Omakissa
Kes-Kis 95. kansainvälinen näyttely, Mirjam
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 11.9.2021 Loppuu 12.9.2021
Ilmoittautuminen alkaa 9.8.2021 Ilmoittautuminen loppuu 15.8.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.9.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 260  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Peurunka Areena, Peurungantie 85, 41340 Laukaa
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Satu Tillanen-Toivanen, satu.tillanen-toivanen@keskis.net, puh. 040 832 7209. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
 
Näyttelysihteeri: Kati Marjala, show@keskis.net, puh. 040 759 7694. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Leimakortit osoitteeseen Kati Marjala, Juhontie 8 A 1, 41160 Tikkakoski.


Pääassistentti: Elina Järvinen, assistentit@keskis.net

Näyttelymentori: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net

Lisätietoja Keski-Suomen kissayhdistyksen 30-vuotisjuhlanäyttelyt

Kes-Kisin juhlavuoden kunniaksi tuplanäyttelyidemme nimet ovat Mirjam ja Toini. Näillä nimillä kunnioitamme jyväskyläläisiä kissamaailman vaikuttajia Mirjam Nummista ja Toini Tikkasta, jotka ovat jättäneet jälkensä myös Kes-Kisin historiaan. 

Päivän aikana järjestetään kaksi näyttelyä. Kumpaankin päivän näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän LAUANTAI-näyttelyn kautta. 

Ilmoittautuminen alkaa maanantaina 9. elokuuta kello 18. 

Lauantaina arvostellaan kategoriat 1, 4 ja kotikissat. Sunnuntaina arvostellaan kategoriat 2 ja 3.

Näyttelyluokat 1–16.  Ei veteraaniluokkaa.

Pyydämme tarkistamaan kotisivuiltamme löytyvän näyttelykutsun lisätietojen ja muutoksien osalta ennen ilmoittautumista. 

Näyttelykutsu: https://www.keskis.net/nayttelyt/keski-suomen-kissayhdistyksen-30-vuotisjuhlanayttelyt


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 62 62 0 0 0
2 94 93 0 0 1
3 55 55 0 0 0
4 87 86 0 0 1
Kotikissat 4 4 0 0 0
Yhteensä 302 300 0 0 2

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM
2 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
3 EXO f FI*Snowcatcher Abba 1 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
4 EXO f FI*Ayser's Who's That Girl 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
5 EXO n 22 FI*AzuLejo's Masterpiece of mix-and-match 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
6 EXO n 24 FI*Shamirin Samir 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
7 EXO a 03 FI*Jewelstory Charming Knight 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
8 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM NOM BIS
9 EXO a 01 21 62 FI*Jewelstory Frosty Knight 1 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
10 EXO d 21 33 FI*Shamirin Just Janus 1 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
11 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB NOM
12 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM
12 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Fonsén Mira
13 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP NOM
14 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
15 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
16 PER f FI*Timanfaya Crazy In Love 1 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB NOM
17 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
18 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
18 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 15 (Siitos) Fonsén Mira
19 PER n 22 FI*AzuLejo's Paris je t'aime 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
20 PER g 24 FI*Whispers Querida 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
21 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
22 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
23 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
24 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB NOM BIS
25 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia 1 Naaras 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS NOM BIS
26 PER n 33 FI*Shamirin Superstar 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
27 PER e 33 Endless Tale Be a Dream 1 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB NOM
28 RAG g FI*Rookatin Beastiina 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
29 RAG a 03 FI*Midnightdolls There Must Be An Angel 1 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
30 RAG a 03 FI*Valkokullan Kuma 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
31 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
32 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
33 RAG a 04 FI*Ragtail Åskguden Tors son Magni 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
34 RAG a 04 FI*Valkokullan Shimei 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
35 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
36 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS NOM
37 RAG e 04 FI*Talvililjan Cheese Cake 1 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
38 RAG g 03 FI*Midnightdolls A Little Darling 1 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta Abs
39 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS NOM BIS
40 SBI n Galileo vom Perlenmeer*D 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
41 SBI a S*Chimär's Kornelia 1 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
42 SBI a FI*Kattimäen Juksu 1 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
43 SBI b FI*Helin's Jack 1 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC NOM
44 SBI b FI*Kajakan Aleksanteri 1 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX2
45 SBI b FI*Harebell Uddi Urban 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
46 SBI b S*Kilenskogens Önni 1 Naaras 15 (Siitos) Fonsén Mira
47 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
48 SBI g FI*Harebell Unni Othelia 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
49 SBI h FI*Helin's Elviira 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
50 SBI h FI*Harebell Ulle Freja 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
51 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM NOM
52 SBI n 21 FI*ElfQuest Vanessa 1 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
53 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
54 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
55 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
56 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS BIV
57 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
58 SBI b 21 S*Saphire Extreme Last Airbender 1 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
59 SBI b 21 FI*Kattimäen Herpertti 1 Uros 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
60 SBI d 21 FI*ElfQuest Usman 1 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
61 ACL VIII / ACL as 03 24 FI*Melcone Ace Ventura 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
62 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka KM NOM
63 ACS VI / ACS f 09 FI*Trollin Ronda 2 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan Abs
64 MCO I / MCO a FI*LovelyLife La Boheme Cesira 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka Abs
65 MCO I / MCO n FI*Moggi Sisu Salmari 2 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
66 MCO III / MCO n 22 DK Red Line's Arizona 2 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
67 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Shadow of the Forest 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
68 MCO III / MCO n 22 FI*BlackPepper's Catt Damon 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 BIV
69 MCO III / MCO n 25 FI*Blackcurrant Sofie Fatale 2 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
70 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Ixchel 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iida Rönttönen 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX2
72 MCO IV / MCO n 09 25 Felix Theory Thanatos 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 BIV NOM BIS
73 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Goldenstream's Golden boy 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX3
74 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Supernatural 2 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX2
75 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Womanizer 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
76 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Vilja 2 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
77 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM BIV NOM BIS
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Cowboy 2 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
79 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
80 MCO V / MCO e 25 Abenzio's Lost Thunder 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM
81 MCO V / MCO f FI*Keenukollin Sanni 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
82 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
83 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
84 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB BIV
85 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX2
86 MCO VI / MCO f 09 22 Escape MC Big Bertha 2 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
87 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Sister Grimm 2 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan MCO f 22
88 MCO VI / MCO d 09 22 FI*BlackPepper's Brad Kitt 2 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV
89 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Keenukollin Lissu 2 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
90 MCO VI / MCO d 09 22 FI*NomenEst Lex Baker 2 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
91 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
92 MCO VII / MCO ns FI*Kaakaokäpälä Susan Kay Quatro 2 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
93 MCO VII / MCO ns 22 FI*Wiiselin Innokas Ilkka 2 Uros 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
94 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 1 (SC) Turpeinen Riikka Abs
95 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
96 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Unelma Torttu 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM
97 MCO VII / MCO ds 22 FI*NomenEst Mr. Blonde 2 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP NOM
98 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB
99 NEM I / NEM g 21 Astoria Snejnaya Zima 2 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
100 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB NOM
101 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Iitin Tiltu 2 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
102 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Noelle Kisses Deeamore 2 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 NOM
103 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM NOM BIS
104 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Halo 2 Naaras 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
105 NFO III / NFO n 22 DK Kitura's Eliana 2 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB NOM BIS
106 NFO III / NFO n 22 FI*Marjametsän Kivikkopuron isomus 2 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
107 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB
108 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
109 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS NOM
110 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nipsu-Nappulan Bohemian Rhapsody 2 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
111 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Hurrikas 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
112 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
113 NFO IV / NFO n 09 22 FI*RockyHill's Powhatan 2 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
114 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille 2 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira Abs
115 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Slytherin 2 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
116 NFO V / NFO f 22 FI*Marjametsän Aslakin uni 2 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
117 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM BIV NOM
117 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 15 (Siitos) Fonsén Mira
118 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Elite 2 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
119 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Hermannin onnetar 2 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
120 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Marjametsän Lemmentähti 2 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
121 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Nipsu-Nappulan Calling Elvis 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka Abs
122 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Tähtitassun TimAntti 2 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
123 NFO VI / NFO g 03 22 FI*Tähtitassun SiniPiika 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
124 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Siniidan Octopussy 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX2
125 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Mitä kuuluu Marja-Leena 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 BIV
126 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Soile Söderberg 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX3
127 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
128 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB BIV
129 NFO VII / NFO nts Temeria Forest Gate*PL 2 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
130 NFO VII / NFO gs 22 FI*RockyHill's ChimalisLye 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
131 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
132 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM NOM
133 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
134 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
135 NFO IX / NFO w 64 FI*GoldenFurry's Silver Snowman 2 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
136 SIB I / SIB n FI*Ajatuksen EnsiKaamos 2 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
137 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
138 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS NOM BIS
139 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Punakoivun Floki 2 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
140 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Ajatuksen Faisa Fasupala 2 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV NOM
141 SIB IV / SIB n 09 23 FIN*Alizarin Bomber Boy 2 Uros 4 (GIP) Roca Folch Yan Abs
142 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
143 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS BIV NOM
144 SIB V / SIB fy 24 FI*Igora Celeste 2 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
145 SIB V / SIB f 24 FI*Beluhan Angelina 2 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
146 SIB VI / SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
147 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Vilukissan Balettimaani 2 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
148 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM NOM
149 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka Abs
150 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Mokomakin Sadepäivän Ilo 2 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka Abs
151 SIB VIII / SIB gs 02 21 64 FI*Lumikissan Zeta Jones 2 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
152 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
153 SIB IX / SIB w 64 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot 2 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
154 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM
155 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
156 BEN n 22 31 FI*Cajado Botaurus Stellaris 3 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
157 BEN n 22 32 FI*Leokatin Unelias Uuno 3 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
158 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB NOM
159 BLH a FI*Duketin Justiina 3 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
160 BLH c FI*Ullukan Friends With Benefits 3 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS NOM
161 BLH d FI*MellowBear's HottiKatti 3 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
162 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
163 BLH ny 11 Your Majesty Golden Ironhide 3 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB NOM BIS
164 BLH a 03 FI*Ullukan Enviable Enterprise 3 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
165 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus 3 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
166 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sulo Villeeni 3 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
167 BML I / BML ns 12 31 FI*Kissamummon Emmi Villeeni 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
168 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
169 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
170 BSH e FI*Rhinestone's Josera 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
171 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM
172 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Bianca 3 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB NOM BIS
173 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Prinsessa Pirpana 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
174 BSH ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
175 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
175 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 15 (Siitos) Fonsén Mira
176 BUR b FI*Arkhitekton Viktor 3 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC
177 BUR c FI*ZirCat's Imagine Dragons 3 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB NOM
178 BUR f FI*ZirCat's Mount Elbrus 3 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM
179 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS BIV
180 BUR h FI*ZirCat's Lara Croft 3 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
181 BUR h FI*ZirCat's Mount Kilimanjaro 3 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
182 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yvonne 3 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
183 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM NOM
184 KOR FI*Mythai Tydah Thong 3 Naaras 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB NOM
185 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM BIS
186 MAU ns FI*Walidah Fuchsia 3 Naaras 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
187 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Roca Folch Yan KM
188 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zira Zamila 3 Naaras 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
189 OCI n 24 FI*Moosegrove Viking 3 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB BIV
190 OCI n 24 FI*Arrowhill Lucky Star 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
191 OCI n 24 S*Högaforsen's Kirito 3 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM
192 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM NOM
193 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS NOM
194 OCI ns 24 FI*Guttatus Silver Mimosa 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
195 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 NOM
196 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
196 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 15 (Siitos) Fonsén Mira
197 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB BIV NOM
198 SRL III / SRL g FI*Be-Curly Cuteness Overload 3 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM BIS
199 SRL VII / SRL a 33 Gekkola Cats Carla Carolina 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
200 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dina The Diva 3 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX3
201 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dorothe Star 3 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX2
202 SRS I / SRS n FI*Gekkolacats Elsa Eye Catcher 3 Naaras 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC BIV
203 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
204 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Blanco Snowball 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
205 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP NOM BIS
206 ABY n Chardryn von Kalimdor*CH 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
207 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB BIV
208 ABY n FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
209 ABY n (N) Tejas Onni 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX2
210 ABY n FI*Miragerie Daryn 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 BIV
211 ABY n FI*Nebuankhet Eudoxia Epiphania 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
212 ABY n Almaros Makkabi of Vuolas 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
213 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM BIV
214 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
215 ABY n FI*Kermakupin Parantava Sade 4 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
216 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM BIV
217 ABY a FI*Vuolas Ja maailma sininen 4 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
218 ABY a FI*Silkkihienon Tellina Perla 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
219 ABY a FI*Nebuankhet Jace Beleren 4 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
220 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
221 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
222 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
223 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
224 BAL d FI*TaikaTomun Wagner 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
225 BAL b 21 FI*Willicon Eliza Doolittle 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
226 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Forever Yours 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
227 CRX III / CRX d 24 FI*Vanitas Gimme Gimme 4 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
228 CRX IV / CRX fs 03 FI*Piupaws Mähöne 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
229 CRX IV / CRX f 01 62 FI*Sommelier's Blended With Love 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
230 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
231 CRX VI / CRX c 03 24 FI*Telltail's Sail Away Sweet Sister 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
232 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
233 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Taikametsän Divina Galica 4 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
234 DRX V / DRX a 25 FI*Berry's Jazzy Jason 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 No Cert
235 OSH w 64 FI*Vintterin Pena Irmelinpoika 4 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
236 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS NOM
237 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
238 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
239 OSH n 24 FI*LoudMeow Light My Fire 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC NOM BIS
240 OSH n 24 FI*LoudMeow Earth Rocker 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV NOM BIS
241 OSH n 24 FI*TinyAlien Believe to understand 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX2
242 OSH n 24 FI*TinyAlien Trust no one 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
243 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
244 OSH a 24 FI*LoudMeow Blue Wind 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
245 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB NOM
245 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Fonsén Mira
246 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM
247 OSH b 22 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu OSH b 23
248 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB NOM BIS
248 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 15 (Siitos) Fonsén Mira
249 OSH c 24 FI*LoudMeow Magica 4 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM BIS
250 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
251 OSH e 24 FI*Curnauskiss Aventador 4 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
252 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
253 RUS FI*IvanaKallio's Mona Lisa 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta Abs
254 RUS Katzenhof Christina Regina 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB NOM
255 RUS FI*Harmuan Rakas Rosmariini 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
256 RUS Ruskis Veroschka of Katzenhof 4 Naaras 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
257 SIA w 67 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
258 SIA w 67 FI*Vintterin Eero Irmelinpoika 4 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta Abs
259 SIA n FI*Twist-Tiramisun Poe 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
260 SIA n 21 Solo v.d. Gruenstiege 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
261 SIA n 21 FI*Triangle Kismet for Ballawhane 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
262 SIA a 21 FI*Vintterin Mailis Irmelintytär 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC NOM
263 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV NOM
264 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
265 SOM n FI*Kharn-Ka Quantum of Solace 4 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
266 SOM n FI*Kharn-Ka Quicksilver 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
267 SOM n S*All Inclusive Ruby 4 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
268 SOM n FI*Kharn-Ka RealSwiftFox 4 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
269 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
270 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
271 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB BIV
272 SOM n FI*Kisompa's Orlando 4 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX2
273 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
274 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
275 SOM a FI*Nemiena's Extended Play 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
276 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
277 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
278 SPH II / SPH b 03 FI*Hebblas Eenie Meenie Chocolate Mo 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
279 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Gizmo 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV
280 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM
281 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
282 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Flaming June 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
283 SPH IV / SPH d 03 FI*Hebblas Edgar Nutmeg 4 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
284 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
285 SPH V / SPH d 03 32 Av Ljusalfheim Zephyr 4 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
286 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
287 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM BIS
288 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
289 HCL Molly Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Hämäläinen Satu 1 NOM
290 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Hämäläinen Satu 2
291 HCS Safira Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Saarela Veikko 1 NOM
292 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Turpeinen Riikka 1 NOM BIS
299 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira PER a, PER fs, SBI b, MCO IV, NEM I, NFO IV, NFO IX, NFO VI, SIB III, SIB V, BEN n 22 31, BEN n 22 32, BLH a, BLH c, BLH ns 11, BLH ny 11, BML I, BSH ns 11, BUR a, BUR c, BUR h, SRL III, OSH a 24, OSH b 24, SIA w 67 53
Hämäläinen Satu ABY n, BAL b 21, CRX IV, CRX VI, DRX V, OSH a, OSH b 22, OSH e 24, OSH n, OSH n 24, SIA a 21, SIA n 21, SOM o, SPH II, SPH III, HCL 38
Koskenkangas Marjatta PER a, PER a 03 23, PER n, PER n 22, PER n 33, RAG a 04, RAG e 04, RAG g 03, SBI b, SBI d, SBI n, SBI n 21, ABY a, ABY p, BAL d, CRX II, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 24, RUS, SIA n, SIA w 67, SOM a, SPH IV 44
Martikainen Arja BEN n 24, BLH a 03, BSH e, BSH f, KOR, OCI n 24, OCI ns 24, SRL III, SRL VII, SRS IX 17
Roca Folch Yan ACS VI, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO V, SIB IV, SIB IX, BLH d, BLH n, BUR a, BUR b, BUR f, EUR a 23, EUR f 24, MAU ns, MAU ns 24, OCI b 24, SRL II, SRS I 46
Saarela Veikko EXO a 01 21 62, EXO d 21 33, EXO f, EXO n, PER e 33, PER f, PER g 24, PER n 01 62, PER n 03, RAG d 04, RAG g, SBI a, SBI a 21, SBI d 21, SBI g, ABY o, CRX III, OSH c 24, OSH p 25, OSH w 64, SOM n, SPH V, HCS 44
Turpeinen Riikka EXO a 03, EXO n 03 24, EXO n 22, EXO n 24, PER d 03, PER ds, PER fs, PER g 03, RAG a 03, RAG a 04 21, SBI b 21, SBI h, ACL VIII, ACS IV, MCO I, MCO III, MCO IX, MCO V, MCO VIII, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, SIB I, SIB VI, SIB VII, SIB VIII, HCS 58
7 tuomaria.