PIROK 129. KANSAINVÄLINEN NÄYTTELY 3.9.2017 (Valkoinen)
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 3.9.2017 Loppuu 3.9.2017
Ilmoittautuminen alkaa 26.6.2017 Ilmoittautuminen loppuu 8.8.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.8.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään    Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Ylöjärvi, Valkoinen
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: Ylöjärven Liikuntakeskus, Elotie 14, 33470 Ylöjärvi
Näyttelypäällikkö: Elise Rämö, elise.ramo@pirok.org, p. 0405599924
Näyttelysihteerit: Pia Hassell (Paperiset ilmoittautumiset sekä leimakortit), Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, puh. 0415036421, Anne Ahlberg puh. 0449992800, Jari Kainulainen puh. 0503572559
Tavoitat näyttelysihteerit parhaiten sähköpostitse show@pirok.org, töissä emme hoida näyttelyasioita
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org,  p. 0407062191
Palkinnot ja ruusukkeet ovat tervetulleita: Katja Laakkonen, katja.laakkonen@pirok.org
Raha-asiat: Piritta Häkkinen, piritta.hakkinen@pirok.org
Assistenttianomukset osoitteeseen: assistentit@pirok.org
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana.
Näyttelymaksu/kissa (1 arvostelu/2 arvostelua): 40 €/70 €, PIROK:in jäsenet 40 €/65 €,
ei-FIFe -kissat 50 €/ näyttely(ei leimakorttimaksua).
02.08-08.08 näyttelymaksu/kissa 40€/76€, PIROKin jäsenet 40€/72€

Leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa (2.5 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun ja leimakortit ovat käytössä.

Huom! Tarkista kissasi tiedot myös Sinisestä näyttelystä!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 114
4 130
Kotikissat 11
Yhteensä 255

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SK LO 16 FI*Elrikan Tamerlan Uros Champion Lena Björkander EX1 CACIB NOM
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
2 EXO n FI SK LO 17 Ayser's Viserion Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers Mitätöity
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
3 EXO f FI SK LO 17 Ayser's U2 Sweetest Thing Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers Mitätöity
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x Ayser's Janni (EXO e 21 33)
4 EXO fs FI SK LO 15 Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
Kuorii Garfield of San-Fe (EXO d 03 23) x Kis'Herbas Jewel (EXO as)
4 EXO fs FI SK LO 15 Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Kuorii Garfield of San-Fe (EXO d 03 23) x Kis'Herbas Jewel (EXO as)
5 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Supreme Champion Lena Björkander KM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
6 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*AzuLejo's BraveHeart Uros Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1 BIV NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
7 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Oceania Flame Naaras Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
8 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
9 EXO n 24 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Ocean Pearl Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
10 EXO d 22 FI SK LO 17 Ayser's Vesuvius Naaras Pennut 4-7 kk Lena Björkander Mitätöity
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
11 EXO n 03 FI SK LO 17 Preciousice Shadow Dancer Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Björkander EX1 NOM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x My-Champagne Suzette of Preciousice (EXO n 22)
12 EXO f 03 Leonidan Baby Queen Bee 4 Honeybom *** Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FI*Leonidan Moonlight Shadow (PER a 01)
13 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
14 EXO e 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Nike Nicolette Naaras International Champion Tellervo Kass Abs
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
15 PER w 62 FI SK LO 17 FI*Elrikan Disaronno Uros Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1
FI*Elrikan Rolex (PER w) x IT*Annetta del Falco D'Oro (PER n 03)
16 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
17 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Lena Björkander KM
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
18 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
19 PER n 22 FI SK LO 16 FI*AzuLejo's Heartbreaker Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
FI*Mogi's Beau Bobby (EXO a) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
21 PER n 02 62 FI SRK LO Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Tellervo Kass Abs
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
22 PER n 03 22 FI SK LO 17 FI*Elrikan Diorskin Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Elrikan Rolex (PER w) x IT*Annetta del Falco D'Oro (PER n 03)
23 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
24 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
24 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Premior Eric Reijers Mitätöity Mitätöity
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
25 PER g 02 62 FI SK RX 16 Sweetmarale's Bonjour Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
Candirand's Only in Your Dreams (PER e 03) x Sweetmarale's Queen Mary I (PER f 03)
26 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Lena Björkander KM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
27 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Beaty Belle Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
28 PER n 21 33 FI SRK LO Benoma Havanna Dreams Naaras Supreme Premior Lena Björkander KM
Sandypaws Kokomo of Benoma (PER n 21 33) x Grovewood La Belle Vie of Benoma (PER a 33)
29 PER a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Tinkerbell Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
30 PER d 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan Aryanna Naaras Grand International Champion Lena Björkander EX1 CACS
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Siiri-Sibrina (PER f 33)
31 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras Champion Lena Björkander EX1 CACIB
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
32 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
34 RAG n FI SK LO 16 FI*Barfait's Choco Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x Grace Kelly Senissima-Cat*PL (RAG n 04)
35 RAG a FI SK LO 16 FI*Pengvin's Lizzie Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Sollefteåkatten Sussie Doll (RAG n)
36 RAG a FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Roi Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
37 RAG a FI SK LO 17 FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 BIV NOM
S*Norrtassen's Oliver Twist (RAG n 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
38 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Supreme Premior Eric Reijers Abs
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
38 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Veteraani Kristiina Rautio Abs
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
39 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunshine Naaras Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
40 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
41 RAG a FI SK LO 16 FI*MistyNight Edward Uros Premior Eric Reijers Abs
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
42 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Tuisku Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
43 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Havu Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
44 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
45 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Grand International Champion Tellervo Kass Abs
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
46 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
47 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM One-Angel Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Collicatin MexMax Cat's-JM (RAG n 04)
48 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Geisha Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
49 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Wilhelmine Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
FI*Maplehill's Black Label (RAG n 03) x FI*Maplehill's Edwina (RAG a 04)
50 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
51 RAG n 04 FI SK RX 16 FI*Darkie's Yume Uros Avoin Lena Björkander EX1 CAC
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
52 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Dollyblues Looking Up Uros Champion Lena Björkander EX1 CACIB
Make it Mine Rock'nBlues (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
53 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Barfait's Playful Paco Uros Grand International Premior Lena Björkander EX1 CAPS NOM
FI*Barfait's Joyful Justin (RAG a 04) x S*Yátaz Iokaste of Barfait (RAG n 04)
54 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*AijaiCats Beautiful Bea Naaras Kastraatti Lena Björkander EX1 CAP
Taikatuulen Highlander (RAG b 03) x FIN*Bobkatin Amilla (RAG a 03)
55 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM One-Change Uros Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Collicatin MexMax Cat's-JM (RAG n 04)
56 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Lena Björkander KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
57 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras Grand International Premior Lena Björkander EX1 No Cert
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
58 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Colorstar's Run to Heart Uros Kastraatti Lena Björkander EX1 CAP
FI*Sunrunner's Quinlan (RAG a 03) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
59 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
60 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
61 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*AijaiCats Only Love Odetta Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Cat's-JM Ice-Kiss (RAG a 04) x FI*AijaiCats Glamoros Gaya (RAG a 04)
62 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Super Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
63 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
64 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Snowrag Pompom Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB BIV
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
65 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
66 RAG a 04 FI SRK LO Jalapeno Indiana Jones Uros Kastraatti Tellervo Kass EX2
Blossom Daddy D Thyme of Jalopeno (RAG a 03) x Catlana Little Bloom of Jalapeno (RAG a)
66 RAG a 04 FI SRK LO Jalapeno Indiana Jones Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Blossom Daddy D Thyme of Jalopeno (RAG a 03) x Catlana Little Bloom of Jalapeno (RAG a)
67 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Lena Björkander KM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
68 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
69 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras Grand International Champion Lena Björkander EX1 CACS
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
70 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
71 RAG g 04 21 FI SK LO 16 FI*Lumikuu Gracias a la Vida Naaras Avoin Lena Björkander EX1 CAC
FI*MiuRagulous Detective William Murdoch (RAG e 03 21) x FI*Lumikuu Fantasia (RAG f)
72 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM BIV
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
72 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Kristiina Rautio 3
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
73 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Eric Reijers KM NOM BIS
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
74 SBI n FI SRK LO 14 FI*Mion Tamaj Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FI*Kirakan Rising Sun (SBI b 21)
75 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
76 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Eric Reijers KM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
77 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Premior Eric Reijers EX1 CAPIB
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
79 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros International Premior Lena Björkander EX1 CAGPIB
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
80 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Grand International Premior Lena Björkander EX1 CAPS
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
80 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Kristiina Rautio 3
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
81 SBI a S*Chimär's Arctic Queen Naaras Kastraatti Lena Björkander Abs
S*Nashville's Kenny Rogers (SBI a) x S*Chimär's Queen of Jazz (SBI n)
82 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Grand International Champion Lena Björkander EX1 CACS NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
83 SBI b FI SRK LO FI*Mithrandilin Elwing Naaras Grand International Premior Lena Björkander EX1 CAPS
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Mithrandilin Arda (SBI b)
84 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Champion Lena Björkander EX1 CACIB
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
85 SBI c FI SK LO 17 S*Varicella's Lilac Banzi Uros Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1 BIV
S*Mementos Aramis (SBI e 21) x S*Cirinnas Sassa Sorrelina (SBI b)
86 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
87 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
88 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
89 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
90 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM BIS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
91 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
91 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
92 SBI d FI SRK LO 13 FI*Tassuliinin Gilbert Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Demian Olympsche Bronzen (SBI b) x FIN*Tassuliinin Dream (SBI f)
93 SBI f FIN SRK LO FIN*Tassuliinin Dream Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM
FIN*Tamus Oldsmobile (SBI d) x FIN*Tupasaaren Fransesca (SBI a)
94 SBI f FI SK LO 17 EE*Qween Stefani Klaudia Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x EE*Lovely Lusy Klaudia (SBI n)
95 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
95 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
96 SBI f FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Rita Haywood Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS BIV
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
97 SBI f FI SRK LO FI*Chirybiry's Forget-me-not Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x N*So Cute Charmelia (SBI n)
98 SBI g FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras Grand International Champion Lena Björkander EX1 CACS
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
99 SBI h Windchime Arwen Undomiel Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Las Perlas-sin Uriel Arcangel*D (SBI c) x Windchime Victor Victoria (SBI f 21)
100 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
101 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras Supreme Champion Lena Björkander Abs
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
102 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
103 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Kipparin Kerenza Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FI*Kipparin Jarlath (SBI a 21) x FIN*Tärn Fina Fia (SBI n 21)
105 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
106 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Pennut 4-7 kk Lena Björkander EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
107 SBI c 21 FI SRK LO FI*HaoMao Bernhard Uros Supreme Premior Lena Björkander KM
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x S*Lavender Fields Felicia (SBI b 21)
108 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Supreme Champion Lena Björkander KM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
109 SBI e 21 FI SK LO 16 FI*Tassuliinin Jade Naaras Champion Lena Björkander EX1 CACIB
FI*Lofanna Bravissimo (SBI e 21) x FI*Tassuliinin Hermione (SBI f)
110 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI SK LO 16 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FI*Semiramisin Ak Rashida (TUV f)
111 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet VanVan Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
112 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet I found Serenity Naaras Champion Jørgen Billing EX1 CACIB BIV NOM
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x FI*Nebuankhet Zaazenach (ABY n)
113 ABY n FI SK LO 17 FI*SaltNPepper Bahama Mama Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
Des Cavalier Ferus-Ra of Holoserica (ABY n) x (N)Mayas Pride Maori (ABY n)
114 ABY n FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Valley of Ashes Naaras International Premior Jørgen Billing EX1 CAGPIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
115 ABY a FI SK LO 17 FI*Kharn-Ka Katla Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
116 ABY o FI SK LO 16 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
117 ABY o FI SRK LO FI*Neaera's Fiammetta Naaras International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Kawaii Fuyudori (ABY o)
118 ABY p FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Rapid Eye Naaras Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Kharn-Ka Parisian Queen (SOM a)
119 ABY ns FI SK LO 16 Cinderella El Marees*CH Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC
Ideal Sweet Boy de la Cornaline *FR (ABY os) x Valentina El Marees*CH (ABY ns)
120 ABY os FI SK LO 17 FI*Maurelian Liana Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing Abs
FI*Taiga-Kissat Silver Miio (ABY ns) x S*Saivokattens Silver Saga (ABY os)
123 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
124 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Cleverkitty BluLalibelahOlinda Odile Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Willicon Lo Stregatto (BAL w) x FI*Mummeli Blulalibelah Olinda (SIA n)
125 CRX I / CRX b FIN SRK LO DK*Blytt Ducati Uros International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
Mykro's Mr Playboy (CRX ns) x DK*Blytt Coconut Dream (CRX w)
125 CRX I / CRX b FIN SRK LO DK*Blytt Ducati Uros Veteraani Eric Reijers 2
Mykro's Mr Playboy (CRX ns) x DK*Blytt Coconut Dream (CRX w)
126 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS BIV NOM BIS
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
127 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
128 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Uula Uros International Champion Karl Preiss EX2
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
129 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
130 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
132 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
133 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Karl Preiss KM NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
134 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
135 CRX III / CRX g 24 FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Nova Prime Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
136 CRX III / CRX h FI SK LO 17 FI*Claypond's E's Elfina Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 BIV
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x FI*Claypond's In Advance (CRX h)
137 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 16 FI*Alchemist Bollinger Naaras Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
138 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
139 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 BIV
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
140 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 17 Vesper Mon Sasti*PL Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
Joliwave French Lover (CRX n 01) x Ginger Mon Sasti*PL, JW (CRX f)
141 CRX IV / CRX f 03 FIN SRK LO FIN*Spectrolite Vanda Teres Naaras Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
Bodwin's Romeo (CRX d 03) x FIN*Spectrolite Superego (CRX n 09)
142 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Ascalon Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Svetlana Rönkkö (CRX n 24)
143 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 17 FI*Raitakatin Isabella Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x Changes Liza Jane (CRX ns)
144 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros International Premior Jørgen Billing EX1 CAGPIB
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
145 CRX VII / CRX a 33 FI SK RX 15 FI*Gaala-Star Hopea Naaras International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
Karlin High Energy (CRX n 03 32) x Princess Demmi Moore (CRX f)
146 CRX VII / CRX n 31 FI SK LO 17 FI*Claypond's Dragomir Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Shanechka Zolotoe Runo (CRX b 32)
147 CRX VII / CRX n 21 33 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bonne Journee Uros Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
148 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Siitos
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
149 CRX VIII / CRX f 09 33 FI SRK LO 13 FI*Alchemist Queen of Hearts Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
FI*Spectrolite Sonnet 116 (CRX a 09 33) x FIN*Alchemist Citalopram (CRX f 01 33)
150 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Abracadabra Uros International Champion Jørgen Billing EX2
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
151 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Gaala-Star Ivori Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x FIN*Nallukan Delicia (CRX f 03)
152 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Up in The air Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Blue-Winged Minla (CRX n 03)
153 CRX VIII / CRX a 09 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Camille Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
154 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros International Premior Jørgen Billing EX1 CAGPIB
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
155 DRX I / DRX b FI SK LO 16 FI*Åbodas Olivia Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Åbodas Mojag (DRX a 33) x FI*Åbodas Waneta (DRX h)
156 DRX II / DRX n 09 FI SK LO 17 Raya's Domino Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Florentino's Hot Jazz (DRX n 09) x Raya's Velvet Kiss (DRX h 22)
158 DRX VII / DRX b 33 FI SK LO 17 LV*Dea Dia Kasharelia Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Dea Dia's Agathos (DRX n) x Zoelina Jolie vom Pharao of Dea Dia (DRX n 32)
160 DRX VIII / DRX n 03 31 FI SRK LO FI*Fairy-Story's HipHipHooray Naaras Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS
Bluestreak DevonDream*PL (DRX a 32) x FI*Fairy-Story's DazzlingDiva (DRX f 03)
161 DRX VIII / DRX g 03 31 FI SK RX 17 FI*Fairy-Story's Ursula Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
Rextopia's Backfire (DRX e) x FI*Fairy-Story's HipHipHooray (DRX n 03 31)
164 DSP II / DSP n 03 FI SK RX 16 Zeus of Don Vangray Uros Avoin Karl Preiss EX1 CAC
Vangray Nimf (DSP n 03 33) x My Angel Lolita (DSP f 03)
165 OLH c 25 FI SK LO 15 FI*BaliDancer's Gaius Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB NOM
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Ellie (BAL c)
166 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
167 OSH n FI SK LO 16 Felinea Magie Noire Naaras Avoin Jørgen Billing DISQ
Durrdana's Dino (OSH b 24) x Felinea Ia Orana (OSH n)
168 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM BIS
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
169 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
170 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
171 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
172 OSH b FI SK LO 17 HU*Okonor Miskolc Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
173 OSH d FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Willie Garvin Uros Premior Karl Preiss EX1 CAPIB
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
174 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Champion Jørgen Billing EX1 CACIB NOM
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
175 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
176 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
176 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
177 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
178 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
179 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
180 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
181 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
182 OSH n 25 FI SK LO 16 FI*JellonCats Rockall Uros Avoin Kristiina Rautio Abs
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
183 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
184 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
185 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 No Cert
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
186 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
187 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Mr. Moonlight Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
188 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
189 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
189 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
190 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
191 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
192 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
193 OSH bs 25 FI SRK LO FI*Nazarlik XTC Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Santuzzan Maestro (OSH n 25) x FI*Moumouni Aliisa (OSH cs 22)
194 OSH n 03 24 FI SK LO 16 FI*MaanMainion Saippuaooppera Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Arhantin Naupaka (SIA a)
195 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
197 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Tivoli Uros Supreme Champion Karl Preiss KM
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
198 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Hansa Naaras Champion Karl Preiss EX1 CACIB
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
199 RUS Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 BIV NOM
Fei Wu Akira (RUS ) x Usura Prusa Flash Arian, CZ (RUS )
200 RUS FI SK LO 17 Silverine Hyperion of Hana-Bi Uros Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 NOM BIS
GR*Silverine Jareth (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
201 RUS FI SRK LO FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
FIN*Katzenhof Beloved Bravery (RUS ) x FIN*Katzenhof Yuvakshi (RUS )
201 RUS FI SRK LO FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever Naaras Veteraani Eric Reijers 3
FIN*Katzenhof Beloved Bravery (RUS ) x FIN*Katzenhof Yuvakshi (RUS )
202 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Liù Naaras International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
203 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
204 SIA n FI SK LO 17 FI*Vintterin Pauli Miinanpoika Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
205 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
206 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Pretzel Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Muusa (SIA n)
207 SIA n 21 FI SK LO 17 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
208 SIA a 21 FI SRK LO 13 FI*Keskimaan Leavings Leevi Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
209 SIA c 21 FI SK LO 17 FI*Mummeli Queeninha Anthea Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
S*Nova Star Willie Nelson (SIA b) x FI*Mummeli Dinazinha Queena (BAL h 21)
210 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Karl Preiss KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
211 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Karl Preiss KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
212 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
213 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Avoin Karl Preiss EX1 CAC
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
214 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aletheia Naaras Avoin Karl Preiss Abs
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
215 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Karl Preiss KM BIV
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
215 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Eric Reijers 1
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
216 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Karl Preiss KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
216 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Eric Reijers 2
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
217 SOM n FI SRK LO FI*SunnyPace Betonica Uros International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Kisompa's Giacinta (SOM n)
218 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Esox lucius Uros Kastraatti Karl Preiss EX1 CAP
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
219 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
220 SOM a FI SK LO 14 FI*Kharn-Ka Parisian Queen Naaras Premior Karl Preiss EX1 CAPIB
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
221 SOM o FI SK LO 16 FI*SunnyPace Galega Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC BIV
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
222 SOM o FI SK LO 17 SE*Tavebo katten Aida of Kisompa Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Kisompa's Joshua Kimmich (SOM n) x NightRox Tavebo Ida (SOM o)
223 SOM o FI SK LO 17 SE*Vesselkattens Stina Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
S*Skrasselkattens Yoji (SOM n) x S*Litskattens Vendela (SOM n)
224 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
224 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Eric Reijers 1 NOM BIS
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
225 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
226 SPH I / SPH n FI SK RX 16 FI*Hobbitqueen's Dedenne Naaras Champion Karl Preiss EX1 CACIB
FI*Hobbitqueen's Isanotski (SPH n 03) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
227 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
229 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 15 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS BIV
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
230 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 16 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak Uros Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
FI*Evilurbastet Ascolt (SPH n) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
231 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Bablo Picasso Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
233 SPH III / SPH f 21 FI SK RX 16 FI*Wanadoo Invisible Girl Naaras Avoin Karl Preiss Mitätöity Mitätöity
Wizardgate Welcome to Finland (SPH a 09) x S*Bare Essentials XXII Suzie Shooter (SPH d 21)
234 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
235 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 16 FI*Hobbitqueen's Diancie Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC
FI*Hobbitqueen's Isanotski (SPH n 03) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
236 SPH IV / SPH d 03 21 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Barney Stinson Uros Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX2
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
237 SPH IV / SPH d 09 21 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Bobby Munson Uros Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 BIV
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
238 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Karl Preiss KM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
239 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 17 FI*Jackomon's Adagia Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
240 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Jørgen Billing KM NOM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
241 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM BIV NOM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
242 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
243 SPH V / SPH n 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Flirtini Uros Kastraatti Jørgen Billing Abs
FI*Hobbitqueen's Jameson (SPH e 09 33) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
244 HCL Sepe Uros Kotikissat Lena Björkander 1
245 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Lena Björkander 1 NOM BIS
245 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Eric Reijers 2
246 HCS Elis Uros Kotikissat Tellervo Kass 3
247 HCS Lenni Uros Kotikissat Tellervo Kass 1
248 HCS Sissi Naaras Kotikissat Tellervo Kass 1 NOM
249 HCS Demo Uros Kotikissat Tellervo Kass 2
249 HCS Demo Uros Veteraani Eric Reijers 1 NOM BIS
250 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Eric Reijers 1
250 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Tellervo Kass 2
251 HCS Cisse Pajunkissa Naaras Kotikissat Tellervo Kass 3
255 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen DRX I, DRX II, DRX VII, OSH n, OSH e, SOM o, SOM p, SPH II, SPH V, ABY n, ABY p, ABY os, CRX IV, CRX V, CRX VI, CRX VII, CRX VIII, CRX IX 44
Björkander Lena HCL, RAG n 04, RAG a 03, RAG d 04, RAG g 04, RAG a 04 21, RAG g 04 21, SBI a, SBI b, SBI c, SBI g, SBI j, SBI c 21, SBI d 21, SBI e 21, EXO w 62, EXO n 22, EXO d 22, EXO n 03, PER w 62, PER f, PER n 33, PER n 21 33, PER d 21 33, PER f 21 33 40
Kass Tellervo HCS, RAG n 03, RAG a 04, RAG d 03 21, SBI d, SBI f, TUV n 61-63, EXO fs, EXO f 03, EXO a 21 33, EXO e 21 33, PER d, PER n 02 62, PER d 03, PER a 21 33 41
Preiss Karl SOM n, SOM a, SPH I, SPH III, SPH IV, ABY a, ABY o, ABY ns, CRX I, CRX II, CRX III, DRX VIII, DSP II, OSH d, RUS 45
Rautio Kristiina VET I, SIA n, SIA a, SIA n 21, SIA a 21, SIA c 21, BAL w 67, OLH c 25, OLH d 24, OSH a, OSH b, OSH f, OSH h, OSH n 24, OSH n 25, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 22, OSH c 24, OSH d 24, OSH f 24, OSH bs 25, OSH n 03 24, OSH a 02 21 40
Reijers Eric RAG n, RAG a, RAG a 21, SBI n, SBI h, SBI n 21, SBI b 21, EXO n, EXO f, EXO n 24, PER fs, PER n 22, PER n 03, PER e 02 62, PER g 02 62, PER f 33, VET Kotikissat, VET IV 40
6 tuomaria