POH-KIS 61. kansainvälinen kissanäyttely 19.02.2017
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 19.2.2017 Loppuu 19.2.2017
Ilmoittautuminen alkaa 29.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 22.1.2017
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 10.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 03.02.2017. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous Poh-Kis jäsenille: Kaksi päivää / kissa: 60€, kun ilmoittaudut molemmille päiville. Tee ilmoittautumiset sekä lauantaille että sunnuntaille.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 15.01.2017 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla, valitse se maksutavaksi ja toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 49
2 71
3 57
4 45
Kotikissat 7
Yhteensä 229

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros International Champion John Rudolph EX1 CAGCIB
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
2 EXO n 03 22 FI SK LO 15 FI*Chevhill's Melker Uros Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
3 PER n FI SK LO 16 Benvenuta del Falco d'Oro Naaras Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1 NOM BIS
Zio Tom del Falco d'Oro (EXO n) x Ltch Lena (PER n 22)
4 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion John Rudolph KM NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
5 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Caroline Stoa Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
6 PER n 22 FI SK LO 16 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma Abs
FI*Sabrimin Royal (PER n) x FI*Sabrimin La Vie Est Belle (EXO n 23)
7 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
8 PER g 22 FI SRK LO FI*Vanilla-Star Diorissimo Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM BIS
Haendel's Imhotep (PER e) x FIN*Vanilla-Star Fruitcake (PER f 22)
9 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
9 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Caroline Stoa 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
10 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
11 PER ds 03 22 FI SK LO 16 FI*Epiones Almost Famous Uros Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1 NOM BIS
D'Arnaud Chasing Stars (PER ns 01 21) x FI*Vanilla-Star Banana Split (PER e 03 24)
12 PER f 33 FI SK LO 16 FI*Yashar's Afrodite Naaras Avoin John Rudolph EX1 CAC
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Benua Gizelle (PER e 33)
13 RAG n FI SRK LO 14 FI*Uniklubin Lady Like Royal Naaras Avoin John Rudolph EX1 CAC
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Uniklubin Black Diamond (RAG n)
14 RAG n FI SK LO 15 FI*Nevilla's Kenobi Uros Kastraatti John Rudolph Abs
Cassus Cassander Caelestis (RAG n 03) x FI*Nevilla's DollyDays (RAG c)
15 RAG a FI SK LO 16 FI*Cremecup's Hadar Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x FI*Collicatin Banana Split (RAG a)
16 RAG a FI SK LO 16 FI*MistyNight Esmeralda Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
17 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
18 RAG a FI SK LO 15 FI*Uniklubin Royal Madeleine Naaras Kastraatti Anne Paloluoma Abs
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Lady Like Royal (RAG n)
19 RAG f FI SK LO 16 FI*Cremecup's Enif Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x FI*Collicatin Banana Split (RAG a)
20 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
21 RAG a 21 FI SK LO 16 FI*Uniklubin Iceman Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa Abs
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Uniklubin Royal Leonore Lilian (RAG a 04)
22 RAG a 21 FI SK LO 16 FI*Nevilla's Nalani Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa Abs
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x FI*Nevilla's Gaby by Hector (RAG n 04 21)
23 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS NOM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
24 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
25 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Avoin Caroline Stoa Abs
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
26 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
27 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior John Rudolph KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
28 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
29 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
30 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Premior John Rudolph EX1 CAPIB
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
30 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Siitos
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
31 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*MistyNight Eleonore Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
32 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS NOM
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
33 RAG c 04 FI SK LO 15 FI*Pengvin's Ice Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
34 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
34 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
35 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros International Champion John Rudolph EX1 CAGCIB
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
36 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Tequila Sunrise Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
37 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
38 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
39 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Avoin John Rudolph Abs
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
40 RAG h 04 FI SK LO 16 Pumpulitaivaan Daisy Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
41 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
42 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma KM NOM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
42 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Caroline Stoa 1
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
43 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
44 SBI b FI SK LO 16 FI*Summerbay Chanel Naaras Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Harebell Jade Jew'ell (SBI n 21)
45 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Harebell Jade Jew'ell Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*Ziazan Faustino (SBI c 21) x FI*Harebell Honeybone (SBI f)
46 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
47 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS NOM
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
48 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
49 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl Uros Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
50 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
51 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
52 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
53 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
54 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Hiesun Black Sabbath Uros Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
55 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*Daybreak's Pitch Black Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x FI*Daybreak's Karenza (MCO f 22)
56 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
57 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 16 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX2
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
60 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
61 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
63 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Premior John Rudolph EX1 CAPIB NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
64 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Kastraatti John Rudolph EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
65 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag A Day In My Life Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM BIS
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
66 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM BIS
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
67 MCO VI / MCO f 03 FI SK LO 15 FI*Vuorensinen Roxanne Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x Long Island Arkiza*PL (MCO d)
69 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*Moggi Enor Mousse Uros Avoin John Rudolph EX1 CAC
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
70 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion John Rudolph KM BIV
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
71 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Akonit Blue Veil Uros Grand International Champion John Rudolph EX1 CACS
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
72 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras International Champion John Rudolph EX1 CAGCIB
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
73 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Caramel Naaras Champion John Rudolph EX1 CACIB
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
74 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄssäHai Uros Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1 NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
75 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 16 FI*Kamencats Cordelia Naaras Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1
FI*Kamencats Auraka (NEM a 21) x Inessa of White Frost (NEM ns 21)
76 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1 BIV NOM
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
77 NEM I / NEM ns 21 FI SK RX 14 FI*Eswood Catwalk Naaras Kastraatti John Rudolph EX1 CAP
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x FI*Eswood A Smooth Cloud (NEM ns 03 21)
78 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
79 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Mickasen Dirlanda Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 No Cert
Nelson Snow Magic (NEM n 09) x Elisha Sariola (NEM as 21)
80 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
80 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
81 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
82 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
83 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Supreme Premior John Rudolph KM NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
84 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros Premior John Rudolph EX1 CAPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
85 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion John Rudolph Abs
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
86 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Albus Dumbledore Uros Avoin John Rudolph EX1 CAC
FI*ArcticWilds Crossfire (NFO d 09 22) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
87 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Champion John Rudolph EX1 CACIB BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Avoin John Rudolph EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
89 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior John Rudolph KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
90 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Hermione Granger Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*ArcticWilds Crossfire (NFO d 09 22) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
91 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
92 NFO VII / NFO as 24 FI SK LO 16 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Sinimetsän Rebel Leia (NFO n 09 22)
93 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Grand International Premior Caroline Stoa Abs
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
94 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
95 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
96 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
97 SIB II / SIB a 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
98 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
99 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 15 FI*Kesälän Jacob Jamesovic Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
100 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 SarSibi Izumrud Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
SarSibi Gamlet (SIB n 24) x Yunika Dostoyanie Sibiri (SIB n 24)
101 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄrriMurri Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 BIV
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
102 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Supreme Premior Caroline Stoa KM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
102 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
103 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Supreme Champion John Rudolph KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
104 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
105 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros Premior John Rudolph EX1 CAPIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
106 SIB V / SIB f FI SK LO 15 FI*LeonisMinoris' Corona Twist Naaras Champion Sirpa Lindelöf Abs
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Valjallan Kuura (SIB w)
107 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
107 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Veteraani Anne Paloluoma 2
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
108 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
109 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
109 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
110 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
111 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
112 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
113 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Fionola Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x FI*Alcarinqua Catelyn (BEN n 22)
114 BEN n 22 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Legend Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
115 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
115 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Laura Scholten 2
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
116 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
117 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Hiesun Ketale Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Churro Cariño (BEN n 24)
118 BEN n 24 FI SK LO 17 MyArt Shaman from Lapland Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x MyArt Soul Sister (BEN n 24)
119 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Champion Anne Paloluoma Abs
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
120 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
121 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Galadriel Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
122 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
123 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
124 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
125 BSH f FIN SRK LO FIN*Rhinestone's Calamity Jane Naaras Kastraatti Elin Hoffner EX1 CAP NOM
FIN*Enchanter's Powwow (BSH d 24) x FIN*Rhinestone's Made In Heaven (BSH g)
126 BSH g FI SK LO 15 FI*Rhinestone's Tilly Toodle Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
Pridykats Ace Ofspades (BSH n 03) x FI*Rhinestone's Dream Come True (BSH f 03)
127 BSH g FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Whole Lotta Rosie Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
FI*Rhinestone's Angus Young (BSH a) x FI*Rhinestone's Tutti Frutti (BSH g)
128 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
129 BSH g 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Lady Emma Hamilton Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC NOM
FI*Rhinestone's Lion King (BSH d 24) x S*Lisuanto's Deanna by Palace&Main's (BSH c 22)
130 BSH ny 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Fröken Bock Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
FI*EmeraldCharm Northern Charmer (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot (BSH ay 11)
131 BSH f 03 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Chasing the Dream Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x FI*Rhinestone's California Ebony (BSH g 03)
132 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 NOM BIS
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
133 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
134 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
135 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Avoin Elin Hoffner Abs
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
136 BUR b FI SK LO 16 FI*Aficats Fazer the KING of chocolate Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1 NOM
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel (BUR h)
137 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
138 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
139 BUR d FI SRK LO FI*Kissmollin Bourree Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
140 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
141 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's New Moon Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
142 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
142 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Laura Scholten 3
143 EUR FI SK RX 16 Sipriina Naaras Noviisi Sirpa Lindelöf EUR a 02 64
144 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
145 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
145 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Laura Scholten 2
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
146 EUR n 02 64 FIN SRK RX Tarina Naaras Veteraani Laura Scholten 1 NOM
147 EUR n 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
148 EUR n 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX2
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
149 EUR a 02 62 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
149 EUR a 02 62 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika Uros Määrittely Sirpa Lindelöf EUR a 02 62
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
150 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
151 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
152 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
153 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
154 MAU ns FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Chai-lai Daanaa Diogenes (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
155 MAU ns FI SK LO 16 Nalittna Arya Stark Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
156 MAU ns 24 FI SK LO 15 Bias Yá Moasi, CZ Uros Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
157 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
158 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
158 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Laura Scholten 1 NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
159 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
160 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM NOM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
161 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Elin Hoffner KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
162 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Elin Hoffner KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
163 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Grand International Premior Elin Hoffner EX1 CAPS
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
164 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Laura Scholten KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
165 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
166 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Premior Laura Scholten EX1 CAGPIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
167 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Elin Hoffner 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
168 ABY os FI SRK LO S*Saivokattens Silver Saga Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FI*Dweia's Cyfan Ffurfafen (ABY os) x S*Abbey Garden Lady Silver Sakura (ABY ps)
169 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Saca's Chicago Gansta Uros Avoin Laura Scholten EX1 CAC
FI*Saca's Nullah (CRX n) x Rkymtn Rexes Maine Blue for Saca's (CRX a)
170 CRX I / CRX ns FI SK LO 16 FI*Ballerina's Prudenza Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
FI*Ballerina's King Florestan (CRX ns 09) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
171 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 BIV
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
172 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Supreme Champion Elin Hoffner KM
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
173 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
174 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
175 CRX II / CRX n 01 62 FI SK RX 16 Vasabi Shironeko Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX2
Prime Gloria (CRX a 03) x Aishawarya Shironeko (CRX n 02)
176 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 BIV
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
177 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Premior Elin Hoffner EX1 CAPIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
178 CRX III / CRX d FI SK LO 15 FI*Ballerina's Count Paris Uros International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
179 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odile Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
180 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Derekaz Scandalous Scarlet Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1 NOM BIS
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x FI*Derekaz Disulfur Dinitride (CRX ns)
181 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 S*Fort Knox Oberon Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
S*Rexlicious Poker, JW (CRX d 03) x S*Fort Knox Lara Croft (CRX ns)
182 OLH n 25 FIN SRK RX FIN*FTres Anoya Tigre Naaras International Premior Laura Scholten Abs
FIN*Skazki Isidor (OLH b 25) x FIN*Hämynhäivän Mettemaaria (SIA f)
182 OLH n 25 FIN SRK RX FIN*FTres Anoya Tigre Naaras Veteraani Elin Hoffner Abs
FIN*Skazki Isidor (OLH b 25) x FIN*Hämynhäivän Mettemaaria (SIA f)
183 OSH n FI SK LO 15 Durrdana's Black Betty Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
Calenacat's Non plus Ultra (OSH n) x Durrdana's Viper (OSH b 24)
184 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Elin Hoffner KM NOM BIS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
185 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
186 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM BIS
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
187 OSH n 25 FI SK LO 16 FI*JellonCats Rockall Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 NOM
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
187 OSH n 25 FI SK LO 16 FI*JellonCats Rockall Uros Määrittely Sirpa Lindelöf n 25
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
188 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
189 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
190 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Champion Laura Scholten Abs
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
191 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Herman Uros Avoin Laura Scholten Abs
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
192 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan CocoaBloom Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
193 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 BIV
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
194 RUS FI SK LO 16 FI*BlueLair's Inanna Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 NOM
FI*BlueLair's Herman (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
195 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
196 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
197 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Elin Hoffner EX1 No Cert
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
198 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Elin Hoffner KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
199 SIA d 02 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Premior Laura Scholten EX1 CAPIB
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
200 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
201 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB NOM BIS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
202 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
203 SPH III / SPH f 21 FI SK RX 14 FI*Merlin-Eridan Caroline Naaras Champion Laura Scholten Abs
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
204 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM NOM BIS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
205 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Laura Scholten KM NOM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
206 THA n Thaiblueangels Benjamin Uros Avoin Laura Scholten EX1 CAC
Hempa (THA n 21) x Kalipso Thai Shining (THA a)
207 HCL Boulette d'Avesnes Naaras Kotikissat Caroline Stoa 2
208 HCL Bonde en Gatine Uros Kotikissat Caroline Stoa 1
209 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Caroline Stoa 1 NOM BIS
209 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
210 HCS Elis Uros Kotikissat Sirpa Lindelöf 1
211 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Sirpa Lindelöf 1 NOM
211 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Anne Paloluoma 2
227 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hoffner Elin BEN n 24 32, BSH d, BSH f, BSH g 22, BSH ny 11, BUR b, BUR n, EUR a 03, MAU ns 24, OCI b 24, ABY os, CRX II, CRX III, CRX V, OSH a, OSH b 02 21, OSH n, OSH n 25, SIA n 03, SOM n, SPH IV, VET 4 39
Lindelöf Sirpa EUR a 02 64 (13a), EUR a 02 62 (13c), OSH n 25 (13c), ACL IV, ACS VII, ACS XI, MCO IV, NFO VI, SIB II, SIB V, SIB VII, SIB VIII, BEN n 22, BSH f 03, BSH w 62, BUR a, CYM 53, EUR a, EUR a 02 62, EUR n 22, EUR w 62, MAU ns, OCI n 24, HCS 41
Paloluoma Anne PER e 02 62, PER g 03, PER n 22, RAG a, RAG a 04 21, RAG c 04, RAG f 04, RAG h 04, RAG n 03, SBI n, BEN n 22 31, BEN n 24, BSH a, BSH a 22, BSH g, BUR c, BUR d, CYM 51-52, EUR n 03, KOR, MAN 51-52, VET 2, VET Kotikissat 39
Rudolph John EXO n, PER b, PER ds 03 22, PER f 33, PER n, RAG a 03, RAG e 04, RAG g 04, RAG n, SBI b, ACS VIII, MCO V, MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO IV, SIB IV 38
Scholten Laura ABY n, CRX I, CRX VII, OLH n 25, OSH b 25, OSH n 24, RUS, SIA a, SIA d 02, SIA e 21, SPH III, SPH V, THA n, VET 3 26
Stoa Caroline EXO n 03 22, PER d, PER d 23, PER g 22, RAG a 04, RAG a 21, RAG d 04, RAG f, RAG n 04, RAG n 21, SBI n 21, ACL VIII, MCO I, MCO III, MCO VI, NEM II, NFO II, NFO V, NFO VII, NFO VIII, SIB III, HCL, VET 1 41
6 tuomaria