Omakissa
RUROK 26.8.2018 122 kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 26.8.2018 Loppuu 26.8.2018
Ilmoittautuminen alkaa 15.6.2018 Ilmoittautuminen loppuu 5.8.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 17.8.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI9242100010068730
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka KoiraKeidas Vantaanpuistotie 29, 01730 Vantaa
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: KoiraKeidas Vantaanpuistotie 29, 01730 Vantaa

Näyttelyluokat 1-17.
 Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä.
Eläinlääkärin tarkastus suoritetaan pistokokein.

Leimakortteja hyväksymme 1 / päivä/ talous. Ne tulee lähettää heti näyttelysihteerille.
Kati Nieminen Luisukatu 4 a 1, 33240 Tampere. Merkitse korttiin kissan nimi ja omistaja.

Näyttelypäällikkö: Jukka Laine puh.0449306273
Näyttelysihteeri: Kati Nieminen Luisukatu 4 a 1, 33240 Tampere, puh. 0407761395
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttelyasioita.

Palkinnot: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi 0500856380
Rotu ja myyntipöydät: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi puh.0505111399
Raha-asiat: Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi puh.0505111399
Assistentit: Marko Lahtinen nebbis@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä). Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Muutokset:
Vain väri ja luokkamuutokset on mahdollisia 1.8.2018 jälkeen. Jo tehtyihin ilmoituksiin muutokset 5€/ muutos. Muutokset osoitteeseen info@rurok.fi. Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 68 64 0 0 4
2 61 59 0 0 2
3 67 66 0 0 1
4 123 113 0 0 10
Kotikissat 19 19 0 0 0
Yhteensä 338 321 0 0 17

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me 1 Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
2 EXO f FI*Cherish's Raspberry 1 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
3 EXO n 22 Ayser's ZZ Top 1 Uros 12 (Pennut) Preiss Karl EX1 NOM BIS
4 EXO n 24 FI*Cherish's Nutmeg 1 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
5 EXO f 24 FI*Aamukasteen Cosmic Girl 1 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
6 EXO n 03 24 FI*Jewelstory Tonight Star 1 Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl Abs
7 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1 NOM BIS
8 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 5 (IC) Preiss Karl EX1 CAGCIB NOM
9 PER ns FI*Timanfaya The Power Of Love 1 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
10 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS NOM
11 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear 1 Uros 17 (Veteraani) Pahl Nurit 1 NOM BIS
11 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear 1 Uros 6 (IP) Preiss Karl EX1 CAGPIB NOM BIS
12 PER g 02 62 Sweetmarale's Bonjour 1 Naaras 7 (CH) Preiss Karl EX1 CACIB
13 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
14 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 3 (GIC) Preiss Karl EX1 CACS
15 RAG n Dollicious Drop Dead Gorgeous 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
16 RAG n FI*Snowrag Frisco Kid 1 Uros 10 (KAS) Preiss Karl EX1 CAP
17 RAG n FI*Lukanpuron Brenda 1 Naaras 17 (Veteraani) Pahl Nurit Abs
18 RAG a FI*Maplehill's Kingfisher 1 Uros 4 (GIP) Preiss Karl EX1 CAPS
19 RAG c FI*MistyNight Augustus 1 Uros 17 (Veteraani) Pahl Nurit 2
19 RAG c FI*MistyNight Augustus 1 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
20 RAG c Mokotuvan Nutukka Utuinen 1 Uros 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
21 RAG n 03 FI*Emija's Juliet 1 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
22 RAG n 03 FI*Maplehill's Tahoma 1 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
23 RAG n 04 FI*Darkie's Yume 1 Uros 5 (IC) Preiss Karl EX1 CAGCIB
24 RAG n 04 FI*Birrimirrin Ragit Romneya 1 Naaras 3 (GIC) Preiss Karl EX1 No Cert
25 RAG n 04 George Azure Eyes*PL 1 Uros 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC BIV
26 RAG a 04 PL*Ragissa Winnetou 1 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
27 RAG a 04 FI*Snowrag Rose Maylie 1 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
28 RAG a 04 FI*RoyalRose's Bertha 1 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 BIV NOM
29 RAG b 04 FI*Utuinen WowPaw Willie 1 Uros 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
30 RAG d 04 FI*Sunrunner's Jannon Jarlath 1 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
31 RAG f 03 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd 1 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
32 RAG g 03 FI*Midnightdolls A Little Darling 1 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
33 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 10 (KAS) Preiss Karl EX1 CAP
34 RAG a 04 21 Gayaneh Littorella igitur 1 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
35 RAG b 04 21 Lumenvalkean Felicity 1 Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 No Cert
36 RAG d 03 21 FI*Celestial's Here Until Forever 1 Uros 5 (IC) Preiss Karl EX1 CAGCIB
37 RAG e 03 21 FI*BlackRain's Miss Perfect 1 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
38 SBI n FI*Kujakeikarin Klotilda 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
39 SBI n EST*Audrey Herencia 1 Naaras 17 (Veteraani) Pahl Nurit 2
39 SBI n EST*Audrey Herencia 1 Naaras 2 (SP) Preiss Karl KM
40 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! 1 Naaras 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM
41 SBI a FI*Nalle-Puhin Brother Louie 1 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
42 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 5 (IC) Preiss Karl EX1 CAGCIB NOM BIS
43 SBI b EE*Iriana Alsiade's Fleur 1 Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
44 SBI c FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love 1 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS NOM
45 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
46 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
47 SBI f EE*Qween Stefani Klaudia 1 Naaras 5 (IC) Preiss Karl EX1 CAGCIB
48 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 17 (Veteraani) Pahl Nurit 3
48 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 4 (GIP) Preiss Karl EX1 CAPS
49 SBI g FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa 1 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
50 SBI g FI*Rais-Kis Top Secret 1 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
51 SBI h EE*Uumeko Girl Klaudia 1 Naaras 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
52 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Pahl Nurit 1 NOM
52 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Preiss Karl KM NOM BIS
53 SBI a 21 FI*Touchant Chance au Jeu 1 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
54 SBI a 21 FI*Adalgisa's Celia 1 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
55 SBI c 21 FI*Goldenwhite-Harmony Caramel 1 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
56 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Preiss Karl KM
57 SBI d 21 FIN*JoJon Wanzheng 1 Naaras 17 (Veteraani) Pahl Nurit 4
57 SBI d 21 FIN*JoJon Wanzheng 1 Naaras 4 (GIP) Preiss Karl EX1 CAPS
58 SBI e 21 FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
59 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ViggoCurl 2 Uros 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAP
60 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno 2 Uros 8 (PR) Saetre Raymond Alessandro Abs
60 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno 2 Uros 17 (Veteraani) Veland Anne Abs
61 ACS III / ACS a 24 FI*Trollin Kilu 2 Uros 9 (Avoin) Lubrano Robert Abs
62 MCO I / MCO n Corleone Melluandia*PL 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
63 MCO II / MCO a 09 PL*Dark Age Kongo 2 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1
64 MCO III / MCO n 22 FI*Kasmasiinin Daffy 2 Uros 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB NOM
65 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond 2 Naaras 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB
66 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 6 (IP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGPIB BIV NOM
67 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 6 (IP) Saetre Raymond Alessandro EX2
68 MCO III / MCO n 22 FI*Vuorensinen Alder 2 Uros 8 (PR) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAPIB
69 MCO IV / MCO n 09 22 DK Red Line's Zorba 2 Uros 5 (IC) Lubrano Robert EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
70 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 5 (IC) Lubrano Robert EX2
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Libbie Slow Bear 2 Naaras 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Leader Of Them All 2 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1 BIV
73 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Chief Crazy Bull 2 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX2
74 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Oh My Goddess 2 Naaras 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1
75 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 17 (Veteraani) Veland Anne 1 NOM BIS
75 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 2 (SP) Lubrano Robert KM NOM BIS
76 MCO V / MCO d 22 FIN*Kasmasiinin Virvatuli 2 Naaras 3 (GIC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CACS
77 MCO V / MCO d 22 FI*Haapamäen Clara Loviisa 2 Naaras 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
78 MCO V / MCO f 24 FI*Hemingway's Queen of Egypt 2 Naaras 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro Abs
79 MCO VI / MCO g 03 FI*Chamberlain Key to My Heart 2 Naaras 7 (CH) Lubrano Robert EX1 CACIB
80 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain No Connection 2 Naaras 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1
81 MCO VI / MCO d 09 22 UA*Monterini Bilbo 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1 BIV NOM
82 MCO VI / MCO f 09 23 FI*Stout-hearted Tazmin 2 Naaras 6 (IP) Lubrano Robert EX2
83 MCO VI / MCO f 03 24 Rio Rita Estate Pearls*RU 2 Naaras 6 (IP) Lubrano Robert EX1 CAGPIB NOM
84 MCO VII / MCO ns 22 FI*Pinewoods Cannonball 2 Uros 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
85 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 11 (Nuoret) Lubrano Robert EX1 NOM
86 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 3 (GIC) Saetre Raymond Alessandro Abs
87 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB NOM
88 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Fiona 2 Naaras 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1
89 NEM I / NEM a FI*NonServiam Ashen Cold 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAP
90 NEM II / NEM a 09 21 FI*Carnin Aerial Alkaline 2 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
91 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Lubrano Robert KM
92 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto 2 Uros 3 (GIC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CACS
93 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX2
94 NFO IV / NFO n 09 23 S*Viento's Snorlax 2 Uros 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB BIV
95 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Nalle-Puhin Ahti 2 Uros 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1 NOM BIS
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1 BIV
98 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Tähtitassun Hellä Lempi 2 Naaras 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1
99 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Hopeahännän Hattivatti 2 Uros 6 (IP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGPIB
100 NFO V / NFO f 22 S*Golden Oracle's Sweet Child O´Mine 2 Naaras 4 (GIP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAPS
101 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 5 (IC) Lubrano Robert EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
102 NFO VI / NFO d 03 FI*Haaveeni Balder 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
103 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Haaveeni Freija 2 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
104 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Hopeahännän Tanhupallo 2 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert EX2
105 NFO VII / NFO ds 24 SE*Prana's Goldfinger 2 Uros 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
106 NFO VII / NFO ns 24 FI*Hopeahännän Hymypoika 2 Uros 8 (PR) Lubrano Robert EX1 CAPIB
107 NFO VII / NFO es S*Uncut Diamond Wiska 2 Naaras 6 (IP) Lubrano Robert EX1 CAGPIB
108 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke 2 Naaras 4 (GIP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAPS NOM BIS
109 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Magellan 2 Naaras 3 (GIC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CACS
110 SIB III / SIB n 24 FI*Taigatassun Menninkäinen 2 Uros 9 (Avoin) Lubrano Robert EX1 CAC
111 SIB III / SIB n 24 FI*Bmy-Moumou Molly Brown 2 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
112 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Ninatte's Bighearted 2 Naaras 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1 NOM BIS
113 SIB VI / SIB f 09 FI*Taigatassun Kipinätär 2 Naaras 9 (Avoin) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAC
114 SIB VI / SIB d 03 24 FI*Taigatassun Kikimora 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAP
115 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Bmy-Moumou Midnight Melba 2 Naaras 12 (Pennut) Lubrano Robert EX1
116 BEN n 24 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT 3 Uros 4 (GIP) Reijers Eric EX1 CAPS
117 BEN n 24 32 S*Leopardettes Geronimo 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
118 BEN n 24 33 FI*Hopeahännän Elsa Glitter 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
119 BLH n Dusado's Marc-Marie 3 Uros 4 (GIP) Reijers Eric EX1 CAPS
120 BLH n FI*Safra's Cecily Parsley 3 Uros 10 (KAS) Reijers Eric EX1 CAP
121 BLH a Evetta Alex Yanagrad Moor*RU 3 Naaras 9 (Avoin) Reijers Eric EX1 CAC
122 BLH b Dusado's O'Malley 3 Uros 4 (GIP) Reijers Eric EX1 CAPS
123 BLH c Rozehip's Smalltown Boy 3 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
124 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 3 (GIC) Reijers Eric EX1 CACS
125 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 3 (GIC) Reijers Eric EX1 CACS
126 BML I / BML ns 11 31 ES*Bellabonny Sylvana 3 Naaras 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB
127 BML I / BML bs 11 31 FI*Kimuli's Secret Melody 3 Naaras 7 (CH) Reijers Eric Abs
128 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Spring Breeze 3 Naaras 9 (Avoin) Reijers Eric Abs
129 BML I / BML cs 12 31 FI*Kimuli's Crystal Rose 3 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1
130 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Enigma 3 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX1 BIV
131 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Hornell Henry 1 NOM BIS
131 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Reijers Eric KM
132 BSH w 62 N'Ice Bear from Town-House*D 3 Uros 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB NOM BIS
133 BSH n FI*Feronian Gaia 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
134 BSH a FI*Ruusutarhan Tilde 3 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
135 BSH a FI*Ruusutarhan Prospero 3 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
136 BSH b FI*Saranellan Joliet 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
137 BSH e FI*Ruusutarhan Ulrico Cremoso 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
138 BSH f FI*Ruusutarhan Matilde 3 Naaras 2 (SP) Reijers Eric KM NOM BIS
139 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Hornell Henry 3
139 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 4 (GIP) Reijers Eric EX1 CAPS
140 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Hornell Henry 2
140 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
141 BSH j FI*SpecialOrder's Lilac Haze 3 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
142 BSH p FI*Gimmie's Magnanimous 3 Uros 4 (GIP) Reijers Eric EX1 CAPS
143 BSH p FI*SpecialOrder's Saturn 3 Uros 6 (IP) Reijers Eric EX1 CAGPIB
144 BSH d 24 FI*Coventry's Vernon 3 Uros 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB
145 BUR n FI*Ninelli's Dali's Design 3 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
146 BUR n FI*Feirefiz Phantom Divine 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
147 BUR n FI*Feirefiz Ravenlight 3 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 BIV NOM
148 BUR n Tamarin Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
149 BUR a FI*Oliivian Daredevil 3 Uros 9 (Avoin) Reijers Eric EX1 CAC
150 BUR b BW Richie Rich Magic Valley*RU 3 Uros 11 (Nuoret) Reijers Eric Abs
151 BUR b Uslada Magic Valley*RU 3 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX1 NOM BIS
152 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Reijers Eric KM NOM
153 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
154 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM BIS
155 BUR g FI*Karvanverran Ifigeneia 3 Naaras 5 (IC) Reijers Eric Abs
156 CHA FI*Kattskogens Willhelm 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
157 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Bianca 3 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS NOM
158 EUR a 23 FI*Himmelintähden Ellinoora 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
159 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Reijers Eric KM
160 EUR e 23 FI*Himmelintähden Elastinen 3 Uros 9 (Avoin) Reijers Eric EX1 CAC
161 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
162 EUR f 23 FI*Kontukatin Amanda 3 Naaras 3 (GIC) Reijers Eric EX1 CACS
163 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
164 EUR as 23 EE*Blueberry Wildstar 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
165 EUR es 24 FI*Himmelintähden Et 3 Uros 10 (KAS) Reijers Eric EX1 CAP
166 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM NOM BIS
167 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM NOM
168 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai 3 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
169 OCI n 24 Zayenah Kangaroo Paws 3 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
170 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Reijers Eric KM NOM
171 OCI b 24 S*John-Johns Tahir Elci 3 Uros 5 (IC) Reijers Eric EX1 CAGCIB
172 OCI b 24 FI*Moosegrove Quinn 3 Naaras 12 (Pennut) Reijers Eric EX1 BIV
173 OCI ns 24 FI*Somalinnan Iris 3 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
174 SIN RO*Mireille Alice in Wonderland 3 Naaras 11 (Nuoret) Reijers Eric EX1 NOM BIS
175 SRL I / SRL a Psipsina Moro 3 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
176 SRL II / SRL a 03 Katrin's Curly Onix Blue 3 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
177 SRL III / SRL d 22 FlodoCats Alejandro 3 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
178 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Hornell Henry KM BIV NOM
179 ABY n FI*Nebuankhet I found Serenity 4 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB NOM
180 ABY n FI*Omanion Galanthus nivalis 4 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB
181 ABY n Chardryn von Kalimdor*CH 4 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
182 ABY n FI*SaltNPepper Chunky Monkey 4 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
183 ABY n Taco Villa's Honey Ryder 4 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 NOM
184 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 4 Uros 17 (Veteraani) Stoop Wendel 2
184 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 4 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM
185 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Stoop Wendel 1 NOM BIS
186 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 5 (IC) Pahl Nurit EX1 CAGCIB
187 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 10 (KAS) Pahl Nurit EX1 CAP NOM
188 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB NOM
189 ABY o FI*Nebuankhet Captain John Carter 4 Uros 2 (SP) Veland Anne KM NOM
190 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 4 (GIP) Veland Anne EX1 CAPS NOM
191 ABY ns Cinderella El Marees*CH 4 Naaras 9 (Avoin) Stoop Wendel EX1 CAC
192 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Hornell Henry KM NOM BIS
193 CRX II / CRX a 01 64 FI*Framillan Elämä on nyt eikä muistoissa 4 Naaras 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
194 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun 4 Naaras 12 (Pennut) Pahl Nurit Abs
195 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*FunkyJam's Not like The other girls 4 Naaras 12 (Pennut) Stoop Wendel Abs
196 DRX I / DRX c FI*Avariel Obi Banoffi 4 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
197 DRX I / DRX n FI*Berry's Dazzling Diamond 4 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX2
198 DRX I / DRX n EE*X-Paroni Masterpiece 4 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 BIV
199 DRX I / DRX a FI*Åbodas Kaya 4 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
200 DRX I / DRX a Elfinrex Acer Nikoense 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
200 DRX I / DRX a Elfinrex Acer Nikoense 4 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX3
201 DRX I / DRX n FI*Berry's Dark Devil 4 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP BIV
202 DRX I / DRX n FI*Pihlajan Immo-Nestori 4 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX2
203 DRX II / DRX n 09 FI*Berry's Flirting Felix 4 Uros 12 (Pennut) Veland Anne EX1
204 DRX III / DRX f Iskra's Ilona 4 Naaras 11 (Nuoret) Stoop Wendel EX1 NOM
205 DRX IV / DRX d 09 Thor Ardenia*PL 4 Uros 9 (Avoin) Veland Anne Abs
206 DRX V / DRX ns 24 FI*Mirexin Pepper Boy 4 Uros 10 (KAS) Veland Anne Abs
207 DRX VI / DRX n 03 24 Curly Time Zacharias 4 Uros 12 (Pennut) Veland Anne EX1
208 DRX VII / DRX n 32 Bindy Applause 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
208 DRX VII / DRX n 32 Bindy Applause 4 Naaras 5 (IC) Stoop Wendel EX1 CAGCIB BIV
209 DRX VII / DRX n 32 FI*Berry's Don After Dark 4 Uros 9 (Avoin) Stoop Wendel EX1 CAC
210 DRX VII / DRX a 33 FI*Åbodas Leia 4 Naaras 9 (Avoin) Stoop Wendel EX1 CAC
211 DRX VII / DRX n 31 FI*Berry's Flaming Fortune 4 Naaras 12 (Pennut) Stoop Wendel EX1
212 OLH o 24 FI*Noxx Guardian Angel 4 Uros 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
213 OLH r 03 FI*Galene's Erica Spiculifolia 4 Naaras 10 (KAS) Pahl Nurit Abs
214 OLH h 03 24 FI*Jalecat's TeitMeistäKauniin 4 Naaras 10 (KAS) Stoop Wendel EX1 CAP NOM
215 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 3 (GIC) Pahl Nurit EX1 CACS NOM BIS
216 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 12 (Pennut) Pahl Nurit EX1 NOM
217 OSH b FI*Vintterin Lenita Miinantytär 4 Naaras 9 (Avoin) Stoop Wendel EX1 CAC
218 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 1 (SC) Stoop Wendel KM BIV NOM
219 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line 4 Naaras 3 (GIC) Stoop Wendel EX1 CACS
220 OSH f FI*Hunajahipun Hienohelma 4 Naaras 11 (Nuoret) Stoop Wendel EX1
221 OSH f FI*BlackDevil's Speak Of The Devil 4 Naaras 12 (Pennut) Stoop Wendel EX1
222 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Pahl Nurit KM NOM
223 OSH h FI*Eirenen Shufflin Over 4 Naaras 12 (Pennut) Pahl Nurit EX1
224 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
224 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Veland Anne KM
225 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1 NOM
226 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Veland Anne KM
227 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
227 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku 4 Uros 5 (IC) Pahl Nurit EX1 CAGCIB
228 OSH b 22 FI*Nazarlik Gloriana 4 Naaras 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1 NOM BIS
229 OSH b 24 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika 4 Uros 9 (Avoin) Stoop Wendel EX1 CAC NOM
230 OSH b 24 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika 4 Uros 9 (Avoin) Stoop Wendel EX2
231 OSH b 24 FI*Vintterin Hilma Miinantytär 4 Naaras 9 (Avoin) Stoop Wendel EX1 CAC
232 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 12 (Pennut) Stoop Wendel EX1
233 OSH b 24 HU*Shagio-Chen Satra 4 Naaras 12 (Pennut) Stoop Wendel EX1 BIV NOM BIS
234 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 1 (SC) Pahl Nurit KM
235 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 3 (GIC) Pahl Nurit EX1 CACS
236 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine 4 Uros 6 (IP) Pahl Nurit EX1 CAGPIB
237 OSH d 24 HU*Imladris Indil Hapci 4 Uros 2 (SP) Stoop Wendel KM
238 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
238 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 6 (IP) Stoop Wendel EX1 CAGPIB
239 OSH d 24 FI*Ori-Katin Crackerjack 4 Uros 8 (PR) Stoop Wendel EX1 CAPIB BIV NOM
240 OSH f 22 FI*Hunajahipun Hupakko 4 Naaras 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
240 OSH f 22 FI*Hunajahipun Hupakko 4 Naaras 13c (Määrittely) Veland Anne OSH f 22
241 OSH f 24 FI*Crystal-Sun Aurinko 4 Naaras 11 (Nuoret) Stoop Wendel EX1
242 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
243 OSH b 03 Ardales Elois Agraciado 4 Uros 12 (Pennut) Veland Anne EX1 NOM
244 OSH b 03 22 FI*Sultsinan Hugo Boss 4 Uros 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
245 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi 4 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB BIV
246 RUS FI*Harmuan Aloisia Allegra 4 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
247 RUS FI*Bessemjanka's Viking Siggy 4 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry Abs
248 RUS S*Sirius Moonlight and Roses 4 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
249 RUS FI*Albergan Meriusva 4 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 NOM
250 RUS FI*Hana-Bi Blossom 4 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX2
251 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
252 SIA n FI*Twist-Tiramisun Essentia 4 Naaras 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
253 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 4 (GIP) Pahl Nurit EX1 CAPS NOM BIS
254 SIA a FI*Selcouth Acacia 4 Naaras 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
255 SIA a FI*Plan-A Furrnando Valenzuela 4 Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
256 SIA a FIN*Kelmikerhon Tarot 4 Naaras 2 (SP) Veland Anne Abs
256 SIA a FIN*Kelmikerhon Tarot 4 Naaras 17 (Veteraani) Stoop Wendel Abs
257 SIA d 21 FI*EdaM's Dicaprio 4 Uros 12 (Pennut) Veland Anne EX2
258 SIA f FI*Kaspektin Kasipusi 4 Naaras 3 (GIC) Veland Anne EX1 CACS
259 SIA f FI*Hunajahipun Hallaruusu 4 Naaras 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
259 SIA g FI*Hunajahipun Hallaruusu 4 Naaras 13c (Määrittely) Veland Anne SIA f
260 SIA h FI*Ori-Katin Sheena Is A Punk Rocker 4 Naaras 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
261 SIA b 21 Lumoexpress Mila 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
261 SIA b 21 Lumoexpress Mila 4 Naaras 8 (PR) Stoop Wendel EX1 CAPIB
262 SIA d 21 FI*Hunajahipun Herrasmies 4 Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
262 SIA d 21 FI*Hunajahipun Herrasmies 4 Uros 13c (Määrittely) Veland Anne Abs
263 SIA d 21 FI*Crystal-Sun Leonardo 4 Uros 12 (Pennut) Veland Anne EX1 BIV
264 SIA n 03 FI*Ori-Katin Big John Duncan 4 Uros 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
265 SOM n FI*Amajan Prozio Prospero 4 Uros 9 (Avoin) Veland Anne Mitätöity Mitätöity
266 SOM n FI*Amajan Queran Quercina 4 Naaras 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
267 SOM o FI*Amajan Remo Remberto 4 Uros 11 (Nuoret) Pahl Nurit EX1
268 SOM ns S*Saivokattens Hopea Fina-Anselmiina 4 Naaras 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
269 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie 4 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
270 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Xanthus 4 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 BIV
271 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX2
272 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
272 SPH IV / SPH f 01 62 Newans Melissa 4 Naaras 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB NOM BIS
273 SPH IV / SPH f 02 64 FI*Evilurbastet Miranda 4 Naaras 6 (IP) Veland Anne EX1 CAGPIB
274 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
275 SPH V / SPH d 03 32 Av Ljusalfheim Zephyr 4 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
276 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hobbitqueen's Sirius 4 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
277 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 BIV
278 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM NOM
279 HCL Jeremias Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Krogh Minna 1 NOM
280 HCL Josefiina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Krogh Minna 1 NOM BIS
280 HCL Josefiina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Stoop Wendel 1 NOM BIS
281 HCL Noora Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Stoop Wendel 2
281 HCL Noora Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Krogh Minna 2
282 HCS Caesar Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Stoop Wendel 1 NOM
282 HCS Caesar Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Saetre Raymond Alessandro 2
283 HCS Veikko Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Saetre Raymond Alessandro 1 NOM
284 HCS Kerttuli Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz 2
285 HCS Ninni Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Stoop Wendel 3
285 HCS Ninni Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz 4
286 HCS Timantti Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz 1 NOM BIS
286 HCS Timantti Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Stoop Wendel 4
287 HCS Viivi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz 3
288 HCS Ella Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz Arvosteltu
289 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Stoop Wendel Abs
289 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz Abs
290 HCS Olli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Saetre Raymond Alessandro Abs
291 HCS Oskari Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Saetre Raymond Alessandro 3
320 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hornell Henry ABY n, CRX I, DRX I, RUS, SPH II, SPH V, VET 3 33
Krogh Minna BEN n 24 32, BEN n 24 33, BLH c, BSH a, BSH b, BSH e, BSH g, BSH j, BSH n, BUR d, BUR n, CHA, CYM 51-52, EUR a 23, EUR f 22, EUR f 24, KOR, MAN 51-52, OCI n 24, OCI ns 24, SRL I, SRL II, SRL III, HCL 32
Lubrano Robert ACS III, MCO I, MCO II, MCO IV, MCO VI, MCO VIII, NEM II, NFO II, NFO VI, NFO VII, SIB III, SIB VIII 28
Pahl Nurit ABY a, CRX II, CRX IV, OLH r 03, OSH b 03 22, OSH b 22, OSH c 24, OSH f 22, OSH h, OSH n, OSH p 25, SIA n, SIA n 03, SOM o, VET 1 28
Preiss Karl EXO n, EXO n 03 24, EXO n 22, PER a, PER e 02 62, PER g 02 62, RAG a, RAG b 04, RAG b 04 21, RAG d 03 21, RAG n, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI b, SBI d 21, SBI e, SBI f, SBI h, SBI n 29
Pruchniak Ireneusz EXO f, EXO f 24, EXO n 24, PER g 03, PER n 22, PER ns, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG c, RAG d 04, RAG e 03 21, RAG f 03, RAG g 03, RAG n 03, SBI a, SBI a 21, SBI c, SBI c 21, SBI d, SBI g, HCS 34
Reijers Eric BEN n 24, BLH a, BLH b, BLH n, BML I, BSH d, BSH f, BSH p, BSH w 62, BUR a, BUR b, BUR g, EUR d 24, EUR e 23, EUR es 24, EUR f 23, OCI b 24, SIN 32
Saetre Raymond Alessandro ACL III, ACS V, MCO III, MCO V, MCO VII, NEM I, NFO IV, NFO V, NFO VIII, SIB II, SIB IV, SIB VI, HCS 33
Stoop Wendel ABY ns, CRX VIII, DRX III, DRX VII, OLH h 03 24, OSH b, OSH b 24, OSH d 24, OSH f, OSH f 24, SIA b 21, VET 4, VET Kotikissat 32
Veland Anne SIA d 21 (13c), OSH f 22 (13c), SIA g (13c), ABY o, DRX II, DRX IV, DRX V, DRX VI, OLH o 24, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 03, SIA a, SIA d 21, SIA f, SIA h, SOM n, SOM ns, SPH IV, VET 2 31
10 tuomaria.