PIROK 129. KANSAINVÄLINEN NÄYTTELY 3.9.2017 (Sininen)
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 3.9.2017 Loppuu 3.9.2017
Ilmoittautuminen alkaa 26.6.2017 Ilmoittautuminen loppuu 8.8.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.8.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Ylöjärvi, Sininen
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: Ylöjärven Liikuntakeskus, Elotie 14, 33470 Ylöjärvi
Näyttelypäällikkö: Elise Rämö, elise.ramo@pirok.org, p. 0405599924
Näyttelysihteerit: Pia Hassell (Paperiset ilmoittautumiset sekä leimakortit), Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, puh. 0415036421, Anne Ahlberg puh. 0449992800, Jari Kainulainen puh. 0503572559
Tavoitat näyttelysihteerit parhaiten sähköpostitse show@pirok.org, töissä emme hoida näyttelyasioita
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org,  p. 0407062191
Palkinnot ja ruusukkeet ovat tervetulleita: Katja Laakkonen, katja.laakkonen@pirok.org
Raha-asiat: Piritta Häkkinen, piritta.hakkinen@pirok.org
Assistenttianomukset osoitteeseen: assistentit@pirok.org
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana.
Näyttelymaksu/kissa (1 arvostelu/2 arvostelua): 40 €/70 €, PIROK:in jäsenet 40 €/65 €,
ei-FIFe -kissat 50 €/ näyttely(ei leimakorttimaksua).
02.08-08.08 näyttelymaksu/kissa 40€/76€, PIROKin jäsenet 40€/72€

Leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa (2.5 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun ja leimakortit ovat käytössä.

Huom! Tarkista kissasi tiedot myös Valkeasta näyttelystä!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 119
4 149
Kotikissat 11
Yhteensä 279

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SK LO 16 FI*Elrikan Tamerlan Uros Avoin F. A. (Lee) Selassa EX1 CAC NOM BIS
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
2 EXO n FI SK LO 17 Ayser's Viserion Uros Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre Mitätöity
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
3 EXO f FI SK LO 17 Ayser's U2 Sweetest Thing Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre Mitätöity
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x Ayser's Janni (EXO e 21 33)
4 EXO fs FI SK LO 15 Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen Naaras International Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CAGCIB NOM BIS
Kuorii Garfield of San-Fe (EXO d 03 23) x Kis'Herbas Jewel (EXO as)
4 EXO fs FI SK LO 15 Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen Naaras Veteraani Marie Westerlund 2
Kuorii Garfield of San-Fe (EXO d 03 23) x Kis'Herbas Jewel (EXO as)
5 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
6 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*AzuLejo's BraveHeart Uros Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 BIV NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
7 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Oceania Flame Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
8 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB NOM
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
9 EXO n 24 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Ocean Pearl Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
10 EXO d 22 FI SK LO 17 Ayser's Vesuvius Naaras Pennut 4-7 kk F. A. (Lee) Selassa Mitätöity
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
11 EXO n 03 FI SK LO 17 Preciousice Shadow Dancer Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 NOM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x My-Champagne Suzette of Preciousice (EXO n 22)
12 EXO f 03 Leonidan Baby Queen Bee 4 Honeybom *** Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1 NOM
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FI*Leonidan Moonlight Shadow (PER a 01)
13 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
14 EXO e 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Nike Nicolette Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
15 PER w 62 FI SK LO 17 FI*Elrikan Disaronno Uros Pennut 4-7 kk F. A. (Lee) Selassa EX1 NOM
FI*Elrikan Rolex (PER w) x IT*Annetta del Falco D'Oro (PER n 03)
16 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior F. A. (Lee) Selassa KM NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
16 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Veteraani Marie Westerlund 4
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
17 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior F. A. (Lee) Selassa KM NOM
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
19 PER n 22 FI SK LO 16 FI*AzuLejo's Heartbreaker Uros International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB
FI*Mogi's Beau Bobby (EXO a) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
20 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
21 PER n 02 62 FI SRK LO Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Anne Veland Abs
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
22 PER n 03 22 FI SK LO 17 FI*Elrikan Diorskin Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*Elrikan Rolex (PER w) x IT*Annetta del Falco D'Oro (PER n 03)
23 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Supreme Champion Linda Riekstina KM
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
24 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Premior Raymond Alessandro Saetre Mitätöity Mitätöity
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
24 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
25 PER g 02 62 FI SK RX 16 Sweetmarale's Bonjour Naaras Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC NOM
Candirand's Only in Your Dreams (PER e 03) x Sweetmarale's Queen Mary I (PER f 03)
26 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Anne Veland KM NOM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
27 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Beaty Belle Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
28 PER n 21 33 FI SRK LO Benoma Havanna Dreams Naaras Supreme Premior Raymond Alessandro Saetre KM
Sandypaws Kokomo of Benoma (PER n 21 33) x Grovewood La Belle Vie of Benoma (PER a 33)
29 PER a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Tinkerbell Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
30 PER d 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan Aryanna Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Siiri-Sibrina (PER f 33)
31 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACIB
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
32 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros Grand International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACS
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
33 RAG n FI SK LO 15 FI*Peukaloisen Dancing Queen Naaras Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACIB
FI*Erkatin Don Carlos (RAG n) x FI*Ruuskatin Lady (RAG n 04)
34 RAG n FI SK LO 16 FI*Barfait's Choco Uros Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX1 CAP
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x Grace Kelly Senissima-Cat*PL (RAG n 04)
35 RAG a FI SK LO 16 FI*Pengvin's Lizzie Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC NOM
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Sollefteåkatten Sussie Doll (RAG n)
36 RAG a FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Roi Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
37 RAG a FI SK LO 17 FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1 BIV NOM BIS
S*Norrtassen's Oliver Twist (RAG n 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
38 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Supreme Premior Linda Riekstina Abs
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
38 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Veteraani Marie Westerlund Abs
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
39 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunshine Naaras Grand International Premior Linda Riekstina EX1 CAPS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
40 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Grand International Premior Linda Riekstina EX1 CAPS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
41 RAG a FI SK LO 16 FI*MistyNight Edward Uros Premior Linda Riekstina Abs
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
42 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Tuisku Uros Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
43 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Havu Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
44 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
45 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Grand International Champion Linda Riekstina Abs
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
46 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1 BIV NOM
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
47 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM One-Angel Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina Abs
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Collicatin MexMax Cat's-JM (RAG n 04)
48 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Geisha Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
49 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Wilhelmine Naaras Premior Linda Riekstina EX1 CAPIB
FI*Maplehill's Black Label (RAG n 03) x FI*Maplehill's Edwina (RAG a 04)
50 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras Kastraatti Linda Riekstina EX1 CAP NOM
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
51 RAG n 04 FI SK RX 16 FI*Darkie's Yume Uros Champion Anne Veland EX2
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
52 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Dollyblues Looking Up Uros Champion Anne Veland EX1 CACIB
Make it Mine Rock'nBlues (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
53 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Barfait's Playful Paco Uros Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS NOM
FI*Barfait's Joyful Justin (RAG a 04) x S*Yátaz Iokaste of Barfait (RAG n 04)
54 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*AijaiCats Beautiful Bea Naaras Kastraatti Anne Veland EX1 CAP
Taikatuulen Highlander (RAG b 03) x FIN*Bobkatin Amilla (RAG a 03)
55 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM One-Change Uros Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Collicatin MexMax Cat's-JM (RAG n 04)
56 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Anne Veland KM BIV NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
57 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
58 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Colorstar's Run to Heart Uros Kastraatti Anne Veland EX1 CAP
FI*Sunrunner's Quinlan (RAG a 03) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
59 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Grand International Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CACS BIV
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
60 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros International Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CAGCIB
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
61 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*AijaiCats Only Love Odetta Naaras Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 No Cert
FI*Cat's-JM Ice-Kiss (RAG a 04) x FI*AijaiCats Glamoros Gaya (RAG a 04)
62 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Super Uros Pennut 4-7 kk F. A. (Lee) Selassa EX1
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
63 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer Naaras Pennut 4-7 kk F. A. (Lee) Selassa EX1
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
64 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Snowrag Pompom Naaras Premior F. A. (Lee) Selassa EX1 CAPIB BIV
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
65 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Kastraatti F. A. (Lee) Selassa EX2
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
66 RAG a 04 FI SRK LO Jalapeno Indiana Jones Uros Kastraatti F. A. (Lee) Selassa EX1 CAP
Blossom Daddy D Thyme of Jalopeno (RAG a 03) x Catlana Little Bloom of Jalapeno (RAG a)
66 RAG a 04 FI SRK LO Jalapeno Indiana Jones Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Blossom Daddy D Thyme of Jalopeno (RAG a 03) x Catlana Little Bloom of Jalapeno (RAG a)
67 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Anne Veland KM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
68 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Pennut 4-7 kk F. A. (Lee) Selassa EX1
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
69 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras Grand International Champion Linda Riekstina EX1 CACS
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
70 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
71 RAG g 04 21 FI SK LO 16 FI*Lumikuu Gracias a la Vida Naaras Avoin Linda Riekstina EX1 CAC
FI*MiuRagulous Detective William Murdoch (RAG e 03 21) x FI*Lumikuu Fantasia (RAG f)
72 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
72 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Marie Westerlund 3
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
73 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM NOM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
74 SBI n FI SRK LO 14 FI*Mion Tamaj Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX2
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FI*Kirakan Rising Sun (SBI b 21)
75 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB BIV
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
76 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Raymond Alessandro Saetre KM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
77 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
78 SBI a FI SK LO 17 FI*Lofanna Francesca Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland Abs
Demian BoyZone Ronan (SBI a) x FI*Lofanna California (SBI a 21)
79 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
80 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
80 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Marie Westerlund 3
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
81 SBI a S*Chimär's Arctic Queen Naaras Kastraatti Anne Veland Abs
S*Nashville's Kenny Rogers (SBI a) x S*Chimär's Queen of Jazz (SBI n)
82 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Grand International Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CACS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
83 SBI b FI SRK LO FI*Mithrandilin Elwing Naaras Grand International Premior F. A. (Lee) Selassa EX1 CAPS
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Mithrandilin Arda (SBI b)
84 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Avoin F. A. (Lee) Selassa EX1 CAC
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
85 SBI c FI SK LO 17 S*Varicella's Lilac Banzi Uros Pennut 4-7 kk F. A. (Lee) Selassa EX1
S*Mementos Aramis (SBI e 21) x S*Cirinnas Sassa Sorrelina (SBI b)
86 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Pennut 4-7 kk F. A. (Lee) Selassa EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
87 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
88 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
89 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
90 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 BIV NOM
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
91 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Supreme Premior Raymond Alessandro Saetre KM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
91 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Veteraani Marie Westerlund 2
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
92 SBI d FI SRK LO 13 FI*Tassuliinin Gilbert Uros International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB
Demian Olympsche Bronzen (SBI b) x FIN*Tassuliinin Dream (SBI f)
93 SBI f FIN SRK LO FIN*Tassuliinin Dream Naaras Grand International Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CACS
FIN*Tamus Oldsmobile (SBI d) x FIN*Tupasaaren Fransesca (SBI a)
94 SBI f FI SK LO 17 EE*Qween Stefani Klaudia Naaras Avoin F. A. (Lee) Selassa EX1 CAC
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x EE*Lovely Lusy Klaudia (SBI n)
95 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Supreme Premior F. A. (Lee) Selassa KM BIV
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
95 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Veteraani Marie Westerlund 1
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
96 SBI f FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Rita Haywood Naaras Grand International Premior F. A. (Lee) Selassa EX1 CAPS
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
97 SBI f FI SRK LO FI*Chirybiry's Forget-me-not Naaras International Premior F. A. (Lee) Selassa EX1 CAGPIB
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x N*So Cute Charmelia (SBI n)
98 SBI g FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras Grand International Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CACS
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
99 SBI h Windchime Arwen Undomiel Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
Las Perlas-sin Uriel Arcangel*D (SBI c) x Windchime Victor Victoria (SBI f 21)
100 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Raymond Alessandro Saetre KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
101 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras Supreme Champion Linda Riekstina Abs
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
102 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros International Champion Linda Riekstina EX1 CAGCIB
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
103 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Kipparin Kerenza Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Riekstina EX1
FI*Kipparin Jarlath (SBI a 21) x FIN*Tärn Fina Fia (SBI n 21)
104 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Tamus Stagea Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1 BIV
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Tamus Navara (SBI f 21)
105 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Grand International Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CACS
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
106 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Pennut 4-7 kk Linda Riekstina EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
107 SBI c 21 FI SRK LO FI*HaoMao Bernhard Uros Supreme Premior Linda Riekstina KM NOM
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x S*Lavender Fields Felicia (SBI b 21)
108 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Supreme Champion F. A. (Lee) Selassa KM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
109 SBI e 21 FI SK LO 16 FI*Tassuliinin Jade Naaras Champion F. A. (Lee) Selassa EX1 CACIB
FI*Lofanna Bravissimo (SBI e 21) x FI*Tassuliinin Hermione (SBI f)
110 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI SK LO 16 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FI*Semiramisin Ak Rashida (TUV f)
111 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet VanVan Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
112 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet I found Serenity Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB BIV
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x FI*Nebuankhet Zaazenach (ABY n)
113 ABY n FI SK LO 17 FI*SaltNPepper Bahama Mama Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
Des Cavalier Ferus-Ra of Holoserica (ABY n) x (N)Mayas Pride Maori (ABY n)
114 ABY n FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Valley of Ashes Naaras International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
115 ABY a FI SK LO 17 FI*Kharn-Ka Katla Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
116 ABY o FI SK LO 16 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
117 ABY o FI SRK LO FI*Neaera's Fiammetta Naaras International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Kawaii Fuyudori (ABY o)
118 ABY p FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Rapid Eye Naaras Kastraatti Anne Veland EX1 CAP
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Kharn-Ka Parisian Queen (SOM a)
119 ABY ns FI SK LO 16 Cinderella El Marees*CH Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
Ideal Sweet Boy de la Cornaline *FR (ABY os) x Valentina El Marees*CH (ABY ns)
120 ABY os FI SK LO 17 FI*Maurelian Liana Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Taiga-Kissat Silver Miio (ABY ns) x S*Saivokattens Silver Saga (ABY os)
121 ABY os FI SK LO 17 FI*Taiga-Kissat Legolas Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV
FI*Taiga-Kissat Silver Diamond (ABY os) x S*Saivokattens Kuunsäde (ABY ns)
122 ABY os FI SK LO 16 S*Saivokattens Impi Ihalempi Naaras Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
S*Saivokattens Silver Elvis (ABY as) x S*Saivokattens Hopea Lumi (ABY ns)
122 ABY ps FI SK LO 16 S*Saivokattens Impi Ihalempi Naaras Määrittely Ulrika Eriksson ABY os
S*Saivokattens Silver Elvis (ABY as) x S*Saivokattens Hopea Lumi (ABY ns)
123 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
124 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Cleverkitty BluLalibelahOlinda Odile Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Willicon Lo Stregatto (BAL w) x FI*Mummeli Blulalibelah Olinda (SIA n)
125 CRX I / CRX b FIN SRK LO DK*Blytt Ducati Uros International Premior Linda Knýová EX2
Mykro's Mr Playboy (CRX ns) x DK*Blytt Coconut Dream (CRX w)
125 CRX I / CRX b FIN SRK LO DK*Blytt Ducati Uros Veteraani Anne Veland 2
Mykro's Mr Playboy (CRX ns) x DK*Blytt Coconut Dream (CRX w)
126 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
127 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
128 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Uula Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
129 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros International Champion Linda Knýová EX2
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
130 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS BIV NOM
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
131 CRX II / CRX n 02 64 FI SK RX 16 FI*Riverside-eye's Arman Uros Avoin Linda Knýová EX1 CAC NOM
FI*Gaala-Star Amor (CRX d 01) x FI*Framillan Wily Witch (CRX a 03)
132 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
133 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Linda Knýová KM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
134 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
135 CRX III / CRX g 24 FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Nova Prime Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
136 CRX III / CRX h FI SK LO 17 FI*Claypond's E's Elfina Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 BIV
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x FI*Claypond's In Advance (CRX h)
137 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 16 FI*Alchemist Bollinger Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC BIV
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
138 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
139 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
140 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 17 Vesper Mon Sasti*PL Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
Joliwave French Lover (CRX n 01) x Ginger Mon Sasti*PL, JW (CRX f)
141 CRX IV / CRX f 03 FIN SRK LO FIN*Spectrolite Vanda Teres Naaras Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
Bodwin's Romeo (CRX d 03) x FIN*Spectrolite Superego (CRX n 09)
141 CRX IV / CRX f 03 FIN SRK LO FIN*Spectrolite Vanda Teres Naaras Veteraani Anne Veland 3
Bodwin's Romeo (CRX d 03) x FIN*Spectrolite Superego (CRX n 09)
142 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Ascalon Uros International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Svetlana Rönkkö (CRX n 24)
143 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 17 FI*Raitakatin Isabella Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x Changes Liza Jane (CRX ns)
144 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
145 CRX VII / CRX a 33 FI SK RX 15 FI*Gaala-Star Hopea Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
Karlin High Energy (CRX n 03 32) x Princess Demmi Moore (CRX f)
146 CRX VII / CRX n 31 FI SK LO 17 FI*Claypond's Dragomir Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Shanechka Zolotoe Runo (CRX b 32)
147 CRX VII / CRX n 21 33 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bonne Journee Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
148 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Siitos
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
149 CRX VIII / CRX f 09 33 FI SRK LO 13 FI*Alchemist Queen of Hearts Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS NOM
FI*Spectrolite Sonnet 116 (CRX a 09 33) x FIN*Alchemist Citalopram (CRX f 01 33)
150 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Abracadabra Uros International Champion Ulrika Eriksson EX2
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
151 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Gaala-Star Ivori Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x FIN*Nallukan Delicia (CRX f 03)
152 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Up in The air Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Blue-Winged Minla (CRX n 03)
153 CRX VIII / CRX a 09 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Camille Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
154 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
155 DRX I / DRX b FI SK LO 16 FI*Åbodas Olivia Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*Åbodas Mojag (DRX a 33) x FI*Åbodas Waneta (DRX h)
156 DRX II / DRX n 09 FI SK LO 17 Raya's Domino Uros Avoin Anne Veland EX1 CAC
Florentino's Hot Jazz (DRX n 09) x Raya's Velvet Kiss (DRX h 22)
157 DRX IV / DRX g 03 24 FI SK LO 17 FI*WildWilderness Blue Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Bravefellow Larry (DRX w) x FI*Bravefellow Melodia (DRX f 21 33)
158 DRX VII / DRX b 33 FI SK LO 17 LV*Dea Dia Kasharelia Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
Dea Dia's Agathos (DRX n) x Zoelina Jolie vom Pharao of Dea Dia (DRX n 32)
159 DRX VII / DRX a 21 33 FI SK LO 17 FI*Avariel Nugget Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
Xarmax DevonDream*PL (DRX n 03 21 33) x FI*Avariel Jazz (DRX g 09 21 33)
160 DRX VIII / DRX n 03 31 FI SRK LO FI*Fairy-Story's HipHipHooray Naaras Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS
Bluestreak DevonDream*PL (DRX a 32) x FI*Fairy-Story's DazzlingDiva (DRX f 03)
161 DRX VIII / DRX g 03 31 FI SK RX 17 FI*Fairy-Story's Ursula Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
Rextopia's Backfire (DRX e) x FI*Fairy-Story's HipHipHooray (DRX n 03 31)
162 DRX IX / DRX w 64 FI SK LO 15 FI*Bravefellow Larry Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
Illias av Jamas (N) (DRX n 09 24) x FI*Bravefellow Ellen (DRX w)
163 DRX IX / DRX w 64 FI SK LO 17 FI*WildWilderness Alexis Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Bravefellow Larry (DRX w) x FI*Åbodas Olivia (DRX b)
164 DSP II / DSP n 03 FI SK RX 16 Zeus of Don Vangray Uros Avoin Anne Veland EX1 CAC
Vangray Nimf (DSP n 03 33) x My Angel Lolita (DSP f 03)
165 OLH c 25 FI SK LO 15 FI*BaliDancer's Gaius Uros Premior Ulrika Eriksson EX1 CAPIB NOM
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Ellie (BAL c)
166 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
167 OSH n FI SK LO 16 Felinea Magie Noire Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Durrdana's Dino (OSH b 24) x Felinea Ia Orana (OSH n)
168 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
169 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 No Cert
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
170 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
171 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
172 OSH b FI SK LO 17 HU*Okonor Miskolc Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
173 OSH d FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Willie Garvin Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
174 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB NOM
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
175 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
176 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
176 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
177 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
178 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
179 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
180 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
181 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
182 OSH n 25 FI SK LO 16 FI*JellonCats Rockall Uros Avoin Ulrika Eriksson Abs
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
183 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Anne Veland KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
184 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB NOM
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
185 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Grand International Premior Ulrika Eriksson EX1 No Cert
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
186 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
187 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Mr. Moonlight Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
188 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
189 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
189 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
190 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
191 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
192 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
193 OSH bs 25 FI SRK LO FI*Nazarlik XTC Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
FI*Santuzzan Maestro (OSH n 25) x FI*Moumouni Aliisa (OSH cs 22)
194 OSH n 03 24 FI SK LO 16 FI*MaanMainion Saippuaooppera Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Arhantin Naupaka (SIA a)
195 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros Grand International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAPS
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
196 PEB b FI SK RX 17 Kaschemir Silver Dream Orient Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM
Florizei Enigma de Lave (PEB b) x Tamico Princess Ofir (OSH w)
197 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Tivoli Uros Supreme Champion Linda Knýová KM
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
198 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Hansa Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
199 RUS Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 BIV NOM
Fei Wu Akira (RUS ) x Usura Prusa Flash Arian, CZ (RUS )
200 RUS FI SK LO 17 Silverine Hyperion of Hana-Bi Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 NOM
GR*Silverine Jareth (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
201 RUS FI SRK LO FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS
FIN*Katzenhof Beloved Bravery (RUS ) x FIN*Katzenhof Yuvakshi (RUS )
201 RUS FI SRK LO FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever Naaras Veteraani Anne Veland 4
FIN*Katzenhof Beloved Bravery (RUS ) x FIN*Katzenhof Yuvakshi (RUS )
202 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Liù Naaras International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
203 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
204 SIA n FI SK LO 17 FI*Vintterin Pauli Miinanpoika Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX2
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
205 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX2
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
206 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Pretzel Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Muusa (SIA n)
207 SIA n 21 FI SK LO 17 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
208 SIA a 21 FI SRK LO 13 FI*Keskimaan Leavings Leevi Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
209 SIA c 21 FI SK LO 17 FI*Mummeli Queeninha Anthea Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
S*Nova Star Willie Nelson (SIA b) x FI*Mummeli Dinazinha Queena (BAL h 21)
210 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
211 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
212 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
213 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
214 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aletheia Naaras Avoin Marie Westerlund Abs
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
215 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
215 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Anne Veland 1
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
216 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM BIV
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
216 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Anne Veland 2
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
217 SOM n FI SRK LO FI*SunnyPace Betonica Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Kisompa's Giacinta (SOM n)
218 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Esox lucius Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
219 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
220 SOM a FI SK LO 14 FI*Kharn-Ka Parisian Queen Naaras International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
221 SOM o FI SK LO 16 FI*SunnyPace Galega Uros Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
222 SOM o FI SK LO 17 SE*Tavebo katten Aida of Kisompa Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Kisompa's Joshua Kimmich (SOM n) x NightRox Tavebo Ida (SOM o)
223 SOM o FI SK LO 17 SE*Vesselkattens Stina Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV
S*Skrasselkattens Yoji (SOM n) x S*Litskattens Vendela (SOM n)
224 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
224 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Anne Veland 1 NOM BIS
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
225 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
226 SPH I / SPH n FI SK RX 16 FI*Hobbitqueen's Dedenne Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
FI*Hobbitqueen's Isanotski (SPH n 03) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
227 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
227 SPH I / SPH a 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Määrittely Ulrika Eriksson SPH n 21
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
228 SPH I / SPH a FI SK RX 17 FI*Wanadoo King Kong Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 BIV
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x Merloni Barbie (SPH a)
229 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 15 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
230 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 16 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak Uros Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
FI*Evilurbastet Ascolt (SPH n) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
231 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Bablo Picasso Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
232 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 17 FI*Wanadoo Kiana Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x Merloni Barbie (SPH a)
233 SPH III / SPH f 21 FI SK RX 16 FI*Wanadoo Invisible Girl Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
Wizardgate Welcome to Finland (SPH a 09) x S*Bare Essentials XXII Suzie Shooter (SPH d 21)
234 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
235 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 16 FI*Hobbitqueen's Diancie Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB
FI*Hobbitqueen's Isanotski (SPH n 03) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
236 SPH IV / SPH d 03 21 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Barney Stinson Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
237 SPH IV / SPH d 09 21 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Bobby Munson Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 BIV
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
238 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
239 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 17 FI*Jackomon's Adagia Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1 NOM
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
240 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Anne Veland KM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
241 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Anne Veland KM NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
242 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS BIV NOM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
243 SPH V / SPH n 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Flirtini Uros Kastraatti Anne Veland Abs
FI*Hobbitqueen's Jameson (SPH e 09 33) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
244 HCL Sepe Uros Kotikissat Linda Riekstina 1
245 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Raymond Alessandro Saetre 1
245 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani F. A. (Lee) Selassa 2
246 HCS Elis Uros Kotikissat Linda Riekstina 1 NOM BIS
247 HCS Lenni Uros Kotikissat Linda Riekstina 2
248 HCS Sissi Naaras Kotikissat Raymond Alessandro Saetre 1 NOM
249 HCS Demo Uros Kotikissat Linda Riekstina 3
249 HCS Demo Uros Veteraani F. A. (Lee) Selassa 1
250 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Raymond Alessandro Saetre 3
250 HCS Elisabeth Naaras Veteraani F. A. (Lee) Selassa 1 NOM BIS
251 HCS Cisse Pajunkissa Naaras Kotikissat Raymond Alessandro Saetre 2
272 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eriksson Ulrika Kat 4 tark, ABY os, ABY ps, CRX VI, CRX VIII, CRX IX, DRX IV, DRX VII, DRX IX, OLH c 25, OLH d 24, OSH d, OSH e, OSH n 24, OSH n 25, OSH a 25, OSH b 22, OSH f 24, OSH bs 25, OSH a 02 21, PEB b 83, SIA n, SOM o, SOM p, SPH II, SPH III 45
Knýová Linda ABY n, ABY a, ABY o, CRX I, CRX II, CRX III, CRX IV, DRX VIII, RUS, SOM a, SPH I, SPH IV 41
Riekstina Linda EXO n 24, PER n 03, PER d 03, RAG a, RAG n 03, RAG a 04 21, RAG d 03 21, RAG g 04 21, SBI j, SBI n 21, SBI c 21, HCL male, HCS male 31
Saetre Raymond Alessandro EXO n, EXO f, EXO n 22, EXO a 21 33, EXO e 21 33, PER n 22, PER e 02 62, PER g 02 62, PER n 21 33, PER a 21 33, PER d 21 33, PER f 21 33, RAG n, RAG a 21, SBI n, SBI d, SBI h, TUV n 61-63, HCL female, HCS female 37
Selassa F. A. (Lee) EXO w 62, EXO fs, EXO d 22, PER w 62, PER d, PER f, RAG a 04, RAG g 04, SBI b, SBI c, SBI f, SBI g, SBI b 21, SBI d 21, SBI e 21, VET Kotikissat 32
Veland Anne Kat 4 tark., EXO n 03, EXO f 03, PER f 24, PER n 02 62, PER n 33, PER f 33, RAG n 04, RAG a 03, RAG d 04, SBI a, ABY p, ABY ns, CRX V, DRX I, DRX II, DSP II, OSH a 24, OSH n 03 24, SPH V, VET IV 40
Westerlund Marie BAL w 67, CRX VII, OSH n, OSH a, OSH b, OSH f, OSH h, OSH c 24, OSH d 24, SIA a, SIA n 21, SIA a 21, SIA c 21, SOM n, VET I 41
7 tuomaria