POROK 48. kansainvälinen kissanäyttely 2.7.2016
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 2.7.2016 Loppuu 2.7.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.3.2016 Ilmoittautuminen loppuu 6.6.2016
Yleisöaika alkaa 11:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.6.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Lotta Ovaska, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen!
 
Näyttelykutsu

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 62
2 147
3 96
4 55
Kotikissat 9
Yhteensä 369

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO a FI SRK LO 13 FI*Mogi's Beau Bobby Uros International Champion Louis Coste Abs
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
2 EXO b 22 Bruce Will Katbor-Kis*RU Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Hemingway Katbor-Kis*RU (EXO b) x Gem Fairy Katbor-Kis*RU (PER a 23)
3 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
4 PER n FIN SRK RX FIN*Mogi's Tango A'mor Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
S*Pirayas Chocolate Sundae (PER b) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
4 PER n FIN SRK RX FIN*Mogi's Tango A'mor Naaras Veteraani Kristiina Rautio 4
S*Pirayas Chocolate Sundae (PER b) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
5 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
6 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER d S*Gildas Vittoria Belvedere Naaras Champion Louis Coste EX1 CACIB
Blueskyeyes Fuoco e Fiamme (PER d) x S*Gildas Monica Bellucci (PER g)
9 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
10 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
11 PER ns 22 62 SE*Grinchen's Nymphadora Tonks Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Bruce Will Katbor-Kis*RU (EXO b 22) x Kiki Katbor-Kis*RU (PER ns)
12 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
13 PER e 03 FI SK RX 15 FI*Celestial's It takes 2 to Tango Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
14 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
15 PER g 03 Twintorps Non Stop Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
S*Dalaskogen's Michelangelo (PER e 01) x Twintorps Mon Amie (PER a)
16 RAG n FI SK LO 14 FI*MyOrigo's Ada Lovelace Naaras Avoin Louis Coste EX2
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Shiny Zircon (RAG n)
17 RAG n FI SK LO 15 FI*Pengvin's Gloria Naaras Avoin Louis Coste EX1 CAC
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Pengvin's Celina (RAG n)
18 RAG n FI SK LO 16 FI*Minipeikon Ålivia Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX2
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
19 RAG n S*Sotarhusen's Ingrid Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 BIV NOM
Wattuwarpaan Tempman Wertti (RAG n) x S*Sotarhusen's Doris (RAG f 04)
20 RAG a FI SK LO 15 Shinysky Dreamcatcher Uros Champion Louis Coste EX1 CACIB
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x Shinysky Always Mystery (RAG n 03)
21 RAG c FI SK LO 15 FI*Minipeikon Yönkiitäjä Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Minipeikon Mooses (RAG n) x FIN*Celestial's DiamondGirl (RAG c)
22 RAG d S*Raggadish's Invite Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
S*ElHeMa's Royal Zoegas Zupreme (RAG e) x S*Gunbertus Carolina Hurricane (RAG d 03 21)
23 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
24 RAG n 03 S*RagGorgeous Berry n'Ice Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
S*Amazing Dollz Wonderful Winner (RAG n 04) x S*Evenstar's Vega af Igasto (RAG n 03)
25 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC BIV
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
27 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Gneides Drogo the Unbeaten Uros Avoin Kristiina Rautio EX2
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FIN*Celestial's ExtremeBeauty (RAG a 03)
28 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Wonderful Walle Uros Champion Louis Coste Abs
FI*Collicatin White Diamond (RAG a 04) x FI*Collicatin Rita Hayworth (RAG n 04)
29 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
30 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
31 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's When I was Your Man Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x FI*Celestial's Heaven Can Wait (RAG a 03)
32 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
33 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Heaven Can Wait Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Celestial's Louis Dieudonné (RAG n 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
34 RAG a 04 SE*Sightly Dolls Magnum Flirty kiss Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
S*Orthagas Saint James (RAG a 04) x PL*Koc-Pol Cat Manann (RAG a 04)
35 RAG b 04 FI SRK LO FI*Gneides ChristopherColumbus Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Bobkatin Great Glenn (RAG n 03) x FI*Gneides Bambina (RAG n)
36 RAG c 04 FI SRK RX FI*Utuinen VioLetto PurPurn Uros Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
S*Kittah Mun-Ha Ouzo (RAG c 03) x Rosevalleyrags Savannah (RAG b)
37 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Angel on My Shoulder Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
38 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB NOM
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
38 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
39 SBI n FI SK LO 15 FI*Hedvigian Eerik Uros Avoin Louis Coste EX1 CAC
FI*Nalandan Bandhula (SBI n) x FI*Hedvigian Ofelia (SBI n 21)
40 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Champion Louis Coste EX1 CACIB BIV NOM
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
41 SBI n FI SK LO 15 FI*Tärn Klara Naaras Kastraatti Louis Coste EX1 CAP
FIN*Sydänyön Cauhucacara (SBI a) x FI*Castle-Garden Doris Day (SBI n)
42 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Louis Coste KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
43 SBI b FI SK LO 16 FI*Helin's Burton Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
44 SBI c (N)Temms Ruscus Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
S*Pryssgården's Michelangelo (SBI a) x NL*Con Grazia's Charmante Meisje (SBI b)
45 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
45 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Veteraani Kristiina Rautio 3
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
46 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
47 SBI d FI SK LO 16 FI*Helin's Ben Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
48 SBI f FI SRK LO FI*Mainio's Aleksandra Aurora Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
48 SBI f FI SRK LO FI*Mainio's Aleksandra Aurora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
49 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
50 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
51 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
52 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
52 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
53 SBI a 21 S*Källtäppans Fenzo Felton Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
S*Ma'ha Gita Qarterback (SBI c 21) x S*Stoneridge U are my Sunshine (SBI n 21)
54 SBI a 21 NO*Par Pay's Kahl Drago Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
S*Ziblora's Ozzie-Zaian (SBI b) x NO*Citrus Gaia (SBI n 21)
55 SBI f 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Åll for Avantgarde Naaras Avoin Louis Coste EX1 CAC
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
56 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
56 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Kristiina Rautio Arvosteltu
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
57 ACL III / ACL n 22 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Eroico EgoCurl Uros International Premior Annelie Persson EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
58 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Avoin Annelie Persson EX1 CAC NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
59 ACL VII / ACL fs 22 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
60 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
61 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Grand International Champion Annelie Persson EX1 CACS
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
62 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras Champion Annelie Persson EX1 CACIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
63 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
63 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
64 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
65 ACS VIII / ACS fs 09 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Harmony HaloCurl Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
66 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
67 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 Beartooth Mountain Neo Uros International Champion Hanne Sofie Sneum Abs
Beartooth Mountain Indi (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain 4 Roses (MCO n 22)
67 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 Beartooth Mountain Neo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Indi (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain 4 Roses (MCO n 22)
68 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
69 MCO I / MCO a FI SK LO 16 FI*Mainehaan Queenie Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
70 MCO II / MCO n 03 (N)Hunstadmoen's Jørgen Uros International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
Stuetigeren Steinar (MCO n 03) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
71 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Earthling Starman Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
72 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 14 S*Maffialigan's Vega Naaras Champion Hanne Sofie Sneum Abs
(N)Tojo Polaris Zane Lewis (MCO a 09 22) x S*Maffialigan's Zumma (MCO n 22)
73 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
74 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Sacrifice of Acoonitum Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
75 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Grand International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
76 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
77 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
79 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young@Heart Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
83 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros International Premior Veikko Saarela EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*NineTales Golden Boy Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
85 MCO V / MCO e (N)Nordic Lynx's Original Man Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB NOM
Relaxing Tigers Quinlan (MCO a 22) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
86 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO FI*Hiesun Glorious Greta Naaras International Champion Mira Fonsén Abs
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*Maikkilan Ilmatar (MCO fs 22)
87 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
88 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén MCO es 22
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
89 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
90 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Redrunner Romeo Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
90 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Redrunner Romeo Uros Määrittely Stéphane Henry MCO e 22
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
91 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*NineTales Knight of Seven Kingdoms Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
92 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
93 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
94 MCO V / MCO g 23 FI SRK LO 14 FI*Maikkilan Granite Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Montana (MCO f 22)
95 MCO VI / MCO g 03 22 (N)Nordic Lynx's Pure Wish Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX3
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's It Is Dream (MCO f 09 22)
96 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX4
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
97 MCO VI / MCO f 09 22 (N)Hunstadmoen's Leah Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB NOM BIS
DK*Coogan's Billy Bedlam (MCO n 22) x (N)Hunstadmoen's Hermine (MCO f 09)
98 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Vanilla Sky Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
99 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Hiesun Lady Evil Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX2
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
100 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
101 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Bright Charm Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 BIV NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
102 MCO VI / MCO f 09 22 S*Ma Coo's Yo Yo Naaras Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM NOM
S*General Coon's Paranoid (MCO n) x S*Ma Coo's Rhapsody (MCO d 23)
103 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM BIV
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
103 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
104 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
105 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
106 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS BIV
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
107 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Premior Stéphane Henry EX1 CAPIB
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
108 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 13 FI*Hiesun Kurt Cobain Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 No Cert
FI*Hiesun Castor (MCO w) x FI*Hiesun Angels Touch (MCO fs 23)
109 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
109 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Määrittely Stéphane Henry MCO d 22
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
110 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Grand International Champion Annelie Persson EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
111 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros International Champion Annelie Persson EX3
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
112 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Annelie Persson EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
113 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros International Champion Annelie Persson EX2
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
114 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuomiturkki Naaras Avoin Annelie Persson Abs
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
115 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX1 BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
116 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuhkamarja Naaras Kastraatti Annelie Persson EX1 CAP
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
117 MCO IX / MCO w 61 FI SRK LO 13 FI*Krysos Gin Tonic Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Kittyup Avalanche (MCO w) x FI*Krysos Rough Diamond (MCO g 09 22)
118 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 FI*Lionstyle Koh-i-Noor Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Krysos Gin Tonic (MCO w) x FI*Hiesun Layla (MCO n 22)
119 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM BIV NOM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
120 NEM I / NEM n 21 Ovetjkin Dexterovich Silkasib Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
Dexter Imildara*PL (NEM ns 21) x Kuz`kin Dom Melody (NEM a 21)
121 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Caramel Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
122 NEM II / NEM n 03 FI SK RX 15 Nelson Snow Magic Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Virginia Snow Magic (NEM n 03)
123 NEM II / NEM a 03 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
124 NFO I / NFO n FI SK LO 15 FI*Mirkulan James Bond Uros Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
125 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM BIV NOM
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
125 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
126 NFO I / NFO a Ihanas Independent Soul *** Naaras Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX2
FI*Dunderkattens Lynx (NFO as 09 23) x FI*Vipmill's Hangover (NFO n)
127 NFO I / NFO n Ihanas Odd One Out *** Naaras Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP
Sterrenkatten's You Never Know (NFO n 09 23) x Ihanas Independent Soul *** (NFO a)
128 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
128 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 Perun's Hit The Road Jack Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
129 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
130 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
131 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Champion Annelie Persson EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
132 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros Nuoret 7-10 kk Annelie Persson EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
133 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Annelie Persson KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
134 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
135 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras International Champion Stéphane Henry Abs
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
136 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
137 NFO IV / NFO n 03 22 S*Gunsmokes Telly Naaras Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
138 NFO IV / NFO n 01 21 63 S*Zygot's Dojan Naaras Avoin Stéphane Henry Abs
(N)Mestro's Akilles (NFO n 03 24) x S*Zygot's Yam-Yam (NFO n 03 22)
139 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
140 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
141 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
142 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
143 NFO V / NFO d 22 S*Pax Romas Armin Naaras International Champion Mira Fonsén Abs
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Panther (NFO f 22)
144 NFO V / NFO g FIN SRK LO FIN*Mirkulan Bridget Jones Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo (NFO a) x FIN*Snowmate's Lynette Scavo (NFO w)
145 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex Naaras Avoin Annelie Persson EX2
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
146 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Sweet Adeline Naaras Champion Annelie Persson EX1 CACIB
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
147 NFO VI / NFO f 09 22 S*Pax Romas Lawliet Naaras Avoin Annelie Persson EX1 CAC
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Panther (NFO f 22)
148 NFO VI / NFO d 09 23 Squall Leonhart Laguna Loire*GB Uros Pennut 4-7 kk Annelie Persson Abs
Kraken Tree House*ES (NFO n 03) x Aurora Borealis Santaella*ES (NFO fs 03 23)
149 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Hemligheten's Blaze Naaras Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX1 BIV
S*Dalkullans Di Ego (NFO d 03 24) x S*Myselisia's Felicity (NFO f 03 23)
150 NFO VI / NFO f 09 22 S*Isgården's Åska Naaras Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX2
S*Isgården's Jasper (NFO d 09 22) x S*Isgården's Astrid (NFO n 09 24)
151 NFO VII / NFO as 23 FIN SRK LO FIN*Mirkulan Bella Cullen Naaras Champion Annelie Persson EX1 CACIB
FIN*Fellow's William Dalton (NFO a 09) x FIN*Mirkulan Agnes (NFO gs 23)
152 NFO VII / NFO fs 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Dolce Naaras Pennut 4-7 kk Annelie Persson EX1
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
153 NFO VII / NFO as 23 FI SRK LO FI*Mirkulan Hannes Uros Kastraatti Annelie Persson EX1 CAP
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Mirkulan Bella Cullen (NFO as 23)
154 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Kastraatti Annelie Persson EX1 CAP
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
155 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Champion Annelie Persson KM BIV NOM
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
156 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Diamant Uros Champion Annelie Persson EX1 CACIB
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Nardini (NFO gs 09 22)
157 NFO VIII / NFO gs 09 24 FI SK LO 14 FI*Mirkulan Ihanuus Cascada Naaras Avoin Annelie Persson Abs
FI*Mototassun Viehkeä Veijari (NFO n 09 24) x FI*Mirkulan Mirka (NFO gs 23)
158 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Nuoret 7-10 kk Annelie Persson EX1 NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
159 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Honey Bee Naaras Nuoret 7-10 kk Annelie Persson EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
160 SIB II / SIB n 09 NO*Tundrapaw's Eddie Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x S*Solfröken's Cruella (SIB a)
161 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM BIV NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
161 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
162 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 13 Feofan Sibaris*RU Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
163 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 14 FI*Amurin Otniel Uros International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Yauza Sibaris*RU (SIB n)
164 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Beautiful Lie Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
165 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 15 FI*Kesälän Jacob Jamesovic Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
166 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Avoin Stéphane Henry EX2
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
167 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 14 FI*Amante's Altair Naaras Avoin Stéphane Henry EX3
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Amante's Yaroslava (SIB n 24)
168 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Adele Naaras Avoin Stéphane Henry EX2
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
169 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 15 FI*Kesälän Josefina Jamesova Naaras Avoin Stéphane Henry EX4
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
170 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
171 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Taiga Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
172 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Ben Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
173 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 16 FI*Mäntylän Nooa Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry Abs
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
174 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Bernice Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
175 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
176 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Mäntylän Elite Uros International Premior Stéphane Henry Abs
FIN*Amante's Lucky Lion (SIB ns 23) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
177 SIB III / SIB a 23 FIN SRK LO FIN*Balladin Pihkasilmä Naaras Premior Stéphane Henry EX1 CAPIB NOM
FIN*Villan Basisti (SIB a 23) x FIN*Amurin Esteri (SIB n 09 22)
178 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Kuura Uros Premior Stéphane Henry EX1 CAPIB BIV
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
179 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Saga Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry Abs
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
180 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
181 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Veikko Saarela Abs
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
182 SIB V / SIB g 24 FI SRK LO FI*Benmar's Diana Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*Taigahelmen Alfred (SIB ns 23) x FIN*Jokihelmi Benja (SIB f 23)
183 SIB VI / SIB g 09 FI SK LO 16 NO*Tundrapaw's Goldilocks Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
SE*Ghost Parade's Loudness (SIB ds 09) x S*Solfröken's Cruella (SIB a)
184 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
185 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Premior Annelie Persson EX1 CAPIB NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
186 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Grand International Champion Annelie Persson Abs
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
187 SIB VIII / SIB fs 02 21 64 S*Frostuddens Ariel Naaras Champion Annelie Persson EX1 CACIB
SE*Reiman's Silver Spike (SIB ns 01 21) x S*Frostuddens Maggie Simpsons (SIB f 09)
188 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros International Premior Annelie Persson EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
189 SRL III / SRL d 23 Lyra De Passion Selkirk *** Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Iggy Pop de l'Eclat d'Aelendil *** (SRL e) x Jena de-La-Fèe *** (SRL d 23)
190 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Handsome Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela Abs
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
191 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Amor Naaras Champion Hanne Sofie Sneum Abs
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
192 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Magnificent Uros Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum Abs
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
193 TUA V / TUA f FI SK LO 16 FI*Felesin Beautiful Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum Abs
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
194 TUA V / TUA f 24 FI SRK LO FI*Felesin DeaAmoris Naaras Kastraatti Hanne Sofie Sneum Abs
S*Wi'nte Sams Harry Boy (TUA n 24) x FIN*Josmarin Booty Roller (TUA d 24)
194 TUA V / TUA f 24 FI SRK LO FI*Felesin DeaAmoris Naaras Siitos
S*Wi'nte Sams Harry Boy (TUA n 24) x FIN*Josmarin Booty Roller (TUA d 24)
195 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Louis Coste KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
196 BEN n 22 FI SRK RX S*Leopardettes Qui Vivra Vera Naaras International Champion Louis Coste Abs
Encore Reign o Fire of Macenvi (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
197 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
198 BEN n 22 FI SRK RX FI*Kattiklaanin Mercury Uros Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
S*Leopardettes Real Revolution (BEN ns 22) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
199 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros International Champion Mira Fonsén Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
200 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
201 BEN n 24 FI SK RX 16 CattiCartano Hard Rock Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
CattiCartano Heavy Metal (BEN n 24) x CattiCartano Minstar (BEN n 24)
202 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
203 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
203 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Fabio Brambilla 2
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
204 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
205 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
206 BEN n 22 31 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
207 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
208 BEN n 22 32 FI SK RX 15 FI*Hiesun Arwen Undómiel Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 NOM
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
209 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Champion Louis Coste EX1 CACIB NOM
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
210 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB NOM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
210 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
211 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
212 BML I / BML ns 11 FI SRK LO FI*Lumipuron Kaamosjazz Uros Kastraatti Louis Coste EX1 CAP
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Hämynhäivän Manteli (BML bs 11 31)
213 BSH n FI SRK LO FI*Aurantia's Girl on Fire Naaras Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
214 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
214 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
215 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
216 BSH a IDP*Tazzamore's Night Storm Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
Ice-Cube of Tommy's Town-House (BSH w) x IDP*Tazzamore's Miss Cupcake (BSH a 22)
217 BSH d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
218 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
218 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
219 BSH f FI SK LO 16 FI*Aurantia's Solar Wind Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
220 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
221 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 NOM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
222 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
223 BSH n 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Nona Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB NOM
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
224 BSH as 24 FI SRK LO 13 FI*Ullukan Freija Naaras Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC
DK*Binchens Bourbon (BSH b 02) x S*Snöpärlan's Aprilia (BSH ns 22)
225 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
226 BSH h 22 FI SK LO 16 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
227 BSH ns 11 FI SRK LO FI*Gnome's Britannia Silver Uros Grand International Premior Fabio Brambilla EX1 CAPS
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
228 BSH bs 33 FI SK RX 16 Shansel Mystical Smile of Mars Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Boomer of Colourpoint (BSH ns 21 33) x Alfapoint Dolche Vita (BSH o)
229 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca Naaras Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB
S*BriSavanti's Calvados (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
229 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca Naaras Määrittely Vladimir Isakov BSH b 21 33
S*BriSavanti's Calvados (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
230 BUR n FI SK LO 15 FI*Villamairean Savoy Truffle Naaras Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Arkhitekton Elena (BUR c)
231 BUR n Hany Brown Magic Valley, JW Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1 NOM BIS
Helius Nala Altana (BUR n) x Brittany Magic Valley*RU (BUR b)
232 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB BIV NOM
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
233 BUR a SE*Kattrox Blueberry Sweet Naaras International Champion Louis Coste EX2
S*Scotixus Don Juan (BUR a) x S*Bonnea's Roxie (BUR n)
234 BUR a FI SK LO 15 FI*Purrlein Aristocat Berlioz Uros Avoin Louis Coste EX1 CAC
FI*Karvanverran Feirefiz (BUR c) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
235 BUR a (N)Jacko's Evita *** Naaras Kastraatti Louis Coste EX2
NO*Snotras Ask *** (BUR a) x (N)Thorelin's Nemi *** (BUR g)
236 BUR a FIN SRK LO FIN*Arkhitekton De Stijl Naaras Kastraatti Louis Coste EX1 CAP NOM
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Arkhitekton Khefren (BUR n)
236 BUR a FIN SRK LO FIN*Arkhitekton De Stijl Naaras Veteraani Fabio Brambilla 1 NOM BIS
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Arkhitekton Khefren (BUR n)
237 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
238 BUR b FI SK LO 14 FI*Arkhitekton Alnwick Uros Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
239 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
240 BUR c S*All Weather Downtown A Lady Cora Naaras Grand International Champion Fabio Brambilla EX1 CACS
S*Alchymist's Rockery Master (BUR b) x S*All Weather Little Miss Sunshine (BUR c)
241 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Azog Turmelija Uros Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Shu-Shun Jandia (BUR b)
242 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX2
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
243 BUR c FI SK LO 15 FI*Villamairean Honey Pie Naaras Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Arkhitekton Elena (BUR c)
244 BUR c FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Becquerel Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1 BIV
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
245 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Supreme Premior Fabio Brambilla KM
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
245 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Veteraani Fabio Brambilla 3
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
246 BUR c S*All Weather Little Miss Sunshine Naaras Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB NOM BIS
FIN*Metsäkansan Feeniks (BUR c) x S*Zekes Elajzia (BUR f)
247 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB NOM BIS
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
248 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Love Bites Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
249 BUR d FI SRK LO FI*Kissmollin Bourree Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB NOM
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
250 BUR e FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Harald Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Elwood's Azog Turmelija (BUR c) x FI*Arkhitekton Villanella (BUR f)
251 BUR f FI SRK LO 14 FI*Arkhitekton Melodia Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
FI*Kissmollin Bourree (BUR d) x FI*Bishamon JoJo Jaqueminot (BUR n)
252 BUR f FI SRK LO 14 FI*Arkhitekton Villanella Naaras Avoin Martti Peltonen Abs
FI*Kissmollin Bourree (BUR d) x FI*Bishamon JoJo Jaqueminot (BUR n)
253 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras Supreme Premior Louis Coste KM
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
254 BUR h FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Penumbra Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
255 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX2
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
256 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS NOM
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
256 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Veteraani Fabio Brambilla Arvosteltu
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
257 BUR j S*Globetrotter's Havanna Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB NOM
S*Komihåg's X-men (BUR c) x S*Globetrotter's Follina (BUR g)
258 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Supreme Premior Fabio Brambilla KM
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
259 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
259 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Fabio Brambilla 1 NOM
260 EUR ns 22 FI SRK RX Ilmaveivi-Mikke Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
261 EUR ns 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Unelma Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FIN*Haukkapalan Digital (EUR ns 22) x FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu (EUR ns 24)
262 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Pikku-Piun Elle Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV
FI*Katinhännän Kirkas Kvasaari (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Xenia (EUR n)
263 EUR ns 22 FI SRK RX FI*Alcarinqua Nya Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Ilmaveivi-Mikke (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Unelma (EUR ns 22)
264 EUR n 02 64 FIN SRK RX Tarina Naaras Veteraani Fabio Brambilla 4
265 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Emeljan Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
266 EUR d 02 62 FI SRK RX 13 Taneli Uros Premior Louis Coste EX1 CAPIB
267 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
268 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
269 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Fabio Brambilla KM NOM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
270 MAN 51-52 / MAN d 24 53 FI SK RX 16 FI*Conan Urg Naaras Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1 NOM
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
271 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Fabio Brambilla KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
272 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot JoyfulJoke of Solstice Uros Grand International Champion Fabio Brambilla Abs
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
273 OCI b 24 FI SK LO 16 FI*Amare-Cattus Bowen The Bodacious Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1
FI*Silvercomet Midnight's King (OCI bs 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
274 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
275 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
275 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras Veteraani Fabio Brambilla 3
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
276 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
276 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Veteraani Fabio Brambilla 2
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
277 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's King Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS NOM
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
278 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
279 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
280 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
281 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
282 ABY n Wil-O-Glen's Pietro Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Wil-O-Glen's Hawkeye Pierce (ABY n) x Wil-O-Glen's De-Lovely (ABY o)
283 ABY n S*Blytens Calypso Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x S*Blytens Marrella (ABY n)
284 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Einstein Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
285 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
286 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Corleone Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
287 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cleopatra Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
288 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP BIV
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
289 ABY a S*Aucuparia's Katmandu Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
S*Aucuparia's Astrakan Gyllenkrok (ABY o) x S*Aucuparia's Honeywood Suzanne (ABY n)
290 ABY a S*Primuz-Zezam Kajza Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
(N)Nature's Poseidon (ABY a) x Abychat Angel-Eyes (ABY n)
291 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM BIS
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
292 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
293 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM BIS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
294 BAL r FI SRK LO 14 SE*Qjou'z Costa Rica Naaras International Champion Martti Peltonen Abs
FI*Skazki Vadim (OSH o 03) x SE*Qjou'z Arizona (OLH g)
295 BAL d 03 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
296 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Saca's Chicago Gansta Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Saca's Nullah (CRX n) x Rkymtn Rexes Maine Blue for Saca's (CRX a)
297 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
298 CRX II / CRX n 02 64 SE*DarkTown's Brilliant Bachelor Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB NOM
S*Kick'Em Hell On Wheels (CRX n 01 21) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
299 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 14 FI*Telltail's Twenty Twirls Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB BIV
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
300 CRX II / CRX n 03 SE*DarkTown's Chicago Chick Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM
S*Spotless Mirado (CRX a) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
301 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
302 CRX II / CRX b 01 63 FI SRK LO S*Fort Knox Eric Northman Uros Kastraatti Martti Peltonen Abs
S*Spotless Utter (CRX n 03 33) x FIN*Windseeker Questa Barre (CRX f 03)
302 CRX II / CRX b 01 FI SRK LO S*Fort Knox Eric Northman Uros Siitos
S*Spotless Utter (CRX n 03 33) x FIN*Windseeker Questa Barre (CRX f 03)
303 BUR g (N)Thorelin's Nemi *** Naaras Premior Louis Coste EX1 CAPIB
(N)Katthula's Bajaz *** (BUR d) x (N)Katthula's Evita *** (BUR n)
304 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 16 FI*Windseeker Ifon Worthing Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen Abs
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
305 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Avoin Vladimir Isakov Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
305 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Määrittely Vladimir Isakov Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
306 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
307 DRX IV / DRX f 09 S*Oblivion's Fantastic Fiona Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
S*Kingfishers Gorgeous Jafar (DRX n 09 33) x S*Oblivion's Lay Lady Lay (DRX f)
308 DRX IX / DRX w 61 S*Wild Things Flora Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
S*Devenly's Paranoid (DRX w) x S*Wild Things Ofelia (DRX n 21 33)
309 DSP III / DSP f 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Lagoona Blue Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
310 OLH n FI SK LO 15 FI*Nenatnak Comes With Attitude Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
311 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
312 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
313 OSH g FI SK LO 16 FI*SunSarin Angel Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
314 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
315 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
316 OSH b 24 FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Rafano Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Arkhitekton White chocolate (SIA b 21)
317 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
318 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
319 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
320 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
321 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
322 OSH ns 03 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Avoin Martti Peltonen Abs
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
323 SIA d 21 FI SK LO 15 FI*Cleverkitty A Dance with Dragons Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Cleverkitty Yesterday (BAL h)
324 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
324 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
325 SIA e 21 FI SK LO 16 FI*SunSarin Attention Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
326 SIA j 21 FI SRK RX FI*Feanorian Dabria Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Syana Hans Heysen (OSH a 22) x FIN*Feanorian Cherry Clafoutis (SIA h)
327 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
328 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
329 SIA c 03 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Love Story Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
330 SPH III / SPH g 21 FI SK RX 14 FI*Merlin-Eridan Caroline Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
331 HCL Jeremias Uros Kotikissat Kristiina Rautio DISQ
332 HCL Noora Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
332 HCL Noora Naaras Veteraani Annelie Persson 1 NOM BIS
333 HCS Veikko Uros Kotikissat Kristiina Rautio 2
334 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
335 HCS Epe Uros Kotikissat Kristiina Rautio 3
336 HCS Elmo Uros Kotikissat Kristiina Rautio 4
337 HCS Tuisku Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM
337 HCS Tuisku Uros Veteraani Annelie Persson 1 NOM
368 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Brambilla Fabio BSH as 24, BSH b 21 33, BSH d, BSH f, BSH ns 11, BUR b, BUR c, BUR n, CHA, MAN 51-52, OCI b 24, OCI n 24, VET 3 35
Coste Louis EXO a, PER d, RAG a, RAG c 04, RAG n, RAG n 04, SBI a, SBI f 21, SBI n, BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 22 32, BEN n 24 32, BML I, BSH c 24, BSH fs, BSH g, BUR a, BUR g, EUR d 02 62 39
Fonsén Mira ACL VII, ACL VIII, MCO IX, MCO V, NFO V, SRL III, BEN n 24, BSH a, BSH bs 33, BSH n 22, BUR d, BUR e, EUR ns 22, KOR 37
Henry Stéphane MCO V (13c), MCO VII (13c), MCO V, MCO VII, NFO IV, SIB III, SIB IV 38
Isakov Vladimir BSH b 21 33 (13c), CRX VIII (13c), ABY a, ABY n, BAL d 02 21, BAL w 67, CRX I, CRX VIII, DRX IX, DSP III, OLH n, OSH a, OSH a 25, OSH b 02 21, OSH b 24, OSH b 25, OSH c 24, OSH j 24, OSH n, SIA e 21, SIA j 21, SIA n 03, SPH III 38
Peltonen Martti BLH a, BSH h 22, BSH n, BUR f, BUR h, BUR j, EUR n 03, EUR w 62, OCI bs 24, OCI ns 24, ABY o, BAL r, CRX II, CRX IV, DRX I, DRX IV, OSH a 24, OSH g, OSH ns 03 24, SIA c 03, SIA d 21 29
Persson Annelie ACL III, ACL IV, ACS VII, MCO VIII, NFO III, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, SIB VII, SIB VIII, VET Kotikissat 35
Rautio Kristiina EXO d 22, PER d 23, PER e 03, PER g 03, PER ns 22 62, RAG a 03, RAG b 04, RAG f 03, RAG f 21, RAG n 03, SBI a 21, SBI f, SBI h, HCL, HCS, VET 1, VET 2 36
Saarela Veikko EXO b 22, PER b, PER n, PER n 03, RAG a 04, RAG c, RAG d, SBI b, SBI c, SBI d, SBI g, SBI n 21, ACS VIII, MCO IV, NFO II, SIB II, SIB V, SIB VI, TUA III 35
Sneum Hanne Sofie MCO I, MCO II, MCO III, MCO VI, NEM I, NEM II, NFO I, TUA V 33
10 tuomaria