RuRok "Selma" 127. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 1.9.2019 Loppuu 1.9.2019
Ilmoittautuminen alkaa 28.6.2019 Ilmoittautuminen loppuu 2.8.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.8.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 80  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Vihti "Selma"
Toimihenkilöt Hopeaniemi Resort,  Hopeaniementie 30,  03100 Nummela

Näyttelyluokat: 1-17.
Huomioithan että jokaiseen luokkaan tehdään oma näyttelyilmottautuminen!
Muista ilmoittautua kumpaankin näyttelyyn per päivä (jos haluat saada kaksi arvostelutulosta per päivä).
Näyttelyssä noudatetaan Fifen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokein.

Näyttelymaksut: Rurokin jäseniltä 36€ / kissa / näyttely
FIFe-jäseniltä 39€ / kissa / näyttely
FIFen ulkopuolisilta 50€ / kissa / näyttely
Veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä 10 € / kissa, erikseen normaali näyttelymaksu
Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan, erikseen normaali näyttelymaksu.
 
LEIMAKORTIT EIVÄT KÄY TÄHÄN NÄYTTELYYN.

Näyttelysihteeri: Kati Nieminen, 0407761395 
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten  show@rurok.fi osoitteesta. Töissä en hoida näyttely asioita.
Näyttelypäällikkö: Jukka Laine, puhelin: 044 930 6273
Pääassistentti
Jonna Varhama, jonna.varhama@iki.fi tai FaceBookin kautta.
Palkinnot, tuomarioppilasanomukset, myyntipöydät: Marianne Surakka marianne.surakka@rurok.fi, 0500 856 380
Raha-asiat:Sinikka Laine sinikka.laine@rurok.fi, puh.0505111399


Pääsponsorina on Royal Canin

Lisätietoja Näyttelyluettelo etukäteen ostettuna 3€, paikanpäältä 5€ (rajoitettu erä).
Varaathan siis omasi Omakissan kautta.
Ruusukkeet maksullisia. Vp ja Tp ruusukkeet / palkinnot maksuttomia.

Vastaamme kaikkiin sähköposteihin. Jos vastausta ei kuulu, otathan yhteyttä uudelleen.

Ilmottautuminen on sitova. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmottautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoituksesi heti ilmottautumisen jälkeen Omakissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI. Jos kissa perutaan ennen ilmoitusajan päättymistä palautetaan  summasta 75%. 

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 02.08.2019 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show(at)rurok.fi 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 31
4 55
Kotikissat 8
Yhteensä 94

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1924600 FI*AzuLejo's Coston Caunis Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x Ayser's Iris of Azulejo (PER n)
2 EXO n FI SK LO 1719021 FI*Cherish's Rocket Uros International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 1821636 Ayser's ZZ Top Uros International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*Aamukasteen Generation-X (EXO n 22)
4 EXO n 22 FI SK LO 1924946 FI*Ayser's Hottis Choko Uros Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1 NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x Ayser's Iwanka (EXO n 24)
5 EXO n 24 FI SK LO 1614440 Ayser's Magic-of-Shadows Uros Grand International Champion Karl Preiss Abs
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus (EXO f 24)
6 EXO f 24 FI SRK LO 87636 FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
6 EXO f 24 FI SRK LO 87636 FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Veteraani Karl Preiss 1 NOM BIS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
7 EXO g 22 FI SK LO 1822428 Ayser's Midnight Kiss Naaras Champion Karl Preiss EX1 CACIB
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser's Ultra Bra (EXO f)
8 EXO f 03 22 FI SRK LO 1300796 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo Naaras Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS NOM
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FIN*Nipsu-Nappulan High Tech (PER a 01)
9 EXO g 33 FI SK LO 1822422 Ayser's Daenerys Stormborn Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
10 PER a FI SK LO 1507564 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS NOM
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
11 PER a 21 33 FI SK LO 1715624 Ayser's Rocky Balboa Uros International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
Ayser's Genius (EXO d 21 33) x Major's Megan of Ayser (PER n 21 33)
12 RAG n FI SRK LO 87367 FI*Lukanpuron Brenda Naaras Veteraani Karl Preiss 2
FI*Safireyes Honey (RAG a) x FI*Lukanpuron Aurora (RAG f)
13 RAG a FI SK LO 1715869 FI*Colorstar's Merlin Hennessy Uros Premior Karl Preiss EX1 CAPIB
FI*Dollgarden's Festuca Glauca (RAG a) x FI*Colorstar's Merry Hope (RAG a 04)
14 RAG n 04 FI SK LO 1820516 George Azure Eyes*PL Uros Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
RU*Eria Proa Oscar (RAG n 03) x Bakalia Przytulanka*PL (RAG n 04)
15 RAG n 04 FI SK LO 1822873 FI*Barfait's Gizmo Uros Kastraatti Anne Veland EX1 CAP NOM
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
16 RAG a 03 FI SK LO 1822876 FI*Barfait's Grace Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC NOM BIS
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
17 RAG a 03 FI SK LO 1822875 FI*Barfait's Gilda Naaras Kastraatti Karl Preiss EX1 CAP NOM BIS
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
18 RAG a 04 FI SK LO 1821557 FI*Maplehill's Lady Pink Naaras International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Edwina (RAG a 04)
19 RAG f 03 FI SK LO 1509816 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd Naaras Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS
FI*Snowrag Red Maserati (RAG d 03) x FI*Sunrunner's Ulwis (RAG n 03)
20 SBI n FI SK LO 1613427 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
21 SBI n FI SK LO 1821305 FI*Kattimäen Niila Onni Uros International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
22 SBI n FI SRK LO 1404059 FI*Birmayan Galadriel Naaras Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
23 SBI n 21 FI SK LO 1923162 FI*Pirimirrin Neisse Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 NOM BIS
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*Pirimirrin Latsuliitti (SBI n 21)
24 SBI a 21 FI SK LO 1613698 FI*Harebell Nipsu Uros Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
25 SBI d 21 FI SRK LO 1301656 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Anne Veland KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
26 SBI f 21 FI SK RX 1923816 FI*Pirimirrin Okha Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 NOM
FI*Touchant Chance au Jeu (SBI a 21) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
27 SBI h 21 FI SK LO 1509053 FI*Pirimirrin Kaoliniitti Naaras International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB NOM
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FIN*Pirimirrin Darling River (SBI j 21)
28 ABY n FI SK LO 1717461 FI*Redcheetah's Diana Naaras International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB
Maurice de Moéris (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
29 ABY n FI SK LO 1611054 PL*Adalbertus Theodor Uros Avoin Anne Veland EX1 CAC
Cliff aus Abusir (ABY a) x Hayati Elegy (ABY n)
30 ABY n FI SK LO 1925447 Cosima Kaldorei*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX2
Urias Berenetto, CZ (ABY n) x Aurora Kaldorei*PL (ABY n)
31 ABY n FI SK LO 1923882 FI*Woodcocks Little My Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX3
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
32 ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 BIV NOM BIS
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
33 ABY n FI SK LO 1924702 FI*Kharn-Ka Pinball Wizard Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1 BIV NOM BIS
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
34 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Supreme Premior Anne Veland KM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
35 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Kastraatti Anne Veland EX1 CAP NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
36 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Karl Preiss 1 NOM
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
37 ABY a FI SK LO 1923881 FI*Laire Aedion Gelir Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 NOM
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
38 ABY o FI SK LO 1614173 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS NOM BIS
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
39 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Karl Preiss KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
40 ABY o FI SK LO 1406130 FI*Neaera's Genna Gingerella Naaras International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
FI*Silkkihienon Unda Maris (ABY a) x FI*Neaera's Fiammetta (ABY o)
41 BAL w 67 FI SK LO 1924178 FI*Jalecat's WTBW SnowBlizzard Uros Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
FI*Willicon Mikhail Baryshnikov (BAL w) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
42 OSH b 24 FI SK LO 1718649 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika Uros Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
43 OSH b 24 FI SK LO 1718648 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika Uros International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB BIV
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
44 OSH b 24 FI SK LO 1822753 FI*Vintterin Aleksi Samponpoika Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1
FI*Vintterin Sampo Sulonpoika (OSH b 24) x Cailin Van Scalindjo (SIA o)
45 OSH f 24 FI SRK LO 1300744 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Anne Veland KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
46 RUS FI SK LO 1924567 Silberfeder's Krabat Uros Avoin Karl Preiss EX1 CAC BIV NOM BIS
My Lionheart Malabo (RUS ) x Silberfeder's Enigma (RUS )
47 RUS FI SK LO 1923664 FI*Starstruck's What's Up Wawanosh Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
FI*Hana-Bi Tähtipölyä (RUS ) x Asolan Roksana Amuletovna (RUS )
48 RUS FI SK LO 1923633 FI*Hana-Bi Sea Matryoshka Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
FI*Hana-Bi Sävel (RUS ) x FI*Hana-Bi Anna (RUS )
49 RUS FI SK LO 1822058 FI*Zarin Armand de Brignac Uros Premior Karl Preiss EX1 CAPIB NOM
FI*Zarin Dewey (RUS ) x FI*Zarin Forget-me-not (RUS )
50 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Karl Preiss KM BIV
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
51 SIA n 21 FI SK LO 1715988 FI*Vintterin Bertta Miinantytär Naaras Kastraatti Karl Preiss EX2
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
52 SIA n 21 FI SK LO 1715993 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär Naaras Kastraatti Karl Preiss EX1 CAP
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
53 SIA c 21 FI SK LO 1719031 Grazia v. Imporio A Naaras Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS
Mario Barry (SIA c 21) x Monolie v. Imporio A (SIA g)
54 SIA n 03 FI SK LO 1819166 FI*Ori-Katin Big John Duncan Uros Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
55 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Karl Preiss KM BIV
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
56 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros Supreme Champion Karl Preiss KM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
57 SOM n FI SK LO 1923846 FI*Amajan Svilda Sperandea Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
58 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Karl Preiss KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
58 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Karl Preiss 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
59 SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
60 SOM n FI SK LO 1718958 FI*Amajan Prozio Prospero Uros International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Miura Mainarda (ABY n)
61 SOM o FI SK LO 1612694 FI*Amajan Norton Norberto Uros Supreme Champion Anne Veland KM
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
62 SOM o FI SK LO 1612693 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Grand International Champion Anne Veland EX1 CACS
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
63 SOM o FI SK LO 1718960 FI*Amajan Pon Preziosa Naaras International Champion Anne Veland Abs
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Miura Mainarda (ABY n)
64 SOM o FI SK LO 1923847 FI*Amajan Serenissima Serafina Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 BIV
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
65 SOM o FI SK LO 1820563 FI*Amajan Remo Remberto Uros International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB
Marica Soft Black Master Yuma (SOM n) x FI*Amajan Leela Lazzarella (SOM o)
66 SOM o FI SK LO 1819184 FI*SunnyPace Juglans Uros International Premior Anne Veland EX2
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*SunnyPace Emilia javanica (ABY n)
67 SPH I / SPH n FI SK RX 1718558 Dani Danati Bonaparte Uros Avoin Karl Preiss EX1 CAC
Deniel's Viking (SPH n) x Flower Violette (SPH n 33)
68 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 1613878 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak Uros International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB NOM
FI*Evilurbastet Ascolt (SPH n) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
69 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 1820268 FI*Hebblas Xiander Uros Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
70 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
70 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
71 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1924524 FI*Hebblas Ambermoon Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x Newans Melissa (SPH f 01)
72 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 1403279 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Supreme Champion Anne Veland KM BIV
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
73 SPH V / SPH f 03 32 FI SK RX 1718292 Merloni Bianka Naaras International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB
Ellegiya De Liz Pegas (SPH e 01) x Merloni Brittany (SPH n 32)
74 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 1822946 FI*BritneyStar's Eevi Elviira Naaras Avoin Anne Veland EX2
Fernando (SPH n 32) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
75 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
76 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
77 HCL Josefiina Naaras Kotikissat Anne Veland Abs
77 HCL Josefiina Naaras Veteraani Karl Preiss Abs
78 HCL Noora Naaras Kotikissat Anne Veland Abs
78 HCL Noora Naaras Veteraani Karl Preiss Abs
79 HCL Olavi Pekunpoika Uros Kotikissat Anne Veland 1 NOM BIS
80 HCS Caesar Uros Kotikissat Anne Veland Abs
80 HCS Caesar Uros Veteraani Karl Preiss Abs
81 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Karl Preiss Abs
87 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Moraru-Puranen Tatyana 0
Pahl Nurit 0
Preiss Karl EXO f 24, EXO g 22, EXO n, EXO n 24, PER a, PER a 21 33, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG f 03, SBI f 21, ABY a, ABY o, RUS, SIA c 21, SIA n 21, SOM n, SPH I, SPH IV, HCS, VET 1, VET 4, VET Kotikissat 42
Veland Anne EXO f 03 22, EXO g 33, EXO n 22, RAG n 04, SBI a 21, SBI d 21, SBI h 21, SBI n, SBI n 21, ABY n, BAL w 67, OSH b 24, OSH f 24, SIA n 03, SOM o, SPH II, SPH V, HCL, HCS 44
4 tuomaria