RUROK 21.12.2014
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 21.12.2014 Loppuu 21.12.2014
Ilmoittautuminen alkaa 1.10.2014 Ilmoittautuminen loppuu 2.12.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 8.12.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 500   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Kirkkonummi
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Outi Jalo p. 050 534 0810, tai show@rurok.fi  HUOM! näyttelysihteeri ei vastaa puhelimeen työaika eli ensisijaisesti yhteydenotot sähköpostilla.
Näyttelypäällikkö: Tuomo Kotola p. 050 553 2543
Rahastonhoitaja: Sinikka Laine p. 050-5111399
Pääassistentti: Marko Lahtinen, nebbis@gmail.com tai p. 041 584 1221
Palkinnot ja ruusukkeet: Jaana Honkonen, jaana.honkonen@rurok.fi
Lisätietoja Näyttelymaksu maksetaan välittömästi ilmoittautumisen jälkeen. Maksukuitti ja leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille postin kautta. Maksukuitin kopion voi laittaa sähköpostin kautta. Ilmoita nimesi, kissasi virallinen nimi ja rotu. 
Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 15.11.2014 jälkeen.
Mahdollinen karsinta suoritetaan sen mukaan koska näyttelymaksukuitti saapuu näyttelysihteerille. Mukaan otetaan 500 kissaa.

Luettelo sisältää molemmat päivät 3 € serttiruusukkeet ja EX1 ruusukkeet 3€, ex 2 ja pienet ruusukkeet 2 €.  VP, TP ja BIS ilmaisia.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 86
2 74
3 66
4 110
Kotikissat 35
Yhteensä 371

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO n FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rockstar Riddick Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Swanheart Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
4 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
5 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
6 EXO ds 23 62 FIN SRK RX FIN*Siriuksen Exotic Örzan Uros International Premior Kristiina Rautio Abs
FIN*Vanilla-Star Lollipop (PER as 22) x FIN*Siriuksen Exotic Devi (EXO fs)
7 EXO fs 22 62 Dorothea Iz Boyar Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM BIS
Kobano Genius of Iz Boyar (EXO d 03 22) x Chulpan Confetti of Iz Boyar (EXO fs 22)
8 EXO fs 24 62 X-Treme Snowy Doll Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
X-Treme Xander Strieborna Ruza (EXO ds 24) x Marlin Elektra of X-Treme (PER f 22)
9 EXO n 03 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Gangman Style Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FIN*Sunrunner's Hadaan Hamid (PER a 03 22) x FI*Aamukasteen Ester Estelar (EXO n 24)
10 EXO d 03 24 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fazer Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass Abs
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
11 PER w 62 FI SRK LO 13 FI*Elrikan Rolex Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
12 PER w 62 FI SRK LO Miwian Rubic of Amabili Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Miwian Checkmate (PER a 03) x FI*Amabili's Chasing Starz (PER w)
13 PER n FI SK LO 14 FI*Mimosan Little Bad Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
14 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
15 PER d FI SRK LO One Way Ticket von La'Noitan Uros International Champion Tellervo Kass Abs
Dachsbau Gremlin (PER n) x Cha-Cha-Cha von La'Noitan (PER f)
16 PER d FI SK LO 14 FI*Kultaviiksen Mamie Smith Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
17 PER f FI SRK LO FI*Talismanin Smashing Pumpkin Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FIN*Siriuksen Ziggy (PER d) x FIN*Vanilla-Star Blue Angel (PER g)
18 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
19 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras International Premior Tellervo Kass Abs
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
20 PER f FIN SRK LO FIN*Sabrimin Sunspot Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM BIS
Noblessa's Hole In One (PER d) x Moment of Mercy af Tamara (PER n)
20 PER f FIN SRK LO FIN*Sabrimin Sunspot Naaras Veteraani Linda Riekstina 1 NOM BIS
Noblessa's Hole In One (PER d) x Moment of Mercy af Tamara (PER n)
21 PER ns FI SRK LO FI*Kultaviiksen Howlin Wolf Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Storm in a Teacup (PER fs)
22 PER n 24 FIN SRK RX FIN*Jarbabin Tsimbavaati Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
FIN*Precious Head In The Clouds (PER w) x S*Snowdrop's Kizz (PER a 03 23)
23 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
24 PER n 03 FI SK LO 14 S*Headturners Belladonna Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
d'Eden Lover Savior (PER n 03) x S*Headturners Storm (PER n 02)
25 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros International Premior Kristiina Rautio Abs
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
26 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM BIS
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
27 PER f 03 FI SK LO 14 FI*Dirlandan Moulin Rouge Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
28 PER f 03 FI SK LO 14 FI*KiSui All or Nothing Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x FI*Kultaviiksen Janis Joplin (PER d)
29 PER f 02 21 62 FI SRK LO FI*Mimosan If Only You Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio Abs
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
30 PER f 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Deluxe Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
31 PER n 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Cinnamon Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
32 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
33 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras International Premior Linda Riekstina EX1 CAGPIB
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
34 MCO I / MCO a FI SRK LO 14 FI*Kasmasiinin Blue Bagheera Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
FI*Cherry's Maine Fumbe (MCO a) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
35 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS BIV
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
36 MCO II / MCO n 03 FI SRK LO 14 Tabula Rasa Eneas Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Mainelyclassic Tate (MCO n 22) x A Nice Moon Danica (MCO fs 02)
37 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Cicero Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
38 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros Premior Tellervo Kass Abs
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
39 MCO II / MCO n 09 FIN SRK LO FIN*Pinewoods Jewel of the Nile Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Lacocoon Blue Jay Way-of-Pinewoods (MCO a 09 22) x FIN*Pinewoods Day'N Night (MCO n 09)
39 MCO II / MCO n 09 FIN SRK LO FIN*Pinewoods Jewel of the Nile Naaras Veteraani Minna Krogh 2
Lacocoon Blue Jay Way-of-Pinewoods (MCO a 09 22) x FIN*Pinewoods Day'N Night (MCO n 09)
40 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Beorn Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FI*TipTop Maine Xita (MCO f 09 22)
41 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM BIV NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
41 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Minna Krogh 1
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
42 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Frida Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
43 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Kasmasiinin Zhin Naaras Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*Pinewoods Jewel of the Nile (MCO n 09)
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Caesar Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
45 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
46 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
47 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Bifur Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FI*TipTop Maine Xita (MCO f 09 22)
48 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Brethil Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FI*TipTop Maine Xita (MCO f 09 22)
49 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 14 FI*Iidaroosan Negrita Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Iidaroosan Snow angel (MCO es 09 22)
50 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 14 FI*Marskin Greta Garbo Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Daybreak's Euphoria (MCO n 03 22) x FI*Alohacoons Brianna (MCO d 09 22)
51 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 14 DK*Amistia's Burning Red Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x DK*Amistia's Olivia (MCO f)
52 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Keep It Dark Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
53 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO FI*TipTop Maine Xita Naaras Siitos Tellervo Kass Abs
Thecathut Thunderbird of The TipTop (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Sasa (MCO fs 03 22)
54 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*Kasmasiinin Zariel Naaras Champion Linda Riekstina EX1 CACIB
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*Pinewoods Jewel of the Nile (MCO n 09)
55 MCO VII / MCO fs FI SRK LO FI*Taleak's MC Charada Naaras Premior Linda Riekstina EX1 CAPIB
FIN*Cherry's Maine Qwara (MCO ds) x FIN*Taleak's MC Awaseru (MCO a)
56 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK LO FI*TipTop Maine Umbar Uros Supreme Champion Linda Riekstina KM BIV
DotCom Brumas (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Sasa (MCO fs 03 22)
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Godfather's Fernando Uros Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's Enni (MCO as 22)
58 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras Champion Linda Riekstina EX1 CACIB
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
59 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 14 FI*Ameliinan Roberto Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Ameliinan Hyacinthe (MCO n 09 22)
60 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Tellervo Kass Abs
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
61 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Draconian Shadegrown Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
62 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
63 NFO II / NFO n 03 FI SRK RX FI*Ninatte's Cloud Nine Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
64 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Tähtitassun Päivänsäde Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
65 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 13 Orkan Uroczysko*PL Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x F*Chelsey des Friggodin (NFO n 09 23)
66 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
67 NFO IV / NFO n 09 24 S*Medaljens Vivienne Westwood Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
S*Koppargruvan's Dakar (NFO a 24) x S*Restless Bergtuva (NFO ns 09 22)
68 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps Pat Benatar Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
S*Milda ma Tildes Jet-Seth (NFO n 22) x S*Medaljens Vivienne Westwood (NFO n 09 24)
69 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Draconian Nepenthe Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
70 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Daniel Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
71 NFO VI / NFO d 03 22 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
72 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1 BIV
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
73 NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 14 FI*Ninatte's Summer Surprise Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX2
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
74 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 14 FI*Lolcat's Fauna Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
75 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS NOM
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
76 NFO VII / NFO ns 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Baron Uros Supreme Premior Linda Riekstina KM NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
76 NFO VII / NFO ns 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Baron Uros Veteraani Minna Krogh 2
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
77 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
78 RAG n FI SRK LO FI*Ragtail Caspar Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
Red Fountain á Chardani*DK (RAG d 21) x FIN*Ragtail Adelina (RAG a 04)
79 RAG a FI SRK LO FI*Dollgarden's Anemone Naaras International Premior Linda Riekstina EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Feel-X Amatus (RAG n 03) x FIN*Merihelmen Do-Re-Mi (RAG a 04)
80 RAG d FI SK RX 14 FI*Tiridoll's Fire Diamond In My Hands Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
USAPurrs Dreaming Wide Awake (RAG a) x FI*Tiridoll's Kissing Diamonds (RAG f)
81 RAG e FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Lord Milori Uros Kastraatti Linda Riekstina Abs
FI*Maplehill's Abacus Jr. (RAG e 04) x FI*Maplehill's Tinker Bell (RAG f 03)
82 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Tiridoll's Dreams of Roses Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
FI*Tiridoll's Rainbow Tresor (RAG n 03) x FI*Tiridoll's Royal Princess (RAG n)
83 RAG n 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Wilma Sollis Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM
(N)Ragstar's Candyman, JW (RAG n 03) x S*Dan Dara's Naima Sollis of Diadems (RAG a 03)
84 RAG n 03 FI SK RX 14 FI*Tiridoll's Beautiful Ballerina Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX2
USAPurrs Dreaming Wide Awake (RAG a) x FI*Tiridoll's Ballerina (RAG n 03)
85 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Nirvana Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's RussianRoulette (RAG n 03)
86 RAG n 03 FI SRK LO FI*Mulberry Mighty Navigator Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FI*Utuinen Xpected Xerxes (RAG b 03) x FIN*Riverknee Reiri o Whangarei (RAG n 04)
87 RAG n 04 FI SK LO 14 Angelicdolls Royal Princess Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
Angelicdolls Royal Junior (RAG a 04) x Chatandolls Pretty of Angelicdolls (RAG n 04)
88 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elias Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1 BIV
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
89 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Ragtail Hermes Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX2
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x FI*Dollicious Fantomina (RAG n 04)
90 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Maplehill's Magic Heart Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x RO*Elian Rags Cocoakisses (RAG n 03)
91 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Riverknee Reiri o Whangarei Naaras International Premior Linda Riekstina EX1 CAGPIB
Valentino von Locksley (RAG n 04) x Kiwimagic Dazzling White (RAG c)
92 RAG n 04 FIN SRK LO Darlinlildols Dreamcatcher Uros Kastraatti Linda Riekstina
Ragangels Buddy of Darlinlildols (RAG n 03) x Darlinlildols Daisy Duke (RAG n 04)
92 RAG n 04 FIN SRK LO Darlinlildols Dreamcatcher Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Ragangels Buddy of Darlinlildols (RAG n 03) x Darlinlildols Daisy Duke (RAG n 04)
93 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Riverknee Amaze Me Uros Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Illerdolls Curufin (RAG a 03) x FI*Riverknee Ocean Beach (RAG n 03)
94 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Tiridoll's Collide With The Hearts Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB BIV
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Tiger Romance (RAG n 03)
95 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM BIS
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
96 RAG a 03 FI SK LO 14 Angelicdolls Super Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Angelicdolls Superman Junior (RAG a 03) x Angelicdolls Jessica Alba (RAG n 03)
97 RAG a 03 FIN SRK LO Relyonshaman Beruthiel*PL Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
FIN*Shyshaman's Little Man Love (RAG n 03) x FIN*Dollicious Queen Of Hearts (RAG g 04)
98 RAG a 04 FI SRK LO FI*Tiridoll's MeTooLoveYou Uros Supreme Champion Linda Riekstina KM BIV
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Tiger Kiss (RAG n 04)
99 RAG a 04 FI SRK LO 13 Methodius Passion for Utuinen Uros Avoin Linda Riekstina Abs
Methodius Hey Rey (RAG a 03) x Catlana Love Story of Methodius (RAG a)
100 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
101 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Dolldesire's Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x N*Aakres RagPride Sandra (RAG a 03)
102 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX2
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
103 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Sweet Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
104 RAG a 04 FIN SRK LO FI*Tiridoll's Dreamcatcher Uros International Premior Linda Riekstina EX1 CAGPIB
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Lovely Tiger (RAG a 04)
105 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS BIV
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
106 RAG d 04 FI SK LO 14 FI*Dollyblues Owner Of My Dreams Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX2
FI*Dollyblues Sky's The Limit (RAG e 03) x FI*Dollyblues Goin' Bananas (RAG d 04)
107 RAG d 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Spicy Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
108 RAG e 04 FI SRK LO FI*Maplehill's Abacus Jr. Uros Premior Linda Riekstina Abs
Kylador Abacus (RAG a 03) x Radiantsmile Beruthiel*PL (RAG f 04)
109 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
110 RAG f 03 FI SRK LO FI*Fannidolls Dazzling Daisy Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Fannidolls Furry Wagner (RAG d 03) x FI*Fannidolls Hungry Hermia (RAG a 04)
111 RAG g 03 FI SK LO 14 FI*Maplehill's Lady Caramel Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Miss Periwinkle (RAG e 03)
112 RAG a 03 21 FI SK LO 14 S*Gunbertus Saffron Sahara Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
S*Gunbertus Royal Blue (RAG a 03 21) x S*Gunbertus Odd Molly (RAG n)
113 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
114 SBI n FIN SRK LO FIN*Canth's Love is All I need Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FIN*Ilveskartanon Freyr (SBI n) x Margotte Klaudia*EST (SBI n)
114 SBI n FIN SRK LO FIN*Canth's Love is All I need Naaras Veteraani Minna Krogh 1 NOM BIS
FIN*Ilveskartanon Freyr (SBI n) x Margotte Klaudia*EST (SBI n)
115 SBI a FI SRK LO 13 FI*Adalgisa's Cassiel Uros Champion Linda Riekstina EX1 CACIB
FIN*Merissal Quentin (SBI a) x FIN*Zildan Sagwa (SBI a 21)
116 SBI a FI SRK LO FI*Zhamanen MT Bobby Orr Uros Supreme Premior Linda Riekstina Abs
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Tinkerbell (SBI g)
117 SBI a FIN SRK LO FIN*Recknagel Tairapänks Naaras Supreme Premior Linda Riekstina Abs
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FIN*Recknagel Fridakahlo (SBI b)
118 SBI c FI SRK LO 13 FI*Aasatar Eva Verónica Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Aasatar Her My One (SBI h)
119 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1 NOM
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
120 SBI c FI SK LO 14 FI*Ann-Elisabeth's Romeo Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina Abs
FI*Rais-Kis Coffee (SBI n) x FI*Kermatassun Grace Kelly (SBI c)
121 SBI d FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Whisky Lullaby Naaras Avoin Tellervo Kass Abs
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
122 SBI f FI SRK LO FI*Tamus Wildcat Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
Ike Ant Bwe Lay (SBI d) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
123 SBI a 21 FIN SRK LO FIN*Zildan Sagwa Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
Namib Sunrise Diabolo (SBI c 21) x FIN*JoJon Qing Yu-You (SBI a)
124 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
125 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
126 SBI b 21 FI SRK LO FI*Jade-Garden's Debbie Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
N*Børskatten Gizmo (SBI b 21) x FIN*Jade-Garden's Amethyst (SBI n)
127 SBI c 21 FIN SRK LO FIN*Tamus Urvan Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Hilu-Vinkelin Tinka (SBI c 21) x FIN*Tamus Qashqai (SBI h)
128 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
129 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
130 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
131 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 Favour Siber Felis*PL Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Leader Siber Felis*PL (SIB n 24) x Keep Siber Felis*PL (SIB n 22)
132 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Amurin Abigail Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Thymian Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
133 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
134 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 14 FI*Lumikissan RalliRaita Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x Kayo Rys od Królowych*PL (SIB n 02 21)
135 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan Tähtönen Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
136 SIB V / SIB g 24 FI SRK LO FI*Villan Keisarinna Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FI*Villan Ferrari (SIB d 09 24) x FI*Villan Neiti Groove (SIB n 09 24)
137 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan SuperSankari Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
138 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan Säihkysilmä Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
139 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
140 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
141 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Los Angeles Naaras Kastraatti Linda Riekstina Abs
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FIN*Cherrytail's Judy Garland (SIB ds 23)
142 TUA I / TUA n FI SRK RX 13 FI*Josmarin Innusha Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS NOM
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
143 TUA I / TUA n FI SK LO 14 FI*Josmarin Jazmenia Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
144 TUA II / TUA n 03 FI SRK LO FI*Tangerine's Body and Soul Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Benito Rosa Glauca, CZ (TUA n 01) x FI*Josmarin Galibe (TUA n 24)
145 TUA V / TUA d 24 FI SRK RX 14 FI*Elekatin Rosso Ruben Uros Avoin Linda Riekstina EX1 CAC BIV
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FIN*Elekatin Oriana (TUA w)
146 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 14 FI*Gildemin Brutus Boy Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
147 TUA V / TUA f FI SK LO 14 FI*Josmarin Jessenia Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1 NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
148 TUA VII / TUA ns FI SRK RX Aysel Lada Kedi *RU Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
Angelicat Prince of Lada Kedi (TUA w) x Antalya'Perl Firuza of Lada Kedi (TUA fs)
149 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
149 TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
150 TUA IX / TUA w 61 FI SRK LO FI*Josmarin Guniz Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
S*Wi'nte Sams Harry Boy (TUA n 24) x FI*Josmarin Eldem (TUA w)
151 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
152 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 14 FI*Josmarin Jedrus Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
153 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Beauty Diva Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
154 ABY n FI SRK LO FI*Laire Meleth Aran Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
155 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM BIV
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
156 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Veritaserum Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
157 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet The Doctor Uros Premior Marina Vinkel Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Taibhsear (ABY p)
158 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Kastraatti Marina Vinkel EX1 CAP
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
159 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Kastraatti Marina Vinkel EX1 CAP NOM
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
160 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
161 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
162 ABY a FI SRK LO S*Hjortronstigens Alfred Nobel Uros Supreme Premior Minna Krogh KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x S*Hjortonstigens Zesty Lemon (ABY p)
163 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
164 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
165 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Henry Hornell KM NOM BIS
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
165 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Vladimir Isakov 2
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
166 ABY o FI SRK LO FI*Link Rosa Mau Naaras Grand International Premior Henry Hornell Abs
FIN*Link Iggy Miu (ABY n) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
167 ABY o FI SRK LO 14 FI*Nebuankhet Captain John Carter Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FI*Nebuankhet Rhodda (ABY n)
168 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
169 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Taibhsear Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Nebuankhet Carramaena (ABY p)
170 ABY os FI SK LO 14 FI*Kassilan Aurinko Armas Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Yade's Fluoriitti (ABY os) x FI*Dweia's Blachder Ddedwydd (ABY os)
171 BEN n 22 FI SK LO 14 FI*Alcarinqua Catelyn Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Brionna (BEN n 22)
172 BEN n 24 FI SRK LO 13 MyArt Premier Rose Diamond Naaras International Premior Jarmo Räihä EX1 CAGPIB NOM
Glitterglam MyArt Illusion (BEN n 24) x Glitterglam Jungle Diamond (BEN n 24)
173 BEN n 22 31 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Luke Catwalker Uros Supreme Premior Minna Krogh Abs
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
174 BEN n 22 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jamboree Uros Avoin Jarmo Räihä Mitätöity Mitätöity
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
175 BEN n 22 33 FI SK LO 14 FI*PurrGold Caro Carissimo Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä Abs
FI*Starglitters Snowstorm (BEN n 24 33) x FI*SiruCats Jolie Jelena (BEN n 22)
176 BEN n 24 33 FI SRK RX FI*Starglitters Snowflake Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
Glitterglam Arctic River (BEN n 22 33) x FI*Moonglitter Golden Girl (BEN n 24)
177 BML I / BML as 11 31 FI SK RX 14 ES*Bellabonny Touchstone Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Hamlet des Ethnicats (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Nieves (BML bs 11)
178 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 14 ES*Bellabonny Sylvana Naaras Avoin Jarmo Räihä Abs
Miamber Silver Troubador (BML ns 11 31) x Bellabonny Oops-A-Daisy (TIF )
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Grand International Premior Jarmo Räihä EX1 CAPS
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Vladimir Isakov 4
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
180 BRI n FI SRK LO FI*Rhinestone's Kiss Me Quick Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Cwtch Slinky Malinky (BSH n) x FIN*Rhinestone's Calamity Jane (BSH f)
181 BRI a FI SRK LO 13 FI*Rhinestone's Angus Young Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
S*Applecat Spider (BSH n) x Positively Cobalt (BSH a)
182 BRI a FI SRK LO 14 FI*Rhinestone's Aramis Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
S*Applecat Spider (BSH n) x Positively Cobalt (BSH a)
183 BRI a FI SRK LO 13 FI*Rhinestone's Cobalt Blue Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
S*Applecat Spider (BSH n) x Positively Cobalt (BSH a)
184 BRI a FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Runaway Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
FI*Rhinestone's Night Rider (BSH n) x FI*Rhinestone's Diamond (BSH a)
185 BRI a FI SRK LO Positively Cobalt Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cattractive Utherpendragon (BSH n) x Stonehaven Barbara Ann (BSH a)
186 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras Veteraani Vladimir Isakov 3
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
187 BRI e FI SRK LO 13 FI*Rhinestone's Dizzy Doodle Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
S*Applecat Spider (BSH n) x Aretha's Isabella Rossellin v.Wernerwald (BSH g)
188 BRI f FI SRK LO 14 FI*Ruusutarhan Oodi Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
189 BRI g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Jarmo Räihä KM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
190 BRI a 22 FI SRK LO FI*Rhinestone's Nikki Sixx Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS NOM
S*Palace&Main's Ganymedes (BSH a 24) x S*Mayla's Dream Come True (BSH n 22)
191 BRI ns 22 62 FI SK LO 14 Britz Buster Jaxx Uros Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
Nimloth Rocco Da Silva (BSH ns 22) x Britz Soda Blast (BSH ns 22)
192 BRI f 03 FI SRK LO 14 FI*Rhinestone's Dream Come True Naaras Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
S*Applecat Spider (BSH n) x FI*Rhinestone's Annie Oakley (BSH g 03)
193 BUR n FI SRK LO 13 Bjelke's Givenchy Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB NOM
Bjelke's Ali Baba (BUR n) x Taiko Charlesbur, CZ (BUR f)
194 BUR n FI SK LO 14 FI*Feirefiz Dreamer Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM
FI*Feirefiz One Last Time (BUR b) x G-Point Bourimea*RU (BUR n)
195 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1 NOM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
196 BUR c FI SK LO 14 FI*Feirefiz Mr. Crowley Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Feirefiz One Last Time (BUR b) x G-Point Bourimea*RU (BUR n)
197 BUR f Sacredspirit Serengeti of Kisu Umi*RU *** Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
Sacredspirit Jean Michel *** (BUR a) x Sacredspirit Honey Moon *** (BUR h)
198 BUR g FI SRK LO FI*Karvanverran Kirijawa K Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB NOM
S*Zeitgeist Berlioz (BUR a) x FIN*Almond's Tawneee (BUR f)
199 BUR h FI SRK LO FI*Cattish Olympos Zeus Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FIN*Belacane Ukkopekka (BUR b) x FIN*Cattish Unique Topaz (BUR j)
200 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
201 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM NOM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
201 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Vladimir Isakov Arvosteltu
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
202 CRX I / CRX n FI SRK LO 13 Selena Light's Russian Lover Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
Mykro's Mikado of Selena Light (CRX b 09) x Selena Light*s Murakami (CRX n 09)
203 CRX I / CRX n FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Nutty Pumpkin Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
204 CRX I / CRX n FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Cuba Libre Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
205 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB BIV
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
206 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
207 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar Naaras Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
208 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*FunkyJam's Blue-Winged Minla Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
S*Spotless Kit (CRX b 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
209 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros International Premior Jarmo Räihä EX1 CAGPIB NOM
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
210 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*KittyLady's Vickie Lynn Naaras Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
FI*Angelfalls Reef Stingray (CRX d) x FI*Sweetpurr's Jane Marple (CRX n 33)
210 CRX f FI SRK LO FI*KittyLady's Vickie Lynn Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Angelfalls Reef Stingray (CRX d) x FI*Sweetpurr's Jane Marple (CRX n 33)
211 CRX III / CRX e 24 FI SRK LO 13 FI*Piupaws Firefly Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC NOM
FI*Piupaws Buzz (CRX d 03 24) x Puraffection's Firestarter (CRX d 03 24)
212 CRX III / CRX h FI SK LO 14 FI*Piupaws Prinsessa Celestia Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 BIV
S*Rexture Wig Wam (CRX d 03) x FI*Piupaws Dodo (CRX a 33)
213 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
214 CRX V / CRX n 24 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Huey Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
FI*Piupaws Keyboard cat (CRX n 24) x FI*Piupaws Memory Remains (CRX g)
215 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
216 CRX VI / CRX n 03 24 FIN SRK LO FIN*Piupaws Tecna Naaras Grand International Premior Henry Hornell Abs
FIN*Piupaws I am Legend (CRX n) x FIN*Piupaws Räntä (CRX n 01 21)
217 CRX VII / CRX b 32 FI SK RX 14 Hugo Boss Flower Garden Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Kuper (CRX b 32) x Luiza Veronika Chikkone (CRX b 33)
218 CRX VIII / CRX b 03 32 FI SK RX 14 Star Way Cornwall Legend*RU Uros Avoin Vladimir Isakov Abs
Kuper (CRX b 32) x Ariel (CRX f 03 33)
219 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quixotic Clown Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
220 CRX IX / CRX w 63 Nika of Sakura-Hana*RU *** Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
Felix L'Etoile Refined*RU (CRX n 03 33) x Sakura-Hana *** (CRX w)
221 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
222 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
223 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX FI*Touchant Sans la Queue Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
224 DRX III / DRX g 24 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin Xeena Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Filiokkus (DRX n 24)
225 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
226 EUR d FI SRK RX 13 Tuiretuinen Naaras Avoin Jarmo Räihä EX1 CAC
227 EUR f FIN SRK RX FIN*Millamarin Ellinoora Naaras Supreme Premior Jarmo Räihä KM
FIN*Sini-Diivan Fredi (EUR n) x FIN*Belagian Huumorinkukka (EUR f)
227 EUR f FIN SRK RX FIN*Millamarin Ellinoora Naaras Veteraani Vladimir Isakov 2
FIN*Sini-Diivan Fredi (EUR n) x FIN*Belagian Huumorinkukka (EUR f)
228 EUR fs FI SRK RX FI*Kassilan Qkunen Qtamolla Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
FI*Taikapeikon Aurinko (EUR ds 22) x DK*Boholdt Duchess (EUR f)
229 EUR n 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Yhteinen Ystävä Uros International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
FIN*Kuutuulen Excalibur (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Quurankukka (EUR f 22)
230 EUR a 24 FI SRK RX 13 FI*Kassilan Suvun Salarakas Uros Champion Jarmo Räihä EX1 CACIB
Maahinen (EUR d) x FI*Honey's Merinque (EUR g 23)
231 EUR d 22 FI SRK RX FI*Feronian Cajanus Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Silkkiturkin Nilla Neuvokas (EUR n 22) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
232 EUR f 23 FIN SRK RX FIN*Pikku-Piun Rosmariini Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
Silkkiturkin Jimi Hendrix (EUR d 23) x FIN*Pikku-Piun Nättityttö (EUR n 23)
233 EUR f 23 FI SRK RX 14 FI*Kontukatin Adalmiina Naaras Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX2
FI*Katinhännän Radagast (EUR n 23) x FIN*Pikku-Piun Rosmariini (EUR f 23)
234 EUR f 23 FI SRK RX 14 FI*Kontukatin Amanda Naaras Nuoret 7-10 kk Jarmo Räihä EX1 BIV
FI*Katinhännän Radagast (EUR n 23) x FIN*Pikku-Piun Rosmariini (EUR f 23)
235 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras International Champion Jarmo Räihä EX1 CAGCIB
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
236 EUR g 23 FI SRK RX FI*Honey's Merinque Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
FIN*Kassilan Gentle Goblin (EUR e 23) x FIN*Honey's Blueberry (EUR a)
237 EUR ns 23 FI SRK RX FI*Kassilan Lystikäs Lyyli Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Loki (EUR ns) x Sarah Osiris Darti*EST (EUR ns 23)
238 EUR as 23 FI SK RX 14 FI*Kiipun Lord of This World Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1 BIV
FI*Kassilan Suvun Salarakas (EUR a 24) x FI*Kassilan Lystikäs Lyyli (EUR ns 23)
239 EUR as 23 FI SK RX 14 FI*Kiipun Sabbra Cadabra Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX2
FI*Kassilan Suvun Salarakas (EUR a 24) x FI*Kassilan Lystikäs Lyyli (EUR ns 23)
240 EUR as 23 FI SK RX 14 FI*Kiipun Shadow of the Wind Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
FI*Kassilan Suvun Salarakas (EUR a 24) x FI*Kassilan Lystikäs Lyyli (EUR ns 23)
241 KOR FI SRK LO FI*Mythai Rochana Rak Jing Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
FIN*Helmi's Jai Sapparot (KOR ) x FIN*Mythai Wang Kaang Raang (KOR )
242 KOR FIN SRK LO FIN*Dewdrop's Dee Gwah Chariya Naaras Supreme Premior Jarmo Räihä Abs
FIN*Catfever's Anjing-Feng (KOR ) x Kal-Lee Bpee Mai (KOR )
242 KOR FIN SRK LO FIN*Dewdrop's Dee Gwah Chariya Naaras Veteraani Vladimir Isakov Abs
FIN*Catfever's Anjing-Feng (KOR ) x Kal-Lee Bpee Mai (KOR )
243 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Jarmo Räihä KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
244 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
245 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1 NOM BIS
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
246 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Minna Krogh KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
247 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Jarmo Räihä KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
248 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Jarmo Räihä KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
249 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Honour Uros Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
250 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras Pennut 4-7 kk Jarmo Räihä EX1
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
251 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Jarmo Räihä KM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
251 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Vladimir Isakov 1
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
252 RUS FI SRK LO FI*Shady-Lady's Demon Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS NOM
FI*Lolcat's Rasputin (RUS ) x FI*Shady-Lady's Runaway (RUS )
253 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Diamond Uros Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
254 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Bell Naaras Champion Marina Vinkel EX1 CACIB BIV NOM
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
255 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Sunday Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
256 RUS FI SK LO 14 FI*Hana-Bi Pimen Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Hana-Bi Mardi Gras (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
257 RUS FI SK LO 14 FI*Hana-Bi Anna Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel Abs
FI*Hana-Bi Mardi Gras (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
258 RUS FI SK RX 14 FI*Shady-Lady's Cleopatra Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 BIV NOM
FI*Janatuisen Le vagabond (RUS ) x LV*Sapphire Twilight Gloria (RUS )
259 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Illusion Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
259 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Illusion Uros Veteraani Vladimir Isakov 3
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
260 SIN Lika-Hana Nikolaevs Pride*RU *** Naaras Grand International Champion Jarmo Räihä EX1 CACS
Desheng Nigista Saba (SIN ) x JouetCouguar Chinchin (SIN )
261 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
262 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
263 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
264 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Avoin Vladimir Isakov EX2
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
265 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Inola Naaras Avoin Vladimir Isakov EX3
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
266 SOM n FI SK LO 14 Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Tamarakatz Chance-of-a-Lifetime (SOM n) x Tamarakatz Mayhem (SOM n)
267 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Jomini Jazaria Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
268 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Panil Z Cesarini Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM
FI*Kharn-Ka Snowmoon (SOM a) x FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus (SOM n)
269 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM NOM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
269 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
270 SOM o FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Rainbreaker Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS NOM
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x S*Foxglove's Georgia (ABY o)
271 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Minna Krogh Abs
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
272 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
273 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Avoin Minna Krogh Abs
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
274 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
275 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
276 SPH V / SPH n 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Grand International Premior Minna Krogh Abs
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
277 XSH ns 22 FI SK RX 15 Hottentotti Naaras Noviisi Vladimir Isakov Abs
278 BAL w 67 FI SRK LO FI*Willicon Lo Stregatto Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
Spartaco Felis Cou-Cou (BAL b) x FI*Nicator My Fair Lady (BAL w)
279 BAL n 21 FI SK LO 14 FI*Kasumi Shiroki Yuutsu Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell Abs
FI*Noxx Ulises de la Cruz (OLH n 25) x FI*Kasumi Mononoke hime (BAL n)
280 BAL h 21 FI SRK LO FI*Mummeli Dinazinha Queena Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB NOM
FI*Willicon Rid Ge (SIA a) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
281 OLH n 25 FI SRK LO 13 FI*Mummeli Qianinho Ukko Uros Champion Henry Hornell EX1 CACIB
FI*Acousticat's Bruscamente (OLH n 25) x FI*Mummeli Dinazinha Qiana (BAL f 03 21)
282 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Henry Hornell KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
283 OSH n FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinha Viliina Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
284 OSH b FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinho Vili Uros Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
285 OSH f FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Pussy Katnip Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
HU*Shagio-Chen Papaya (OSH d 22) x (N)Manhunter's Check Me Out (OSH f 24)
286 OSH f FI SK LO 14 FI*Clamoris Ingria Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
287 OSH n 24 FI SRK LO 14 FI*LoveOriental Peggy Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM
FI*LoveOriental Irish Cream (OSH a 24) x FI*LoveOriental Greta (OSH n 24)
288 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
288 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Marina Vinkel 2
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
289 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros Premior Henry Hornell EX1 CAPIB NOM BIS
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
290 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB NOM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
290 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Marina Vinkel 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
291 OSH d 24 FI SK LO 14 FI*Clamoris Inessa Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
292 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Premior Marina Vinkel EX1 CAPIB
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
293 OSH d 25 FI SRK LO FI*Mummeli Dinazinho Sepe Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
294 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS NOM BIS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
295 OSH g 24 FIN SRK RX FIN*Mummeli Blue-Prince Mimosa Naaras Supreme Premior Marina Vinkel KM
FIN*Major Petit-Prince (OSH a 25) x FIN*Mummeli VippelinhaBlueberry (BAL g)
296 OSH n 03 FI SK LO 14 FI*LoveOriental Robert Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x Siamesis Final Destination (SIA b 03 21)
297 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
298 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC NOM BIS
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
299 OSH d 03 22 FI SK RX 14 FI*Keskimaan TMNT Raphael Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Turtle Tricolor (OSH f 03 24)
300 SIA n FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Queen Syrah Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
Kaloke Kasango (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
301 SIA n FI SRK LO 14 FI*Twist-Tiramisun Sokeri Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
FI*Twist-Tiramisun Pretzel (SIA a) x FIN*Twist-Tiramisun Inga (SIA n)
302 SIA n FI SK LO 14 EE*Cassiopea Siaoricat Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 BIV
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
303 SIA n FI SK LO 14 FI*Twist-Tiramisun Vamppi Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
Kaloke Kasango (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Pumpernickel (SIA n)
304 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
304 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Veteraani Marina Vinkel 1
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
305 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
306 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
307 SIA a FI SK LO 14 Alexy Bluebell of Deraza Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
Thaifong Tiamo of Alexy (SIA a) x Alexy Angel on My Shoulder (SIA n)
308 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
309 SIA c FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun New Look Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
310 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kevätkaihonkukka Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 BIV
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
311 SIA c FI SK LO 14 Alexy De Lilac of Deraza Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
Thaifong Tiamo of Alexy (SIA a) x Alexy Delizioso (SIA b)
312 SIA f FI SK LO 14 Azorez Varda Tintalle of Kaspektin Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
313 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
314 SIA a 21 FI SRK LO 13 FI*Keskimaan Leavings Leevi Uros International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
315 SIA b 21 FI SK LO 15 (N)Attack's Icandy Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
Oralee Hidalgo (OSH n 24) x (N)Attack's Lil' Miss Diva (OSH c 24)
316 SYS n 01 FI SRK LO FI*Sultsinan WhatChaMaCallIt Naaras International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FI*Sultsinan Catwalk (OSH n 03)
317 SYS n 03 FI SRK LO FI*Keskimaan Hobbit Fosco Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Keskimaan B Undomiel (SIA n) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
318 HCL James Uros Kotikissat Minna Krogh 2
318 HCL James Uros Veteraani Henry Hornell 1 NOM
319 HCL Jeremias Uros Kotikissat Minna Krogh 3
319 HCL Jeremias Uros Veteraani Henry Hornell Abs
320 HCL Kelmi Uros Kotikissat Minna Krogh 4
321 HCL Hertta Naaras Kotikissat Linda Riekstina 3
322 HCL Noora Naaras Kotikissat Linda Riekstina 1 NOM BIS
322 HCL Noora Naaras Veteraani Henry Hornell 2
323 HCL Peku Uros Kotikissat Minna Krogh 1 NOM
323 HCL Peku Uros Veteraani Henry Hornell 2
324 HCS Caesar Uros Kotikissat Henry Hornell 1 NOM
325 HCS Hani Karkkitassu Uros Kotikissat Henry Hornell 5
326 HCS Juuso Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak Abs
326 HCS Juuso Uros Veteraani Henry Hornell Abs
327 HCS Lasse Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak Abs
327 HCS Lasse Uros Veteraani Henry Hornell Abs
328 HCS Rasmus Uros Kotikissat Henry Hornell 3
328 HCS Rasmus Uros Veteraani Henry Hornell 3
329 HCS Trina Uros Kotikissat Henry Hornell 6
330 HCS Ukko Uros Kotikissat Henry Hornell 2
330 HCS Ukko Uros Veteraani Henry Hornell 4
331 HCS Yrmy-Körmy Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak Abs
332 HCL Josefiina Naaras Kotikissat Linda Riekstina 2
332 HCL Josefiina Naaras Veteraani Henry Hornell 3
333 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
334 HCS Ninni Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 5
335 HCS Timantti Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 4
336 HCS Viivi Naaras Kotikissat Henry Hornell Abs
337 HCS Ninja Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 3
338 HCS Salli Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 6
339 HCS Tara Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 7
340 HCS Elviira Naaras Kotikissat Henry Hornell Abs
341 HCS Susanna Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 2
341 HCS Susanna Naaras Veteraani Henry Hornell 1 NOM BIS
342 HCS Vesku Uros Kotikissat Henry Hornell 4
371 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hornell Henry ABY o, BUR j, BUR n, CRX I, CRX IX, CRX VI, DRX III, EUR g 23, BAL h 21, BAL n 21, BAL w 67, OLH n 25, OSH f, OSH n, OSH n 24, SIA c, SIA n 21, SYS n 01, HCS-naaras 53
Isakov Vladimir ABY p, BEN n 22, BEN n 24 33, BRI a, BRI f, BRI n, BUR h, CRX VII, CRX VIII, CYM 51-52, SOM n, Kat III vet 34
Kass Tellervo EXO d 03 24, EXO n, PER a 02 62, PER a 33, PER d, PER f, PER n 33, RAG d, RAG n, RAG n 03, SBI d, SBI f, MCO II, MCO VI, NFO II, SIB IV, TUA IX 43
Krogh Minna ABY a, ABY os, BEN n 22 31, BRI a 22, BRI e, BUR c, CRX III, EUR d 22, MAU ns, SOM o, SPH V, Kat II-vet, HCL-uros 31
Pruchniak Ireneusz MCO III, MCO IV, MCO V, NFO IX, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG f 03, RAG g 03, SIB VI, SIB VII, TUA I, TUA II, TUA VII,HCS-uros HC-vet 33
Rautio Kristiina EXO ds 23 62, EXO fs 22 62, EXO fs 24 62, EXO n 03, EXO n 22, EXO w 62, , PER f 02 21 62, PER f 03, PER n, PER n 01 62, PER n 03, PER n 24, PER ns, PER w 62,NFO III, NFO IV, NFO V, NFO VI, SBI a 21, SBI b 21, SBI c 21, SBI d 21, SBI n, SIB III, SIB V 41
Riekstina Linda ACL VI, MCO I, MCO VII, MCO VIII, NFO VI, NFO VII,RAG a, RAG a 04, RAG d 04, RAG e, RAG e 04, RAG n 04, SBI a, SBI c, SIB VIII, TUA V, HCL-naaaras, Kat I-vet 48
Räihä Jarmo BEN n 22 33, BEN n 24, BML I, BSH f 03, BSH g, BSH ns 22 62, BUR b, BUR g, EUR a 24, EUR as 23, EUR d, EUR f, EUR f 23, EUR f 24, EUR fs, EUR n 22, KOR, MAN 51-52, MAN 53, OCI b 24, OCI n 24, SIN, CRX II 39
Vinkel Marina ABY n, CRX IX, CRX V, DRX VIII,RUS, OSH b, OSH b 02 21,OSH b 22, OSH d 03 22, OSH d 24, OSH d 25, OSH f 24, OSH g 24, OSH n 03, OSH n 03 22, , SIA a, SIA a 21, SIA b, SIA b 21, SIA f, SYS n 03, Kat IV-vet 43
9 tuomaria