POH-KIS 5.10.2014
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 5.10.2014 Loppuu 5.10.2014
Ilmoittautuminen alkaa 7.7.2014 Ilmoittautuminen loppuu 7.9.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.9.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttelysihteeri@pohkis.fi
Paikka TUURI
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi (kaikki kategoriat)
Puh.nro. Tiina Palomäki 050-5012045 / Josefiina Huhta-aho 044-9738746 (mieluiten tekstiviestejä)
 
Lisätietoja:
Tiedustelut: pohkis.info@gmail.com
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteerit Tiina Palomäki (kat I ja II) & Josefiina Huhta-aho (kat III, IV ja HC), nayttelysihteeri@pohkis.fi
Assistentit: pääassistentti Pasi Urpiola, puheenjohtaja@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Mika Viitanen, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi

Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.

Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36 € / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32 € / päivä.
Tarkistusluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muuten normaalimaksu 36 € (POH-KIS jäsenille 32 €).
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10 € arvostelun ohella. Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36 €, POH-KIS jäsenille 32 €.

Huom! Osallistuessasi Veteraaniluokkaan arvostelun ohella, laita erillinen ilmoittautuminen OmaKissassa.
 
Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova.
 
Leimakortilla maksettaessa: valitse OmaKissassa se maksutavaksi, toimita leimakortti välittömästi kyseisen kategorian näyttelysihteerille: Kat I ja II: Tiina Palomäki, Ristontie 4, 66400 Laihia. Kat III, IV ja HC Josefiina Huhta-aho, Toukotie 4 b 19, 40270 Jyväskylä,  
 
Seuralaiskissat:
Ainoastaan etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle ainoastaan näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.
 
Muutokset:
Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 31.08.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut mieluummin kirjallisesti tai sähköpostitse. nayttelysihteeri@pohkis.fi
 
Jos kissa mahdollisesti valmistuu näyttelyssämme, ilmoita sen nykyisessä kilpailuluokassa saatujen sertien määrä "Viesti yhdistykselle" -kenttässä. 
 
Kaksi erillistä näyttelyä, kaikki kategoriat ja kotikissat molempina päivinä.
 
Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos haluat vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€) tai vaihtoehtoisesti paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).
 
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 97
2 106
3 48
4 60
Kotikissat 8
Yhteensä 319

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Siitos
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
1 EXO n FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
2 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
3 EXO f 22 FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Style Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
4 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*MagicHoney's Annabell Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FIN*Ayser's Rock N'Roll (EXO e) x FIN*MagicHoney's Morning Star (PER g 02)
4 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*MagicHoney's Annabell Naaras Veteraani Louis Coste 3
FIN*Ayser's Rock N'Roll (EXO e) x FIN*MagicHoney's Morning Star (PER g 02)
5 PER w 62 FI SRK LO Miwian Rubic of Amabili Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Miwian Checkmate (PER a 03) x FI*Amabili's Chasing Starz (PER w)
6 PER n FI SK LO 14 FI*Mimosan Little Bad Girl Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
7 PER n FIN SRK RX FIN*Amysantti Early Allert Uros Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX1 CAP NOM
FIN*Precious Red Alert (PER d 03) x Caprimoon Gambler's Dark Angel Rose (EXO n)
7 PER n FIN SRK RX FIN*Amysantti Early Allert Uros Veteraani Louis Coste 1 NOM
FIN*Precious Red Alert (PER d 03) x Caprimoon Gambler's Dark Angel Rose (EXO n)
8 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
9 PER d FI SRK LO One Way Ticket von La'Noitan Uros Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACIB
Dachsbau Gremlin (PER n) x Cha-Cha-Cha von La'Noitan (PER f)
10 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
11 PER fs FI SRK LO Kuutsas Summer Storm Naaras Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACIB
Bjonnasen Kaz A Nova of Kuutsas (PER ds) x FIN*Kuutsa's She's Dynamite (PER ns 22)
12 PER n 24 FI SRK LO 13 My-Champagne Anemone to Timanfaya Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB NOM BIS
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x My-Champagne Lady Gaga (PER n 03 24)
13 PER d 24 FI SRK LO FI*BlueIce's Blazing Glory Uros Supreme Premior Raymond Alessandro Saetre KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
14 PER f 22 FIN SRK LO FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
15 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Sweet Shakira Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
15 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Sweet Shakira Naaras Veteraani Louis Coste 2
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
16 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Mimosan Candy Cane Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FIN*Mimosan W-Gene (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
17 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
18 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Grand International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACS NOM BIS
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
19 PER f 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Deluxe Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
20 PER f 03 FIN SRK RX FIN*Amysantti Coconut Shake Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
Jewelstone's Rubin (EXO d 03) x Caprimoon Gambler's Dark Angel Rose (EXO n)
20 PER f 03 FIN SRK RX FIN*Amysantti Coconut Shake Naaras Veteraani Louis Coste 1 NOM BIS
Jewelstone's Rubin (EXO d 03) x Caprimoon Gambler's Dark Angel Rose (EXO n)
21 PER n 03 22 FI SRK RX FI*Shamirin Wild Wiggy Naaras International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
22 PER n 03 24 FI SRK RX FI*Kissankäpälän Cupido Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FIN*Samettiturkin Lenni (PER d 24) x FIN*Amysantti Coconut Shake (PER f 03)
23 PER n 03 22 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Xscape Uros Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
24 PER a 03 22 FIN SRK RX FIN*Kissankäpälän Blossom Naaras Grand International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAPS NOM
FIN*Yabode's Bondadoso Bono (PER n) x FIN*Leonidan Fooling Around (EXO a 03 24)
25 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
26 PER n 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan Delilah Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 NOM
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
27 PER d 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan DingDong Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
28 PER e 21 33 FI SRK LO FI*Yashar's Åskari Ålematon Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
Sinihuiskan Lothar (PER a) x FI*Yashar's Tytti Tinttaraaraa (PER g 21 33)
29 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Fabrice Calmès KM NOM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
29 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Kristiina Rautio 3
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
30 ACL V / ACL h 24 FI SK LO 14 Paladija Yola Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre Abs
Amore Mio Ani Mru Mru*PL (ACL b) x Paladija Ruschka (ACL fs 21 33)
31 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
32 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB NOM
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
33 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB BIV
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
34 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Premior Mats Askett EX1 CAPIB
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
35 ACL X / ACL as 21 33 FI SK LO 14 FI*Mulberry DonnaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x FIN*Siriuksen ÄdnaCurl (ACL n 22)
36 ACL XI / ACL f 03 21 33 FIN SRK RX FIN*KopKop Felicem Natalem! Naaras Kastraatti Fabrice Calmès EX1 CAP
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x FIN*Mibella's Elegant Estela (ACL f 09 23)
37 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 13 FI*Trollin Kuura Naaras Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX1 CAP NOM
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
38 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Avoin Fabrice Calmès EX1 CAC
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
39 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras Kastraatti Fabrice Calmès EX1 CAP NOM
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
40 MCO I / MCO n FIN SRK LO FIN*NomenEst Priscilla Black Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
FIN*Goldenstream's Freestyle (MCO a 22) x FIN*NomenEst Darla Hood (MCO f 09 22)
41 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
42 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 FI*KorpiCoon's Yatzi Naaras Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Oliivi (MCO n)
43 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Goldenstream's Soul on Fire Uros International Premior Raymond Alessandro Saetre Abs
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Pandora (MCO n 03)
44 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
45 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*NomenEst Casanova Brown Uros Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
Belushies Handsome Sam (MCO n 09 22) x FI*NomenEst Tiger Lily (MCO n 09 22)
46 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Beorn Uros Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 BIV
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FI*TipTop Maine Xita (MCO f 09 22)
47 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Raymond Alessandro Saetre KM NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
47 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Kristiina Rautio 1
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
48 MCO IV / MCO n 03 23 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Grand International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACS BIV
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
49 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
50 MCO IV / MCO n 09 23 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cog Nakki Uros Avoin Raymond Alessandro Saetre EX2
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
51 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
52 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 NOM
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
53 MCO IV / MCO a 09 22 FI SRK LO 14 FI*NomenEst Cover Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
Belushies Handsome Sam (MCO n 09 22) x FI*NomenEst Tiger Lily (MCO n 09 22)
54 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO PL*Dark Age Yilan Coon Uros Grand International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAPS
Wistariantale Neytiri Darkage (MCO n 09 22) x PL*Dark Age Ranai Coon (MCO n 22)
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Coraline Naaras International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
56 MCO V / MCO g 22 FI SRK LO 13 FI*Valier's Juno Naaras Champion Fabrice Calmès EX1 CACIB
FI*Unikuun Gothic Black (MCO n) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
57 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1 BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
58 MCO VII / MCO es 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Hexamore Truewoman Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
59 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Tiny Cute Cola Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
60 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO Finfayola Ohio Naaras International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
Cameron of Coon-Castle (MCO ns 09 22) x FIN*Fayola Pandora (MCO fs)
61 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
62 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1 BIV NOM BIS
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
63 MCO VI / MCO g 02 62 FI SRK LO FI*Chamberlain Sweet Illusion Naaras Premior Lone Lund EX1 CAPIB
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Broken Dreams (MCO gs 02)
64 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Kastraatti Lone Lund EX1 CAP
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
65 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO DK*Amistia's Untold Truth Uros Supreme Champion Fabrice Calmès Abs
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x DK*Amistia's Eternal Flame (MCO gs 22)
66 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB BIV
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
67 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Avoin Fabrice Calmès EX2
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
68 MCO VII / MCO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Chöört Silli Uros Avoin Fabrice Calmès EX1 CAC
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
69 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1 BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
70 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
71 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Godfather's Felicidad Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's Enni (MCO as 22)
72 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
73 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SRK LO 14 FI*KorpiCoon's Zumba Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Sanelma (MCO fs 09 22)
74 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Made Like This Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
75 MCO IX / MCO w 64 FI SRK LO FI*Escape's Paloma Faith Naaras Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
Dynamicats White Phantom (MCO w) x DK*Wytopitlock Leria Kersil (MCO g 22)
76 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*NomenEst Big White Chief Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
77 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Akonit Blue Veil Uros International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
78 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Kastraatti Fabrice Calmès EX1 CAP
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
79 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Vihurin Myrskytuuli Jane Naaras International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB
FI*Ninatte's Cloud Nine (NFO n 03) x Chessa of Westnord (NFO f 03)
80 NFO II / NFO n 09 FIN SRK LO FIN*Wishmaster Kid Brother Uros Grand International Premior Fabrice Calmès EX1 CAPS
FIN*Wishmaster Harold Lloyd (NFO n 09 22) x N*Coco Islands' Velvet (NFO f 03 22)
81 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Fabrice Calmès KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
82 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
83 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1 BIV
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
84 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 14 FI*Meadowpaws My Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
Elrond Sirkad*PL (NFO a 24) x FI*Nenukan Candy Stripe (NFO f 09)
85 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX2
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
86 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Fabrice Calmès KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
87 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
88 NFO IV / NFO a 09 24 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Girl On Fire Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
89 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
90 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
91 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
93 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
93 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
94 NFO V / NFO f 22 FI SRK LO Quarans Lady Sandwick Naaras Grand International Champion Lone Lund EX1 CACS
French Squirrel de la Colline d'Astraia (NFO d 22) x Quarans Sana'a (NFO n 22)
95 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 14 FI*Lolcat's Fauna Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
96 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Grand International Champion Lone Lund EX1 CACS
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
97 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Mirkulan He Touched Me Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1
FI*NordicTigers Cosmo (NFO n 09 22) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
98 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1 BIV NOM
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
99 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO FI*WitSarin Maranellonpunainen Uros Kastraatti Lone Lund EX1 CAP NOM
FIN*Nalle-Puhin Sebastian (NFO a 24) x FIN*FoxyPaw's Thunder&Lightning (NFO f 09 22)
100 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
101 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Butterfinger Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
102 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Lone Lund KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
103 RAG n FI SRK LO 14 FI*Uniklubin Lady Like Royal Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Uniklubin Black Diamond (RAG n)
104 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS BIV
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
105 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
106 RAG a FI SK LO 14 S*Provinsia River's Sparkling Light Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
S*Provinsia River's Crystal Rainman (RAG n) x S*Provinsia River's Angels Face (RAG a 04)
107 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
108 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Kastraatti Fabrice Calmès EX1 CAP
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
109 RAG d FI SRK LO 14 FI*Uniklubin Hotti-Katti Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
110 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
111 RAG n 03 FI SRK LO 13 S*Norrtassen's Jonas Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
S*Gunbertus Fraciel Fromzon (RAG n 03) x S*Norrtassen's Ginger Spice (RAG f 04)
112 RAG n 03 FI SK LO 14 Starring Siiri Sofia Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
Dewey Fiorente,CZ (RAG a 04) x Elronisdream Syenna (RAG n 03)
113 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Jackpot Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Excellence Princessoffinland (RAG a 04)
114 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Joyfull Marquese Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Excellence Princessoffinland (RAG a 04)
115 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Champion Mats Askett EX1 CACIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
116 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Wonderful Walle Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
FI*Collicatin White Diamond (RAG a 04) x FI*Collicatin Rita Hayworth (RAG n 04)
117 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Just a Kiss Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett Abs
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Excellence Princessoffinland (RAG a 04)
118 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Desire Me Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB BIV
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
119 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Champion Mats Askett EX1 CACIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
120 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Ragedy's Diamonddust Denise Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
S*Stenstagårdens Thayer (RAG a 03) x NO*Chaviva Mi Diva (RAG a 04)
121 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Mats Askett KM NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
122 RAG a 04 FI SRK LO S*FunHouse's & Unni's United Collin Uros Grand International Champion Fabrice Calmès EX1 CACS BIV NOM BIS
NaorahDolls United Manboy (RAG n 04) x S*FunHouse's United Amina @Fyrpihl's (RAG c 03)
123 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Champion Fabrice Calmès EX1 CACIB
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
124 RAG a 04 FI SRK LO FI*Minipeikon Mini Mollis Naaras Avoin Fabrice Calmès EX1 CAC
FI*Ruuskatin Bashful Bachelor (RAG b 04) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
125 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Emija's Duchess Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
FI*Emija's Adonis (RAG a 04) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
126 RAG d 04 FI SRK LO FI*Kivelän Arlan Tino Uros Premior Lone Lund EX1 CAPIB
FI*Lukanpuron Berharnd (RAG d) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
127 RAG g 04 FI SRK LO 14 FI*BlackRain's Accept Me As I Am Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
128 RAG a 03 21 FI SK LO 14 S*Gunbertus In Flames Uros Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre Abs
S*Gunbertus Ison (RAG a 03 21) x S*Gunbertus Euphoria (RAG a 04)
129 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
130 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
130 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Kristiina Rautio 4
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
131 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
132 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
133 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
134 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
135 SBI n FIN SRK LO FIN*Touchant Dévoué Amí Uros Veteraani Kristiina Rautio Abs
FIN*Downy-Flower's Trollius (SBI a) x FIN*Doodlebug Xiang Zui Méili (SBI n)
136 SBI a FI SRK LO FI*MeToYou Hero Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
137 SBI a FI SRK LO 14 FI*Kermatassun Hanoi Rocks Charity Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Rais-Kis Coffee (SBI n) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
138 SBI a FIN SRK LO FIN*Recknagel Tairapänks Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FIN*Recknagel Fridakahlo (SBI b)
139 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Supreme Champion Lone Lund KM NOM
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
139 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
140 SBI b FI SRK LO 13 FI*Mimitan Bella Naaras Avoin Lone Lund Abs
S*Kultberget's Bojan (SBI b) x FI*Mimitan Ancient Amethyst (SBI c)
141 SBI b FI SK LO 14 IT*Sweety Yowl Yumi Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
Titano Zaffiri Blu, JW, DSM, DVM (SBI a) x Ugola Lady D'oro Dolceblu (SBI b)
142 SBI b FIN SRK LO FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras International Premior Lone Lund EX1 CAGPIB
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
143 SBI b FI SRK LO 13 FI*MeToYou Iron Man Uros Premior Lone Lund EX1 CAPIB
S*Kultberget's Bojan (SBI b) x FI*MeToYou Halo (SBI n)
144 SBI c FI SRK LO FI*Sinikeijun Ariella Adalmina Naaras International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB
FIN*Touchant Homme du Monde (SBI a) x FI*Sinikeijun White Rosebud (SBI b)
145 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1 NOM BIS
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
146 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
147 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Supreme Premior Mats Askett Abs
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
148 SBI f FI SRK LO 14 FI*Harebell Honeybone Naaras Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC
FI*Saca's Jaecar Farren (SBI n 21) x FI*Vintti-Katin Birlikka (SBI d)
149 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
150 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Grand International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAPS
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
150 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Kristiina Rautio 3
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
151 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
152 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Globel's Camelot Figaro Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
152 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Globel's Camelot Figaro Uros Veteraani Kristiina Rautio 4
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
153 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
154 SBI c 21 FI SRK LO FI*HaoMao Bernhard Uros International Premior Lone Lund EX1 CAGPIB
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x S*Lavender Fields Felicia (SBI b 21)
155 SBI d 21 FIN SRK LO FIN*Harebell Tahvo Uros Supreme Premior Lone Lund KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Nadja (SBI g)
156 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Kastraatti Lone Lund EX1 CAP
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
157 SIB II / SIB n 03 FI SRK LO 14 FI*Lumikissan Olivia OiKukas Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Lumikissan Chisu (SIB f 09 24)
158 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Mats Askett KM BIV NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
159 SIB III / SIB a 24 FI SRK LO FI*Villan Idoli Uros Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
FI*Villan Ferrari (SIB d 09 24) x FIN*Villan Balladi (SIB a 03 23)
160 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Grand International Champion Mats Askett Abs
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
161 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Champion Mats Askett EX1 CACIB
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
162 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
163 SIB III / SIB ny 22 FI SRK LO 13 FI*Amurin Joona Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Saara (SIB n 09 24)
164 SIB III / SIB ny 24 FI SRK LO 14 FI*KissinTassun Geisha Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX2
FI*KissinTassun DonJuan (SIB ns 24) x FI*Amurin Aada (SIB n 24)
165 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 14 FI*ValkeanTaian Berthea Paksu Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 NOM
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x FI*Balladin Rosmariini (SIB n 09 24)
166 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO Logan Climberiada*PL Naaras Kastraatti Mats Askett Abs
Blue Topaz Grilyazh (SIB n 09 24) x Fluela Climberiada*PL (SIB n 09 24)
167 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Lumikissan Aikamoinen Uros Supreme Champion Fabrice Calmès KM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Lumikissan OmppuPomppu (SIB n 03 24)
168 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB BIV NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
169 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 14 Jantar Dysgarden*PL Uros Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
Orbit Onega*UA (SIB n 23) x Cinderella Serebryanaya mechta (SIB n 03 22)
170 SIB V / SIB f FI SRK LO FI*Jäälinnan Alisa Naaras Grand International Champion Lone Lund EX1 CACS
FIN*Amante's Joking Jasper (SIB n 09) x FIN*Kestilinnan Greta (SIB g 24)
171 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Avoin Lone Lund EX1 CAC
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
172 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
173 SIB VI / SIB d 09 22 FI SRK LO FI*Cherrytail's Maverick Uros International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
174 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Lone Lund KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
175 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 14 FI*Tuiskutassun Juttu-Liisa Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan ZuhinaLempi (SIB fs 24)
176 SIB VII / SIB ns FI SRK LO FI*KissinTassun Celica Naaras Kastraatti Lone Lund EX2
FIN*Sibcoon's Furr Purr (SIB ns) x FIN*PohojanKissin Amelie (SIB g)
177 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan Rusina Naaras Kastraatti Lone Lund EX1 CAP NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
177 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan Rusina Naaras Veteraani Kristiina Rautio 4
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
178 SIB VIII / SIB as 09 22 FI SRK LO Fado Colour Foot*PL Uros Grand International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACS
Evatar Contentus*PL (SIB es 09 22) x Amber Colour Foot*PL (SIB f 23)
179 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC BIV NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
180 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI SRK LO 14 FI*KissinTassun Fyrry Naaras Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC NOM
N*Nordskjæret's Horatio Elvisen (SIB d 09 22) x FI*KissinTassun Daisy (SIB fs 22)
181 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tuiskutassun Justiina Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 NOM
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan ZuhinaLempi (SIB fs 24)
182 SIB IX / SIB w 61 FI SRK RX 13 GR*Snowy Paws Dali Uros Champion Lone Lund EX1 CACIB NOM
Nils Schwanische Neva (SIB w) x Evenia von Bogatyr (NEM n 21)
183 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN SRK LO FIN*Semiramisin Gadiel Girgin Uros Supreme Champion Mats Askett KM
FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek (TUV d) x FIN*Semiramisin Rana (TUV n)
184 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Supreme Premior Mats Askett KM
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
184 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
185 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Mats Askett KM NOM
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
186 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
187 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI SRK LO 14 FI*Semiramisin Ak Rashida Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
DK*Silkyvans Jackson (TUV n) x Aghtamar Rehan-Van (TUV d 63)
188 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
189 ABY n FI SRK LO FI*Aurinkomäen Assi Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB BIV
FI*Omanion Cattail (ABY a) x FI*Bluestream's Giselle (ABY n)
190 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Champion Arja Martikainen EX2
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
191 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
192 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
193 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Supreme Premior Arja Martikainen Abs
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
194 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
195 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Louis Coste KM NOM
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
195 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 2
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
196 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Louis Coste KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
197 BEN n 22 FI SRK LO 13 Ilendri Surya Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
Junglecove Warrior of Ilendri (BEN n 22 31) x Ilendri Minerva (BEN n 22)
198 BEN n 22 FI SRK LO EE*Esmeralda Maya Gold Naaras Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS NOM
EE*Maximus EL Zots Maya Gold (BEN n 24) x EE*Bagheera Solola Maya Gold (BEN n 22)
199 BEN n 24 FI SK RX 14 Guru Dude Dream Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Summerside Rainmaker of Guru (BEN n 24) x Casarocca Shanti Takea (BEN n 22)
200 BEN n 24 FI SRK LO FI*Kissalehdon Kullat Nunu Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x EE*Esmeralda Maya Gold (BEN n 22)
201 BEN n 24 FI SRK RX 13 FI*Sugarbabes Silvester Uros Kastraatti Arja Martikainen Abs
FIN*Mistymoon's Mr Spots a Lot (BEN n 24) x Raquel (BEN n 24)
202 BEN n 24 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jackpot Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
203 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
203 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 2
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
204 BRI c FI SRK RX 13 FI*Treselle's Utz von Trapp Uros Avoin Jaana Jyrkinen Abs
Belten's Don Sebastian (BSH c) x Belten's Sofina (BSH o)
205 BRI fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
206 BRI c 33 FI SRK RX 13 FI*Gimmie's Fifi Saved the Day Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Kontukatin Butterfly Orchid (BSH a 33) x FI*Gimmie's Jevgenia Milolika (BSH b 21 33)
207 BUR n FI SRK LO FI*Bumpulina Wilberforce Uros Champion Arja Martikainen Abs
Omark Charlesbur, CZ (BUR n) x FI*Bumpulina Tosca Wilde (BUR n)
208 BUR n FI SRK LO FI*Narinder Dances with wolwes Naaras International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FIN*Almond's Victor Hugo (BUR n) x FIN*Narinder Clueless (BUR b)
209 BUR b FIN SRK LO FIN*Narinder Clueless Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FIN*Kellokanervan Alfonso (BUR c) x FIN*Narinder Bridget Jones (BUR n)
210 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX2
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
210 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 3
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
211 BUR c FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Bad Ass Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
212 BUR d FI SRK LO 14 FI*Shu-Shun Karamellihelmi Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Bishamon Kumkwat Kiwa (BUR d) x FI*Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h)
213 BUR e FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Jack Sparrow Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX2
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
214 BUR e FI SK LO 14 FI*Oliivian Öyvind Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Wahine (BUR h)
215 BUR g FI SRK LO 13 FI*Shu-Shun Sweet Peppermint Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h)
216 BUR g FI SK LO 14 FI*Elwood's Blue Condition Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Tarja (BUR f)
217 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras Grand International Premior Arja Martikainen Abs
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
218 BUR j FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Angelica Teach Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
219 CRX I / CRX n FI SRK LO 13 Selena Light's Russian Lover Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Mykro's Mikado of Selena Light (CRX b 09) x Selena Light*s Murakami (CRX n 09)
220 CRX I / CRX n FI SK LO 14 FI*Saca's Nullah Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
221 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
222 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC BIV NOM BIS
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
223 CRX II / CRX a 02 64 FI SRK LO 13 Wavy Silk Elegy Diva Naaras Avoin Arja Martikainen EX2
De Longi Stefan Silvanius (CRX n 01) x De Longi Charming Tenderness (CRX ns 01)
224 CRX II / CRX ns 03 FI SRK LO FI*Sweetpurr's Pandia Naaras Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB
S*Djäknens Silvery Moon (CRX ns 03 24) x FIN*Sweetpurr's Selene (CRX a 03)
225 CRX IV / CRX f 02 62 FI SRK LO 14 Dapple Dawn From Topolino's Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Ulster Gwendji Wonder (CRX n 01) x Joliwave Beebell (CRX f 03)
226 CRX IV / CRX f 02 62 FI SRK LO 13 FI*Lubavan Désiree Naaras Avoin Jaana Jyrkinen Abs
Oricat Batman (CRX n 03) x FI*Tuiscalo's Jugu (CRX e 03)
227 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
228 CRX VII / CRX b 21 33 FI SRK RX 14 FI*Angelfalls Cashmere Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Angelfalls Arabesque (CRX n 24) x FI*Angelfalls Aux Yeux Bleux (CRX n 33)
229 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI SRK RX 14 FI*Lubavan Eleanor Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x FI*Lubavan Beatrice (CRX n 02)
230 DRX I / DRX n (N)Fargo's Dark Angel Naaras Kastraatti Louis Coste Abs
Lucas av Ochremenko (N) (DRX n) x Q-T-Curls Sal T.N.P. Epper (DRX n 09)
231 DSP I / DSP a FI SRK RX 14 FI*Indigo's Voldemorth Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
Rein Korona Atefa (DSP a) x Yustina Bast (DSP f 03)
232 DSP III / DSP d 21 FI SRK LO 13 RU.Dolf Shudan Uros Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
Taifun Vialdar (DSP a 21) x Lya'Soffi Shudan (DSP f 21 33)
233 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
234 EUR ns FI SRK RX Alma Naaras Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
235 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
236 KOR FI SRK LO FI*Chai-lai Hang Nok Yung Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
N*Jona's Sinart (KOR ) x FIN*Chai-lai Ying náa chaai (KOR )
237 KOR FI SRK LO FI*Mythai Chaiama Saao Suay Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Hovikissan khraam leert (KOR ) x Dongalas Erin (KOR )
238 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Louis Coste KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
239 MAU n 24 FI SRK LO Sotpe-En-Re Amun-Ra Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Natango's Kendi (MAU n 24) x Keopspyramid Dunanui (MAU n 24)
240 MAU n 24 FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Panya Pebatma Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x Ghalia de la Grande Pyramide (MAU n 24)
241 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
242 MAU ns 24 FI SRK LO FI*CatNmaus Amira Sabihah Naaras Avoin Louis Coste Abs
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
243 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Wafiyah Widad Naaras Avoin Louis Coste Abs
Aalspotz Royal Jester (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
244 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
FI*Chai-lai Daanaa Diogenes (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
245 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Louis Coste KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
246 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Louis Coste KM NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
247 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Drake Uros Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
248 OCI n 24 FI SRK LO FI*Lirukallion Kissoista Suurin Naaras Grand International Champion Louis Coste Abs
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FIN*Lirukallion Tuiskutukka (OCI n 24)
249 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
250 OCI a 24 FI SRK LO FI*Lirukallion Kermakalja Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FIN*Lirukallion Tuiskutukka (OCI n 24)
251 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
252 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB NOM
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
253 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
253 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
254 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Supreme Champion Louis Coste KM BIV
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
255 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
256 RUS FI SRK LO FI*BlueLair's Zina Naaras Champion Louis Coste EX1 CACIB
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FI*Zarin Magnolia (RUS )
257 RUS FI SRK RX FI*Janatuisen Le vagabond Uros Avoin Louis Coste Abs
FI*Janatuisen Daddy's Boy (RUS ) x Gracianne de la Christe Marine (RUS )
258 RUS FI SRK LO 14 FI*Lolcat's Peter Pan Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 NOM
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Lolcat's Meg (RUS )
259 RUS FI SRK LO 14 FI*Zarin Onneli Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FIN*Zarin Taika (RUS )
260 RUS FI SK RX 14 FI*Shady-Lady's Pepi Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 BIV
FI*Janatuisen Le vagabond (RUS ) x LV*Sapphire Twilight Gloria (RUS )
261 RUS FI SRK LO 14 FI*Harmuan Nessa Nallukka Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 -
FI*Janatuisen Daddy's Boy (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
262 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Taikatalvi Naaras Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
FIN*Hana-Bi Lekan Kwa Afrika (RUS ) x FIN*Hana-Bi Rabia de Amar (RUS )
263 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras Kastraatti Louis Coste EX1 CAP
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
263 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 1
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
264 SPH I / SPH n FI SRK RX 14 FI*Eipril Blackpepper Uros Avoin Arja Martikainen Abs
SE*Sphynx Olympen Admetos (SPH n 09) x FI*Evilurbastet Charmy (SPH n 03)
265 SPH III / SPH g 21 FI SK RX 14 Cocopah Scarlett Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM
S*Kattmillas Frantic (SPH n 21) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
266 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
267 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
268 SPH V / SPH n 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen Abs
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
269 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
270 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
271 OSH f FI SRK LO 14 FI*Choose Avec Moi & Bimba Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
272 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
273 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
274 OSH a 24 FI SRK LO 14 LV*Dark Side Panther Eminems Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Labolina's Can't Get Enough (OSH a 24) x Ricky Ticky Tabby Happy Eyes, CZ (OSH n 24)
275 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras International Champion Kristiina Rautio Abs
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
276 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
277 OSH d 24 FI SRK LO 14 FI*Choose An Aconda Man Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
278 OSH f 24 (N)Himmeltinden's Mina Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
FI*Sultsinan Simply the Best (SIA b 03) x Tigerheart's Smell of Desire (OSH f 24)
279 OSH h 24 FI SRK LO FI*GizemliKediler Coco Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FI*Clamoris Epeius (OSH d 24) x FI*Nazarlik XOXO (OSH bs 24)
280 OSH ns 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
281 OSH as 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Ahote Annawan Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
282 OSH f 03 FI SRK LO 14 FI*Wonka Wictoria Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Choose X's & O's (SIA d 02) x Sharifa's Wild Magic (OSH n)
283 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
284 PEB V / PEB n 33 FI SRK LO Veni-Vidi-Vici Del Iris Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM
Yungvald Del Iris (PEB n) x Faina del Iris (PEB b)
285 SIA n FI SK LO 14 EE*Cassiopea Siaoricat Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
286 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dooris-Damina Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB NOM BIS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
287 SIA f JellonCats soot nose Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Choose Yez Yez Yes! (SIA d) x FI*Cat's-JM Shana-Shu (OSH h 24)
288 SIA b 21 FI SK LO 15 (N)Attack's Icandy Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Oralee Hidalgo (OSH n 24) x (N)Attack's Lil' Miss Diva (OSH c 24)
289 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
290 HCL Pooris Uros Kotikissat Lone Lund 3
291 HCL Roope Rommirusina Uros Kotikissat Lone Lund 2
292 HCL Simba Uros Kotikissat Lone Lund 1
293 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Lone Lund 1 NOM
294 HCS Mustikka Naaras Kotikissat Jaana Jyrkinen 2
294 HCS Mustikka Naaras Veteraani Arja Martikainen 1 NOM BIS
295 HCS Santtu Uros Kotikissat Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
296 HCS Wilma Wilhelmiina Naaras Kotikissat Jaana Jyrkinen 1
319 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats ACL VIII, MCO I, MCO IX, RAG a, RAG a 03, RAG d, RAG n 04, SBI d, SIB III, TUV 61-63 36
Calmès Fabrice RAG a 04, RAG c, SBI c, ACL III, ACL XI, ACS VIII, MCO V, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO IV, SIB IV 34
Coste Louis ABY a, ABY o, BEN n 22, CRX VI, CRX VIII, DRX I, EUR ns, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI n 24, RUS, I VET 34
Jyrkinen Jaana BRI c, BRI c 33, BRI fs, BUR c, BUR e, BUR j, CRX I, CRX IV, CRX VII, EUR d 22, MAU n 24, OCI a 24, OSH a 24, OSH as 24, OSH d 22, OSH f, OSH h 24, PEB V, SIA a, SIA b 21, SIA f, SIA n, SPH V, SYS b 03, HCS 35
Lindelöf Sirpa MCO VIII, NFO IV, NFO VII, NFO VIII,RAG a 04 21, RAG g 04, RAG n 03, SBI a, SBI b 21, SBI h, SBI n, SBI n 21, SIB II, SIB VI, III VET 38
Lund Lone ACL X,MCO VI, NEM I, NFO IX, NFO V, NFO VI, RAG d 04, RAG n, RAG n 21, SBI b, SBI c 21, SBI d 21, SIB IX, SIB V, SIB VII, HCL 36
Martikainen Arja ABY n, BEN n 24, BEN n 24 33, BUR b, BUR d, BUR g, BUR n, CRX II, DSP I, DSP III, KOR , OCI b 24, SPH I, SPH III, HC VET 33
Rautio Kristiina EXO d 22, EXO f 22, EXO g 03, EXO n, PER d 33, PER e 21 33, PER f 03, PER f 22, PER n 03, PER n 03 24, PER w 62, OSH a 25,OSH f 03, OSH f 24, OSH n, OSH n 03 22, OSH ns 24, II VET 30
Saetre Raymond Alessandro PER a 02 62, PER a 03 22, PER b, PER d, PER d 24, PER f, PER f 02 62,PER fs, PER n, PER n 03 22, PER n 24, PER n 33, ACL V, ACS V, MCO II, MCO III, MCO IV, RAG a 03 21, SBI f, SBI g, SIB VIII 38
9 tuomaria