ISROK 78. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 2.12.2018 Loppuu 2.12.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2018 Ilmoittautuminen loppuu 11.11.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.11.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Koira-Mekka, KUOPIO
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Anne Röpelinen, anne.ropelinen@isrok.net
Lisätietoja

Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta viimeistään 11.11.2018. Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavilla laskuilla. Älä muuta laskujen tietoja ja muista käyttää maksaessasi viitenumeroa.

Jos ilmoittautuminen Omakissan kautta ei onnistu, tulee ilmoittautumienen tehdä kirjallisesti 9.11.2018 mennessä osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Ilmoittautumiset maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumislomakkeen takapuolelle.

Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa, jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

llmoittautumisen jälkeiset muutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net.

Yhteistyökumppanimme lahjoittaa kolmellekymmenelle (30) ensimmäiselle ilmoittautujalle Cattia Eco kissanhiekkaa. Hiekka toimitetaan näyttelypaikalle.

Näyttelymaksut:

35 € / kissa / päivä 30.9.2018 saakka
60 € / kissa / viikonloppu 30.9.2018 saakka
38 € / kissa / päivä
70 € / kissa / viikonloppu
0 € siitosluokka perusarvostelun yhteydessä
0 € kasvattajaluokka perusarvostelun yhteydessä
10 € kasvattajaluokka ilman perusarvostelua
10 € tarkastusluokka perusarvostelun yhteydessä
10 € veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä
3 € paperinen näyttelyluettelo / viikonloppu
3 € sertiruusukkeet

Yhteistyö hotelli
Sokos Hotel Puijonsarvi
Minna Canthin katu 16
70100, Kuopio
Puh. / Tel. +358 10 7629 500
sales.kuopio@sokoshotels.fi
koodi ISROK

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 43
2 125
3 74
4 75
Kotikissat 9
Yhteensä 326

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 18 Ayser's ZZ Top Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*Aamukasteen Generation-X of Ayser (EXO n 22)
2 EXO g 24 FI SK LO 18 Ayser's Cosmopolitan Diva Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser's Janni (EXO e 21 33)
3 EXO g 33 FI SK LO 18 Ayser's Daenerys Stormborn Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
4 PER n FI SK LO 18 Ayser's Last Word Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
5 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
6 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER f FI SK LO 18 FI*Timanfaya Endless Love Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC NOM BIS
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
8 PER f S*Athelstones How Many Tears Naaras Champion Sabine Mösch EX1 CACIB
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Gossip Girl (EXO f)
9 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
10 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
11 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
11 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
12 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
13 RAG n FI SK LO 17 FI*Maplehill's Creole Blues Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Hakalan Herra Töppönen (RAG n) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
14 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Supreme Premior Sabine Mösch Abs
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
15 RAG a FI SRK LO 13 FI*Stardoll's Blue Velvet Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
FI*Tuulikellon Prime Time (RAG n 03) x FI*Stardoll's Tilly Tina (RAG a)
16 RAG c FI SK LO 17 FI*MistyNight Ferdinand Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
17 RAG d 21 FI SK LO 18 FI*BlueEyeLoves Darth Vader Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Dandydolls Sir Raikku (RAG a) x FI*Kivelän Gatinka Diamont (RAG d 04 21)
18 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Stardoll's Dark Matter Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Stardoll's Blue Galaxy (RAG a 04) x SE*CherryPop's Mew (RAG n 04)
19 RAG n 04 FI SK LO 18 Nagawika de l'Ulyssiade Uros Champion Sabine Mösch EX1 CACIB
Miyazaki de l'Ulyssiade (RAG e 04) x Makhea des Ragouzi (RAG n 04 21)
20 RAG n 04 FI SK LO 17 FI*Nenatnak Exitar the Exterminator Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
Bobkatin Can I Stay (RAG a 04) x FI*Nenatnak Bees'n Honey (RAG n 03)
21 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's El Chapo Son of CG Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
22 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
23 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Stardoll's Twilight Princess Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
24 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
25 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
26 SBI n FI SK LO 18 FI*Ziazan Noriko Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 BIV NOM BIS
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
27 SBI n FI SK LO 18 FI*Chirybiry's Sweet Angelica Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Birmayan Hulivili (SBI n) x FI*Chirybiry's My Darling Nanni (SBI c)
28 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
29 SBI a FI SK LO 15 FI*Ziazan Izusa Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
30 SBI a FI SK LO 17 Demian Suomi100 Pätkä Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
31 SBI a FI SRK LO FI*MeToYou Hero Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
32 SBI b FI SK LO 18 FI*Saca's Mahg-nahr Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
NO*Stalderkattens Elmer (SBI e) x FI*Saca's Åll for Avantgarde (SBI f 21)
33 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
SE*Samses Barbe Brune (SBI n 21) x S*Liljebrand's Scilla (SBI n)
34 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
35 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Supreme Premior Sabine Mösch KM NOM
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
35 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Bjarne Wikström 2
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
36 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
37 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
38 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM BIS
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
39 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 18 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
40 ACS I / ACS n FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZaneCurl Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
41 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
42 ACS III / ACS a 22 FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZariaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
43 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Kristiina Rautio Abs
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
44 MCO I / MCO a FI SK LO 18 LV*Cat's Gang Indigo Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
MaKaDami's Cute Casper (MCO a 22) x Silverraccoon Honey Moon (MCO fs)
45 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Daisy Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Lilo (MCO n 09 22)
46 MCO II / MCO n 09 Aluf LeonilaCoon*RU Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Ursus LeonilaCoon*RU (MCO d 09) x Heulwen Kian Cats*RU (MCO n 03)
47 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros International Champion Vladimir Isakov EX2
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
48 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 18 FI*Haapamäen Delilah Kerttuli Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Stout-hearted Icaros (MCO n 09 24) x FI*KingLeo's Dance Little Sister (MCO fs 22)
49 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Moggi Hermes Herkku Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
50 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Supreme Champion Andreas Woelm KM BIV NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
51 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Andreas Woelm EX1 CACS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
52 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Hold Back the Rain Naaras Champion Andreas Woelm EX1 CACIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
53 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail Uros Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
54 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Supreme Premior Andreas Woelm KM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
54 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Veteraani Bjarne Wikström 1
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
55 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros International Premior Andreas Woelm EX2
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
56 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Top Gear Uros International Premior Andreas Woelm EX4
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Quick Step (MCO n 09 22)
57 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 15 FI*Goldenstream's You Can Do It Uros International Premior Andreas Woelm EX3
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
58 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 17 FI*Moggi Herkules Rinkeli Uros International Premior Andreas Woelm EX1 CAGPIB BIV
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
59 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Luca Uros Kastraatti Andreas Woelm EX1 CAP
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
60 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Hanna Tädinkakku Naaras Kastraatti Andreas Woelm EX1 CAP
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Tigerworld New Year`s Magic Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
63 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Hemingway's Chief White Bear Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX2
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Libbie Slow Bear (MCO n 09 22)
64 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
65 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
65 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM BIS
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
66 MCO IV / MCO a 09 23 FI SK LO 16 FI*Goldenstream's ZZ Top Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
67 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
68 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Blackcurrant Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
69 MCO V / MCO d FI SK LO 17 Cartier Fidelity Feline,CZ Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Esenbay Largowinch (MCO n 25) x Honey Rose Largowinch (MCO g 09)
70 MCO V / MCO g FI SRK LO 13 FI*DraCoon Kiss Me Hannah Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*Cherry's Maine Jina (MCO n 22)
71 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Bell Flower Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
73 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Double Trouble Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
74 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
75 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 18 Gryfin Lillycubs*PL Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
76 MCO VI / MCO f 09 22 Spice Girl Amber Sun *LT *** Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
Franklin White Luxury*BY (MCO d) x N'Ancy De Axis Star, CZ (MCO n 03 24)
77 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
77 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Veteraani Bjarne Wikström 4
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
78 MCO VI / MCO d 03 23 FI SRK LO 13 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
79 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Supreme Champion Andreas Woelm KM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
80 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Out of Competition Andreas Woelm Arvosteltu
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
81 MCO I / MCO a FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xavier Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
81 MCO VII / MCO as FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xavier Uros Määrittely Thea Friškovec MCO I, MCO a
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
82 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Supreme Premior Andreas Woelm KM NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
83 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*Winnercoons Johnny Jaguar Uros Premior Andreas Woelm EX1 CAPIB
PL*Dark Age Queretaro Coon (MCO n 22) x FIN*Winnercoons Gia Gasoline (MCO a 09)
83 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*Winnercoons Johnny Jaguar Uros Veteraani Bjarne Wikström 3
PL*Dark Age Queretaro Coon (MCO n 22) x FIN*Winnercoons Gia Gasoline (MCO a 09)
84 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Kastraatti Andreas Woelm Abs
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
85 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
86 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Ian Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Giselle (MCO n 22)
87 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kizz-Kizz Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
88 MCO VIII / MCO fs 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kara Melli Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström Abs
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
89 MCO VIII / MCO ns 09 Caesar Gai Yuli LeonilaCoon*RU Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
Merlin LeonilaCoon*RU *** (MCO e 09) x IL*Coffeecoon's Xenija *** (MCO fs 09)
90 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
91 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
92 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
93 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Finlandia Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
94 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Fiona Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
95 NEM I / NEM g 21 Astoria Snejnaya Zima Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
Zidan of Snejnaya Zima (NEM d 21) x Iskorka Snejnaya Zima (NEM a 21)
96 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*QueenNeva Freja Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
FI*QueenNeva Artua (NEM n 09 21) x Salomea Sineva (NEM n 21)
97 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
98 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Croisos Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
99 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
100 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Gaudium Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
101 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Andreas Woelm EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
102 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter Uros Supreme Premior Andreas Woelm KM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
103 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
104 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 18 FI*WitSarin Lenita Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
105 NFO III / NFO n 22 DK Kitura's Eliana *** Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Namir Abyad De Maison Blanche (NFO ns 22) x DK Kitura's Lady-burn (NFO n 22)
106 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 18 S*Gunsmokes LaSalle Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
S*Golden Oracle's Hurricane (NFO n 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
107 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
108 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Andreas Woelm EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
109 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Andreas Woelm EX1 CACS BIV
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
110 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Peto on irti Uros Avoin Andreas Woelm EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
111 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1 BIV NOM BIS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
112 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Tähtitassun Hellä Lempi Naaras Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x FI*Tähtitassun Black Rose (NFO f 22)
113 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Harold Uros Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
114 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Hjalmar Uros Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX2
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
115 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros International Premior Andreas Woelm EX1 CAGPIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
116 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parketti Uros Kastraatti Andreas Woelm EX2
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
117 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Kendo Anthem Uros Kastraatti Andreas Woelm EX1 CAP BIV NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
118 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
119 NFO V / NFO f 23 BR* Miadore Zingara Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
GIC S* Utblicken's Viggen (NFO n 22) x IC SE* NC's Funny Funny (NFO d 09 24)
120 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Gandalf Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun (NFO f 03 24)
121 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM BIV NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
122 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Gemma Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
123 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Greta Naaras Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
124 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
125 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
126 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB BIV NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
127 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 18 Delicja Adsum*PL Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Krug Duszek Lasu*PL (NFO ns 24) x Idaja Adsum*PL (NFO g 09 23)
128 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 17 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
129 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Felimon Karpalo Naaras Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1 NOM
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
130 NFO VI / NFO g 03 FI SK LO 18 FI*Felimon Kinuski Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX2
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
131 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Helja Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
132 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
133 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
134 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Supreme Champion Andreas Woelm KM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
134 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
135 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
136 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 S*Little L's Giulietta Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
S*Little L's Humble, JW, DSM, DVM (NFO w) x NO*Haapsdatter's Adelaide (NFO n)
137 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras International Champion Andreas Woelm EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
138 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Into Piukee Uros Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1
SarSibi Izumrud (SIB n 24) x FI*Lumikissan Åå La Laa (SIB n 09 24)
139 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 18 FI*Cherrytail's Kronos Uros Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
140 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 18 FI*Mäntylän Liisi Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Tunturikissan Huurre (SIB n 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
141 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
141 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Bjarne Wikström 2
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
142 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Vihtoora Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
143 SIB IV / SIB n 03 22 FI SK LO 17 FI*Allikatin Hiski Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM
FI*Amurin Hoosea (SIB n 03 22) x FI*Allikatin Berta (SIB n 09 22)
144 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ninatte's Bighearted Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström Abs
FI*Lumikissan ÄssäHai (NEM ns 21) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
145 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan James Bond Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville (SIB n 24)
146 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 18 FI*Raitamäen Doris Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
147 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
148 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
149 TUA VI / TUA d 09 24 FI SK LO 17 FI*Meridies' Lionheart Uros Premior Andreas Woelm EX1 CAPIB
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
150 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Meridies' Poppyfrost Naaras Premior Andreas Woelm EX1 CAPIB
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
151 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
152 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Socorro Dude Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
153 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Premior Linda Knýová KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
153 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Robert Nowak 3
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
154 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Robert Nowak KM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
155 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Sugarbabes Zita Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC
Rocky Balboa Bengal Diamond*BY (BEN n 24) x Kleopatrabengals Madan Ju Ju (BEN n 24)
156 BEN n 24 FI SK RX 18 FI*Hiesun Vidi Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
157 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1 BIV
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
158 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Battle Beast Uros Avoin Sabine Mösch Abs
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
159 BEN n 24 32 FI SK RX 17 FI*Sugarbabes Lapland Star Naaras Avoin Sabine Mösch Abs
Rocky Balboa Bengal Diamond*BY (BEN n 24) x Raquel (BEN n 24)
160 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Grand International Champion Robert Nowak EX1 CACS NOM
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
160 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
161 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Fifty Shades of Grey Uros Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
162 BLH a FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
162 BLH a FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
163 BLH b FI SK LO 18 FI*Ullukan Fame Isn´t Everything Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
164 BLH c FI SK LO 18 FI*Ullukan Friends With Benefits Uros Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1 NOM
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
165 BLH ns 11 FI SK RX 17 Enrico Magiya Serebra Uros International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
166 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO FI*Kimuli's Love Story Naaras Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS NOM
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
167 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
167 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Robert Nowak 1 NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
168 BSH n FI SRK LO FI*Feronian Gaia Uros Grand International Premior Robert Nowak EX1 CAPS NOM
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
169 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
170 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Timantti Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
171 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 BIV NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
172 BSH b FI SK LO 17 FI*Saranellan Joliet Naaras International Champion Linda Knýová EX1 No Cert
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Saranellan Celeste (BSH h)
173 BSH e FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Tesoro Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
174 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM BIV NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
174 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Robert Nowak 4
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
175 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
176 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
177 BSH p FI SRK LO 13 FI*Gimmie's Magnanimous Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM
Hannahlea Aragorn (BSH o 24) x Big Panther's Bluna (BSH p)
178 BSH n 24 FI SK LO 16 FI*Kipardi's Over cute Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
FI*Hopeatiikeri Tähtitomu (BSH ns 22) x FI*Kipardi's Lucky You (BSH ns 24)
179 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Supreme Premior Sabine Mösch KM NOM
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
180 BSH bs 33 FI SK RX 16 Shansel Mystical Smile of Mars Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
Boomer of Colourpoint (BSH ns 21 33) x Alfapoint Dolche Vita (BSH o)
181 BUR n Visarion Magic Valley*RU Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM
Marek Burmassel*RU (BUR n) x Hany Brown Magic Valley, JW (BUR n)
182 BUR n FI SK LO 18 FI*Arkhitekton Othello Uros Kastraatti Linda Knýová EX2
FI*Kissmollin Guarneri (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
183 BUR n FI SRK LO 14 S*Lovestory's Triumph Tiger Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP NOM BIS
S*Bonnea's Elwiz (BUR d) x S*ulzix Principessa Gavia (BUR f)
184 BUR a FI SK LO 17 FI*Hovikissan O'No Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FI*Seirene Sugar Babe (BUR h)
185 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Pavel Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Ninelli's Öörliböörd (BUR c)
186 BUR b FI SK RX 18 FI*Beneloben Komea Kasanova Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Beneloben Harmonius Hertta (BUR b)
187 BUR b FI SK LO 18 FI*Elwood's Anna Amalia Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX2
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Elwood's Petunia (BUR c)
188 BUR b Uslada Magic Valley*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1 BIV NOM BIS
Dashers Magic Valley*RU (BUR b) x KittyKatz Loves Passion (BUR n)
189 BUR c FI SK LO 16 FI*Ninelli's Öörliböörd Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Ninelli's UltravioletUtopia (BUR j)
190 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
191 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Timofei Uros International Premior Robert Nowak EX1 CAGPIB
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
192 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Ilja Uros Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
193 BUR g FI SK LO 18 FI*Hovikissan Skye Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FI*Seirene Sugar Babe (BUR h)
194 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Grand International Champion Robert Nowak Abs
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
195 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
195 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Robert Nowak 2
196 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
197 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
198 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
199 EUR n 03 FI SK RX 18 FI*Waputtaren Ilona Amélie Emeljanintytär Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM
FI*Waputtaren Emeljan (EUR n 03) x Sipriina (EUR a 02)
200 EUR g 03 FI SK RX 17 FI*Waputtaren Angelika Enkelten Markiisitar Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
201 KOR FI SK LO 18 FI*Hovikissan Lem-Phi Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x Koratology's Chok Dee Mimmi (KOR )
202 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM BIV NOM BIS
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
203 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
204 KOR FIN SRK LO FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No Naaras International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
Siri Kira*E Jai Dee (KOR ) x FIN*Melodian Mi Lom Mak (KOR )
204 KOR FIN SRK LO FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No Naaras Veteraani Robert Nowak 2
Siri Kira*E Jai Dee (KOR ) x FIN*Melodian Mi Lom Mak (KOR )
205 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM NOM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
206 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 18 Auragold Oort Cloud Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
207 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Linda Knýová KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
207 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Robert Nowak 1 NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
208 OCI n 24 FI SK LO 18 FI*Guttatus Miss Liberty Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Silvercomet Midnight's Lord (OCI n 24) x FI*Guttatus Bellatrix (OCI bs 24)
209 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
210 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Geraldo Gentil Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
FIN*Guttatus Carpe Diem (OCI b 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
211 OCI b 24 FI SRK LO DK*Hindkjær's Gaia Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
211 OCI b 24 FI SRK LO DK*Hindkjær's Gaia Naaras Veteraani Robert Nowak 3
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
212 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
213 OCI b 24 FI SK LO 18 FI*Moosegrove Romeo JR Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
214 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
215 ABY n FI SK LO 16 FI*Redcheetah's Jade Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
216 ABY n FI SK LO 18 FI*Kermakupin Call Me Lightning Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
217 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
218 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
219 ABY a FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras Champion Thea Friškovec Abs
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
220 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
221 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
222 CRX I / CRX b FI SK LO 18 FI*Villains Wicked Winifred Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová Abs
FI*Claypond's Dragomir (CRX n 31) x FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti (CRX a)
223 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Linda Knýová KM NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
224 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Supreme Champion Linda Knýová KM BIV NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
225 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 14 FI*Telltail's Twenty Twirls Naaras Grand International Champion Linda Knýová Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
227 CRX II / CRX n 02 64 FI SK LO 18 FI*Framillan Slighty Tricky Vixen Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Paredes (CRX a 09)
228 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 18 FI*Telltail's U Got The Look Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
229 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 18 FI*Saca's Gimme Twist Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Sweetpurr's Shades of Grey (CRX n 02 21) x FI*Saca's Rain Reanna (CRX n 09)
230 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
231 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
232 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
233 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
233 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Veteraani Vladimir Isakov 2
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
234 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 18 FI*Telltail's Unchained Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
235 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 18 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
236 CRX IV / CRX d 01 62 FI SRK LO 13 FI*MistyMau's Panna Cotta Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
S*Änglarna's Womanizer (CRX n 03) x FI*Kolminniemen Beucaloinen (CRX e 03)
237 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Kastraatti Thea Friškovec Abs
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
238 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI SK LO 18 FI*Framillan Sä pystyt mihin vaan Uros Avoin Robert Nowak EX1 CAC NOM
Vasabi Shironeko (CRX n 01) x FI*Framillan Zaza (CRX n 03 24)
239 CRX VI / CRX n 09 24 FI SK LO 17 FI*Taikametsän Duncan Keith Uros Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP
FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. (CRX n 01 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
240 CRX VII / CRX b 21 33 FI SK LO 17 FI*Claypond's Hilla V Naaras Champion Linda Knýová Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Claypond's Bonjour (CRX b 21 32)
241 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS NOM
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
242 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. Uros International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
243 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 18 FI*Saca's First-class Lady Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 BIV NOM BIS
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
244 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB BIV NOM
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
245 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Blake Hayes Uros Premior Thea Friškovec EX1 CAPIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
246 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SRK LO 14 SH-Champagne Vesjoly Elf*RU Naaras Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
Porter Vesjoly Elf'*RU (CRX n 03) x Chantal Solar Fairy (CRX d)
246 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SRK LO 14 SH-Champagne Vesjoly Elf*RU Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Porter Vesjoly Elf'*RU (CRX n 03) x Chantal Solar Fairy (CRX d)
247 DRX III / DRX f (N) Santala’s Aia *** Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 NOM
IC (N) Santala's Xerox (DRX ds) x IC (N) Santala's Nakina (DRX a 23)
248 DRX VII / DRX n 31 FI SK LO 18 FI*Berry's Flaming Fortune Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Fairy-Story's SomethingSpecial (DRX a 03) x Bindy Applause (DRX n 32)
249 DRX VII / DRX n 32 FI SK LO 18 FI*Berry's Glamorous Girlfriend Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Berry's Don After Dark (DRX n 32) x FI*Berry's Crime Of Passion (DRX a)
250 DRX VII / DRX d 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Vink Panther Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
251 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
252 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Premior Robert Nowak EX1 CAPIB
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
253 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Robert Nowak Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
254 OSH n FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak Abs
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
255 OSH n FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Twisted True Love Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak Abs
HU*Okonor Miskolc (OSH b) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
256 OSH b FI SK LO 18 FI*Chellamanis Nero Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1
Apocalyptica Illumination (OSH b 24) x HU*Okonor Joséphine (OSH b 24)
257 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Robert Nowak Abs
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
258 OSH n 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Beta Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB NOM BIS
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
259 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Born on the Sun Uros Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
260 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika Uros Champion Robert Nowak EX1 CACIB
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
261 OSH b 24 FI SK LO 18 Hermes v. Imporio A Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1 NOM
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
262 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
263 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
264 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Grand International Premior Robert Nowak Abs
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
265 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
266 OSH b 03 22 FI SK LO 18 FI*Sultsinan Hugo Boss Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
267 RUS FI SK LO 15 Habeebas Gracious Georgina Naaras Grand International Champion Robert Nowak EX1 CACS BIV NOM
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
268 RUS FI SK LO 18 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
269 RUS FI SK LO 18 FI*Janatuisen Frida af Åsgränden Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX2
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
270 RUS FI SK LO 18 FI*Lolcat's Willa Mercy Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1 NOM
Vayun Ufne Koty*PL (RUS ) x Wychwood Wish Called Wanda (RUS )
271 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros International Premior Robert Nowak EX1 CAGPIB BIV NOM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
272 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
273 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Damsel of Bunch Naaras Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP NOM
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
274 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Thea Friškovec Abs
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
274 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
275 SIA n FI SK LO 18 FI*Tabbytassun Send Me Angels Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
276 SIA d 21 FI SK LO 18 FI*EdaM's Dicaprio Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x FI*EdaM's Chanel (OSH h 24)
277 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Linda Knýová KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
278 SOM n FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM BIS
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
279 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
279 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
280 THA n FI SK LO 18 Magic Thai Goblin's Yinella Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
Magic Hopfe Cat's Imri (THA n) x Magic Thai Goblin's Yukina (THA b)
281 THA a FI SK LO 18 Magic Thai Goblin's Cedley Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
Magic Thai Goblin's Zafredo (THA n) x Magic Thai Goblin's Glinda (THA a)
282 THA n 21 FI SK RX 18 FI*SpotsAndPoints Elton Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
Jazz Elegant Step (THA n 21) x Tekila Sanchitos (THA n)
283 HCL Kelmi Uros Kotikissat Andreas Woelm 1 NOM
284 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Andreas Woelm 1 NOM
284 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Andreas Woelm 2
285 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Sabine Mösch 1 NOM
286 HCS Tiitus Uros Kotikissat Sabine Mösch 2
287 HCS Una Naaras Kotikissat Sabine Mösch 2
288 HCS Kiusa Uros Kotikissat Sabine Mösch 3
289 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Sabine Mösch 1 NOM BIS
289 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Andreas Woelm 1 NOM BIS
290 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Belvedere Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 No Cert
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
291 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
292 SIB VIII / SIB ns 09 FI SK LO 18 FI*Sippan's Othello Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Sippan's LumiKukka (SIB n 09)
293 SIB VII / SIB gs 24 FI SK LO 18 FI*Sippan's Pamela Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Tammikatin Madame Sisu (NEM g 21)
294 CRX II / CRX c 03 FI SK RX 16 FI*Framillan Witty Jester Uros Champion Linda Knýová EX1 CACIB
FI*Framillan Oh yes, You can love me (CRX c 09) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
317 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Friškovec Thea ABY a, ABY n, BAL w 67, CRX IV, CRX VIII, DRX VII, OSH a 25, OSH b 02 21, OSH b 03 22, OSH c 24, OSH n 25, SIA n, THA a, THA n, THA n 21 Oppilaana Susanna Piispanen 31
Isakov Vladimir ACL IV, ACS I, MCO II, MCO V, NEM II, NFO VI, SIB III, BSH e, BSH p, EUR a 22, EUR d 24, EUR f 24, EUR w 62, OCI b 24, VET 4 38
Knýová Linda BEN n 22, BLH a, BLH b, BSH a, BSH b, BUR c, BUR g, BUR n, KOR, OCI n 24, ABY o, CRX I, CRX II, CRX III, CRX VII, DRX III, SOM n 39
Mösch Sabine EXO g 24, EXO g 33, PER f, PER n, RAG a, RAG a 03, RAG g 03, RAG n 04, SBI b 21, SBI n, TUV d 61-63, BEN n 22 32, BEN n 24 32, BML I, BSH bs 33, BSH f, BSH n 24, BSH ns 11, BUR a, EUR g 03, EUR n 03, MAN 51-52, HCS 39
Nowak Robert BEN n 24, BLH c, BLH n, BLH ns 11, BSH n, BUR b, BUR e, BUR h, CRX VI, OLH ns 24, OLH ns 25, OSH b, OSH b 24, OSH d 24, OSH h, OSH n, RUS, SIA d 21, VET 3 42
Rautio Kristiina EXO n 22, PER a 02 62, PER a 33, PER b, PER e 02 62, PER f 24, RAG a 04, RAG c, RAG d 21, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI b, SBI n 21, TUV f 61-63, ACS III, MCO I, MCO VI, NFO III, SIB VIII 42
Wikström Bjarne ACL XI, MCO IV, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO IX, NFO V, NFO VII, SIB IV, SIB V, SIB VII, VET 1, VET 2 42
Woelm Andreas MCO III, MCO VII, NFO II, NFO IV, NFO VIII, SIB II, TUA VI, HCL, VET Kotikissat 39
8 tuomaria