Omakissa
POH-KIS 4.10.2014
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 4.10.2014 Loppuu 4.10.2014
Ilmoittautuminen alkaa 7.7.2014 Ilmoittautuminen loppuu 5.9.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.9.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttelysihteeri@pohkis.fi
Paikka TUURI
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi (kaikki kategoriat)
Puh.nro. Tiina Palomäki 050-5012045 / Josefiina Huhta-aho 044-9738746 (mieluiten tekstiviestejä)
 
Lisätietoja:
Tiedustelut: pohkis.info@gmail.com
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteerit Tiina Palomäki (kat I ja II) & Josefiina Huhta-aho (kat III, IV ja HC), nayttelysihteeri@pohkis.fi
Assistentit: pääassistentti Pasi Urpiola, puheenjohtaja@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Mika Viitanen, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.

Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36 € / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32 € / päivä.
Tarkistusluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muuten normaalimaksu 36 € (POH-KIS jäsenille 32 €).
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10 € arvostelun ohella. Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36 €, POH-KIS jäsenille 32 €.

Huom! Osallistuessasi Veteraaniluokkaan arvostelun ohella, laita erillinen ilmoittautuminen OmaKissassa.
 
Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova.
 
Leimakortilla maksettaessa: valitse OmaKissassa se maksutavaksi, toimita leimakortti välittömästi kyseisen kategorian näyttelysihteerille: Kat I ja II: Tiina Palomäki, Ristontie 4, 66400 Laihia. Kat III, IV ja HC Josefiina Huhta-aho, Toukotie 4 b 19, 40270 Jyväskylä,  
 
Seuralaiskissat:
Ainoastaan etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle ainoastaan näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu 5 € maksetaan paikan päällä.
 
Muutokset:
Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 31.08.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut mieluummin kirjallisesti tai sähköpostitse. nayttelysihteeri@pohkis.fi
 
Jos kissa mahdollisesti valmistuu näyttelyssämme, ilmoita sen nykyisessä kilpailuluokassa saatujen sertien määrä "Viesti yhdistykselle" -kenttässä. 
 
Kaksi erillistä näyttelyä, kaikki kategoriat ja kotikissat molempina päivinä.
Lauantaina valitaan Best of Best, ”Miljoonakissa”!
 
Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€) tai vaihtoehtoisesti paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 123 123 0 0 0
2 144 144 0 0 0
3 63 63 0 0 0
4 82 82 0 0 0
Kotikissat 5 5 0 0 0
Yhteensä 417 417 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI*Elrikan Fantastic Feeling 1 Uros 12 (Pennut) Coste Louis EX1 -
2 EXO n FI*Mogi's Baby Be Mine 1 Naaras 7 (CH) Calmès Fabrice EX1 CACIB
3 EXO n FI*Chevhill's Italian Gigolo 1 Uros 12 (Pennut) Calmès Fabrice EX1
4 EXO a Tombrock's Amadeus 1 Uros 5 (IC) Calmès Fabrice EX1 CAGCIB
4 EXO a Tombrock's Amadeus 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
5 EXO a FI*Mogi's Beau Bobby 1 Uros 9 (Avoin) Calmès Fabrice EX1 CAC
6 EXO f FI*Chevhill's Italian Sunset 1 Naaras 12 (Pennut) Calmès Fabrice EX1
7 EXO n 22 FI*Mogi's Mother Love 1 Uros 5 (IC) Coste Louis EX1 CAGCIB
8 EXO n 22 FI*AzuLejo's Swanheart 1 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1
9 EXO d 22 S*IxiDixi's Four Tops 1 Uros 1 (SC) Coste Louis Abs
10 EXO d 22 FI*Aamukasteen Zubr 1 Uros 4 (GIP) Coste Louis EX1 CAPS
10 EXO d 22 FI*Aamukasteen Zubr 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
11 EXO f 22 FI*Chevhill's Italian Style 1 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1
12 EXO n 02 62 FI*Chevhill's Spanish Eyes 1 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1
13 PER w 62 FI*Elrikan Rolex 1 Uros 5 (IC) Coste Louis EX1 CAGCIB
14 PER w 62 Miwian Rubic of Amabili 1 Uros 5 (IC) Coste Louis EX2
15 PER w 63 FI*Elrikan Mirage of Love 1 Uros 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1 NOM
16 PER n FI*Mimosan Jackpot 1 Uros 7 (CH) Calmès Fabrice EX1 CACIB
17 PER n FI*Mimosan Little Bad Girl 1 Naaras 12 (Pennut) Calmès Fabrice EX1
18 PER a FI*Chevhill's Blue Moon in Sky 1 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis Abs
19 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 5 (IC) Calmès Fabrice EX1 CAGCIB
20 PER f FI*Shamirin Donatella 1 Naaras 7 (CH) Coste Louis EX1 CACIB
21 PER f FI*Mimosan Lying From You 1 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1
22 PER f FI*Shamirin Magic Maya 1 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1 BIV NOM
23 PER fs FIN*Kuutsa's Jing and Jang 1 Naaras 2 (SP) Coste Louis KM
23 PER fs FIN*Kuutsa's Jing and Jang 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 2
24 PER n 24 My-Champagne Anemone to Timanfaya 1 Naaras 5 (IC) Coste Louis EX1 CAGCIB NOM BIS
25 PER n 24 FIN*Jarbabin Tsimbavaati 1 Uros 2 (SP) Coste Louis KM
26 PER b 24 FI*Mogi's Polaris 1 Uros 7 (CH) Calmès Fabrice Mitätöity Mitätöity
27 PER d FI*Chevhill's Fred Ferrari 1 Uros 12 (Pennut) Calmès Fabrice EX1
27 PER d 22 FI*Chevhill's Fred Ferrari 1 Uros 13c (Määrittely) Coste Louis PER d
28 PER d 24 FI*BlueIce's Blazing Glory 1 Uros 2 (SP) Calmès Fabrice Abs
29 PER f 22 FI*Shamirin Excellent Elvira 1 Naaras 10 (KAS) Calmès Fabrice EX1 CAP
30 PER f 22 FIN*Shamirin Sweet Shakira 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 3
30 PER f 22 FIN*Shamirin Sweet Shakira 1 Naaras 10 (KAS) Calmès Fabrice EX2
31 PER fs 22 62 FI*Moondreamer's Angel Eyes 1 Naaras 9 (Avoin) Calmès Fabrice EX1 CAC NOM
32 PER n 03 FIN*Mimosan Candy Cane 1 Uros 6 (IP) Coste Louis EX1 CAGPIB NOM
33 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 10 (KAS) Coste Louis Abs
34 PER a 02 62 Agaro Pers Fenix 1 Uros 3 (GIC) Calmès Fabrice EX1 CACS
35 PER f 02 21 62 FI*Sabrimin Deluxe 1 Naaras 12 (Pennut) Calmès Fabrice EX1 NOM BIS
36 PER f 03 FIN*Amysantti Coconut Shake 1 Naaras 4 (GIP) Coste Louis EX1 CAPS NOM BIS
36 PER f 03 FIN*Amysantti Coconut Shake 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
37 PER n 03 24 FI*Kissankäpälän Cupido 1 Uros 3 (GIC) Coste Louis EX1 CACS
38 PER n 03 22 FI*Sabrimin Xscape 1 Uros 12 (Pennut) Coste Louis EX1
39 PER a 03 22 FIN*Kissankäpälän Blossom 1 Naaras 4 (GIP) Calmès Fabrice EX1 CAPS NOM
40 PER d 03 24 FI*Shamirin Jesse James 1 Uros 10 (KAS) Calmès Fabrice EX1 CAP NOM BIS
41 PER f 03 22 S*Marylands Unique Glow 1 Naaras 1 (SC) Coste Louis KM
42 PER n 33 Sinihuiskan Delilah 1 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1 NOM BIS
43 PER d 33 Sinihuiskan DingDong 1 Uros 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1
44 PER e 21 33 FI*Yashar's Åskari Ålematon 1 Uros 1 (SC) Coste Louis KM NOM
45 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM
45 ACL III / ACL n 24 FIN*Siriuksen LeoCurl 2 Uros 17 (Veteraani) Lund Lone 3
46 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl 2 Naaras 7 (CH) Saetre Raymond Alessandro EX1 CACIB
47 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl 2 Uros 6 (IP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGPIB
48 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl 2 Naaras 6 (IP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGPIB BIV
49 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN*Siriuksen UmaCurl 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAP
49 ACL VIII / ACL ns 03 22 FIN*Siriuksen UmaCurl 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
50 ACL XI / ACL f 03 21 33 FIN*KopKop Felicem Natalem! 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
51 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP
52 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
53 ACS VIII / ACS as 03 22 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl 2 Naaras 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP
54 MCO I / MCO n FIN*NomenEst Priscilla Black 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
55 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
56 MCO I / MCO n FI*KorpiCoon's Yatzi 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
57 MCO II / MCO a 09 FI*Goldenstream's Soul on Fire 2 Uros 6 (IP) Askett Mats Abs
58 MCO III / MCO n 23 FI*Lionstyle Love Me Tender 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats Abs
59 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
60 MCO III / MCO n 22 FI*NomenEst Casanova Brown 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
61 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 2 (SP) Askett Mats KM NOM BIS
61 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Is There Truth 2 Uros 17 (Veteraani) Lund Lone 1 NOM BIS
62 MCO IV / MCO n 03 23 FI*Krysos WinWin 2 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina Abs
64 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Moggi Cog Nakki 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
65 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
66 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 BIV
67 MCO IV / MCO n 03 22 FI*NomenEst Doris Day 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
68 MCO IV / MCO n 09 22 PL*Dark Age Yilan Coon 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS BIV NOM
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
70 MCO IV / MCO n 03 22 S*Carpe Feline's Zirenius 2 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
71 MCO V / MCO g 22 FI*Valier's Juno 2 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
72 MCO V / MCO f 22 FI*Valier's Medea 2 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana Abs
73 MCO V / MCO d FI*KingLeo's Be Like Red Adair 2 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana Abs
74 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 BIV
75 MCO V / MCO e 22 FI*Valier's Hexamore Truewoman 2 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana MCO es 22
76 MCO V / MCO d 22 FI*Valier's Tiny Cute Cola 2 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
77 MCO V / MCO f FI*SwingPop Desafinado 2 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
78 MCO VI / MCO f 09 Finfayola Ohio 2 Naaras 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB
79 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
80 MCO VI / MCO f 09 FI*Daybreak's Indira 2 Naaras 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1 BIV NOM BIS
81 MCO VI / MCO g 02 62 FI*Chamberlain Sweet Illusion 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAP
81 MCO VI / MCO g 02 63 FI*Chamberlain Sweet Illusion 2 Naaras 13c (Määrittely) Calmès Fabrice MCO g 02 63 / MCO VI
81 MCO VI / MCO g 02 63 FI*Chamberlain Sweet Illusion 2 Naaras 13c (Määrittely) Calmès Fabrice MCO g 02 63 / MCO VI
82 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX2 -
83 MCO VII / MCO ds 22 DK*Amistia's Untold Truth 2 Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
84 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB BIV NOM
84 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
85 MCO VII / MCO ns 22 FI*CoonShadow WildFire 2 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX2
86 MCO VII / MCO ds 22 FI*Maikkilan Hiekkamyrsky 2 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX3
87 MCO VII / MCO ns 23 FI*Moggi Chöört Silli 2 Uros 13c (Määrittely) Calmès Fabrice MCO VII/ns 24
87 MCO VII / MCO ns 24 FI*Moggi Chöört Silli 2 Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
88 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
89 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
90 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Godfather's Felicidad 2 Naaras 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB
91 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Lionstyle Emmaretta 2 Naaras 9 (Avoin) Saetre Raymond Alessandro Abs
92 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 13c (Määrittely) Lindelöf Sirpa MCO ns 03 24
92 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 9 (Avoin) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAC BIV
93 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Ameliinan Peppermint 2 Uros 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro Abs
94 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI*KorpiCoon's Zumba 2 Naaras 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
95 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Made Like This 2 Uros 6 (IP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGPIB NOM
96 MCO IX / MCO w 61 FI*Krysos Gin Tonic 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
97 MCO IX / MCO w 62 FI*SwingPop Edvard Frieg 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
98 MCO IX / MCO w 64 FI*Escape's Paloma Faith 2 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM
99 MCO IX / MCO w 62 FI*NomenEst Big White Chief 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP NOM
100 NEM I / NEM n 21 Akonit Blue Veil 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB BIV
101 NEM I / NEM as 21 Elisha Sariola 2 Naaras 9 (Avoin) Askett Mats EX2
102 NEM I / NEM n Roksana Balta Roze 2 Naaras 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
103 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP NOM
104 NEM II / NEM n 03 21 Iqasho Blekitny Aniol*PL 2 Uros 13c (Määrittely) Lund Lone NEM ns 03 21
105 NFO I / NFO n FI*Draconian Shadows of the Past 2 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
106 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
107 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian SerenadeOfSorrow 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
108 NFO II / NFO n 09 FI*Vihurin Myrskytuuli Jane 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX2
109 NFO II / NFO a 03 FI*Tupuliinin Teuvo Maanteiden Kuningas 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
110 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Loveletter 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV
111 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian AutumnReflection 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
112 NFO II / NFO n 09 FIN*Wishmaster Kid Brother 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
113 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM
114 NFO III / NFO n 24 FI*Jarraun's Skog Anrid 2 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
115 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Lucky Brown 2 Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 BIV NOM
116 NFO III / NFO n 24 FI*Meadowpaws My Rose 2 Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
117 NFO III / NFO n 24 SE*For Keeps Love Is A Battlefield 2 Naaras 13c (Määrittely) Lindelöf Sirpa NFO n 09 24
117 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps Love Is A Battlefield 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1
118 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
119 NFO III / NFO n 22 FIN*Pörkarvan JakeSonOfJonatan 2 Uros 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS
120 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Tähtitassun Aurinkoinen 2 Naaras 1 (SC) Askett Mats KM BIV NOM
121 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Slytiger's Hot Enchantment 2 Uros 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
122 NFO IV / NFO n 03 24 S*NC's Alladin Sane 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
123 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Nalle-Puhin Girl On Fire 2 Naaras 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
124 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Asgard 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
125 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Kuutamoyön Adranus 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX2
126 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 BIV NOM
127 NFO III / NFO n 24 FI*Thindra's Princess Jamilia 2 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
128 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX2
129 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll 2 Naaras 2 (SP) Askett Mats KM NOM BIS
130 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 4 (GIP) Askett Mats EX1 CAPS
130 NFO IV / NFO n 03 22 FIN*Kirsikan HelmiLiina 2 Naaras 17 (Veteraani) Lund Lone 4
131 NFO V / NFO d 23 FI*Lolcat's Prince Philip 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
132 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Lolcat's Fauna 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
133 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
134 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Mirkulan He Touched Me 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
135 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Jarraun's Skog Cheresa 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
136 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 BIV NOM
137 NFO VI / NFO d 09 FIN*Tupuliinin Susu 2 Naaras 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
138 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Maranellonpunainen 2 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
139 NFO VII / NFO fs FI*FoxyPaw's Cherry Mash 2 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
140 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*FoxyPaw's Butterfinger 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
141 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä 2 Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
142 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM NOM BIS
143 RAG n FI*Cat's-JM Classic-Glamour 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
144 RAG n FI*AijaiCats Amazing Ami 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
145 RAG n FI*MistyNight Dorothea 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
146 RAG a S*Cas-Sus Renesmee Cullen 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne Abs
147 RAG a FI*MistyNight Dyna 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
148 RAG a FI*Collicatin Shining Emil 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
149 RAG a S*Provinsia River's Sparkling Light 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
150 RAG c FI*MistyNight Augustus 2 Uros 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB
151 RAG c FI*Nevilla's DollyDays 2 Naaras 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
152 RAG c FI*Celestial's King of Finland 2 Uros 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAP
153 RAG n 21 FI*Collicatin Karibian Sun 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
154 RAG n 03 FI*AijaiCats Victorious Victor 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
155 RAG n 03 FI*AijaiCats Victorious Vivian 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX2
156 RAG n 03 Starring Siiri Sofia 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 BIV
157 RAG n 03 FI*Celestial's Jackpot 2 Uros 12 (Pennut) Askett Mats EX1
158 RAG n 03 FI*Celestial's Joyfull Marquese 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1 NOM
159 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 2 Uros 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
160 RAG n 04 FI*Celestial's Just a Kiss 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina Abs
161 RAG a 03 FI*Celestial's Desire Me 2 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
162 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 2 Uros 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
163 RAG a 03 FI*Celestial's Heart Beats 4 U 2 Naaras 7 (CH) Jyrkinen Jaana EX1 CACIB
164 RAG a 03 (N)Ragedy's Diamonddust Denise 2 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 BIV
165 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 2 Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM
166 RAG a 03 FI*Collicatin Geisha Harmony 2 Naaras 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
167 RAG a 04 S*FunHouse's & Unni's United Collin 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS BIV
167 RAG a 04 S*FunHouse's & Unni's United Collin 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
168 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
169 RAG a 04 FI*Minipeikon Mini Mollis 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX2
170 RAG a 04 FI*Nevilla's DivaDoll 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
171 RAG a 04 FI*AijaiCats Tender Tiger 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
172 RAG c 04 FI*Nevilla's DreamyGold 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
173 RAG c 04 Bobkatin Original Ophelia 2 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
174 RAG d 04 FI*Kivelän Arlan Tino 2 Uros 13c (Määrittely) Lindelöf Sirpa RAG d 04
174 RAG d 04 FI*Kivelän Arlan Tino 2 Uros 13c (Määrittely) Lindelöf Sirpa RAG d 04
174 RAG d 04 FI*Kivelän Arlan Tino 2 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
175 RAG g 04 FI*BlackRain's Accept Me As I Am 2 Naaras 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1
176 RAG a 03 21 S*Gunbertus In Flames 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina Abs
177 RAG a 04 21 FI*Celestial's Amore Mi Amigo 2 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
178 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 2 Naaras 1 (SC) Askett Mats KM BIV
179 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB NOM
180 SBI n FI*Felinessi Boris 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
181 SBI n FI*Harebell Bosse Nova 2 Uros 2 (SP) Askett Mats KM
182 SBI a FI*Kermatassun Hanoi Rocks Charity 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1
183 SBI a FIN*Recknagel Tairapänks 2 Naaras 4 (GIP) Askett Mats EX1 CAPS
184 SBI b S*Stendalens Cola 2 Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM BIV NOM
184 SBI b S*Stendalens Cola 2 Naaras 17 (Veteraani) Lund Lone 3
185 SBI b FI*Mimitan Bambina 2 Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
186 SBI b IT*Sweety Yowl Yumi 2 Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM
187 SBI b FIN*Pässinpään Lady After Eight 2 Naaras 6 (IP) Jyrkinen Jaana EX1 CAGPIB
188 SBI b FI*MeToYou Iron Man 2 Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
189 SBI c FI*Sinikeijun Ariella Adalmina 2 Naaras 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB
190 SBI c FI*Saca's Kenzie the Knight 2 Uros 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1 NOM BIS
191 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 2 Naaras 3 (GIC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CACS NOM
192 SBI d FIN*Recknagel Maariolemiöö 2 Uros 2 (SP) Saetre Raymond Alessandro Abs
193 SBI e FI*Aamentassu Cilo-Cilo 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
194 SBI f FI*Harebell Honeybone 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
195 SBI f FI*Chirybiry's See You Soon 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
196 SBI g FI*Mainio's Betty Liisa 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
197 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS
197 SBI g FIN*Harebell Keshia 2 Naaras 17 (Veteraani) Lund Lone 2
198 SBI h FIN*Harebell Zelda 2 Naaras 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS
199 SBI b 21 FI*Canth's ToyBoy 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM
200 SBI c 21 FI*HaoMao Bernhard 2 Uros 6 (IP) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGPIB
201 SBI d 21 FIN*Harebell Tahvo 2 Uros 2 (SP) Askett Mats KM
202 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 2 Uros 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP
203 SIB II / SIB n 03 FI*Lumikissan Olivia OiKukas 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
204 SIB II / SIB n 09 FI*Likimain A Hard Day's Night 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
205 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 1 (SC) Saetre Raymond Alessandro KM BIV NOM
206 SIB III / SIB n 23 FIN*Zigwan's Gaigil Herguil 2 Uros 1 (SC) Saetre Raymond Alessandro KM
207 SIB III / SIB a 24 FI*Villan Idoli 2 Uros 3 (GIC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CACS
208 SIB III / SIB ny 11 Sibknyazhestvo Oscar 2 Uros 3 (GIC) Saetre Raymond Alessandro Abs
209 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Herra Huu 2 Uros 5 (IC) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAGCIB
210 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 7 (CH) Saetre Raymond Alessandro EX1 CACIB
211 SIB III / SIB n 24 FI*Likimain Achtung Baby 2 Uros 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
212 SIB III / SIB n 24 FI*Likimain A Beautiful Lie 2 Naaras 11 (Nuoret) Saetre Raymond Alessandro EX1
213 SIB III / SIB ny 24 FI*KissinTassun Geisha 2 Naaras 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX2
214 SIB III / SIB n 24 FI*ValkeanTaian Berthea Paksu 2 Naaras 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1 BIV
215 SIB III / SIB n 24 Logan Climberiada*PL 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro Abs
216 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Lumikissan Aikamoinen 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
217 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Morsmaikku 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
218 SIB IV / SIB n 09 24 Jantar Dysgarden*PL 2 Uros 13c (Määrittely) Coste Louis SIB n 09 24
218 SIB IV / SIB n 09 24 Jantar Dysgarden*PL 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
219 SIB V / SIB f FI*Jäälinnan Alisa 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
220 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 13c (Määrittely) Coste Louis SIB d 24
220 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
221 SIB V / SIB d 24 FI*Likimain Aladdin Sane 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
222 SIB V / SIB f FI*Likimain A Kind of Magic 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 BIV
223 SIB VI / SIB d 09 FI*Cherrytail's Marlon Brando 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne Abs
224 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Cherrytail's Maverick 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne Abs
225 SIB VII / SIB ds 24 FI*ArcticWilds Bigtime Beagle 2 Uros 1 (SC) Saetre Raymond Alessandro KM
226 SIB VII / SIB fs 24 FI*Tuiskutassun Juttu-Liisa 2 Naaras 12 (Pennut) Saetre Raymond Alessandro EX1
227 SIB VII / SIB ns FI*KissinTassun Celica 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX2
228 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan Rusina 2 Naaras 17 (Veteraani) Lund Lone 1 NOM
228 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan Rusina 2 Naaras 10 (KAS) Saetre Raymond Alessandro EX1 CAP NOM
229 SIB VIII / SIB as 09 22 Fado Colour Foot*PL 2 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
230 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC BIV NOM
231 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI*KissinTassun Fyrry 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
232 SIB VIII / SIB fs 09 Zabava Girasole 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX2
233 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Tuiskutassun Justiina 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
234 TUA I / TUA n FI*Josmarin Innusha 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
235 TUA V / TUA f 24 FI*Felesin DeaAmoris 2 Naaras 5 (IC) Jyrkinen Jaana Abs
236 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN*Semiramisin Gadiel Girgin 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM
237 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Valier's Ella 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
238 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek 2 Uros 2 (SP) Rautio Kristiina KM
238 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek 2 Uros 17 (Veteraani) Lund Lone 4
239 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin 2 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM NOM BIS
240 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS
240 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir 2 Uros 17 (Veteraani) Lund Lone 2
241 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI*Semiramisin Ak Rashida 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM
242 XSH Solina 3 Naaras 13a (Noviisi) Jyrkinen Jaana EUR f 02 64
243 ABY n Hotchocolate Cleopatra 3 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
244 ABY n FI*Aurinkomäen Assi 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB BIV
245 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX2
246 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
247 ABY n Osiris(V) Total Surprise 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC NOM
248 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 3 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
249 ABY a FI*Link Mochweo Blou 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
250 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 2 (SP) Lund Lone KM
250 ABY o S*Rackarkatten's Paco Rabanne 3 Uros 17 (Veteraani) Calmès Fabrice 2
251 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM
252 BEN n 22 Ilendri Surya 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
253 BEN n 22 S*Leopardettes Qui Vivra Vera 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
254 BEN n 22 FI*Hiesun Ocean Legend 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 BIV
255 BEN n 22 EE*Esmeralda Maya Gold 3 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
256 BEN n 24 Guru Dude Dream 3 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1
257 BEN n 24 FI*Kissalehdon Kullat Nunu 3 Naaras 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
258 BEN n 24 FI*Sugarbabes Silvester 3 Uros 10 (KAS) Lund Lone Abs
259 BEN n 24 33 FI*Leokatin Jackpot 3 Uros 11 (Nuoret) Lund Lone EX1 NOM
260 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 2 (SP) Lund Lone KM NOM
260 BEN n 24 33 FIN*SiruCats Ynes Yooralla 3 Naaras 17 (Veteraani) Calmès Fabrice 3
261 BRI n FI*SamBelle's Esper 3 Uros 3 (GIC) Lund Lone EX1 CACS
262 BRI g FI*Coventry's Indiana 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
263 BRI bs FI*RoundFace's Amada Miriam 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
264 BRI fs FI*Helmiinan Matleena 3 Naaras 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
265 BRI a 33 FI*Gimmie's Face of Emily 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
266 BUR n FI*Ninelli's Querida Quedaré 3 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
267 BUR n FI*Bumpulina Wilberforce 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
268 BUR n FIN*Katruskan Chelindrea 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
268 BUR n FIN*Katruskan Chelindrea 3 Naaras 17 (Veteraani) Calmès Fabrice Arvosteltu
269 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
269 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Calmès Fabrice 1 NOM BIS
270 BUR a FI*Karvanverran JouluValo 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
271 BUR b FI*Enigmatic Aenigma 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
272 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
272 BUR b FIN*Ravissant Alessaielle Nanda 3 Naaras 17 (Veteraani) Calmès Fabrice Arvosteltu
273 BUR c FI*Hokkuspokkus Bad Ass 3 Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
274 BUR e FI*Jigglypuff's Jack Sparrow 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
275 BUR e FI*Karvanverran K Kassinen 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB NOM
276 BUR g FI*Elwood's Blue Condition 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
277 BUR g FI*Arkhitekton Sari 3 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
278 BUR g FI*Oliivian Äf-duuri 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
279 BUR j FI*Jigglypuff's Angelica Teach 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
280 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
280 BUR j FIN*Cattish Fort Charlotte 3 Naaras 17 (Veteraani) Calmès Fabrice 4
281 CRX I / CRX n Selena Light's Russian Lover 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
282 CRX I / CRX n Changes Soul Love 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
283 CRX I / CRX n FI*Saca's Nullah 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 BIV NOM
284 CRX I / CRX c FI*Spectrolite Tulkoon rakkaus 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
285 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 3 Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC BIV NOM BIS
286 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella 3 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
287 CRX II / CRX a 02 64 Wavy Silk Elegy Diva 3 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX2
288 CRX II / CRX n 03 FI*Spectrolite Made in taiwas 3 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1
289 CRX II / CRX b 09 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar 3 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1
290 CRX II / CRX ns 03 FI*Sweetpurr's Pandia 3 Naaras 8 (PR) Lund Lone EX1 CAPIB
291 CRX III / CRX e FI*Saca's Comtesse de la Crème 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
292 CRX IV / CRX e 09 FI*Framillan Iapetos 3 Uros 7 (CH) Lund Lone EX1 CACIB
293 CRX IV / CRX d 03 24 Puraffection's Paras Punainen 3 Uros 7 (CH) Lund Lone lk 15
293 CRX IV / CRX d 03 24 Puraffection's Paras Punainen 3 Uros 15 (Siitos) Lund Lone
294 CRX IV / CRX f 02 62 FI*Lubavan Désiree 3 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone Abs
295 CRX IV / CRX ds 03 24 FI*Spectrolite Horsmakiitäjä 3 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX1 BIV
296 CRX IV / CRX g 09 FI*Taikametsän Artemis 3 Naaras 12 (Pennut) Lund Lone EX2
297 CRX IV / CRX e 03 S*Rexture New Around Town 3 Uros 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
298 CRX VI / CRX b 03 24 FI*Saca's High Note 3 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
299 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 3 Uros 12 (Pennut) Lund Lone EX1 NOM BIS
300 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Angelfalls Cashmere 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja Abs
301 CRX VIII / CRX ns 03 21 33 FI*Lubavan Eleanor 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
302 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
303 DRX I / DRX n (N)Fargo's Dark Angel 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja Abs
304 DSP I / DSP a FI*Indigo's Voldemorth 3 Uros 10 (KAS) Lund Lone EX1 CAP
305 DSP III / DSP d 21 RU.Dolf Shudan 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
306 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
307 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Xerxes 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
308 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM
309 EUR f 22 Cecilia 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
310 EUR d 02 62 Taneli 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
311 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
312 KOR FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam 3 Naaras 7 (CH) Lund Lone EX1 CACIB
313 KOR FI*Chai-lai Hang Nok Yung 3 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC BIV
314 KOR FI*Mythai Chaiama Saao Suay 3 Naaras 9 (Avoin) Lund Lone EX2
315 KOR FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam 3 Naaras 4 (GIP) Lund Lone EX1 CAPS
316 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 8 (PR) Lund Lone EX1 CAPIB
317 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
318 MAU n 24 Sotpe-En-Re Amun-Ra 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
319 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
320 MAU ns 24 FI*Chai-lai Wafiyah Widad 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
321 MAU ns 24 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM
322 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
322 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
323 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM
324 OCI n 24 FI*Moosegrove Drake 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
325 OCI n 24 FI*Lirukallion Kissoista Suurin 3 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
326 OCI n 24 FIN*Moosegrove FenixFernando JR 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
327 OCI a 24 FI*Lirukallion Kermakalja 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
328 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Lund Lone KM NOM BIS
329 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 5 (IC) Lund Lone EX1 CAGCIB
330 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Lund Lone KM NOM BIS
330 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Calmès Fabrice 1 NOM
331 RUS FI*Hana-Bi Timur 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM BIV NOM
332 RUS Wynterwynd Moon River 3 Uros 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
333 RUS FI*BlueLair's Zina 3 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB NOM
334 RUS FI*Janatuisen Le vagabond 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
335 RUS FI*BlueLair's Dear Darrel 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 BIV
336 RUS FI*Shady-Lady's Pepi 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX2
337 RUS FI*Harmuan Nessa Nallukka 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
338 RUS FI*Hana-Bi Taikatalvi 3 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
339 RUS FIN*Saraitshikin HaveANiceDay 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP NOM
339 RUS FIN*Saraitshikin HaveANiceDay 3 Naaras 17 (Veteraani) Calmès Fabrice 2
340 SOM n FIN*Kisompa's Giancarlo 3 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
341 SOM a FI*Foxkiss Athene noctua 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja Abs
342 SPH I / SPH n FI*Eipril Blackpepper 3 Uros 9 (Avoin) Lund Lone EX1 CAC
343 SPH III / SPH g 21 Cocopah Scarlett 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
344 SPH V / SPH d 21 33 FI*Tutsi Chaumet 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
345 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
346 SPH V / SPH n 21 33 FI*Hobbitqueen's Emporio 3 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa Abs
347 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 3 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
348 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 4 (GIP) Calmès Fabrice EX1 CAPS NOM
349 BAL f FI*Curnauskiss SäihkyväSafiiri 4 Naaras 8 (PR) Coste Louis EX1 CAPIB NOM BIS
350 OLH n FI*Laurinda Mario Baiser 4 Uros 11 (Nuoret) Coste Louis EX1
351 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Calmès Fabrice KM NOM BIS
352 OSH n FI*Laurinda Valdemar Canele 4 Uros 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1
353 OSH f FI*Choose Avec Moi & Bimba 4 Naaras 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1 NOM
354 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 11 (Nuoret) Coste Louis EX1
355 OSH a 24 FI*WildHawk's Arre-Catte Waho 4 Uros 11 (Nuoret) Coste Louis EX2
356 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1 BIV
357 OSH a 24 LV*Dark Side Panther Eminems 4 Uros 8 (PR) Coste Louis EX1 CAPIB NOM
357 OSH a 24 LV*Dark Side Panther Eminems 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
358 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
359 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1
360 OSH d 22 FI*Choose An Aconda Man 4 Uros 13c (Määrittely) Coste Louis OSH d 24
360 OSH d 24 FI*Choose An Aconda Man 4 Uros 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1
361 OSH f 24 (N)Himmeltinden's Mina 4 Naaras 9 (Avoin) Calmès Fabrice Abs
362 OSH h 24 FI*GizemliKediler Coco 4 Naaras 5 (IC) Coste Louis EX1 CAGCIB
363 OSH ns 24 FI*WildHawk's Awinita Ahawi 4 Naaras 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1
364 OSH as 24 FI*WildHawk's Ahote Annawan 4 Uros 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1
365 OSH f 03 FI*Wonka Wictoria 4 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1 NOM BIS
366 OSH n 03 22 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me 4 Naaras 12 (Pennut) Coste Louis EX1 NOM BIS
367 PEB V / PEB n 33 Veni-Vidi-Vici Del Iris 4 Naaras 4 (GIP) Calmès Fabrice EX1 CAPS
368 SIA n EE*Cassiopea Siaoricat 4 Naaras 12 (Pennut) Calmès Fabrice EX1 NOM
369 SIA a FI*Aurinkomäen Dooris-Damina 4 Naaras 9 (Avoin) Coste Louis EX1 CAC NOM BIS
370 SIA b FI*Amon Sethi 4 Uros 6 (IP) Calmès Fabrice EX1 CAGPIB NOM BIS
371 SIA c FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla 4 Uros 3 (GIC) Coste Louis EX1 CACS NOM
372 SIA f JellonCats soot nose 4 Naaras 11 (Nuoret) Coste Louis EX1
373 SYS n 03 FI*Laurinda Alberto Eclar 4 Uros 11 (Nuoret) Calmès Fabrice EX1
374 SYS b 03 FI*Choose Three Wishes Well 4 Naaras 3 (GIC) Calmès Fabrice EX1 CACS NOM
375 HCL Simba Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martikainen Arja 1
376 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martikainen Arja 1 NOM BIS
377 HCS Mustikka Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martikainen Arja 1 NOM
377 HCS Mustikka Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Saetre Raymond Alessandro 1 NOM BIS
378 HCS Wilma Wilhelmiina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martikainen Arja 2
417 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats RAG n 03, RAG n 21, SBI a, SBI d 21, SBI n, ACS V, ACS VIII, MCO II, MCO III, NEM I, NFO IV, SIB V, TUA I 41
Calmès Fabrice 13 c (NFO, MCO,RAG), EXO a, EXO f, EXO n, PER a 02 62, PER a 03 22, PER b 24, PER d 03 24, PER d 22, PER d 24, PER d 33, PER f 02 62, PER f 22, PER fs 22 62, PER n, PER w 63,BAL b,OSH as 24, OSH d 22, OSH f, OSH f 24, OSH n, OSH ns 24, PEB V, SIA b, SIA n, SYS b 03, SYS n 03, III vet 43
Coste Louis 13 c (PER, NEM, SIB) EXO d 22, EXO f 22, EXO n 02 62, EXO n 22, EXO w 62, PER a, PER d 22, PER e 21 33, PER f, PER f 03, PER f 03 22, PER fs, PER n 03, PER n 03 24, PER n 24, PER n 33, PER w 62, BAL f, OLH n, OSH a 24, OSH a 25, OSH f 03, OSH h 24, OSH n 03 22, SIA a, SIA c, SIA f 42
Jyrkinen Jaana EUR f 02 64 (13a), RAG a 03, RAG d 04, SBI b, SBI h, ACL III, MCO V, MCO VII, NFO I, NFO III, TUA V 38
Lindelöf Sirpa 13 c (NFO, MCO, RAG) ABY a, ABY n, BRI a 33, BRI bs, BRI g, BUR b, BUR e, BUR g, BUR n, CRX VIII, DSP III, EUR n 22, MAN 51-52, SPH III, SPH V 40
Lund Lone 13 c (PER, NEM, SIB) ABY o, BEN n 24, BEN n 24 33, BRI n, BUR c, CRX II, CRX IV, CRX VI, DSP I, KOR , OCI b 24, SPH I, II VET 42
Martikainen Arja BEN n 22, BRI fs, BUR a, BUR j, CRX I, CRX III, CRX VII, DRX I, EUR d 02 62, EUR d 22, EUR f 22, MAU n 24, MAU ns 24, OCI a 24, RUS , SOM a, SOM n, HCS, HCL, 39
Rautio Kristiina MCO IV, NEM II, NFO VI, NFO VII, RAG a 03 21, RAG c 04, RAG n 04, SBI b 21, SBI g, SIB II, SIB VIII, TUV 61-63, I VET 41
Saetre Raymond Alessandro ACL VIII, MCO VI, MCO VIII, RAG c, RAG g 04, SBI c, SBI c 21, SBI d, SIB III, SIB VII, HC VET 40
Wikström Bjarne RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG n, SBI e, SBI f, ACL XI, MCO I, MCO IX, NFO II, NFO IX, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB VI 41
10 tuomaria.