Omakissa
POH-KIS 68. kansainvälinen kissanäyttely 08.02.2020
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 8.2.2020 Loppuu 8.2.2020
Ilmoittautuminen alkaa 19.11.2019 Ilmoittautuminen loppuu 19.1.2020
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.1.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Seinäjoki, Seinäjoki Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Oskarintie 26 A 2, 65610 MUSTASAARI
Assistentit: pääassistentti Jaana Heikanen, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Petra Witick auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 24.01.2020. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Suomen Kissaliitto palkitsee Vuoden Kissat 2019 gaalaillallisella lauantaina 08.02.2020 Seinäjoella. Katso lisätietoa kutsusta. Tarkempi info gaalaillallisesta julkaistaan myöhemmin www.kissaliitto.fi ja www.pohkis.fi. Erikoisruokavaliot ja allergiat ilmoitetaan lomakkeen kautta. 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 11.01.2020 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 71 69 0 1 1
2 62 62 0 0 0
3 60 60 0 0 0
4 65 63 0 0 2
Kotikissat 8 7 0 0 1
Yhteensä 266 261 0 1 4

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Ayser's Viserion 1 Uros 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
2 EXO n FI*Chevhill's Paloma 1 Naaras 7 (CH) Khaled Youssef EX1 CACIB
3 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 4 (GIP) Billing Jørgen EX1 CAPS
4 EXO ns 22 62 FI*Chevhill's Silverstorm 1 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
5 EXO f 03 FI*Shamirin Intelligent Inga 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
5 EXO fs 03 FI*Shamirin Intelligent Inga 1 Naaras 13c (Määrittely) Saarela Veikko EXO f 03
6 EXO d 03 22 S*Loveline's Spicebomb 1 Uros 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC
7 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
7 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 2
8 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS NOM
9 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 8 (PR) Khaled Youssef EX1 CAPIB NOM BIS
9 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 1 NOM BIS
10 PER a 22 FI*Shamirin Kamille 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
11 PER d 22 FI*Sabrimin Helios 1 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 NOM
12 PER e 33 Sinihuiskan HurlumHei 1 Uros 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1 NOM
13 PER g 33 FI*Yashar's Daenerys 1 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
14 RAG d FI*Celestial's Poika Pysyy Suomessa 1 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP NOM
15 RAG n 03 FI*Collicatin Lovely Leonora 1 Naaras 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB NOM
16 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 1 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
16 RAG n 03 (N)Diadem's Wilma Sollis 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
17 RAG n 04 PL*My Butterfly Shira 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC NOM BIS
18 RAG n 04 FI*Celestial's Sexy WoW 1 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV NOM BIS
19 RAG n 04 FI*Collicatin Golden Glitter 1 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek Abs
20 RAG n 04 FI*Collicatin Anemone Tomentosa 1 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
21 RAG a 03 FI*Celestial's El Chapo Son of CG 1 Uros 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
22 RAG a 03 FI*Collicatin Golden Gloss 1 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
23 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM
24 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM BIV NOM
24 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 2
25 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán 1 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
26 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
27 RAG a 04 FI*Celestial's Pheobe Gu 1 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
28 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM BIV
28 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
29 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 1 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM
30 RAG a 04 FI*Celestial's Ferrari Pininfarina Sergio 1 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
31 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1
32 RAG d 04 FI*Celestial's El Jefe 1 Uros 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
33 RAG g 03 FI*Celestial's Aikansa-Tähti 1 Naaras 9 (Avoin) Khaled Youssef EX1 CAC NOM
34 RAG g 03 S*Gunbertus Super Swede 1 Naaras 12 (Pennut) Khaled Youssef EX1 NOM
35 RAG g 04 FI*Uniklubin Tirlittan 1 Naaras 3 (GIC) Khaled Youssef EX1 CACS
36 RAG g 04 FI*Collicatin Hempeä Helmi 1 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
37 RAG g 04 FI*Celestial's Irish Coffee 1 Naaras 4 (GIP) Khaled Youssef EX1 CAPS
38 RAG a 03 21 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 1 Naaras 6 (IP) Khaled Youssef EX1 CAGPIB
39 RAG a 03 21 FI*Celestial's Ignacio de Argentina 1 Uros 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
40 RAG a 04 21 FI*AijaiCats Unique Umer 1 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX2
41 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB NOM BIS
42 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM
42 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 4
43 SBI n FI*Mimitan Vellamo 1 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
44 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS NOM
45 SBI b FI*Harebell Quality of Life Onni 1 Uros 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB
46 SBI b Shapur Lilja 1 Naaras 5 (IC) Khaled Youssef EX1 CAGCIB BIV
47 SBI b S*Kilenskogens Önni 1 Naaras 11 (Nuoret) Khaled Youssef EX1 NOM
48 SBI b FI*Summerbay Chanel 1 Naaras 10 (KAS) Khaled Youssef EX1 CAP
49 SBI d FI*Pirimirrin Lanarkiitti 1 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
50 SBI d EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux 1 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC BIV
51 SBI d FI*Harebell Sunny Queen 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
52 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM
52 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 3
53 SBI f FI*Harebell Taikatalvi 1 Naaras 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB
54 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Khaled Youssef KM NOM BIS
54 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 1 NOM
55 SBI n 21 FI*Harebell Jade Jew'ell 1 Naaras 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB BIV
56 SBI n 21 FI*Mimitan Isabel 1 Naaras 5 (IC) Billing Jørgen EX2
57 SBI n 21 FI*Touchant Illuminé 1 Uros 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1
58 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
58 SBI n 21 FIN*Tärn Trulle 1 Uros 17 (Veteraani) Khaled Youssef 3
59 SBI b 21 Cinnabon Tarnis*RU 1 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
60 ACL I / ACL n FI*Siriuksen TitusCurl 2 Uros 8 (PR) Lund Lone EX1 CAPIB
61 ACL II / ACL n 03 FI*Siriuksen AstiCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone Abs
62 ACL II / ACL n 03 FI*Tuulenpesä AlexiCurl 2 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1
63 ACL IV / ACL a 03 24 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC BIV
64 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
65 ACL IV / ACL n 02 21 64 FI*Tuulenpesä AmocCurl 2 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
66 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 6 (IP) Lund Lone EX1 CAGPIB
67 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Lund Lone KM
68 ACS VIII / ACS as 03 24 FI*Dezzicat's Nontroppo NestorCurl 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
69 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
70 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
71 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Dancing with the Wolves 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
72 MCO III / MCO n 25 FI*NineTales Prince Charming 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
73 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Muru Luu 2 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1
74 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Blackcurrant 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
75 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Jacaranda 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
76 MCO V / MCO f FI*Vuorensinen Kolkwitzia 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
77 MCO V / MCO d 23 FI*Mahtitassun Qjalla 2 Uros 13c (Määrittely) Saarela Veikko MCO d 23
77 MCO V / MCO d 23 FI*Mahtitassun Qjalla 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
78 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
79 MCO VI / MCO d 09 23 Gryfin Lillycubs*PL 2 Uros 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
80 MCO VI / MCO d 09 23 FI*SwingPop Heitor Villa-Lobos 2 Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
81 MCO VI / MCO f 09 22 FI*ZiBaZoon Electa Sum 2 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
82 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Bonneamie Narayanhiti NomenEst 2 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone Abs
83 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1 BIV NOM BIS
84 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
85 MCO VII / MCO ns Guerlain Real Love*RU 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC NOM
86 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 2 (SP) Lund Lone KM NOM BIS
87 NEM I / NEM fs 21 FI*Lumikissan MaDonna 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB NOM
88 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
89 NEM II / NEM a 09 21 FI*SiniTaigan Diggi Ley 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
90 NFO III / NFO n 24 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC NOM BIS
91 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
92 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
93 NFO IV / NFO n 09 24 DK Vorbeck's Machoi 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko Abs
94 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS NOM
95 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS BIV NOM BIS
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
98 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Lund Lone KM
99 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Carwalions Chinook 2 Uros 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS
100 NFO VI / NFO d 02 21 62 IT*Norr Venn's Eric Clapton 2 Uros 9 (Avoin) Lund Lone Abs
101 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 NOM BIS
102 SIB I / SIB a FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
103 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS
104 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Gregory 2 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
105 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita Abs
106 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB NOM
107 SIB VI / SIB f 09 24 Victoria Dido Nový vek, CZ 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC BIV
108 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Vilukissan Aikataika 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
109 SIB VI / SIB f 09 FI*Ajatuksen Balleriina 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
110 SIB VII / SIB fs FI*Lumikissan Fortuna 2 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 2
110 SIB VII / SIB fs FI*Lumikissan Fortuna 2 Naaras 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS NOM BIS
110 SIB VII / SIB fs FI*Lumikissan Fortuna 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
111 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM
112 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 17 (Veteraani) Khaled Youssef 1 NOM BIS
112 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM NOM
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV
114 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
115 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI*Lumikissan BlingBling 2 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
116 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Bmy-Moumou Indian Summer 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
117 BEN n 24 33 FI*PurrGold Luminous Lux 3 Uros 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
118 BLH n FI*Duketin Lumikki 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
119 BLH c FI*Ullukan Friends With Benefits 3 Uros 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB NOM
120 BLH ns 11 Holygateway's Cummin 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko VG1
121 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
122 BLH a 03 FI*Ullukan Enviable Enterprise 3 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
123 BLH ns 21 33 S*White Treasure's Xweet Xavannah 3 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
124 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
125 BSH n FI*Feronian Nectarine 3 Naaras 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1 NOM
126 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB NOM
127 BSH a FI*Brinelly Enirico Nario 3 Uros 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1
128 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 4 (GIP) Billing Jørgen EX1 CAPS
129 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 6 (IP) Billing Jørgen Abs
130 BSH d FI*Brinelly Capsa Nanny 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
131 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS NOM
132 BSH e Charlotte from Palace Prestige*LV 3 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
133 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM BIS
133 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM
134 BSH f FI*Duketin Helmililja 3 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
135 BSH ns 11 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale 3 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
136 BSH e 03 Caezar from Palace Prestige*LV 3 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
137 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM
138 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Billing Jørgen KM NOM BIS
139 BUR c FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart 3 Naaras 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB NOM BIS
140 BUR c FI*Feirefiz Blame It On The Moon 3 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1
141 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
141 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
142 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
143 BUR h FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC NOM
144 CHA HU*Blue Melody Karma 3 Naaras 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB
145 CYM 51-52 / CYM d 03 22 51 FI*Finaku's Edremony 3 Uros 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
146 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
146 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
147 EUR ns FI*Pikku-Piun Superhessu 3 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
148 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM
148 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 3
149 EUR f 22 FI*Feronian Rosemary 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
150 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM NOM
151 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
152 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
153 EUR a 03 FI*Waputtaren Vito Andolini 3 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
154 EUR d 02 62 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou 3 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
154 EUR d 02 64 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou 3 Uros 13c (Määrittely) Saarela Veikko EUR d 02 62
155 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
156 MAU ns 24 FI*Chai-lai Maia Mingan 3 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
157 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
157 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM
158 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS NOM BIS
159 OCI b 24 FI*Moosegrove Tom Sawyer 3 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM BIS
160 SIN FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman 3 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM BIS
161 SRL III / SRL e Gekkola Cats Angeline Fluffy 3 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
162 SRL IV / SRL d 09 FI*Cisciscats Baron 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
163 SRL IV / SRL d 03 FI*Cisciscats Benzo 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
164 SRL VII / SRL a 21 33 Psipsina Proinos 3 Uros 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB
165 SRL II / SRL b 09 FI*Cisciscats Bruno 3 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
166 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana Abs
167 SRS I / SRS o FI*Gekkolacats Belinda Bruna 3 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
168 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM NOM
169 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Blanco Snowball 3 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen Abs
170 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Bibiana Blanca 3 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
171 ABY n FI*Silkkihienon Rustica 4 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
172 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB NOM
173 ABY n FI*Laire Meleth Aran 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita Abs
174 ABY a Bailey's Brienne van Lovely-Asta 4 Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 NOM
175 BAL n FI*Jalecat's WTBW SnowBall 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
176 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS
177 CRX I / CRX a FI*Telltail's Tunnel of Love 4 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1
178 CRX II / CRX n 02 62 Believer Magic Rivendell 4 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
179 CRX II / CRX n 03 FI*Saca's Gimme Twist 4 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
180 CRX II / CRX a 03 FI*Taikametsän Finnbird 4 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC BIV
181 CRX II / CRX n 03 Metsäkansan Sähinä 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
182 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Zigzag 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX2
183 CRX II / CRX n 09 FI*Telltail's Zorro 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
184 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Zannalee 4 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
185 CRX II / CRX b 09 FI*Telltail's Zelda 4 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek Abs
186 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 BIV NOM BIS
187 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
188 CRX III / CRX h FI*Derekaz Some Like It Hot 4 Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB NOM BIS
189 CRX III / CRX d 24 FI*Derekaz The Rose of the Wild Bunch 4 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1 NOM
190 CRX IV / CRX d 02 62 FI*Merivirran Bono For U2 4 Uros 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB
191 CRX IV / CRX f 03 FI*Sirpaleen Kiara Chibi Catriona 4 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
192 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Derekaz Who Loves Diamonds 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 3
192 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Derekaz Who Loves Diamonds 4 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
193 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. 4 Uros 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
194 CRX VIII / CRX d 09 21 33 FI*Saca's Over the Top Always 4 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone Abs
195 DRX V / DRX a 24 SE*Recce Pod Super Zajtjik 4 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
196 DSP III / DSP e O'Lover My Kapriz Krasa Shagola 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
197 OLH c FI*Frostnight's Kiss a Wish 4 Naaras 11 (Nuoret) Lund Lone Abs
198 OLH as 24 FI*Aurinkorinteen Jasmiini 4 Naaras 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana Abs
199 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Lund Lone KM
199 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
200 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
201 OSH n FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me 4 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 BIV
202 OSH a FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
203 OSH a FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX2
204 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
205 OSH b FI*Vintterin Inari Vapuntytär 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek Abs
206 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Lund Lone KM
207 OSH a 24 FI*LoudMeow Stormwind 4 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB NOM
208 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
209 OSH n 03 Apocalyptica Zorro 4 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
210 RUS FI*Janatuisen Tellus Mater 4 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC NOM
211 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
211 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPS
212 RUS FI*BlueLair's Pastel 4 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP NOM
213 RUS FI*Janatuisen Blue Moon 4 Naaras 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP BIV NOM
214 SIA n FI*Deraza Royal Rock-A-Berry 4 Uros 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB
215 SIA n FI*Kelmikerhon Seela S. 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX2
216 SIA n FI*Kelmikerhon Signe B. 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 BIV
217 SIA n FI*Kurosawa Gilbert of Avonlea 4 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
218 SIA a FI*Plan-A Tyrske 4 Uros 8 (PR) Lund Lone EX1 CAPIB
219 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
220 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Lund Lone KM NOM BIS
221 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 1 (SC) Lund Lone KM
222 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM NOM BIS
222 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
223 SOM o PL*Fryga Felicity 4 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
224 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC NOM
225 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 2 (SP) Lund Lone KM NOM BIS
226 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM
227 THA n Magic Thai Goblin's Toto 4 Uros 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB BIV
228 THA n Tekila Sanchitos 4 Naaras 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB
229 THA n Winston Tajska Chata*PL 4 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
230 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
230 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Lund Lone 1 NOM BIS
231 HCS Pantteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Khaled Youssef 2
232 HCS Armas Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Khaled Youssef 3
233 HCS Aina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Khaled Youssef 1 NOM
234 HCS Safira Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Khaled Youssef 2
235 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Khaled Youssef 1
236 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Lund Lone KM NOM
261 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen EXO n 22, PER d 22, PER e 33, PER g 33, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG d, RAG n 03, SBI b 21, SBI f, SBI n 21, BSH a, BSH n, BUR a, BUR b, CYM 51-52, EUR f 24, EUR n 03, SRL II, SRL III, SRS IX 35
Chadaj Marek EXO f 03, EXO ns 22 62, PER b, RAG a 04, RAG n 04, SBI a, SBI d, SBI n, ABY n, BAL n, CRX II, CRX VI, DRX V, OSH a, OSH b, OSH n 03, SIA e 21, SPH IV 40
Gustaitiene Jurgita ACL IV, ACS VIII, MCO III, NEM I, NFO III, SIB III, SIB IV, SIB VI, SIB VIII, HCL, VET 3, VET 4 30
Khaled Youssef EXO d 03 22, EXO n, PER a 22, PER d, RAG a 03 21, RAG d 04, RAG g 03, RAG g 04, SBI b, SBI h, HCS, VET 1, VET 2 34
Lund Lone ACL I, ACL II, ACS III, ACS IV, MCO IV, MCO VI, MCO VIII, NFO IX, NFO VI, SIB II, SIB VII, ABY a, CRX I, CRX III, CRX VIII, OLH c, OSH h, OSH n, OSH p 25, SIA a, SOM n, SPH V, VET Kotikissat 41
Moraru-Puranen Tatyana BEN n 24 33, BLH a 03, BLH c, BLH ns 21 33, BML I, BSH e, BUR c, BUR d, CHA, EUR a 03, EUR d 02 62, EUR n 24, EUR ns 23, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, SIN, SRL VII, SRS I, CRX IV, DSP III, OLH as 24, OSH a 24, RUS, SIA n, SOM o, THA n 40
Saarela Veikko EXO f 03 (13c), MCO V (13c), EUR d 02 62 (13c), MCO V, MCO VII, NEM II, NFO IV, SIB I, SIB V, BLH n, BLH ns 11, BSH d, BSH e 03, BSH f, BSH ns 11, BUR h, EUR f 22, EUR ns, EUR w 62, OCI n 24, SRL IV 36
7 tuomaria.