POH-KIS 4.10.2014
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 4.10.2014 Loppuu 4.10.2014
Ilmoittautuminen alkaa 7.7.2014 Ilmoittautuminen loppuu 5.9.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.9.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttelysihteeri@pohkis.fi
Paikka TUURI
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi (kaikki kategoriat)
Puh.nro. Tiina Palomäki 050-5012045 / Josefiina Huhta-aho 044-9738746 (mieluiten tekstiviestejä)
 
Lisätietoja:
Tiedustelut: pohkis.info@gmail.com
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteerit Tiina Palomäki (kat I ja II) & Josefiina Huhta-aho (kat III, IV ja HC), nayttelysihteeri@pohkis.fi
Assistentit: pääassistentti Pasi Urpiola, puheenjohtaja@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Mika Viitanen, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.

Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36 € / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32 € / päivä.
Tarkistusluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muuten normaalimaksu 36 € (POH-KIS jäsenille 32 €).
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10 € arvostelun ohella. Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36 €, POH-KIS jäsenille 32 €.

Huom! Osallistuessasi Veteraaniluokkaan arvostelun ohella, laita erillinen ilmoittautuminen OmaKissassa.
 
Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova.
 
Leimakortilla maksettaessa: valitse OmaKissassa se maksutavaksi, toimita leimakortti välittömästi kyseisen kategorian näyttelysihteerille: Kat I ja II: Tiina Palomäki, Ristontie 4, 66400 Laihia. Kat III, IV ja HC Josefiina Huhta-aho, Toukotie 4 b 19, 40270 Jyväskylä,  
 
Seuralaiskissat:
Ainoastaan etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle ainoastaan näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.
 
Muutokset:
Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 31.08.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut mieluummin kirjallisesti tai sähköpostitse. nayttelysihteeri@pohkis.fi
 
Jos kissa mahdollisesti valmistuu näyttelyssämme, ilmoita sen nykyisessä kilpailuluokassa saatujen sertien määrä "Viesti yhdistykselle" -kenttässä. 
 
Kaksi erillistä näyttelyä, kaikki kategoriat ja kotikissat molempina päivinä.
Lauantaina valitaan Best of Best, ”Miljoonakissa”!
 
Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€) tai vaihtoehtoisesti paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 123
2 144
3 63
4 82
Kotikissat 5
Yhteensä 417

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 -
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO n FI SRK LO 13 FI*Mogi's Baby Be Mine Naaras Champion Fabrice Calmès EX1 CACIB
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x S*Taragona's Electric Avenue (EXO f 03)
3 EXO n FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
4 EXO a FI SRK LO 14 Tombrock's Amadeus Uros International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB
Tombrock's King Artu (EXO n) x Jonti Between the Lines of Tombrock (PER n 22)
4 EXO a FI SRK LO 14 Tombrock's Amadeus Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Tombrock's King Artu (EXO n) x Jonti Between the Lines of Tombrock (PER n 22)
5 EXO a FI SRK LO 13 FI*Mogi's Beau Bobby Uros Avoin Fabrice Calmès EX1 CAC
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
6 EXO f FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Sunset Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
7 EXO n 22 FI SRK LO FI*Mogi's Mother Love Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
8 EXO n 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Swanheart Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
9 EXO d 22 FI SRK LO S*IxiDixi's Four Tops Uros Supreme Champion Louis Coste Abs
Gobo Fraggle de Abejar *ES (PER n 22) x S*IxiDixi's Fear no More (EXO f 22)
10 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
10 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
11 EXO f 22 FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Style Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
12 EXO n 02 62 FI SRK RX 14 FI*Chevhill's Spanish Eyes Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
13 PER w 62 FI SRK LO 13 FI*Elrikan Rolex Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
14 PER w 62 FI SRK LO Miwian Rubic of Amabili Uros International Champion Louis Coste EX2
Miwian Checkmate (PER a 03) x FI*Amabili's Chasing Starz (PER w)
15 PER w 63 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Mirage of Love Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1 NOM
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Elrikan Vanessa Paradis (EXO f 03)
16 PER n FI SRK LO FI*Mimosan Jackpot Uros Champion Fabrice Calmès EX1 CACIB
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan Anything Goes N.F.S (PER n)
17 PER n FI SK LO 14 FI*Mimosan Little Bad Girl Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
18 PER a FI SRK LO 14 FI*Chevhill's Blue Moon in Sky Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste Abs
S*IxiDixi's Brown Basic (PER n 24) x Ormeryd's Somebunny Loves Me (PER n)
19 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros International Champion Fabrice Calmès EX1 CAGCIB
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
20 PER f FI SRK LO FI*Shamirin Donatella Naaras Champion Louis Coste EX1 CACIB
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Kissy Kinuski (EXO n)
21 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
22 PER f FI SRK LO 14 FI*Shamirin Magic Maya Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 BIV NOM
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Ophelie Odelia (PER f 03)
23 PER fs FIN SRK LO FIN*Kuutsa's Jing and Jang Naaras Supreme Premior Louis Coste KM
DK*Lady Fair's Zack Attack (PER n) x FIN*Kuutsa's Pomme d'Amour (PER ds 11)
23 PER fs FIN SRK LO FIN*Kuutsa's Jing and Jang Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
DK*Lady Fair's Zack Attack (PER n) x FIN*Kuutsa's Pomme d'Amour (PER ds 11)
24 PER n 24 FI SRK LO 13 My-Champagne Anemone to Timanfaya Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB NOM BIS
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x My-Champagne Lady Gaga (PER n 03 24)
25 PER n 24 FIN SRK RX FIN*Jarbabin Tsimbavaati Uros Supreme Premior Louis Coste KM
FIN*Precious Head In The Clouds (PER w) x S*Snowdrop's Kizz (PER a 03 23)
26 PER b 24 FI SRK LO FI*Mogi's Polaris Uros Champion Fabrice Calmès Mitätöity Mitätöity
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
27 PER d FI SK LO 14 FI*Chevhill's Fred Ferrari Uros Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
27 PER d 22 FI SK LO 14 FI*Chevhill's Fred Ferrari Uros Määrittely Louis Coste PER d
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
28 PER d 24 FI SRK LO FI*BlueIce's Blazing Glory Uros Supreme Premior Fabrice Calmès Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
29 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Excellent Elvira Naaras Kastraatti Fabrice Calmès EX1 CAP
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Shamirin Sweet Shamira (PER f 22)
30 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Sweet Shakira Naaras Kastraatti Fabrice Calmès EX2
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
30 PER f 22 FIN SRK RX FIN*Shamirin Sweet Shakira Naaras Veteraani Kristiina Rautio 3
Sibirskin Hip-Hopper (PER n 22) x FIN*Shamirin Diamondella (PER e)
31 PER fs 22 62 FI SRK LO 13 FI*Moondreamer's Angel Eyes Naaras Avoin Fabrice Calmès EX1 CAC NOM
PL*Almathea More Than U Want (PER ns) x IT*Best Wishes Raya (PER g 22)
32 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Mimosan Candy Cane Uros International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB NOM
FIN*Mimosan W-Gene (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
33 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Kastraatti Louis Coste Abs
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
34 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Grand International Champion Fabrice Calmès EX1 CACS
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
35 PER f 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Deluxe Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
36 PER f 03 FIN SRK RX FIN*Amysantti Coconut Shake Naaras Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS NOM BIS
Jewelstone's Rubin (EXO d 03) x Caprimoon Gambler's Dark Angel Rose (EXO n)
36 PER f 03 FIN SRK RX FIN*Amysantti Coconut Shake Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
Jewelstone's Rubin (EXO d 03) x Caprimoon Gambler's Dark Angel Rose (EXO n)
37 PER n 03 24 FI SRK RX FI*Kissankäpälän Cupido Uros Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS
FIN*Samettiturkin Lenni (PER d 24) x FIN*Amysantti Coconut Shake (PER f 03)
38 PER n 03 22 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Xscape Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
39 PER a 03 22 FIN SRK RX FIN*Kissankäpälän Blossom Naaras Grand International Premior Fabrice Calmès EX1 CAPS NOM
FIN*Yabode's Bondadoso Bono (PER n) x FIN*Leonidan Fooling Around (EXO a 03 24)
40 PER d 03 24 FI SRK LO FI*Shamirin Jesse James Uros Kastraatti Fabrice Calmès EX1 CAP NOM BIS
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
41 PER f 03 22 FI SRK RX S*Marylands Unique Glow Naaras Supreme Champion Louis Coste KM
S*IxiDixi's Wild Ride (PER d 24) x Sumava's Zoe (PER f 03)
42 PER n 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan Delilah Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 NOM BIS
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
43 PER d 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan DingDong Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
44 PER e 21 33 FI SRK LO FI*Yashar's Åskari Ålematon Uros Supreme Champion Louis Coste KM NOM
Sinihuiskan Lothar (PER a) x FI*Yashar's Tytti Tinttaraaraa (PER g 21 33)
45 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
45 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Lone Lund 3
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
46 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACIB
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
47 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
48 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB BIV
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
49 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX1 CAP
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
49 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN SRK RX FIN*Siriuksen UmaCurl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Siriuksen LeoCurl (ACL n 24) x DBCats Heartbreaker of Siriuksen (ACL n 03 22)
50 ACL XI / ACL f 03 21 33 FIN SRK RX FIN*KopKop Felicem Natalem! Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x FIN*Mibella's Elegant Estela (ACL f 09 23)
51 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 13 FI*Trollin Kuura Naaras Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
52 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
53 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
54 MCO I / MCO n FIN SRK LO FIN*NomenEst Priscilla Black Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FIN*Goldenstream's Freestyle (MCO a 22) x FIN*NomenEst Darla Hood (MCO f 09 22)
55 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
56 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 FI*KorpiCoon's Yatzi Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Oliivi (MCO n)
57 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Goldenstream's Soul on Fire Uros International Premior Mats Askett Abs
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Pandora (MCO n 03)
58 MCO III / MCO n 23 FI SRK LO 13 FI*Lionstyle Love Me Tender Uros Avoin Mats Askett Abs
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Neilikka (MCO n 23)
59 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
60 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*NomenEst Casanova Brown Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
Belushies Handsome Sam (MCO n 09 22) x FI*NomenEst Tiger Lily (MCO n 09 22)
61 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Mats Askett KM NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
61 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Lone Lund 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
62 MCO IV / MCO n 03 23 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Avoin Kristiina Rautio Abs
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
64 MCO IV / MCO n 09 23 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cog Nakki Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
65 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
66 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
67 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 14 FI*NomenEst Doris Day Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Belushies Handsome Sam (MCO n 09 22) x FI*NomenEst Angel In Blue (MCO a 09)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO PL*Dark Age Yilan Coon Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS BIV NOM
Wistariantale Neytiri Darkage (MCO n 09 22) x PL*Dark Age Ranai Coon (MCO n 22)
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Coraline Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
70 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO S*Carpe Feline's Zirenius Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
The Dorsai Hunters World Dravash (MCO ns 01 21) x S*Vassundas Rapunsel (MCO f 09 22)
71 MCO V / MCO g 22 FI SRK LO 13 FI*Valier's Juno Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Unikuun Gothic Black (MCO n) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
72 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 13 FI*Valier's Medea Naaras Avoin Jaana Jyrkinen Abs
FI*Unikuun Gothic Black (MCO n) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
73 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
74 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
75 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Hexamore Truewoman Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen MCO es 22
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
76 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Tiny Cute Cola Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
77 MCO V / MCO f FI SRK LO 13 FI*SwingPop Desafinado Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FIN*SwingPop Audrey Burn (MCO ns)
78 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO Finfayola Ohio Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
Cameron of Coon-Castle (MCO ns 09 22) x FIN*Fayola Pandora (MCO fs)
79 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
80 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 BIV NOM BIS
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
81 MCO VI / MCO g 02 63 FI SRK LO FI*Chamberlain Sweet Illusion Naaras Määrittely Fabrice Calmès MCO g 02 63 / MCO VI
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Broken Dreams (MCO gs 02)
81 MCO VI / MCO g 02 62 FI SRK LO FI*Chamberlain Sweet Illusion Naaras Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX1 CAP
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Broken Dreams (MCO gs 02)
82 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX2 -
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
83 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO DK*Amistia's Untold Truth Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x DK*Amistia's Eternal Flame (MCO gs 22)
84 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB BIV NOM
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
84 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
85 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX2
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
86 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 14 FI*Maikkilan Hiekkamyrsky Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX3
FI*Cherry's Maine Safari (MCO a) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
87 MCO VII / MCO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Chöört Silli Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
87 MCO VII / MCO ns 23 FI SRK LO 14 FI*Moggi Chöört Silli Uros Määrittely Fabrice Calmès MCO VII/ns 24
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
88 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
89 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
90 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Godfather's Felicidad Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's Enni (MCO as 22)
91 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO 14 FI*Lionstyle Emmaretta Naaras Avoin Raymond Alessandro Saetre Abs
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FIN*KorpiCoon's Hilma (MCO n 09)
92 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras Määrittely Sirpa Lindelöf MCO ns 03 24
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
92 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras Avoin Raymond Alessandro Saetre EX1 CAC BIV
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
93 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*Ameliinan Peppermint Uros Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre Abs
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
94 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SRK LO 14 FI*KorpiCoon's Zumba Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
FI*KorpiCoon's Peto (MCO ns 09 22) x FI*KorpiCoon's Sanelma (MCO fs 09 22)
95 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Made Like This Uros International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB NOM
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
96 MCO IX / MCO w 61 FI SRK LO 13 FI*Krysos Gin Tonic Uros Avoin Bjarne Wikström Abs
Kittyup Avalanche (MCO w) x FI*Krysos Rough Diamond (MCO g 09 22)
97 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO 14 FI*SwingPop Edvard Frieg Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*SwingPop Candela (MCO w)
98 MCO IX / MCO w 64 FI SRK LO FI*Escape's Paloma Faith Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB NOM
Dynamicats White Phantom (MCO w) x DK*Wytopitlock Leria Kersil (MCO g 22)
99 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*NomenEst Big White Chief Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
100 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Akonit Blue Veil Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB BIV
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
101 NEM I / NEM as 21 FI SRK LO 13 Elisha Sariola Naaras Avoin Mats Askett EX2
Gordey Peresvet Volzhskiy Brilliant (NEM a 03 21) x Taisia Danvel (NEM as 03 21)
102 NEM I / NEM n FI SRK RX 14 Roksana Balta Roze Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
LV*Balta Roze Gorisvet (NEM n 21) x Undina Sineglazij Angel (NEM n 21)
103 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
104 NEM II / NEM n 03 21 FI SRK LO Iqasho Blekitny Aniol*PL Uros Määrittely Lone Lund NEM ns 03 21
Oregano Marcowe Migdaly*PL (NEM as 02 21) x Dobronega Natalis Spring, CZ (NEM n 09 21)
105 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Shadows of the Past Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
106 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
107 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian SerenadeOfSorrow Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
108 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Vihurin Myrskytuuli Jane Naaras International Champion Bjarne Wikström EX2
FI*Ninatte's Cloud Nine (NFO n 03) x Chessa of Westnord (NFO f 03)
109 NFO II / NFO a 03 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Teuvo Maanteiden Kuningas Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
110 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Ninatte's Loveletter Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Ninatte's Deja Vu (NFO n 02 21)
111 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian AutumnReflection Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM
FIN*Dunderkattens Got-To-Live (NFO n 09) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
112 NFO II / NFO n 09 FIN SRK LO FIN*Wishmaster Kid Brother Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FIN*Wishmaster Harold Lloyd (NFO n 09 22) x N*Coco Islands' Velvet (NFO f 03 22)
113 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
114 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
115 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
116 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 14 FI*Meadowpaws My Rose Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Elrond Sirkad*PL (NFO a 24) x FI*Nenukan Candy Stripe (NFO f 09)
117 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Määrittely Sirpa Lindelöf NFO n 09 24
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
117 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps Love Is A Battlefield Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
118 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
119 NFO III / NFO n 22 FIN SRK LO FIN*Pörkarvan JakeSonOfJonatan Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
Black Forest Jonatan (NFO n 09 23) x FIN*Pörkarvan Egregius (NFO n)
120 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras Supreme Champion Mats Askett KM BIV NOM
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
121 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Slytiger's Hot Enchantment Uros Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
S*Restless Zooropa (NFO d 03 24) x FIN*Slytiger's Primrose (NFO as 03 24)
122 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*NC's Alladin Sane Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Just Catnap's Alma Snowflake (NFO n 09 24)
123 NFO IV / NFO a 09 24 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Girl On Fire Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
124 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
125 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Kuutamoyön Adranus Uros Avoin Mats Askett EX2
FIN*Wishmaster Clark Gable (NFO n 03 22) x FI*Huiskulan Rubina (NFO n 09 24)
126 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 BIV NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
127 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 14 FI*Thindra's Princess Jamilia Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*NordicTigers Cosmo (NFO n 09 22) x NL*Glitnir's Lady Nina (NFO a 09 24)
128 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX2
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
129 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Mats Askett KM NOM BIS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
130 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
130 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Lone Lund 4
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
131 NFO V / NFO d 23 FI SK LO 14 FI*Lolcat's Prince Philip Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
132 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 14 FI*Lolcat's Fauna Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
133 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
134 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Mirkulan He Touched Me Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*NordicTigers Cosmo (NFO n 09 22) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
135 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheresa Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
136 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
137 NFO VI / NFO d 09 FIN SRK LO FIN*Tupuliinin Susu Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FIN*Leoline Jimi Jäämies (NFO e 09) x FIN*Tupuliinin Maggie (NFO f 09)
138 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO FI*WitSarin Maranellonpunainen Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FIN*Nalle-Puhin Sebastian (NFO a 24) x FIN*FoxyPaw's Thunder&Lightning (NFO f 09 22)
139 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
140 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Butterfinger Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
141 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN SRK LO FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä Naaras Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
Puma av Skara Brae*CH (NFO ns 09 23) x FIN*Tupuliinin Syksyn Sävel (NFO ns 09 24)
142 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
143 RAG n FI SRK LO 14 FI*Cat's-JM Classic-Glamour Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x S*Harmony BlueEye Heidee (RAG a)
144 RAG n FI SK LO 14 FI*AijaiCats Amazing Ami Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Taikatuulen Highlander (RAG b 03) x FI*AijaiCats Harmonious Hazel (RAG a 04)
145 RAG n FI SRK LO FI*MistyNight Dorothea Naaras Kastraatti Bjarne Wikström Abs
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
146 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström Abs
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
147 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
148 RAG a FI SRK LO 14 FI*Collicatin Shining Emil Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Shining Diamond (RAG a)
149 RAG a FI SK LO 14 S*Provinsia River's Sparkling Light Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
S*Provinsia River's Crystal Rainman (RAG n) x S*Provinsia River's Angels Face (RAG a 04)
150 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
151 RAG c FI SRK LO 14 FI*Nevilla's DollyDays Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Ragmanstazz Lizzie (RAG a)
152 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX1 CAP
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
153 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
154 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*AijaiCats Victorious Victor Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
RaggleDazzle Riku of Naorahdolls (RAG n 04) x FI*AijaiCats Glorios Gisela (RAG n 04)
155 RAG n 03 FI SRK LO 14 FI*AijaiCats Victorious Vivian Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX2
RaggleDazzle Riku of Naorahdolls (RAG n 04) x FI*AijaiCats Glorios Gisela (RAG n 04)
156 RAG n 03 FI SK LO 14 Starring Siiri Sofia Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 BIV
Dewey Fiorente,CZ (RAG a 04) x Elronisdream Syenna (RAG n 03)
157 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Jackpot Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Excellence Princessoffinland (RAG a 04)
158 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Joyfull Marquese Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 NOM
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Excellence Princessoffinland (RAG a 04)
159 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
160 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Just a Kiss Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x Excellence Princessoffinland (RAG a 04)
161 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Desire Me Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
162 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
163 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heart Beats 4 U Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
164 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Ragedy's Diamonddust Denise Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV
S*Stenstagårdens Thayer (RAG a 03) x NO*Chaviva Mi Diva (RAG a 04)
165 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
166 RAG a 03 FI SRK LO FI*Collicatin Geisha Harmony Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
167 RAG a 04 FI SRK LO S*FunHouse's & Unni's United Collin Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS BIV
NaorahDolls United Manboy (RAG n 04) x S*FunHouse's United Amina @Fyrpihl's (RAG c 03)
167 RAG a 04 FI SRK LO S*FunHouse's & Unni's United Collin Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NaorahDolls United Manboy (RAG n 04) x S*FunHouse's United Amina @Fyrpihl's (RAG c 03)
168 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
168 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Siitos
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
169 RAG a 04 FI SRK LO FI*Minipeikon Mini Mollis Naaras Avoin Bjarne Wikström EX2
FI*Ruuskatin Bashful Bachelor (RAG b 04) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
170 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Nevilla's DivaDoll Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Ragmanstazz Lizzie (RAG a)
171 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*AijaiCats Tender Tiger Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
Bobkatin Just For Me (RAG a 03) x FI*AijaiCats Glorios Gisela (RAG n 04)
172 RAG c 04 FI SRK LO 14 FI*Nevilla's DreamyGold Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Ragmanstazz Lizzie (RAG a)
173 RAG c 04 FI SRK LO Bobkatin Original Ophelia Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
S*Evenstar's Dusty of Oroonoko (RAG a 04) x Bobkatin Wenla (RAG c)
174 RAG d 04 FI SRK LO FI*Kivelän Arlan Tino Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Lukanpuron Berharnd (RAG d) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
174 RAG d 04 FI SRK LO FI*Kivelän Arlan Tino Uros Määrittely Sirpa Lindelöf RAG d 04
FI*Lukanpuron Berharnd (RAG d) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
175 RAG g 04 FI SRK LO 14 FI*BlackRain's Accept Me As I Am Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
176 RAG a 03 21 FI SK LO 14 S*Gunbertus In Flames Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
S*Gunbertus Ison (RAG a 03 21) x S*Gunbertus Euphoria (RAG a 04)
177 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
178 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Mats Askett KM BIV
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
179 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB NOM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
180 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
181 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Mats Askett KM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
182 SBI a FI SRK LO 14 FI*Kermatassun Hanoi Rocks Charity Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
FI*Rais-Kis Coffee (SBI n) x FI*Sinikeijun Ariella Adalmina (SBI c)
183 SBI a FIN SRK LO FIN*Recknagel Tairapänks Naaras Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FIN*Recknagel Fridakahlo (SBI b)
184 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM BIV NOM
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
184 SBI b FIN SRK LO S*Stendalens Cola Naaras Veteraani Lone Lund 3
S*Kattapulten's Enzo (SBI c 21) x S*Raus Höjden's Gaia (SBI n)
185 SBI b FI SRK LO 13 FI*Mimitan Bambina Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
S*Kultberget's Bojan (SBI b) x FI*Mimitan Ancient Amethyst (SBI c)
186 SBI b FI SK LO 14 IT*Sweety Yowl Yumi Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Titano Zaffiri Blu, JW, DSM, DVM (SBI a) x Ugola Lady D'oro Dolceblu (SBI b)
187 SBI b FIN SRK LO FIN*Pässinpään Lady After Eight Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
FIN*Touchant Cadeau d'Amour (SBI n) x S*Maskrosen's Cassandra (SBI n)
188 SBI b FI SRK LO 13 FI*MeToYou Iron Man Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
S*Kultberget's Bojan (SBI b) x FI*MeToYou Halo (SBI n)
189 SBI c FI SRK LO FI*Sinikeijun Ariella Adalmina Naaras International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
FIN*Touchant Homme du Monde (SBI a) x FI*Sinikeijun White Rosebud (SBI b)
190 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 NOM BIS
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
191 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Grand International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACS NOM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
192 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Supreme Premior Raymond Alessandro Saetre Abs
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
193 SBI e FI SRK LO 14 FI*Aamentassu Cilo-Cilo Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström Abs
FI*Oreliinan Braveheart (SBI e) x FI*Soleados Eleonora (SBI f 21)
194 SBI f FI SRK LO 14 FI*Harebell Honeybone Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Saca's Jaecar Farren (SBI n 21) x FI*Vintti-Katin Birlikka (SBI d)
195 SBI f FI SRK LO FI*Chirybiry's See You Soon Naaras Kastraatti Bjarne Wikström Abs
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x N*So Cute Charmelia (SBI n)
196 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
197 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
197 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Lone Lund 2
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
198 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
199 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
200 SBI c 21 FI SRK LO FI*HaoMao Bernhard Uros International Premior Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGPIB
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x S*Lavender Fields Felicia (SBI b 21)
201 SBI d 21 FIN SRK LO FIN*Harebell Tahvo Uros Supreme Premior Mats Askett KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Nadja (SBI g)
202 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
203 SIB II / SIB n 03 FI SRK LO 14 FI*Lumikissan Olivia OiKukas Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Lumikissan Chisu (SIB f 09 24)
204 SIB II / SIB n 09 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Hard Day's Night Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
205 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM BIV NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
206 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Zigwan's Gaigil Herguil Uros Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM
FIN*Lumikissan Herra HurMur (SIB n 23) x FIN*Zigwan's Donita (SIB n 22)
207 SIB III / SIB a 24 FI SRK LO FI*Villan Idoli Uros Grand International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACS
FI*Villan Ferrari (SIB d 09 24) x FIN*Villan Balladi (SIB a 03 23)
208 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Grand International Champion Raymond Alessandro Saetre Abs
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
208 SIB III / SIB ny 11 FI SRK RX Sibknyazhestvo Oscar Uros Siitos
Vityaz Sibirskoe Knjazhestvo (SIB n 23) x Rossity Oksana (SIB ns 23)
209 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros International Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CAGCIB
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
210 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Champion Raymond Alessandro Saetre EX1 CACIB
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
211 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain Achtung Baby Uros Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
212 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Beautiful Lie Naaras Nuoret 7-10 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
213 SIB III / SIB ny 24 FI SRK LO 14 FI*KissinTassun Geisha Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX2
FI*KissinTassun DonJuan (SIB ns 24) x FI*Amurin Aada (SIB n 24)
214 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 14 FI*ValkeanTaian Berthea Paksu Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1 BIV
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x FI*Balladin Rosmariini (SIB n 09 24)
215 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO Logan Climberiada*PL Naaras Kastraatti Raymond Alessandro Saetre Abs
Blue Topaz Grilyazh (SIB n 09 24) x Fluela Climberiada*PL (SIB n 09 24)
216 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Lumikissan Aikamoinen Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Lumikissan OmppuPomppu (SIB n 03 24)
217 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
218 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 14 Jantar Dysgarden*PL Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
Orbit Onega*UA (SIB n 23) x Cinderella Serebryanaya mechta (SIB n 03 22)
218 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 14 Jantar Dysgarden*PL Uros Määrittely Louis Coste SIB n 09 24
Orbit Onega*UA (SIB n 23) x Cinderella Serebryanaya mechta (SIB n 03 22)
219 SIB V / SIB f FI SRK LO FI*Jäälinnan Alisa Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
FIN*Amante's Joking Jasper (SIB n 09) x FIN*Kestilinnan Greta (SIB g 24)
220 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
220 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Määrittely Louis Coste SIB d 24
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
221 SIB V / SIB d 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain Aladdin Sane Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
222 SIB V / SIB f FI SRK RX 14 FI*Likimain A Kind of Magic Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 BIV
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
223 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Grand International Champion Bjarne Wikström Abs
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
224 SIB VI / SIB d 09 22 FI SRK LO FI*Cherrytail's Maverick Uros International Champion Bjarne Wikström Abs
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
225 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Raymond Alessandro Saetre KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
226 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 14 FI*Tuiskutassun Juttu-Liisa Naaras Pennut 4-7 kk Raymond Alessandro Saetre EX1
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan ZuhinaLempi (SIB fs 24)
227 SIB VII / SIB ns FI SRK LO FI*KissinTassun Celica Naaras Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX2
FIN*Sibcoon's Furr Purr (SIB ns) x FIN*PohojanKissin Amelie (SIB g)
228 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan Rusina Naaras Kastraatti Raymond Alessandro Saetre EX1 CAP NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
228 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan Rusina Naaras Veteraani Lone Lund 1 NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
229 SIB VIII / SIB as 09 22 FI SRK LO Fado Colour Foot*PL Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Evatar Contentus*PL (SIB es 09 22) x Amber Colour Foot*PL (SIB f 23)
230 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC BIV NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
231 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI SRK LO 14 FI*KissinTassun Fyrry Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
N*Nordskjæret's Horatio Elvisen (SIB d 09 22) x FI*KissinTassun Daisy (SIB fs 22)
232 SIB VIII / SIB fs 09 FI SRK LO Zabava Girasole Naaras Avoin Kristiina Rautio EX2
Oblomov-Yurik Fialka*RU (SIB ns 03 24) x Driada Girasole (SIB fs 24)
233 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tuiskutassun Justiina Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan ZuhinaLempi (SIB fs 24)
234 TUA I / TUA n FI SRK RX 13 FI*Josmarin Innusha Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
235 TUA V / TUA f 24 FI SRK LO FI*Felesin DeaAmoris Naaras International Champion Jaana Jyrkinen Abs
S*Wi'nte Sams Harry Boy (TUA n 24) x FIN*Josmarin Booty Roller (TUA d 24)
236 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN SRK LO FIN*Semiramisin Gadiel Girgin Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek (TUV d) x FIN*Semiramisin Rana (TUV n)
237 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI SRK LO 14 FI*Valier's Ella Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Kultaturkin Beyaz Biber (TUV n) x FI*Valier's Define (TUV f)
238 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
238 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Veteraani Lone Lund 4
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
239 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM BIS
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
240 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
240 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Lone Lund 2
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
241 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI SRK LO 14 FI*Semiramisin Ak Rashida Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
DK*Silkyvans Jackson (TUV n) x Aghtamar Rehan-Van (TUV d 63)
242 XSH FI SK RX 14 Solina Naaras Noviisi Jaana Jyrkinen EUR f 02 64
243 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
244 ABY n FI SRK LO FI*Aurinkomäen Assi Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV
FI*Omanion Cattail (ABY a) x FI*Bluestream's Giselle (ABY n)
245 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX2
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
246 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
247 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
248 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
249 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
250 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Lone Lund KM
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
250 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Fabrice Calmès 2
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
251 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
252 BEN n 22 FI SRK LO 13 Ilendri Surya Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
Junglecove Warrior of Ilendri (BEN n 22 31) x Ilendri Minerva (BEN n 22)
253 BEN n 22 FI SRK RX S*Leopardettes Qui Vivra Vera Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
Encore Reign o Fire of Macenvi (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
254 BEN n 22 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Legend Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
255 BEN n 22 FI SRK LO EE*Esmeralda Maya Gold Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
EE*Maximus EL Zots Maya Gold (BEN n 24) x EE*Bagheera Solola Maya Gold (BEN n 22)
256 BEN n 24 FI SK RX 14 Guru Dude Dream Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
Summerside Rainmaker of Guru (BEN n 24) x Casarocca Shanti Takea (BEN n 22)
257 BEN n 24 FI SRK LO FI*Kissalehdon Kullat Nunu Naaras Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x EE*Esmeralda Maya Gold (BEN n 22)
258 BEN n 24 FI SRK RX 13 FI*Sugarbabes Silvester Uros Kastraatti Lone Lund Abs
FIN*Mistymoon's Mr Spots a Lot (BEN n 24) x Raquel (BEN n 24)
259 BEN n 24 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jackpot Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1 NOM
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
260 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Lone Lund KM NOM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
260 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Fabrice Calmès 3
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
261 BRI n FI SRK LO FI*SamBelle's Esper Uros Grand International Champion Lone Lund EX1 CACS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
262 BRI g FI SRK RX 14 FI*Coventry's Indiana Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
263 BRI bs FI SRK LO 14 FI*RoundFace's Amada Miriam Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Jefry Fond Treasure (BSH bs) x FI*SamBelle's Dolce Vita (BSH n 33)
264 BRI fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
265 BRI a 33 FI SRK RX 13 FI*Gimmie's Face of Emily Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Kontukatin Butterfly Orchid (BSH a 33) x FI*Gimmie's Jevgenia Milolika (BSH b 21 33)
266 BUR n FI SRK LO FI*Ninelli's Querida Quedaré Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
S*Zeitgeist Berlioz (BUR a) x FIN*Ninelli's Gurmánka Greta (BUR f)
267 BUR n FI SRK LO FI*Bumpulina Wilberforce Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
Omark Charlesbur, CZ (BUR n) x FI*Bumpulina Tosca Wilde (BUR n)
268 BUR n FIN SRK LO FIN*Katruskan Chelindrea Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Katruskan Joy To The World (BUR f)
268 BUR n FIN SRK LO FIN*Katruskan Chelindrea Naaras Veteraani Fabrice Calmès Arvosteltu
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Katruskan Joy To The World (BUR f)
269 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
269 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Fabrice Calmès 1 NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
270 BUR a FI SRK LO FI*Karvanverran JouluValo Uros International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FI*Genuina O'Boy Oliver (BUR b) x FI*Karvanverran Kalevantuli (BUR a)
271 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
272 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
272 BUR b FIN SRK LO FIN*Ravissant Alessaielle Nanda Naaras Veteraani Fabrice Calmès Arvosteltu
S*Dahthol's Albinus (BUR b) x FIN*Indiana Europaea (BUR f)
273 BUR c FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Bad Ass Uros Avoin Lone Lund EX1 CAC
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
274 BUR e FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Jack Sparrow Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
275 BUR e FI SRK LO FI*Karvanverran K Kassinen Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
S*Zeitgeist Berlioz (BUR a) x FIN*Almond's Tawneee (BUR f)
276 BUR g FI SK LO 14 FI*Elwood's Blue Condition Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf Abs
GB*Wendele Arkiel (BUR d) x FI*Arkhitekton Tarja (BUR f)
277 BUR g FI SRK LO FI*Arkhitekton Sari Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FI*Harebell Aramis (BUR e) x FIN*Arkhitekton Kheops (BUR f)
278 BUR g FI SRK LO 13 FI*Oliivian Äf-duuri Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Zina Aberina (BUR e)
279 BUR j FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Angelica Teach Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
280 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
280 BUR j FIN SRK LO FIN*Cattish Fort Charlotte Naaras Veteraani Fabrice Calmès 4
FIN*Tulihännän Kullero (BUR e) x FIN*Cattish Elven Star (BUR b)
281 CRX I / CRX n FI SRK LO 13 Selena Light's Russian Lover Uros Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
Mykro's Mikado of Selena Light (CRX b 09) x Selena Light*s Murakami (CRX n 09)
282 CRX I / CRX n FI SRK LO 14 Changes Soul Love Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Changes Ziggy Stardust (CRX n) x Changes I Can't Explain (CRX fs 03)
283 CRX I / CRX n FI SK LO 14 FI*Saca's Nullah Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV NOM
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
284 CRX I / CRX c FI SK LO 14 FI*Spectrolite Tulkoon rakkaus Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Spectrolite Tango Desiré (CRX b 03)
285 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Avoin Lone Lund EX1 CAC BIV NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
286 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Avoin Lone Lund EX1 CAC
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
287 CRX II / CRX a 02 64 FI SRK LO 13 Wavy Silk Elegy Diva Naaras Avoin Lone Lund EX2
De Longi Stefan Silvanius (CRX n 01) x De Longi Charming Tenderness (CRX ns 01)
288 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Made in taiwas Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Spectrolite Tango Desiré (CRX b 03)
289 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
290 CRX II / CRX ns 03 FI SRK LO FI*Sweetpurr's Pandia Naaras Premior Lone Lund EX1 CAPIB
S*Djäknens Silvery Moon (CRX ns 03 24) x FIN*Sweetpurr's Selene (CRX a 03)
291 CRX III / CRX e FI SRK LO 13 FI*Saca's Comtesse de la Crème Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
Sunny Agnus*LT (CRX d 03) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
292 CRX IV / CRX e 09 FI SRK LO FI*Framillan Iapetos Uros Champion Lone Lund EX1 CACIB
FI*Ronttilan "Monte Cassino" (CRX n 09) x FI*Framillan Daydream (CRX d 03)
293 CRX IV / CRX d 03 24 FI SRK LO Puraffection's Paras Punainen Uros Champion Lone Lund lk 15
Corn-Bred Bojangles of Puraffection (CRX w) x Puraffection's Leslie (CRX d 09 23)
294 CRX IV / CRX f 02 62 FI SRK LO 13 FI*Lubavan Désiree Naaras Avoin Lone Lund Abs
Oricat Batman (CRX n 03) x FI*Tuiscalo's Jugu (CRX e 03)
295 CRX IV / CRX ds 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Horsmakiitäjä Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1 BIV
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
296 CRX IV / CRX g 09 FI SRK LO 14 FI*Taikametsän Artemis Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX2
FI*Framillan Iapetos (CRX e 09) x FI*SpeedOn Hunter Tylo (CRX g)
297 CRX IV / CRX e 03 FIN SRK LO S*Rexture New Around Town Uros Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
FIN*Jip-Jap'n Herald Of Wizard (CRX n 03) x Penmarric Chardonnay (CRX d 33)
298 CRX VI / CRX b 03 24 FI SRK RX 13 FI*Saca's High Note Naaras Avoin Lone Lund EX1 CAC
Aladdin of Royal Fleece (CRX b 03) x FI*Saca's Chiara Candida (CRX bs 24)
299 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1 NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
300 CRX VII / CRX b 21 33 FI SRK RX 14 FI*Angelfalls Cashmere Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen Abs
FI*Angelfalls Arabesque (CRX n 24) x FI*Angelfalls Aux Yeux Bleux (CRX n 33)
301 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI SRK RX 14 FI*Lubavan Eleanor Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Saca's Beo Palladium (CRX ns 21 33) x FI*Lubavan Beatrice (CRX n 02)
302 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SRK LO FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Spectrolite Skafloc (CRX n 09) x Seglin Rex Poesia (CRX g 02 33)
303 DRX I / DRX n (N)Fargo's Dark Angel Naaras Kastraatti Arja Martikainen Abs
Lucas av Ochremenko (N) (DRX n) x Q-T-Curls Sal T.N.P. Epper (DRX n 09)
304 DSP I / DSP a FI SRK RX 14 FI*Indigo's Voldemorth Uros Kastraatti Lone Lund EX1 CAP
Rein Korona Atefa (DSP a) x Yustina Bast (DSP f 03)
305 DSP III / DSP d 21 FI SRK LO 13 RU.Dolf Shudan Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Taifun Vialdar (DSP a 21) x Lya'Soffi Shudan (DSP f 21 33)
306 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
307 EUR n 22 FI SRK RX FI*Pikku-Piun Xerxes Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FIN*Pikku-Piun Jadesoturi (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Onneli (EUR n 24)
308 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
309 EUR f 22 FI SRK RX 14 Cecilia Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
310 EUR d 02 62 FI SRK RX 13 Taneli Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
311 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
312 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam Naaras Champion Lone Lund EX1 CACIB
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
313 KOR FI SRK LO FI*Chai-lai Hang Nok Yung Naaras Avoin Lone Lund EX1 CAC BIV
N*Jona's Sinart (KOR ) x FIN*Chai-lai Ying náa chaai (KOR )
314 KOR FI SRK LO FI*Mythai Chaiama Saao Suay Naaras Avoin Lone Lund EX2
FI*Hovikissan khraam leert (KOR ) x Dongalas Erin (KOR )
315 KOR FIN SRK LO FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam Naaras Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
Siri Kira*E Jai Dee (KOR ) x FIN*Mythai Rahk Mee Rahkah (KOR )
316 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras Premior Lone Lund EX1 CAPIB
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
317 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
318 MAU n 24 FI SRK LO Sotpe-En-Re Amun-Ra Uros Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
Natango's Kendi (MAU n 24) x Keopspyramid Dunanui (MAU n 24)
319 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
320 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Wafiyah Widad Naaras Avoin Arja Martikainen Abs
Aalspotz Royal Jester (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
321 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
FI*Chai-lai Daanaa Diogenes (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
322 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
322 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
323 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
324 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Drake Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
325 OCI n 24 FI SRK LO FI*Lirukallion Kissoista Suurin Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FIN*Lirukallion Tuiskutukka (OCI n 24)
326 OCI n 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove FenixFernando JR Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FIN*Moosegrove Fenix Fernando (OCI n 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
327 OCI a 24 FI SRK LO FI*Lirukallion Kermakalja Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FIN*Lirukallion Tuiskutukka (OCI n 24)
328 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Lone Lund KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
329 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
330 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Lone Lund KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
330 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Fabrice Calmès 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
331 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM BIV NOM
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
332 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
333 RUS FI SRK LO FI*BlueLair's Zina Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB NOM
Sunnanordica Oberon (RUS ) x FI*Zarin Magnolia (RUS )
334 RUS FI SRK RX FI*Janatuisen Le vagabond Uros Avoin Arja Martikainen Abs
FI*Janatuisen Daddy's Boy (RUS ) x Gracianne de la Christe Marine (RUS )
335 RUS FI SK LO 14 FI*BlueLair's Dear Darrel Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Zarin Illyria (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
336 RUS FI SK RX 14 FI*Shady-Lady's Pepi Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX2
FI*Janatuisen Le vagabond (RUS ) x LV*Sapphire Twilight Gloria (RUS )
337 RUS FI SRK LO 14 FI*Harmuan Nessa Nallukka Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Janatuisen Daddy's Boy (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
338 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Taikatalvi Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FIN*Hana-Bi Lekan Kwa Afrika (RUS ) x FIN*Hana-Bi Rabia de Amar (RUS )
339 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
339 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin HaveANiceDay Naaras Veteraani Fabrice Calmès 2
FIN*Saraitshikin Mini (RUS ) x A*Flashpaw's Lullaby Baby (RUS )
340 SOM n FIN SRK LO FIN*Kisompa's Giancarlo Uros Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
Ferox Acquiro Amor (SOM n) x FIN*Misobel's Abigail (SOM n)
341 SOM a FI SRK LO FI*Foxkiss Athene noctua Naaras International Champion Arja Martikainen Abs
Voodoo av Sina Bass (N) (SOM n) x FIN*Kisompa's Dianna (SOM n)
342 SPH I / SPH n FI SRK RX 14 FI*Eipril Blackpepper Uros Avoin Lone Lund EX1 CAC
SE*Sphynx Olympen Admetos (SPH n 09) x FI*Evilurbastet Charmy (SPH n 03)
343 SPH III / SPH g 21 FI SK RX 14 Cocopah Scarlett Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
S*Kattmillas Frantic (SPH n 21) x FI*Tutsi Boucheron (SPH f 21)
344 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
345 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
346 SPH V / SPH n 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf Abs
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
347 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
348 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Fabrice Calmès EX1 CAPS NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
349 BAL f FI SRK LO FI*Curnauskiss SäihkyväSafiiri Naaras Premior Louis Coste EX1 CAPIB NOM BIS
Uncas Sagamore of Noah's Ark (BAL n) x FIN*Fercatin Viviatt Cleopatra (BAL d)
350 OLH n FI SRK LO 14 FI*Laurinda Mario Baiser Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
351 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Fabrice Calmès KM NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
352 OSH n FI SRK LO 14 FI*Laurinda Valdemar Canele Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
353 OSH f FI SRK LO 14 FI*Choose Avec Moi & Bimba Naaras Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1 NOM
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
354 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
355 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho Uros Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX2
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
356 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 BIV
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
357 OSH a 24 FI SRK LO 14 LV*Dark Side Panther Eminems Uros Premior Louis Coste EX1 CAPIB NOM
S*Labolina's Can't Get Enough (OSH a 24) x Ricky Ticky Tabby Happy Eyes, CZ (OSH n 24)
357 OSH a 24 FI SRK LO 14 LV*Dark Side Panther Eminems Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Labolina's Can't Get Enough (OSH a 24) x Ricky Ticky Tabby Happy Eyes, CZ (OSH n 24)
358 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras International Champion Louis Coste
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
358 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
359 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
360 OSH d 22 FI SRK LO 14 FI*Choose An Aconda Man Uros Määrittely Louis Coste OSH d 24
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
360 OSH d 24 FI SRK LO 14 FI*Choose An Aconda Man Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
361 OSH f 24 (N)Himmeltinden's Mina Naaras Avoin Fabrice Calmès Abs
FI*Sultsinan Simply the Best (SIA b 03) x Tigerheart's Smell of Desire (OSH f 24)
362 OSH h 24 FI SRK LO FI*GizemliKediler Coco Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
FI*Clamoris Epeius (OSH d 24) x FI*Nazarlik XOXO (OSH bs 24)
363 OSH ns 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
364 OSH as 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Ahote Annawan Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
365 OSH f 03 FI SRK LO 14 FI*Wonka Wictoria Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 NOM BIS
FI*Choose X's & O's (SIA d 02) x Sharifa's Wild Magic (OSH n)
366 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 NOM BIS
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
367 PEB V / PEB n 33 FI SRK LO Veni-Vidi-Vici Del Iris Naaras Grand International Premior Fabrice Calmès EX1 CAPS
Yungvald Del Iris (PEB n) x Faina del Iris (PEB b)
368 SIA n FI SK LO 14 EE*Cassiopea Siaoricat Naaras Pennut 4-7 kk Fabrice Calmès EX1 NOM
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
369 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dooris-Damina Naaras Avoin Louis Coste EX1 CAC NOM BIS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
370 SIA b FI SRK LO FI*Amon Sethi Uros International Premior Fabrice Calmès EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FIN*Baila-Bailan Rappiolla (SIA a)
371 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS NOM
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
372 SIA f JellonCats soot nose Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
FI*Choose Yez Yez Yes! (SIA d) x FI*Cat's-JM Shana-Shu (OSH h 24)
373 SYS n 03 FI SRK LO 14 FI*Laurinda Alberto Eclar Uros Nuoret 7-10 kk Fabrice Calmès EX1
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
374 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Grand International Champion Fabrice Calmès EX1 CACS NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
375 HCL Simba Uros Kotikissat Arja Martikainen 1
376 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM BIS
377 HCS Mustikka Naaras Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM
377 HCS Mustikka Naaras Veteraani Raymond Alessandro Saetre 1 NOM BIS
378 HCS Wilma Wilhelmiina Naaras Kotikissat Arja Martikainen 2
417 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats RAG n 03, RAG n 21, SBI a, SBI d 21, SBI n, ACS V, ACS VIII, MCO II, MCO III, NEM I, NFO IV, SIB V, TUA I 41
Calmès Fabrice 13 c (NFO, MCO,RAG), EXO a, EXO f, EXO n, PER a 02 62, PER a 03 22, PER b 24, PER d 03 24, PER d 22, PER d 24, PER d 33, PER f 02 62, PER f 22, PER fs 22 62, PER n, PER w 63,BAL b,OSH as 24, OSH d 22, OSH f, OSH f 24, OSH n, OSH ns 24, PEB V, SIA b, SIA n, SYS b 03, SYS n 03, III vet 43
Coste Louis 13 c (PER, NEM, SIB) EXO d 22, EXO f 22, EXO n 02 62, EXO n 22, EXO w 62, PER a, PER d 22, PER e 21 33, PER f, PER f 03, PER f 03 22, PER fs, PER n 03, PER n 03 24, PER n 24, PER n 33, PER w 62, BAL f, OLH n, OSH a 24, OSH a 25, OSH f 03, OSH h 24, OSH n 03 22, SIA a, SIA c, SIA f 42
Jyrkinen Jaana EUR f 02 64 (13a), RAG a 03, RAG d 04, SBI b, SBI h, ACL III, MCO V, MCO VII, NFO I, NFO III, TUA V 38
Lindelöf Sirpa 13 c (NFO, MCO, RAG) ABY a, ABY n, BRI a 33, BRI bs, BRI g, BUR b, BUR e, BUR g, BUR n, CRX VIII, DSP III, EUR n 22, MAN 51-52, SPH III, SPH V 40
Lund Lone 13 c (PER, NEM, SIB) ABY o, BEN n 24, BEN n 24 33, BRI n, BUR c, CRX II, CRX IV, CRX VI, DSP I, KOR , OCI b 24, SPH I, II VET 42
Martikainen Arja BEN n 22, BRI fs, BUR a, BUR j, CRX I, CRX III, CRX VII, DRX I, EUR d 02 62, EUR d 22, EUR f 22, MAU n 24, MAU ns 24, OCI a 24, RUS , SOM a, SOM n, HCS, HCL, 39
Rautio Kristiina MCO IV, NEM II, NFO VI, NFO VII, RAG a 03 21, RAG c 04, RAG n 04, SBI b 21, SBI g, SIB II, SIB VIII, TUV 61-63, I VET 41
Saetre Raymond Alessandro ACL VIII, MCO VI, MCO VIII, RAG c, RAG g 04, SBI c, SBI c 21, SBI d, SIB III, SIB VII, HC VET 40
Wikström Bjarne RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG n, SBI e, SBI f, ACL XI, MCO I, MCO IX, NFO II, NFO IX, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB VI 41
10 tuomaria