Kes-Kis 15.2.2015 Jyväskylä
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 15.2.2015 Loppuu 15.2.2015
Ilmoittautuminen alkaa 6.11.2014 Ilmoittautuminen loppuu 16.1.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.1.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jyväskylä
Toimihenkilöt Sunnuntain 15.2. osalta ilmoittautumista on jatkettu 16.1.2015 asti.
12.1.-16.1.2015 välillä ilmoittautumisen maksuksi eivät käy leimakortit.
Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä ja maksukuitti näyttelymaksusta tulee lähettää sähköisesti näyttelysihteerille osoitteeseen susanna.piispanen@keskis.net välittömästi ilmoittautumisen yhteydessä. Mikäli kuittia ei toimiteta pikaisesti, kissaa ei hyväksytä näyttelyyn.


Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja rotupöydät: Sanna Snellman-Junna,
sanna.snellman.junna@gmail.com, puh. 040 964 744 (iltaisin)
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net
osoite: Pappilantie 8 a 2, 40900 Säynätsalo
puh: 0503286888 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Raha-asiat: Päivi Tammelin, paivi.tammelin@keskis.net

Pääassistentti: Josefiina Huhta-aho, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Lisätietoa näyttelykutsusta: http://www.kissaliitto.fi/site/media/2014/11/Killeri2015.pdf

HUOM! Näyttelymaksun eräpäivä on näyttelyssämme sama kuin ilmoittautumispäivä! Viitenumeroa on ehdottomasti käytettävä.

Ilmoittautumisen peruuttaminen sähköpostilla näyttelysihteerille:
-Mikäli kissan ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppumista, palautetaan näyttelymaksusta 75%.
-Mikäli ilmoittautumista ei makseta, eikä peruuteta viimeiseen ilmoittautumispäivään mennessä, Kes-Kis laskuttaa näyttelymaksun
ilmoittaneelta kokonaisuudessaan.
-Mahdolliset eläinlääkärin- ja lääkärintodistukset tulee toimittaa helmikuun 2015 loppuun mennessä.

Maksu leimakortilla: Omakissassa maksutavaksi valitaan leimakortti ja leimakortti postitetaan
näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.

Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 11.1.2015 jälkeen.

Kes-Kis pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta
kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella.


Näyttelymaksu sisältää näyttelyluettelon ja ruusukkeet. Leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 59
2 91
3 41
4 69
Kotikissat 8
Yhteensä 268

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO f FI SK LO 14 Alsace Exotic Jitka Naaras Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB
Aftabi Top Spin of Siriuksen (PER n) x Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen (EXO fs)
3 EXO n 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Swanheart Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC NOM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
4 EXO n 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
5 PER n FI SRK LO FI*Kultaviiksen Don Juan Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Storm in a Teacup (PER fs)
6 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER d FI SRK LO 13 FI*Kultaviiksen Janis Joplin Naaras Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
8 PER d FI SRK LO 13 FI*Kultaviiksen Koh-I-Noor Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Tuitui Drawn In The Clouds (PER d)
9 PER d FI SK LO 14 FI*Kultaviiksen Magic Slim Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 BIV
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
10 PER d FIN SRK LO FIN*Kultaviiksen Axl Rose Uros Supreme Premior Stéphane Henry Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
11 PER f FI SRK LO 14 FI*Kultaviiksen Minnie Ripperton Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x FIN*Tuitui Drawn In The Clouds (PER d)
12 PER f FI SK LO 14 FI*KiSui Dov'e L'amore Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX2
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x FI*Kultaviiksen Janis Joplin (PER d)
13 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1 BIV NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
14 PER n 22 FI SK LO 14 PT*Kiyoko Kats Secret Love Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
PT*True Star's Wild Kiss (PER n 24) x PT*Kiyoko Kats Etty-P-Girl (PER n)
15 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB NOM BIS
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
16 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
17 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
18 PER f 03 FI SK LO 14 FI*KiSui All or Nothing Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 NOM
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x FI*Kultaviiksen Janis Joplin (PER d)
19 PER e 33 FIN SRK LO Almigry OK Corral Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM NOM BIS
Careyata's Linebacker (PER e 21 33) x Magic Moments Lapperla' (PER f 33)
20 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB NOM BIS
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
21 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Angelika Kneifel KM NOM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
21 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Minna Krogh 1 NOM BIS
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
22 ACL VI / ACL f 03 22 FI SK RX 14 White Star Iskra of Siriuksen Naaras Champion Angelika Kneifel EX1 CACIB
White Star Veterok (ACL ns 03 22) x ShiningCurl Joulukuusi (ACL fs 03 22)
23 ACL VIII / ACL ns 03 FI SRK LO 13 FI*Ramandan Renesmee Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x FI*Siriuksen EarthaKittCurl (ACL n 33)
24 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS NOM
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
25 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros International Premior Minna Krogh Abs
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
26 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
27 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 13 FI*Trollin Kuura Naaras Kastraatti Angelika Kneifel EX1 CAP NOM
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
28 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
28 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Siitos
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
29 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
30 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras Avoin Angelika Kneifel Abs
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
31 ACS VIII / ACS ns 09 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Angelika Kneifel EX1
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
32 MCO II / MCO n 03 FI SRK LO 14 Ghost Rider Tiili*PL Uros International Champion Angelika Kneifel EX1 CAGCIB
Pegaz Tiili*PL (MCO e 23) x Weleda Tiili*PL (MCO f 09)
33 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*Ameliinan Oswald Uros Champion Angelika Kneifel EX1 CACIB
King Kovu Silverbastis*PL (MCO n 09) x FI*Ameliinan Daimi (MCO n 09 24)
34 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Jethro Tull Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Spirit On My Mind (MCO n 22)
35 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Champion Minna Krogh EX1 CACIB BIV NOM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
36 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 14 S*Maffialigan's Vega Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
(N)Tojo Polaris Zane Lewis (MCO a 09 22) x S*Maffialigan's Zumma (MCO n 22)
37 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
38 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Frida Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
39 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
40 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS BIV
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
41 MCO IV / MCO n 09 23 FI SRK LO FI*Ameliinan Fara Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
King Kovu Silverbastis*PL (MCO n 09) x FI*Ameliinan Daimi (MCO n 09 24)
42 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Ameliinan Ringo Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Ameliinan Hyacinthe (MCO n 09 22)
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*NineTales Indiana Jones Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
45 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*NineTales Golden Boy Uros Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Mickey Rourke Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
47 MCO IV / MCO a 09 22 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's Gabriella Naaras Määrittely Elena Zagorskaya MCO a 09 22
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
48 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
49 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
50 MCO V / MCO d FI SK LO 14 FI*MaineQueen Midnight Special Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Winnercoons Johnny Jaguar (MCO ns 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
51 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Alessandro Botticelli Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
52 MCO V / MCO f FI SRK LO 13 FI*SwingPop Desafinado Naaras Kastraatti Minna Krogh Abs
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FIN*SwingPop Audrey Burn (MCO ns)
53 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Wild Flower Naaras Avoin Elena Zagorskaya Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
54 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*Luna-Purr Primadonna Girl Naaras Avoin Elena Zagorskaya Abs
FI*Marskin Clint Eastwood (MCO d 03 23) x Coonity Ylvie (MCO n 09 22)
55 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 14 FI*Marskin Greta Garbo Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Daybreak's Euphoria (MCO n 03 22) x FI*Alohacoons Brianna (MCO d 09 22)
56 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
57 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Minnie Driver Naaras Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP BIV NOM BIS
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
58 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Kastraatti Elena Zagorskaya EX2
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
59 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SRK LO S*Carpe Feline's Assidistra Naaras Kastraatti Elena Zagorskaya EX3
The Dorsai Hunters World Dravash (MCO ns 01 21) x S*Carpe Feline's Exigua Eleophora (MCO d 09 22)
60 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Grand International Champion Angelika Kneifel EX1 CACS
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
61 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
62 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*Maikkilan Natalie Naaras Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Marina (MCO fs 09)
63 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*NomenEst El Gringo Uros Pennut 4-7 kk Angelika Kneifel EX1 BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
64 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Michael Monroe Uros Kastraatti Angelika Kneifel EX1 CAP
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
65 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Halden coon's Zuzen Naaras Champion Stéphane Henry EX1 CACIB NOM
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Halden coon's Tara (MCO ns 09)
66 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
67 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 14 FI*NineTales Juggernaut Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV NOM
FI*NineTales Afrosamurai (MCO es 22) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
68 MCO VIII / MCO es 02 21 62 FI SRK LO FI*RoseLion's Bobbie James Uros Premior Stéphane Henry Arv. (out of competition)
FIN*MiuMix Snowballs of Fire (MCO w) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
69 MCO VIII / MCO es 03 24 FI SRK LO FI*RoseLion's Bashful Uros Premior Stéphane Henry EX1 CAPIB
FIN*MiuMix Snowballs of Fire (MCO w) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
70 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*Krysos All my Life Uros Champion Minna Krogh EX1 CACIB
Kittyup Avalanche (MCO w) x FIN*Krysos Magic (MCO n 23)
71 MCO IX / MCO w 64 FI SRK LO FI*Escape's Paloma Faith Naaras Grand International Premior Minna Krogh Abs
Dynamicats White Phantom (MCO w) x DK*Wytopitlock Leria Kersil (MCO g 22)
72 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO 14 FI*SwingPop Edvard Frieg Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*SwingPop Candela (MCO w)
73 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Champion Stéphane Henry EX1 CACIB NOM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
74 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Ninatte's Loveletter Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Ninatte's Deja Vu (NFO n 02 21)
75 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Ninatte's Fast Surprise Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
76 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Angelika Kneifel KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
77 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras International Champion Angelika Kneifel EX1 CAGCIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
78 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Angelika Kneifel KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
79 NFO IV / NFO n 03 23 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Klapi Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX3
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
80 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX2
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
81 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 BIV NOM
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
82 NFO VI / NFO f 02 63 FI SRK RX FI*Ninatte's Apricot Lady Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
83 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
84 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
85 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ka-Boom Boomerang Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Mirkulan Jim (NFO as) x FI*Mototassun OiliSaga-Ottilia (NFO n 24)
86 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SRK LO 14 Føniks Felis Jubatus Uros Champion Elena Zagorskaya Abs
Silver Spirit Felis Jubatus (NFO ns 09 23) x Lille Stjerne Felis Jubatus (NFO n 09 22)
87 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
88 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
89 RAG n FI SRK LO FI*Minipeikon Mooses Uros Champion Minna Krogh EX1 CACIB
FI*Ruuskatin Bashful Bachelor (RAG b 04) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
90 RAG n FI SRK LO 14 FI*Minipeikon Suklaa Susu Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
91 RAG n FI SRK LO 13 FI*Collicatin Mexican BigKiss Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
92 RAG a FI SK LO 14 S*Provinsia River's Sparkling Light Naaras Avoin Angelika Kneifel EX1 No Cert
S*Provinsia River's Crystal Rainman (RAG n) x S*Provinsia River's Angels Face (RAG a 04)
93 RAG a FIN SRK LO FIN*Mayapaw's Awesome Artemis Uros International Premior Angelika Kneifel EX1 CAGPIB
Gizmo Riegel-Raggies (RAG a 03) x FIN*Tammikatin Poutapilvi (RAG a 04)
94 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Grand International Champion Minna Krogh Abs
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
95 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Hawaji Sun Naaras Avoin Stéphane Henry Abs
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
96 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
97 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Don Luigi Uros Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Super Nova (RAG n 03)
98 RAG n 03 FI SK LO 14 Eulalie Jinelle Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC BIV
Eulalie Zavian Zazu (RAG a 03) x Eulalie Melody (RAG n 03)
99 RAG n 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Wilma Sollis Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM BIS
(N)Ragstar's Candyman, JW (RAG n 03) x S*Dan Dara's Naima Sollis of Diadems (RAG a 03)
100 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Nirvana Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX2
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's RussianRoulette (RAG n 03)
101 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM BIS
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
102 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Collicatin Kyle's Legacy Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX3
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Niiskuneiti (RAG n 04)
103 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Darkie's Kireina Koutei Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1 BIV
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x FI*Mayapaw's Popol Vuh (RAG n 04)
104 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elias Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX2
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
105 RAG n 04 FI SRK LO FI*Collicatin Rita Hayworth Naaras Kastraatti Angelika Kneifel EX1 CAP
S*Harmony BlueEye Jaxon (RAG n 03) x FI*Collicatin Hadise (RAG n)
106 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart Naaras Premior Angelika Kneifel EX1 CAPIB
FIN*Dollyblues Rhapsody In Blue (RAG a 03) x FIN*Dollyblues Satin Doll (RAG f)
107 RAG a 03 FI SRK LO FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Kylador Abacus (RAG a 03) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
108 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Ragedy's Diamonddust Denise Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
S*Stenstagårdens Thayer (RAG a 03) x NO*Chaviva Mi Diva (RAG a 04)
109 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 BIV NOM
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
110 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
111 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
112 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Nevilla's DivaDoll Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Ragmanstazz Lizzie (RAG a)
113 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 BIV
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
114 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Emma Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX2
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
115 RAG d 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Spicy Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry Abs
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
116 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Angelika Kneifel EX1 CACS NOM
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
117 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros International Champion Angelika Kneifel EX1 CAGCIB
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
118 SBI n FI SK LO 14 FI*Sydänyön Jo Vain! Naaras Pennut 4-7 kk Angelika Kneifel EX1
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Sydänyön Gut Gelungene (SBI a)
119 SBI n FIN SRK LO FIN*Tamus New Beetle Uros International Premior Angelika Kneifel EX1 CAGPIB
IDP*Backkara's Globetrotter (SBI n) x FIN*Tamus Jetta Jubilee (SBI g)
119 SBI n FIN SRK LO FIN*Tamus New Beetle Uros Veteraani Minna Krogh 3
IDP*Backkara's Globetrotter (SBI n) x FIN*Tamus Jetta Jubilee (SBI g)
120 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
121 SBI d FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Achy Breaky Heart Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP NOM BIS
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
122 SBI e FI SRK LO FI*Oreliinan Braveheart Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Mimitan Ewok (SBI n) x FI*Tamus Belvedere for A-K (SBI d)
123 SBI f FIN SRK LO FIN*Tassuliinin Dream Naaras Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
FIN*Tamus Oldsmobile (SBI d) x FIN*Tupasaaren Fransesca (SBI a)
124 SBI f FI SRK LO FI*Tamus Wildcat Naaras Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS NOM
Ike Ant Bwe Lay (SBI d) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
125 SIB I / SIB n FI SRK LO 14 NO*Tundrapaw's Dixie Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x NO*Tundrapaw's Afrodite (SIB n 24)
126 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
127 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
127 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
128 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS BIV NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
129 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Beautiful Lie Naaras Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
130 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 14 FI*Benmar's Elmeri Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
FI*Kestilinnan Väinö (SIB d 09 24) x FIN*Jokihelmi Benja (SIB f 23)
131 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesän lapsi Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX2
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
132 SIB III / SIB ny 24 FI SK RX 14 Ivolga Sibaris*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
133 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Amurin Kemuel Uros Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPIB
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
134 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Grand International Champion Angelika Kneifel EX1 CACS BIV NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
135 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK RX 14 FI*CottonPaw Aisha Canella Naaras Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Igora Oksana (SIB f 09)
136 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1 NOM
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
137 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX FI*Irvikissan Aether Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
Olgerd Marcell (SIB n 09) x FI*Metsälinnan Buffy Summers (SIB f 24)
138 SIB V / SIB f FI SRK LO FI*Jäälinnan Alisa Naaras Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
FIN*Amante's Joking Jasper (SIB n 09) x FIN*Kestilinnan Greta (SIB g 24)
139 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain Aladdin Sane Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC BIV
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
140 SIB V / SIB d 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
141 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX 14 FI*CottonPaw Arrow Curry Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP NOM
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Igora Oksana (SIB f 09)
142 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 14 FI*Taigatassun Cha-Cha Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*Goldenspot's Doron (SIB n 03 24) x FI*Taigatassun Afrodite (SIB f 09 24)
143 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
144 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 14 FI*Tuiskutassun Juttu-Liisa Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan ZuhinaLempi (SIB fs 24)
145 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK RX FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz Uros Supreme Champion Angelika Kneifel Abs
S*Lejongapet's Anton Antabus (TUV d) x FIN*Cesmes Adile Aysun (TUV d)
145 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK RX FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz Uros Veteraani Minna Krogh 2
S*Lejongapet's Anton Antabus (TUV d) x FIN*Cesmes Adile Aysun (TUV d)
146 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Supreme Champion Laura Scholten KM NOM
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
146 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
147 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros International Champion Laura Scholten EX2
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
148 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB BIV
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
149 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
150 ABY n FI SK LO 14 S*Prospero's Summer Beatrice Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten Abs
S*Skimmerdal's Lorenzo Lotus (ABY n) x S*Olvondalen's Lilium Omnia (ABY n)
151 ABY n FI SK LO 14 (N)Mayas Pride Maori Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 NOM
S*Aucuparia's Astrakan Gyllenkrok (ABY o) x (N)Mayas Pride Kenza (ABY n)
152 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Premior Laura Scholten EX1 CAPIB NOM BIS
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
153 ABY n FI SRK LO FI*Omanion al Ea Naaras Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
Ingave's Rosario (ABY n) x FIN*Silkkihienon Piae Cantiones (ABY n)
154 ABY a FI SK LO 14 S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
S*Primuz-Zezam Ozzcar (ABY a) x S*Skimmerdal's Amazing Amira (ABY p)
155 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten Abs
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
156 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
157 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB NOM
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
158 BEN n 22 31 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Luke Catwalker Uros Supreme Premior Carin Sahlberg KM NOM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
159 BEN n 24 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jackpot Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
160 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
160 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Natalia Sidorova 2
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
161 BML I / BML ns 11 31 FI SRK RX FI*Kissamummon Onnen hetki Uros Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
162 BRI c FI SRK RX 13 FI*Treselle's Utz von Trapp Uros Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC
Belten's Don Sebastian (BSH c) x Belten's Sofina (BSH o)
163 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
164 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Wintertime Love Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
165 BRI ns 11 FIN SRK RX EST*Harmony Devianti Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg Abs
Old Possum's Hopscotch (BSH ns 11) x EST*Beaty Devianti (BSH ns 11)
166 BUR b FI SRK LO 14 FI*AuroraAustralis Bon Scott Uros Avoin Carin Sahlberg EX2
FI*Tai-Hao Mocha Touch (BUR b) x Tangles Nellie (BUR n)
166 BUR n FI SRK LO 14 FI*AuroraAustralis Bon Scott Uros Määrittely Natalia Sidorova BUR b
FI*Tai-Hao Mocha Touch (BUR b) x Tangles Nellie (BUR n)
167 BUR n FI SK LO 14 FI*Shu-Shun Miu Miu Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Lilac's Dixieland Gumbo (BUR a) x FI*Shu-Shun Kepeä Geisha (BUR n)
168 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
168 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Natalia Sidorova 1 NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
169 BUR n FI SRK LO FI*AuroraAustralis Kaiser Sosé Uros Premior Carin Sahlberg Abs
FI*Oliivian Xerxes (BUR n) x Tangles Nellie (BUR n)
170 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
171 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
171 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Veteraani Natalia Sidorova 3
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
172 BUR c FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Bad Ass Uros Avoin Carin Sahlberg Abs
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
173 BUR f FI SRK LO 14 FI*Cattish Lucy van Pelt Naaras Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FI*Cattish Magica De Spell (BUR f)
174 BUR f FIN SRK LO FIN*Katruskan Rocket Queen Naaras Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS NOM
FIN*Kaiuksen Boris Jr. (BUR e) x FIN*Katruskan Chelindrea (BUR n)
175 BUR f FI SRK LO FI*Cattish Magica De Spell Naaras Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
FI*Millamarin Hoo Moilanen (BUR n) x FIN*Cattish Unique Topaz (BUR j)
176 BUR g FI SRK LO 13 FI*Oliivian Äf-duuri Naaras Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB NOM BIS
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Zina Aberina (BUR e)
177 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
178 CRX I / CRX c FI SK LO 14 FI*Spectrolite Tulkoon rakkaus Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Spectrolite Tango Desiré (CRX b 03)
179 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
180 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros International Premior Laura Scholten EX1 CAGPIB
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
181 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odette Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
182 CRX IV / CRX f 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Maggie Greene Naaras International Champion Natalia Sidorova EX1 No Cert
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
183 CRX IV / CRX ds 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Horsmakiitäjä Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
184 CRX VI / CRX b 03 24 FI SRK RX 13 FI*Saca's High Note Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Aladdin of Royal Fleece (CRX b 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
185 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
186 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI SRK RX 14 FI*Lubavan Eleanor Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x FI*Lubavan Beatrice (CRX n 02)
187 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
188 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
188 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Natalia Sidorova 2
189 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM NOM BIS
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
190 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP NOM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
191 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
192 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM BIS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
193 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1 NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
194 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
195 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
196 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
196 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Veteraani Natalia Sidorova 1
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
197 OCI a 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Chili Naaras Avoin Carin Sahlberg Abs
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
198 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Billie Bound Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX2
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
199 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1 NOM BIS
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
200 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Bella Dorotea Naaras International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
201 OCI c 24 FI SRK LO FI*Sunny's Lavender Lily Naaras Premior Laura Scholten Abs
FIN*BlueNote Figlio della Notte (OCI a 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
202 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
203 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
204 RUS FI SRK LO 14 FI*Lolcat's Peter Pan Uros Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Lolcat's Meg (RUS )
205 RUS FI SRK LO FI*Lolcat's Amy Naaras Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP NOM
Iseneth v.d. Jeetzel (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
206 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Jomini Jazaria Naaras Avoin Carin Sahlberg Abs
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
207 SOM n FI SK LO 14 Foxgarden's Baron Barnsby (*D) Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg Abs
Foxgarden's Winter Whisky (*D) (ABY n) x Foxgarden's Qute Qalifé (*D) (SOM n)
208 SOM a FI SRK LO FI*Foxkiss Athene noctua Naaras International Champion Laura Scholten Abs
Voodoo av Sina Bass (N) (SOM n) x FIN*Kisompa's Dianna (SOM n)
209 SPH V / SPH a 32 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Topaz Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM NOM
S*Zeldtrix Bat out of Hell (SPH e 32) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
210 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Natalia Sidorova Abs
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
211 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
212 SPH V / SPH n 09 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
213 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
214 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
215 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1 NOM BIS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
216 OSH n FI SRK RX FI*Santuzzan O Marry Me! Naaras Supreme Premior Natalia Sidorova KM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
217 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
218 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Laura Scholten KM NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
218 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Natalia Sidorova 1 NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
219 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM NOM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
220 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros Champion Laura Scholten EX1 CACIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
221 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
222 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Premior Natalia Sidorova EX1 CAPIB
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
222 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
223 OSH b 22 FI SK LO 14 FI*Orifame Pirttihirmu Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM
Kaotik Kiwi Klassik (OSH b 22) x FIN*Orifame Dirlandaa (OSH a 24)
224 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros International Premior Laura Scholten EX1 CAGPIB NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
224 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Natalia Sidorova 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
225 OSH c 24 FI SRK LO 13 FI*Orifame Oikeinnurin Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Orifame Ilkamoiden (SIA c)
226 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
227 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC NOM BIS
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
228 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
229 PEB V / PEB b 33 FI SK RX 14 Vilnius BaldEra*LT Uros Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
Hollywood BaldEra*LT (PEB b 21 33) x Omega BaldEra*LT (PEB n)
230 SIA n FI SK LO 14 EE*Cepheus Siaoricat Uros Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
231 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
231 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
232 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros International Champion Laura Scholten Abs
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
233 SIA a FI SK LO 14 FI*Plan-A Isontalon Antti Uros Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 NOM
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
234 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
234 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
235 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kevätkaihonkukka Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
236 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1 BIV NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
237 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Aika Kelmi Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
238 SIA b 21 FI SK LO 15 (N)Attack's Icandy Uros Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC
Oralee Hidalgo (OSH n 24) x (N)Attack's Lil' Miss Diva (OSH c 24)
239 SIA d 21 FI SRK RX FI*Santuzzan On Your Toes Uros Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS NOM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
240 SIA j 21 FI SRK RX FI*Feanorian Dabria Naaras Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS
Syana Hans Heysen (OSH a 22) x FIN*Feanorian Cherry Clafoutis (SIA h)
241 SYS n 03 FI SRK LO FI*Keskimaan Hobbit Fosco Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS NOM BIS
FI*Keskimaan B Undomiel (SIA n) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
242 SYS n 03 FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
243 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Natalia Sidorova KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
244 HCL Hessu Uros Kotikissat Laura Scholten 1 NOM
245 HCL Kisvilli Uros Kotikissat Laura Scholten 2
246 HCL Miska Petruska Uros Kotikissat Laura Scholten 4
247 HCL Pösö Uros Kotikissat Laura Scholten 3
248 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Laura Scholten 1 NOM BIS
249 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Elena Zagorskaya 1 NOM BIS
250 HCS Jaki Uros Kotikissat Elena Zagorskaya 3
251 HCS Oswald Uros Kotikissat Elena Zagorskaya 2
268 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Henry Stéphane EXO n, EXO n 03, PER a 02 62, PER a 21 33, PER d, PER e 33, PER f 03, PER n 22 MCO VIII, NEM I, NFO IV, NFO VI, NFO VII, RAG d 04, RAG n 21, SBI e, SBI f, SIB V, SIB VI, SIB VII 40
Kneifel Angelika ACL III, ACL VI, ACS V, ACS VIII, MCO II, MCO VII, NFO III, RAG a, RAG f 03, RAG n 04, SBI n, SBI c, SIB IV, TUV d 61-63 Tuomarioppilas: Sara Viuha 32
Krogh Minna Kat 2 tark. ACL III, ACL VIII, ACS VII, MCO III, MCO V, MCO IX, NFO II, RAG n, RAG c, RAG a 03, RAG a 04, SBI n, SBI d, SIB I, TUV d 61-63, Kat 2 vet 37
Sahlberg Carin BEN n 22 31, BEN n 24 33, BML I, BRI ns 11, BUR n, BUR b, BUR c, BUR g, CHA , CRX III, CRX VI, CRX VIII, CRX IX, EUR n 24, EUR as 22, EUR w 62, MAN 51-52, OCI n 24, OCI a 24, OCI ns 24, SOM n Rinnakkaisarvostelu: Tuuli Larva 32
Scholten Laura Kat 3 tark. ABY n, ABY a, CRX II, OCI c 24, RUS, SOM a, OSH a, OSH n 24, OSH a 24, OSH c 24, OSH b 22, OSH n 03 24, PEB V, SIA a, SIA j 21, SYS n 03, HCL 38
Sidorova Natalia Kat 3 tark. ABY o, BRI c, BUR f, CRX I, CRX IV, EUR a 24, MAN 53, OCI b 24, SPH V, BAL b, OSH n, OSH n 25, OSH f 24, OHS a 25, OSH n 03 22, SIA n, SIA c, SIA b 21, SIA d 21, SYS b 03 Kat 3 vet, Kat 4 vet 41
Zagorskaya Elena Kat 2 tark. EXO f, EXO n 22, PER n, PER b, PER f, ACS III, MCO IV, VI, NFO VIII, NFO IX, RAG n 03, SIB III, HCS 42
7 tuomaria