait's Nanette Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM BIS
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
87 RAG n FI SRK LO FI*Ragtail Caspar Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
Red Fountain á Chardani*DK (RAG d 21) x FIN*Ragtail Adelina (RAG a 04)
88 RAG n FI SRK LO 14 FI*Wompatin Scottish Leader Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FI*Riverknee Wish of Good Luck (RAG n) x FI*Wompatin Vanilla Spice (RAG f 04)
89 RAG a FI SK LO 14 Dandydolls Sir Raikku Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Wanderdüne's Madox (RAG a 04) x Dandydolls Eleanor (RAG n)
90 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunflower Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
91 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunshine Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
92 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
93 RAG n 03 FI SRK LO FI*Ragtail Dominic Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x PL*Gregorius-Cat Stella (RAG a 03)
94 RAG n 03 FI SRK LO FI*Barfait's Napoleon Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS NOM
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
95 RAG n 04 FI SRK LO FI*Tiridoll's Dreaming again.. Uros Supreme Champion Bjarne Wikström Abs
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Velvet Rose (RAG n)
96 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elias Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
97 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Tiridoll's 7th Heaven Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV
FI*Tiridoll's Keep On Dreaming (RAG e) x FIN*Tiridoll's Tiger Romance (RAG n 03)
98 RAG a 03 FI SRK LO FI*Ragita'n Chiliainesta Naaras Champion Tellervo Kass EX2
FIN*Operadoll's Endearing Edgar (RAG n 04) x FIN*Yönsvengin Tähtiainesta (RAG n 03)
99 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Tiridoll's Collide With The Hearts Naaras Champion Tellervo Kass Abs
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Tiger Romance (RAG n 03)
100 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Barfait's Tinker Bell Naaras Avoin Tellervo Kass Abs
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Heartbreaker (RAG n 03)
101 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Satinante's Norma Natalie Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Satinante's Daisy Daniela (RAG n 03)
102 RAG a 03 FI SRK RX 14 FI*Tiridoll's Queen of Catwalk Naaras Avoin Tellervo Kass Abs
USAPurrs Dreaming Wide Awake (RAG a) x FI*Tiridoll's Starry Lady (RAG n 03)
103 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros International Premior Tellervo Kass Abs
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
104 RAG a 04 FI SRK LO FI*Tiridoll's MeTooLoveYou Uros Supreme Champion Aase Nissen Abs
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Tiger Kiss (RAG n 04)
105 RAG a 04 FI SRK LO Jalapeno Indiana Jones Uros Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS NOM
Blossom Daddy D Thyme of Jalopeno (RAG a 03) x Catlana Little Bloom of Jalapeno (RAG a)
105 RAG a 04 FI SRK LO Jalapeno Indiana Jones Uros Siitos Aase Nissen
Blossom Daddy D Thyme of Jalopeno (RAG a 03) x Catlana Little Bloom of Jalapeno (RAG a)
106 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Feel-X Notabilis Uros Champion Aase Nissen Abs
Bobkatin Just For Me (RAG a 03) x S*Cas-Sus Pussycat Doll (RAG a)
107 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1 BIV NOM BIS
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
108 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Colorstar's Merry Hope Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
109 RAG a 04 FI SRK LO FI*Satinante's Don Cesar Uros Supreme Premior Aase Nissen KM
FIN*Operadoll's Endearing Edgar (RAG n 04) x FIN*Satinante's Donna Diana (RAG a 04)
110 RAG e 03 FI SK LO 14 FI*Fannidolls Keen Knapweed Uros Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*Fannidolls Sunny Serana (RAG f 03)
111 RAG f 04 FI SK LO 14 FI*Kujakeikarin Lumotar Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*RiverkneeTommy Hilfiger (RAG n 03) x FIN*Kujakeikarin Lehdokki (RAG f 04)
112 RAG h 03 FI SRK LO 14 FI*Snowrag Clara Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Snowrag Red Lamborghini (RAG d 03) x FI*Snowrag Forget-me-not (RAG c 04)
113 SBI n FI SRK LO FI*Midianin Bianca Naaras Grand International Champion Lena Nordström EX1 CACS
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FIN*Sic'an Mesa (SBI a)
114 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Avoin Lena Nordström EX1 CAC
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
115 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Grand International Premior Lena Nordström EX1 CAPS
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
116 SBI a FI SK LO 15 EE*Greger Star St.Ifferini Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
S*Possum's Bellman (SBI a) x EE*Cherie Angel St.Ifferini (SBI a 21)
117 SBI a FI SK LO 15 FI*Ziazan Izusa Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
118 SBI a FIN SRK LO FIN*Recknagel Tairapänks Naaras Supreme Premior Robert Lubrano KM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FIN*Recknagel Fridakahlo (SBI b)
119 SBI a FIN SRK LO FIN*Sic'an Mesa Naaras Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS
FIN*Cetulean Lagerfeld (SBI a) x FIN*Sic'an Junia (SBI a)
120 SBI b FI SK LO 15 FI*JoJon Ribao Mei Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*JoJon Wan Meihua (SBI f 21)
121 SBI c EE*Kelly Grace Klaudia Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x EE* Glorianna Klaudia (SBI j)
122 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
123 SBI e FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceCream Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
124 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazerina Naaras Grand International Champion Lena Nordström EX1 CACS NOM
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
125 SBI f FI SRK LO 14 FI*Belagian Xantippa Naaras Champion Lena Nordström EX1 CACIB
FIN*Fotocatin Catty Taavi (SBI d 21) x FI*ElfQuest Leetah (SBI g)
126 SBI f FI SRK LO FI*Tamus Wildcat Naaras Grand International Premior Lena Nordström EX1 CAPS NOM
Ike Ant Bwe Lay (SBI d) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
127 SBI g FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
128 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Grand International Premior Tellervo Kass Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
129 SBI j FI SK LO 15 FI*Annmark Beatrice Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1
FI*Vongoivan Erik (SBI c 21) x Demian Olympsche Goud (SBI h)
130 SBI a 21 SE*Borgvikens Beylo Bon Ami Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
SE*Happy Happies Bimo (SBI a 21) x SE*Altona Kitten's Diza Dior (SBI a)
131 SBI b 21 S*Snow Road Esse Lady Eri'danus Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
S*Catcollection's Tooloose (SBI b 21) x S*Sajberkattens Queen Of Nanda Devi (SBI n)
132 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*JoJon RunRun Mei Uros Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*JoJon Wan Meihua (SBI f 21)
133 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros International Premior Aase Nissen EX1 CAGPIB
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
134 SBI e 21 FI SRK LO 14 FI*Belagian X-File Uros Avoin Aase Nissen Abs
FIN*Fotocatin Catty Taavi (SBI d 21) x FI*ElfQuest Leetah (SBI g)
135 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
136 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
137 SIB V / SIB f FI SK RX 14 BG*Leila Sibirela Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC NOM
BG*Cardam Sibirela (SIB n 03 24) x Valkiriya Verooka*RU (SIB f 09 24)
138 SIB V / SIB f 22 FI SRK LO 14 FI*Allikatin Brita Naaras Kastraatti Aase Nissen EX1 CAP
Elvis z Lasowiska*PL (SIB n 22) x FI*Allikatin Aino (SIB f 09 22)
139 TUA I / TUA n FI SK LO 14 FI*Josmarin Jazmenia Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
140 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Grand International Champion Tellervo Kass Abs
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
141 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 14 FI*Josmarin Jedrus Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass Abs
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
142 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Aase Nissen Abs
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
143 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
144 ABY n FI SRK LO FI*Link Sanaa Raziya Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Ayana (ABY o)
145 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
146 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
147 ABY n FI SRK LO FI*Laire Meleth Aran Uros Supreme Premior Mira Fonsén Abs
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
148 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS BIV NOM BIS
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
149 ABY n FI SRK LO Gaspacho Bonjour L'Amour*PT Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
Agridoce Bonjour L'Amour*PT (ABY o) x Conquilha Bonjour L'Amour*PT (ABY n)
150 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
151 ABY a FI SRK LO FI*Link Aurore Bleu de Ciel Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS BIV
FI*Link Moses (ABY n) x FIN*Link Hlelile (ABY p)
152 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
153 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
154 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Premior Jarmo Räihä EX1 CAPIB
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
155 ABY o FI SK LO 14 FI*Kawaii Leo Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
156 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
157 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
157 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Eva Wiéland Schilla 2
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
158 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
159 BEN n 22 FI SK LO 14 FI*Alcarinqua Catelyn Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Brionna (BEN n 22)
160 BEN n 24 FI SK LO 14 Brockenmoor Cecilia Naaras Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Elysor Armani of Brockenmoor (BEN n 24) x Brockenmoor Emma (BEN n 24)
161 BEN n 24 FI SK LO 14 Myart Jungle Rock N Spots Naaras Avoin Jarmo Räihä Abs
Glitterglam Spiritual River (BEN n 22) x Myart Nicky Minaj (BEN n 24)
162 BEN n 24 FI SK RX 15 FI*Alcarinqua Demeter Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä Abs
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Bereth (BEN n 24)
163 BEN n 24 FI SK LO 14 FI*PurrGold Dolce Delia Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1 NOM
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*PurrGold Amore Adora (BEN n 22)
164 BEN n 24 Kruunutallin Saima Sokeripöly *** Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä Abs
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x Myart Jungle Spots Rock (BEN n 24)
165 BEN n 24 FI SRK LO 13 MyArt Premier Rose Diamond Naaras International Premior Jarmo Räihä EX1 CAGPIB NOM
Glitterglam MyArt Illusion (BEN n 24) x Glitterglam Jungle Diamond (BEN n 24)
166 BEN n 24 S*KungsgardenCats Kashmere Lion Uros Premior Jarmo Räihä EX1 CAPIB
Absolutely Super Cooper (BEN n 24) x S*Bella Pardus Cheetah of Kungsgarden (BEN n 24)
167 BEN n 22 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jamboree Uros Premior Eva Wiéland Schilla EX1 CAPIB NOM
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
168 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Eva Wiéland Schilla KM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
168 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Eva Wiéland Schilla 1
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
169 BML I / BML ns 11 31 FI SRK RX FI*Kissamummon Onnen hetki Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
170 BML I / BML as 11 31 FI SK RX 14 ES*Bellabonny Touchstone Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Hamlet des Ethnicats (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Nieves (BML bs 11)
171 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS BIV
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
171 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Eva Wiéland Schilla Arvosteltu
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
172 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
172 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras Veteraani Eva Wiéland Schilla 3
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
173 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
173 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras Veteraani Eva Wiéland Schilla 2
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
174 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
175 BRI ny 11 FI SRK LO 14 FI*EmeraldCharm Northern Starlet Naaras Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Steelaway Sugar Plum (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Duchess Dessa (BSH ny 11)
176 BRI ay 11 FI SRK RX 14 FI*EmeraldCharm Plump Pantagruel Uros Kastraatti Jarmo Räihä EX1 CAP
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Fleur Fortune (BSH ay 11)
177 BRI ns 11 33 Arrons Snezhny Bars Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Maffin Snezhny Bars (BSH ns 33) x Arktikos B.R.I. Ersella Blue-Eyed Dream (BSH ns 11 33)
178 BUR n FI SRK LO 13 Bjelke's Givenchy Uros Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
Bjelke's Ali Baba (BUR n) x Taiko Charlesbur, CZ (BUR f)
179 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Kastraatti Jarmo Räihä Abs
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
180 BUR b FI SRK LO FI*Seirene Material Girl Naaras Supreme Champion Jarmo Räihä Abs
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
181 BUR b FI SRK LO 14 FI*Almond's Domino Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
FI*Tai-Hao Mocha Touch (BUR b) x FI*Almond's Åsa Pumpulipilvi (BUR c)
182 BUR c FI SRK LO 14 FI*Shu-Shun Seikkailijan Tähti Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
FIN*Korennon Tequila Sunrise (BUR d) x FI*Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c)
183 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
184 BUR h FI SK LO 15 FI*Pikkukuun Daisy Doo Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
185 BUR h FI SK LO 15 FI*Seirene Sugar Babe Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Orangina (BUR h)
186 CHA FI SRK LO 13 FI*Sinimirrin Ruusunen Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB NOM BIS
IT*Troubadour del Sogno Blu (CHA ) x FI*Sinimirrin Katri Helena (CHA )
187 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
188 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Grand International Premior Jarmo Räihä EX1 CAPS
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
189 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros International Premior Jarmo Räihä EX1 CAGPIB
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
190 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras International Premior Jarmo Räihä EX1 CAGPIB
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
191 CRX IV / CRX f 02 62 FI SRK LO FI*VeeKasin Hattivatti Naaras Grand International Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACS NOM
Oricat Batman (CRX n 03) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
192 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Piupaws Rontgoteus Hittavainen Uros Pennut 4-7 kk Eva Wiéland Schilla EX1
FI*Piupaws Omega Supreme (CRX n 24) x FI*Piupaws Antsku (CRX n 24)
193 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
194 CRX VI / CRX a 01 21 62 FI SK RX 14 FI*Framillan Rolling PickaBoo Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Sybolt of the Giant Trees (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
195 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quixotic Clown Uros Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla EX1
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
196 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros International Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CAGCIB
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
197 DRX II / DRX n 09 FI SK LO 14 FI*Inkaliljan Gerard Uros Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1
FI*Riepujengin HottiKatti (DRX d 09 24) x Elisabetta Acceptus*PL (DRX n 09)
198 DRX III / DRX g 24 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin Xeena Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Filiokkus (DRX n 24)
199 DRX IV / DRX h 09 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin Zabaglione Naaras Avoin Eva Wiéland Schilla EX2
FI*Riepujengin Olawa (DRX ds 24) x FI*Riepujengin Impi Ihanampi (DRX n 09 31)
200 DRX IV / DRX f 09 FI SK LO 14 S*Fiddlestix Marta Marmellata Naaras Avoin Eva Wiéland Schilla EX1 CAC
FI*Riiviön Black Love (DRX n 09) x Koro's Nadia for Mirlain (DRX h 09 22)
201 DRX IV / DRX hs 09 24 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin Zuffeli Naaras Kastraatti Eva Wiéland Schilla EX1 CAP
FI*Riepujengin Olawa (DRX ds 24) x FI*Riepujengin Impi Ihanampi (DRX n 09 31)
202 DRX VIII / DRX n 03 32 FI SRK LO 14 FI*Fairy-Story's KindKarma Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Riepujengin Fiikari (DRX a 32) x FI*Fairy-Story's DazzlingDiva (DRX f 03)
203 DRX IX / DRX w 62 FI SRK LO 14 Jabulani Yumi Naaras Avoin Veikko Saarela Abs
Jabulani Richie (DRX w) x Kristal Dolly of Jabulani (DRX n 22)
204 EUR a FI SRK LO FI*Kissakallion Nadianna Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
FIN*Untuvan Uskomaton Uutinen (EUR a) x FIN*Kissakallion Jasminda (EUR g)
205 EUR fs FI SRK RX FI*Kassilan Qkunen Qtamolla Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
FI*Taikapeikon Aurinko (EUR ds 22) x DK*Boholdt Duchess (EUR f)
206 EUR n 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Yhteinen Ystävä Uros Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
FIN*Kuutuulen Excalibur (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Quurankukka (EUR f 22)
207 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Grand International Premior Jarmo Räihä EX1 CAPS
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
207 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Eva Wiéland Schilla 4
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
208 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
209 EUR n 24 FI SRK RX FI*Tiikerililjan Kurmeli Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Tiikerililjan Isoviilee (EUR d 22) x FI*Feronian Almond (EUR f)
210 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
211 EUR d 22 FI SRK RX FI*Feronian Cajanus Uros International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
Silkkiturkin Nilla Neuvokas (EUR n 22) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
212 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Jarmo Räihä KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
213 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
214 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
215 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
216 JBT f 01 62 FI SRK RX DK-Timian Tsubaki Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Yuki-Usagi Awa of DK-Timian (JBT d 09 23) x Yuki-Osagi Nadeshiko of DK-Timian (JBT )
217 JBT n 01 21 FI SRK RX FI*Kassaran Shiawase no Kazura Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM BIV
Kenipurr's Hiroshi of Songgwangsa (JBT n 09 22) x Songgwangsa Tsunami of Kassaran (JBT g 01)
218 JBT n 01 21 FI SRK RX FI*Kassaran Shiawase no Kanpai Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Kenipurr's Hiroshi of Songgwangsa (JBT n 09 22) x Songgwangsa Tsunami of Kassaran (JBT g 01)
219 JBT a 03 24 FI SRK RX FI*Kassaran Aoi Obi Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Songgwangsa Kumozaru of Kassaran (JBT n) x FI*Kassaran Shiawase no Kimono (JBT )
220 KOR FI SRK LO 13 FI*Hovikissan Q-T Naaras Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACIB
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Hovikissan lek sawat (KOR )
221 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Eva Wiéland Schilla KM NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
222 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1 NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
223 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Eva Wiéland Schilla KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
224 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ausare Burraburiash Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
Aalspotz Amsu (MAU ns 24) x FI*Ausare Ayishah (MAU ns)
225 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
225 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Siitos
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
226 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
227 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
228 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Corax Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
229 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Frugilegus Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
230 OCI b 24 FI SRK LO DK*Hindkjær's Gaia Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
231 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Mollie's Delicious Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
232 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM BIV
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
232 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Eva Wiéland Schilla 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
233 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Caleana Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
234 OCI b 24 FI SRK RX 14 FI*Kukkatarhan Discocactus Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
Hiutaleen Armas Aragorn (OCI n 24) x FI*Kukkatarhan Brassia (OCI b 24)
235 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
235 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Siitos
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
235 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Veteraani Eva Wiéland Schilla Arvosteltu
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
236 OCI c 24 FI SRK LO FI*WiliWilla MilkyWay Boy Uros International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
237 OCI c 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Bollinger Uros Champion Jarmo Räihä EX1 CACIB
FI*Kukkatarhan Cissus (OCI b 24) x FI*Amas Zabaione (OCI as 24)
238 OCI c 24 FI SK RX 14 FI*Kukkatarhan Eremurus Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä Abs
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x Brenda Tigrillo, CZ (OCI n 24)
239 OCI c 24 FI SK LO 14 FI*Guttatus Polar Star Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1 BIV
Blackwater Owi No Limit (OCI c 24) x FI*Guttatus Princess Sophie (OCI b 24)
240 OCI o 24 FI SK LO 15 Dragon Amagitsune*RU Uros Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla EX1 NOM
S*Pagngle's Satellite of Love (OCI o 24) x Almamater Blue Sky (OCI as 24)
241 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros Grand International Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACS BIV NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
242 OCI ns 24 FI SRK LO Mitha Goobita Yangatin Naaras Grand International Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACS
S*Halifax Bonfire (OCI o 24) x Withywindle's Bubbling (OCI ns 24)
242 OCI ns 24 FI SRK LO Mitha Goobita Yangatin Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Halifax Bonfire (OCI o 24) x Withywindle's Bubbling (OCI ns 24)
243 OCI ns 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Sunlight Uros Pennut 4-7 kk Eva Wiéland Schilla EX1 NOM
FI*Northalla Springwater (OCI ns 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
244 OCI bs 24 FI SK LO 15 SE*OzzySpot's Calippo Ize Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
PikesPeak Boy Junior of JohnJohns (OCI ns 24) x Jumpnspots Bambi Butterfly (OCI bs 24)
245 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Ivanna Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Ålivia Wilde (OCI bs 24)
246 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Bell Naaras International Champion Eva Wiéland Schilla EX2
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
247 RUS FI SRK LO FI*Bessemjanka's Qaramell Naaras International Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CAGCIB
FI*Inkilee Huvitus (RUS ) x FI*Bessemjanka's Nesha (RUS )
248 RUS FI SRK LO 14 FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi Uros Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACIB BIV
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
249 RUS FI SK LO 14 Lirika Flor De Azur *ES Naaras Avoin Eva Wiéland Schilla EX1 CAC
Quasar von der Weper (RUS ) x Blue Wind Borealys of Flor De Azur (RUS )
250 RUS FI SK LO 15 Katzenhof Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla Abs
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Katzenhof Sonya (RUS )
251 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Pennut 4-7 kk Eva Wiéland Schilla EX1
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
252 SIN FI SRK RX FI*Chai-lai Sweetheart Sally Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
253 SOM n FI SK RX 14 Makeda's Hugo Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Banyas on Tiptoe (SOM n) x Saïwa of Kumasasa (SOM n)
254 SOM n FI SRK LO FI*SunnyPace Betonica Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Kisompa's Giacinta (SOM n)
255 SOM o FI SK LO 14 King von Gulda Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Nadim von Gulda (SOM a) x Desy von Gulda (SOM o)
256 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä Abs
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
257 SPH I / SPH n FI SK RX 14 FI*Eipril Ounlyone Uros Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla EX1
SE*Sphynx Olympen Admetos (SPH n 09) x FI*Evilurbastet Charmy (SPH n 03)
258 SPH II / SPH n 03 21 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Julius Uros Avoin Eva Wiéland Schilla EX1 CAC
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FIN*Friday Madeleine (SPH f 09 32)
259 SPH III / SPH d FI SRK RX 14 FI*Evilurbastet Napoleon Uros Champion Jarmo Räihä EX1 CACIB
Silvestr Stalone Best Show*RU (SPH e) x LV*Otomi Avrora (SPH f 03 33)
260 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
261 SPH V / SPH e 09 32 FI SRK LO LV*Otomi Ungaro Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
Lanion Oscar (SPH n 03 21 32) x LV*Otomi Olivia (SPH j 21)
262 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
263 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
264 SPH V / SPH a 09 32 FI SK LO 14 FI*Evilurbastet Olympia-O'Kroshka Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x Diva La Viva Damascus (SPH a 32)
265 SPH V / SPH n 02 33 FI SK LO 15 FI*Tutsi Hariton Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV
FI*Tutsi Chaumet (SPH d 21 33) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
266 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
267 SPH V / SPH n 09 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
268 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
269 BAL w 67 FI SRK LO FI*Willicon Lavacristallo Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Spartaco Felis Cou-Cou (BAL b) x FI*Nicator My Fair Lady (BAL w)
270 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras Grand International Champion Mira Fonsén Mitätöity Mitätöity
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
271 BAL n 21 FI SRK RX FI*Noxx Reckless Rebecca Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
Pippastro Mac Malone (OLH ns 24) x FIN*Noxx Lizzie (OLH ns 24)
272 OLH b 24 FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Chili Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
273 OLH c 24 FI SK RX 15 Pippastro Aaron Ramsey Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Gideon Barvaz Cattus (SIA a 21) x Pippastro Naughty Lola (OLH b 24)
274 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
275 OSH n FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinha Viliina Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
276 OSH b FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinho Vili Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
277 OSH f FI SK LO 14 FI*Clamoris Ingria Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
278 OSH h FI SRK RX FI*Skazki Sametti Tigrovna Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
Felitan Tiger Woods (OSH as 25) x FI*Skazki Polgara (OLH h 24)
279 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
280 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
281 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
282 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros International Champion Kristiina Rautio Abs
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
283 OSH n 25 FIN SRK RX FIN*Silvanest Halima Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Purrsia Chief Oshkosh (OSH n 25) x FIN*Silvanest Eledhwen (OSH a)
284 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
284 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
285 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
286 OSH d 25 FI SRK LO FI*Mummeli Dinazinho Sepe Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
287 OSH f 22 FI SRK LO FI*Clamoris Habika Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x FI*Clamoris Fabricia (OSH b 22)
288 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
289 OSH n 03 FI SRK RX FI*Keskimaan Ainion Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
Manalishi's I'm To Sexy For My Fur (OSH n 03) x FIN*DeLaSoul's Boogie Child (SIA n 03)
290 OSH n 03 FI SK LO 14 Schrödinger Hi Gustepa Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
Jim Jarmusch Bro Gustepa (OSH n) x Hippy Broccoli Gustepa (OSH n 03)
291 OSH b 02 FI SRK LO 14 FI*Pinewoods Sugar and Spice Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Wickd Wonderlnd van Crystaltina*NL (OSH b 03) x History Movie of Chocline (OSH o 03)
292 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
293 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
294 OSH b 03 22 FI SRK RX 14 ES*Thanarat Miki the Cheeky Mouse Uros Avoin Kristiina Rautio Abs
Blue Moon Hippy Beat (OSH n 02 21) x Winnetou's Classic Romance (OSH f 22)
295 OSH d 03 22 FI SK RX 14 FI*Keskimaan TMNT Raphael Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Turtle Tricolor (OSH f 03 24)
296 PEB III / PEB e FI SK RX 14 Ideallisa El Gato De Luna Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Flaer Orsipetrika (PEB d 21) x Dalida El Gato De Luna (PEB h)
297 PEB n 03 FI SK RX 15 Amity Addjo East Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
298 PEB b 03 FI SK RX 15 Amazing Addjo East Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Inamorato Addjo East (PEB n 03 33) x Nefertitie Silver Dream Orient (PEB f 03)
299 SIA n FI SRK LO 14 FI*Twist-Tiramisun Sokeri Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Twist-Tiramisun Pretzel (SIA a) x FIN*Twist-Tiramisun Inga (SIA n)
300 SIA n FI SK LO 14 FI*Twist-Tiramisun Vamppi Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV
Kaloke Kasango (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Pumpernickel (SIA n)
301 SIA n FI SK RX 15 FI*Kelmikerhon Liekki Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
302 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM BIV NOM BIS
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
302 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
303 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
304 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
304 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
305 SIA n FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Muusa Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FIN*Baila-Bailan Pahinkaikista (SIA n) x FIN*Twist-Tiramisun Juoni (SIA n)
306 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM BIS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
307 SIA a FI SRK LO 14 FI*Viitakon Ykä Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Kaloke Kasango (SIA n) x FI*Kelmikerhon Neito tornissa (SIA c)
308 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
308 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
309 SIA c FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun New Look Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
310 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
311 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
312 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
313 SIA b 21 FI SK LO 15 (N)Attack's Icandy Uros Champion Mira Fonsén Abs
Oralee Hidalgo (OSH n 24) x (N)Attack's Lil' Miss Diva (OSH c 24)
314 SIA d 21 FI SRK RX FI*Santuzzan On Your Toes Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
315 SYL n 03 21 FI SRK LO 13 FI*Mummeli Qianinho Uula Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Acousticat's Bruscamente (OLH n 25) x FI*Mummeli Dinazinha Qiana (BAL f 03 21)
316 SYS n 01 FI SRK LO FI*Sultsinan WhatChaMaCallIt Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FI*Sultsinan Catwalk (OSH n 03)
317 SYS n 03 FI SRK LO FI*Keskimaan Hobbit Fosco Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*Keskimaan B Undomiel (SIA n) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
318 SYS b 02 21 FI SK LO 14 FI*Pinewoods Tequila Sunrise Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
HU*Shagio-Chen Fantano's Love (SIA d 03 21) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
319 HCL James Uros Kotikissat Aase Nissen 1 NOM
319 HCL James Uros Veteraani Lena Nordström 1
320 HCL Jeremias Uros Kotikissat Aase Nissen 2
320 HCL Jeremias Uros Veteraani Lena Nordström Abs
321 HCL Robert Uros Kotikissat Aase Nissen Abs
322 HCL Noora Naaras Kotikissat Aase Nissen 1 NOM BIS
322 HCL Noora Naaras Veteraani Lena Nordström 1 NOM BIS
323 HCS Caesar Uros Kotikissat Robert Lubrano 1 NOM
324 HCS Juuso Uros Kotikissat Robert Lubrano Abs
324 HCS Juuso Uros Veteraani Lena Nordström Abs
325 HCS Lasse Uros Kotikissat Robert Lubrano Abs
325 HCS Lasse Uros Veteraani Lena Nordström Abs
326 HCS Rasmus Uros Kotikissat Robert Lubrano 2
326 HCS Rasmus Uros Veteraani Lena Nordström 3
327 HCS Ukko Uros Kotikissat Robert Lubrano 3
327 HCS Ukko Uros Veteraani Lena Nordström 2
328 HCS Yrmy-Körmy Uros Kotikissat Robert Lubrano Arvosteltu
329 HCL Josefiina Naaras Kotikissat Aase Nissen 2
329 HCL Josefiina Naaras Veteraani Lena Nordström 3
330 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Lena Nordström 1 NOM BIS
331 HCS Ninni Naaras Kotikissat Lena Nordström 5
332 HCS Timantti Naaras Kotikissat Lena Nordström 4
332 HCS Timantti Naaras Veteraani Lena Nordström 4
333 HCS Viivi Naaras Kotikissat Lena Nordström Abs
334 HCS Trina Uros Kotikissat Robert Lubrano 4
335 HCS Zorro Uros Kotikissat Robert Lubrano Arvosteltu
336 HCS Tara Naaras Kotikissat Lena Nordström 3
337 HCS Elviira Naaras Kotikissat Lena Nordström Abs
338 HCS Susanna Naaras Kotikissat Lena Nordström 2
338 HCS Susanna Naaras Veteraani Lena Nordström 2
339 BML I / BML ns 11 31 LV*Salana's Star Giorgio Uros Pennut 4-7 kk Eva Wiéland Schilla EX1 BIV
LV*Fairy Dream Erik (BML ns 11) x LV*Salana's Star Emiko-Kiku (BML ns 11 31)
340 BML I / BML ns 11 31 LV*Salana's Star Emiko-Keiko *** Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
LV*Fairy Dream Ruslan (BML ns 11) x LV*Salana's Star Crystal Rose (BML ns 11 31)
375 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira EUR n 24, OCI b 24, OCI bs 24, ABY n, BAL c, BAL n 21, JBT a 03 24, JBT f 01 62, JBT n 01 21, JBT n 01 21 62, OLH b 24, OLH c 24, OLH d 24, OSH b, OSH b 22, OSH f, OSH f 22, OSH n 03, OSH n 03 22, OSH n 24, PEB III, SIA a, SIA b 21, SIA n 48
Hornell Henry EXO d 22, EXO f 22, EXO fs 24 62, EXO g 03 24, EXO n 22, EXO n 24, PER a, PER a 33, PER d, PER d 22, PER d 23, PER d 24, PER f, PER f 03, PER f 33, PER g 03 22, PER n 24
Kass Tellervo MCO IV, MCO V, MCO VIII, RAG a 03, RAG f 04, RAG h 03, RAG n, SBI g, SBI h, TUA IX, Kat I-vet 25
Lubrano Robert ACL X, HCS, MCO VII, MCO VIII, NEM I, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, RAG e 03, SBI a, SBI a 21, SIB IV 34
Nissen Aase RAG a 04, SBI b 21, SBI d 21, SBI e 21, TUV d 61-63, ACL XI, MCO III, SIB V, TUA I, HCL 26
Nordström Lena ACL V, ACL VI, ACL VIII, NFO II, NFO IV, NFO V, SBI f, SBI j, SBI n, HC-vet 41
Rautio Kristiina BAL w 67, OSH b 02, OSH b 02 21, OSH b 03 22, OSH b 22, OSH d 03 22, OSH d 24, OSH d 25, OSH f 24, OSH h, OSH n, OSH n 03, OSH n 03 22, OSH n 25, PEB b 03, PEB III, PEB n 03, SIA a, SIA c, SIA d 21, SIA n, SIA n 21, SYL n 03 21, SYS b 02 21, SYS n 01, SYS n 03, Kat IV-vet 29
Räihä Jarmo BEN n 24, BSH ay 11, BSH ns 11 33, BSH ny 11, BUR b, BUR c, BUR n, CHA, EUR a, EUR d 22, EUR f 24, EUR fs, EUR n 22, MAN 53, OCI c 24, SIN, ABY a, CRX II, CRX III, DRX II, SOM o, SPH III 41
Saarela Veikko BEN n 22, BML I, BSH a, BSH ns 11, BUR h, EUR a 24, EUR as 22, EUR g 24, MAU ns 24, OCI n 24, ABY o, ABY p, CRX VI, DRX III, DRX IX, DRX VIII, SOM n, SPH IV, SPH V 40
Wiéland Schilla Eva ABY o, BEN n 22 33, BEN n 24 33, BML I, BRI a, CRX IV, CRX IX, CRX V, CRX VIII, DRX IV, KBL IV, KOR , MAU ns, OCI b 24, OCI ns 24, OCI o 24, RUS , SPH I, SPH II, Kat III-vet 32
Wikström Bjarne ACL X, ACS V, ACS VI, ACS VIII, MCO I, MCO II, MCO VI, NFO III, NFO IV, RAG a, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 21, SBI b, SBI c, SBI e, TUA I, Kat II-vet 31
11 tuomaria