YkkösKissat 14.12.2014 2. kansainvälinen
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 14.12.2014 Loppuu 14.12.2014
Ilmoittautuminen alkaa 5.8.2014 Ilmoittautuminen loppuu 30.11.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 1.12.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFen näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on
pakollinen kaikille näyttelytilaan tuleville kissoille. Rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat pakolliset todistukset voit tarkistaa Suomen Kissaliiton kotisivuilta (www.kissaliitto.fi). Rekisterikirja ja rokotustodistus on esitettävä eläinlääkärintarkastuksessa. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Häkkien koot 65x65x55 cm. Omat häkit ilmoitettava. Oman häkin minimikoko 50x50x50 cm.
 
Tuomarit:
Ad De Bruijn (NL) I, III, IV
Alessandro Chibaudo (IT) I, II
Elena Zagorskaya (RU) I, II
Michael Edström (S) I, II, IV
Mira Fonsén (FI) I, II, III 
Veikko Saarela (FI) allround
Vladimir Isakov (BY) I, II, III
Oikeudet muutoksiin pidätetään
 
Näyttelyluokat : 1 - 17. Erikoisluokat kat I kissoille: Best of best
Ilmoittautumiset: Ensisijaisesti OmaKissan kautta tai postitse suoraan näyttelysihteerille: Eeva Lindblom. Satupolku 1 C 17, 02400 Kirkkonummi. Sähköposti-ilmoittautumisia ja myöhässä tulevia kirjeitä ei hyväksytä. Näyttelyyn otetaan n 300 kissaa. Mahdollinen karsinta maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän perusteella kategorioittain. Ilmoittautumisaika 7.8.-24.11.2014
Näyttelymaksut: ensimmäinen kissa 31(sisältää luettelon), toinen saman omistajan kissa 29€.
(Huom ! omistajuus tarkastetaan OmaKissasta.) FIFen ulkopuolisilta 50€/kissa (viite 5555).
Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän antamien ohjeiden mukaisesti ilmoittautumisen
yhteydessä. Paperilomakkeella ilmoitettavien kissojen näyttelymaksut maksetaan YkkösKissojen tilille FI5445030010201139 viite 5555 ja maksukuitti on lähetettävä ilmoittautumislomakkeen liitteenä.
Tarkistusluokka 31 €, tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 8 €.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan.
Näyttelyssä ei jaeta serti / exellent ruusukkeita.
Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 18.11.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut kirjallisesti tai sähköpostitse: eeva.lindblom@kolumbus.fi
Assistenttianomukset: Ilmoittautumisen yhteydessä näyttelysihteerille. Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 56
2 67
3 39
4 48
Kotikissat 2
Yhteensä 212

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
2 EXO a FI SRK LO 14 Tombrock's Amadeus Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Tombrock's King Artu (EXO n) x Jonti Between the Lines of Tombrock (PER n 22)
3 EXO f 22 FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Style Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
4 EXO a 02 21 62 FI SRK LO Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
5 EXO f 03 22 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Confetti Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
6 EXO g 02 21 62 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Pastel Candy Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
7 PER n FI SK LO 14 FI*Mimosan Little Bad Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
8 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Champion Mira Fonsén Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
9 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV NOM BIS
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
10 PER d FI SRK LO One Way Ticket von La'Noitan Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Dachsbau Gremlin (PER n) x Cha-Cha-Cha von La'Noitan (PER f)
11 PER d FI SK LO 14 FI*Kultaviiksen Mamie Smith Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
12 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
13 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC NOM
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
14 PER n 22 FI SK LO 14 PT*Kiyoko Kats Secret Love Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
PT*True Star's Wild Kiss (PER n 24) x PT*Kiyoko Kats Etty-P-Girl (PER n)
15 PER d 22 FI SK LO 14 FI*Elrikan Win-Win Ace Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
FI*Elrikan Vincent (PER n) x LV*Nostri Vincent Sky Full of Stars (PER f)
16 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
17 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Premior Vladimir Isakov Abs
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
18 PER f 02 21 62 FI SRK LO FI*Mimosan If Only You Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
19 PER f 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Deluxe Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
20 PER n 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan Delilah Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
21 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
22 PER d 21 33 FI SRK LO 14 Colorolla Madlen Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Dabi White Rose of Colorolla (EXO d 33) x Sanvyr Cats Algeiba (PER e 21 33)
23 PER n 21 33 FIN SRK LO Sinihuiskan Anastasia Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
Sinihuiskan Nikolas (PER n 33) x Sinihuiskan Lumitähti (PER n 21 33)
23 PER n 21 33 FIN SRK LO Sinihuiskan Anastasia Naaras Veteraani Alessandro Ghibaudo 1 NOM BIS
Sinihuiskan Nikolas (PER n 33) x Sinihuiskan Lumitähti (PER n 21 33)
24 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
25 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
25 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Elena Zagorskaya 2
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
26 ACL V / ACL d 22 FI SRK RX CurlingLight Mangosteen Uros International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
Daniel Rus Red Nose (ACL ds 21 33) x CurlingLight Amber (ACL d 22)
27 ACL VI / ACL d 09 FI SRK RX 13 FI*Myllykissa Rölli Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
CurlingLight Mangosteen (ACL d 22) x FI*Diipadaapa Alice (ACS f 09 24)
28 ACL VIII / ACL ns 03 FI SRK LO 13 FI*Ramandan Renesmee Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x FI*Siriuksen EarthaKittCurl (ACL n 33)
29 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
30 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM NOM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
30 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Elena Zagorskaya 2
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
31 ACS VIII / ACS ns 09 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
32 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
33 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
34 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
35 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
36 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM NOM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
36 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Elena Zagorskaya 1
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
37 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Frida Naaras International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAGPIB
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
38 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Krysos WinWin Uros Grand International Champion Elena Zagorskaya EX2
FIN*Krysos Amos (MCO n 22) x FI*Krysos Parfait Amour (MCO gs 03)
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS BIV
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Caesar Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya Abs
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
42 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 13 FI*SolarWind's Dionysos Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*SolarWind's Anukis (MCO fs 09 24)
43 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
44 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Golden Gemma Naaras Avoin Mira Fonsén EX2
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x S*Sybo's Svea (MCO fs 09 23)
45 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Hexamore Truewoman Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
46 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
47 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 Heart Stealer Dark Tequila Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
PL*Tinwerina Leo Messi (MCO n 09 22) x Catyscoon Vanessa (MCO d 23)
48 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
49 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts Uros Grand International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPS
Battle Creek's X'Uta Pendragon (MCO n 09 22) x FIN*Starmaker's Secret Garden (MCO fs 09 22)
51 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPIB
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
52 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros Kastraatti Elena Zagorskaya Abs
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
53 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM BIV NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
54 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Mototassun Viehkeä Veijari Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FIN*Leoline Jimi Jäämies (NFO e 09) x FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä (NFO ns 09 24)
55 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
56 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cnute-Cortie Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo Abs
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
57 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
57 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Elena Zagorskaya 3
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
58 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Bergthor Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Kattskogens Alma (NFO f 09 23)
59 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
60 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
61 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
62 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ka-Boom Boomerang Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Mirkulan Jim (NFO as) x FI*Mototassun OiliSaga-Ottilia (NFO n 24)
63 NFO VII / NFO ns 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Baron Uros Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
63 NFO VII / NFO ns 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Baron Uros Veteraani Elena Zagorskaya 3
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
64 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Champion Elena Zagorskaya KM NOM
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
65 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO FI*Katinkurun Tammenterho Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*FoxyPaw's Dusty Miller (NFO ds 24) x FIN*Tähtitassun Purr Iina (NFO f 03 23)
65 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SRK LO FI*Katinkurun Tammenterho Uros Määrittely Mira Fonsén NFO d 09 24
FI*FoxyPaw's Dusty Miller (NFO ds 24) x FIN*Tähtitassun Purr Iina (NFO f 03 23)
66 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
67 NFO IX / NFO w 61 FI SRK LO FI*Tähtitassun Juhannus Uros Supreme Premior Elena Zagorskaya KM NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
68 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
69 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
70 RAG n 03 FI SRK LO FI*Tuulikellon Prime Time Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM
S*Fyrpihl's Paradise Picasso (RAG n 03 21) x FI*Utuinen YoursSincerely (RAG n)
71 RAG n 04 FI SK LO 14 Angelicdolls Royal Princess Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo Abs
Angelicdolls Royal Junior (RAG a 04) x Chatandolls Pretty of Angelicdolls (RAG n 04)
72 RAG n 04 FI SRK LO FI*Dollicious Domino Dancing Uros International Premior Alessandro Ghibaudo Mitätöity Mitätöity
FIN*Dollicious Hot Choise (RAG d 04) x FIN*Maplehill's Riverdance (RAG n)
73 RAG a 03 FI SRK LO Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer Uros Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS BIV
Darlinlildols Titan (RAG a 03) x Palacedolls Honeybee (RAG n 03)
74 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues Hello Mary Lou Naaras International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
75 RAG a 03 FI SRK LO 14 (N)Dixie Dolls Smooth Smurf Uros Avoin Elena Zagorskaya Abs
(N)Dixie Dolls Dazzling Sparrow (RAG n 03) x S*Gunbertus Eloa Enejie (RAG a 03)
76 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
77 RAG a 03 FI SK LO 14 Angelicdolls Super Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM
Angelicdolls Superman Junior (RAG a 03) x Angelicdolls Jessica Alba (RAG n 03)
78 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Utuinen Fun To Keep Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
Jordan Star Azrag Bey, CZ (RAG a 03) x FI*Utuinen Northern Sky (RAG a 04)
79 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
80 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Dolldesire's Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x N*Aakres RagPride Sandra (RAG a 03)
81 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Sweet Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
82 RAG d 03 FI SRK LO FI*Dollyblues Be The One Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues 2Become1 (RAG f 03)
83 RAG d 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Spicy Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
84 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
85 RAG n 04 21 FI SRK LO FI*Dollicious SummerNightDream Naaras Grand International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPS
FIN*Kehtolaulun Max de Mio (RAG n 04 21) x FIN*Dollicious Chocolate Heart (RAG n)
86 RAG a 03 21 FI SK LO 14 S*Gunbertus Saffron Sahara Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
S*Gunbertus Royal Blue (RAG a 03 21) x S*Gunbertus Odd Molly (RAG n)
87 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Elena Zagorskaya KM BIV
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
88 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
89 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
90 SBI a FI SRK LO EE*Wahida Klaudia Naaras International Champion Mira Fonsén Abs
RU*Milamos Arnold (SBI c) x FIN*Tärn Nättinukka (SBI a 21)
91 SBI a FI SRK LO FI*Felinessi Aphrodite Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 No Cert
FIN*Touchant Homme du Monde (SBI a) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
92 SBI a FIN SRK LO FIN*Recknagel Tairapänks Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FIN*Recknagel Fridakahlo (SBI b)
93 SBI d FI SRK LO 14 FI*Nalle-Puhin Achy Breaky Heart Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
FIN*Zhamanen C'mon Let's RED! (SBI d) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
94 SBI e FI SRK LO FI*Mototassun Remu-Rudolf Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
FIN*Chirybiry's Remulus (SBI n) x FIN*Lirukallion Säkenöivä voima (SBI f)
95 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazerina Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
96 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
97 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
98 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
99 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM BIV NOM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
100 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
101 SIB III / SIB n 22 FI SK RX 14 FI*Cherrytail's Vendetta Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Cherrytail's Ofelia (SIB n 24)
102 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesän lapsi Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX2
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
103 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
104 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 14 FI*Lumikissan RalliRaita Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x Kayo Rys od Królowych*PL (SIB n 02 21)
105 SIB V / SIB f FI SRK LO FI*Jäälinnan Alisa Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FIN*Amante's Joking Jasper (SIB n 09) x FIN*Kestilinnan Greta (SIB g 24)
106 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
107 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM BIV
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
108 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan SuperSankari Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
109 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 14 Grace Contentus*PL Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
Lear Contentus*PL (SIB n 09 24) x P-Black Pearl Koc-Pol Cat*PL (SIB f 09 24)
110 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan Tähtönen Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
111 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Elena Zagorskaya KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
111 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Elena Zagorskaya 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
112 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
113 TUA I / TUA n FI SRK RX 13 FI*Josmarin Innusha Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
114 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
115 TUA IX / TUA w 62 FI SK LO 14 FI*Felesin Regina Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
116 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
117 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
118 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
119 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Champion Ad de Bruijn KM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
120 ABY a FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Great Gatsby Naaras International Champion Ad de Bruijn EX1 CAGCIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
121 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn EX1 BIV
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
122 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn EX1
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
123 BEN n 22 31 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Luke Catwalker Uros Supreme Premior Ad de Bruijn KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
124 BEN n 22 33 FI SK LO 14 FI*PurrGold Caro Carissimo Uros Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn EX1
FI*Starglitters Snowstorm (BEN n 24 33) x FI*SiruCats Jolie Jelena (BEN n 22)
125 BEN n 24 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jackpot Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
126 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
126 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
127 BRI as 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
128 BRI ns 11 FIN SRK RX EST*Harmony Devianti Naaras Supreme Premior Veikko Saarela Abs
Old Possum's Hopscotch (BSH ns 11) x EST*Beaty Devianti (BSH ns 11)
129 BUR n FI SK LO 14 FI*Feirefiz Black Rain Naaras Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn EX1 NOM
FI*Feirefiz One Last Time (BUR b) x G-Point Bourimea*RU (BUR n)
130 BUR n FI SRK LO FI*Feirefiz Girl I Know Naaras Kastraatti Ad de Bruijn EX1 CAP NOM
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x FIN*Belacane Lempi Sisko (BUR b)
131 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
132 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Nuoret 7-10 kk Ad de Bruijn EX1 NOM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
133 BUR f Sacredspirit Serengeti of Kisu Umi*RU *** Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM
Sacredspirit Jean Michel *** (BUR a) x Sacredspirit Honey Moon *** (BUR h)
134 BUR f FI SRK LO 14 FI*Cattish Lucy van Pelt Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Isä-Brownin Ushuaia (BUR n) x FI*Cattish Magica De Spell (BUR f)
135 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK RX 14 Vegas SoNata Uros Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
Antonio Luidor (CRX n 02) x Zlatovska (CRX fs)
136 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
137 CRX IX / CRX w 63 Nika of Sakura-Hana*RU *** Naaras International Champion Ad de Bruijn EX1 CAGCIB
Felix L'Etoile Refined*RU (CRX n 03 33) x Sakura-Hana *** (CRX w)
138 DRX IV / DRX f 09 FI SK LO 14 S*Fiddlestix Marta Marmellata Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov
FI*Riiviön Black Love (DRX n 09) x Koro's Nadia for Mirlain (DRX h 09 22)
139 DSP III / DSP d 21 FI SRK LO 13 RU.Dolf Shudan Uros Grand International Champion Ad de Bruijn EX1 CACS NOM
Taifun Vialdar (DSP a 21) x Lya'Soffi Shudan (DSP f 21 33)
140 DSP III / DSP g 21 FI SK RX 14 Darca Sweet of Ozland Naaras Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
Casper Gold Of Nephertity (DSP e 03 21) x Kentervils Abigella (DSP a 02)
141 EUR w 64 FI SRK RX FI*Kissakallion Palladium Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FIN*Kissakallion Jerold (EUR n) x Lumi-Emilia (EUR w)
142 EUR n FI SK RX 14 FI*Kissakallion Qunvald Uros Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn EX1
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Malla-Malviina (EUR f 22)
143 EUR ns FI SRK RX FI*Katinhännän Diftor-he Susma Naaras Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FIN*Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)
144 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
145 EUR ns 23 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Survivor Amber Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM
FIN*Untuvan Isin Poika (EUR ns 23) x Vilandra Antar Darti*EST (EUR ns 23)
146 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros International Champion Ad de Bruijn EX1 CAGCIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
147 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Ad de Bruijn KM NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
148 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Grand International Champion Ad de Bruijn Abs
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
149 KOR FIN SRK LO FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam Naaras Grand International Premior Ad de Bruijn DISQ AGR.
Siri Kira*E Jai Dee (KOR ) x FIN*Mythai Rahk Mee Rahkah (KOR )
150 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha Naaras International Premior Ad de Bruijn EX1 CAGPIB
FIN*Poison's Othong dek chai (KOR ) x FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam (KOR )
151 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
152 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
152 MAN 51-52 / MAN d 03 24 51 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Määrittely Ad de Bruijn MAN d 03 24 52
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
153 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
154 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN SRK RX FIN*Deimos Guten Tag Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*JoJon Xifoides Topaze (MAN a 24 51) x FIN*D'manns Eyes (MAN f 53)
154 MAN 53 / MAN a 24 53 FIN SRK RX FIN*Deimos Guten Tag Uros Veteraani Veikko Saarela 3
FIN*JoJon Xifoides Topaze (MAN a 24 51) x FIN*D'manns Eyes (MAN f 53)
155 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Hei Dec Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
156 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
157 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
158 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
159 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
159 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Veikko Saarela 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
160 OCI c 24 FI SRK LO FI*Embrace Good King Wenceslas Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Tribal Kermode (OCI b 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
161 OCI c 24 FI SRK LO FI*Sunny's Lavender Lily Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FIN*BlueNote Figlio della Notte (OCI a 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
162 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
163 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
164 RUS FI SRK LO 14 FI*Lolcat's Wendy Darling Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Lolcat's Meg (RUS )
165 RUS FIN SRK LO FIN*Zarin Querido Mio Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
Silverlock's I Believe In U (RUS ) x FIN*Zarin Talita (RUS )
165 RUS FIN SRK LO FIN*Zarin Querido Mio Uros Veteraani Veikko Saarela 2
Silverlock's I Believe In U (RUS ) x FIN*Zarin Talita (RUS )
166 SIN Lika-Hana Nikolaevs Pride*RU *** Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Desheng Nigista Saba (SIN ) x JouetCouguar Chinchin (SIN )
167 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
168 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
169 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
170 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
171 SOM n FI SK LO 14 Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka Naaras Avoin Veikko Saarela EX2
Tamarakatz Chance-of-a-Lifetime (SOM n) x Tamarakatz Mayhem (SOM n)
172 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Jomini Jazaria Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
173 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Ad de Bruijn KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
173 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Veikko Saarela 2
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
174 SOM o FI SRK LO FI*Kharn-Ka Wickerfire Uros International Premior Ad de Bruijn EX1 CAGPIB NOM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
175 SPH III / SPH d FI SRK RX 14 FI*Evilurbastet Napoleon Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Silvestr Stalone Best Show*RU (SPH e) x LV*Otomi Avrora (SPH f 03 33)
176 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM BIS
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
177 SPH V / SPH f 03 33 FI SRK LO LV*Otomi Avrora Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Lanion Oscar (SPH n 03 21 32) x LV*Otomi Rufina (SPH f 03)
178 SPH V / SPH a 32 FI SRK RX 13 Diva La Viva Damascus Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Bastet-Max Maestro (SPH n 03 32) x Basta Damascus (SPH b)
179 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
180 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Ad de Bruijn EX1 CAPS NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
181 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
182 OSH n FI SRK RX FI*Birregin Victory Ford Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM BIS
HU*Pharao's Heart Figaro (OSH n) x FIN*Birregin Pas De La Fiction (OSH b 24)
183 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros Kastraatti Ad de Bruijn EX1 CAP NOM
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
184 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
185 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
186 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM BIS
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
187 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Nuoret 7-10 kk Ad de Bruijn EX1 NOM
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
188 PEB III / PEB e FI SK RX 14 Ideallisa El Gato De Luna Naaras Nuoret 7-10 kk Ad de Bruijn EX1
Flaer Orsipetrika (PEB d 21) x Dalida El Gato De Luna (PEB h)
189 SIA n FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Queen Syrah Naaras International Champion Ad de Bruijn EX1 CAGCIB NOM
Kaloke Kasango (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
190 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
191 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dooris-Damina Naaras Avoin Veikko Saarela Abs
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
192 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros International Champion Ad de Bruijn EX1 CAGCIB
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
193 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
194 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kevätkaihonkukka Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
195 SIA f FI SK LO 14 Azorez Varda Tintalle of Kaspektin Naaras Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
196 SIA b 21 FI SK LO 15 (N)Attack's Icandy Uros Nuoret 7-10 kk Ad de Bruijn EX1
Oralee Hidalgo (OSH n 24) x (N)Attack's Lil' Miss Diva (OSH c 24)
197 HCL Leo Uros Kotikissat Ad de Bruijn 1 NOM
198 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Ad de Bruijn 1 NOM BIS
212 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
de Bruijn Ad Kat 3 tark, ABY a, BEN n 22 31, BEN n 22 33, BUR n, BUR b, CRX IV, CRX IX, DSP III, EUR n, EUR as 22, EUR ns, KOR , SOM o, BAL b, OSH n 03 22, OSH n 24, PEB III, SIA n, SIA b, SIA b 21, SIA f, HCL, 33
Fonsén Mira Kat 2 tark, EXO a, EXO f 03 22, EXO f 22, EXO g 02 21 62, PER n, PER d, PER f 02 21 62, ACL III, ACL VI, ACL VIII, ACS VIII, MCO I, MCO V, NFO V, NFO VI, RAG c, RAG a 04, SBI a, SBI e, SIB IV, SIB VIII 39
Ghibaudo Alessandro Kat 2 tark, ACL V, ACL X, MCO III, MCO VI, MCO VIII, NFO IV, NFO VII, RAG n 03, RAG n 04, RAG a 03 21, SBI f, SBI n 21, SBI b 21, SBI d 21, SIB III, SIB V, TUA I, TUA IX, Kat 1 vet 36
Isakov Vladimir EXO n, EXO a 02 21 62, PER f, PER n 22, PER d 22, PER n 03, PER a 33, PER d 33, PER a 21 33, PER n 21 33, PER n 33, BEN n 24 33, BUR f, DRX IV, MAN 51-52, MAN 53, OCI c 24, OCI ns 24, RUS , SIN , SPH V 35
Saarela Veikko Kat 3 tark, ABY n, BRI ns 11, BUR a, CRX VI, EUR n 24, EUR ns 23, EUR w 64, OCI b 24, OCI n 24, SOM n, SPH III, OSH n, OSH a 24, OSH f 24, SIA a, SIA c, Kat 3 vet 34
Zagorskaya Elena MCO II, MCO IV, NEM II, NFO I, NFO IX, NFO VIII, RAG a, RAG a 03, RAG d 03, RAG f 03, RAG d 04, RAG n 04 21, SBI n, SBI d, SIB VI, SIB VII, Kat 2 vet 35
6 tuomaria