POROK 47. kansainvälinen kissanäyttely 05.07.2015
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 5.7.2015 Loppuu 5.7.2015
Ilmoittautuminen alkaa 31.3.2015 Ilmoittautuminen loppuu 5.6.2015
Yleisöaika alkaa 9:30 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.6.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, myyntipöydät , mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 040 5407005
Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, porok.nayttely@gmail.com, p.050 410 9010
Pääassistentti: Sanna Siuruainen, sannasiuruainen.porok@gmail.com
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym.): rahastonhoitaja Seija Marttila,talous.porok@gmail.com
Ensikertalainen näyttelyssä tai muuten kysyttävää: näyttelymentori Anna Korhonen, sihteeri.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyssämme noudatetaan FIFe:n ja Kissaliiton näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelytilaan tuleville kissoille. Rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat pakolliset todistukset voit tarkistaa Suomen Kissaliiton kotisivuilta (www.kissaliitto.fi). Rekisterikirja/rokotustodistus on esitettävä eläinlääkärin tarkastuksessa. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Häkkien koot 65x65x55 cm, kaksoishäkki 130x65x56 cm. Omat häkit ilmoitettava. Oman häkin minimikoko 50x50x50 cm.

Vahvistuskirjeet:
Vahvistuskirjeet lähetetään 22.6.2015 mennessä, Omakissassa ilmoittautuneille sähköpostitse.

Seuralaiskissat:
Seuralaiskissat voivat tulla näyttelypaikalle ainoastaan näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.

Muutokset:
Vain väri - ja luokka muutokset ovat mahdollisia 30.05.2015 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut mieluummin kirjallisesti tai sähköpostitse porok.nayttely@gmail.com

Assistenttianomukset ilmoittautumisen yhteydessä näyttelysihteerille tai suoraan pääassistentille: Sanna Siuruainen sannasiuruainen.porok@gmail.com. Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25€ tai leimakortti/päivä.

Ruusukkeet ja palkinnot otetaan kiitollisuudella vastaan 11.6.2015 mennessä: Sanna Hietala, Ketjutie 105 B, 90560 Oulu, sannahietala.porok@gmail.com

Hotellit:
Original Sokos Hotel Arina (Oulu) 71€ 1hh / vrk, 81€ 2hh / vrk, lemmikkilisä 10 €/vrk
Varaukset puhelimitse 08-3123255 tai sales.oulu@sokoshotels.fi varaustunnuksella POROK 15.6.2014 mennessä.

Scandic Oulu 89€ 1hh / vuorokausi, 99€ 2hh / vuorokausi, 109€ 2hh lisävuoteella/vuorokausi. Hinta sisältää lemmikkilisän. Varaukset puhelimitse +358 8 543 1000 (alavalinta 5) tai sähköpostilla oulu@scandichotels.com varaustunnuksella ROT030715 12.6.2015 mennessä.

Pohjankievari (Kempele) 49 € 1 hh/vrk, 69 € 2 hh/vrk, 110 € perhehuone/vrk, 10 € lemmikkilisä/oleskelu Hinnat sisältävät aamiaisen ja iltasaunan. Mikäli majoitus kestää pidempään kuin yhden vuorokauden, hinta ei sisällä välisiivousta. Lisätietoja ja varaukset: www.hotellipohjankievari.fi / 08 515433

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 66
2 131
3 73
4 77
Kotikissat 14
Yhteensä 361

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Batman Uros Premior Eric Reijers EX1 CAPIB
FIN*Jarbabin Soleil Brulant (PER e) x FI*Aamukasteen Ester Estelar (EXO n 24)
2 EXO a FIN SRK RX S*IxiDixi's Crazy for You Uros Supreme Premior Eric Reijers Abs
N*Korsvik's No Regrets (PER d) x S*IxiDixi's Heaven Can Wait (EXO n)
2 EXO a FIN SRK RX S*IxiDixi's Crazy for You Uros Veteraani Helene Lis Abs
N*Korsvik's No Regrets (PER d) x S*IxiDixi's Heaven Can Wait (EXO n)
3 EXO c Pearl Legend Katbor-Kis*RU Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Urmas Katbor-Kis*RU (EXO b) x Anksunamun Katbor-Kis*RU (EXO b)
4 EXO d S*Athelstones Red-Hot Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Daisy Pop (EXO f)
5 EXO n 22 FI SK LO 15 S*Subwoofer Othello Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
S*Subwoofer Hugo Boss, JW (PER d 22) x S*Subwoofer Evita, JW (EXO ns)
6 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS NOM
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
6 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Siitos
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
7 EXO n 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
8 PER a FI SK LO 15 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
9 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
10 PER g Shuturi's Peggy Sue Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
(N)Uno Shine A Light (PER n 22) x S*Optimal Prime's Bianca (PER f 24)
11 PER as FI SK RX 14 My Fantasy's Ray Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Vaubernier's Henry of My Fantasy (PER as) x My Fantasy's Vanilla Sky (PER gs)
12 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
13 PER d 24 FI SRK LO FI*BlueIce's Blazing Glory Uros Supreme Premior Vladimir Isakov Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
14 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
15 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS NOM
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
16 PER d 03 24 FI SRK LO FI*Shamirin Jesse James Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM BIS
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
17 PER ns 01 21 62 FI SK LO 15 D'Arnaud Chasing Stars Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM BIS
De Silsanos Cacao of Envycats (PER n 03 23) x D'Arnaud Kalinda (PER fs 03 22)
18 PER fs 03 23 FI SRK RX D'Arnaud Esmeralda Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM BIS
D'Arnaud Bogosse-B (EXO ns 03) x De Silsanos Summer Sunshine (PER f 23)
19 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
19 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Pia Nyman 1 NOM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
20 ACL III / ACL n 22 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Eroico EgoCurl Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
21 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras Supreme Premior Mats Askett KM
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
22 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
22 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
23 ACS VIII / ACS ns 09 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
24 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX FI*Dezzicat's Allegro AceCurl Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
25 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
26 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
27 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 FI*KorpiCoon's Yatzi Naaras Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Oliivi (MCO n)
28 MCO I / MCO n FI SK LO 15 HoneyDevil My Black Bear Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
HoneyDevil Oscar Wild (MCO n) x Xtra Fun Villa Park*PL (MCO a 09 22)
29 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*KingLeo's Counting Stars Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
30 MCO II / MCO n 03 (N)Hunstadmoen's Jørgen Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
Stuetigeren Steinar (MCO n 03) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
31 MCO II / MCO n 09 Lexus Szary Kot*PL *** Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
Gucci Amibal*PL *** (MCO n 22) x Inez Szary Kot*PL *** (MCO n 09 23)
32 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS BIV NOM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
33 MCO III / MCO n 23 CoonieLandEden's Kylie Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
Lance Armstrong the Purrfect Coon (MCO n 23) x Hunkpapa's Florence (MCO g)
34 MCO III / MCO n 23 FI SRK LO 13 FI*Lionstyle Love Me Tender Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Neilikka (MCO n 23)
35 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
36 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Hemingway's Medicine Man Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB NOM
Magic Lake Sam (MCO n 22) x Goodiva of El Dorado (MCO a 22)
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
37 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
39 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB NOM BIS
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's X-Files Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
41 MCO V / MCO f (N)Nordic Lynx's Hexy Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
A*Christomas ZZ-Top (MCO e) x (N)Nordic Lynx's Sun Moon Stars (MCO n)
42 MCO V / MCO d FI SK LO 14 FI*Kissamainen Antsa Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted Khloé (MCO g 22)
43 MCO V / MCO e 23 SE*Marsta Coon Berlioz Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
S*Tartaruga's Sture Blå (MCO a) x S*IronCoon's LadyLou (MCO f 22)
44 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
45 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Iron Maiden Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
45 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Iron Maiden Uros Veteraani Pia Nyman 2
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Izabella Coonzales (MCO f)
46 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
47 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
47 MCO V / MCO f FI SRK LO Beartooth Mountain Lola Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Beartooth Mountain Red Adair (MCO d) x Beartooth Mountain Metallica (MCO n)
48 MCO VI / MCO d 09 22 (N)Nordic Lynx's F for Fascinating Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS NOM
(N)Mydele's Brage (MCO d 22) x (N)Nordic Lynx's Masterpiece, DVM (MCO f 22)
49 MCO VI / MCO g 09 S*Acoonitum's Anne Bonny Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x S*Dreamstate's Delila (MCO a 22)
50 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 14 FI*NineTales Jones Bridget Jones Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*NineTales Afrosamurai (MCO es 22) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
51 MCO VI / MCO g 09 22 (N)Nordic Lynx's Pure Wish Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's It Is Dream (MCO f 09 22)
52 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
53 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM BIS
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
53 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
54 MCO VII / MCO ns FI SK LO 15 FI*Maikkilan Tuhkamarja Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
55 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB BIV
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
56 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Kastraatti Mira Fonsén EX2
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
57 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 13 FI*Hiesun Kurt Cobain Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Hiesun Castor (MCO w) x FI*Hiesun Angels Touch (MCO fs 23)
58 MCO VII / MCO fs 22 FI SRK LO FI*Maikkilan Ilmatar Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
DK*AntoCat's Golden Silverboy (MCO ds 22) x FIN*Maikkilan Mimi (MCO ns)
59 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros International Champion Pia Nyman EX2
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
60 MCO VIII / MCO ns 09 22 Magic Lake Vargtass Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Arctic Storm of Tammany (MCO as) x Magic Lake Chenoa (MCO n 09 22)
61 MCO VIII / MCO fs 09 S*Acoonitum's Pocahontas Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB NOM
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x S*Säreuddens Secret Izo Dieckella (MCO ns)
62 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
63 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 15 Ziomal Dirigo*PL Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM BIS
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
64 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*NomenEst Blonde Venus Naaras International Champion Pia Nyman Abs
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
65 MCO IX / MCO w 61 FI SRK LO 13 FI*Krysos Gin Tonic Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Kittyup Avalanche (MCO w) x FI*Krysos Rough Diamond (MCO g 09 22)
66 MCO IX / MCO w 64 FI SRK LO FI*Escape's Paloma Faith Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS
Dynamicats White Phantom (MCO w) x DK*Wytopitlock Leria Kersil (MCO g 22)
67 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO 14 FI*SwingPop Epic Sax Guy Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*SwingPop Candela (MCO w)
68 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB BIV
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
69 NEM I / NEM gs 21 S*Aleigas Casablanca Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
S*Aleigas Danilo Maorievitz (NEM es 21) x S*Aleigas Me Myself and I (NEM gy 09 21)
70 NEM I / NEM as 21 FI SRK LO 13 Elisha Sariola Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Gordey Peresvet Volzhskiy Brilliant (NEM a 03 21) x Taisia Danvel (NEM as 03 21)
71 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 14 Inessa of White Frost Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Agat of White Frost (NEM as 21) x Astoriya DanLen's (NEM n 21)
72 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Camelia Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
73 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Caramel Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
74 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX3
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
75 NEM II / NEM n 03 FI SK RX 15 Nelson Snow Magic Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Virginia Snow Magic (NEM n 03)
76 NFO I / NFO n FI SK LO 15 FI*Mirkulan James Bond Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
77 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Supreme Premior Eric Reijers KM
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
77 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Veteraani Pia Nyman 3
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
78 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
79 NFO II / NFO a 09 FI SRK LO FI*Laramillan Ivanhoe Uros Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Laramillan Gaia (NFO n)
80 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Meadowpaws Aquila Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM
Elrond Sirkad*PL (NFO a 24) x FIN*Kalicalanin Amitie (NFO n 22)
81 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Mats Askett KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
82 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*Meadowpaws Nocturne Naaras Supreme Premior Mats Askett KM
S*Sherwoodskogens Tornado (NFO n 09 22) x FIN*Kalicalanin Amitie (NFO n 22)
83 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB BIV
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
84 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
84 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
85 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
86 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
87 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Meadowpaws Andromeda Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
Elrond Sirkad*PL (NFO a 24) x FI*Meadowpaws Vivace (NFO n 09 22)
88 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 BIV NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
89 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
90 NFO V / NFO f 22 S*Gunsmokes Panther Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
S*Golden Oracle's Red Mustang (NFO d) x S*Segersjös Juni (NFO n 09 22)
91 NFO V / NFO d 22 S*Pax Romas Armin Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Panther (NFO f 22)
92 NFO VI / NFO f 09 22 Honey Lollipop de Sigriou Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB BIV
S*Nenya's Xavier, JW (NFO n 03 22) x S*Gunsmokes Coors (NFO f 09 22)
93 NFO VI / NFO f 09 22 S*Pax Romas Lawliet Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 NOM
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Panther (NFO f 22)
94 NFO VI / NFO d 03 22 SE*Josephines Fina Bore Uros Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x S*Harley Honey's Leah af Magnifico (NFO f 09 22)
95 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
96 NFO VIII / NFO fs 03 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn Naaras Supreme Champion Britta Busse KM BIV NOM BIS
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
96 NFO VIII / NFO fs 03 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn Naaras Veteraani Pia Nyman 2
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
97 NFO VIII / NFO gs 09 24 FI SK LO 14 FI*Mirkulan Ihanuus Cascada Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
FI*Mototassun Viehkeä Veijari (NFO n 09 24) x FI*Mirkulan Mirka (NFO gs 23)
98 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Harmaaturkin Elli Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX2
FI*Harmaaturkin Dumbo (NFO d 03) x FIN*FoxyPaw's Britannia (NFO ns 09 23)
99 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SK LO 15 FI*Harmaaturkin Eveliina Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Harmaaturkin Dumbo (NFO d 03) x FIN*FoxyPaw's Britannia (NFO ns 09 23)
100 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Butterfinger Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
101 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Bubbaloo Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Bubble Yum (NFO w)
102 RAG n FI SRK LO 14 FI*Minipeikon Suklaa Susu Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
103 RAG n FI SK LO 14 FI*MyOrigo's Ada Lovelace Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Shiny Zircon (RAG n)
104 RAG a FI SK LO 15 Shinysky Dreamcatcher Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x Shinysky Always Mystery (RAG n 03)
105 RAG b FI SRK LO FI*Celestial's Lolita My Love Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
FIN*Celestial's Final Fantasy (RAG a 03) x S*Abayomis Kiki of Celestial's (RAG n)
106 RAG d FI SRK LO 14 FI*Uniklubin Hotti-Katti Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
107 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
108 RAG n 21 FI SK LO 14 FI*MyOrigo's Alonzo Church Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Shiny Zircon (RAG n)
109 RAG a 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
110 RAG n 21 FIN SRK LO FIN*Hillhouse Emanuel Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
A*Samaria's Iphiklos (RAG n 21) x FIN*Hillhouse Doris (RAG n)
110 RAG n 21 FIN SRK LO FIN*Hillhouse Emanuel Uros Veteraani Pia Nyman 4
A*Samaria's Iphiklos (RAG n 21) x FIN*Hillhouse Doris (RAG n)
111 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Premior Iréne Eek Magnusson Mitätöity Mitätöity
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
112 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
113 RAG n 03 S*Alexeys.se Crown Viktoria Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
S*Madeleine's Star O'Wonder (RAG n 03 21) x S*Alexeys.se Silhouette (RAG n 03)
114 RAG n 03 FI SRK LO 13 Raya Ruby Dolls, SK Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB
Chatandolls Rocky Sun (RAG a 04) x Chatandolls Hayka of Ruby Dolls, SK (RAG n 03)
115 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC BIV NOM
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
116 RAG n 03 FI SK LO 14 Eulalie Jinelle Naaras Avoin Mats Askett Abs
Eulalie Zavian Zazu (RAG a 03) x Eulalie Melody (RAG n 03)
117 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
118 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Dollicious Crush On U Uros Grand International Premior Mats Askett Abs
FIN*Dollicious Blue Bandit (RAG a 03 21) x FIN*Maplehill's Riverdance (RAG n)
119 RAG n 04 FI SRK LO FI*Celestial's Too Fast Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB
S*Gunbertus Blizzard (RAG n 03) x Bobkatin Kit Kat (RAG n 04)
120 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Wonderful Walle Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Collicatin White Diamond (RAG a 04) x FI*Collicatin Rita Hayworth (RAG n 04)
121 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Gneides Elysian Fields Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Gneides Coco Chanel (RAG b 04)
122 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Collicatin MexiMaxy Macy Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
NaorahDolls Maxy (RAG a 03) x FI*Collicatin Mexican Brownie (RAG n)
123 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Rock'nRags Wave Dancer Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV
FI*Rock'nRags MonsieurDaVinci (RAG n 04) x SweetFellow Tamaya-Magnolia (RAG a 03)
124 RAG n 04 FI SRK LO FI*Dollicious Domino Dancing Uros Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM
FIN*Dollicious Hot Choise (RAG d 04) x FIN*Maplehill's Riverdance (RAG n)
125 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
126 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Britta Busse KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
127 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Nevilla's DivaDoll Naaras Champion Britta Busse Abs
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Ragmanstazz Lizzie (RAG a)
128 RAG a 04 FI SK LO 14 Collicats Nestori Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x Collicats Rihanna (RAG a 04)
129 RAG a 04 PL*Koc-Pol Cat Manann Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
PL*Koc-Pol Cat Perfecto (RAG a 04) x PL*Koc-Pol Cat Marlene Dietrich (RAG a 03)
130 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Never Höörd Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 BIV
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
131 RAG b 04 FI SRK LO FI*Gneides ChristopherColumbus Uros Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
Bobkatin Great Glenn (RAG n 03) x FI*Gneides Bambina (RAG n)
132 RAG c 04 FI SK LO 15 FI*DivaDoll Grand Gandalf Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FI*DivaDoll Cute Babydoll (RAG c 21)
133 RAG c 04 FI SRK RX FI*Utuinen VioLetto PurPurn Uros Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
S*Kittah Mun-Ha Ouzo (RAG c 03) x Rosevalleyrags Savannah (RAG b)
134 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
135 RAG n 03 21 FI SK LO 15 FI*Nevilla's Glory by Hector Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson Abs
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Celestial's Heart Beats 4 U (RAG a 03)
136 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Champion Mira Fonsén EX1 No Cert
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
137 SBI a S*Chimär's Arctic Queen Naaras Champion Pia Nyman Abs
S*Nashville's Kenny Rogers (SBI a) x S*Chimär's Queen of Jazz (SBI n)
138 SBI a FI SRK LO 14 FI*Kermatassun Hanoi Rocks Charity Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Rais-Kis Coffee (SBI n) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
139 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
140 SBI f FI SK LO 15 FI*Kissa-akatemia Fenix Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Tamus Escort (SBI d) x FI*Saca's Rhian Myrica (SBI a)
141 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
142 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Mats Askett KM NOM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
142 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Pia Nyman 1 NOM BIS
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
143 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
144 SBI a 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Private 1918 Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
Flamenco Sweet Teddy, CZ (SBI a 21) x FI*Saca's Zizi Camargue (SBI b)
145 SBI b 21 FI SRK LO FI*Lila-Lillin Lady Gaga Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Calamarin Aladdin (SBI n) x FIN*Pikkulan Alma (SBI c 21)
146 SIB II / SIB n 01 64 S*Söderbykattens Katzy Kay Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
147 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Eric Reijers KM BIV NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
148 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 13 Feofan Sibaris*RU Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
148 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 13 Feofan Sibaris*RU Uros Siitos
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
149 SIB III / SIB n 22 Gargamel Felis Felicis,SK Uros International Champion Eric Reijers EX2
Neva's Legend Nestor (SIB n 09 22) x Zooia Kocie Ranczo*PL (SIB fy 09 23)
150 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 14 FI*Amurin Otniel Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Yauza Sibaris*RU (SIB n)
151 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 14 FI*Mäntylän Kaamos Uros Avoin Eric Reijers Abs
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
152 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 14 FI*Amante's Altair Naaras Avoin Eric Reijers EX2
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Amante's Yaroslava (SIB n 24)
153 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 14 FI*ValkeanTaian Berthea Paksu Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x FI*Balladin Rosmariini (SIB n 09 24)
154 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Kuura Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 BIV NOM
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
155 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX2
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
156 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 15 Helix av Holskogen (N) Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX3
Wilbert Slavicat (SIB a 24) x Delta Delissa Darrem Casus*CZ (SIB n 23)
157 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Divine Donna Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Apachiris Carola (SIB n 09)
158 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 15 FI*Kesälän Jacob Jamesovic Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 BIV
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
159 SIB III / SIB n 24 S*Altaicas Niko Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX2
S*Taigasoul's Jurij Gagarin (SIB n 24) x S*Altaicas Panthera Tigris (SIB n 09 24)
160 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 15 Vasia-Fram Fialka*RU Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX3
Fram-Jonathan Fialka (SIB n 09 24) x Kharita-Pankrat Fialka*RU (SIB g 22)
161 SIB III / SIB n 24 FIN SRK LO FIN*Zigwan's Iiro-Iivari Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB BIV NOM
FIN*Zigwan's Emil (SIB e) x FIN*Zigwan's Donita (SIB n 22)
162 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros Premior Eric Reijers EX1 CAPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
163 SIB III / SIB a 23 FIN SRK LO FIN*Balladin Pihkasilmä Naaras Premior Eric Reijers EX2
FIN*Villan Basisti (SIB a 23) x FIN*Amurin Esteri (SIB n 09 22)
164 SIB III / SIB n 23 Puma Naaras Premior Eric Reijers EX1 CAPIB
Galat Sibirskaya Skazka (SIB a 22) x S*Staffansgårdens Kattarina (SIB n 23)
165 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO Atlantica du Jedi Naaras Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
Felix du Jedi (SIB n 23) x La Luna de Siberussi (SIB n)
166 SIB IV / SIB n 09 24 S*Altaicas Panthera Tigris Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX2
S*Busungarnas Varlhona Manjari (SIB n 23) x Puma (SIB n 23)
167 SIB IV / SIB n 03 24 S*QuarkenCat Freya Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV
S*Gorabellas Martinko (SIB n 09 24) x FIN*Lumikissan Uniikki (SIB fs 09 24)
168 SIB IV / SIB ny 09 24 S*QuarkenCat Breeze Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Gargamel Felis Felicis,SK (SIB n 22) x S*QuarkenCat Freya (SIB n 03 24)
169 SIB IV / SIB n 03 22 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tuisku Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
170 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 15 FI*Apachiris Delightful Domina Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Apachiris Carola (SIB n 09)
171 SIB VI / SIB f 09 24 FI SRK LO CH*Lukijn's Vera Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
172 SIB VII / SIB ds 11 S*Tunsji's Lilith Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
S*Frostuddens Boba Fett (SIB ds 09 11) x FIN*Metsälinnan Amanda (SIB ds 11)
173 SIB VII / SIB ns 22 SE*Sibirica's Lyra Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
S*Akilias Loke (SIB n 22) x S*Altaicas Sarabi (SIB ns 23)
174 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
174 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Pia Nyman 3
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
175 SIB VIII / SIB as 09 22 FI SRK LO Fado Colour Foot*PL Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM
Evatar Contentus*PL (SIB es 09 22) x Amber Colour Foot*PL (SIB f 23)
176 SIB VIII / SIB fs 03 24 S*Busungarnas Läkerol Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
SE*Nackby's Timbuktu (SIB n 01 21) x S*Tunsji's Lilith (SIB ds 11)
177 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
178 TUA I / TUA n FI SRK RX 13 FI*Josmarin Innusha Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
179 TUA V / TUA f 24 FI SRK LO FI*Felesin DeaAmoris Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
S*Wi'nte Sams Harry Boy (TUA n 24) x FIN*Josmarin Booty Roller (TUA d 24)
180 TUA V / TUA d 23 FI SK LO 15 FI*Felesin Probus Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
181 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
182 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM BIV NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
183 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
184 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
185 ABY n S*GoodNews Lady Madonna Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
S*Xanthomelas Bonkap Mercur (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
186 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM BIV NOM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
187 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Corleone Uros Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
188 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cleopatra Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
189 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
190 ABY o DK*Wimmerhales Princess Leia Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
DK*Søglimt's Lucas (ABY n) x Hillstblues Red Rockette (ABY o)
191 ABY o FI SRK LO 14 FI*Nebuankhet Captain John Carter Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FI*Nebuankhet Rhodda (ABY n)
192 BEN n 22 FI SRK LO 13 Ilendri Surya Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov Abs
Junglecove Warrior of Ilendri (BEN n 22 31) x Ilendri Minerva (BEN n 22)
193 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elanor Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
194 BEN n 22 FI SRK RX FI*Kattiklaanin Mercury Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
S*Leopardettes Real Revolution (BEN ns 22) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
195 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Carisma Naaras Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
CattiCartano Black Diamond (BEN n) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
196 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
197 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 BIV
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
198 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Shine Bright Tonight Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX2
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
199 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Hugo Boss Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX2
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
200 BEN n 24 FI SK RX 15 S*Panorama's Uno Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 BIV NOM BIS
S*Panorama's Rush (BEN n 24) x S*Panorama's Miss Monroe (BEN n 24)
201 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
202 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Churro Cariño Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX2
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
203 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Perla Preciosa Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX3
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
204 BEN n 24 FI SRK LO 14 Tamleopardens Hypnotic Poison Uros Premior Luigi Comorio EX1 CAPIB NOM
Tamleopardens Pure Poison (BEN n 24) x Tamleopardens Gucci (BEN n 24)
205 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP NOM
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
205 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Britta Busse 1
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
206 BEN n 22 32 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Nefertiti Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kissukkalan Zzribaa (BEN n 22)
206 BEN n 22 32 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Nefertiti Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kissukkalan Zzribaa (BEN n 22)
207 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
208 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
208 BEN n 22 32 FIN SRK LO CattiCartano's Snow Crystal Son Uros Veteraani Britta Busse 2
Indiaink Sampson of SiruCats (BEN n 22) x CattiCartano's Sweet Heart (BEN n 22 31)
209 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
210 BRI n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis DISQ
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
211 BRI n FI SRK LO FI*Aurantia's Girl on Fire Naaras Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
212 BRI a S*Björktassen's Undine Naaras Grand International Champion Helene Lis EX1 No Cert
S*British Dream's Black String Solo (BSH n) x S*Kickelimickens First Lady (BSH c)
213 BRI a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB BIV
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
214 BRI a SE*Zeltzin's Angel Eyes Naaras International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB
S*Bokbackens Choco (BSH b) x Babyblue (BSH a)
215 BRI b S*Tebasiles Biscotti Uros International Champion Helene Lis EX1 No Cert
IDP*Tazzamore's Sir Lancelot (BSH b) x S*Tebasiles Sarema (BSH c)
216 BRI b FI SK LO 15 FI*Aurantia's Tree Kangaroo Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
217 BRI d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
218 BRI f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
218 BRI f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
219 BRI f FI SK LO 15 FI*Aurantia's Galaxy Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
220 BRI f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
221 BRI fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
222 BRI n 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Nona Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 NOM BIS
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
223 BRI b 24 FI SK LO 15 FI*Ullukan Chocolate Chip Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio Abs
FI*Gimmie's Whimsical (BSH b 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
224 BRI ns 11 FI SRK RX S*Pymans Joe Cool Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
S*Pymans Sir Eliot (BSH ns 11) x S*Kristallkattens Silverblue Olivia (BSH ns 11)
225 BRI ns 11 FI SK LO 15 FI*Helmiinan Heppu Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
226 BRI ns 11 FIN SRK LO FIN*Gnome's Epsilon Indi Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
227 BRI ns 24 62 FI SRK LO FI*Ferme Julius Uros International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB
FIN*Ferme Ibanez (BSH ns 22) x FIN*Kontukatin Lilac Cinderella (BSH j 24)
228 BRI ns 24 64 FI SRK RX FI*Helmiinan Hepsankeikka Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
S*Palace&Main's Smooth Criminal (BSH ns 24) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
229 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB NOM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
230 BUR a FI SRK LO FI*Arkhitekton Valeria Naaras Champion Luigi Comorio EX1 CACIB
Leader New York (BUR b) x FIN*Arkhitekton De Stijl (BUR a)
231 BUR b FI SK LO 14 FI*Arkhitekton Alnwick Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX2
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
232 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC BIV
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
233 BUR b FI SK LO 15 FI*Elwood's Tauriel Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Shu-Shun Jandia (BUR b)
234 BUR c FI SRK LO FI*Arkhitekton Elena Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM BIS
Leader New York (BUR b) x FIN*Arkhitekton De Stijl (BUR a)
235 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
235 BUR c FIN SRK LO FIN*Arkhitekton Senemut Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
Igor Chupacabra*CZ (BUR n) x FIN*Arkhitekton Valentina (BUR b)
236 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
237 BUR d FI SRK LO FI*Kissmollin Bourree Uros Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
238 BUR f FI SRK LO FI*Arkhitekton Tarja Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
239 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
240 BUR h FI SK LO 15 FI*Elwood's Crunchie Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Katariina (BUR j)
241 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Grand International Premior Helene Lis EX1 No Cert
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
242 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
243 CRX II / CRX n 02 64 S*Curly line Moni Maker Naaras Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS BIV NOM
S*Rexture Up On Catwalk (CRX n 03) x DK*Blytt Cuba Libre (CRX n 03)
244 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Avoin Helene Lis EX1 CAC
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
245 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 14 FI*Telltail's Twenty Twirls Naaras Avoin Helene Lis EX2
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
246 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 Hele Noksas *LT Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
Curly Sun Konquistador (CRX a 03 33) x Fiji Noksas*LT (CRX f 09)
247 CRX II / CRX ns 09 FI SK LO 14 FI*Windseeker Dixie Black Watch Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
248 CRX II / CRX ns 03 FI SK LO 15 FI*Telltail's Vsevolod Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 BIV
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
249 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 15 FI*Telltail's Vasilisa Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
250 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO FI*FunkyJam's Dove of Peace Uros Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS BIV NOM BIS
FI*Piupaws I'llBeTheForYou (CRX n 02 33) x FI*FunkyJam's Paloma en Bleu (CRX a)
251 CRX II / CRX n 03 FIN SRK LO FIN*Telltail's Nordman Uros International Premior Helene Lis Mitätöity Mitätöity
FIN*Windseeker Gribbin Swansea (CRX n 01) x FIN*Telltail's Honey Baby (CRX n)
252 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 Changes Starman Uros Premior Helene Lis EX1 CAPIB
Changes Ziggy Stardust (CRX n) x Fenway My Glory-B of Changes (CRX a 09)
253 CRX II / CRX b 01 63 FI SRK LO S*Fort Knox Eric Northman Uros Kastraatti Helene Lis Abs
S*Spotless Utter (CRX n 03 33) x FIN*Windseeker Questa Barre (CRX f 03)
254 CRX VI / CRX n 03 24 SE*DarkTown's Brilliant Ballerina Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
S*Kick'Em Hell On Wheels (CRX n 01 21) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
255 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK RX 15 FI*Desala's Aleksander Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Ronttilan Russian Roulette (CRX d 02) x FIN*Lubavan Abelj-Dzimelj (CRX as 24)
256 CRX VII / CRX f 21 33 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Firemaker Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Piupaws Robin (CRX d 24) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
257 CRX VIII / CRX h 03 33 SE*DarkTown's Absolute Adorable Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
S*Spotless Domino (CRX n 03) x S*Magic Paw's Endless TwinkelingStar (CRX d 33)
258 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Avoin Jaana Jyrkinen Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
259 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
260 DRX IV / DRX f 09 S*Oblivion's Fantastic Fiona Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
S*Kingfishers Gorgeous Jafar (DRX n 09 33) x S*Oblivion's Lay Lady Lay (DRX f)
261 DRX IV / DRX f 09 FI SK RX 15 FI*Fairy-Story's Maleficent Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
S*Kingfishers Never Give Up (DRX n) x FI*Fairy-Story's ForgetMeNot (DRX f 09)
262 DRX IV / DRX f 03 FI SRK LO FI*Fairy-Story's DazzlingDiva Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
PL*Agubamka Dukhen (DRX d 02) x FI*Fairy-Story's BlingBling (DRX b 32)
263 EUR n FIN SRK RX FIN*Pikku-Piun Kultapoika Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Pikku-Piun Akrakadabra (EUR n) x FIN*Pikku-Piun Domina (EUR a)
263 EUR n FIN SRK RX FIN*Pikku-Piun Kultapoika Uros Veteraani Britta Busse 3
FIN*Pikku-Piun Akrakadabra (EUR n) x FIN*Pikku-Piun Domina (EUR a)
264 EUR ns 22 FI SRK RX Ilmaveivi-Mikke Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM
265 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
266 MAN 51-52 / MAN e 03 52 FIN SRK RX FIN*D'manns Utopian Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
Katskans Higgins (MAN a 03 52) x Briar-Brae Minni Hiiri (MAN e 02 21 51)
266 MAN 51-52 / MAN e 03 52 FIN SRK RX FIN*D'manns Utopian Uros Veteraani Britta Busse 6
Katskans Higgins (MAN a 03 52) x Briar-Brae Minni Hiiri (MAN e 02 21 51)
267 MAU n 24 FI SK LO 14 FI*Chai-lai Wennefer Hem Netfer Entepy Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x FI*Chai-lai Qudsiyah Qubilah (MAU n 24)
268 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
268 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Veteraani Britta Busse 4
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
269 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS NOM
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
270 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Martinic Supreme Selection Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 BIV NOM
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
271 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX2
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
272 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
273 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's King Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
274 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's Lady Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
275 OCI bs 24 FIN SRK RX FIN*Silvercomet John Wayne Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
N*Libitum Super Blackbird (OCI bs 24) x FIN*Guttatus Basia Mille (OCI b 24)
275 OCI bs 24 FIN SRK RX FIN*Silvercomet John Wayne Uros Veteraani Britta Busse 5
N*Libitum Super Blackbird (OCI bs 24) x FIN*Guttatus Basia Mille (OCI b 24)
276 RUS FI SRK LO FI*BlueLair's Zina Naaras International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FI*Zarin Magnolia (RUS )
277 RUS FI SRK LO 14 FI*Meadowpaws Sapphire Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Meadowpaws Willow (RUS )
278 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 BIV NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
279 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Willow Rosenberg Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
280 SOM a S*Ianthelagens Kes Prinsdotter Naaras Champion Helene Lis EX1 CACIB
Prinsen (ABY a) x S*Nogitsune's IshkaAsh (SOM a)
281 SPH I / SPH n FI SRK RX 13 Filipp De Valua Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Grand Beauty Ermak (SPH n 32) x Tseuzara (SPH n 09)
282 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 15 Cocopah Da Shin Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Merloni Natan (SPH a) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
283 SPH II / SPH a 03 FI SRK RX 14 Gabriella Assortik*BY Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Prunum Avri Arsuri (SPH n 03 33) x Prunum Ash (SPH c)
284 SPH III / SPH g FI SK LO 15 Cocopah Samsara Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC BIV
S*Kattmillas Frantic (SPH n 21) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
285 SPH III / SPH f 21 Cocopah Shalimar *** Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX2
S*Kattmillas Frantic (SPH n 21) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
286 SPH III / SPH h 21 FI SK RX 14 FI*Merlin-Eridan Caroline Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
287 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
288 SPH V / SPH n 33 FI SK LO 15 Clieo of Irbis Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
Golden Mia Max Diamond (SPH a 21) x Florens Gabriella (SPH f 33)
289 SPH V / SPH d 33 FI SK RX 14 FI*Merlin-Eridan Cameron Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX2
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
290 SPH V / SPH n 02 33 FI SK LO 15 FI*Tutsi Hariton Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 BIV
FI*Tutsi Chaumet (SPH d 21 33) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
291 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM BIS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
292 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
293 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
294 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
295 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
296 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
297 OSH b 24 FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Rafano Uros Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Arkhitekton White chocolate (SIA b 21)
298 OSH c 24 FI SRK LO 13 FI*Arkhitekton Lavanda Uros Champion Luigi Comorio EX1 CACIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Arkhitekton White chocolate (SIA b 21)
299 OSH d 23 FI SRK LO 14 FI*Choose An Aconda Man Uros Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
299 OSH d 22 FI SRK LO 14 FI*Choose An Aconda Man Uros Määrittely Vladimir Isakov OSH d 23
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
300 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
301 OSH n 03 FI SRK LO 14 FI*Laurinda Othello Savarin Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
302 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
302 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
303 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM BIS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
304 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
305 PEB I / PEB b 21 FI SK RX 15 Yuna BaldEra*LT Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Hollywood BaldEra*LT (PEB b 21 33) x Oeno Olimpia BaldEra*LT (PEB f)
306 PEB V / PEB n 33 FI SK RX 15 Dream Bruce Orient Movement Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
Koosje van Tutte's Dutch & Delicious (OSH b) x Sharliz Del Iris (PEB f 21 33)
307 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
308 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
309 SIA a FI SRK LO FI*Pinokin Kefeidi Uros Supreme Premior Luigi Comorio KM
FIN*Baila-Bailan Ei Vaiskaan (SIA c) x FIN*Nanoukin Ain't No Saint (SIA n 21)
310 SIA a FI SRK LO FI*Pinokin Kharon Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
FIN*Baila-Bailan Ei Vaiskaan (SIA c) x FIN*Nanoukin Ain't No Saint (SIA n 21)
311 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
312 SIA b FI SRK RX FI*Birregin Arabean Proud Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x S*Qrowntwig Heartbeat of a Queen (SIA n)
313 SIA h FI SRK RX 14 Cammeleo Isis Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB NOM
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Umi Airys Only My (SIA b)
314 SIA b 21 FI SRK LO FI*Arkhitekton White chocolate Naaras Premior Luigi Comorio EX1 CAPIB NOM
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
315 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Champion Luigi Comorio EX1 CACIB
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
316 SIA j 21 FI SRK RX FI*Feanorian Dabria Naaras Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS
Syana Hans Heysen (OSH a 22) x FIN*Feanorian Cherry Clafoutis (SIA h)
317 SYS n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Avoin Luigi Comorio EX1 CAC NOM
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
318 SYS n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
319 SYS d 03 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 NOM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
320 SYS n 03 21 FI SRK LO 13 HU*Shagio-Chen Palatinus Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Apocalyptica Tommy (OSH n 24) x HU*Shagio-Chen Divine (SIA a 02)
321 HCL James Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson 2
321 HCL James Uros Veteraani Pia Nyman 1
322 HCL Jeremias Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM
323 HCL Noora Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 2
323 HCL Noora Naaras Veteraani Pia Nyman 1 NOM BIS
324 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
325 HCS Caesar Uros Kotikissat Mats Askett 1 NOM BIS
326 HCS Erkki Einari Uros Kotikissat Mats Askett 3
327 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Mats Askett 2
328 HCS Elmo Uros Kotikissat Mats Askett 4
329 HCS Tinka Naaras Kotikissat Mats Askett 3
330 HCS Tuisku Uros Kotikissat Mats Askett 2
331 HCS Susanna Naaras Kotikissat Mats Askett 1 NOM
331 HCS Susanna Naaras Veteraani Pia Nyman 2
332 NEM II / NEM f 09 21 Alhena Delle Paludi Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM
361 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats RAG c 04, RAG n 03, SBI g, ACL VIII, MCO I, MCO IV, NFO III, NFO VI, SIB VI, HCS 36
Busse Britta RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG d, RAG f 21, SBI a 21, SBI b 21, SBI f, ACL III, MCO III, NFO IX, NFO VII, NFO VIII, SIB II, TUA I, VET 3 34
Comorio Luigi BEN n 24, BSH b 24, BSH f, BSH n 22, BUR a, BUR d, BUR n, ABY a, OSH b 24, OSH c 24, OSH d 23, OSH d 24, PEB V, SIA a, SIA b 21, SIA d 02, SIA e 21, SIA h, SIA j 21, SIA n, SIA n 03 37
Eek Magnusson Iréne RAG a 21, RAG b, RAG b 04, RAG n, RAG n 03 21, RAG n 21, SBI h, MCO II, MCO VI, BAL w 67, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 03 24, OSH f, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 03, OSH n 03 24, PEB I, SIA b, SIA n 03 21, HCL 36
Fonsén Mira SBI n, ACS VIII, MCO V, MCO VII, NEM I, NEM II, SIB IV, SIB VII, TUA IX 35
Isakov Vladimir OSH d 23 (13c), EXO d, EXO n 03, PER a, PER as, PER d 03 24, PER d 24, PER fs 03 23, PER g, PER n 03, PER ns 01 21 62, BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24 32, BSH ns 11, BSH ns 24 64, BUR c, BUR f, CYM 51-52, EUR n, EUR ns 22, ABY o, CRX VI, CRX VII, DRX IV 36
Jyrkinen Jaana BSH d, BUR b, BUR g, BUR h, KOR, MAN 51-52, MAU n 24, OCI bs 24, OCI n 24, OCI ns 24, ABY n, CRX VIII, SPH I, SPH II, SPH III 29
Lis Helene BSH a, BSH b, BSH fs, BSH n, BSH ns 24 62, CHA, OCI b 24, CRX I, CRX II, RUS, SOM a, SPH V, VET 1 35
Nyman Pia RAG f 04, RAG n 04, SBI a, MCO IX, MCO VIII, NFO II, SIB VIII, TUA V, VET 1, VET 2, VET Kotikissat 36
Reijers Eric EXO a, EXO c, EXO d 22, EXO n, EXO n 22, PER b, PER d 23, PER f 03, NFO I, NFO IV, NFO V, SIB III 37
10 tuomaria