Satakissa 12. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 1.3.2020 Loppuu 1.3.2020
Ilmoittautuminen alkaa 15.11.2019 Ilmoittautuminen loppuu 24.1.2020
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.2.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.show@gmail.comi
Paikka Kivikylän Areena
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, lisätilat, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen judges.satakissa@gmail.com

Näyttelysihteerit: Pia Hassell ja Piia Anolin-Niemi: satakissa.show@gmail.com

Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Pia Vainionpää satakissa.rahat@gmail.com

Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää satakissa.sihteeri@gmail.com

Pääassistentti: Jarno Mustonen, assistenttihakemukset jarmus1972@gmail.com

Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Päivi Mustonen

Lisätietoja Paikka: Kivikylän Areenan lämmin juhlatila, Nortamonkatu 23, 26100 Rauma. Erikoishinta kahdelle päivälle 15.11 – 16.12.2019 ilmoittautuville 2 päivää yhteensä: 70 € kissa, Satakissan jäsen 60 € kissa Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €. Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
TEE JOKAINEN ILMOITTAUTUMINEN ERIKSEEN!
Ensisijaisesti OmaKissan kautta https://omakissa.kissaliitto.fi/ (maksetaan OmaKissan ohjeiden mukaan) tai paperilomakkeella postitse suoraan näyttelysihteerille: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, jolloin Näyttelymaksu maksetaan Satakissan tilille FI28 5700 8120 3340 03, käyttäen viitettä 3065. Karsinta tapahtuu maksupäivän mukaan. Ilmoittautuminen on sitova Omistajat tuovat itse näyttelyhäkit. Häkin min. koko 50 x 50 x 50 cm. Yksi pöytäpaikka yhdelle kissalle. Näyttelyn järjestäjä tarjoaa vain pöytäpaikan (65 x 65 cm) EI häkkiä. Häkin on mahdollista vuokrata yhdistykseltä hintaan 6 € / päivä tai 10 € / viikonloppu, lisätila oman paikan vierestä 25€, valmiiksi varatut vierekkäiset häkkipaikat 3 € / yksi paikka Paikkoja on rajoitetusti,sitovat varaukset näyttelypäälliköltä.
MIKÄLI HALUAT VUORATA HÄKIN, TYHJÄN PÖYTÄPAIKAN tai VIEREKKÄISET PAIKAT, NIIN OLETHAN ENSIN YHTEYDESSÄ NÄYTTELYPÄÄLLIKKÖÖN SÄHKÖPOSTITSE: judges.satakissa@gmail.com. Vasta sen jälkeen voit ilmoittaa kissasi normaalisti näyttelyyn ja valita lisäpöytäpaikan tai vuokrahäkin. Kirjoita lisätiedot kenttään, että asiasta on sovittu näyttelypäällikön kanssa.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 51
2 73
3 45
4 77
Kotikissat 12
Yhteensä 258

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1405920 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Henry Hornell KM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n FI SK LO 1926723 Kis' Herbas Paco of Ayser Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM
Canastalion Nacho of Kis' Herbas (PER e) x Kis' Herbas Paolinna (EXO n)
3 EXO n FI SK LO 1924673 FI*Snowcatcher Moonstone Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
FI*Kermaviiksen Hermes (PER a 03) x FI*Chevhill's Paloma (EXO n)
4 EXO n 22 FI SK LO 1821636 Ayser's ZZ Top Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*Aamukasteen Generation-X (EXO n 22)
5 EXO n 22 FI SK LO 1718365 Ayser's Wild Tabby Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
6 EXO g 22 FI SK LO 1822428 Ayser's Midnight Kiss Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS NOM
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser's Ultra Bra (EXO f)
7 PER n FI SK LO 1822426 Ayser's Last Word Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
8 PER n 22 FI SK LO 1926734 FI*Ayser's Arctic Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x Ayser's Iwanka (EXO n 24)
9 PER n 24 FI SK LO 1926735 FI*Ayser's North Star Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x Ayser's Iwanka (EXO n 24)
10 PER e 33 FI SK LO 1926505 Sinihuiskan HurlumHei Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Sinihuiskan Fenix (PER n 33) x Endless Tale Be a Dream (PER e 33)
11 RAG n FI SK LO 1926257 FI*Purppuralinnan Prinssi Hermes Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
Nagawika de l'Ulyssiade (RAG n 04) x FI*Ragtail Pandora (RAG n)
12 RAG n FI SK LO 1822196 FI*Maplehill's Greatest Joy Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP NOM
FI*Maplehill's Stardust For Dreams (RAG n) x FI*Maplehill's Saskachina (RAG n 04)
13 RAG n 03 FI SK LO 1926132 FI*Valkokullan Tornero Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Starring Hero (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
14 RAG n 03 FI SRK LO 88751 FI*Ragtail Dominic Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x PL*Gregorius-Cat Stella (RAG a 03)
14 RAG n 03 FI SRK LO 88751 FI*Ragtail Dominic Uros Veteraani Kai Ruonala 2
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x PL*Gregorius-Cat Stella (RAG a 03)
15 RAG n 04 FI SK LO 1924249 FI*Maplehill's Madame Myself Naaras Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB NOM
FI*Maplehill's Stardust For Dreams (RAG n) x FI*Maplehill's Princess of Avalon (RAG a 03)
16 RAG n 04 FI SK LO 1925560 FI*Celestial's Sexy WoW Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 BIV NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
17 RAG n 04 FI SK LO 1926398 FI*Ragtail Xara Mirabella Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Dollyblues Make It Happen (RAG n 03) x FI*Ragtail Rihanna (RAG a 03)
18 RAG n 04 FI SK LO 1612429 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane Naaras Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
FI*Ragtail Hermes (RAG n 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
19 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 1405590 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
21 RAG b 03 FI SRK LO 89386 FI*Mulberry Mighty Adventurer Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Utuinen Xpected Xerxes (RAG b 03) x FIN*Riverknee Reiri o Whangarei (RAG n 04)
22 RAG b 04 FI SK RX 1924084 FI*Mulberry Mighty Fazerina Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
Mokotuvan Nutukka Utuinen (RAG c) x FI*Mulberry Mighty Adventurer (RAG b 03)
23 RAG b 04 FI SK RX 1924082 FI*Mulberry Mighty Kitkat Uros Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP NOM
Mokotuvan Nutukka Utuinen (RAG c) x FI*Mulberry Mighty Adventurer (RAG b 03)
24 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
25 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
25 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Marjatta Koskenkangas 3
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
26 SBI n FI SK LO 1926847 EE*Mercurius Alsiade's Fleur Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM
Bismark Alsiade's Fleur (SBI n) x EE*Jacintha Alsiade's Fleur (SBI b)
27 SBI a FI SK LO 1926525 Kasimir v. Blütengarten A Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
GR*Art of Feline Unique (SBI n) x Holly v. Blütengarten A (SBI a)
28 SBI b FI SK LO 1612199 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Supreme Champion Henry Hornell KM NOM BIS
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
29 SBI d FIN SRK LO 79944 FIN*Lirukallion Täpinäsä Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS
S*Glitter's Geronimo (SBI d 21) x FIN*Lirukallion Canonkomä (SBI f)
30 SBI f FI SRK LO 85163 FI*Rais-Kis Aurora Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM NOM
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
30 SBI f FI SRK LO 85163 FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
31 SBI f FI SRK LO 86637 FI*Chirybiry's Forget-me-not Naaras International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x N*So Cute Charmelia (SBI n)
31 SBI f FI SRK LO 86637 FI*Chirybiry's Forget-me-not Naaras Veteraani Marjatta Koskenkangas 2
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x N*So Cute Charmelia (SBI n)
32 SBI h FI SK LO 1717477 FI*Canth's Precious Darling Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
33 SBI n 21 FI SK LO 1821011 FI*Mimitan Levi Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB NOM BIS
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Mimitan Odette (SBI b)
34 SBI n 21 FI SK LO 1923163 FI*Pirimirrin Neckar Uros Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Pirimirrin Latsuliitti (SBI n 21)
35 SBI n 21 FI SRK LO 1300750 FI*Canth's Xenia Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
36 SBI b 21 FI SK LO 1926722 S*Golden Beauty's Viggo Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
S*Kilenskogens Zorro (SBI b) x S*Golden Beauty's Tuva-Lisa (SBI c 21)
37 SBI e 21 FI SK RX 1822423 Deben Laty Mery, CZ Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Hero vom Blauen Achat (SBI a) x Uer-Nara Laty Mery, CZ (SBI g 21)
38 SBI e 21 FI SRK LO 41199 Peret Laty Mery, CZ Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Satine van de Meybas (SBI d)
38 SBI e 21 FI SRK LO 41199 Peret Laty Mery, CZ Uros Veteraani Kai Ruonala 1 NOM
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Satine van de Meybas (SBI d)
39 ACL IV / ACL a 03 24 FI SK RX 1925879 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB NOM
Sugar Curl Cupcake (ACL a 24) x FI*Siriuksen XiangCurl (ACL n 03 24)
40 ACL IV / ACL n 03 22 FI SK LO 1925550 FI*Siriuksen AlfaCurl Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM
Curland Unique (ACL b 22) x FI*Siriuksen TianaCurl (ACS a 03 24)
41 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 1612988 FI*Debals KooMikko Uros International Champion Zvezdan Memedov Abs
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
42 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 1611723 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Grand International Premior Charles Spijker EX1 CAPS NOM BIS
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
43 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 1718259 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros Premior Charles Spijker EX1 CAPIB
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
44 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1820656 S*Moon Kewa's Willy Wonka Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
White Rock's Dimos (MCO as 25) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
45 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 1924128 FI*KingCaprise Farro Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
Lev of Talina City (MCO ns 22) x Life Simphony Virginia (MCO f 22)
46 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
47 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718404 FI*Escape's Little Cedric Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
49 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1924068 FI*Chamberlain Rare Diamond Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak Abs
Aslan of Viteliya*FI (MCO n) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
50 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715372 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM BIV
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
51 MCO IV / MCO a 09 25 FI SK RX 1822564 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
52 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1923743 FI*Stout-hearted Imperial Lynx Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
FI*Stout-hearted Benedictus (MCO ns 09 24) x Candycoons Love My Life (MCO as 09 25)
53 MCO V / MCO d FI SK LO 1716155 S*Moon Kewa's Little John Uros Grand International Champion Charles Spijker EX1 CACS BIV
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
54 MCO V / MCO d LV*BBMC Gabriel My Angel Uros International Champion Charles Spijker EX1 CAGCIB
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
55 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1927016 FI*Chamberlain Unlike No Other Naaras Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
Corleone Melluandia*PL (MCO n) x FI*Chamberlain Never Stop Dreaming (MCO fs 03 22)
56 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK LO 1926158 FI*Moggi Nonparelli Elli Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1
Battle Creek's Allegro (MCO d 09 22) x FI*Moggi Jam Balaya (MCO f 03 24)
57 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 1926538 FI*Moggi OrWokki Naaras Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1 NOM BIS
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x Lamú SilLynx (MCO n 09)
58 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1716700 FI*Tigerworld Selene Naaras International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAGPIB
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
59 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAGPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
60 MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 1508702 FI*Krysos One Undercover Cat Uros Grand International Champion Zvezdan Memedov EX1 CACS
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Uanita (MCO f 22)
61 MCO VII / MCO ds 24 FI SK LO 1924998 FI*Krysos Powell Uros Avoin Zvezdan Memedov Abs
LV*Su Meile Baskerville (MCO n 09 23) x FI*Krysos Evette (MCO fs 03 23)
62 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 1925822 FI*KingCaprise Greg Uros Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1
Lev of Talina City (MCO ns 22) x Life Simphony Virginia (MCO f 22)
63 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1927017 FI*Chamberlain Untill My Heart Naaras Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1 BIV
Corleone Melluandia*PL (MCO n) x FI*Chamberlain Never Stop Dreaming (MCO fs 03 22)
64 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819737 FI*Chamberlain Montana Sky Uros Grand International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
65 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1923311 FI*Escape's Phoebe Naaras International Champion Charles Spijker EX1 CAGCIB
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
66 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1924325 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels Naaras Kastraatti Charles Spijker EX1 CAP
Heart Stealer Forever&Ever (MCO ns) x FI*KingLeo's Fire to the Rain (MCO f 09 22)
67 NEM I / NEM f FI SK LO 1819786 FI*NonServiam Butterfly Effect Naaras International Champion Zvezdan Memedov EX1 CAGCIB
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
68 NEM I / NEM f FI SK LO 1819785 FI*NonServiam Black Winter Day Naaras Kastraatti Zvezdan Memedov EX1 CAP
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
69 NEM II / NEM fs 09 21 FI SK LO 1924352 FI*SoulSibster's BeLoved Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak Abs
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Sof`ja Nevskaja Radost (SIB f 24)
70 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1925626 FI*NonServiam Desire of Disheartenment Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x FI*NonServiam Butterfly Effect (NEM f)
71 NEM II / NEM n 09 FI SK LO 1923619 FI*NonServiam Covetous Glance Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
72 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1719080 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Supreme Champion Zvezdan Memedov KM
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
73 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 1508453 FI*Tupuliinin Titanic Naaras International Champion Zvezdan Memedov EX1 CAGCIB
FI*Tupuliinin Teuvo Maanteiden Kuningas (NFO a 03) x FI*Tupuliinin Josefiina (NFO f)
74 NFO II / NFO n 02 64 FI SK LO 1716698 FI*Siniidan Boomerang Uros Grand International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPS NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
75 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87185 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM BIS
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
75 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87185 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter Naaras Veteraani Charles Spijker 1 NOM BIS
Ennio De Khazad-Dûm (NFO n 23) x FIN*Pörkarvan HocHabet (NFO n 23)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716101 FI*WitSarin Tenho Uros Supreme Champion Charles Spijker KM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
77 NFO IV / NFO a 09 24 FI SK LO 1822540 FI*Tupuliinin Blue Sky Naaras International Champion Charles Spijker EX1 CAGCIB NOM
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1925675 FI*Debals ArvaaCosca Uros Nuoret 7-10 kk Charles Spijker EX1 NOM
FIN*Kalliopirtin Vili (NFO ns 09) x FI*Debals Jemina (NFO n 09 22)
79 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 2027963 DK Vorbeck's Machoi Uros Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1 BIV NOM
IT*Eryn Galen Daddy Twofoot (NFO n 09 24) x S*Pysida's Azalea (NFO f 02 21)
80 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1506590 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Supreme Premior Charles Spijker KM
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
81 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Premior Charles Spijker EX1 CAPS BIV NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1822398 FI*Siniidan Oregon Spring Uros Premior Charles Spijker EX1 CAPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
83 NFO V / NFO f FI SK LO 1926846 Tordal's Elsa Naaras Nuoret 7-10 kk Charles Spijker EX1
Nelwin Luciano (NFO d 09 22) x S*Zygot's Wiki-Waki-Woo (NFO n 09)
84 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Supreme Champion Zvezdan Memedov KM BIV NOM BIS
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
84 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
85 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 1716356 S*Myselisia's Satsuma Naaras International Champion Zvezdan Memedov EX1 CAGCIB
S*Pax' Galileo (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
86 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SK LO 1926530 IT*Norr Venn's Eric Clapton Uros Avoin Zvezdan Memedov EX1 CAC NOM BIS
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x SE*Entourage's Kimura (NFO f 02 21)
87 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925068 FI*Siniidan Diamond Dust Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX2
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
88 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI SK LO 1925072 FI*Siniidan Rebirth Flame Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1 NOM BIS
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
89 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1506653 FI*Debals Janette Naaras Grand International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
90 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Avoin Charles Spijker EX1 CAC NOM
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
91 SIB I / SIB a FI SK RX 1925439 FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
92 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1821382 FI*Jylhäkallion Blacky Uros Champion Charles Spijker EX1 CACIB
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
92 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1821382 FI*Jylhäkallion Blacky Uros Siitos
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
93 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 1926175 FI*Jylhäkallion Emma Naaras Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
FI*Jylhäkallion Blacky (SIB n 24) x Nika Marie Valenika (SIB fs 09 24)
94 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1821380 FI*Jylhäkallion Bernard Uros Champion Zvezdan Memedov EX1 CACIB
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1510842 FI*Tunturikissan Saga Naaras Grand International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPS NOM
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1510842 FI*Tunturikissan Saga Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
96 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 1821384 FI*Jylhäkallion Bianca Naaras Kastraatti Zvezdan Memedov EX1 CAP
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
97 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 1402438 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
98 SIB V / SIB d 24 FI SK RX 1819440 Nikodim Simba Valenika Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
99 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 1822879 FI*Lumikissan Leijonakuningas Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB BIV
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
100 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX 84419 FI*Talvivaaran Delenn Naaras International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
101 SIB VI / SIB f 03 FI SK LO 1926172 FI*Ajatuksen Balleriina Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX2
FI*Lumikissan Into Piukee (SIB n 03) x FI*Lumikissan Unna Unelmainen (SIB ds 09)
102 SIB VI / SIB f 09 22 FI SK LO 1925573 FI*SoulSibster's CinnaMona Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1
FI*Lumikissan Grand Slam (SIB d 09 22) x FI*SoulSibster's AmuseMe (SIB f 09)
103 SIB VII / SIB ds FI SK LO 1925384 FI*Lumikissan Nallekarkki Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Cherrytail's Faramir (SIB n 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
104 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 1718825 Jewels Choice Silver Ice Uros Supreme Champion Henry Hornell Abs
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
105 BSH n FI SK LO 1926736 FI*Feronian Nectarine Naaras Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
Belten`s Kosmos (BSH c) x FI*Feronian Madonna (BSH f)
106 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
106 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
107 BSH g FI SK LO 1715611 FI*SamBelle's Cream Caramel Naaras Grand International Premior Charles Spijker EX1 CAPS
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Enchanter's All The Way For You (BSH a)
108 BSH ns 11 FI SK RX 1717339 FI*EmeraldCharm Jungle Frost Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
109 BSH ny 25 FI SK LO 1718358 FI*EmeraldCharm Sun-Kissed Naaras Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
FI*EmeraldCharm Confucius (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Empyreal Elea (BSH ay 11)
110 BUR b FI SK LO 1614720 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros Premior Alexey Shchukin EX1 CAPIB NOM
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
111 BUR c FI SK LO 2027962 Bjelke's Tornado Uros Champion Henry Hornell EX1 CACIB NOM
Bjelke's Qualification (BUR c) x Myricaz Sweetie Pie (BUR j)
112 BUR c FI SK LO 1926139 FI*Feirefiz Blame It On The Moon Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Flea's Haka Iwi (BUR c) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
113 BUR d FI SK LO 1924648 FI*Celsiana Iiris Ruusu Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
FI*Karvanverran Pakkasherra (BUR d) x FI*Celsiana Kielo (BUR h)
114 BUR d FI SK LO 1610917 FI*Celsiana Suopursu Uros Supreme Premior Henry Hornell KM NOM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
115 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI SK RX 1821951 FI*Touchant Excellent Chance Uros International Champion Charles Spijker EX1 CAGCIB
Mistysprings Good Chance of TA (CYM n 09 22) x FI*Touchant Sans la Queue (CYM fs 02 52)
116 EUR g FI SK RX 1924866 FI*Kissakallion Sandra Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
117 EUR ds FI SK RX 1509951 FI*RuusuLinnan Björn Uros International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Kassilan Guaranteed Gnome (EUR d 23) x FI*Pikku-Piun Zukulaku (EUR f)
118 EUR f 22 FI SK RX 1926462 FI*Feronian Rosemary Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
FI*Feronian Opium (EUR a 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
119 EUR f 24 FI SK RX 1924869 FI*Kissakallion Sigrid Naaras Nuoret 7-10 kk Charles Spijker EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
120 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Charles Spijker KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
121 EUR g 24 FI SK RX 1924867 FI*Kissakallion Selinda Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Vinhaviiksen Salarakas (EUR e) x FI*Pikku-Piun Selma Taateli (EUR n 22)
122 KOR FI SK LO 1509802 FI*Mythai Busaya Bao Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
123 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
123 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
124 KOR FI SRK LO 38988 FI*Mythai Rochana Rak Jing Naaras Premior Alexey Shchukin EX1 CAPIB
FIN*Helmi's Jai Sapparot (KOR ) x FIN*Mythai Wang Kaang Raang (KOR )
124 KOR FI SRK LO 38988 FI*Mythai Rochana Rak Jing Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 3
FIN*Helmi's Jai Sapparot (KOR ) x FIN*Mythai Wang Kaang Raang (KOR )
125 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI SK RX 1923999 FI*Touchant Gris Souris Uros Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB NOM BIS
Mistysprings Earl Grey of TA (MAN a 09 22 54) x FI*Touchant Sans la Queue (CYM fs 02 52)
126 MAU ns FI SK LO 1614035 Nalittna Daenerys Targaryan Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
127 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Alexey Shchukin 2
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
127 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
128 MAU n 24 FI SK LO 2027980 AstartesMau Macsen Wledig Uros Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1 NOM
Leo de Denderah (MAU n 24) x Geniemau Lady Charlotte (MAU n 24)
129 MAU n 24 FI SK LO 1923650 FI*Anjupia's Aberystwyth Anwell Awst Uros Premior Charles Spijker EX1 CAPIB
Leo de Denderah (MAU n 24) x FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt (MAU n 24)
130 MAU ns 24 FI SK LO 1924435 FI*Chai-lai Maia Mingan Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB NOM
Lord MauAlSahraa Schamway, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Heqet Habibah (MAU ns 24)
131 MAU ns 24 FI SK LO 1717974 FI*Chai-lai Heqet Habibah Naaras Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP NOM
FI*Felesin Nefertum (MAU ns 24) x Nalittna Daenerys Targaryan (MAU ns)
132 OCI n 24 FI SK LO 1822080 FI*Moosegrove Roxette Naaras Avoin Charles Spijker EX1 CAC NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
133 OCI b 24 FIN SRK LO 29545 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil Uros Supreme Champion Charles Spijker KM BIV NOM
FIN*Guttatus Carpe Diem (OCI b 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
133 OCI b 24 FIN SRK LO 29545 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Guttatus Carpe Diem (OCI b 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
134 OCI b 24 FI SK LO 1822082 FI*Moosegrove Romeo JR Uros Grand International Champion Charles Spijker EX1 CACS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
135 OCI b 24 FI SK LO 1925686 FI*Moosegrove Tom Sawyer Uros Nuoret 7-10 kk Charles Spijker EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
136 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Alexey Shchukin 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
136 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Charles Spijker KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
137 SIN FI SK LO 1926223 FI*Anjupia's Changa Cantik Cauman Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell Abs
FI*Chai-lai Brave Benjamin (SIN ) x FI*Chai-lai Romantic Rosie (SIN )
138 SIN FI SK LO 1926224 FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM
FI*Chai-lai Brave Benjamin (SIN ) x FI*Chai-lai Romantic Rosie (SIN )
139 SRL II / SRL b 09 FI SK RX 1925417 FI*Cisciscats Bruno Uros Nuoret 7-10 kk Charles Spijker EX1
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
140 ABY n GIC S*Cat Claw's Master-Class JW Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x SC S*Cat Claw's Kiss-Proof Katie (ABY n)
141 ABY n SE*Sockerkringlans Simona Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Cat Claw´s Lord of Light (ABY n) x Sockerkringlans Esmeralda (ABY o)
142 ABY n FI SK LO 1925140 FI*Woodcocks Quiet Revolution Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 BIV NOM BIS
Detrevande's Xemm (ABY o) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
143 ABY n FI SK LO 1510754 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS BIV
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
144 ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
145 ABY n S*Aloysius Velvet tigerlily delight Naaras Premior Ireneusz Pruchniak Abs
Brunnbäcken's Hrafninn (ABY n) x S*Aucuparia's Khoisan (ABY o)
146 ABY o SE*Sockerkringlans Esmeralda Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
S*Primuz-Zezam Luzifer (ABY n) x S*Rubensborg Jasmin (ABY o)
147 BAL a 21 FI SK LO 1718985 FI*Willicon Dove Baby Dove Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FI*Willicon Compasión (BAL a 21) x FI*Willicon Until I Get You (BAL n 21)
148 CRX I / CRX n FI SRK LO 90929 Changes Ziggy Stardust Uros Veteraani Charles Spijker 2
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
148 CRX I / CRX n FI SRK LO 90929 Changes Ziggy Stardust Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
149 CRX I / CRX o FI SK LO 1717294 FI*Claypond's Farceur Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
150 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1926708 LV*Kotinuca Double Coffee Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
UA*Zolota Hvilya Delightful Gift (CRX d 01 33) x LV*Kotinuca Bonneville (CRX f)
151 CRX II / CRX b 02 64 FI SK LO 1926373 FI*Merivirran Excellent Mischa Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Bounty Magic Rivendell (CRX n 02)
152 CRX II / CRX n 01 64 FI SK LO 1926662 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Sweetpurr's Pleasure Zone (CRX a 01) x FI*Sweetpurr's Kinky Boots (CRX f 03)
153 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1402700 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
154 CRX III / CRX e FI SK LO 1926904 FI*Sirpaleen Ninetto Davoli Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Saca's Radiant Snow Whirls (CRX n 33) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
155 CRX III / CRX g FI SK LO 1926903 FI*Sirpaleen Marlene Dietrich Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Saca's Radiant Snow Whirls (CRX n 33) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
156 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 1717357 Vesper Mon Sasti*PL Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas Abs
Joliwave French Lover (CRX n 01) x Ginger Mon Sasti*PL (CRX f)
157 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 1926744 FI*Sirpaleen Kiara Chibi Catriona Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Telltail's Unchained (CRX d 03) x FI*Sirpaleen Adalia Artemis (CRX g)
158 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 1404902 FI*Jokikatin Soleil Soleil Uros Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPIB
FI*Gaala-Star Amor (CRX d 01) x S*Änglarna's Estelle (CRX d)
159 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1925980 FI*VeeKasin Ilari Vaara Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM BIS
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*VeeKasin Konstaapeli Eeva (CRX b 09)
160 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1925979 FI*VeeKasin Ilona Vaara Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*VeeKasin Konstaapeli Eeva (CRX b 09)
161 DRX II / DRX b 09 FI SK LO 1821329 FI*WildWilderness Einstein Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
Raya's Domino (DRX n 09) x FI*Åbodas Olivia (DRX b)
162 DRX III / DRX f FI SK RX 1822785 FI*Åbodas Seedling Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Åbodas Mochi (DRX n) x FI*Åbodas Hera (DRX f)
163 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
163 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
164 OSH n FI SK LO 1820330 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
165 OSH n FI SK RX 1821649 Caleb Eastern Grace Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Joka Felis-House (OSH a) x Kaisara Lunar Kedi (SIA h)
166 OSH n FI SK LO 1926002 FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 BIV
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
167 OSH n FI SK LO 1926767 FI*Chellamanis Pandora Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak Abs
Apocalyptica Don Pasquale (OSH n 03) x FI*Chellamanis Blanca (OSH n)
168 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
168 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras Siitos Marjatta Koskenkangas
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
169 OSH a FI SK LO 1926005 FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
170 OSH a FI SK LO 1926004 FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX2
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
171 OSH e FI SK LO 1715983 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM NOM
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
171 OSH e FI SK LO 1715983 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
172 OSH f FI SK LO 1716555 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Supreme Champion Henry Hornell KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
173 OSH f FI SK LO 1820332 FI*BlackDevil's Beauty and The Beast Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB BIV NOM
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
174 OSH f FI SK LO 1820333 FI*BlackDevil's Speak Of The Devil Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
175 OSH f FI SK RX 1924683 Venetta-Holly Rahat-Lukum Naaras Avoin Henry Hornell Abs
Freddie-Wint Rahat-Lukum (OSH n) x Holly-Zu Rahat-Lukum (OSH f 03)
176 OSH h FI SK LO 1613662 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Alexey Shchukin KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
177 OSH h FI SK LO 1926762 Apocalyptica Mamma Mia Naaras Avoin Alexey Shchukin Abs
Yantar Oriclis (OSH o) x Santa Barbara Chrysolite (OSH f)
178 OSH n 24 FI SK LO 1924040 FI*LoudMeow Colors of the Wind Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
179 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
179 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
180 OSH c 24 FI SK LO 1927015 FI*LoudMeow Magica Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Magic Moon (OSH c 24)
181 OSH c 24 FI SK LO 1614728 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
182 OSH d 24 FI SK LO 1924605 FI*Chellamanis Giovanni Uros Avoin Henry Hornell Abs
Hann Tabby Cat (SIA d 21) x HU*Shagio-Chen Maya (OSH f 24)
183 OSH d 24 FI SK LO 1924606 FI*Chellamanis Roberta Naaras Avoin Henry Hornell Abs
Hann Tabby Cat (SIA d 21) x HU*Shagio-Chen Maya (OSH f 24)
184 OSH d 24 FI SK LO 1613663 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
185 OSH d 24 FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS BIV NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
186 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
186 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
187 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS NOM
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
188 OSH n 03 FI SK LO 2027180 Matylda Perly Orientu*PL Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Apocalyptica Apollo (OSH n 03) x Yasmine Perly Orientu*PL (SIA b)
189 OSH b 03 FI SK RX 1926494 FI*Chellamanis Salvador Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Apocalyptica Don Pasquale (OSH n 03) x FI*Chellamanis Katniss (SIA n)
189 OSH b 03 FI SK RX 1926494 FI*Chellamanis Salvador Uros Kasvattaja Marjatta Koskenkangas Abs
Apocalyptica Don Pasquale (OSH n 03) x FI*Chellamanis Katniss (SIA n)
190 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
190 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
191 SIA f FI SK LO 1925763 FI*Lillemors Mini-Me Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Tyjunsee Red Hot Pepper of Deraza (SIA d) x FI*Baila-Bailan Sä Et Oo Normaali (SIA n 21)
192 SIA n 21 FI SK LO 1926418 FI*Vintterin Simo Vapunpoika Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
Caleb Eastern Grace (OSH n) x FI*Vintterin Vappu Loviisantytär (OSH w)
193 SIA d 21 FI SK LO 1819164 FI*Ori-Katin Johnny Rotten Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
194 SOM n FI SK LO 1406150 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Alexey Shchukin KM NOM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
195 SOM n FI SK LO 1819578 FI*Lamadegaan Feel The Magic Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
196 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM BIV
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
196 SOM n FIN SRK RX 29135 FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Charles Spijker 1 NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
197 SOM n FI SK LO 1819580 FI*Lamadegaan Festival Star Uros International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
198 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
199 SPH V / SPH f 33 FI SK LO 1924760 S*Shangri-La Felin Sylphrena Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
SE*Heavenly Purrls Cutler (SPH d 21 33) x S*Shangri-La Felin Amberle Elessedil (SPH n 32)
200 HCL Santtu Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak 1 NOM
201 HCL Traks Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak 2
201 HCL Traks Uros Veteraani Charles Spijker 1 NOM
202 HCL Miisa Naaras Kotikissat Zvezdan Memedov Abs
203 HCL Sepe Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak 3
204 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Zvezdan Memedov 1 NOM BIS
204 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Marjatta Koskenkangas NOM BIS
205 HCL Turbo Naaras Kotikissat Zvezdan Memedov Abs
206 HCS Aavi Benida Naaras Kotikissat Marjatta Koskenkangas 2
207 HCS Sissi Naaras Kotikissat Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
208 HCS Sirkku Naaras Kotikissat Marjatta Koskenkangas 4
209 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
210 HCS Mosse Naaras Kotikissat Marjatta Koskenkangas 3
211 SRL IV / SRL d 03 FI SK RX 1925418 FI*Cisciscats Benzo Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Julka Shillana*PL (SRL g 33)
212 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716108 FI*WitSarin Pobeda Uros Grand International Premior Charles Spijker EX1 CAPS
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
238 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hornell Henry EXO n, RAG n, SBI b, SBI d, SBI f, BML I, BSH f, BUR c, BUR d, EUR ds, EUR f 22, EUR g, EUR g 24, MAU ns, MAU ns 24, SIN, DRX II, OSH d 24, OSH f 35
Koskenkangas Marjatta ABY o, BAL a 21, CRX I, CRX II, CRX III, CRX IV, DRX III, OSH a, OSH a 24, OSH b 03, OSH c 24, OSH e, OSH n 24, SPH V, HCS, VET 1, VET Kotikissat 34
Memedov Zvezdan ACL VIII, MCO VI, MCO VII, NEM I, NFO II, NFO VI, SIB IV, SIB VI, HCL 29
Pruchniak Ireneusz MCO III, MCO IV, NEM II, SIB I, ABY n, CRX VII, OSH n, SIA d 21, SIA n, HCL, VET 3 34
Ruonala Kai EXO g 22, EXO n 22, PER e 33, PER n 22, RAG a 03, RAG b 03, RAG d 04, RAG n 03, SBI a, SBI n, ACL IV, NFO III, SIB V, SIB VII, VET 1 24
Shchukin Alexey PER n, PER n 24, RAG b 04, RAG n 04, SBI b 21, SBI e 21, SBI h, SBI n 21, BSH ns 11, BSH ny 25, BUR b, KOR, MAN 51-52, SRL IV, OSH h, OSH n 03, OSH p 25, SIA f, SIA n 21, SOM n, VET 3 36
Spijker Charles ACS III, MCO II, MCO V, MCO VIII, NFO IV, NFO IX, NFO V, SIB III, BSH g, BSH n, CYM 51-52, EUR f 24, MAU n 24, OCI b 24, OCI n 24, SRL II, VET 2, VET 4, VET Kotikissat 36
7 tuomaria