Kes-Kis 14.2.2015 Jyväskylä
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 14.2.2015 Loppuu 14.2.2015
Ilmoittautuminen alkaa 6.11.2014 Ilmoittautuminen loppuu 11.1.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.1.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jyväskylä
Toimihenkilöt NÄYTTELY ON TÄYNNÄ!

Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja rotupöydät: Sanna Snellman-Junna,
sanna.snellman.junna@gmail.com, puh. 040 964 7447 (iltaisin)
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net
osoite: Pappilantie 8 a 2, 40900 Säynätsalo
puh: 050 328 6888 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Raha-asiat: Päivi Tammelin, paivi.tammelin@keskis.net

Pääassistentti: Josefiina Huhta-aho, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Lisätietoa näyttelykutsusta: http://www.kissaliitto.fi/site/media/2014/11/Killeri2015.pdf

HUOM! Näyttelymaksun eräpäivä on näyttelyssämme sama kuin ilmoittautumispäivä! Viitenumeroa on ehdottomasti käytettävä.

Ilmoittautumisen peruuttaminen sähköpostilla näyttelysihteerille:
-Mikäli kissan ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppumista, palautetaan näyttelymaksusta 75%.
-Mikäli ilmoittautumista ei makseta, eikä peruuteta viimeiseen ilmoittautumispäivään mennessä, Kes-Kis laskuttaa näyttelymaksun
ilmoittaneelta kokonaisuudessaan.
-Mahdolliset eläinlääkärin- ja lääkärintodistukset tulee toimittaa helmikuun 2015 loppuun mennessä.

La 14.2. järjestämme kolmen sukupolven epävirallisen lisäluokan. Luokkaan voi ilmoittaa kolme alenevassa polvessa olevaa kissaa (lapsi - vanhempi - isovanhempi). Kukin kissa voi kilpailla vain kerran sekä olla ilmoitettu viralliseen näyttelyluokkaan. Ilmoittautuminen erikoisluokkiin sähköpostilla näyttelysihteerille ennen näyttelyn ilmoittautumisajan päättymistä.
Luokkamaksu 10 euroa/arvostelu (kolmikko) maksetaan näyttelymaksun yhteydessä ja maksua ei palauteta.

Maksu leimakortilla: Omakissassa maksutavaksi valitaan leimakortti ja leimakortti postitetaan
näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.

Vain luokka- ja värimuutokset ovat mahdollisia 11.1.2015 jälkeen.

Kes-Kis pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta
kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella.

Näyttelymaksu sisältää näyttelyluettelon ja ruusukkeet. Leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 70
2 94
3 65
4 64
Kotikissat 10
Yhteensä 303

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO a FI SRK LO 13 FI*Mogi's Beau Bobby Uros Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
3 EXO f FI SK LO 14 Alsace Exotic Jitka Naaras Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
Aftabi Top Spin of Siriuksen (PER n) x Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen (EXO fs)
4 EXO n 22 FI SRK LO FI*Mogi's Mother Love Uros Grand International Champion Angelika Kneifel EX1 CACS NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
5 EXO n 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Swanheart Naaras Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
6 EXO d 22 FI SRK LO S*IxiDixi's Four Tops Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM NOM BIS
Gobo Fraggle de Abejar *ES (PER n 22) x S*IxiDixi's Fear no More (EXO f 22)
7 EXO n 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful Naaras Pennut 4-7 kk Angelika Kneifel EX2
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
8 EXO n 03 FI SK LO 14 FI*Mogi's Iggy Azalea Naaras Pennut 4-7 kk Angelika Kneifel EX1 NOM
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x S*Taragona's Electric Avenue (EXO f 03)
9 EXO d 03 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Stargazer Uros Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
10 EXO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FIN*Nipsu-Nappulan High Tech (PER a 01)
10 EXO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FIN*Nipsu-Nappulan High Tech (PER a 01)
11 PER a FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Skyfall Uros Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
N*Carrex Crème Cayden (PER e) x FI*Moondreamer's Joyride (PER ns)
12 PER a FI SK LO 14 FI*Moondreamer's Deep Blue Sea Naaras Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel Abs
FI*Moondreamer's Sweetheart (PER n 24) x S*Twice-As-Nice Nikita (EXO g)
13 PER d FI SK LO 14 FI*Kultaviiksen Magic Slim Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX2
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
14 PER d FI SK LO 14 FI*Mimosan Le Boy Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
15 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
16 PER ns FI SRK LO FI*Moondreamer's Joyride Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
PL*Almathea More Than U Want (PER ns) x FIN*Kuutsa's Come On Roses (PER ns 22)
17 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB NOM BIS
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
18 PER ns 22 62 FIN SRK LO FIN*Kuutsa's Come On Roses Naaras Grand International Champion Angelika Kneifel EX1 No Cert
Pajean's Trade World (PER ns 23) x FIN*Kuutsa's Jing and Jang (PER fs)
19 PER n 03 FI SK LO 14 FI*Dirlandan Midnight Star Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
20 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
21 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras International Champion Angelika Kneifel EX1 No Cert
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
22 PER n 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan Delilah Naaras International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
23 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
24 PER d 21 33 FI SRK LO 14 Colorolla Madlen Naaras Champion Angelika Kneifel EX1 CACIB NOM
Dabi White Rose of Colorolla (EXO d 33) x Sanvyr Cats Algeiba (PER e 21 33)
25 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Elena Zagorskaya KM NOM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
25 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Stéphane Henry 2
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
26 ACL VI / ACL f 03 22 FI SK RX 14 White Star Iskra of Siriuksen Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
White Star Veterok (ACL ns 03 22) x ShiningCurl Joulukuusi (ACL fs 03 22)
27 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras Grand International Premior Angelika Kneifel EX1 CAPS
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
28 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
29 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
30 ACS VIII / ACS ns 09 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
31 MCO I / MCO n FI SRK LO FI*Chamberlain Hunter's Moon Uros Grand International Premior Angelika Kneifel EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
32 MCO II / MCO n 03 FI SRK LO 14 Ghost Rider Tiili*PL Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB BIV
Pegaz Tiili*PL (MCO e 23) x Weleda Tiili*PL (MCO f 09)
33 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*Ameliinan Oswald Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
King Kovu Silverbastis*PL (MCO n 09) x FI*Ameliinan Daimi (MCO n 09 24)
34 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 14 FI*Tigerworld Kisses Of Fire Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
35 MCO II / MCO n 09 FI SK RX 14 FI*KorpiCoon's Ämmi Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
Shedoros Zorba (MCO n 09 22) x FI*KorpiCoon's Oliivi (MCO n)
36 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Jethro Tull Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Spirit On My Mind (MCO n 22)
37 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB BIV NOM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
38 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 14 S*Maffialigan's Vega Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
(N)Tojo Polaris Zane Lewis (MCO a 09 22) x S*Maffialigan's Zumma (MCO n 22)
39 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
40 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Frida Naaras International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAGPIB
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
41 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
42 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS BIV
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's X-Files Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
44 MCO IV / MCO n 09 23 FI SRK LO FI*Ameliinan Fara Naaras Avoin Stéphane Henry EX2
King Kovu Silverbastis*PL (MCO n 09) x FI*Ameliinan Daimi (MCO n 09 24)
45 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
46 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Ameliinan Ringo Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Ameliinan Hyacinthe (MCO n 09 22)
47 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Mickey Rourke Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP NOM
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
48 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO S*Carpe Feline's Zirenius Uros Kastraatti Stéphane Henry EX2
The Dorsai Hunters World Dravash (MCO ns 01 21) x S*Vassundas Rapunsel (MCO f 09 22)
49 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 13 FI*SolarWind's Dionysos Uros Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*SolarWind's Anukis (MCO fs 09 24)
50 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Alessandro Botticelli Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
51 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä Naaras Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
52 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*Enzahin Shades of Gray Naaras Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
S*Carpe Feline's Zirenius (MCO n 03 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
53 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Wild Flower Naaras Avoin Carin Sahlberg Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
54 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
55 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Minnie Driver Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX2
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
56 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP BIV NOM BIS
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
57 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SRK LO S*Carpe Feline's Assidistra Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX3
The Dorsai Hunters World Dravash (MCO ns 01 21) x S*Carpe Feline's Exigua Eleophora (MCO d 09 22)
58 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Avoin Minna Krogh EX2
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
59 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
60 MCO VII / MCO fs 22 FI SRK LO FI*Maikkilan Ilmatar Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
DK*AntoCat's Golden Silverboy (MCO ds 22) x FIN*Maikkilan Mimi (MCO ns)
61 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO 13 FI*CapitalCats Moonflower Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x Løve Hulen's Maybelline (MCO f 22)
62 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
63 MCO VIII / MCO es 02 21 62 FI SRK LO FI*RoseLion's Bobbie James Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
FIN*MiuMix Snowballs of Fire (MCO w) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
64 MCO VIII / MCO es 03 24 FI SRK LO FI*RoseLion's Bashful Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FIN*MiuMix Snowballs of Fire (MCO w) x FIN*SolarWind's Miranda (MCO g 22)
65 MCO IX / MCO w 64 FI SRK LO FI*Escape's Paloma Faith Naaras Grand International Premior Elena Zagorskaya Abs
Dynamicats White Phantom (MCO w) x DK*Wytopitlock Leria Kersil (MCO g 22)
66 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC NOM BIS
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
67 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Matilda Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
68 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Ninatte's Loveletter Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Ninatte's Deja Vu (NFO n 02 21)
69 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Ninatte's Fast Surprise Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 BIV NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
70 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM BIV NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
71 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
72 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 14 FI*Ka-Boom BadaBoom Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Mirkulan Jim (NFO as) x FI*Mototassun OiliSaga-Ottilia (NFO n 24)
73 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM BIV
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
75 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
75 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
76 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Pölli Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
77 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Tukki Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
78 NFO IV / NFO n 03 23 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Klapi Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
79 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX3
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
80 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM BIS
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
81 NFO VI / NFO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FI*Hopeahännän Fede Galizia (NFO g 03)
82 NFO VI / NFO f 02 63 FI SRK RX FI*Ninatte's Apricot Lady Naaras International Champion Minna Krogh EX2
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
83 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC BIV
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
84 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
85 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
86 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras Grand International Champion Angelika Kneifel EX1 CACS NOM
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
87 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ka-Boom Boomerang Uros Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
FI*Mirkulan Jim (NFO as) x FI*Mototassun OiliSaga-Ottilia (NFO n 24)
88 NFO VIII / NFO ds 09 22 FI SRK LO S*Cederskogens Max Magma Uros Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS NOM
(N)Mariskogens Cicer (NFO ns 22) x Ruby av Härjedalen (NFO g 09 22)
89 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SRK LO 14 Føniks Felis Jubatus Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Silver Spirit Felis Jubatus (NFO ns 09 23) x Lille Stjerne Felis Jubatus (NFO n 09 22)
90 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
91 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
92 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 14 FI*Hopeahännän Talvililja Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FIN*Hopeahännän Luminaria (NFO w)
93 RAG n FI SRK LO 14 FI*Minipeikon Suklaa Susu Uros Avoin Angelika Kneifel Abs
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
94 RAG n FI SRK LO FI*Lumikuu BonBon Naaras Kastraatti Angelika Kneifel EX1 CAP
FIN*Tuulikellon Big Boss (RAG a) x FIN*Lumikuu Astarte (RAG n)
95 RAG a FI SRK LO 13 FI*Lumikuu EinoLeino Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
FI*Emija's Adonis (RAG a 04) x FIN*Lumikuu Astarte (RAG n)
96 RAG a FIN SRK LO FIN*Mayapaw's Awesome Artemis Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB NOM
Gizmo Riegel-Raggies (RAG a 03) x FIN*Tammikatin Poutapilvi (RAG a 04)
97 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Grand International Champion Angelika Kneifel Abs
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
98 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Kastraatti Angelika Kneifel EX1 CAP
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
99 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Don Luigi Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Super Nova (RAG n 03)
100 RAG n 03 FI SK LO 14 Eulalie Jinelle Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
Eulalie Zavian Zazu (RAG a 03) x Eulalie Melody (RAG n 03)
101 RAG n 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Wilma Sollis Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 BIV NOM
(N)Ragstar's Candyman, JW (RAG n 03) x S*Dan Dara's Naima Sollis of Diadems (RAG a 03)
102 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Nirvana Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX2
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's RussianRoulette (RAG n 03)
103 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
104 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Collicatin Kyle's Legacy Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 BIV NOM
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Niiskuneiti (RAG n 04)
105 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Darkie's Kireina Koutei Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX3
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x FI*Mayapaw's Popol Vuh (RAG n 04)
106 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elias Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX2
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
107 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Lumikuu Ewerest Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Emija's Adonis (RAG a 04) x FIN*Lumikuu Astarte (RAG n)
108 RAG n 04 FI SRK LO FI*Collicatin Rita Hayworth Naaras Kastraatti Minna Krogh EX2
S*Harmony BlueEye Jaxon (RAG n 03) x FI*Collicatin Hadise (RAG n)
109 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Dollyblues PieceOfMyHeart Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP BIV NOM
FIN*Dollyblues Rhapsody In Blue (RAG a 03) x FIN*Dollyblues Satin Doll (RAG f)
110 RAG a 03 FI SRK LO FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe Uros International Champion Angelika Kneifel EX1 CAGCIB BIV NOM
Kylador Abacus (RAG a 03) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
111 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1 NOM
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
112 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
113 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
114 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1 BIV NOM
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
115 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Emma Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX2
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
116 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Erkatin Sulo-Elias Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Aune Amanda (RAG n)
117 RAG d 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Spicy Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel Abs
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
118 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
119 SBI n FI SRK LO 14 FI*Tamus Lancer Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Halipalleron Adventus (SBI a) x FI*Tamus Fury (SBI b)
120 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC NOM
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
121 SBI n FI SK LO 14 FI*Sydänyön Jo Vain! Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 BIV
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Sydänyön Gut Gelungene (SBI a)
122 SBI n FIN SRK LO FIN*Tamus New Beetle Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
IDP*Backkara's Globetrotter (SBI n) x FIN*Tamus Jetta Jubilee (SBI g)
122 SBI n FIN SRK LO FIN*Tamus New Beetle Uros Veteraani Stéphane Henry 3
IDP*Backkara's Globetrotter (SBI n) x FIN*Tamus Jetta Jubilee (SBI g)
123 SBI n FIN SRK LO FIN*Zhamanen Hurricane Naaras Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
Louie of Sembelance*N (SBI n) x FIN*Zhamanen Cheaha (SBI b)
123 SBI n FIN SRK LO FIN*Zhamanen Hurricane Naaras Veteraani Stéphane Henry 1
Louie of Sembelance*N (SBI n) x FIN*Zhamanen Cheaha (SBI b)
124 SBI a FI SK LO 14 Daphara's Nelis Uros Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1
D*Nino von Giesenwald (SBI a) x NL*Daphara's Hearts Desire Hannah (SBI a)
125 SBI a FIN SRK LO FIN*Tamus Celica Blue At Last Naaras Supreme Premior Angelika Kneifel KM NOM
FIN*Scaramir Boris (SBI a) x FIN*Kirakan Butterfly (SBI n)
125 SBI a FIN SRK LO FIN*Tamus Celica Blue At Last Naaras Veteraani Stéphane Henry 2
FIN*Scaramir Boris (SBI a) x FIN*Kirakan Butterfly (SBI n)
126 SBI a FI SRK LO FI*Tamus Viper Venturer Uros International Premior Angelika Kneifel EX1 CAGPIB
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x FIN*Tamus Baleno Bellet (SBI n)
127 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
128 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Belvedere for A-K Naaras Premior Stéphane Henry EX1 CAPIB
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Tamus Qashqai (SBI h)
129 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazerina Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS NOM BIS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
130 SBI f FIN SRK LO FIN*Tassuliinin Dream Naaras International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
FIN*Tamus Oldsmobile (SBI d) x FIN*Tupasaaren Fransesca (SBI a)
131 SBI f FI SRK LO FI*Tamus Wildcat Naaras Grand International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPS NOM
Ike Ant Bwe Lay (SBI d) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
132 SBI g FI SRK LO FI*Tamus Healey Naaras Champion Angelika Kneifel EX1 CACIB
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
133 SIB I / SIB n FI SRK LO 14 NO*Tundrapaw's Dixie Naaras Champion Angelika Kneifel EX1 CACIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x NO*Tundrapaw's Afrodite (SIB n 24)
134 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
134 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
135 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Beautiful Lie Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC NOM
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
136 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesän lapsi Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 BIV
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
137 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Amurin Kemuel Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
138 SIB III / SIB n 24 FIN SRK LO FIN*Amurin Lyydia Naaras Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP NOM
FIN*Villan Basisti (SIB a 23) x FIN*Amurin Claudia (SIB n 09 23)
139 SIB IV / SIB n 02 21 62 FI SRK LO 13 Kayo Rys od Królowych*PL Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB NOM
Rysio Lwie Serce Stashkot*PL (SIB n 03 24) x Oxana z Zimnej Krainy*PL (SIB n 03 24)
140 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK RX 14 FI*CottonPaw Aisha Canella Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Igora Oksana (SIB f 09)
141 SIB IV / SIB n 03 24 FI SRK RX 13 FI*Goldenspot's Doron Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP NOM
Amur (SIB n 03 24) x FIN*Amurin Johanna (SIB n 23)
142 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX FI*Irvikissan Aether Uros Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS
Olgerd Marcell (SIB n 09) x FI*Metsälinnan Buffy Summers (SIB f 24)
143 SIB V / SIB f FI SRK LO FI*Jäälinnan Alisa Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS
FIN*Amante's Joking Jasper (SIB n 09) x FIN*Kestilinnan Greta (SIB g 24)
144 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain Aladdin Sane Uros Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
145 SIB V / SIB d 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
146 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan Tähtönen Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 BIV
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
147 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX 14 FI*CottonPaw Arrow Curry Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Igora Oksana (SIB f 09)
148 SIB VI / SIB f 09 24 FI SRK LO CH*Lukijn's Vera Naaras International Champion Angelika Kneifel EX1 CAGCIB
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
149 SIB VI / SIB d 03 23 FIN SRK LO FIN*Amurin Hiskia Uros Kastraatti Angelika Kneifel EX1 CAP
FIN*Amurin Esra (SIB n 09 22) x FIN*Amurin Ávila (SIB f 09 23)
150 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros Avoin Angelika Kneifel EX1 CAC
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
151 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 14 FI*Tuiskutassun Juttu-Liisa Naaras Nuoret 7-10 kk Angelika Kneifel EX1
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan ZuhinaLempi (SIB fs 24)
152 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SRK RX FI*Lumikissan Diiva Naaras Champion Angelika Kneifel EX1 CACIB
S*Nikopeja's Korsak Kasianovich (SIB d 09 23) x FIN*Lumikissan Unelma (SIB fs 03 24)
153 SIB VIII / SIB fs 09 FI SRK LO Zabava Girasole Naaras Avoin Angelika Kneifel Abs
Oblomov-Yurik Fialka*RU (SIB ns 03 24) x Driada Girasole (SIB fs 24)
154 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Auriga Uros Pennut 4-7 kk Angelika Kneifel EX1
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
155 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Angelika Kneifel EX1 BIV NOM
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
156 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK RX FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM
S*Lejongapet's Anton Antabus (TUV d) x FIN*Cesmes Adile Aysun (TUV d)
156 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK RX FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz Uros Veteraani Stéphane Henry 1 NOM BIS
S*Lejongapet's Anton Antabus (TUV d) x FIN*Cesmes Adile Aysun (TUV d)
157 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Supreme Champion Natalia Sidorova KM
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
157 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
158 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB BIV
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
159 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros International Champion Natalia Sidorova EX2
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
160 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
161 ABY n FI SK LO 14 (N)Mayas Pride Maori Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
S*Aucuparia's Astrakan Gyllenkrok (ABY o) x (N)Mayas Pride Kenza (ABY n)
162 ABY n FI SRK LO FI*Laire Valar Lorien Uros Grand International Premior Natalia Sidorova Abs
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Laire Meleth Bein (ABY n)
163 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
164 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras International Champion Sara Ojaniemi Abs
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
165 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
165 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Carin Sahlberg 2
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
166 BEN n 22 CattiCartano Sherrywood *** Naaras Avoin Natalia Sidorova Abs
CattiCartano Snow Mountain Prince (BEN n 24 33) x CattiCartano Jasum (BEN n 24)
167 BEN n 24 FI SRK LO 14 Tamleopardens Hypnotic Poison Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
Tamleopardens Pure Poison (BEN n 24) x Tamleopardens Gucci (BEN n 24)
168 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1 NOM BIS
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
169 BEN n 22 31 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Luke Catwalker Uros Supreme Premior Natalia Sidorova KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
170 BEN n 22 33 CattiCartano Nectar D'Or *** Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x FIN*CattiCartanon Jungle Love (BEN n 24)
171 BRI n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
172 BRI n FI SRK RX 13 FI*Coventry's Gardenia Naaras Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP NOM BIS
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FI*Coventry's Daybreak (BSH f)
173 BRI c FI SRK RX 14 FI*Coventry's Iowa Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
174 BRI g FI SRK RX 14 FI*Coventry's Heather Naaras Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FIN*Sinisilkin Inkivääri (BSH g)
175 BRI h FI SK LO 14 FI*Coventry's Lily-Rose Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
176 BRI f 22 FI SRK LO 14 FI*Coventry's Joy Naaras Avoin Natalia Sidorova Abs
S*Palace&Main's What if (BSH n 22) x FI*Coventry's Daybreak (BSH f)
177 BRI ns 11 FI SRK RX S*Pymans Joe Cool Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS BIV
S*Pymans Sir Eliot (BSH ns 11) x S*Kristallkattens Silverblue Olivia (BSH ns 11)
178 BRI ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Avoin Laura Scholten EX1 CAC
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
179 BRI ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kissanminttu Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
180 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
181 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
182 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten Abs
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
183 BRI ns 11 FIN SRK RX Petit Prince vum Rousegaard*CH Uros Supreme Premior Laura Scholten KM
Silver Kiparis no Demetra*LV (BSH ns 11) x Melusina vum Rousegaard*CH (BSH ns 11)
184 BRI ns 11 FIN SRK RX EST*Harmony Devianti Naaras Supreme Premior Laura Scholten Abs
Old Possum's Hopscotch (BSH ns 11) x EST*Beaty Devianti (BSH ns 11)
185 BRI ns 11 FI SRK LO FI*Gnome's Britannia Silver Uros Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
185 BSH ns 11 FI SRK LO FI*Gnome's Britannia Silver Uros Siitos
Petit Prince vum Rousegaard*CH (BSH ns 11) x EST*Harmony Devianti (BSH ns 11)
186 BUR n FI SK LO 14 FI*Seirene Rafiki Uros Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 NOM
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
187 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Laura Scholten KM NOM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
187 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Carin Sahlberg Arvosteltu
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
188 BUR a FI SRK LO FI*Mabelle Azura Naaras Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
FI*Millamarin Hoo Moilanen (BUR n) x FI*Pardofelis Mirage (BUR n)
189 BUR b FI SRK LO 14 FI*Almond's Domino Uros Avoin Sara Ojaniemi EX2
FI*Tai-Hao Mocha Touch (BUR b) x FI*Almond's Åsa Pumpulipilvi (BUR c)
190 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
191 BUR b FI SRK LO 14 FI*Beneloben Edison Eddie Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi Abs
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
192 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
192 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Veteraani Carin Sahlberg 2
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
193 BUR b FIN SRK LO FIN*Shu-Shun Misty Dawn Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB BIV
Isä-Brownin Icy Star (BUR n) x FIN*Arkhitekton Keichline (BUR n)
193 BUR b FIN SRK LO FIN*Shu-Shun Misty Dawn Naaras Veteraani Carin Sahlberg 4
Isä-Brownin Icy Star (BUR n) x FIN*Arkhitekton Keichline (BUR n)
194 BUR b FI SRK LO FI*Aficats Don't Mess With ME! Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*Mama-Alcialon Diamond Diva (BUR f)
194 BUR b FI SRK LO FI*Aficats Don't Mess With ME! Uros Siitos Sara Ojaniemi
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*Mama-Alcialon Diamond Diva (BUR f)
195 BUR c FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Bad Ass Uros Avoin Sara Ojaniemi Abs
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
196 BUR c FI SRK LO 14 FI*TribeChristal's Angus Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
197 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX2
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
198 BUR c FI SRK LO 14 FI*TribeChristal's Ninive Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC BIV NOM
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
199 BUR c FI SRK LO 14 FI*Beneloben Elegant Eugeny Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX2
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
200 BUR c FI SRK LO FI*Almond's Åsa Pumpulipilvi Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP NOM
FI*Oliivian Wagner (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
201 BUR c FI SRK LO 14 FI*Beneloben Enjoy Emely Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
202 BUR d FI SRK LO FI*Ninelli's Pink Pride Uros Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS
FIN*Arkhitekton Art Deco (BUR n) x FIN*Almond's Simonina (BUR g)
203 BUR f FI SRK LO 14 FI*Cattish Lucy van Pelt Naaras Champion Laura Scholten EX1 CACIB
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FI*Cattish Magica De Spell (BUR f)
204 BUR f FIN SRK LO FIN*Almond's Pikku Myy Naaras Veteraani Carin Sahlberg 1
FIN*Almond's Orlando Bloom (BUR n) x S*Velvetyhill Chantelle (BUR g)
204 BUR f FIN SRK LO FIN*Almond's Pikku Myy Naaras Supreme Premior Laura Scholten KM
FIN*Almond's Orlando Bloom (BUR n) x S*Velvetyhill Chantelle (BUR g)
205 BUR f FI SRK LO FI*Cattish Magica De Spell Naaras Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
FI*Millamarin Hoo Moilanen (BUR n) x FIN*Cattish Unique Topaz (BUR j)
206 BUR j FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Tia Dalma Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1 NOM BIS
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
207 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
207 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Veteraani Carin Sahlberg 3
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
208 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
209 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
210 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI SRK RX 14 FI*Lubavan Eleanor Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x FI*Lubavan Beatrice (CRX n 02)
211 EUR ns FI SRK RX Alma Naaras Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS
212 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
213 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Natalia Sidorova Abs
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
214 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Laura Scholten KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
215 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Laura Scholten KM NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
216 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
216 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Veteraani Carin Sahlberg 4
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
217 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Mr. Einstein Uros Kastraatti Laura Scholten Abs
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
218 OCI a 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Chili Naaras Avoin Laura Scholten Abs
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
219 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Billie Bound Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX2
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
220 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
221 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
221 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Carin Sahlberg 3
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
222 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Bella Dorotea Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
223 OCI c 24 FI SRK LO FI*Embrace Good King Wenceslas Uros Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS
Tribal Kermode (OCI b 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
224 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
225 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
226 RUS FI SRK LO 14 FI*Inkilee Dom Perignon Uros Avoin Natalia Sidorova Abs
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Zydroji feja*LT Faina (RUS )
227 RUS FI SRK LO 14 FI*Lolcat's Peter Pan Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP NOM
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Lolcat's Meg (RUS )
228 RUS FI SRK LO FI*Lolcat's Amy Naaras Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
Iseneth v.d. Jeetzel (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
229 SOM n FIN SRK LO FIN*Lamadegaan Bellezza Naaras Supreme Champion Laura Scholten Abs
FIN*Lamadegaan Aladdin (SOM n) x S*Windjammer's Quiz Kid (SOM n)
229 SOM n FIN SRK LO FIN*Lamadegaan Bellezza Naaras Veteraani Carin Sahlberg Abs
FIN*Lamadegaan Aladdin (SOM n) x S*Windjammer's Quiz Kid (SOM n)
230 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Avoin Laura Scholten EX1 CAC NOM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
231 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Laura Scholten KM NOM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
231 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Carin Sahlberg 1 NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
232 SPH II / SPH n 09 FIN SRK LO FIN*Hobbitqueen's Ace Of Spades Uros International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
Apriorinaked Bocaccio (SPH e) x Bemisu From Dream She Came (SPH n 09 21 33)
233 SPH IV / SPH f 03 FI SRK RX 13 Kaylee's Padme' Naaras International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB NOM
Skinzin Domino (SPH n 09) x Kaylee's Princess Leia (SPH f 01)
234 SPH V / SPH a 32 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Topaz Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM BIV
S*Zeldtrix Bat out of Hell (SPH e 32) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
235 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
236 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
237 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Avoin Sara Ojaniemi Abs
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
238 SPH V / SPH e 09 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Griddlebone Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
239 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
240 SPH V / SPH n 09 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
240 SPH V / SPH n 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Määrittely Carin Sahlberg SPH n 09 21 33
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
241 BAL w 67 FI SRK LO FI*Ballawhane Goewyn Naaras Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
FI*Willicon Lavacristallo (BAL w) x FI*Ballawhane Eboneeza (BAL n)
242 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
243 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Laura Scholten KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
244 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM BIS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
245 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
245 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Minna Krogh 1
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
246 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Supreme Champion Laura Scholten KM NOM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
247 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
248 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
249 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP NOM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
250 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
250 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Minna Krogh 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
251 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC NOM BIS
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
252 OSH n 03 24 FI SRK LO FI*Choose Xoo Cute To Be True Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
LV*Amicus Verus Voody (OSH n 24) x FI*Birregin FairyTail Tales (SIA f 02 21)
253 PEB V / PEB b 33 FI SK RX 14 Vilnius BaldEra*LT Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 No Cert
Hollywood BaldEra*LT (PEB b 21 33) x Omega BaldEra*LT (PEB n)
254 SIA n FI SK LO 14 EE*Cepheus Siaoricat Uros Avoin Laura Scholten EX1 CAC
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
255 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM BIV NOM BIS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
256 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
256 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
257 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros International Champion Sara Ojaniemi Abs
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
258 SIA a FI SK LO 14 FI*Plan-A Isontalon Antti Uros Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
259 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Supreme Champion Laura Scholten KM BIV
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
259 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
260 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kevätkaihonkukka Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
261 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
262 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Aika Kelmi Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
263 SIA b 21 FI SK LO 15 (N)Attack's Icandy Uros Avoin Laura Scholten EX1 CAC
Oralee Hidalgo (OSH n 24) x (N)Attack's Lil' Miss Diva (OSH c 24)
264 SIA d 21 FI SRK RX FI*Santuzzan On Your Toes Uros Grand International Premior Laura Scholten EX1 CAPS NOM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
265 SIA j 21 FI SRK RX FI*Feanorian Dabria Naaras Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
Syana Hans Heysen (OSH a 22) x FIN*Feanorian Cherry Clafoutis (SIA h)
266 SYS n 03 FI SRK LO FI*Keskimaan Hobbit Fosco Uros Grand International Champion Sara Ojaniemi EX1 CACS
FI*Keskimaan B Undomiel (SIA n) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
267 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Laura Scholten KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
268 HCL Roope Rommirusina Uros Kotikissat Stéphane Henry 1 NOM
269 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Stéphane Henry 1 NOM BIS
270 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Minna Krogh 1 NOM BIS
271 HCS Jaki Uros Kotikissat Minna Krogh 2
272 HCS Oswald Uros Kotikissat Minna Krogh 3
273 HCS Ukko Uros Kotikissat Minna Krogh Abs
273 HCS Ukko Uros Veteraani Stéphane Henry Abs
274 HCS Sanni Naaras Kotikissat Minna Krogh Abs
275 HCS Santtu Uros Kotikissat Minna Krogh 4
276 HCS Wilma Wilhelmiina Naaras Kotikissat Minna Krogh 1 NOM
303 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Henry Stéphane ACS III, ACS VII, MCO IV, MCO V, NFO III, RAG n 03, SBI c, SBI d, SIB III, Kat 2 vet, HCL, HC-vet 36
Kneifel Angelika EXO d 03 22, EXO f, EXO n 03, EXO n 22, PER a, PER d 21 33, PER f, PER f 03, PER ns 22 62, ACL VIII, MCO I, NFO VII, RAG n, RAG c, RAG n 21, RAG a 03, RAG d 04, SBI a, SBI g, SIB I, SIB VI, SIB VII, SIB VIII 37
Krogh Minna ACS VIII, MCO II, MCO VII, MCO VIII, NEM I, NFO VI, RAG n 04, SIB IV, HCS, Kat 4 vet 36
Ojaniemi Sara Kat 3 tark. ABY o, BRI c, BUR b, BUR c, CRX VIII, OCI b 24,SPH V, OSH n 24, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 22, OSH n 03 24, PEB V, SIA a, SIA j 21, SYS n 03 42
Sahlberg Carin Kat 3 tark. MCO VI, NFO IV, NFO VIII, NFO IX, RAG a, RAG f 03, SBI n, TUV d 61-63, Kat 3 vet 38
Scholten Laura BEN n 22 33, BRI ns 11, BUR n, BUR f, EUR as 22, OCI n 24, OCI a 24, OCI ns 24, SOM n, BAL b, BAL w 67, OSH n, OSH n 25, OSH n 03 22, SIA n, SIA c, SIA b 21, SIA d 21, SYS b 03 39
Sidorova Natalia ABY n, ABY a, BEN n 22, BEN n 24, BEN n 22 31, BRI n, BRI g, BRI h, BRI f 22, BUR a, BUR d, BUR j, CRX II, CRX VI, EUR ns, MAU ns, OCI c 24, RUS , SPH II, SPH IV Rinnakkaisarvostelu: Tuuli Larva 31
Zagorskaya Elena EXO n, EXO a, EXO d 22, EXO f 03 22, PER d, PER ns, PER a 02 62, PER a 21 33, PER n 03, PER n 22, PER n 33, ACL III, ACL VI, MCO III, MCO IX, NFO II, RAG a 04, SBI f, SIB V 37
8 tuomaria