Omakissa
POH-KIS 70. kansainvälinen kissanäyttely 03.09.2022 Tango
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 3.9.2022 Loppuu 3.9.2022
Ilmoittautuminen alkaa 15.7.2022 Ilmoittautuminen loppuu 13.8.2022
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.8.2022
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 2, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Seinäjoki, Seinäjoen ravikeskus
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Myllyharju / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Soile Hietarinta, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Myllyharju, nayttelysihteeri@pohkis.fi Emmantie 8B, 65610 MUSTASAARI
Assistentit: pääassistentti Jaana Heikanen, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Petra Witick auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 19.08.2022. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 38€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 34€/päivä. Tarkistusluokka 20€ arvostelun yhteydessä, muuten 38€ (POH-KIS 34€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 20€ (POH-KIS 10€) arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 38€ (POH-KIS 34€). Kasvattajaluokka 38€ (POH-KIS 34€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta (oma häkki 5€ / yhdistyksen häkki 10€) tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 13.08.2022 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille. Tähän näyttelyyn hyväksymme 1 leimakortin/-koodin per talous per viikonloppu.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 116 116 0 0 0
3 79 79 0 0 0
Kotikissat 9 9 0 0 0
Yhteensä 204 204 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL n 02 21 62 FI*Siriuksen PerdroCurl 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
2 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM NOM BIS
3 ACL VI / ACL d 03 22 FI*Siriuksen DingoCurl 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
4 ACL VI / ACL f 03 22 FI*Siriuksen QiuCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
5 ACL XI / ACL j 03 21 33 Luxury Velvet Aristocrats 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB NOM
6 ACS II / ACS a 09 Barcelona Exclusive Cats*RU of FI*Dezzicats 2 Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
7 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM
8 ACS VI / ACS d 09 22 FI*Dezzicat's Pastorale PacinoCurl 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
9 ACS X / ACS a 21 33 FI*Siriuksen NapoleonCurl 2 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
10 MCO I / MCO n FI*Moggi SamppaAnja 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
11 MCO I / MCO a SE*KobbaCat's Jack 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM
12 MCO II / MCO n 09 FI*HeavyMeows Love Bites 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
13 MCO II / MCO n 09 FI*Moggi Wild Black Cherry 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
14 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
15 MCO II / MCO a 09 PL*Dark Age Kongo 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
16 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Makepeace 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 NOM
17 MCO III / MCO n 22 FI*Goldenstream's Just missed the train 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 NOM
18 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Forever Young 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira Abs
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iida Rönttönen 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Lionstyle Geronimos Cadillac 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
21 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Rotcat Salix 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX2
22 MCO IV / MCO n 03 22 LT*Salta Nosis Yogi 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 BIV NOM BIS
23 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Stout-hearted Estoy Feliz 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM BIV NOM
25 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Lionstyle Sunshine Reggae 2 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
26 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Stout-hearted Quantico 2 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Vilja 2 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
28 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Goldenstream's Golden boy 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
29 MCO V / MCO f 22 FI*Globel's Koh-i-noor Pink Diamond Lola 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX3
30 MCO V / MCO d 23 S*Acoonitum's Susie Q 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC BIV
31 MCO V / MCO e FI*MötleyCats' Boldheart Boleyn 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
32 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 1 (SC) Kudra Magdalena KM BIV NOM
33 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM NOM
34 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM
35 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
36 MCO VI / MCO f 09 23 FI*Goldenstream's It's My Life 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
37 MCO VI / MCO g 03 25 FI*Stout-hearted Especialmente Tuya 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
38 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red 2 Naaras 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS BIV NOM
39 MCO VI / MCO e 09 24 FI*Moggi Nekku the Numa 2 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB NOM
40 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Moggi Van Ilja 2 Uros 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
41 MCO VII / MCO ns S*Acoonitum's Cirilla Fiona Riannon 2 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
42 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows The Number of the Beast 2 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX2
43 MCO VII / MCO ns FI*Pinewoods Funky Elegant Fabio 2 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC BIV
44 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Can I Play with Madness 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
45 MCO V / MCO g 22 FI*Wiiselin Ilahduttava Irene 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX2
46 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM BIV
47 MCO VII / MCO ns 25 FI*Stout-hearted Victor 2 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
48 MCO VII / MCO ds 22 FI*Globel's Moon light goldentouch to Simba 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
48 MCO VII / MCO es 22 FI*Globel's Moon light goldentouch to Simba 2 Uros 13c (Määrittely) Fonsén Mira MCO ds 22
50 MCO VIII / MCO ns 09 FI*HeavyMeows King in the North 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
51 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NomenEst Nicola King 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB BIV
52 MCO VII / MCO fs FI*Globel's My Queen's diamond Star Stella 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX2
53 MCO VIII / MCO fs 03 Furry Joy Grace 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne Abs
54 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NomenEst Oklahoma Rose 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
55 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
56 MCO VIII / MCO ns 03 25 FI*Stout-hearted Vulcan 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS BIV
58 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*NomenEst Naomi Campbell 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
59 MCO IX / MCO w 62 FI*Lionstyle Hubbabubba 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
60 MCO IX / MCO w 62 FI*Lynxwood's Riff Raff 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
61 NEM I / NEM n 21 FI*Giramir's Artico Luxus 2 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB BIV
62 NEM I / NEM a 21 S*Odenkatten's Quilladin 2 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
63 NEM I / NEM f 21 FI*SiniTaigan Gemma 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
64 NEM I / NEM fs 21 FI*SoulSibster's FairLady 2 Naaras 13c (Määrittely) Fonsén Mira NEM fs 21
64 NEM I / NEM fs 21 FI*SoulSibster's FairLady 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX2
65 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM BIV NOM
66 NEM I / NEM d FI*Cherrytail's Pancake Boy 2 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
67 NEM I / NEM as 21 FI*Lumikissan Xavanna 2 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
68 NEM II / NEM ns 09 21 FI*Giramir's Crazy Cooper 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
69 NEM II / NEM a 09 21 FI*Pikku-Priin Lyyti Lumimarja 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
70 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
71 NFO II / NFO n 09 S*Just Catnap's Julian 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
72 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Valkmusa 2 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
73 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Henry 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
74 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
75 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Dimitri 2 Uros 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
76 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Kirsikan Jytky 2 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
77 NFO IV / NFO n 09 22 (N) Migoto's Vader 2 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
79 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Kissanpolkan Poppikone 2 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
80 NFO IV / NFO n 03 24 FI*FoxyPaw's Spin Doctor 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne Abs
81 NFO IV / NFO n 09 22 FI*RockyHill's Powhatan 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX2
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Vie mut minne vaan 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP BIV NOM
83 NFO V / NFO f FI*InukChuck's Eclipse 2 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
84 NFO V / NFO f 24 FI*RockyHill's Savannah 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
85 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM BIS
85 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
86 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Siniidan Battle Beast 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
87 NFO VI / NFO f 03 22 FI*SmileTail's Elskede Else 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM
88 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM BIV NOM
88 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM BIS
89 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
90 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Kuorotyttö 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
91 NFO VIII / NFO ns 09 FI*Siniidan Piste jolta ei ollut paluuta 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
92 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Kudra Magdalena Abs
93 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM BIV NOM BIS
94 SIB III / SIB n 24 FI*Igora Eudokia 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
95 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Musta tulee kuningas 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
96 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM BIV NOM
97 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Lumikissan Äkästiina Hirmuinen 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC NOM
98 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Lumikissan Kesäyön uni 2 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
99 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Pikku-Priin Lusitano 2 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
100 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Åj, El Macho Fantastico! 2 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne Abs
101 SIB V / SIB f 24 FI*Jylhäkallion Kiara 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena Abs
102 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Ajatuksen EnsiTalvi 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
103 SIB VI / SIB d 09 FI*Vilukissan Balettimaani 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM
104 SIB VII / SIB ns 24 FI*Vilukissan Celica 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
105 SIB VII / SIB ns 24 FI*Lumikissan Metsänpoika 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
106 SIB VII / SIB fs 24 FI*Ajatuksen Hilma Hurmaava 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
107 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
107 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 2
108 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Lumikissan Silver Star 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
109 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI*Lumikissan CaramelliElli 2 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP BIV
110 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Salaisuus 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
111 SIB VIII / SIB ns 02 21 64 FI*Vilukissan Corolla 2 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX2
112 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
113 BEN n 24 Amberyard Indiana Rose *** 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira Abs
114 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
115 BEN n 24 Glamkitty Giorgio Armani 3 Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
116 BLH n FI*Duketin Lumikki 3 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
117 BLH a Arvin Rover Cat Kiseleva's Home 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
118 BLH e SE*OneWish Sir Lancelot 3 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB NOM
119 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
119 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
120 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Bumblebee 3 Naaras 7 (CH) Nowak Robert EX1 CACIB BIV
121 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Octane 3 Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
122 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 4 (GIP) Nowak Robert EX1 CAPS
123 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra 3 Uros 6 (IP) Nowak Robert EX1 CAGPIB BIV NOM
124 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Cliffjumper 3 Uros 10 (KAS) Nowak Robert EX1 CAP
125 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Starscream 3 Naaras 10 (KAS) Nowak Robert EX1 CAP
126 BLH ny 11 Your Majesty Golden Ironhide 3 Uros 3 (GIC) Nowak Robert EX1 CACS BIV NOM BIS
127 BLH ny 11 Ivo von Burg Weißensee*D 3 Uros 7 (CH) Nowak Robert EX1 CACIB
128 BLH ny 11 Silver Bastet Jasmine 3 Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
129 BLH n 03 FI*Ullukan Mighty Mega Flip 3 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
130 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
131 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus 3 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
132 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sulo Villeeni 3 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
133 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Gamemaster 3 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC BIV NOM
134 BML I / BML as 11 31 FI*Kissamummon Juhlatuuli 3 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
135 BML I / BML ns 12 31 FI*Kimuli's Vanilla Sky 3 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
136 BML II / BML gs 11 FI*Kimuli's Lips Don't Lie 3 Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
137 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM NOM BIS
138 BSH a FI*Feronian Pearl 3 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena Abs
139 BSH a FI*Ruusutarhan Cordelia 3 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 NOM
140 BSH a FI*Noor's Ludvig 3 Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM
141 BSH b FI*Aurantia's Lightning 3 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira Abs
142 BSH d FI*Aurantia's Aldebaran 3 Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM NOM BIS
143 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Kudra Magdalena KM NOM
143 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
144 BSH ns 11 FI*Menzoberanzan's Moonstar 3 Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
145 BSH ns 11 EE*Bianka Silversnow Coat 3 Naaras 8 (PR) Nowak Robert EX1 CAPIB
146 BSH e 03 LV*Langewald Magic Nicholas 3 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
147 BSH h 03 FI*Aurantia's Underneath the Stars 3 Naaras 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
148 BSH j 02 LV*Langewald Magic Olivia 3 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
149 BUR n FI*Ninelli's Kookospallo 3 Uros 10 (KAS) Nowak Robert EX1 CAP
150 BUR b FI*Pardofelis Älskling Immacolata 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
151 BUR b FI*Ninelli's Nesquik 3 Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
152 BUR c DK Calia cat's Jack Sparrow 3 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
153 BUR f FI*Mama-Alcialon Jammaileva Jannika 3 Naaras 8 (PR) Nowak Robert EX1 CAPIB
154 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 1 (SC) Nowak Robert KM
155 BUR h FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess 3 Naaras 10 (KAS) Nowak Robert EX1 CAP
156 EUR a FI*Katinhännän Daltonin-muori 3 Naaras 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
157 EUR g FI*Kissakallion Sandra 3 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
158 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Gregory Peck 3 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
159 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
159 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
160 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Neo 3 Uros 7 (CH) Kudra Magdalena Abs
161 EUR ns 24 FI*Pikku-Piun Toivo 3 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena Abs
162 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB
162 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
163 MAN 51-52 / MAN ns 09 51 FI*Touchant Joyau Maximum 3 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
164 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 1 (SC) Nowak Robert KM NOM
165 OCI n 24 FI*Moosegrove Charlie Brown 3 Uros 7 (CH) Nowak Robert EX1 CACIB
166 OCI n 24 FIN*Moosegrove Herói Honrado 3 Uros 2 (SP) Nowak Robert KM
166 OCI n 24 FIN*Moosegrove Herói Honrado 3 Uros 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1
167 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Nowak Robert KM
168 OCI b 24 FI*Moosegrove Filip 3 Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1 NOM
169 OCI o 24 FI*Moosegrove Dallas 3 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 NOM
170 SIN FI*Anjupia's Nelka Naomi Naná 3 Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1 NOM BIS
171 SIN FI*Anjupia's Fennella Felia Felicity 3 Naaras 6 (IP) Nowak Robert EX1 CAGPIB NOM
172 SRL I / SRL n FI*Be-Curly The World is Not Enough 3 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
173 SRL II / SRL c 09 FI*Cisciscats DaCapo 3 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
174 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB NOM
175 SRL III / SRL fs FI*Be-Curly Dance of Dragons 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
176 SRL IV / SRL d 03 FI*Be-Curly You Know My Name 3 Uros 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
177 SRL V / SRL ns 11 FI*Cisciscats Hermione 3 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
178 SRL VII / SRL g 33 Gekkola Cats Carla Carolina 3 Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
179 SRL VII / SRL e 33 FI*AleVuollan Agile Asllak 3 Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC BIV
180 SRL VII / SRL a 33 FI*AleVuollan Acute Amanda 3 Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
181 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dorothe Star 3 Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
182 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dina The Diva 3 Naaras 7 (CH) Nowak Robert EX1 CACIB
183 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 8 (PR) Nowak Robert EX1 CAPIB
184 SRS II / SRS n 02 62 Lucy Shillana*PL 3 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB NOM
185 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
186 HCL Justus Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1
187 HCL Essi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 2
187 HCL Essi Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Nowak Robert 2
188 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM
188 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Nowak Robert 1 NOM BIS
189 HCS Safira Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1
190 HCS Kalle Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
191 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 2
191 HCS Elis Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Nowak Robert 1 NOM
202 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne ACL IV, ACL VI, MCO I, MCO II, MCO IX, MCO VIII, NFO III, NFO VI, SIB III, SIB VII, HCL, HCS 42
Fonsén Mira NEM I (13c), MCO VII (13c), ACL XI, MCO IV, MCO V, NEM II, NFO II, NFO V, SIB VI, BEN n 24, BLH a, BLH e, BSH b, BSH e 03, BUR c, EUR a 22, EUR f 24, EUR g, MAN 51-52, SRL II, SRL III, SRS II 44
Kudra Magdalena ACS II, ACS IV, ACS VI, MCO III, MCO VI, NFO VIII, SIB V, BLH e 03, BLH n, BLH n 03, BML I, BSH a, BSH d, BSH f, BSH h 03, BSH j 02, EUR a, EUR n 03, EUR ns 22, EUR ns 24, OCI o 24, SRL I, SRL V, SRS IX, VET 2 43
Nowak Robert BLH ns 11, BLH ny 11, BML II, BSH ns 11, BUR b, BUR f, BUR h, BUR n, OCI b 24, OCI n 24, SIN, SRL IV, SRL VII, SRS I, VET Kotikissat 36
Paloluoma Anne ACS X, MCO VII, NEM I, NFO IV, SIB IV, SIB VIII, VET 3 37
5 tuomaria.