Omakissa
POH-KIS 71. kansainvälinen kissanäyttely 03.09.2022 Rock
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 3.9.2022 Loppuu 3.9.2022
Ilmoittautuminen alkaa 15.7.2022 Ilmoittautuminen loppuu 13.8.2022
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.8.2022
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 190  Näyttely on täynnä. Kategoriat 2, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Seinäjoki, Seinäjoen ravikeskus
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Myllyharju / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Soile Hietarinta, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Myllyharju, nayttelysihteeri@pohkis.fi Emmantie 8B, 65610 MUSTASAARI
Assistentit: pääassistentti Jaana Heikanen, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Petra Witick auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 19.08.2022. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 38€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 34€/päivä. Tarkistusluokka 20€ arvostelun yhteydessä, muuten 38€ (POH-KIS 34€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 20€ (POH-KIS 10€) arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 38€ (POH-KIS 34€). Kasvattajaluokka 38€ (POH-KIS 34€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta (oma häkki 5€ / yhdistyksen häkki 10€) tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 13.08.2022 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille. Tähän näyttelyyn hyväksymme 1 leimakortin/-koodin per talous per viikonloppu.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 119 118 0 0 0
3 79 79 0 0 0
Kotikissat 9 9 0 0 0
Yhteensä 207 206 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL n 02 21 62 FI*Siriuksen PerdroCurl 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
2 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM
3 ACL VI / ACL d 03 22 FI*Siriuksen DingoCurl 2 Uros 3 (GIC) Pacheco Rui EX1 CACS
4 ACL VI / ACL f 03 22 FI*Siriuksen QiuCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Pacheco Rui EX1 NOM
5 ACL XI / ACL j 03 21 33 Luxury Velvet Aristocrats 2 Naaras 9 (Avoin) Pacheco Rui EX1 CAC
6 ACS II / ACS a 09 Barcelona Exclusive Cats*RU of FI*Dezzicats 2 Naaras 7 (CH) Pacheco Rui EX1 CACIB
7 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM
8 ACS VI / ACS d 09 22 FI*Dezzicat's Pastorale PacinoCurl 2 Uros 9 (Avoin) Pacheco Rui EX1 CAC
9 ACS X / ACS a 21 33 FI*Siriuksen NapoleonCurl 2 Uros 8 (PR) Pacheco Rui EX1 CAPIB
10 MCO I / MCO n FI*Moggi SamppaAnja 2 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
11 MCO I / MCO a SE*KobbaCat's Jack 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
12 MCO II / MCO n 09 FI*HeavyMeows Love Bites 2 Naaras 9 (Avoin) Pacheco Rui EX1 CAC
13 MCO II / MCO n 09 FI*Moggi Wild Black Cherry 2 Naaras 11 (Nuoret) Pacheco Rui EX1
14 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 4 (GIP) Pacheco Rui EX1 CAPS
15 MCO II / MCO a 09 PL*Dark Age Kongo 2 Uros 10 (KAS) Pacheco Rui EX1 CAP
16 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Makepeace 2 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM BIS
17 MCO III / MCO n 22 FI*Goldenstream's Just missed the train 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
18 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Forever Young 2 Naaras 7 (CH) Krogh Minna Abs
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iida Rönttönen 2 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Lionstyle Geronimos Cadillac 2 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
21 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Rotcat Salix 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX2
22 MCO IV / MCO n 03 22 LT*Salta Nosis Yogi 2 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV
23 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Stout-hearted Estoy Feliz 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM BIV
25 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Lionstyle Sunshine Reggae 2 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
26 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Stout-hearted Quantico 2 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Vilja 2 Naaras 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB NOM
28 MCO V / MCO f 22 FI*Globel's Koh-i-noor Pink Diamond Lola 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC BIV
29 MCO V / MCO d 23 S*Acoonitum's Susie Q 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX3
30 MCO V / MCO e FI*MötleyCats' Boldheart Boleyn 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
31 MCO V / MCO f FI*MötleyCats' Catqueen Cleopatra 2 Naaras 13c (Määrittely) Pacheco Rui MCO fs 09
31 MCO VIII / MCO fs 09 FI*MötleyCats' Catqueen Cleopatra 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
32 MCO V / MCO g FI*MötleyCats' Champion Catniss 2 Naaras 13c (Määrittely) Pacheco Rui MCO gs 09 23
32 MCO VIII / MCO gs 09 23 FI*MötleyCats' Champion Catniss 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX3
33 MCO V / MCO f 23 FI*SweetTail's Luna 2 Naaras 13c (Määrittely) Pacheco Rui MCO fs 09 23
34 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV
35 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
36 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
37 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
38 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Goldenstream's It's My Life 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
39 MCO VI / MCO g 03 25 FI*Stout-hearted Especialmente Tuya 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
40 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red 2 Naaras 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS BIV
41 MCO VI / MCO e 09 24 FI*Moggi Nekku the Numa 2 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
42 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Moggi Van Ilja 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
43 MCO VII / MCO ns S*Acoonitum's Cirilla Fiona Riannon 2 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX2
44 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows The Number of the Beast 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
45 MCO VII / MCO ns FI*Pinewoods Funky Elegant Fabio 2 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX2
46 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Can I Play with Madness 2 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
47 MCO V / MCO g 22 FI*Wiiselin Ilahduttava Irene 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX2
48 MCO VII / MCO ns 22 FI*Fullmoon's Vegas Night Lights 2 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV
49 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM BIV
50 MCO VII / MCO ns 25 FI*Stout-hearted Victor 2 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
51 MCO V / MCO d 22 FI*Globel's Moon light goldentouch to Simba 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
52 MCO VII / MCO ns 25 FI*HeavyMeows Queen Akasha 2 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek Abs
53 MCO VIII / MCO ns 09 FI*HeavyMeows King in the North 2 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
54 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NomenEst Nicola King 2 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB BIV
55 MCO VII / MCO fs FI*Globel's My Queen's diamond Star Stella 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
56 MCO VIII / MCO fs 03 Furry Joy Grace 2 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna Abs
57 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NomenEst Oklahoma Rose 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
58 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM BIV
59 MCO VIII / MCO ns 03 25 FI*Stout-hearted Vulcan 2 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
60 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*NomenEst Naomi Campbell 2 Naaras 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
61 MCO IX / MCO w 62 FI*Lionstyle Hubbabubba 2 Uros 7 (CH) Pacheco Rui EX1 CACIB
62 MCO IX / MCO w 62 FI*Lynxwood's Riff Raff 2 Naaras 9 (Avoin) Pacheco Rui EX1 CAC
63 NEM I / NEM n 21 FI*Giramir's Artico Luxus 2 Uros 7 (CH) Pacheco Rui EX1 CACIB
64 NEM I / NEM a 21 S*Odenkatten's Quilladin 2 Uros 7 (CH) Pacheco Rui EX2
65 NEM I / NEM f 21 FI*SiniTaigan Gemma 2 Naaras 7 (CH) Pacheco Rui EX1 CACIB BIV NOM
66 NEM I / NEM fs 21 FI*SoulSibster's FairLady 2 Naaras 9 (Avoin) Pacheco Rui EX1 CAC
67 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 2 (SP) Pacheco Rui KM
68 NEM I / NEM d FI*Cherrytail's Pancake Boy 2 Uros 6 (IP) Pacheco Rui EX1 CAGPIB BIV NOM
69 NEM I / NEM as 21 FI*Lumikissan Xavanna 2 Naaras 10 (KAS) Pacheco Rui EX1 CAP NOM
70 NEM II / NEM ns 09 21 FI*Giramir's Crazy Cooper 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
71 NEM II / NEM a 09 21 FI*Pikku-Priin Lyyti Lumimarja 2 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
72 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
73 NFO II / NFO n 09 S*Just Catnap's Julian 2 Uros 11 (Nuoret) Pacheco Rui EX1
74 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Valkmusa 2 Naaras 11 (Nuoret) Pacheco Rui EX1
75 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Henry 2 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM
76 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
77 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Dimitri 2 Uros 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB NOM BIS
78 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Kirsikan Jytky 2 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
79 NFO IV / NFO n 09 22 (N) Migoto's Vader 2 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
80 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
81 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Kissanpolkan Poppikone 2 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
82 NFO IV / NFO n 03 24 FI*FoxyPaw's Spin Doctor 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
83 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Vie mut minne vaan 2 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP BIV
84 NFO V / NFO f FI*InukChuck's Eclipse 2 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS NOM
85 NFO V / NFO f 24 FI*RockyHill's Savannah 2 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM BIS
86 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
86 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM BIV NOM
87 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Siniidan Battle Beast 2 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB NOM BIS
88 NFO VI / NFO f 03 22 FI*SmileTail's Edda Gullfuks 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
89 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 17 (Veteraani) Pacheco Rui 1 NOM BIS
89 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM BIV NOM BIS
90 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia 2 Naaras 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
91 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Kuorotyttö 2 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
92 NFO VIII / NFO ns 09 FI*Siniidan Piste jolta ei ollut paluuta 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
93 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Chadaj Marek Abs
94 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Pacheco Rui KM
95 SIB III / SIB n 24 FI*Igora Eudokia 2 Naaras 9 (Avoin) Pacheco Rui EX1 CAC
96 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Musta tulee kuningas 2 Uros 11 (Nuoret) Pacheco Rui EX1 BIV NOM
97 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV NOM BIS
98 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Lumikissan Äkästiina Hirmuinen 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
99 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Lumikissan Kesäyön uni 2 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
100 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS NOM
101 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Åj, El Macho Fantastico! 2 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita Abs
102 SIB V / SIB f 24 FI*Jylhäkallion Kiara 2 Naaras 9 (Avoin) Pacheco Rui Abs
103 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Ajatuksen EnsiTalvi 2 Uros 3 (GIC) Pacheco Rui EX1 CACS NOM
104 SIB VI / SIB d 09 FI*Vilukissan Balettimaani 2 Uros 7 (CH) Pacheco Rui EX1 CACIB
105 SIB VII / SIB ns 24 FI*Vilukissan Celica 2 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
106 SIB VII / SIB ns 24 FI*Lumikissan Metsänpoika 2 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV NOM
107 SIB VII / SIB fs 24 FI*Ajatuksen Hilma Hurmaava 2 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
108 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 17 (Veteraani) Pacheco Rui 2
108 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
109 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Lumikissan Silver Star 2 Uros 10 (KAS) Pacheco Rui EX1 CAP
110 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI*Lumikissan CaramelliElli 2 Naaras 10 (KAS) Pacheco Rui EX1 CAP BIV
111 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Salaisuus 2 Naaras 9 (Avoin) Pacheco Rui EX1 CAC
112 SIB VIII / SIB ns 02 21 64 FI*Vilukissan Corolla 2 Naaras 10 (KAS) Pacheco Rui EX2
113 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Hietala Sanna KM
114 BEN n 24 Amberyard Indiana Rose *** 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna Abs
115 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
116 BEN n 24 Glamkitty Giorgio Armani 3 Uros 8 (PR) Hietala Sanna EX1 CAPIB
117 BLH n FI*Duketin Lumikki 3 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
118 BLH e SE*OneWish Sir Lancelot 3 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB NOM
119 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
119 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
120 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Bumblebee 3 Naaras 7 (CH) Hietala Sanna EX1 CACIB BIV
121 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Octane 3 Uros 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
122 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
123 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra 3 Uros 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB BIV NOM
124 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Cliffjumper 3 Uros 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
125 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Starscream 3 Naaras 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
126 BLH ny 11 Your Majesty Golden Ironhide 3 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
127 BLH ny 11 Ivo von Burg Weißensee*D 3 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
128 BLH ny 11 Silver Bastet Jasmine 3 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV
129 BLH n 03 FI*Ullukan Mighty Mega Flip 3 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM
130 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS NOM
131 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus 3 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
132 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sulo Villeeni 3 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
133 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Gamemaster 3 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB BIV
134 BML I / BML as 11 31 FI*Kissamummon Juhlatuuli 3 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
135 BML I / BML ns 12 31 FI*Kimuli's Vanilla Sky 3 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
136 BML II / BML gs 11 FI*Kimuli's Lips Don't Lie 3 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
137 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
138 BSH a FI*Feronian Pearl 3 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita Abs
139 BSH a FI*Ruusutarhan Cordelia 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
140 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
141 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 2 (SP) Hietala Sanna Abs
142 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
143 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna 1 NOM BIS
143 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
144 BSH ns 11 FI*Menzoberanzan's Moonstar 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
145 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Jungle Frost 3 Uros 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
146 BSH ns 11 EE*Bianka Silversnow Coat 3 Naaras 8 (PR) Hietala Sanna EX1 CAPIB
147 BSH e 03 LV*Langewald Magic Nicholas 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
148 BSH h 03 FI*Aurantia's Underneath the Stars 3 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
149 BSH j 03 LV*Langewald Magic Olivia 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna BSH j 02
150 BUR n FI*Ninelli's Kookospallo 3 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
151 BUR b FI*Pardofelis Älskling Immacolata 3 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB NOM
152 BUR b FI*Ninelli's Nesquik 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
153 BUR c DK Calia cat's Jack Sparrow 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
154 BUR f FI*Mama-Alcialon Jammaileva Jannika 3 Naaras 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB NOM
155 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM
156 BUR h FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess 3 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
157 EUR a FI*Katinhännän Daltonin-muori 3 Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
158 EUR g FI*Kissakallion Sandra 3 Naaras 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS NOM
159 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Gregory Peck 3 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
160 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna 2
160 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
161 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Neo 3 Uros 7 (CH) Hietala Sanna Abs
162 EUR ns 24 FI*Pikku-Piun Toivo 3 Uros 12 (Pennut) Hietala Sanna Abs
163 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 17 (Veteraani) Hietala Sanna 2
163 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
164 MAN 51-52 / MAN ns 09 51 FI*Touchant Joyau Maximum 3 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP NOM
165 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 1 (SC) Hietala Sanna KM NOM
166 OCI n 24 FI*Moosegrove Charlie Brown 3 Uros 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC NOM
167 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 17 (Veteraani) Hietala Sanna 1 NOM
167 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 2 (SP) Hietala Sanna KM
168 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
169 OCI b 24 FI*Moosegrove Filip 3 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
170 OCI o 24 FI*Moosegrove Dallas 3 Uros 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1 NOM BIS
171 SIN FI*Anjupia's Nelka Naomi Naná 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
172 SIN FI*Anjupia's Fennella Felia Felicity 3 Naaras 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB
173 SRL I / SRL n FI*Be-Curly The World is Not Enough 3 Uros 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
174 SRL II / SRL c 09 FI*Cisciscats DaCapo 3 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
175 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM BIS
176 SRL III / SRL fs FI*Be-Curly Dance of Dragons 3 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
177 SRL IV / SRL d 03 FI*Be-Curly You Know My Name 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
178 SRL V / SRL ns 11 FI*Cisciscats Hermione 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
178 SRL V / SRL ns 24 FI*Cisciscats Hermione 3 Naaras 13c (Määrittely) Hietala Sanna SRL ns 11
179 SRL VII / SRL g 33 Gekkola Cats Carla Carolina 3 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB BIV NOM
180 SRL VII / SRL e 33 FI*AleVuollan Agile Asllak 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
181 SRL VII / SRL a 33 FI*AleVuollan Acute Amanda 3 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
182 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dorothe Star 3 Naaras 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
183 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dina The Diva 3 Naaras 7 (CH) Hietala Sanna EX1 CACIB
184 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 8 (PR) Hietala Sanna EX1 CAPIB
185 SRS II / SRS n 02 62 Lucy Shillana*PL 3 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
186 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 4 (GIP) Hietala Sanna EX1 CAPS
187 HCL Justus Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Pacheco Rui 3
188 HCL Essi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pacheco Rui 2
188 HCL Essi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna 1 NOM BIS
189 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pacheco Rui 1 NOM BIS
189 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Hietala Sanna 2
190 HCS Safira Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 1 NOM
191 HCS Kalle Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 2
192 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 1 NOM
192 HCS Elis Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Hietala Sanna 1 NOM
206 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek ACL IV, MCO I, MCO V, MCO VII, NFO VI, NFO VIII, BLH e 03, BML II, BSH d, BSH e 03, BSH f, BUR c, BUR h, MAN 51-52, SRL VII, SRS II, HCS 42
Gustaitiene Jurgita MCO VI, NEM II, NFO IV, SIB IV, SIB VII, BLH n, BLH n 03, BLH ny 11, BSH a, BSH h 03, EUR f 24, EUR n 03, OCI b 24, SRL IV, SRL V 43
Hietala Sanna MCO VI, BEN n 24, BLH ns 11, BSH j 03, BSH ns 11, EUR g, EUR ns 22, EUR ns 24, OCI n 24, OCI o 24, SIN, SRL I, SRS I, SRS IX, VET 3, VET Kotikissat 37
Krogh Minna SRL V (13c), ACS IV, MCO III, MCO IV, MCO VIII, NFO III, NFO V, BLH e, BML I, BUR b, BUR f, BUR n, EUR a, EUR a 22, SRL II, SRL III 43
Pacheco Rui MCO V (13c), ACL VI, ACL XI, ACS II, ACS VI, ACS X, MCO II, MCO IX, NEM I, NFO II, SIB III, SIB V, SIB VI, SIB VIII, HCL, VET 2 39
5 tuomaria.