ISROK 64. kansainvälinen kissanäyttely 30.11.2014
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 30.11.2014 Loppuu 30.11.2014
Ilmoittautuminen alkaa 5.9.2014 Ilmoittautuminen loppuu 2.11.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.11.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 360   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI4353970820046324
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Musti ja Mirri Areena, KUOPIO
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 040 549 2902, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Minna Leinonen, puh. 040 8408416, minna.leinonen@isrok.net
 
Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!

Lisätietoja

Näyttelyssä noudatetaan Kissaliton ja FIFe:n näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on pakollinen kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä. Kaikilla yli 10 kuukauden ikäisillä näyttelyyn osallistuvilla kissoilla on oltava mikrosiru ja mikrosirutodistus. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissa- lehdestä.

Häkkien koot ovat 65x65x56 cm, myös oman häkin on sovittava tähän tilaan! Oman tuplahäkin voi ilmoittaa vain mikäli siihen tulee vähintään kaksi arvostelussa olevaa kissaa. Häkit on valmiiksi numeroitu ja saman omistajan kissat sijoitetaan vierekkäin. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Kissat eivät voi yöpyä näyttelypaikalla.

Näyttelyyn ilmoittautumiset toivomme ensisijaisesti Omakissan kautta. Ilmoittautumispäivän jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net. Paperi-ilmoittautumiset osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Kuoressa tulee olla postileima viimeistään 31.10.2014.  Yhdistys pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella.

Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavalla laskulla. Paperilla ilmoittauduttaessa näyttelymaksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026, ISROKin jäsenet 0013. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumis- lomakkeen takapuolelle. Kaikki maksut yhdellä kuitilla! 

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa vai jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 54
2 89
3 60
4 61
Kotikissat 13
Yhteensä 277

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
2 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM BIS
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
3 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
4 PER as FI SK RX 14 My Fantasy's Ray Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Vaubernier's Henry of My Fantasy (PER as) x My Fantasy's Vanilla Sky (PER gs)
5 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
6 PER n 03 FI SRK LO FI*Shamirin Ärliga Älex Uros Avoin Vladimir Isakov Abs
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
7 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
8 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
9 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
10 PER n 03 24 FI SRK RX FI*Kissankäpälän Cupido Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FIN*Samettiturkin Lenni (PER d 24) x FIN*Amysantti Coconut Shake (PER f 03)
11 PER f 02 21 62 FI SRK LO FI*Mimosan If Only You Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
12 PER f 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Deluxe Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
13 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
14 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
15 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*Ameliinan Oswald Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
King Kovu Silverbastis*PL (MCO n 09) x FI*Ameliinan Daimi (MCO n 09 24)
16 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras Avoin Elena Noskova EX1 CAC
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
16 MCO n 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Wundervoll Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Escape's Arch Enemy (MCO a 03 22) x Justcoons Hera Luno (MCO n 09 22)
17 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Boom Kah Uros Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1 BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
18 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 14 FI*NineTales Isabelle Naaras Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
19 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's Gonzales Uros Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
20 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Indira Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
21 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM BIV NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
21 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Lene Glem 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
22 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Chamberlain New Edition Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x FIN*Chamberlain Stripes In Me (MCO n 09 22)
23 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX2
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
24 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
25 MCO III / MCO a 23 FI SRK LO 14 FI*DraCoon Julien Picasso Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FIN*Cherry's Maine Rania (MCO n)
25 MCO IV / MCO a 09 23 FI SRK LO 14 FI*DraCoon Julien Picasso Uros Määrittely Lene Glem MCO a 23 / MCO III
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FIN*Cherry's Maine Rania (MCO n)
26 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Monchacoon Elvis Isidor Uros Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
Isidor Iron of Arbor Vitae, CZ (MCO n 22) x FI*Monchacoon Betsy (MCO n 09 22)
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
28 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Avoin Youssef Khaled EX2
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
29 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Mickey Rourke Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
30 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's X-Files Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*NineTales If I Were a Boy Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 BIV NOM
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
32 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO PL*Dark Age Yilan Coon Uros Supreme Premior Youssef Khaled KM BIV NOM
Wistariantale Neytiri Darkage (MCO n 09 22) x PL*Dark Age Ranai Coon (MCO n 22)
33 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Bling Bling Uros Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Coraline Naaras International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
35 MCO IV / MCO a 09 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Walt Disney Uros Kastraatti Youssef Khaled EX4
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
36 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Kastraatti Youssef Khaled EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
37 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales E.T. Go Home Uros Kastraatti Youssef Khaled EX3
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
38 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*NineTales Golden Boy Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
39 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Golden Gibson Uros Avoin Youssef Khaled Abs
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x S*Sybo's Svea (MCO fs 09 23)
39 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Golden Gibson Uros Määrittely Lene Glem Abs
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x S*Sybo's Svea (MCO fs 09 23)
40 MCO V / MCO e 24 FI SRK LO 14 FI*Avericoon Fiona Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC BIV
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x Langstteich's Evviva Lorena (MCO g 22)
41 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Golden Gemma Naaras Avoin Youssef Khaled EX2
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x S*Sybo's Svea (MCO fs 09 23)
42 MCO V / MCO g 22 FI SRK LO Langstteich's Evviva Lorena Naaras Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
Langstteich's Wild Fire (MCO d) x Langstteich's WL'Evviva (MCO a 22)
43 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 14 Atrox Icestorm*PL Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 BIV
Fire Fox Melluandia*PL (MCO d) x Aberdeen Silver Night*PL (MCO f 22)
44 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
45 MCO V / MCO g 23 FI SRK LO 14 FI*Maikkilan Granite Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX2
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Montana (MCO f 22)
46 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
47 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Hexamore Truewoman Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled Abs
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
48 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 Heart Stealer Dark Tequila Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
PL*Tinwerina Leo Messi (MCO n 09 22) x Catyscoon Vanessa (MCO d 23)
49 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's Hurricane Jerry Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
FI*Daybreak's Before Darkness (MCO a 09 22) x Lykken Rosalyn By The Sea (MCO f 09 22)
50 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä Naaras Kastraatti Youssef Khaled EX2
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
51 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP BIV NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
52 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
53 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Golden Gilda Naaras Avoin Youssef Khaled Abs
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x S*Sybo's Svea (MCO fs 09 23)
54 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Minnie Driver Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
55 MCO VI / MCO g 02 63 FI SRK LO FI*Chamberlain Sweet Illusion Naaras Premior Youssef Khaled Abs
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Broken Dreams (MCO gs 02)
56 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Satinante's Tristan Fridolf Uros Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
C'Black Wolf Cabotcove Coon (MCO ns) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
57 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB BIV NOM
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
57 MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
58 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
59 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros Premior Lene Glem EX1 CAPIB NOM
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
60 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FelisaRosselini Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
61 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
62 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB BIV
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
63 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
64 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
65 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 14 FI*BellaAmare's Butterfly of Hope Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
66 MCO VIII / MCO ds 03 23 FI SRK LO 13 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros Kastraatti Lene Glem MCO d 03 23 / MCO VI
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
67 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Fast & Furious Uros Premior Lene Glem EX1 CAPIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
68 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Lolcat's Jack Uros Määrittely Lene Glem NFO n 09 / NFO II
FI*BlackOnyx Indigo (NFO n) x FIN*Lolcat's Padme (NFO f 24)
68 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Lolcat's Jack Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
FI*BlackOnyx Indigo (NFO n) x FIN*Lolcat's Padme (NFO f 24)
69 NFO II / NFO n 03 FI SRK LO S*Zygot's Mac Gregor Uros Grand International Champion Youssef Khaled Abs
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Zygot's Caramia Bambina (NFO n 09 24)
70 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Matilda Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
71 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
72 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Lene Glem KM NOM BIS
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
72 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Lene Glem 1 NOM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
73 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Lolcat's Rose Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
FI*BlackOnyx Indigo (NFO n) x FIN*Lolcat's Padme (NFO f 24)
74 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
75 NFO VI / NFO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB NOM BIS
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FI*Hopeahännän Fede Galizia (NFO g 03)
76 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
77 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 BIV
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
78 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 14 FI*Lolcat's Fauna Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
79 NFO VI / NFO f 02 21 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Indian Woman Naaras Premior Lene Glem EX1 CAPIB
FIN*Tähtitassun Hra Tossavainen (NFO n 09 24) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
79 NFO VI / NFO f 02 21 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Indian Woman Naaras Veteraani Lene Glem 2
FIN*Tähtitassun Hra Tossavainen (NFO n 09 24) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
80 NFO VIII / NFO ds 09 22 FI SRK LO S*Cederskogens Max Magma Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV
(N)Mariskogens Cicer (NFO ns 22) x Ruby av Härjedalen (NFO g 09 22)
81 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SRK LO FI*Katinkurun Katajanmarja Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM
FI*FoxyPaw's Dusty Miller (NFO ds 24) x FIN*Tähtitassun Purr Iina (NFO f 03 23)
82 NFO VIII / NFO es 03 24 FI SRK LO 13 FI*Hopeahännän Iorek Byrnison Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FI*Hopeahännän Fede Galizia (NFO g 03)
83 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SRK LO 14 Føniks Felis Jubatus Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Silver Spirit Felis Jubatus (NFO ns 09 23) x Lille Stjerne Felis Jubatus (NFO n 09 22)
84 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Elena Noskova KM NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
85 RAG n FI SRK LO 14 FI*Ruuskatin Same Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
FI*Ruuskatin Irish Tea (RAG n) x FI*Minipeikon Eloisa Eini (RAG a)
86 RAG a FI SRK LO Gayaneh Gratia Illa Naaras Grand International Champion Elena Noskova EX1 CACS BIV NOM
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
87 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
88 RAG a FI SK LO 14 FI*Erkatin Hupu Hildig Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1 NOM
FI*Shyshaman's Bluest Rivers (RAG a 04) x FI*Erkatin Saara Sylvia (RAG n)
89 RAG b FI SRK LO 14 FI*Ruuskatin Start A Fire Uros Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
FI*Ruuskatin Irish Tea (RAG n) x FI*Minipeikon Eloisa Eini (RAG a)
90 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
91 RAG c FI SRK LO Bobkatin Olive Oil Uros International Premior Elena Noskova EX1 CAGPIB NOM
S*Evenstar's Dusty of Oroonoko (RAG a 04) x Bobkatin Wenla (RAG c)
92 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
93 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
94 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Bella Luisa Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
95 RAG e 21 FI SRK LO Kin edler von den Lichtalben Uros International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB
The Cute Cats Fairy Prince (RAG n 04 21) x Ashanti Edle von den Lichtalben (RAG g 04)
96 RAG n 03 FI SRK LO FI*Tuulikellon Prime Time Uros Supreme Champion Youssef Khaled KM BIV NOM
S*Fyrpihl's Paradise Picasso (RAG n 03 21) x FI*Utuinen YoursSincerely (RAG n)
97 RAG n 03 FI SRK LO FI*Celestial's Louis Dieudonné Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
FIN*Celestial's Final Fantasy (RAG a 03) x S*Abayomis Kiki of Celestial's (RAG n)
98 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
99 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Wonderful Wille Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
FI*Collicatin White Diamond (RAG a 04) x FI*Collicatin Rita Hayworth (RAG n 04)
100 RAG n 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Wilma Sollis Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
(N)Ragstar's Candyman, JW (RAG n 03) x S*Dan Dara's Naima Sollis of Diadems (RAG a 03)
101 RAG n 04 FI SRK LO FI*Stardoll's Wind Warrior Uros Supreme Champion Lene Glem KM
FI*Utuinen Reko-Reckhart (RAG n 03) x FIN*Stardoll's Never Say Never (RAG n)
102 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
103 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Darkie's Kireina Koutei Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 BIV
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x FI*Mayapaw's Popol Vuh (RAG n 04)
104 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Desire Me Naaras Grand International Champion Lene Glem EX1 No Cert
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
105 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 NOM BIS
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
106 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Lene Glem KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
107 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Sweet Naaras Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
108 RAG a 04 FI SRK LO FI*Satinante's Don Cesar Uros Supreme Premior Elena Noskova KM
FIN*Operadoll's Endearing Edgar (RAG n 04) x FIN*Satinante's Donna Diana (RAG a 04)
109 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
110 RAG d 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Spicy Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
111 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
112 RAG g 04 FI SRK LO 14 FI*BlackRain's Accept Me As I Am Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
113 RAG a 03 21 FI SK LO 14 S*Gunbertus In Flames Uros Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
S*Gunbertus Ison (RAG a 03 21) x S*Gunbertus Euphoria (RAG a 04)
114 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Lene Glem KM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
115 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Champion Lene Glem EX1 No Cert
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
116 SBI a FI SRK LO FI*Zhamanen MT Bobby Orr Uros Supreme Premior Lene Glem Abs
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Tinkerbell (SBI g)
117 SBI a FIN SRK LO FIN*Recknagel Tairapänks Naaras Supreme Premior Lene Glem Abs
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FIN*Recknagel Fridakahlo (SBI b)
118 SBI c FI SRK LO FI*Zhamiran Mio El Diego Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
FIN*Cetulean I-white (SBI a) x FIN*Zhamiran Di San Topolino (SBI c)
119 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
120 SBI e FI SRK LO FI*Oreliinan Braveheart Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
FI*Mimitan Ewok (SBI n) x FI*Tamus Belvedere for A-K (SBI d)
121 SBI e FI SRK LO 14 FI*Aamentassu Cilo-Cilo Uros Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
FI*Oreliinan Braveheart (SBI e) x FI*Soleados Eleonora (SBI f 21)
122 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
123 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
124 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
125 SIB IV / SIB n 03 24 FI SRK RX 13 FI*Goldenspot's Doron Uros Kastraatti Lene Glem Abs
Amur (SIB n 03 24) x FIN*Amurin Johanna (SIB n 23)
126 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX FI*Irvikissan Aether Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
Olgerd Marcell (SIB n 09) x FI*Metsälinnan Buffy Summers (SIB f 24)
127 SIB VIII / SIB ns 03 FI SRK LO FI*Kesälän Unto Utelias Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
128 SIB IX / SIB w 62 FI SRK LO 14 FI*Valjallan Kuura Naaras Avoin Elena Noskova Abs
S*Zimas Eragon (SIB d 09) x S*Lince's Siringa di Sessans (SIB w)
129 ABY n FI SRK LO FI*Aurinkomäen Assi Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS BIV
FI*Omanion Cattail (ABY a) x FI*Bluestream's Giselle (ABY n)
130 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
131 ABY n FI SRK RX 14 FI*Amajan Junski Jalmiro Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
132 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
133 ABY a FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Great Gatsby Naaras Champion Petra Cerná EX1 CACIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
134 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
135 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
135 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Anna Wilczek 3
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
136 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Petra Cerná KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
137 BEN n 22 FI SRK LO EE*Esmeralda Maya Gold Naaras Grand International Premior Petra Cerná EX1 CAPS
EE*Maximus EL Zots Maya Gold (BEN n 24) x EE*Bagheera Solola Maya Gold (BEN n 22)
138 BEN n 24 FI SRK LO FI*Kissalehdon Kullat Nunu Naaras Grand International Premior Petra Cerná EX1 CAPS
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x EE*Esmeralda Maya Gold (BEN n 22)
139 BRI n FI SRK LO FI*SamBelle's Esper Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
140 BRI a FIN SRK LO FIN*Ferme Rosa Renata Naaras Kastraatti Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAP NOM
Ambassador von Luanda (BSH a) x Extasy of Nilfgaard*PL (BSH j)
141 BRI ns FI SRK LO S*British Dream's Sebastian Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
S*British Dream's Black String Solo (BSH n) x S*Razzlecat's Sweet Home Alabama (BSH ns 22)
142 BRI ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
143 BRI ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kissanminttu Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
144 BRI ns 22 62 FI SRK RX FI*Gimmie's Aristocracy Uros Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS
Schoko Mousse von Kamakura*CH (BSH b 22) x FIN*Ferme Her Royal Highness (BSH ns 22)
145 BRI ns 24 62 FI SRK LO FI*Gimmie's Pirates Ransom Uros Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS
FIN*Snow-Star's Daydreamer (BSH ns 22) x FIN*Snow-Star's Zuzu Grande (BSH j 24)
146 BUR n FI SRK LO FI*ZirCat's Grand Canyon Uros International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB
FIN*Pardofelis London Pride (BUR b) x FIN*ZirCat's Crimson Tide (BUR n)
147 BUR n FI SRK LO FI*Feirefiz Almost Easy Naaras International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB BIV
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x FIN*Belacane Lempi Sisko (BUR b)
148 BUR n FI SRK LO 14 FI*Arkhitekton Preludi Uros Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
FI*Kissmollin Bourree (BUR d) x FI*Bishamon JoJo Jaqueminot (BUR n)
149 BUR n FI SRK LO FI*AuroraAustralis Kaiser Sosé Uros Premior Petra Cerná EX1 CAPIB
FI*Oliivian Xerxes (BUR n) x Tangles Nellie (BUR n)
150 BUR b FI SRK LO FI*Shu-Shun Tulikukka Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC BIV
FI*AuroraAustralis Sovereign (BUR n) x FI*Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c)
151 BUR b FI SRK LO 14 FI*AuroraAustralis AccaDacca Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX2
FI*Tai-Hao Mocha Touch (BUR b) x Tangles Nellie (BUR n)
152 BUR b FI SRK LO 14 FI*Beneloben Edison Eddie Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
153 BUR b FI SRK LO 14 FI*Beneloben Excellent Evita Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
154 BUR c FI SRK LO FI*MunKisun Meukow for Cattish Uros Champion Petra Cerná EX1 CACIB BIV
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*MunKisun Jingle Bells (BUR n)
155 BUR c FI SRK LO FI*Shu-Shun Tulisuudelma Naaras Champion Petra Cerná EX1 CACIB
FI*Oliivian Wagner (BUR b) x FI*Shu-Shun Mystinen Mata Hari (BUR b)
156 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
157 BUR c FI SRK LO 14 FI*TribeChristal's Angus Uros Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
158 BUR c FI SRK LO 14 FI*Beneloben Elegant Eugeny Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1 BIV
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Beneloben Dalissia (BUR b)
159 BUR c FI SRK LO 14 FI*TribeChristal's Ninive Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX2
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x S*Alchymist's Secret Love (BUR j)
160 BUR c FIN SRK LO FIN*Shu-Shun Pisarro Uros International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Shu-Shun Misty Dawn (BUR b)
161 BUR e FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Jack Sparrow Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
162 BUR e FI SRK LO FI*Cattish Sweet Dreams Naaras Kastraatti Anna Wilczek Abs
FIN*Tai-Hao Jekku (BUR e) x FIN*Cattish Fort Charlotte (BUR j)
163 BUR h FI SRK LO FI*Beneloben Dawiina Naaras Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP
FIN*Belacane Ukkopekka (BUR b) x FI*Kaiuksen Filippa (BUR h)
164 BUR j FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Angelica Teach Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek Abs
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
165 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Veteraani Anna Wilczek 2
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
165 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
166 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Grand International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAPS
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
167 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
168 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB BIV
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
169 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
170 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
171 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odette Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1 NOM
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
172 CRX IV / CRX d 02 62 FI SRK LO 13 FI*Ronttilan Russian Roulette Uros Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
Bingo Jolly Rex (CRX d 03) x Nanook Straight Flush (CRX f 01)
173 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1 NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
174 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI SRK RX 14 FI*Lubavan Eleanor Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1 BIV
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x FI*Lubavan Beatrice (CRX n 02)
175 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quixotic Clown Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
176 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
177 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS NOM
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
178 DRX III / DRX g 24 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin Xeena Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Filiokkus (DRX n 24)
179 DRX III / DRX d FI SRK LO 13 FI*Riepujengin Babrika Uros Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Lady in Red (DRX ds 24)
180 DRX IV / DRX f 09 FI SK LO 14 S*Fiddlestix Marta Marmellata Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná Abs
FI*Riiviön Black Love (DRX n 09) x Koro's Nadia for Mirlain (DRX h 09 22)
181 DRX VI / DRX n 02 21 62 FI SRK LO 13 FI*Riepujengin Amiraali Uros Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Rin-Tin-Tin (DRX a 09 32)
182 EUR ns 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Unelma Naaras International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
FIN*Haukkapalan Digital (EUR ns 22) x FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu (EUR ns 24)
183 KBL I / KBL ns 24 FI SRK RX 13 FI*Miunmaan Aslan Uros Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
LV*Baltais Tigeris Incit's (KBL d 24) x Felicia Favorit Tails (KBL ns 09)
184 KBL IV / KBL fs 09 24 FI SRK RX 13 FI*Miunmaan Anastasia Naaras International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
LV*Baltais Tigeris Incit's (KBL d 24) x Felicia Favorit Tails (KBL ns 09)
185 KBL IV / KBL d 09 24 FI SRK RX 13 FI*Kuriton Baby Coco Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
Marmelad Island Julapp (KBL d 24) x Bobby Tail's Slavena (KBL fs 09 22)
186 KOR FI SRK LO 13 FI*Hovikissan Rhe-Mu Uros International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Hovikissan lek sawat (KOR )
187 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
188 KOR FIN SRK LO FIN*Hovikissan iat Jaao Naaras Supreme Premior Petra Cerná KM NOM BIS
FIN*Pipsa's Chaou-Nah (KOR ) x FIN*Seirene Amarindra (KOR )
189 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
190 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
191 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN SRK RX FIN*Deimos Guten Tag Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM
FIN*JoJon Xifoides Topaze (MAN a 24 51) x FIN*D'manns Eyes (MAN f 53)
191 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN SRK RX FIN*Deimos Guten Tag Uros Veteraani Anna Wilczek 4
FIN*JoJon Xifoides Topaze (MAN a 24 51) x FIN*D'manns Eyes (MAN f 53)
192 MAU ns FI SRK LO Mauland Gerizah Naaras International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
Consuelo Taharqa Star Cloud (MAU ns) x Ermouthis du Fort de la Bosse Marniere (MAU ns 24)
193 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ausare Baketamon Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
Aalspotz Amsu (MAU ns 24) x FI*Ausare Ayishah (MAU ns)
194 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
195 OCI a 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Chili Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 NOM
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
196 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Petra Cerná KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
197 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Petra Cerná KM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
197 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Anna Wilczek 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
198 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
199 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
200 OCI bs 24 FI SRK RX 13 FI*Silvercomet Midnight's King Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
Ozspots Sheelberight (OCI ns 24) x FIN*Silvercomet Audrey Hepburn (OCI b 24)
201 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
202 RUS FI SRK LO FI*Harmuan Belle Bärlein Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Blue-Bogomil v. Salzbachtal (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
203 RUS FI SRK LO 14 FI*Lolcat's Wendy Darling Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Lolcat's Meg (RUS )
204 RUS FI SRK LO 14 FI*Harmuan Niki Nallukka Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Janatuisen Daddy's Boy (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
205 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB NOM
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
205 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras Veteraani Anna Wilczek 1 NOM
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
206 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Petra Cerná KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
207 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
208 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Champion Petra Cerná EX1 CACIB
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
209 SOM n FI SK LO 14 Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Tamarakatz Chance-of-a-Lifetime (SOM n) x Tamarakatz Mayhem (SOM n)
210 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Ilfredo Idolo Uros Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
Foxgarden's Ulysses (SOM n) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
211 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Petra Cerná KM NOM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
211 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
212 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
212 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Anna Wilczek 3
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
213 SPH V / SPH a 32 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Topaz Uros Supreme Champion Argia Laura Burani Ferrari KM NOM
S*Zeldtrix Bat out of Hell (SPH e 32) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
214 BAL w 67 FI SRK LO FI*Ballawhane Goewyn Naaras Kastraatti Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAP
FI*Willicon Lavacristallo (BAL w) x FI*Ballawhane Eboneeza (BAL n)
215 BAL n FI SRK LO FI*Willicon Ma Choi Lee Uros Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAPIB
Okurimono's Glucio (BAL n) x FIN*Willicon Sur Maa (SIA w)
216 BAL e 21 FI SRK LO FI*Willicon Pupucor Wat Uros Premior Elena Noskova EX1 CAPIB NOM
FI*Rimppakintun Aamuvarhain (OLH e 24) x FI*Cleverkitty LoveBabyLove (BAL g 21)
217 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Elena Noskova KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
218 OSH n FI SRK RX FI*Sultsinan Iltasatu Naaras Supreme Champion Elena Noskova KM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
219 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1 BIV NOM BIS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
220 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Supreme Premior Elena Noskova KM NOM
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
220 OSH n 24 FIN SRK RX FIN*Birregin Ashita ga Choose Naaras Veteraani Elena Noskova 1 NOM BIS
FIN*Birregin Panther Fire (OSH n) x FIN*Birregin Hava Apollonia (SIA f 21)
221 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
222 OSH n 03 FI SRK RX FI*Sultsinan Pieni sydän Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
223 OSH f 03 FI SRK LO 14 FI*Wonka Wictoria Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC NOM
FI*Choose X's & O's (SIA d 02) x Sharifa's Wild Magic (OSH n)
224 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari Abs
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
225 SIA n FI SK LO 14 EE*Cassiopea Siaoricat Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1 NOM
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
226 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB NOM
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
227 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dooris-Damina Naaras International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
228 SIA a FIN SRK RX FIN*Santuzzan Humoresque Naaras Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
FIN*Silvanest Fidelio (SIA a) x Larabii of Gentle Mind (SIA b 03)
228 SIA a FIN SRK RX FIN*Santuzzan Humoresque Naaras Veteraani Elena Noskova 2
FIN*Silvanest Fidelio (SIA a) x Larabii of Gentle Mind (SIA b 03)
229 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB NOM BIS
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
230 SIA d 21 FI SRK RX FI*Santuzzan On Your Toes Uros Grand International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
231 SYS n 01 FI SRK LO FI*Sultsinan WhatChaMaCallIt Naaras International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGPIB NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FI*Sultsinan Catwalk (OSH n 03)
232 SYS n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
233 SYS b 03 FI SRK LO 14 FI*Sultsinan Jamie Oliver Uros Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x NL*Felides Vivres Purrberry (SIA a 03)
234 HCL Albert Paroni von Pumpuli Uros Kotikissat Anna Wilczek 4
235 HCL Kisvilli Uros Kotikissat Anna Wilczek 1 NOM
236 HCL Peikko Uros Kotikissat Anna Wilczek 3
237 HCL Pösö Uros Kotikissat Anna Wilczek 2
238 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Petra Cerná 1 NOM BIS
239 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Anna Wilczek 1 NOM BIS
240 HCS Emppu Uros Kotikissat Anna Wilczek 2
240 HCS Emppu Uros Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
241 HCS Rolle Uros Kotikissat Anna Wilczek 3
242 HCS Fanny Naaras Kotikissat Petra Cerná Abs
243 HCS Poppi Naaras Kotikissat Petra Cerná Abs
243 HCS Poppi Naaras Veteraani Anna Wilczek Abs
262 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Burani Ferrari Argia Laura BRI a, BRI ns 11, BUR b, CHA , CYM 51-52, EUR ns 22, KBL I, KBL IV, MAU ns, OCI a 24, OCI bs 24, OCI ns 24, SPH V, BAL n, BAL w 67, OSH a 24, OSH b 02 21, OSH f 03, OSH n 03, SIA b, SIA d 21, SOM o, SYS b 03, SYS n 01, SYS n 03 31
Cerná Petra ABY a, BEN n 22, BEN n 24, BRI ns 22 62, BRI ns 24 62, BUR h, BUR n, CRX III, CRX VI, CRX VIII, DRX III, DRX VI, DRX VI, KOR , OCI b 24, SOM n, Kat. III vet. HCL naaraat, HCS naaraat 42
Glem Lene MCO VII, MCO VIII, NFO IV, NFO VI, RAG a 03, RAG d 04, RAG g 04, RAG n 04, SBI a, SBI c, SBI n, SIB IV, Kat. II vet., Kat. II tark. 41
Isakov Vladimir PER a 02 62, PER a 33, PER as, PER d, PER f, PER f 02 21 62, PER f 03, PER n 03, PER n 03 24, MCO III, NFO I, NFO III, NFO VIII, RAG f 03, RAG n 21, SBI b 21, SIB II, SIB VIII, Kat. II tark. 31
Khaled Youssef RAG n 03, MCO I, MCO IV, MCO V, MCO VI, NFO II, NFO V, SIB V 42
Noskova Elena MCO II, NFO IX, RAG a, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG b, RAG c, RAG e 21, RAG n, SBI e, BAL e 21, OSH n, OSH n 24, SIA a, SIA n, SIB IX, Kat. IV vet. 31
Wilczek Anna ABY n, ABY o, BRI n, BRI ns, BUR c, BUR e, BUR j, CRX I, CRX II, CRX IV, MAN 51-52, MAN 53, MAU ns 24, OCI n 24, OCI o 24, RUS, HCL urokset , HCS urokset, KK. vet. 42
7 tuomaria