Kes-Kis 91. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 28.9.2019 Loppuu 28.9.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2019 Ilmoittautuminen loppuu 31.7.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.9.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Laukaa
Toimihenkilöt Näyttelypäälliköt
Katja Ahonen, katja.ahonen(ät)keskis.net, 044 088 1125
Jonna Pyykölä, jonna.pyykola(ät)keskis.net, 040 763 5686
Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Näyttelysihteeri
Minna Saari, Kalervontie 5 A 6, 05830 Hyvinkää, show(ät)keskis.net, puh.0400 494 699 (iltaisin klo 17 jälkeen). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.

Pääassistentti
Eeva-Leena Juntunen, assistentit(ät)keskis.net

Ruusukesihteeri
Leena Oksanen leena.oksanen(ät)keskis.net
Lisätietoja Näyttelykutsu

Lauantaina BOB: valitaan näyttelyn paras uros, naaras, kastraattiuros, kastraattinaaras, nuori ja pentu kategorioiden kesken.

ILMOITTAUTUMINEN - NÄYTTELY TÄYTTYNYT 31.7.
Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.7.2019 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa.
Näyttelymaksu ajalla 1. - 18.8.2019 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä heinäkuussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä. Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Kes-Kis hylkää  maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Näyttelyluettelo on maksullinen. Ilmoittautumisen yhteydessä Omakissasta 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 24
2 100
3 54
4 73
Kotikissat 3
Yhteensä 254

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 02 62 FI SK LO 1924674 FI*Snowcatcher Pixel Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Kermaviiksen Hermes (PER a 03) x FI*Chevhill's Paloma (EXO n)
2 PER d FI SK LO 1717992 FI*Kultaviiksen Ramona Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
3 PER f FI SK LO 1925268 FI*Timanfaya Just Another Dream Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
4 PER fs FI SK LO 1614654 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
5 PER f 22 FIN SRK LO 81735 FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Kastraatti Minna Krogh Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
5 PER f 22 FIN SRK LO 81735 FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Veteraani Marie Westerlund Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
6 PER f 24 FI SK LO 1614655 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Grand International Premior Helene Lis EX1 No Cert
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
7 PER ns 24 62 FI SK LO 1613430 FI*Timanfaya More Than Words Uros International Champion Helene Lis EX1 No Cert
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
8 RAG n FI SRK LO 1301314 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS NOM
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
9 RAG a FI SK LO 1923821 FI*Satinante's Bluebird Xenia Forella Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
10 RAG n 03 FI SK RX 1820273 FI*Emija's Juliet Naaras Avoin Helene Lis EX2
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Darkie's Mirai (RAG a 04 21)
11 RAG n 03 FI SK LO 1822979 FI*Midnightdolls Cinnamon Girl Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC NOM BIS
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
12 RAG n 04 FI SK LO 1925560 FI*Celestial's Sexy WoW Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
13 RAG a 03 FI SK LO 1405590 FI*Dollyblues You Are The Sunshine Naaras Kastraatti Helene Lis EX1 CAP NOM BIS
Of Moonlight Dolls Dutch Dreamer (RAG a 03) x FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly (RAG a 03)
14 RAG a 04 FI SK LO 1924141 FI*Dolldesire's Cinderella Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x FI*Dolldesire's Hope (RAG a 04)
15 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
16 RAG a 04 FI SRK LO 1403538 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
17 RAG d 04 FI SRK LO 89686 S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Helene Lis Abs
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
18 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
19 RAG f 03 FI SK LO 1508230 FI*Celestial's Satavarma Naaras Supreme Champion Minna Krogh KM NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
20 RAG a 03 21 FI SK LO 1822636 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros Champion Minna Krogh EX1 CACIB NOM BIS
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
21 SBI d FI SK LO 1508981 FI*Mototassun Rocket III Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
22 ACS IV / ACS c 03 24 FI SK LO 1924762 IT*Titans Dynasty Dorothy Star Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC NOM
Aristocurl Nuty (ACL a 21 33) x IT*Titans Dynasty Chimera Dream (ACS b 03 22)
23 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 1302179 FI*Trollin Kuura Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
24 ACS X / ACS ds 21 33 FI SK RX 1614352 FI*Trollin Scar Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Timon (XSH n 33) x FI*Trollin Viuhti (ACL ds 09 21 33)
25 MCO I / MCO a FI SK LO 1821958 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
26 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717952 FI*Easylife's King of Thunder Uros Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
27 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Supreme Champion Linda Knýová KM BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
28 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1923908 FI*LovelyLife Starry Sky Kuutar Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Claba Helle (MCO n 22)
29 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1923900 FI*NineTales Queen Is Born Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX2
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
30 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 1716085 FI*Moggi Herkules Rinkeli Uros International Premior Linda Knýová MCO VII/MCO as 23
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
31 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1821373 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
32 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1923310 FI*Escape's Powell Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Jennifer Lopez (MCO g 09 22)
33 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1923690 FI*DraCoon Nightwish Amaranth Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Monchacoon Elvis Isidor (MCO n 09 22) x FI*DraCoon La Traviata Violetta Valéry Camé (MCO w)
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924378 FI*Goldenstream's Cowboy Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
35 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1924615 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
36 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1924377 FI*Goldenstream's Chanel Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*LovelyLife Up And Go Uula (MCO n 09 22) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
37 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1821374 FI*BellaAmare's Flying Red Admiral Uros Premior Minna Krogh Abs
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
38 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 1821005 FI*Hemingway's Iris Pretty Nose Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
39 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 1819884 DK Sivkjær's Claba Viking Uros International Champion Linda Knýová Abs
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
39 MCO VI / MCO d 02 21 FI SK LO 1819884 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Siitos
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
40 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 1923305 FI*Escape's O'Miziaki Uros Avoin Linda Knýová EX1 CAC BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
41 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1822824 FI*MoonSpirit Desolation Rose Naaras Avoin Linda Knýová EX1 No Cert
FI*Maikkilan Hiekkamyrsky (MCO ds 22) x FI*Vuorensinen Cyclamen (MCO e 09 22)
42 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK RX 1925255 FI*Hiawatha Allative Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
43 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 1924616 FI*LovelyLife Hello World I´m Tara Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 NOM
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
44 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 1302155 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
45 MCO VI / MCO f 03 FI SRK LO 1403286 FI*Goldenstream's Woman in Red Naaras Premior Linda Knýová EX1 CAPIB NOM
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
46 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 1819876 FI*BellaAmare's Golden Aida Naaras Kastraatti Linda Knýová Abs
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
47 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SRK LO 89069 S*Carpe Feline's Assidistra Naaras Kastraatti Linda Knýová Abs
The Dorsai Hunters World Dravash (MCO ns 01 21) x S*Carpe Feline's Exigua Eleophora (MCO d 09 22)
48 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1821376 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
49 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819734 FI*Chamberlain Morning Shadow Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
50 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 1822740 FI*Vuorensinen Ivy Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FI*Magnificat Maine Zemfira (MCO w)
51 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 1924409 FI*BellaAmare's Ice Age Manfred Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime (MCO n 09 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
52 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SK RX 1925258 FI*Hiawatha Ablative Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX2
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
53 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1924413 FI*BellaAmare's Ice Age Sylvia Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime (MCO n 09 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1924413 FI*BellaAmare's Ice Age Sylvia Naaras Määrittely Minna Krogh MCO VII / MCO ns 22
FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime (MCO n 09 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
54 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK RX 1925254 FI*Hiawatha Inessive Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX2
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Hiawatha Night Train (MCO n 09 22)
55 MCO VIII / MCO fs 03 FI SK LO 1924617 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 BIV NOM BIS
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
56 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1820237 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
57 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820167 FI*Giramir's Artico Luxus Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
58 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820164 FI*Giramir's Aurora Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
59 NEM I / NEM fs 21 FI SK LO 1924235 FI*Lumikissan MaDonna Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
60 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Jørgen Billing KM NOM BIS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
61 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1923332 FI*Pikku-Priin Great Polka Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x Charinitha Perelka*PL (NEM a 09 21)
62 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1819921 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
63 NFO I / NFO n FI SK LO 1613969 FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen Naaras Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
64 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1510051 Oliver James Forest Myths Uros Supreme Champion Minna Krogh KM NOM
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
65 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Premior Minna Krogh KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
65 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Veteraani Jørgen Billing 2
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
65 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
66 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507080 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
67 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1611092 FI*WitSarin Kyösti Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
68 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1822937 DK Kitura's Eliana Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC NOM
Namir Abyad De Maison Blanche (NFO ns 22) x DK Kitura's Lady-burn (NFO n 22)
69 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Supreme Champion Olga Komissarova Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1717381 FI*GoldenFurry's Champion Charolais Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB BIV
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
72 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros International Champion Olga Komissarova EX2
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
72 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
73 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1925073 FI*Siniidan Megaflare Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
74 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1925070 FI*Siniidan Terra Homing Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
75 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820415 FI*GoldenFurry's Barbarick Barley Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB BIV NOM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
77 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1716696 FI*Siniidan Trinity Naaras Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
78 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 1924385 FI*Poutapäivän Home Sweet Home Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
FI*Tähtitassun Aleksanteri (NFO e 09 22) x FI*WitSarin Lenita (NFO n 24)
79 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Supreme Champion Linda Knýová KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
80 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Linda Knýová KM BIV NOM BIS
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
81 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
81 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
82 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1717345 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
83 NFO VI / NFO g 03 FI SK LO 1821809 FI*Felimon Kinuski Naaras Champion Linda Knýová Abs
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
84 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová Abs
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
85 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925068 FI*Siniidan Diamond Dust Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
86 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI SK LO 1925072 FI*Siniidan Rebirth Flame Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX3
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
87 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1925051 FI*Slytiger's Chivas Regal Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 BIV
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Slytiger's Spanish Eyes (NFO d 09 22)
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 85073 FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Jørgen Billing 2
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
89 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716104 FI*WitSarin Regina Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
90 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 1611681 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Jørgen Billing KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
91 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 1508213 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Supreme Champion Minna Krogh KM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
91 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 1508213 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Siitos
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
92 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SRK LO 42708 FI*Katinkurun Katajanmarja Naaras Supreme Champion Minna Krogh KM BIV
FI*FoxyPaw's Dusty Miller (NFO ds 24) x FIN*Tähtitassun Purr Iina (NFO f 03 23)
93 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 1715099 FI*Koivunpesän Parru Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
94 NFO VIII / NFO es 03 24 FI SK LO 1924309 FI*Glyrien's Sweet Cream Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*WitSarin Simca (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Snow White (NFO ds 09 24)
95 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 1510780 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Minna Krogh KM BIV NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
96 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI SK LO 1715098 FI*Koivunpesän Lankku Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
97 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI SK LO 1822560 FI*Siniidan Electric India Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Rainbow Brite La Peyre*ES (NFO gs 03 22)
98 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1820416 FI*GoldenFurry's White Wheat Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP NOM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
99 SIB I / SIB a FI SK RX 1925439 FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
100 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 1820976 FI*Lumikissan Into Piukee Uros Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
SarSibi Izumrud (SIB n 24) x FI*Lumikissan Åå La Laa (SIB n 09 24)
101 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
101 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Jørgen Billing 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
102 SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM BIS
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
103 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 1821513 FI*Raitamäen Doris Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
104 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1924233 FI*Lumikissan MammaMia Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
105 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1819589 FI*Lumikissan Grand Slam Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB BIV
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
106 SIB VI / SIB g 03 FI SK LO 1822991 FI*Sipsun Dawn of the Day Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
FI*Catillus Marco Polo (SIB n) x FI*Sipsun Baroness (SIB fs 03 24)
107 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 1925444 Victoria Dido Nový vek, CZ Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
Remember Me Nový vek, CZ (SIB a 09 24) x Harmonia Sibirskaya Rapsodiya (SIB fs)
108 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
108 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Jørgen Billing 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
109 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Linda Knýová Abs
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
110 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 1924232 FI*Lumikissan MilliVanilli Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan DollariHymy (SIB ns 09 24)
111 BEN n 22 FI SK LO 1611396 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
112 BEN n 22 FI SK RX 1923095 FI*Cajado Aglia Tau Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis VG1
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x Arindi Cats Dottie (BEN n 24)
113 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
114 BEN n 24 FI SK LO 1821946 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Champion Marie Westerlund Abs
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
115 BLH n FI SK RX 1717317 FI*Aurantia's Perfect Storm Uros Premior Helene Lis EX1 CAPIB
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
116 BLH ns 11 FI SK RX 1717976 Enrico Magiya Serebra Uros Grand International Champion Helene Lis EX1 No Cert
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
116 BLH ns 11 FI SK RX 1717976 Enrico Magiya Serebra Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
117 BLH ns 11 FI SK LO 1820915 FI*Huntercat Prince Benjamin Uros International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB BIV
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
118 BLH ns 11 FI SK LO 1820916 FI*Huntercat Princess Belladonna Naaras Avoin Helene Lis EX1 No Cert
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
119 BLH n 02 62 FI SK LO 1822425 Suncat's Light Me Up Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB NOM
Suncat's Sweetest Perfection (BSH d 03) x SE*Nínim's Cassiopeia (BSH a 03)
120 BLH a 03 FI SK LO 1925477 FI*Ullukan Enviable Enterprise Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
121 BSH f FI SK LO 1718685 FI*Cloudmoore Toffee Tosca Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*Coventry's Primrose (BSH d 22)
122 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
122 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Linda Knýová 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
123 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
124 BSH ns 11 FI SK RX 1923485 Aston Ama de Angelito Uros Champion Helene Lis EX1 CACIB
Romeo Francois MK (BSH ns 11) x Zucarka Snow Charm (BSH ns 11 33)
125 BSH ns 11 FI SK LO 1820914 FI*Huntercat Princess Bianca Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC NOM
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Huntercat Princess Angelica (BSH ns 11)
126 BSH ns 11 FIN SRK RX 32414 EST*Harmony Devianti Naaras Supreme Premior Helene Lis KM NOM BIS
Old Possum's Hopscotch (BSH ns 11) x EST*Beaty Devianti (BSH ns 11)
126 BSH ns 11 FIN SRK RX 32414 EST*Harmony Devianti Naaras Veteraani Linda Knýová 1 NOM BIS
Old Possum's Hopscotch (BSH ns 11) x EST*Beaty Devianti (BSH ns 11)
127 BSH ns 11 FI SK LO 1404733 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
128 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
129 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Helene Lis KM BIV
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
129 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Linda Knýová 3
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
130 BUR n FI SK LO 1611822 FI*Oliivian Charlie Brown Uros Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
131 BUR n FIN SRK LO 34450 FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
131 BUR n FIN SRK LO 34450 FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Veteraani Linda Knýová Arvosteltu
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
132 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Helene Lis KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
133 BUR a FI SK LO 1822193 FI*Rockalley's Amazing Adele Naaras Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Topisan Daisy-Onneli (BUR f)
134 BUR b FI SK RX 1820576 FI*Beneloben Komea Kasanova Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Beneloben Harmonius Hertta (BUR b)
135 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
136 BUR c FI SK LO 1716496 FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
137 BUR c FI SRK LO 38047 FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Grand International Premior Marie Westerlund Abs
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
137 BUR c FI SRK LO 38047 FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Veteraani Linda Knýová Abs
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
138 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
139 BUR e FI SK LO 1510017 FI*Almond's Freyr Uros Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS NOM
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
140 BUR h FI SK LO 1924318 FI*Hokkuspokkus Midna The Twilight Princess Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
FI*Pardofelis Your Red Monster (BUR d) x FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart (BUR c)
141 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Helene Lis KM NOM BIS
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
142 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Helene Lis KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
143 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Helene Lis KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
144 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
145 EUR n 01 64 FI SK RX 1924078 FI*Waputtaren Hopsansaa Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou (EUR d 02) x FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär (EUR n 03)
146 EUR n 02 62 FI SK RX 1821181 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika Uros Määrittely Minna Krogh EUR n 02 64
Jeeli (EUR n 03) x FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03)
146 EUR n 02 64 FI SK RX 1821181 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika Uros Champion Helene Lis EX1 CACIB
Jeeli (EUR n 03) x FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03)
147 EUR n 03 FI SK RX 1509938 FI*Waputtaren Emeljan Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
148 EUR d 02 64 FI SK RX 1718308 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou Uros Määrittely Minna Krogh EUR d 02 62
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
148 EUR d 02 62 FI SK RX 1718308 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou Uros Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
149 EUR e 03 FI SK RX 1923695 FI*Lyydian Koreilematon Kaunokki Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
FI*Lumihelmen Jokapoika (EUR e) x Humutyttö (EUR g 03)
150 KOR FI SRK LO 1301101 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM BIV NOM
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
151 KOR FI SK LO 1507985 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
152 KOR FI SRK LO 40426 FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
152 KOR FI SRK LO 40426 FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras Veteraani Linda Knýová 4
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
153 KOR FI SRK LO 35918 FI*Tatsutan Merri Bhima-Karma Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FIN*Poison's Othong dek chai (KOR ) x FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam (KOR )
153 KOR FI SRK LO 35918 FI*Tatsutan Merri Bhima-Karma Uros Veteraani Linda Knýová 1 NOM
FIN*Poison's Othong dek chai (KOR ) x FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam (KOR )
154 ABY n FI SK LO 1924702 FI*Kharn-Ka Pinball Wizard Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
155 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
156 ABY a FI SK LO 1718453 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
157 ABY a FI SK LO 1819893 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras International Champion Marie Westerlund EX2
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
158 ABY a FI SK LO 1719036 FI*Lovedevotion Karmen Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
159 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
160 ABY a FI SK LO 1925250 FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM BIS
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
161 ABY a FI SK LO 1925248 FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
162 ABY o FI SK LO 1718454 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
163 ABY o FI SK LO 1611585 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
164 ABY p FI SK LO 1923996 FI*Miragerie Béatrice Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
165 BAL w 67 FI SK LO 1924178 FI*Jalecat's WTBW SnowBlizzard Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Willicon Mikhail Baryshnikov (BAL w) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
166 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
166 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Veteraani Helene Lis 2
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
167 CRX I / CRX a FI SRK LO 1402688 FI*Lavender's Katariina Suuri Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
S*Fulans Dadri (CRX a) x FI*Lavender's Jeanne d'Arc (CRX a 09)
168 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
169 CRX III / CRX h FI SK RX 1923467 FI*Derekaz Some Like It Hot Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Derekaz Nymphomaniak (CRX n 24)
170 CRX III / CRX fs FI SK LO 1924744 FI*Piupaws Teija Sopanen Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Piupaws Donkey Kong (CRX ns) x FI*Piupaws Kardemumma (CRX f 24)
171 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
172 CRX IV / CRX d 01 62 FI SRK LO 1301058 FI*MistyMau's Panna Cotta Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
S*Änglarna's Womanizer (CRX n 03) x FI*Kolminniemen Beucaloinen (CRX e 03)
173 CRX V / CRX n 23 FI SK LO 1923862 FI*Saivohenki Hecarim Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund Abs
FI*Alchemist Battle Beast (CRX n 23) x FI*VippeCat Pocahontas (CRX f 03)
174 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1822779 FI*Derekaz Razor Brougham Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Derekaz Zyra (CRX n 03 24)
175 DRX II / DRX ns 09 FI SK LO 1924676 FI*CatCave's Boys Don't Cry Uros Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1 NOM
Thor Ardenia*PL (DRX d 09) x FI*CatCave's Sweetest Perfection (DRX n 09)
176 DRX VII / DRX d 31 FI SK LO 1405791 FI*Riepujengin Vink Panther Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
177 DSP I / DSP n FI SK RX 1820554 FI*Kimsun Amazing Fighter Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Zeus of Don Vangray (DSP n 03) x Wrinkleface Golden Coin (DSP f)
178 DSP II / DSP n 03 FI SK RX 1822419 Sean Sdyron, SK Uros Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
Antey Lekana Luxy (DSP n 03 21) x Him Sdyron, SK (DSP n 03)
179 DSP V / DSP f 21 33 FI SK LO 1819931 FI*Bluelaga's Leia Organa Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
Prosto Shik Sphinx-Volga (DSP n 03 33) x FI*Indigo's Lagoona Blue (DSP f 21)
180 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
180 OSH n FI SRK RX 90911 Galoo of Beugnycats Uros Veteraani Helene Lis 1 NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
181 OSH n FI SK RX 1614730 FI*Choose For A Full Fool Only Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
182 OSH n FI SK LO 1924415 FI*Tabbytassun Niisku Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
FI*Chellamanis Nero (OSH b) x FI*Tabbytassun Kisses For Angels (SIA n)
183 OSH n FI SK LO 1405319 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
184 OSH a FI SRK LO 1403615 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
185 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
186 OSH n 24 FI SK LO 1924040 FI*LoudMeow Colors of the Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
187 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Jørgen Billing Abs
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
187 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Jørgen Billing
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
188 OSH a 24 FI SK LO 1924043 FI*LoudMeow Blue Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 NOM
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
189 OSH a 25 FI SK LO 1819722 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
190 OSH a 25 FI SRK LO 1403619 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
191 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
191 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
192 OSH b 24 FI SK LO 1924041 FI*LoudMeow Windy City Kitty Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
193 OSH c 24 FI SK LO 1614726 FI*LoudMeow Mr. Moonlight Uros International Premior Jørgen Billing EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
194 OSH d 24 FI SK LO 1510141 FI*Choose DareDeVill Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB NOM
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
195 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB NOM
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
196 OSH cs 25 FIN SRK RX 29405 FIN*Desmodus Popeye Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
Henry della Luna di Tina (OLH bs 25) x FIN*Desmodus Mini Mii (OSH bs 24)
197 OSH h 03 FI SK LO 1924398 FI*Tabbytassun Agata Naaras Pennut 4-7 kk Jørgen Billing EX1
FI*Chellamanis Nero (OSH b) x IT*Brigitta Castle's Lions (OSH f 03)
198 RUS FI SK LO 1923169 FI*IvanaKallio's FollowMe Uros Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Amadeus vom Wolfsee (RUS ) x S*Kyanos Helene (RUS )
199 RUS FI SK LO 1821901 FI*Janatuisen Frida af Åsgränden Naaras Avoin Jørgen Billing EX1 CAC
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
200 RUS FI SK LO 1924101 FI*Janatuisen A Big Hunk'O Love Uros Nuoret 7-10 kk Jørgen Billing EX1 BIV
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
201 RUS FI SK LO 1718291 Diamond Neytiri*PL Uros Kastraatti Jørgen Billing EX1 CAP
Gerber Minora*PL (RUS ) x Wenus Greyandgreen*PL (RUS )
201 RUS FI SK LO 1718291 Diamond Neytiri*PL Uros Siitos
Gerber Minora*PL (RUS ) x Wenus Greyandgreen*PL (RUS )
202 RUS FI SK LO 1821797 FI*Sini-Hilkan Unni Naaras Kastraatti Jørgen Billing Abs
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x FI*Sini-Hilkan Appointed´By (RUS )
203 SIA n FI SK LO 1820438 FI*Tabbytassun Send Me Angels Naaras Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
204 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Jørgen Billing KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
205 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Jørgen Billing KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
205 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Helene Lis 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
206 SOM n FI SK LO 1614778 FI*Vulpes Alfeios Uros Grand International Premior Jørgen Billing EX1 CAPS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
207 SOM a FI SK LO 1821476 FI*Vulpes Bloody Kisses Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
208 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 1820265 FI*Hebblas Xanthus Uros Grand International Champion Jørgen Billing EX1 CACS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
209 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 1820268 FI*Hebblas Xiander Uros Grand International Premior Jørgen Billing Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
210 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
210 SPH IV / SPH f 01 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Siitos
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
211 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1924524 FI*Hebblas Ambermoon Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund Abs
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x Newans Melissa (SPH f 01)
212 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 1403279 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
213 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
214 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Supreme Premior Olga Komissarova Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
215 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Olga Komissarova Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
216 THA n FI SK RX 1718418 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras International Champion Jørgen Billing Abs
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
217 THA n FI SK RX 1612465 Tekila Sanchitos Naaras International Champion Jørgen Billing EX1 CAGCIB
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
218 THA n FI SK RX 1923809 Magic Thai Goblin's Toto Uros Champion Jørgen Billing EX1 CACIB
Magic Hopfe Cat's Kitay (THA b) x Magic Hopfe Cat's Bianca (THA a)
219 HCL Molly Naaras Kotikissat Jørgen Billing 1 NOM BIS
219 HCL Molly Naaras Veteraani Minna Krogh 1 NOM BIS
220 HCS Una Naaras Kotikissat Minna Krogh 1 NOM
249 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, ACS IV, ACS V, MCO II, NEM II, NFO I, NFO VII, SIB II, SIB V, ABY p, CRX II, CRX VI, DRX II, DSP II, OSH a, OSH a 24, OSH a 25, OSH c 24, OSH h 03, RUS, SOM n, SPH II, THA n, HCL, VET 2 43
Knýová Linda Kategoria 3 määrittelyluokka 13c, MCO III, MCO VI, NFO IX, NFO V, NFO VI, SIB I, SIB IV, SIB VI, SIB VIII, VET 3 41
Komissarova Olga MCO IV, MCO VII, NEM I, NFO IV, ABY n, ABY o, BAL b, BAL w 67, CRX I, CRX III, CRX IV, DSP I, OSH b 24, OSH d 24, OSH n, SIA n, SOM a, SPH V 45
Krogh Minna Kateroria 2 määrittelyluokka 13c, kategoria 3 määrittelyluokka 13c, EXO n 02 62, PER d, PER f 22, PER fs, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG f 03, RAG n, RAG n 04, SBI d, ACS X, MCO I, MCO V, MCO VIII, NFO II, NFO III, NFO VIII, SIB III, SIB VII, HCS, VET Kotikissat 41
Lis Helene PER f, PER f 24, PER ns 24 62, RAG a, RAG a 03, RAG d 04, RAG n 03, BEN n 22, BLH n, BLH ns 11, BSH f 03, BSH ns 11, BUR a, BUR e, BUR n, EUR d 02 64, EUR d 22, EUR d 24, EUR e 03, EUR f 24, EUR n 02 62, VET 4. Rinnakkaisarvostelu kategoria 3 - Sanna Hietala 35
Westerlund Marie BEN n 24, BLH a 03, BLH n 02 62, BSH f, BSH g, BUR b, BUR c, BUR d, BUR h, EUR as 22, EUR n 01 64, EUR n 03, KOR, ABY a, CRX V, DRX VII, DSP V, OSH cs 25, OSH n 24, OSH p 25, SPH IV, VET 1. Rinnakkaisarvostelu kategoria 3 - Sanna Hietala 35
6 tuomaria