POROK 49. kansainvälinen kissanäyttely 3.7.2016
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 3.7.2016 Loppuu 3.7.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.3.2016 Ilmoittautuminen loppuu 6.6.2016
Yleisöaika alkaa 9:30 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.6.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Lotta Ovaska, talous.porok@gmail.com


Lisätietoja Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen!
 
Näyttelykutsu

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 64
2 137
3 88
4 60
Kotikissat 6
Yhteensä 355

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO f FIN SRK RX FIN*Shamirin Idol Isabella Naaras Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamond Xaviera (EXO d 24)
1 EXO f FIN SRK RX FIN*Shamirin Idol Isabella Naaras Veteraani Stéphane Henry 4
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamond Xaviera (EXO d 24)
2 EXO b 22 Bruce Will Katbor-Kis*RU Uros Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
Hemingway Katbor-Kis*RU (EXO b) x Gem Fairy Katbor-Kis*RU (PER a 23)
3 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Supreme Premior Fabio Brambilla KM
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
4 PER n FI SK RX 16 FI*Shamirin Xtream Xorro Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1 NOM
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Mariokko Ruusurosean (PER n 03)
5 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB NOM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
6 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER d S*Gildas Vittoria Belvedere Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Blueskyeyes Fuoco e Fiamme (PER d) x S*Gildas Monica Bellucci (PER g)
8 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB NOM BIS
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
9 PER n 22 FI SRK RX FI*Shamirin Sebastian Uros Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Cute Cassandra (PER n 03)
10 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS NOM
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
11 PER e 22 FI SK LO 15 FI*Shamirin Sunny Sammy Uros Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FI*Shamirin Ärliga Ännie (PER f 03)
12 PER ns 22 62 SE*Grinchen's Nymphadora Tonks Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
Bruce Will Katbor-Kis*RU (EXO b 22) x Kiki Katbor-Kis*RU (PER ns)
13 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
14 PER e 24 FI SK LO 15 FI*Giftof-Faith Christiano Ronaldo Uros Avoin Mira Fonsén EX1 No Cert
FIN*Chevhill's Rock-A-Billy (PER e 03) x FI*AzuLejo's Amado Aimee (PER d 03)
14 PER e 03 FI SK LO 15 FI*Giftof-Faith Christiano Ronaldo Uros Määrittely Fabio Brambilla PER e 24
FIN*Chevhill's Rock-A-Billy (PER e 03) x FI*AzuLejo's Amado Aimee (PER d 03)
15 PER e 03 FI SK RX 15 FI*Celestial's It takes 2 to Tango Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
16 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
17 PER g 03 Twintorps Non Stop Naaras International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB
S*Dalaskogen's Michelangelo (PER e 01) x Twintorps Mon Amie (PER a)
18 PER f 03 22 FI SK LO 15 FI*Shamirin Urban Usma Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Brilliant Brunette (EXO f 22)
19 RAG n FI SK LO 14 FI*MyOrigo's Ada Lovelace Naaras Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Shiny Zircon (RAG n)
20 RAG n FI SK LO 15 FI*Pengvin's Gloria Naaras Avoin Fabio Brambilla EX2
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Pengvin's Celina (RAG n)
21 RAG n S*Sotarhusen's Ingrid Naaras Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1 BIV
Wattuwarpaan Tempman Wertti (RAG n) x S*Sotarhusen's Doris (RAG f 04)
22 RAG a FI SK LO 15 Shinysky Dreamcatcher Uros Champion Fabio Brambilla Abs
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x Shinysky Always Mystery (RAG n 03)
23 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP NOM
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
24 RAG d S*Raggadish's Invite Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
S*ElHeMa's Royal Zoegas Zupreme (RAG e) x S*Gunbertus Carolina Hurricane (RAG d 03 21)
25 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
26 RAG n 03 S*RagGorgeous Berry n'Ice Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS BIV
S*Amazing Dollz Wonderful Winner (RAG n 04) x S*Evenstar's Vega af Igasto (RAG n 03)
27 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
28 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
29 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Erkatin Kirill-Leonid Uros Avoin Stéphane Henry EX2
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Erkatin Söpö-Nöpöstiina (RAG n)
30 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Gneides Drogo the Unbeaten Uros Avoin Stéphane Henry EX3
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FIN*Celestial's ExtremeBeauty (RAG a 03)
31 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Wonderful Walle Uros Champion Mira Fonsén Abs
FI*Collicatin White Diamond (RAG a 04) x FI*Collicatin Rita Hayworth (RAG n 04)
32 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS NOM BIS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
33 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
34 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Stéphane Henry KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
35 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Heaven Can Wait Naaras Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*Celestial's Louis Dieudonné (RAG n 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
36 RAG a 04 SE*Sightly Dolls Magnum Flirty kiss Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
S*Orthagas Saint James (RAG a 04) x PL*Koc-Pol Cat Manann (RAG a 04)
37 RAG b 04 FI SRK LO FI*Gneides ChristopherColumbus Uros Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC
Bobkatin Great Glenn (RAG n 03) x FI*Gneides Bambina (RAG n)
38 RAG c 04 FI SRK RX FI*Utuinen VioLetto PurPurn Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM NOM
S*Kittah Mun-Ha Ouzo (RAG c 03) x Rosevalleyrags Savannah (RAG b)
39 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Angel on My Shoulder Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
40 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
41 SBI n FI SK LO 15 FI*Hedvigian Eerik Uros Avoin Stéphane Henry Abs
FI*Nalandan Bandhula (SBI n) x FI*Hedvigian Ofelia (SBI n 21)
42 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
43 SBI n FI SK LO 15 FI*Tärn Klara Naaras Kastraatti Stéphane Henry Abs
FIN*Sydänyön Cauhucacara (SBI a) x FI*Castle-Garden Doris Day (SBI n)
44 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
45 SBI b FI SK LO 16 FI*Helin's Burton Uros Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1 NOM
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
46 SBI c (N)Temms Ruscus Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM
S*Pryssgården's Michelangelo (SBI a) x NL*Con Grazia's Charmante Meisje (SBI b)
47 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
47 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Veteraani Stéphane Henry 2
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
48 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM BIS
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
49 SBI f FI SRK LO FI*Mainio's Aleksandra Aurora Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
50 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
51 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Stéphane Henry 3
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
52 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
53 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB NOM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
53 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Veteraani Stéphane Henry 1 NOM BIS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
54 SBI a 21 S*Källtäppans Fenzo Felton Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
S*Ma'ha Gita Qarterback (SBI c 21) x S*Stoneridge U are my Sunshine (SBI n 21)
55 SBI a 21 NO*Par Pay's Kahl Drago Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
S*Ziblora's Ozzie-Zaian (SBI b) x NO*Citrus Gaia (SBI n 21)
56 SBI b 21 FI SRK LO FI*Lila-Lillin Lady Gaga Naaras Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
FI*Calamarin Aladdin (SBI n) x FIN*Pikkulan Alma (SBI c 21)
57 SBI f 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Åll for Avantgarde Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
58 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
58 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Stéphane Henry Arvosteltu
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
59 ACL III / ACL n 22 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Eroico EgoCurl Uros International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
60 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
61 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
62 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
63 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
64 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras International Champion Annelie Persson EX1 CAGCIB
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
65 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros Kastraatti Annelie Persson EX1 CAP
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
66 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Supreme Champion Annelie Persson KM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
67 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 Beartooth Mountain Neo Uros International Champion Annelie Persson Abs
Beartooth Mountain Indi (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain 4 Roses (MCO n 22)
67 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 Beartooth Mountain Neo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Indi (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain 4 Roses (MCO n 22)
68 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
69 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Hiesun Black Sabbath Uros Kastraatti Annelie Persson EX1 CAP
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
70 MCO II / MCO n 03 (N)Hunstadmoen's Jørgen Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Stuetigeren Steinar (MCO n 03) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
71 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Earthling Starman Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
72 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 14 S*Maffialigan's Vega Naaras Champion Martti Peltonen Abs
(N)Tojo Polaris Zane Lewis (MCO a 09 22) x S*Maffialigan's Zumma (MCO n 22)
73 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
74 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Sacrifice of Acoonitum Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
75 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
76 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
77 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
79 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young@Heart Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
80 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Lionstyle Golden Jubilee Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Krysos Gin Tonic (MCO w) x FI*Hiesun Layla (MCO n 22)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
83 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros International Premior Kristiina Rautio EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*NineTales Golden Boy Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
85 MCO V / MCO e (N)Nordic Lynx's Original Man Uros International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB NOM
Relaxing Tigers Quinlan (MCO a 22) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
86 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO FI*Hiesun Glorious Greta Naaras International Champion Fabio Brambilla Abs
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*Maikkilan Ilmatar (MCO fs 22)
87 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Avoin Annelie Persson EX1 CAC
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
88 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Määrittely Kristiina Rautio MCO es 24
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
88 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
89 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*NineTales Kylo Ren Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
90 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
91 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
92 MCO V / MCO g 23 FI SRK LO 14 FI*Maikkilan Granite Naaras Kastraatti Fabio Brambilla Abs
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Montana (MCO f 22)
93 MCO VI / MCO g 03 22 (N)Nordic Lynx's Pure Wish Naaras International Champion Annelie Persson EX4
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's It Is Dream (MCO f 09 22)
94 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras International Champion Annelie Persson EX3
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
95 MCO VI / MCO f 09 22 (N)Hunstadmoen's Leah Naaras International Champion Annelie Persson EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
DK*Coogan's Billy Bedlam (MCO n 22) x (N)Hunstadmoen's Hermine (MCO f 09)
96 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Vanilla Sky Naaras International Champion Annelie Persson EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
97 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Hiesun Lady Evil Naaras Avoin Annelie Persson EX1 CAC
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
98 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Champion Annelie Persson EX1 CACIB
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
99 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Bright Charm Uros Nuoret 7-10 kk Annelie Persson EX1 NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
100 MCO VI / MCO f 09 22 S*Ma Coo's Yo Yo Naaras Supreme Premior Annelie Persson KM NOM BIS
S*General Coon's Paranoid (MCO n) x S*Ma Coo's Rhapsody (MCO d 23)
101 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
101 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
102 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB BIV
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
103 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
104 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*Maikkilan Natalie Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Marina (MCO fs 09)
105 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*Maikkilan Pääskypyydys Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
SugarIslands Mr. Bombastic (MCO n 22) x FI*Maikkilan Natalie (MCO ns)
106 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
107 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
108 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 13 FI*Hiesun Kurt Cobain Uros Kastraatti Kristiina Rautio Abs
FI*Hiesun Castor (MCO w) x FI*Hiesun Angels Touch (MCO fs 23)
109 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
110 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
111 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros International Champion Martti Peltonen EX2
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
112 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Martti Peltonen EX3
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
113 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
114 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuomiturkki Naaras Avoin Martti Peltonen Abs
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
115 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
116 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
117 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuhkamarja Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
118 MCO IX / MCO w 61 FI SRK LO 13 FI*Krysos Gin Tonic Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Kittyup Avalanche (MCO w) x FI*Krysos Rough Diamond (MCO g 09 22)
119 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
120 NEM I / NEM n 21 Ovetjkin Dexterovich Silkasib Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Dexter Imildara*PL (NEM ns 21) x Kuz`kin Dom Melody (NEM a 21)
121 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Caramel Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
122 NEM II / NEM a 03 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
123 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Mickasen Dirlanda Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Nelson Snow Magic (NEM n 09) x Elisha Sariola (NEM as 21)
124 NFO I / NFO n FI SK LO 15 FI*Mirkulan James Bond Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
125 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*RockyHill's EteniaEhawee Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Hopeahännän Vanessa (NFO fs)
126 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
126 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Veteraani Louis Coste 2
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
127 NFO I / NFO a Ihanas Independent Soul *** Naaras Kastraatti Martti Peltonen Abs
FI*Dunderkattens Lynx (NFO as 09 23) x FI*Vipmill's Hangover (NFO n)
128 NFO I / NFO n Ihanas Odd One Out *** Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Sterrenkatten's You Never Know (NFO n 09 23) x Ihanas Independent Soul *** (NFO a)
129 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros International Champion Annelie Persson EX1 CAGCIB BIV
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
129 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
130 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Feija Uros Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
131 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
132 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Premior Annelie Persson EX1 CAPIB NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
133 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
134 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
135 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
136 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
137 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras International Champion Veikko Saarela Abs
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
138 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
139 NFO IV / NFO n 03 22 S*Gunsmokes Telly Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
140 NFO IV / NFO n 01 21 63 S*Zygot's Dojan Naaras Avoin Veikko Saarela Abs
(N)Mestro's Akilles (NFO n 03 24) x S*Zygot's Yam-Yam (NFO n 03 22)
141 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
142 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
143 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
144 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
145 NFO V / NFO d 22 S*Pax Romas Armin Naaras International Champion Fabio Brambilla Abs
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Panther (NFO f 22)
146 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
147 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Sweet Adeline Naaras Champion Kristiina Rautio EX2
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
148 NFO VI / NFO f 09 22 S*Pax Romas Lawliet Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB NOM
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Panther (NFO f 22)
149 NFO VI / NFO d 09 23 Squall Leonhart Laguna Loire*GB Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
Kraken Tree House*ES (NFO n 03) x Aurora Borealis Santaella*ES (NFO fs 03 23)
150 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Hemligheten's Blaze Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
S*Dalkullans Di Ego (NFO d 03 24) x S*Myselisia's Felicity (NFO f 03 23)
151 NFO VI / NFO f 09 22 S*Isgården's Åska Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
S*Isgården's Jasper (NFO d 09 22) x S*Isgården's Astrid (NFO n 09 24)
152 NFO VII / NFO as 23 FI SRK LO FI*Mirkulan Hannes Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Mirkulan Bella Cullen (NFO as 23)
153 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Out of Competition Veikko Saarela Arvosteltu
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
154 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Champion Fabio Brambilla KM BIV NOM
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
155 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Diamant Uros Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Nardini (NFO gs 09 22)
156 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
157 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Honey Bee Naaras Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
158 SIB II / SIB n 09 NO*Tundrapaw's Eddie Uros International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x S*Solfröken's Cruella (SIB a)
159 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Annelie Persson KM NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
159 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Louis Coste 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
160 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 13 Feofan Sibaris*RU Uros Grand International Champion Annelie Persson EX1 CACS
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
161 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 14 FI*Amurin Otniel Uros International Champion Annelie Persson EX1 CAGCIB
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Yauza Sibaris*RU (SIB n)
162 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Beautiful Lie Naaras International Champion Annelie Persson EX1 CAGCIB
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
163 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 15 FI*Kesälän Jacob Jamesovic Uros Champion Annelie Persson EX1 CACIB
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
164 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Avoin Annelie Persson EX1 CAC
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
165 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 14 FI*Amante's Altair Naaras Avoin Annelie Persson EX3
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Amante's Yaroslava (SIB n 24)
166 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Adele Naaras Avoin Annelie Persson EX2
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
167 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Avoin Annelie Persson EX1 CAC
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
168 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Taiga Naaras Nuoret 7-10 kk Annelie Persson EX1
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
169 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Ben Uros Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX1
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
170 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 16 FI*Mäntylän Nooa Uros Pennut 4-7 kk Annelie Persson Abs
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
171 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Bernice Naaras Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX1 BIV NOM
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
172 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros International Premior Annelie Persson EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
173 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Mäntylän Elite Uros International Premior Annelie Persson Abs
FIN*Amante's Lucky Lion (SIB ns 23) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
174 SIB III / SIB a 23 FIN SRK LO FIN*Balladin Pihkasilmä Naaras International Premior Annelie Persson EX1 CAGPIB
FIN*Villan Basisti (SIB a 23) x FIN*Amurin Esteri (SIB n 09 22)
175 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Kuura Uros Out of Competition Annelie Persson Arvosteltu
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
176 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Eowyn Naaras Kastraatti Annelie Persson Abs
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
177 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Saga Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela Abs
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
178 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
179 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Fabio Brambilla Abs
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
180 SIB V / SIB g 24 FI SRK LO FI*Benmar's Diana Naaras Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB
FIN*Taigahelmen Alfred (SIB ns 23) x FIN*Jokihelmi Benja (SIB f 23)
181 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
182 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
183 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Grand International Champion Veikko Saarela Abs
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
184 SIB VIII / SIB fs 02 21 64 S*Frostuddens Ariel Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
SE*Reiman's Silver Spike (SIB ns 01 21) x S*Frostuddens Maggie Simpsons (SIB f 09)
185 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
186 SRL III / SRL d 23 Lyra De Passion Selkirk *** Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Iggy Pop de l'Eclat d'Aelendil *** (SRL e) x Jena de-La-Fèe *** (SRL d 23)
187 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Handsome Uros Nuoret 7-10 kk Annelie Persson Abs
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
188 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Magnificent Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
189 TUA V / TUA f FI SK LO 16 FI*Felesin Beautiful Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
190 TUA V / TUA f 24 FI SRK LO FI*Felesin DeaAmoris Naaras Kastraatti Kristiina Rautio Abs
S*Wi'nte Sams Harry Boy (TUA n 24) x FIN*Josmarin Booty Roller (TUA d 24)
191 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
192 BEN n 22 FI SRK RX S*Leopardettes Qui Vivra Vera Naaras International Champion Veikko Saarela Abs
Encore Reign o Fire of Macenvi (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
193 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
194 BEN n 22 FI SRK RX FI*Kattiklaanin Mercury Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
S*Leopardettes Real Revolution (BEN ns 22) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
195 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
196 BEN n 24 FI SK RX 16 CattiCartano Hard Rock Uros Avoin Vladimir Isakov Abs
CattiCartano Heavy Metal (BEN n 24) x CattiCartano Minstar (BEN n 24)
197 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
198 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
198 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Hanne Sofie Sneum 2
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
199 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
200 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
201 BEN n 22 31 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
202 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
203 BEN n 22 32 FI SK RX 15 FI*Hiesun Arwen Undómiel Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
204 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
205 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
205 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
206 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Kastraatti Louis Coste EX1 CAP
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
207 BSH n FI SRK LO FI*Aurantia's Girl on Fire Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
208 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB BIV
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
208 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
209 BSH a FI SK LO 14 FI*Noor's Anna Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
210 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
211 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
212 BSH a IDP*Tazzamore's Night Storm Uros Premior Vladimir Isakov Abs
Ice-Cube of Tommy's Town-House (BSH w) x IDP*Tazzamore's Miss Cupcake (BSH a 22)
213 BSH d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Champion Louis Coste EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
214 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
215 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
215 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
216 BSH f FI SK LO 16 FI*Aurantia's Solar Wind Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
217 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM BIS
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
218 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
219 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
220 BSH n 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Nona Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
221 BSH as 24 FI SRK LO 13 FI*Ullukan Freija Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
DK*Binchens Bourbon (BSH b 02) x S*Snöpärlan's Aprilia (BSH ns 22)
222 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
223 BSH h 22 FI SK LO 16 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
224 BSH ns 11 FI SRK LO FI*Gnome's Britannia Silver Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
225 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca Naaras Premior Louis Coste EX1 CAPIB
S*BriSavanti's Calvados (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
226 BUR n Hany Brown Magic Valley, JW Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Helius Nala Altana (BUR n) x Brittany Magic Valley*RU (BUR b)
227 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
228 BUR a FI SK RX 15 Ayshazen Aceof Diamonds Uros Avoin Mira Fonsén Abs
Katsacute Dream (BUR c) x Catizen Looksaohangthai (BUR )
229 BUR a FI SK LO 15 FI*Purrlein Aristocat Berlioz Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB NOM BIS
FI*Karvanverran Feirefiz (BUR c) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
230 BUR a (N)Jacko's Evita *** Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
NO*Snotras Ask *** (BUR a) x (N)Thorelin's Nemi *** (BUR g)
231 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
232 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
233 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
234 BUR c S*All Weather Downtown A Lady Cora Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV NOM
S*Alchymist's Rockery Master (BUR b) x S*All Weather Little Miss Sunshine (BUR c)
235 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Azog Turmelija Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Shu-Shun Jandia (BUR b)
236 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Feuermann Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
237 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
238 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
238 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Veteraani Hanne Sofie Sneum 1 NOM BIS
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
239 BUR c S*All Weather Little Miss Sunshine Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB NOM
FIN*Metsäkansan Feeniks (BUR c) x S*Zekes Elajzia (BUR f)
240 BUR d FI SRK LO FI*Kissmollin Bourree Uros International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB NOM
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
241 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Champion Louis Coste EX1 CACIB NOM
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
242 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Love Bites Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
243 BUR g FI SK LO 15 FI*Elwood's Esquire Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
244 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM BIV
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
245 BUR g FI SK LO 14 FI*Elwood's Blue Condition Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Tarja (BUR f)
245 BUR g FI SK LO 14 FI*Elwood's Blue Condition Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Tarja (BUR f)
246 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
247 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
247 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Veteraani Hanne Sofie Sneum 3
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
248 BUR j S*Globetrotter's Havanna Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
S*Komihåg's X-men (BUR c) x S*Globetrotter's Follina (BUR g)
249 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Supreme Premior Louis Coste KM NOM
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
250 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
250 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Hanne Sofie Sneum 2
251 EUR ns 22 FI SRK RX Ilmaveivi-Mikke Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV
252 EUR ns 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Unelma Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FIN*Haukkapalan Digital (EUR ns 22) x FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu (EUR ns 24)
253 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Pikku-Piun Elle Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Katinhännän Kirkas Kvasaari (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Xenia (EUR n)
254 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Emeljan Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
255 EUR d 02 62 FI SRK RX 13 Taneli Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
256 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
257 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
258 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Louis Coste KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
259 MAN 51-52 / MAN d 24 53 FI SK RX 16 FI*Conan Urg Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
260 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Louis Coste KM NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
261 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice Uros Grand International Champion Vladimir Isakov Abs
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
262 OCI b 24 FI SK LO 16 FI*Amare-Cattus Bowen The Bodacious Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Silvercomet Midnight's King (OCI bs 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
263 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
264 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
264 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras Veteraani Hanne Sofie Sneum 1 NOM
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
265 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
265 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Veteraani Hanne Sofie Sneum 3
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
266 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's King Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
267 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM BIV NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
268 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
269 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
270 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS NOM BIS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
271 ABY n Wil-O-Glen's Pietro Uros International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
Wil-O-Glen's Hawkeye Pierce (ABY n) x Wil-O-Glen's De-Lovely (ABY o)
272 ABY n S*Blytens Calypso Naaras Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x S*Blytens Marrella (ABY n)
273 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Corleone Uros International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
274 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cleopatra Naaras Premior Hanne Sofie Sneum EX2
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
275 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPIB BIV NOM BIS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
276 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
277 ABY a S*Aucuparia's Katmandu Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
S*Aucuparia's Astrakan Gyllenkrok (ABY o) x S*Aucuparia's Honeywood Suzanne (ABY n)
278 ABY a S*Primuz-Zezam Kajza Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB BIV NOM
(N)Nature's Poseidon (ABY a) x Abychat Angel-Eyes (ABY n)
279 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 NOM
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
280 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
281 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB NOM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
282 BAL n FI SK LO 15 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
283 BAL r FI SRK LO 14 SE*Qjou'z Costa Rica Naaras International Champion Louis Coste Abs
FI*Skazki Vadim (OSH o 03) x SE*Qjou'z Arizona (OLH g)
284 BAL d 03 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
285 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Saca's Chicago Gansta Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Saca's Nullah (CRX n) x Rkymtn Rexes Maine Blue for Saca's (CRX a)
286 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB BIV NOM
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
287 CRX II / CRX n 02 64 SE*DarkTown's Brilliant Bachelor Uros International Champion Louis Coste EX2
S*Kick'Em Hell On Wheels (CRX n 01 21) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
288 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 14 FI*Telltail's Twenty Twirls Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
289 CRX II / CRX n 03 SE*DarkTown's Chicago Chick Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
S*Spotless Mirado (CRX a) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
290 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
291 CRX II / CRX ns 03 FIN SRK RX FIN*Telltail's Dongo Uros International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB
FIN*Windseeker Owen Wivenhoe (CRX ns 09) x Conqueror Deep Tanganika (CRX fs 03)
292 CRX II / CRX b 01 63 FI SRK LO S*Fort Knox Eric Northman Uros Kastraatti Louis Coste Abs
S*Spotless Utter (CRX n 03 33) x FIN*Windseeker Questa Barre (CRX f 03)
293 BUR g (N)Thorelin's Nemi *** Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
(N)Katthula's Bajaz *** (BUR d) x (N)Katthula's Evita *** (BUR n)
294 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 16 FI*Windseeker Ifon Worthing Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum Abs
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
295 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
296 DRX IV / DRX f 09 S*Oblivion's Fantastic Fiona Naaras Grand International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPS
S*Kingfishers Gorgeous Jafar (DRX n 09 33) x S*Oblivion's Lay Lady Lay (DRX f)
297 DRX IX / DRX w 61 S*Wild Things Flora Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB NOM
S*Devenly's Paranoid (DRX w) x S*Wild Things Ofelia (DRX n 21 33)
298 DSP III / DSP f 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Lagoona Blue Naaras Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
299 OLH n FI SK LO 15 FI*Nenatnak Comes With Attitude Naaras Avoin Louis Coste EX1 CAC
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
300 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
301 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
302 OSH g FI SK LO 16 FI*SunSarin Angel Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 NOM
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
303 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
304 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
305 OSH b 24 FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Rafano Uros Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Arkhitekton White chocolate (SIA b 21)
306 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
307 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
308 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
309 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
310 OSH ns 03 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Avoin Hanne Sofie Sneum Abs
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
311 RUS FI SRK LO 14 FI*Zarin Onneli Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FIN*Zarin Taika (RUS )
312 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
313 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan BecameBlue´s Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
314 SIA n FI SRK LO Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP NOM
Blue Isles Jimmybuffett of Tyjunsee (SIA n) x Tyjunsee Nefertiti of Blue Isles (SIA n)
315 SIA d 21 FI SK LO 15 FI*Cleverkitty A Dance with Dragons Uros Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Cleverkitty Yesterday (BAL h)
316 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
316 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
317 SIA e 21 FI SK LO 16 FI*SunSarin Attention Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
318 SIA j 21 FI SRK RX FI*Feanorian Dabria Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 No Cert
Syana Hans Heysen (OSH a 22) x FIN*Feanorian Cherry Clafoutis (SIA h)
319 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
320 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
321 SIA c 03 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Love Story Naaras Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
322 SPH I / SPH n FI SRK RX 13 Filipp De Valua Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Grand Beauty Ermak (SPH n 32) x Tseuzara (SPH n 09)
323 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 15 Cocopah Da Shin Uros Kastraatti Martti Peltonen Abs
Merloni Natan (SPH a) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
324 SPH III / SPH g Cocopah Queen of Everything *** Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum Abs
Merloni Natan (SPH a) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
325 SPH III / SPH g FI SK LO 15 Cocopah Samsara Naaras Kastraatti Hanne Sofie Sneum Abs
S*Kattmillas Frantic (SPH n 21) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
326 SPH V / SPH n 33 FI SK LO 15 Clieo of Irbis Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Golden Mia Max Diamond (SPH a 21) x Florens Gabriella (SPH f 33)
327 HCL Jeremias Uros Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM
328 HCL Noora Naaras Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM
328 HCL Noora Naaras Veteraani Stéphane Henry 1 NOM BIS
329 HCS Veikko Uros Kotikissat Stéphane Henry 1 NOM
330 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Stéphane Henry 1 NOM BIS
331 HCS Epe Uros Kotikissat Stéphane Henry 2
332 PER d FI SK LO 15 FI*Kultaviiksen Otis Redding Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
355 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Brambilla Fabio PER e 24 (13c), EXO b 22, EXO d 22, EXO f, PER e 22, PER n, PER n 22, RAG a, RAG b 04, RAG f 21, RAG n, SBI b, SBI b 21, SBI g, ACL III, MCO V, NFO V, NFO VIII, SIB II, SIB V 34
Coste Louis BLH a, BSH b 21 33, BSH d, BUR b, BUR d, BUR j, CHA, MAN 51-52, OCI n 24, OCI ns 24, ABY a, BAL r, CRX II, OLH n, OSH a, OSH g, OSH j 24, OSH n, VET 2 33
Fonsén Mira PER b, PER d, PER e 03, PER e 24, PER n 03, RAG f 03, RAG n 04, SBI a, SBI a 21, SBI c, SBI d, SBI h, BEN n 22 32, BSH g, BSH h 22, BSH n, BUR a, BUR c, EUR d 02 62, EUR n 03, HCL 36
Henry Stéphane PER d 23, PER f 03 22, PER g 03, PER ns 22 62, RAG a 03, RAG a 04, RAG c 04, RAG d, RAG n 03, SBI f, SBI f 21, SBI n, SBI n 21, HCS, VET 1, VET Kotikissat 34
Isakov Vladimir BEN n 22 31, BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BSH c 24, BSH f, BSH ns 11, BUR g, EUR ns 22, OCI b 24, VET 4 31
Peltonen Martti ACL IV, ACL VIII, ACS VII, MCO III, MCO VIII, NFO I, BAL n, BAL w 67, CRX I, DRX IX, OSH a 25, OSH b 02 21, RUS, SIA j 21, SIA n, SPH I, SPH V 35
Persson Annelie ACS VIII, MCO I, MCO VI, NFO II, SIB III, TUA III 38
Rautio Kristiina MCO V (13c), MCO IV, MCO IX, MCO VII, NEM I, NFO III, NFO VI, SIB VI, SIB VII, TUA V 38
Saarela Veikko MCO II, NEM II, NFO IV, NFO VII, SIB IV, SIB VIII, SRL III, BEN n 22, BSH as 24, BSH fs, BSH n 22, BUR h, BUR n, EUR w 62, KOR, OCI bs 24 35
Sneum Hanne Sofie ABY n, ABY o, BAL d 02 21, CRX IV, DRX I, DRX IV, DSP III, OSH a 24, OSH b 24, OSH c 24, OSH ns 03 24, SIA c 03, SIA d 21, SIA e 21, SIA n 03, SPH III, VET 3 33
10 tuomaria