YkkösKissat 13.12.2014 1. kansainvälinen
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 13.12.2014 Loppuu 13.12.2014
Ilmoittautuminen alkaa 5.8.2014 Ilmoittautuminen loppuu 30.11.2014
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.11.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFen näyttelysääntöjä. Eläinlääkärin tarkastus on
pakollinen kaikille näyttelytilaan tuleville kissoille. Rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat pakolliset todistukset voit tarkistaa Suomen Kissaliiton kotisivuilta (www.kissaliitto.fi). Rekisterikirja ja rokotustodistus on esitettävä eläinlääkärintarkastuksessa. Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. Häkkien koot 65x65x55 cm. Omat häkit ilmoitettava. Oman häkin minimikoko 50x50x50 cm.
 
Tuomarit:
Ad De Bruijn (NL) I, III, IV
Alessandro Chibaudo (IT) I, II
Elena Zagorskaya (RU) I, II
Michael Edström (S) I, II, IV
Mira Fonsén (FI) I, II, III
Veikko Saarela (FI) allround
Vladimir Isakov (BY) I, II, III
Oikeudet muutoksiin pidätetään
 
Näyttelyluokat : 1 - 17. Erikoisluokat kat I kissoille: paras yksivärinen, kuvio, valkolaikku, hopea ja naamio.
Ilmoittautumiset: Ensisijaisesti OmaKissan kautta tai postitse suoraan näyttelysihteerille: Eeva Lindblom. Satupolku 1 C 17, 02400 Kirkkonummi. Sähköposti-ilmoittautumisia ja myöhässä tulevia kirjeitä ei hyväksytä. Näyttelyyn otetaan n 300 kissaa. Mahdollinen karsinta maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän perusteella kategorioittain. Ilmoittautumisaika 7.8.-24.11.2014
Näyttelymaksut: ensimmäinen kissa 31(sisältää luettelon), toinen saman omistajan kissa 29€.
(Huom ! omistajuus tarkastetaan OmaKissasta.) FIFen ulkopuolisilta 50€/kissa (viite 5555).
Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän antamien ohjeiden mukaisesti ilmoittautumisen
yhteydessä. Paperilomakkeella ilmoitettavien kissojen näyttelymaksut maksetaan YkkösKissojen tilille FI5445030010201139 viite 5555 ja maksukuitti on lähetettävä ilmoittautumislomakkeen liitteenä.
Tarkistusluokka 31 €, tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 8 €.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan.
Näyttelyssä ei jaeta serti / exellent ruusukkeita.
Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 18.11.2014 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut kirjallisesti tai sähköpostitse: eeva.lindblom@kolumbus.fi
Assistenttianomukset: Ilmoittautumisen yhteydessä näyttelysihteerille. Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 64
2 94
3 40
4 46
Kotikissat 2
Yhteensä 246

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rockstar Riddick Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO a 02 21 62 FI SRK LO Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
5 PER n FI SK LO 14 FI*Mimosan Little Bad Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
6 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Champion Michael Edström Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
7 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS NOM BIS
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
8 PER f FI SRK LO FI*Talismanin Smashing Pumpkin Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FIN*Siriuksen Ziggy (PER d) x FIN*Vanilla-Star Blue Angel (PER g)
9 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
10 PER f FI SK LO 14 FI*KiSui Dov'e L'amore Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 BIV
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x FI*Kultaviiksen Janis Joplin (PER d)
11 PER ns FI SRK LO FI*Kultaviiksen Howlin Wolf Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Storm in a Teacup (PER fs)
12 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC NOM
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
13 PER n 22 FI SK LO 14 PT*Kiyoko Kats Secret Love Uros Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
PT*True Star's Wild Kiss (PER n 24) x PT*Kiyoko Kats Etty-P-Girl (PER n)
14 PER d 22 FI SK LO 14 FI*Elrikan Win-Win Ace Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo Abs
FI*Elrikan Vincent (PER n) x LV*Nostri Vincent Sky Full of Stars (PER f)
14 PER d 22 FI SK LO 14 FI*Elrikan Win-Win Ace Uros Määrittely Alessandro Ghibaudo Abs
FI*Elrikan Vincent (PER n) x LV*Nostri Vincent Sky Full of Stars (PER f)
15 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAGPIB NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
16 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Premior Alessandro Ghibaudo Abs
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
17 PER f 03 FI SK LO 14 FI*KiSui All or Nothing Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x FI*Kultaviiksen Janis Joplin (PER d)
18 PER f 02 21 62 FI SRK LO FI*Mimosan If Only You Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
19 PER f 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Sabrimin Deluxe Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
20 PER n 33 FI SRK LO 14 Sinihuiskan Delilah Naaras Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
IT*Almigry Seabiscuit (PER n 33) x Sinihuiskan Ruusunnuppu (PER f 33)
21 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
22 PER d 21 33 FI SRK LO 14 Colorolla Madlen Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC
Dabi White Rose of Colorolla (EXO d 33) x Sanvyr Cats Algeiba (PER e 21 33)
22 PER d 33 FI SRK LO 14 Colorolla Madlen Naaras Määrittely Alessandro Ghibaudo PER d 21 33
Dabi White Rose of Colorolla (EXO d 33) x Sanvyr Cats Algeiba (PER e 21 33)
23 PER n 21 33 FIN SRK LO Sinihuiskan Anastasia Naaras Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM NOM BIS
Sinihuiskan Nikolas (PER n 33) x Sinihuiskan Lumitähti (PER n 21 33)
23 PER n 21 33 FIN SRK LO Sinihuiskan Anastasia Naaras Veteraani Ad de Bruijn 1 NOM BIS
Sinihuiskan Nikolas (PER n 33) x Sinihuiskan Lumitähti (PER n 21 33)
24 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB NOM
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
25 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
25 ACL III / ACL n 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen LeoCurl Uros Veteraani Mira Fonsén 3
FIN*Siriuksen X-Curl (ACL n 24) x FIN*Siriuksen GoGoCurl (ACS ay 24)
26 ACL V / ACL d 22 FI SRK RX CurlingLight Mangosteen Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
Daniel Rus Red Nose (ACL ds 21 33) x CurlingLight Amber (ACL d 22)
27 ACL V / ACL d 24 FI SRK RX FI*Trollin Otso Uros Grand International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPS NOM
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x Honeycurl Alisiya (ACS d 09 23)
28 ACL VI / ACL d 09 FI SRK RX 13 FI*Myllykissa Rölli Uros Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC
CurlingLight Mangosteen (ACL d 22) x FI*Diipadaapa Alice (ACS f 09 24)
29 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amabile AyaCurl Naaras Grand International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPS
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
30 ACL X / ACL as 21 33 FI SK LO 14 FI*Mulberry DonnaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x FIN*Siriuksen ÄdnaCurl (ACL n 22)
31 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Elena Zagorskaya KM NOM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
31 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Mira Fonsén 3
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
32 ACS VIII / ACS ns 09 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
33 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
34 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
35 MCO II / MCO n 09 FI SRK LO 14 FI*Ameliinan Oswald Uros Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC
King Kovu Silverbastis*PL (MCO n 09) x FI*Ameliinan Daimi (MCO n 09 24)
36 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
37 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
38 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
39 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Michael Edström KM BIV NOM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
39 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Mira Fonsén 2
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
40 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Mainehaan Frida Naaras International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
41 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
44 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Caesar Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
45 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 13 FI*SolarWind's Dionysos Uros Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*SolarWind's Anukis (MCO fs 09 24)
46 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
47 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Golden Gemma Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo EX2
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x S*Sybo's Svea (MCO fs 09 23)
48 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 14 FI*Valier's Hexamore Truewoman Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Vuorensinen Kenai (MCO d 22) x FI*Valier's Yave (MCO e 22)
49 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 BIV NOM
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
50 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 Heart Stealer Dark Tequila Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
PL*Tinwerina Leo Messi (MCO n 09 22) x Catyscoon Vanessa (MCO d 23)
51 MCO V / MCO f FI SRK LO 13 FI*SwingPop Desafinado Naaras Kastraatti Alessandro Ghibaudo EX1 CAP
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FIN*SwingPop Audrey Burn (MCO ns)
52 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC NOM
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
53 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Golden Gilda Naaras Avoin Elena Zagorskaya Abs
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x S*Sybo's Svea (MCO fs 09 23)
54 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO FI*TipTop Maine Valentino Uros International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAGPIB
Tropikoons Little Thunder (MCO n 03 22) x Thecathut Sensation of The TipTop (MCO f 09 22)
55 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
56 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
58 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Battle Creek's X'Uta Pendragon (MCO n 09 22) x FIN*Starmaker's Secret Garden (MCO fs 09 22)
59 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO 14 FI*SwingPop Edvard Frieg Uros Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*SwingPop Candela (MCO w)
60 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
61 NFO I / NFO n FI SK LO 14 FI*Heinuntuvan Eemelinpoika Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*Heinuntuvan Eemeli (NFO n 24) x SE*Pawsome Pi (NFO n 22)
62 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros Kastraatti Michael Edström Abs
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
63 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian SerenadeOfSorrow Naaras International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
64 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Draconian Shadegrown Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
65 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO SE*Pawsome Pi Naaras Avoin Michael Edström Abs
S*Milda ma Tildes Jet-Seth (NFO n 22) x S*Isgården's Delta (NFO n 09 24)
66 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 14 FI*Heinuntuvan Amalia Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Heinuntuvan Eemeli (NFO n 24) x SE*Pawsome Pi (NFO n 22)
67 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras Supreme Champion Michael Edström KM BIV NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
68 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Mototassun Viehkeä Veijari Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
FIN*Leoline Jimi Jäämies (NFO e 09) x FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä (NFO ns 09 24)
69 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Draconian Nepenthe Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
71 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cnute-Cortie Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström Abs
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
72 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*RockyHill's Cherokee Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x S*Little L's Nitra (NFO f 02 21)
73 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Tukki Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
74 NFO IV / NFO n 03 23 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Klapi Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
75 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Supreme Premior Michael Edström KM NOM
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
75 NFO IV / NFO n 03 22 FIN SRK LO FIN*Kirsikan HelmiLiina Naaras Veteraani Mira Fonsén 2
FIN*Kirsikan Gretzky (NFO n 03 22) x Kirsikka Felis Audax*DK (NFO f 09)
76 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Bergthor Uros Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Kattskogens Alma (NFO f 09 23)
77 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM BIS
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
78 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Grand International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPS
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
79 NFO d 03 62 FI SRK RX FI*Louhelan Emma Frost Naaras Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
FI*Louhelan Massey Ferguson (NFO d 09) x Giselle v. Innland (NFO g 09)
79 NFO VI / NFO d 02 62 FI SRK RX FI*Louhelan Emma Frost Naaras Määrittely Alessandro Ghibaudo NFO d 03 62
FI*Louhelan Massey Ferguson (NFO d 09) x Giselle v. Innland (NFO g 09)
80 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
81 NFO VII / NFO fs FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Vanessa Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x Harmony des Anges de Norvege (NFO fs)
82 NFO VII / NFO ns FI SK LO 14 FI*Hennina's Jim Morrison Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV
S*Heads or tails Chivas Regal (NFO e 24) x FI*Hilirimpsis Heikunkeikun (NFO ns 22)
83 NFO VII / NFO ns 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Baron Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
83 NFO VII / NFO ns 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Baron Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
84 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Champion Alessandro Ghibaudo Abs
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
85 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 14 Ylvie Ujvara av Snøfjord*CH Naaras Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
Sylwester Mroon*PL (NFO n 09 22) x Udinaja Viola av Snøfjord*CH (NFO fs 09 22)
86 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
87 NFO IX / NFO w 61 FI SRK LO FI*Tähtitassun Juhannus Uros Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
88 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
89 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
90 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CAGCIB
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
91 RAG n 03 FI SRK LO FI*Tuulikellon Prime Time Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM BIV
S*Fyrpihl's Paradise Picasso (RAG n 03 21) x FI*Utuinen YoursSincerely (RAG n)
92 RAG n 03 FI SRK LO 13 S*Norrtassen's Jonas Uros Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB
S*Gunbertus Fraciel Fromzon (RAG n 03) x S*Norrtassen's Ginger Spice (RAG f 04)
93 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM BIS
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
94 RAG n 03 FI SRK LO FI*Mulberry Mighty Navigator Uros International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAGPIB
FI*Utuinen Xpected Xerxes (RAG b 03) x FIN*Riverknee Reiri o Whangarei (RAG n 04)
95 RAG n 04 FI SK LO 14 Angelicdolls Royal Princess Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya Abs
Angelicdolls Royal Junior (RAG a 04) x Chatandolls Pretty of Angelicdolls (RAG n 04)
96 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elias Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
97 RAG n 04 FI SRK LO FI*Dollicious Domino Dancing Uros International Premior Elena Zagorskaya Mitätöity Mitätöity
FIN*Dollicious Hot Choise (RAG d 04) x FIN*Maplehill's Riverdance (RAG n)
98 RAG n 04 FIN SRK LO FIN*Riverknee Reiri o Whangarei Naaras International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAGPIB
Valentino von Locksley (RAG n 04) x Kiwimagic Dazzling White (RAG c)
99 RAG a 03 FI SRK LO Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Darlinlildols Titan (RAG a 03) x Palacedolls Honeybee (RAG n 03)
100 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues Hello Mary Lou Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
101 RAG a 03 FI SRK LO 14 (N)Dixie Dolls Smooth Smurf Uros Avoin Vladimir Isakov Abs
(N)Dixie Dolls Dazzling Sparrow (RAG n 03) x S*Gunbertus Eloa Enejie (RAG a 03)
102 RAG a 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Vuzzy Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
(N)Diadem's Oliver Light Blue (RAG a 03) x Eulalie Zafir Diadems (RAG a 03)
103 RAG a 03 FI SK LO 14 Angelicdolls Super Girl Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Angelicdolls Superman Junior (RAG a 03) x Angelicdolls Jessica Alba (RAG n 03)
104 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Utuinen Fun To Keep Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Jordan Star Azrag Bey, CZ (RAG a 03) x FI*Utuinen Northern Sky (RAG a 04)
105 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Dolldesire's Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x N*Aakres RagPride Sandra (RAG a 03)
106 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX2
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
107 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Sweet Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 BIV
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
108 RAG d 03 FI SRK LO FI*Dollyblues Be The One Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues 2Become1 (RAG f 03)
109 RAG d 04 FI SK LO 14 FI*Utuinen Hot'n'Spicy Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
110 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
111 RAG n 04 21 FI SRK LO FI*Dollicious SummerNightDream Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FIN*Kehtolaulun Max de Mio (RAG n 04 21) x FIN*Dollicious Chocolate Heart (RAG n)
112 RAG a 03 21 FI SK LO 14 S*Gunbertus Saffron Sahara Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
S*Gunbertus Royal Blue (RAG a 03 21) x S*Gunbertus Odd Molly (RAG n)
113 RAG a 04 21 FI SRK RX FI*Dollicious Maxterpiece! Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
FIN*Kehtolaulun Max de Mio (RAG n 04 21) x CH*SunshineRaggies Orana Wileny (RAG a 03)
114 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
115 SBI a FI SRK LO EE*Wahida Klaudia Naaras International Champion Elena Zagorskaya Abs
RU*Milamos Arnold (SBI c) x FIN*Tärn Nättinukka (SBI a 21)
116 SBI a FI SRK LO FI*Felinessi Aphrodite Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
FIN*Touchant Homme du Monde (SBI a) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
117 SBI a FIN SRK LO FIN*Recknagel Tairapänks Naaras Supreme Premior Elena Zagorskaya KM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FIN*Recknagel Fridakahlo (SBI b)
118 SBI e FI SRK LO FI*Mototassun Remu-Rudolf Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
FIN*Chirybiry's Remulus (SBI n) x FIN*Lirukallion Säkenöivä voima (SBI f)
119 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
120 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Elena Zagorskaya KM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
121 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
122 SIB II / SIB n 09 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Hard Day's Night Naaras Kastraatti Vladimir Isakov Abs
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
123 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Vladimir Isakov Abs
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
124 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras International Champion Vladimir Isakov Abs
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
125 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB BIV NOM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
126 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 14 FI*Likimain A Beautiful Lie Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
127 SIB III / SIB n 22 FI SK RX 14 FI*Cherrytail's Vendetta Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX2
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Cherrytail's Ofelia (SIB n 24)
128 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesän lapsi Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
129 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Amurin Kemuel Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Amurin Andreas (SIB n 22) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
130 SIB IV / SIB n 01 21 62 FI SRK RX 13 Intrigue Syberia Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
Aristotel' Laskoviy Zver' (SIB a 03 24) x Katarina of Siberia (SIB f 03 21)
131 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya Abs
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
132 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 14 FI*Lumikissan RalliRaita Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x Kayo Rys od Królowych*PL (SIB n 02 21)
133 SIB V / SIB f FI SRK LO FI*Jäälinnan Alisa Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS
FIN*Amante's Joking Jasper (SIB n 09) x FIN*Kestilinnan Greta (SIB g 24)
134 SIB V / SIB f FI SRK RX 14 FI*Likimain A Kind of Magic Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x FI*Lumikissan Janis Joplin (SIB f 24)
135 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Elena Zagorskaya KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
136 SIB VI / SIB d 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Marlon Brando Uros Supreme Champion Michael Edström KM BIV NOM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
137 SIB VI / SIB f 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Mexican Girl Naaras Champion Michael Edström Abs
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
138 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan SuperSankari Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
139 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 14 Grace Contentus*PL Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Lear Contentus*PL (SIB n 09 24) x P-Black Pearl Koc-Pol Cat*PL (SIB f 09 24)
140 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan Tähtönen Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 BIV
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Cherrytail's Las Vegas (SIB fs 09 24)
141 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
141 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
142 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
143 TUA I / TUA n FI SRK RX 13 FI*Josmarin Innusha Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
144 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
145 TUA IX / TUA w 62 FI SK LO 14 FI*Felesin Regina Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
146 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
147 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
147 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Mira Fonsén 4
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
148 ABY n FI SRK LO Hotchocolate Cleopatra Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Jethro Senor Alpha of Hotchocolate (ABY n) x Hillstblues Amber of Hotchocolate (ABY n)
149 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
150 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
151 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
152 ABY a FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Great Gatsby Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
153 ABY a FI SK LO 14 S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia Naaras Avoin Veikko Saarela Abs
S*Primuz-Zezam Ozzcar (ABY a) x S*Skimmerdal's Amazing Amira (ABY p)
154 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
155 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
156 BEN n 22 31 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Luke Catwalker Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
157 BEN n 22 33 FI SK LO 14 FI*PurrGold Caro Carissimo Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Starglitters Snowstorm (BEN n 24 33) x FI*SiruCats Jolie Jelena (BEN n 22)
158 BEN n 24 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jackpot Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
159 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
159 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Vladimir Isakov 3
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
160 BRI n FI SRK LO FI*Saranellan Eddie Uros Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*ChocoBlue's Cafe Mocca (BSH b)
161 BRI a FI SRK RX FI*Saranellan Pätkis Uros Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Tassulähteen Citronella (BSH g)
162 BRI a FI SRK LO 14 FI*Saranellan Feather Naaras Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
FI*Coventry's Endymion (BSH a) x FI*Saranellan Suffeli (BSH a)
163 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras Veteraani Vladimir Isakov 4
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
164 BRI f FI SRK LO 14 FI*Ruusutarhan Oodi Naaras Nuoret 7-10 kk Ad de Bruijn EX1 NOM
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
165 BRI f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Premior Ad de Bruijn EX1 CAPIB
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
166 BRI g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Ad de Bruijn KM NOM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
167 BRI d 24 FIN SRK LO FIN*Rhinestone's Williams Red Uros Kastraatti Ad de Bruijn Abs
FIN*Duketin Bit of Sun (BSH d 22) x FIN*Rhinestone's Daddy's Girl (BSH d)
168 BRI ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
169 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn BRI as 11
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
170 BRI ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn EX1
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
171 BRI ns 11 FIN SRK RX EST*Harmony Devianti Naaras Supreme Premior Ad de Bruijn KM NOM
Old Possum's Hopscotch (BSH ns 11) x EST*Beaty Devianti (BSH ns 11)
172 BRI ay 11 FI SRK RX 13 Blue golden Inari de Maneki Neko Uros Champion Ad de Bruijn Abs
Extasy's Cashman of Golden Flame (BSH ay 23) x Miuchi de Maneki Neko (BSH as 11)
174 BUR n FI SRK LO FI*Karvanverran JouluTaika Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Genuina O'Boy Oliver (BUR b) x FI*Karvanverran Kalevantuli (BUR a)
175 BUR a FI SRK LO 13 FI*Karvanverran Esme Azul Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
176 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
177 BUR f Sacredspirit Serengeti of Kisu Umi*RU *** Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Sacredspirit Jean Michel *** (BUR a) x Sacredspirit Honey Moon *** (BUR h)
178 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
179 CRX IX / CRX w 63 Nika of Sakura-Hana*RU *** Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Felix L'Etoile Refined*RU (CRX n 03 33) x Sakura-Hana *** (CRX w)
180 DRX IV / DRX f 09 FI SK LO 14 S*Fiddlestix Marta Marmellata Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Riiviön Black Love (DRX n 09) x Koro's Nadia for Mirlain (DRX h 09 22)
181 DSP III / DSP d 21 FI SRK LO 13 RU.Dolf Shudan Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
Taifun Vialdar (DSP a 21) x Lya'Soffi Shudan (DSP f 21 33)
182 DSP III / DSP g 21 FI SK RX 14 Darca Sweet of Ozland Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Casper Gold Of Nephertity (DSP e 03 21) x Kentervils Abigella (DSP a 02)
183 EUR f 22 FI SRK RX 14 FI*Feronian Hibiscus Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Casimirrin Henley (EUR n 24) x FI*Feronian Dianella (EUR f 24)
184 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
185 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
186 KBL I / KBL ns 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Coupe de Ville Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FIN*Cherrytail's Ahanu (KBL ns 22) x Arabescka Superbob*RU (KBL f 03 23)
186 KBL I / KBL ns 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Coupe de Ville Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
FIN*Cherrytail's Ahanu (KBL ns 22) x Arabescka Superbob*RU (KBL f 03 23)
187 KOR FI SK RX 14 Electra Emerald Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
DK*Meejai Been Fan-Fayo (KOR ) x Sri-Sawasdee Boonlai (KOR )
188 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Ad de Bruijn KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
189 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Pennut 4-7 kk Ad de Bruijn EX1 NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
190 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Hei Dec Naaras International Premior Ad de Bruijn EX1 CAGPIB
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
191 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
192 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
193 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Honour Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
194 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
194 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Vladimir Isakov 1
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
195 OCI c 24 FI SRK LO FI*Embrace Good King Wenceslas Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Tribal Kermode (OCI b 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
196 OCI c 24 FI SRK LO FI*Sunny's Lavender Lily Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FIN*BlueNote Figlio della Notte (OCI a 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
197 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
198 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
199 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Bell Naaras Avoin Mira Fonsén EX2
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
200 RUS FI SRK LO 14 FI*Lolcat's Wendy Darling Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Katzenhof Treasure (RUS ) x FI*Lolcat's Meg (RUS )
201 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM BIS
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
202 RUS FIN SRK LO FIN*Zarin Querido Mio Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
Silverlock's I Believe In U (RUS ) x FIN*Zarin Talita (RUS )
202 RUS FIN SRK LO FIN*Zarin Querido Mio Uros Veteraani Vladimir Isakov 2
Silverlock's I Believe In U (RUS ) x FIN*Zarin Talita (RUS )
203 SIN Lika-Hana Nikolaevs Pride*RU *** Naaras International Champion Ad de Bruijn EX1 CAGCIB
Desheng Nigista Saba (SIN ) x JouetCouguar Chinchin (SIN )
204 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Ad de Bruijn KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
205 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Champion Ad de Bruijn EX1 CACS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
206 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras International Champion Ad de Bruijn EX1 CAGCIB
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
207 SOM n FI SK LO 14 Tamarakatz Mystical Mist-of-Kharnka Naaras Avoin Ad de Bruijn EX1 CAC
Tamarakatz Chance-of-a-Lifetime (SOM n) x Tamarakatz Mayhem (SOM n)
208 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
208 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Vladimir Isakov 2
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
209 SOM o FI SRK LO FI*Kharn-Ka Wickerfire Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
210 SPH III / SPH d FI SRK RX 14 FI*Evilurbastet Napoleon Uros Nuoret 7-10 kk Ad de Bruijn Abs
Silvestr Stalone Best Show*RU (SPH e) x LV*Otomi Avrora (SPH f 03 33)
211 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
212 SPH V / SPH f 03 33 FI SRK LO LV*Otomi Avrora Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM BIV NOM BIS
Lanion Oscar (SPH n 03 21 32) x LV*Otomi Rufina (SPH f 03)
213 SPH V / SPH a 32 FI SRK RX 13 Diva La Viva Damascus Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Bastet-Max Maestro (SPH n 03 32) x Basta Damascus (SPH b)
214 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
215 BAL b FI SRK LO 13 FI*Willicon Brucaliffo Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM BIS
FI*Willicon Lo Stregatto (BAL w) x FI*Willicon Ste Pha Nie (SIA a)
216 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
217 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
218 BAL n 21 FI SRK LO 13 FI*Willicon Loves Feathers Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM
FI*Willicon Sir Seraphim (SIA n) x FI*Cleverkitty LoveBabyLove (BAL g 21)
219 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
220 OSH f FI SK LO 14 FI*Clamoris Ingria Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
221 OSH n 24 FI SRK LO 14 FI*LoveOriental Peggy Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*LoveOriental Irish Cream (OSH a 24) x FI*LoveOriental Greta (OSH n 24)
222 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM BIS
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
223 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
224 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Mira Fonsén Abs
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
225 OSH d 24 FI SK LO 14 FI*Clamoris Inessa Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
226 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
227 PEB III / PEB e FI SK RX 14 Ideallisa El Gato De Luna Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Flaer Orsipetrika (PEB d 21) x Dalida El Gato De Luna (PEB h)
228 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dooris-Damina Naaras International Champion Mira Fonsén Abs
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
229 SIA b 21 FI SK LO 15 (N)Attack's Icandy Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Oralee Hidalgo (OSH n 24) x (N)Attack's Lil' Miss Diva (OSH c 24)
230 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM
231 HCS Oswald Uros Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM BIS
246 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
de Bruijn Ad BRI a, BRI ay 11, BRI d 24, BRI f, BRI g, BRI n, BRI ns 11, MAN 51-52, MAN 53, SIN , SOM n, SPH III, Kat 1-vet 22
Edström Michael Kat 1 tark, Kat 2 tark, EXO n 22, PER d, PER f, PER f 02 21 62, PER f 03, PER ns, MCO I, MCO III, MCO VII, NFO I, NFO III, NFO IV, RAG f 03, SBI d 21, SBI n 21, SIB VI, TUV d 61-63 41
Fonsén Mira ABY n, BUR b, BUR f, DRX IV, OCI n 24, OCI b 24, OCI c 24, OCI ns 24, RUS , SPH V, BAL c, OSH n, OSH a 24, OSH n 03 22, SIA a, SIA b 21, Kat 2 vet 37
Ghibaudo Alessandro Kat 1 tark, Kat 2 tark, EXO n, EXO a 02 21 62, PER n, PER n 22, PER d 22, PER n 03, PER n 33, PER a 33, PER d 33, PER n 21 33, PER a 21 33, ACL III, ACL VI, ACL VIII, ACS VIII, MCO II, MCO V, NFO VIII, NFO IX, RAG a, RAG c, RAG a 04, SIB VII 40
Isakov Vladimir MCO IV, MCO VIII, NEM II, NFO VII, RAG a 03, RAG d 03, RAG a 03 21, RAG d 04, RAG n 04 21, RAG a 04 21, SBI n, SBI e, SIB II, SIB III, Kat 3 vet 38
Saarela Veikko ABY a, BEN n 22 31, BEN n 22 33, BEN n 24 33, BUR n, BUR a, CRX VI, CRX IX, DSP III, EUR as 22, EUR f 22, EUR f 24, KBL I, PEB III, SOM o, BAL b, BAL n 21, OSH f, OSH n 24, OSH d 24, HCL, HCS 31
Zagorskaya Elena ACL V, ACL X, MCO VI, MCO IX, NFO II, NFO V, NFO VI, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI b 21, SIB IV, SIB V, SIB VIII, TUA I, TUA IX 37
7 tuomaria