Omakissa
PIROK 140. kansainvälinen näyttely *RED*
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 1.11.2020 Loppuu 1.11.2020
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2020 Ilmoittautuminen loppuu 30.9.2020
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.10.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 205   Kategoriat 1, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, Ylöjärvi -RED-
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, Ylöjärvi
Näyttelypäälliköt: Mika Akonniemi, mika.akonniemi@pirok.org, puh: 0400516270
Näyttelysihteerit: Kristiina Martikainen (kat. 1, 3 ja kotikissat), Hirsimäentie 12, 37860 Kärjenniemi puh. 0405237764 & Minna Raiski (kat. 2 ja 4), Mikkolankatu 53, 33580 Tampere puh. 0405688336. Tavoitat näyttelysihteerit parhaiten sähköpostitse show@pirok.org
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org
Palkinnot ja ruusukkeet ovat tervetulleita: Katja Laakkonen, katja.laakkonen@pirok.org
Raha-asiat: Anna Rämö, anna.ramo@pirok.org
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistenttianomukset osoitteeseen: assistentit@pirok.org
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Kumpaankin 1.11. pidettävään näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän *RED*-näyttelyn kautta. Näyttelymaksut (1 näyttely/2 näyttelyä): PIROKin jäsenet 40€/68€, muut FIFe-yhdistysten jäsenet 40€/74€, ei FIFe-kissat 50€/100€ näyttely (ei leimakorttia). Leimakortit käytössä. Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, voi ilmoittaja valita kumpaan näyttelyyn kissa osallistuu. Tarkistusluokka 20 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä, yksistään 20 €. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen. Näissä näyttelyissä ei ole veteraaniluokkia! Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on ilmoittautumispäivä! Maksamattomat ilmoittautumiset hylätään ilman eri ilmoitusta! Leimakortilla maksettaessa kirjoita ilmoitetun kissan ja ilmoittajan nimet ja lähetä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen. Paperi-ilmoittautumisissa maksu PIROK:n tilille FI50 4055 0011 9442 34, BIC HELSFIHH viite 5555, kuitti ilmoittautumiseen mukaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Ilmoittautuminen on sitova. Jos näyttelyilmoittautumista ei peruta eikä makseta, pidämme oikeuden olla hyväksymättä jatkossa ilmoittajan kissoja PIROK:n järjestämiin näyttelyihin. Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org. Varmista luettelon saanti ja maksa (2 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä. Näyttely ei ole yleisölle avoinna. Yhdistys seuraa aktiivisesti COVID-19 pandemian tilannetta ja viranomaisten ohjeistuksia -muutokset mahdollisia!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 128 123 4 0 1
3 86 78 3 0 5
Kotikissat 6 6 0 0 0
Yhteensä 220 207 7 0 6

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kis' Herbas Paco of Ayser 1 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
2 EXO n FI*AzuLejo's Mombasa 1 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
3 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP NOM
4 EXO a FI*AzuLejo's Mambo Jambo PartyMan 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
5 EXO f FI*Cherish's Raspberry 1 Naaras 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS NOM
6 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
7 EXO n 22 FI*Ayser's Child In Time 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
8 EXO g 03 FI*Shamirin Ottilia 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
9 EXO d 02 21 Delicatessen Lolo 1 Uros 13c (Määrittely) Saarela Veikko EXO d 02 21 62
9 EXO d 02 21 Delicatessen Lolo 1 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM
10 EXO d 21 33 FI*Shamirin Just Janus 1 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
10 EXO e 33 FI*Shamirin Just Janus 1 Uros 13c (Määrittely) Saarela Veikko EXO d 21 33
11 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM BIS
12 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM NOM BIS
13 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
15 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB NOM
16 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
17 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
18 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
19 PER e 01 62 S*Coolgrime's #Trilla 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka Abs
20 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear 1 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS NOM BIS
21 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
22 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia 1 Naaras 6 (IP) Turpeinen Riikka EX1 CAGPIB NOM BIS
24 PER n 33 FI*Yashar's Habibi Heart 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
25 PER f 33 Sinihuiskan Elisha 1 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
26 PER h 33 FI*Yashar's Gertrude 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
27 PER d 21 33 FI*Yashar's Ferocious Fauna 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
28 PER e 21 33 FI*Yashar's Åskari Ålematon 1 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
29 PER f 21 33 Ayser's Q-Girl 1 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM
30 RAG n FI*Jylhärinteen Chili 1 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS BIV
31 RAG n FI*Birrimirrin Soft Socks 1 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
32 RAG n Gayaneh Tintinnopsis tango 1 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX2
33 RAG n Gayaneh Tipula tam-quam 1 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
34 RAG b FI*AijaiCats My Darling Dandy 1 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
35 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Havu 1 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
36 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
37 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
38 RAG n 03 FI*Midnightdolls Someone's Singing 1 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX2
39 RAG n 03 FI*Midnightdolls Sunshine Superman 1 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
40 RAG n 03 FI*Celestial's The Reverse Cowgirl 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
41 RAG n 03 FI*Cat's-JM Snow-King 1 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
42 RAG n 03 FI*Valkokullan Tornero 1 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX2
43 RAG n 04 George Azure Eyes*PL 1 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
44 RAG n 04 FI*Celestial's Sexy WoW 1 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM BIS
45 RAG n 04 FI*Collicatin The Famous Five Bianca 1 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
46 RAG n 04 FI*Stardoll's Guardian of the Galaxy 1 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 BIV
47 RAG n 04 FI*AijaiCats Promising Pele 1 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
48 RAG n 04 FI*Collicatin Adalmina 1 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
49 RAG a 03 FI*Collicatin Golden Glimmer 1 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC BIV NOM
51 RAG a 03 FI*Sanillasdoll Persikka 1 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
52 RAG a 03 FI*Colorstar's Veuve Clicquot 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
53 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
54 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM BIV
55 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
56 RAG a 03 FI*Midnightdolls I Believe In You 1 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
57 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán 1 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX2
58 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Royal Glorious Sapphire 1 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
60 RAG a 04 PL*Ragissa Winnetou 1 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
60 RAG a 04 PL*Ragissa Winnetou 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
61 RAG a 04 FI*BlackRain's Road To Nowhere 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
62 RAG a 04 FI*Celestial's SixtyNine 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM
63 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
64 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope 1 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
65 RAG a 04 FI*Colorstar's Expecto Patronum 1 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
66 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka Abs
67 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
68 RAG e 04 FI*Midnightdolls Sky Full of Stars 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
69 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
70 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM
71 RAG g 04 FI*Collicatin Hempeä Helmi 1 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
72 RAG g 04 FI*MistyNight Isabella 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
73 RAG n 03 21 FI*BlackRain's That Old Black Magic 1 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
74 RAG n 03 21 FI*Midnightdolls Catch The Wind 1 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
75 RAG n 03 21 NO*Arctic Sapphire Ada Lovelace 1 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
76 RAG a 03 21 FI*Celestial's Guillermo de Argentina 1 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM
77 RAG a 03 21 FI*AijaiCats Unique Uma 1 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
77 RAG a 03 21 FI*AijaiCats Unique Uma 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
78 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 5 (IC) Turpeinen Riikka Mitätöity Mitätöity
79 RAG a 04 21 FI*Jylhärinteen Samba 1 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
80 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
81 RAG a 04 21 Gayaneh Scenedesmus sade 1 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
82 RAG f 04 21 Gayaneh Viola verna 1 Naaras 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1
83 SBI n FI*Hopeahipun Aladdin 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM
84 SBI n FI*Chirybiry's Sweet Asmo 1 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
85 SBI n FI*Chirybiry's Sweet Angelica 1 Naaras 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
86 SBI FI*Tamus Zeta for Whitefeather's 1 Naaras 13b (Tarkistus) Fonsén Mira SBI g
86 SBI g FI*Tamus Zeta for Whitefeather's 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
87 SBI FI*Annmark Lorelei 1 Naaras 13b (Tarkistus) Fonsén Mira SBI g
88 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
89 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS BIV
90 SBI a FI*ChiryNan's Darling Adele 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
91 SBI a FI*ChiryNan's Darling Aurelia 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX2
92 SBI a FI*Niitynkukan Aino Orvokki 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX3
93 SBI a IT*Kaly's Emily 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX4
94 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV NOM
95 SBI b FI*Tamus Yulon 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
96 SBI b IT*Achtung Baby Casanova In Hell 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
97 SBI b FI*Hopeahipun Sapphire 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
98 SBI d S*SagaStar's Electra 1 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
99 SBI d FI*HiisKaus Aarnivalkea 1 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
100 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM BIV
101 SBI d FI*HiisKaus Aurinkoleijona 1 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
102 SBI d FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX2
103 SBI f FI*Lofanna Pilgrim 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
104 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM
105 SBI f FI*Canth's Wonder Woman 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB BIV NOM
106 SBI f FI*Harebell Taikatalvi 1 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
107 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
108 SBI h FI*Mototassun Ruusu-Roosa 1 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
109 SBI j FI*Rais-Kis Doris 1 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
110 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS
111 SBI n 21 FI*Lofanna Lufsen 1 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 CAC
112 SBI n 21 S*Walk on Top Zid Zan Zarzio 1 Uros 9 (Avoin) Turpeinen Riikka Abs
113 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
114 SBI n 21 FI*Touchant Illuminé 1 Uros 10 (KAS) Turpeinen Riikka EX1 CAP
115 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
116 SBI b 21 FI*Ziazan Qeshira 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
117 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
118 SBI c 21 FI*Harebell Respect Me 1 Naaras 9 (Avoin) Turpeinen Riikka EX1 No Cert
119 SBI e 21 Deben Laty Mery, CZ 1 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
119 SBI e 21 Deben Laty Mery, CZ 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
120 SBI e 21 FI*Rais-Kis Ville Vallaton 1 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
121 SBI g 21 FI*Suvirannan Adalmiina 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
122 BEN n 22 FI*Leokatin Silvano Dude 3 Uros 4 (GIP) Moraru-Puranen Tatyana Abs
123 BEN n 24 32 S*Nordic Glow StormTrooper 3 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
124 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
125 BLH c FI*Ullukan Friends With Benefits 3 Uros 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB
126 BLH ns 11 MCB'Cats Obsidian Snow 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 No Cert
127 BLH ny 11 Your Majesty Golden Ironhide 3 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
128 BLH b 33 Berlizof*RU's Fantasy 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara Abs
129 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus 3 Uros 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
130 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB
131 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP NOM
132 BSH n FI*Coventry's Ursa 3 Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
133 BSH a FI*Hyrinän Alva 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
134 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara Abs
135 BSH a FI*Hyrinän Caravelle 3 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 BIV
136 BSH a FI*Hyrinän Catalina 3 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
137 BSH b FI*Hyrinän Desire 3 Naaras 12 (Pennut) Hietala Sanna EX1
138 BSH e FI*Feronian Nightshade 3 Uros 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB
139 BSH e FI*Ruusutarhan Anselmo 3 Uros 10 (KAS) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAP
140 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM NOM BIS
141 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
142 BSH g FI*Hyrinän Bianca 3 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
143 BSH f 22 FI*Coventry's Joy 3 Naaras 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
144 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Bluebell 3 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
145 BUR n FI*Ninelli's Kookospallo 3 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
146 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Hietala Sanna KM
147 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM NOM BIS
148 BUR f FI*Pardofelis Zsa Zsa Gabor 3 Naaras 7 (CH) Hietala Sanna EX1 CACIB NOM BIS
149 BUR f FI*Whitelands Constance Greene 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
150 BUR g FI*Pardofelis Ålipa Kerran 3 Naaras 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1 NOM BIS
151 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
152 BUR h FI*Aavan Cézanne 3 Naaras 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
153 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
154 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI*Touchant Flirt de la Vie 3 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB BIV NOM
155 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI*Touchant Goutte d'Espérance 3 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
156 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS NOM
156 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
157 EUR w 64 FI*Katinhännän Dr. Frank-N-Furter 3 Uros 12 (Pennut) Hietala Sanna EX1 NOM
158 EUR n 23 FIN*Katinhännän SuurSeikkailija 3 Naaras 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB
159 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
160 EUR a 23 FI*Katinhännän Evil Leaper Alia 3 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1
161 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Hietala Sanna KM NOM
162 EUR g 24 FI*Kissakallion Selinda 3 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
163 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Moraru-Puranen Tatyana KM
164 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 6 (IP) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGPIB NOM
165 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
166 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai 3 Naaras 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS NOM
167 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX2
168 MAN 51-52 / MAN n 24 51 Auragold Oort Cloud 3 Uros 5 (IC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAGCIB
169 MAN 51-52 / MAN ns 09 51 FI*Touchant Joyau Maximum 3 Uros 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1
170 MAN 51-52 / MAN f 09 51 FI*Maikain Maire Mermelada 3 Naaras 12 (Pennut) Moraru-Puranen Tatyana EX1 BIV NOM
171 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 2 (SP) Moraru-Puranen Tatyana KM
172 MAN 53 / MAN e 53 FI*Maikain Lager Kisskiss 3 Uros 5 (IC) Hietala Sanna EX1 CAGCIB
173 MAU ns FI*Chai-lai Zaira Zahara 3 Naaras 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
174 MAU ns 24 FI*Walidah Fragaria 3 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 NOM BIS
175 OCI n 24 FI*Moosegrove Viking 3 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 NOM
177 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Hietala Sanna KM BIV NOM BIS
178 OCI b 24 FI*Vinkeä Eliitti-Elli 3 Naaras 3 (GIC) Hietala Sanna EX1 CACS
178 OCI b 24 FI*Vinkeä Eliitti-Elli 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
179 OCI b 24 FI*Vinkeä Säpinä-Sussu 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
180 OCI b 24 FI*Moosegrove Vincent 3 Uros 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
181 OCI b 24 FI*WiliWilla Merton Charm 3 Uros 6 (IP) Hietala Sanna EX1 CAGPIB
182 OCI b 24 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
183 OCI o 24 FI*Northalla Red Explorer 3 Uros 3 (GIC) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACS
184 OCI o 24 FI*Uniikki Korvenkuiske 3 Uros 7 (CH) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CACIB NOM
185 OCI ns 24 FI*Northalla Blackbeard 3 Uros 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP BIV
186 OCI ns 24 FI*Vinkeä Hurina-Hessu 3 Uros 10 (KAS) Hietala Sanna EX2
187 OCI ns 24 FI*Vinkeä Muru-Murmeli 3 Naaras 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
188 OCI bs 24 FI*Vinkeä Vipinä-Vilma 3 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC NOM
189 OCI bs 24 FI*Vinkeä Pusu-Petteri 3 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
190 SRL I / SRL b FI*Be-Curly Mr. Mistoffelees 3 Uros 11 (Nuoret) Hietala Sanna EX1
191 SRL II / SRL c 09 FI*Cisciscats DaCapo 3 Naaras 9 (Avoin) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAC
192 SRL IV / SRL h 03 FI*Be-Curly Bombalurina 3 Naaras 11 (Nuoret) Moraru-Puranen Tatyana EX1 NOM
193 SRL IV / SRL d 09 FI*Cisciscats Baron 3 Uros 8 (PR) Moraru-Puranen Tatyana EX1 CAPIB
194 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 10 (KAS) Hietala Sanna EX1 CAP
195 SRS II / SRS a 09 FI*Cisciscats Dimitri 3 Uros 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
196 SRS II / SRS n 09 FI*Cisciscats Desiree 3 Naaras 9 (Avoin) Hietala Sanna EX1 CAC
197 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Blanco Snowball 3 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
198 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara Abs
199 HCL Sulo Pekunpoika Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Moraru-Puranen Tatyana 2
200 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Moraru-Puranen Tatyana 1 NOM
201 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 1 NOM BIS
202 HCS Miuku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna 1 NOM
203 HCS Safira Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 1 NOM
204 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hietala Sanna 2
207 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira Kat 1 lk 13b, EXO d 02 21, PER e 02 62, PER g 03, PER f 33, RAG n 03, RAG n 04, SBI a, SBI h, SBI j, SBI b 21 31
Hietala Sanna BML I, BSH b, BUR a, BUR f, BUR g, BUR h, EUR w 64, EUR f 24, MAN 53, OCI b 24, OCI ns 24, SRL I, SRS I, SRS II, HCS males 27
Moraru-Puranen Tatyana BEN n 22, BEN n 24 32, BLH c, BSH e, BSH f, BSH g, BSH f 22, EUR n 23, EUR a 23, KBL I, KOR, MAN 51-52, OCI o 24, SRL II, SRL IV, HCL males 27
Ojaniemi Sara BLH n, BLH ns 11, BLH ny 11, BLH b 33, BSH n, BSH a, BSH ay 11, BUR n, BUR b, CYM 51-52, EUR n 24, EUR g 24, MAU ns, MAU ns 24, OCI n 24, OCI bs 24, SRS IX, HCL & HCS females 27
Paloluoma Anne 0
Saarela Veikko EXO d 21 33 (13c), EXO d 02 21 62 (13c), EXO n, PER h 33, PER n 03, RAG a 03, RAG f 03, RAG n, RAG n 03 21, SBI d, SBI e 21, SBI g 32
Turpeinen Riikka EXO a, EXO f, EXO n 22, PER n, PER d, PER ds, PER ns 24 62, PER e 01 62, PER a 03 23, PER d 21 33, RAG b, RAG a 21, RAG c 04, RAG d 04, RAG a 04 21, RAG f 04 21, SBI n, SBI n 21, SBI c 21 29
Wikström Bjarne EXO g 03, EXO e 33, PER f, PER n 22, PER n 33, PER e 21 33, PER f 21 33, RAG a 04, RAG e 04, RAG g 04, RAG a 03 21, SBI b, SBI f, SBI g 21 28
8 tuomaria.