POH-KIS 69. kansainvälinen kissanäyttely 09.02.2020
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 9.2.2020 Loppuu 9.2.2020
Ilmoittautuminen alkaa 19.11.2019 Ilmoittautuminen loppuu 19.1.2020
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.1.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Seinäjoki, Seinäjoki Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Oskarintie 26 A 2, 65610 MUSTASAARI
Assistentit: pääassistentti Jaana Heikanen, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Petra Witick auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 24.01.2020. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Suomen Kissaliitto palkitsee Vuoden Kissat 2019 gaalaillallisella lauantaina 08.02.2020 Seinäjoella. Katso lisätietoa kutsusta. Tarkempi info gaalaillallisesta julkaistaan myöhemmin www.kissaliitto.fi ja www.pohkis.fi. Erikoisruokavaliot ja allergiat ilmoitetaan lomakkeen kautta. 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 11.01.2020 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 51
2 47
3 60
4 53
Kotikissat 5
Yhteensä 216

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 1718365 Ayser's Wild Tabby Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
2 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
2 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
3 PER d FI SK LO 1820532 FI*Mimosan Viper Uros Grand International Champion Lone Lund EX1 CACS NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
4 PER d FI SRK LO 86964 FI*Sabrimin Prince Uros Premior Lone Lund Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
4 PER d FI SRK LO 86964 FI*Sabrimin Prince Uros Veteraani Marek Chadaj Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
5 PER d 22 FI SK LO 1925996 FI*Sabrimin Helios Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Sabrimin Will Ha Dig (EXO n 24) x FI*Sabrimin Here Comes The Sun (PER f 22)
6 PER e 33 FI SK LO 1926505 Sinihuiskan HurlumHei Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Sinihuiskan Fenix (PER n 33) x Endless Tale Be a Dream (PER e 33)
7 RAG n 04 FI SK LO 1925560 FI*Celestial's Sexy WoW Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
8 RAG a 03 FI SK LO 1820040 FI*Celestial's El Chapo Son of CG Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
9 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
10 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM BIV NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
10 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Veteraani Marek Chadaj 1 NOM
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
11 RAG a 03 FI SK LO 1820044 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
12 RAG a 04 FI SK LO 1820616 FI*Helmikeijun Tiny Pearl Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
13 RAG a 04 FI SK LO 1924832 FI*Celestial's Pheobe Gu Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Perfect Change Dante (RAG a) x FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán (RAG a 03)
14 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM BIV NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
15 RAG a 04 FI SRK LO 1402768 Excellence Princessoffinland Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
16 RAG a 04 FI SK LO 1822180 FI*Celestial's Ferrari Pininfarina Sergio Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
17 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
18 RAG d 04 FI SK LO 1718738 FI*Celestial's El Jefe Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
19 RAG g 03 FI SK LO 1718503 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Champion Lone Lund EX1 CACIB NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
20 RAG g 03 FI SK LO 2027675 S*Gunbertus Super Swede Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1 NOM
O-Daiko de l'Ulyssiade (RAG e 03) x S*Gunbertus Amika (RAG n 03)
21 RAG g 04 FI SK LO 1613835 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
22 RAG a 03 21 FI SK LO 1717983 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
23 RAG a 04 21 FI SK LO 1717707 FI*AijaiCats Unique Umer Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX2
Starring Oscar (RAG c 03) x FI*AijaiCats Lovely Lauren (RAG a 04 21)
24 RAG a 04 21 FI SK LO 1822633 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
25 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
25 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Marek Chadaj 4
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
26 SBI n FI SK LO 1819200 FI*Mimitan Vellamo Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 No Cert
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Mimitan Symphonie (SBI b)
27 SBI a FI SK LO 1717616 Demian Suomi100 Pätkä Uros Grand International Champion Lone Lund EX1 CACS
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
28 SBI b FI SK LO 1819632 FI*Harebell Quality of Life Onni Uros International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Harebell Niiskuneiti (SBI c)
29 SBI b FI SK LO 1822905 Shapur Lilja Naaras International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB
(N) Tonefjellets Nirvana (SBI c) x Shapur Paros (SBI n)
30 SBI b FI SK LO 1926278 S*Kilenskogens Önni Naaras Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1 BIV NOM BIS
SE*Norlids Brighton (SBI b 21) x S*Kilenskogens Rosie (SBI b)
31 SBI b FI SK LO 1613524 FI*Summerbay Chanel Naaras Premior Lone Lund EX1 CAPIB
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Harebell Jade Jew'ell (SBI n 21)
32 SBI d FI SK LO 1715241 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 No Cert
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
33 SBI d FI SK LO 1924506 EE*Magnificent Meow Bob Bordeaux Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB BIV
S*Sajberkattens TipTop Torino (SBI n 21) x SE*Wilhelmshage's Lady Patricia (SBI f)
34 SBI d FI SK LO 1923748 FI*Harebell Sunny Queen Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Pirimirrin Lanarkiitti (SBI d) x FI*Harebell Honeybone (SBI f)
35 SBI d FI SRK LO 86972 FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
35 SBI d FI SRK LO 86972 FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Veteraani Marek Chadaj 3
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
36 SBI f FI SK LO 1924059 FI*Harebell Taikatalvi Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
37 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Lone Lund KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
37 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Marek Chadaj 2
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
38 SBI n 21 FI SK LO 1508349 FI*Harebell Jade Jew'ell Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FI*Ziazan Faustino (SBI c 21) x FI*Harebell Honeybone (SBI f)
39 SBI n 21 FI SK LO 1821013 FI*Mimitan Isabel Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX2
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Mimitan Odette (SBI b)
40 SBI n 21 FI SK LO 1926306 FI*Touchant Illuminé Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
EE*Ikaria Alsiade's Fleur (SBI b 21) x FI*Touchant Divin Beauté (SBI f 21)
41 SBI n 21 FIN SRK LO 80416 FIN*Tärn Trulle Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB NOM
FIN*Tärn Lattjo Laban (SBI n 21) x FIN*Kipparin Corazon (SBI a)
41 SBI n 21 FIN SRK LO 80416 FIN*Tärn Trulle Uros Veteraani Marek Chadaj 2
FIN*Tärn Lattjo Laban (SBI n 21) x FIN*Kipparin Corazon (SBI a)
42 SBI b 21 FI SK LO 2027790 Cinnabon Tarnis*RU Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1
Chance Neige de Saphir*RU (SBI b 21) x IL*Stars of Tevel Ice Coffee (SBI j 21)
43 ACL II / ACL n 03 FI SK LO 1925549 FI*Siriuksen AstiCurl Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled Abs
Curland Unique (ACL b 22) x FI*Siriuksen TianaCurl (ACS a 03 24)
44 ACL IV / ACL a 03 24 FI SK RX 1925879 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC NOM
Sugar Curl Cupcake (ACL a 24) x FI*Siriuksen XiangCurl (ACL n 03 24)
45 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK LO 1925550 FI*Siriuksen AlfaCurl Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Curland Unique (ACL b 22) x FI*Siriuksen TianaCurl (ACS a 03 24)
46 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1611723 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros International Premior Jørgen Billing EX1 CAGPIB NOM
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
47 ACS IV / ACS a 03 24 FI SK LO 1715320 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Supreme Champion Jørgen Billing KM NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
48 ACS VIII / ACS as 03 24 FI SK LO 1924264 FI*Dezzicat's Nontroppo NestorCurl Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl (ACS ns 21 33) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
49 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 1301984 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Premior Youssef Khaled EX1 CAPIB
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
50 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
51 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1923686 FI*NineTales Prince Charming Uros Kastraatti Marek Chadaj Abs
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Million Dollar Baby (MCO g 22)
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718404 FI*Escape's Little Cedric Uros Supreme Champion Youssef Khaled KM NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
53 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1715574 FI*Vuorensinen Blackcurrant Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
54 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1924228 FI*Vuorensinen Jacaranda Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Lady (MCO f 09 22)
55 MCO V / MCO f FI SK LO 1925188 FI*Vuorensinen Kolkwitzia Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 BIV
Avalon of Brenda's Garden (MCO d 09 22) x FI*Vuorensinen Blackcurrant (MCO f 22)
56 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 1611566 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
57 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 1821992 Gryfin Lillycubs*PL Uros International Champion Marek Chadaj Abs
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
58 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 1923964 FI*SwingPop Heitor Villa-Lobos Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Monchacoon Elvis Isidor (MCO n 09 22) x FI*SwingPop Éowyn (MCO w)
59 MCO VI / MCO e 09 24 FI SK LO 1926161 FI*Moggi Nekku the Numa Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
Battle Creek's Allegro (MCO d 09 22) x FI*Moggi Jam Balaya (MCO f 03 24)
60 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1926332 FI*Bonneamie Narayanhiti NomenEst Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX2
FI*Bonneamie Finlandia Junior (MCO d 03 22) x Zlata Gentle Predator (MCO n 22)
61 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 1926538 FI*Moggi OrWokki Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM BIS
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x Lamú SilLynx (MCO n 09)
62 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 1507118 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
63 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1612126 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
64 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1924769 Guerlain Real Love*RU Uros Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
65 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819965 FI*Pinewoods Cannonball Uros Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
66 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 1716886 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Supreme Premior Youssef Khaled KM NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
67 NEM I / NEM fs 21 FI SK LO 1924235 FI*Lumikissan MaDonna Naaras Champion Marek Chadaj EX1 CACIB NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
68 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 1509361 Maya Lilianka*PL Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
69 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1924383 FI*Poutapäivän Kickstart My Heart Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC NOM BIS
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*WitSarin Lenita (NFO n 24)
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820900 FI*Tähtitassun Hellä Lempi Naaras Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS NOM BIS
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x FI*Tähtitassun Black Rose (NFO f 22)
71 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1926529 IT*Norr Venn's Ecstasy Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 NOM
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x Yenneffer Zwyciezca Troli *PL (NFO f 03)
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 2027963 DK Vorbeck's Machoi Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled Abs
IT*Eryn Galen Daddy Twofoot (NFO n 09 24) x S*Pysida's Azalea (NFO f 02 21)
73 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716108 FI*WitSarin Pobeda Uros Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
74 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Supreme Premior Youssef Khaled KM BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716103 FI*WitSarin Keijo Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1819596 FI*WitSarin Rosina Naaras Premior Youssef Khaled Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
77 NFO V / NFO f FI SK LO 1926846 Tordal's Elsa Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 NOM
Nelwin Luciano (NFO d 09 22) x S*Zygot's Wiki-Waki-Woo (NFO n 09)
78 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Supreme Champion Jørgen Billing KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
79 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 1715922 FI*Carwalions Chinook Uros Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*Eärfalas Flisan (NFO f 03 22)
80 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 1926530 IT*Norr Venn's Eric Clapton Uros Avoin Jørgen Billing Abs
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x SE*Entourage's Kimura (NFO f 02 21)
81 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 1925309 FI*Ratakatin Björn Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 BIV
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x S*Myselisia's Satsuma (NFO f 01 21)
82 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM BIS
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
83 SIB I / SIB a FI SK RX 1925439 FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
84 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1822573 FI*Lumikissan Kaneli Naaras Avoin Jørgen Billing Abs
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
85 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1716210 FI*Apachiris Gregory Uros Premior Jørgen Billing EX1 CAPIB
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
86 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1924233 FI*Lumikissan MammaMia Naaras Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
87 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 1925444 Victoria Dido Nový vek, CZ Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Remember Me Nový vek, CZ (SIB a 09 24) x Harmonia Sibirskaya Rapsodiya (SIB fs)
88 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 1717124 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Supreme Premior Youssef Khaled KM NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
89 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1925497 FI*Bmy-Moumou Indian Summer Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x FI*Bmy-Moumou Molly Brown (SIB n 24)
90 BEN n 24 33 FI SK LO 1924487 FI*PurrGold Luminous Lux Uros Champion Lone Lund EX1 CACIB
Big Marshal Reynard (BEN n 24) x FI*PurrGold Independent Ilia (BEN n 24)
91 BLH n FI SK LO 1923750 FI*Duketin Lumikki Naaras Avoin Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAC NOM
Hannahlea Much The Miller's Son (BSH o) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
92 BLH ns 11 FI SK RX 1717976 Enrico Magiya Serebra Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS BIV
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
93 BLH ns 11 FI SK LO 1822121 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
93 BLH ns 11 FI SK LO 1822121 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
94 BLH ns 11 FI SK RX 2027961 Holygateway's Cummin Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
MCB'Cats Nemrod (BLH ns 11) x Holygateway's Lobelia (BLH ns 11)
95 BLH ns 11 FI SK LO 1926295 FI*Menzoberanzan's Thundercracker Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV NOM
FI*Huntercat Prince Benjamin (BLH ns 11) x MCB'Cats Obsidian Snow (BLH ns 11)
96 BLH ns 11 FI SK LO 1926293 FI*Menzoberanzan's Skywarp Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Huntercat Prince Benjamin (BLH ns 11) x MCB'Cats Obsidian Snow (BLH ns 11)
97 BLH ns 11 FI SK LO 1926294 FI*Menzoberanzan's Starscream Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX2
FI*Huntercat Prince Benjamin (BLH ns 11) x MCB'Cats Obsidian Snow (BLH ns 11)
98 BLH ns 21 33 FI SK RX 1926524 S*White Treasure's Xweet Xavannah Naaras Nuoret 7-10 kk Lone Lund BLH bs 21 33
SE*Furebos Aladdin (BLH ns 21 33) x S*Mariamores Anastasia Steele (BLH ns 21 33)
99 BSH n FI SK LO 1926736 FI*Feronian Nectarine Naaras Pennut 4-7 kk Tatyana Moraru-Puranen EX1 NOM
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Feronian Madonna (BSH f)
100 BSH a FI SK LO 1821740 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
101 BSH a FI SK LO 1926456 FI*Brinelly Enirico Nario Uros Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1
FI*Brinelly Angelo Nico (BSH e) x FI*Ullukan Aura Unelma (BSH f)
102 BSH a FI SK LO 1612888 FI*Noor's Ludvig Uros Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
103 BSH a FI SK LO 1716303 FI*Feronian Lilja Naaras International Premior Lone Lund Abs
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
104 BSH d FI SK LO 1614868 FI*Aurantia's Aldebaran Uros Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS
FI*Aurantia's Bengal Tiger (BSH d) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
105 BSH e FI SK LO 2027966 Charlotte from Palace Prestige*LV Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC NOM BIS
Brandon from Palace Prestige*LV (BSH e) x Hi Heidy from Bismark Rings*LV (BSH e 02)
106 BSH f FI SK LO 1718686 FI*Cloudmoore Toffee Treasure Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*Coventry's Primrose (BSH d 22)
107 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
107 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Marek Chadaj 1 NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
108 BSH f FI SK LO 1508834 FI*Duketin Helmililja Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Coventry's Gawayne (BSH d 22) x FI*Gimmie's Fifi Saved the Day (BSH c 33)
109 BSH ns 11 FI SK RX 1923485 Aston Ama de Angelito Uros Champion Tatyana Moraru-Puranen EX1 CACIB
Romeo Francois MK (BSH ns 11) x Zucarka Snow Charm (BSH ns 11 33)
110 BSH ns 11 FI SK RX 1925634 FI*Lumiprinsessan Prinssi Winston Uros Pennut 4-7 kk Tatyana Moraru-Puranen EX1
Aston Ama de Angelito (BSH ns 11) x FI*Lumiprinsessan Prinsessa Lumikki (BSH ns 11)
111 BSH ns 11 FI SK RX 1717123 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros Grand International Premior Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAPS
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
112 BSH e 03 FI SK LO 2027965 Caezar from Palace Prestige*LV Uros Avoin Lone Lund EX1 CAC
Brandon from Palace Prestige*LV (BSH e) x Hi Heidy from Bismark Rings*LV (BSH e 02)
113 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
114 BUR b FI SK LO 1716259 FI*Seirene Ipanema Naaras Grand International Champion Tatyana Moraru-Puranen Abs
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
115 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Tatyana Moraru-Puranen KM NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
116 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
117 CHA FI SK LO 1822490 HU*Blue Melody Karma Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
HU*Blue Melody Sammy Davis (CHA ) x HU*Blue Melody Harmony (CHA )
118 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Supreme Premior Tatyana Moraru-Puranen KM
118 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Veteraani Marek Chadaj 2
119 EUR ns FI SK RX 1820494 FI*Pikku-Piun Superhessu Uros International Champion Lone Lund EX1 CAGCIB NOM
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
120 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Premior Lone Lund KM NOM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
120 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Veteraani Marek Chadaj 2
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
121 EUR f 22 FI SK RX 1926462 FI*Feronian Rosemary Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Feronian Opium (EUR a 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
122 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Tatyana Moraru-Puranen KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
123 EUR ns 23 FI SK RX 1509054 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
124 EUR n 03 FI SK RX 1509938 FI*Waputtaren Emeljan Uros Premior Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAPIB
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
125 EUR a 03 FI SK RX 1820716 FI*Waputtaren Vito Andolini Uros Kastraatti Lone Lund EX1 CAP
FI*Waputtaren Emeljan (EUR n 03) x Sipriina (EUR a 02)
126 EUR d 02 62 FI SK RX 1718308 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
127 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros Grand International Premior Lone Lund EX1 CAPS NOM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
128 MAU ns 24 FI SK LO 1924435 FI*Chai-lai Maia Mingan Naaras Avoin Lone Lund EX1 CAC
Lord MauAlSahraa Schamway, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Heqet Habibah (MAU ns 24)
129 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Tatyana Moraru-Puranen KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
129 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
130 OCI b 24 FI SK LO 1924273 FI*Moosegrove Saphire Naaras Champion Lone Lund EX1 CACIB
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
131 OCI b 24 FI SK LO 1925686 FI*Moosegrove Tom Sawyer Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
132 SIN FI SK LO 1926224 FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman Naaras Pennut 4-7 kk Lone Lund EX1 NOM BIS
FI*Chai-lai Brave Benjamin (SIN ) x FI*Chai-lai Romantic Rosie (SIN )
133 SRL II / SRL b 09 FI SK RX 1925417 FI*Cisciscats Bruno Uros Nuoret 7-10 kk Lone Lund EX1
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
134 SRL III / SRL e FI SK RX 1925469 Gekkola Cats Angeline Fluffy Naaras Kastraatti Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAP
Cat-Inka Lumiprinssi (SRL d 33) x Psipsinakis Afrodite (SRL g)
135 SRL IV / SRL d 09 FI SK RX 1925420 FI*Cisciscats Baron Uros Nuoret 7-10 kk Tatyana Moraru-Puranen EX1 NOM
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
136 SRL IV / SRL d 03 FI SK RX 1925418 FI*Cisciscats Benzo Uros Nuoret 7-10 kk Tatyana Moraru-Puranen EX2
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
137 SRL VII / SRL a 21 33 FI SK RX 1716243 Psipsina Proinos Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB NOM
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
138 SRS I / SRS b FI SK RX 1925730 FI*Gekkolacats Bruno Bastian Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
139 SRS I / SRS o FI SK RX 1925727 FI*Gekkolacats Belinda Bruna Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
140 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Supreme Champion Tatyana Moraru-Puranen KM
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
141 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1925729 FI*Gekkolacats Blanco Snowball Uros Nuoret 7-10 kk Tatyana Moraru-Puranen Abs
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
142 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1925728 FI*Gekkolacats Bibiana Blanca Naaras Nuoret 7-10 kk Tatyana Moraru-Puranen EX1
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
143 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
144 ABY n FI SRK LO 38055 FI*Laire Meleth Aran Uros Veteraani Tatyana Moraru-Puranen Abs
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
145 BAL n FI SK LO 1924177 FI*Jalecat's WTBW SnowBall Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Willicon Mikhail Baryshnikov (BAL w) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
146 CRX I / CRX ns FI SK LO 1819818 FI*Piupaws Donkey Kong Uros Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
147 CRX I / CRX a FI SK LO 1926442 FI*Telltail's Tunnel of Love Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM
FI*Saca's Radiant Snow Whirls (CRX n 33) x FI*Saca's Ånastasia the First (CRX n 03 24)
148 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1821841 FI*Saca's Gimme Twist Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB BIV NOM BIS
FI*Sweetpurr's Shades of Grey (CRX n 02 21) x FI*Saca's Rain Reanna (CRX n 09)
149 CRX II / CRX a 03 FI SK LO 1924663 FI*Taikametsän Finnbird Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Framillan Witty Jester (CRX c 03) x FI*Taikametsän Divina Galica (CRX n 03 24)
150 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 2028167 Metsäkansan Sähinä Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Sweetpurr's Shades of Grey (CRX n 02 21) x Metsäkansan Queenie Neferina (CRX n)
151 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1925371 FI*Telltail's Zigzag Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Derekaz Shake, Rattle and Roll (CRX n) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
152 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1925373 FI*Telltail's Zorro Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX2
FI*Derekaz Shake, Rattle and Roll (CRX n) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
153 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1925374 FI*Telltail's Zannalee Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Derekaz Shake, Rattle and Roll (CRX n) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
154 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 1925372 FI*Telltail's Zelda Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX2
FI*Derekaz Shake, Rattle and Roll (CRX n) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
155 CRX II / CRX b 02 64 FI SK LO 1926373 FI*Merivirran Excellent Mischa Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Bounty Magic Rivendell (CRX n 02)
156 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1402700 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
157 CRX III / CRX h FI SK RX 1923467 FI*Derekaz Some Like It Hot Naaras International Champion Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAGCIB NOM
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Derekaz Nymphomaniak (CRX n 24)
158 CRX III / CRX d 24 FI SK LO 1926506 FI*Derekaz The Rose of the Wild Bunch Naaras Pennut 4-7 kk Tatyana Moraru-Puranen EX1 NOM
FI*Telltail's Unchained (CRX d 03) x FI*Derekaz Rock-A-Hula Baby (CRX f 24)
159 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 1925793 FI*Merivirran Donna Desiré Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Framillan Witty Jester (CRX c 03) x Vesper Mon Sasti*PL (CRX f 02)
160 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 1926744 FI*Sirpaleen Kiara Chibi Catriona Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Telltail's Unchained (CRX d 03) x FI*Sirpaleen Adalia Artemis (CRX g)
161 CRX VI / CRX n 03 24 FI SRK LO 40351 FI*Derekaz Who Loves Diamonds Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
S*Jazz-Annas Whomper (CRX n 24) x FI*Spectrolite Nonna (CRX n 03)
161 CRX VI / CRX n 03 24 FI SRK LO 40351 FI*Derekaz Who Loves Diamonds Naaras Veteraani Tatyana Moraru-Puranen 2
S*Jazz-Annas Whomper (CRX n 24) x FI*Spectrolite Nonna (CRX n 03)
162 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI SK LO 1613037 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. Uros International Champion Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAGCIB NOM
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
163 CRX VIII / CRX d 09 21 33 FI SK LO 1925572 FI*Saca's Over the Top Always Uros Nuoret 7-10 kk Tatyana Moraru-Puranen Abs
FI*Telltail's Otherside (CRX n 03 33) x FI*Saca's Femme Fatale (CRX e 24)
164 DRX V / DRX a 24 FI SK LO 2027593 SE*Recce Pod Super Zajtjik Uros Premior Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAPIB NOM
Sylwester Happymiau*PL (DRX n 24) x SE*Recce Pod NUSANTARA Super Puma (DRX n 24)
165 OLH c FI SK LO 1925136 FI*Frostnight's Kiss a Wish Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing Abs
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
166 OLH ns 24 FI SK LO 1717498 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Supreme Champion Tatyana Moraru-Puranen Abs
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
167 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
167 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
168 OSH n FI SK LO 1820330 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
169 OSH n FI SK LO 1926002 FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
170 OSH a FI SK LO 1926005 FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer Uros Nuoret 7-10 kk Tatyana Moraru-Puranen EX1 NOM
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
171 OSH a FI SK LO 1926004 FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker Uros Nuoret 7-10 kk Tatyana Moraru-Puranen EX2
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
172 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
173 OSH b FI SK LO 1926423 FI*Vintterin Inari Vapuntytär Naaras Pennut 4-7 kk Tatyana Moraru-Puranen Abs
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
174 OSH h FI SK LO 1613662 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Jørgen Billing KM NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
175 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Grand International Premior Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAPS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
176 OSH n 03 FI SK LO 1923958 Apocalyptica Zorro Uros Grand International Champion Tatyana Moraru-Puranen EX1 CACS
Siamesis Jackpot (OSH n 03) x Rihanna Amulet Del Iris (OSH n)
177 RUS FI SK LO 1822676 FI*BlueLair's Pastel Uros Premior Jørgen Billing EX1 CAPIB
FI*BlueLair's Konstantin (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
178 SIA n FI SK LO 1822491 FI*Deraza Royal Rock-A-Berry Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
Melkatz Raspberry Beret (SIA d) x FI*Deraza Esperta (SIA g)
179 SIA n FI SK LO 1925804 FI*Kelmikerhon Seela S. Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 BIV NOM
Laziza Mafdet-Murano (SIA n) x DK*LihmeRex Kenaia (SIA n)
180 SIA n FI SK LO 1925800 FI*Kelmikerhon Signe B. Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX2
Laziza Mafdet-Murano (SIA n) x DK*LihmeRex Kenaia (SIA n)
181 SIA e 21 FI SK LO 1405767 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Premior Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAPS NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
182 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Jørgen Billing KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
183 SOM n FI SK LO 1611486 FI*Kharn-Ka Io Naaras Supreme Champion Jørgen Billing KM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
184 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
184 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Tatyana Moraru-Puranen 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
185 SOM o FI SK LO 1926615 PL*Fryga Felicity Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
PL*Fryga Domino (SOM n) x FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o)
186 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1924524 FI*Hebblas Ambermoon Naaras Avoin Tatyana Moraru-Puranen EX1 CAC
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x Newans Melissa (SPH f 01)
187 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Supreme Premior Jørgen Billing Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
188 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
189 THA n FI SK RX 1923809 Magic Thai Goblin's Toto Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Magic Hopfe Cat's Kitay (THA b) x Magic Hopfe Cat's Bianca (THA a)
190 THA n FI SK RX 1612465 Tekila Sanchitos Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
191 HCS Pantteri Uros Kotikissat Marek Chadaj 3
192 HCS Armas Uros Kotikissat Marek Chadaj 1 NOM BIS
193 HCS Aina Naaras Kotikissat Marek Chadaj 1 NOM
194 HCS Safira Naaras Kotikissat Marek Chadaj 2
195 HCS Elis Uros Kotikissat Marek Chadaj 2
210 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen ACS III, ACS IV, NFO III, NFO IX, NFO VI, SIB III, BAL n, CRX I, CRX IV, OLH c, OSH h, RUS, SIA n, SOM n, SPH V 26
Chadaj Marek ACL IV, MCO III, MCO VI, NEM I, SIB I, SIB VI, HCS, VET 1, VET 3 30
Gustaitiene Jurgita EXO n 22, PER d 22, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04 21, RAG n 04, SBI f, SBI n 21, BLH ns 11, BSH e, BSH f, BUR a, BUR d, CHA, EUR d 02 62, EUR f 22, EUR ns 23, SRL VII, SRS I 34
Khaled Youssef ACL II, ACS VIII, MCO IV, MCO V, MCO VII, MCO VIII, NFO IV, NFO V, SIB V, SIB VII, SIB VIII 23
Lund Lone PER b, PER d, RAG g 03, RAG g 04, SBI a, SBI b, SBI b 21, SBI h, BEN n 24 33, BLH ns 21 33, BSH a, BSH d, BSH e 03, EUR a 03, EUR n 24, EUR ns, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, SIN, SRL II 30
Moraru-Puranen Tatyana BLH n, BSH n, BSH ns 11, BUR b, EUR f 24, EUR n 03, EUR w 62, OCI n 24, SRL III, SRL IV, SRS IX, CRX III, CRX VIII, DRX V, OLH ns 24, OSH a, OSH b, OSH n 03, OSH p 25, SIA e 21, SPH IV, VET 4 33
Saarela Veikko PER e 33, RAG a 04, RAG d 04, SBI d, SBI n, ABY n, CRX II, CRX VI, OSH n, SOM o, THA n 31
7 tuomaria