URK 61. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 10.11.2019 Loppuu 10.11.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.8.2019 Ilmoittautuminen loppuu 18.10.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.10.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti johanna.abgottspon@gmail.com
Paikka Askola-Areena, Askola
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Johanna Abgottspon, johanna.abgottspon(at)gmail.com 
Näyttelypäällikkö: Katerina Leino, katerina(at)urk.fi 
Pääassistentti: Jonna Varhama. Ilmoittautumiset mieluiten Facebook-yksityisviestillä: https://www.facebook.com/jonna.varhama tai sähköpostitse: varhama(at)iki.fi. Assistenttianomukset 31.9.2019 mennessä. 
Raha-asiat: Mia Tuomivirta mia(at)urk.fi 
Näyttelykummi: Sanna-Leena Santapakka, sanna(at)urk.fi 
Hyvinvointivastaava: Anne Kontula, anne(at)urk.fi 
Rotupöydät ja kauppiaat: Katerina Leino, 050 466 0370 
Yhdistyksen infopuhelin: 046 969 6590 
 

Lisätietoja

Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan. Jos kissa ei osallistu arvosteluun, siitos- ja kasvattajaluokan hinta on normaalimaksu.

Näyttelyyn osallistumattoman kaverikissan maksu 10 € (sis. ellmaksun, ei häkkipaikkaa), kaverikissat ilmoitettava näyttelypäällikölle etukäteen! 

Näyttelymaksut maksetaan Omakissa-järjestelmästä saatavien tietojen mukaisesti ilmoittautumisen yhteydessä. 
 

Näyttelyluettelo: Omakissan kautta tilattuna ja maksettuna 3 €, paikan päällä 5 €. Luettelo on yhdistetty ja kattaa molemmat näyttelypäivät. Ilmainen sähköinen luettelo julkaistaan kotisivuilla. 

Leimakortit: Tähän näyttelyyn hyväksymme 1 leimakortin per näytteilleasettaja per näyttelypäivä. Leimakortit postitetaan ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille.

Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URK:n tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Ilmoittautumislomake ja kopio maksukuitista toimitetaan näyttelysihteerille osoitteeseen: Johanna Abgottspon, Puijonsarventie 21 A 3, 70260 Kuopio.


Kaikki näyttelyn palkinnot, mukaan luettuna serti- ja valmistumisruusukkeet, ovat maksuttomia. 

Kissoja hyväksytään näyttelyyn enintään 300 per päivä. Karsinta tehdään näyttelyilmoittautumisen maksuhetken perusteella. 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 47
2 107
3 65
4 132
Kotikissat 13
Yhteensä 364

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1820584 Kisuicat's Part-Of-Me Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
2 EXO n FI SK LO 1924600 FI*AzuLejo's Coston Caunis Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x Ayser's Iris of Azulejo (PER n)
3 EXO n FI SK LO 1719021 FI*Cherish's Rocket Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 24 FI SK LO 1715434 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Miroslaw Skotarczyk KM NOM BIS
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
5 EXO f 03 22 FI SRK LO 1300796 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo Naaras Grand International Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAPS
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FIN*Nipsu-Nappulan High Tech (PER a 01)
6 PER n FI SK LO 1822426 Ayser's Last Word Naaras International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGCIB NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
7 PER f FI SK LO 1925268 FI*Timanfaya Just Another Dream Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
8 PER f 24 FI SK LO 1614655 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
9 PER n 03 FI SRK LO 1403157 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
10 PER es 02 62 EE*Elisabeth Heinroos Gerbera Naaras Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CACS
Ma Griff Irresistible of Heinroos (PER e 01 62) x EE*Amazing Dream Midnight Rose (PER f 02)
11 PER fs 02 21 62 EE*Esmeralda Heinroos Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
Ark Star Maksim of Heinroos (PER n 01 21) x EE*Elisabeth Heinroos Gerbera (PER es 02)
12 RAG n FI SRK LO 1301314 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
13 RAG n FI SK LO 1820852 FI*Jylhärinteen Chili Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Dollyblues Fill Your Heart (RAG n) x FI*Jylhärinteen Havu (RAG a 21)
14 RAG a FI SK LO 1821435 FI*Maplehill's Almond Kiss Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Maplehill's Stardust For Dreams (RAG n) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
15 RAG a FI SK LO 1923820 FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
16 RAG n 04 FI SK LO 1820516 George Azure Eyes*PL Uros Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk Abs
RU*Eria Proa Oscar (RAG n 03) x Bakalia Przytulanka*PL (RAG n 04)
17 RAG n 04 FI SK LO 1925559 FI*BlackRain's Return To Sender Uros Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
18 RAG n 04 FI SK LO 1925560 FI*Celestial's Sexy WoW Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1 NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
19 RAG a 03 FI SRK LO 41390 FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Supreme Premior Miroslaw Skotarczyk KM
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
19 RAG a 03 FI SRK LO 41390 FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Veteraani Stéphane Henry 1 NOM BIS
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Miroslaw Skotarczyk KM BIV NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
21 RAG a 03 FI SK LO 1822875 FI*Barfait's Gilda Naaras Premior Miroslaw Skotarczyk EX2
S*Dark Knight's Melwin (RAG n 04) x FI*Barfait's Elmiira (RAG a 03)
22 RAG a 03 FI SK LO 1822976 FI*Midnightdolls I Believe In You Naaras Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAPIB
FI*Valkokullan Magnum (RAG n 03) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
23 RAG a 04 FI SK LO 1718736 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM BIV
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
24 RAG a 04 FI SK LO 1716510 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
25 RAG a 04 FI SK LO 1925327 FI*Colorstar's Expecto Patronum Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Sunrunner's Rohan (RAG a 03) x FI*Colorstar's Hanna Baileys (RAG a)
26 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
27 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros Nuoret 7-10 kk Miroslaw Skotarczyk EX1 NOM BIS
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
28 RAG e 03 FI SK LO 1924991 FI*DollyCats Would I lie To You Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
29 RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Grand International Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAPS NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
30 RAG a 03 21 FI SK LO 1822636 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGCIB
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
31 SBI n FI SK LO 1821305 FI*Kattimäen Niila Onni Uros Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk Abs
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
32 SBI n FI SK LO 1822773 FI*Samsonez Andante Uros Avoin Miroslaw Skotarczyk EX1 CAC
FI*Jennydream's Zoloto (SBI d 21) x FI*JoJon Zhenzhu Pic (SBI a)
33 SBI c FI SK LO 1716448 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
34 SBI c FI SK LO 1925630 FI*Nalle-Puhin Skyfall Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
35 SBI e FI SK LO 1925982 NO*Stalderkattens Oskar Uros Nuoret 7-10 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
White Wolf vom Blütengarten*A (SBI e 21) x NO*Stalderkattens Gina (SBI d)
36 SBI f FI SK LO 1717216 EE*Qween Stefani Klaudia Naaras Supreme Champion Miroslaw Skotarczyk KM
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x EE*Lovely Lusy Klaudia (SBI n)
37 SBI a 21 FI SK LO 1613698 FI*Harebell Nipsu Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
38 SBI b 21 FI SK LO 1819359 FI*Kattimäen Herpertti Uros Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAPIB
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Bea (SBI n)
39 SBI c 21 FI SK LO 1716451 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CACS
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
39 SBI c 21 FI SK LO 1716451 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
40 SBI c 21 FI SK LO 1925632 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1 BIV
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
41 SBI c 21 FI SK LO 1925631 FI*Nalle-Puhin Set Fire To The Rain Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX2
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
42 SBI h 21 FI SK LO 1509053 FI*Pirimirrin Kaoliniitti Naaras Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk Abs
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FIN*Pirimirrin Darling River (SBI j 21)
43 MCO I / MCO n FI SK LO 1822184 David Punto Valentino, CZ Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
Lakiss Grand (MCO n 25) x Veyron Manticore (MCO a)
44 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Supreme Champion Mira Fonsén Abs
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
45 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1923035 FI*Chamberlain Quick Dreamer Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
46 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1925666 FI*Rotcat Wiweca Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Rotcat Hangover (MCO as 09 22)
47 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1508075 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
48 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 1821566 FI*Chamberlain Orionis Alnitak Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Chamberlain Yes I'm Ready (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Born To Be A Star (MCO g 23)
49 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1819544 FI*Hemingway's Chief Crazy Bull Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB NOM
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x FI*Hemingway's Chipara Sun (MCO f 22)
50 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1923747 FI*Stout-hearted Incredible Ida Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Stout-hearted Benedictus (MCO ns 09 24) x Candycoons Love My Life (MCO as 09 25)
51 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1924615 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1924068 FI*Chamberlain Rare Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Aslan of Viteliya*FI (MCO n) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718935 Karamel Estate Pearls*RU Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB NOM
Fireworks Estate Pearls*RU (MCO ns 22) x Quirina Estate Pearls*RU (MCO n 03 24)
54 MCO V / MCO f FI SK LO 1819373 FI*Rotcat Unia Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
55 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 1819309 FI*Hemingway's Queen of Egypt Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
56 MCO V / MCO d FI SK LO 1925120 FI*Hashtag November Rain Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
S*Tjugestas Arthur (MCO d) x FI*Hashtag No Sudden Movement (MCO f 09)
57 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 89708 IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
58 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK LO 1923382 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
59 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 1924616 FI*LovelyLife Hello World I´m Tara Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
60 MCO VI / MCO f 02 62 FI SK LO 1924247 FI*Stout-hearted Jewel of Jaipur Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
FI*Stout-hearted Do You Believe In Me (MCO a 02 21) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
61 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1925851 FI*KhalDrogo's For Those About To Rock Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM
FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea (MCO n 22) x FI*KhalDrogo's Princess Ariel (MCO fs 09)
62 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino Abs
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
63 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1924536 Genewa Real Love*RU Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
64 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 1924080 FI*A'Dreams MC Red Bachelor Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
65 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925093 FI*Rotcat Vertico Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
66 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 1301902 FI*Tigerworld Let's Dance Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Tigerworld I'm The Only One (MCO w) x N*Spellbound's Bella Swan (MCO d 22)
67 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1819984 FI*Pinewoods Don't Tell Mama Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Pinewoods Yummy Yummy Yummy (MCO n 09 22)
68 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1822768 FI*Chamberlain Pearls Of Moonlight Uros Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
69 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1924617 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
70 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK RX 1926090 Fayola Happy Joe Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
Fayola Monterey (MCO ns 09) x Fayola Jambalaya (MCO g)
71 MCO IX / MCO w 63 FI SK LO 1717997 FI*Rotcat Tomboy Of Finland Naaras Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
Wackymoon Reinhardt (MCO w) x FI*Rotcat Odessa (MCO n)
72 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1614466 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella Naaras Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Maya Lilianka*PL (NEM a 21)
73 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1925089 FI*Bmy-Moumou Lulu La Bamba Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
74 NEM I / NEM n FI SK RX 1406293 FI*NonServiam Adimiron Black Naaras Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
75 NEM I / NEM n FI SK LO 1819788 FI*NonServiam Blashyrkh Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
76 NEM I / NEM n FI SRK LO 1300713 Kaplya Neva's Mystery Naaras Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP BIV
Zibert Danvel (NEM n 21) x Daiva Neva's Mystery (NEM a 03)
76 NEM I / NEM n FI SRK LO 1300713 Kaplya Neva's Mystery Naaras Veteraani Miroslaw Skotarczyk 1 NOM
Zibert Danvel (NEM n 21) x Daiva Neva's Mystery (NEM a 03)
76 NEM I / NEM n FI SRK LO 1300713 Kaplya Neva's Mystery Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Zibert Danvel (NEM n 21) x Daiva Neva's Mystery (NEM a 03)
77 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614592 Imageblaze Eminem Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS BIV
Zlatoust Vizantiysky Podarok (NEM a 03 21) x Madlen Delorensibbell for Imageblaze (NEM n 09)
78 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1923620 FI*NonServiam Charge of Total Affect Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
79 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1923621 FI*NonServiam Chi Xi Sigma Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Teison Nevskiy Sapfir (NEM n 09 21) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
80 NFO I / NFO a FI SK LO 1717027 FI*RockyHill's ZuriNia Naaras International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB NOM
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x FI*RockyHill's Dowanhowee (NFO n 09 24)
81 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
81 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
81 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Veteraani Miroslaw Skotarczyk 3
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
82 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 1405471 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM BIV NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
83 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1613104 FI*Siniidan Running Free Uros International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
84 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1508231 FI*Siniidan Sysiässä Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
85 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
85 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
86 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1925335 FI*Hopeahännän Mahtava Mörkö Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX2
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Satuprinsessa (NFO f 09 24)
87 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1925073 FI*Siniidan Megaflare Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
88 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
89 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1716696 FI*Siniidan Trinity Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
90 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SRK RX 43312 Herebu de Velogny Naaras International Premior Mira Fonsén Abs
Mezoezah's Arkan (NFO n 09) x Khimari's Giulietta (NFO a 09 23)
90 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SRK RX 43312 Herebu de Velogny Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mezoezah's Arkan (NFO n 09) x Khimari's Giulietta (NFO a 09 23)
91 NFO V / NFO f 22 FI SRK LO 91046 Quarans Lady Sandwick Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM
French Squirrel de la Colline d'Astraia (NFO d 22) x Quarans Sana'a (NFO n 22)
91 NFO V / NFO f 22 FI SRK LO 91046 Quarans Lady Sandwick Naaras Veteraani Miroslaw Skotarczyk 3
French Squirrel de la Colline d'Astraia (NFO d 22) x Quarans Sana'a (NFO n 22)
92 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
92 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
93 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM BIV NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
94 NFO VI / NFO f 03 22 FI SRK LO 41576 S*Eärfalas Flisan Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM
S*Vildhjärtas CuteIsWhat WeAimFor (NFO n 03 22) x S*Eärfalas Debbie (NFO f 09)
94 NFO VI / NFO f 03 22 FI SRK LO 41576 S*Eärfalas Flisan Naaras Veteraani Miroslaw Skotarczyk 2
S*Vildhjärtas CuteIsWhat WeAimFor (NFO n 03 22) x S*Eärfalas Debbie (NFO f 09)
95 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 1715922 FI*Carwalions Chinook Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX2
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*Eärfalas Flisan (NFO f 03 22)
96 NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 1820070 FI*Haaveeni Balder Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
97 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1822394 FI*Siniidan Chocolate Stripes Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
98 NFO VI / NFO e 09 24 FI SK LO 1924295 FI*RockyHill's Peacepipe Of Bright Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 BIV
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x SE*Lisselbacks Farah (NFO ds)
99 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry Abs
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
100 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925075 FI*Haaveeni Pieniä Taikoja Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX2
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
101 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925068 FI*Siniidan Diamond Dust Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX3
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
102 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI SK LO 1925072 FI*Siniidan Rebirth Flame Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
103 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 42149 N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
103 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 42149 N*Migoto's Rikke Naaras Veteraani Miroslaw Skotarczyk Abs
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
104 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1716679 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM BIV NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
105 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
106 NFO IX / NFO w 63 FI SK LO 1926349 NO*Havstrilens Prince Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
NO*Havstrilens Chuck Berry (NFO w) x NO*Havstrilens Infinity (NFO n 09 24)
107 SIB I / SIB a FI SK RX 1925439 FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
108 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
109 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
109 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Miroslaw Skotarczyk 2
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
110 SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
111 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1924096 FI*Pikku-Priin Hurja Hidalgo Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Dancing DandeLion (SIB ns 03 24)
112 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS NOM
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
112 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Miroslaw Skotarczyk 1 NOM BIS
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
113 SIB V / SIB fy 24 FI SK LO 1923113 FI*Igora Celeste Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB BIV
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Igora Zoja (SIB ny 24)
114 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1819589 FI*Lumikissan Grand Slam Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
115 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 1925444 Victoria Dido Nový vek, CZ Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Remember Me Nový vek, CZ (SIB a 09 24) x Harmonia Sibirskaya Rapsodiya (SIB fs)
116 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 1925604 FI*Amurin Zacarías Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
117 SIB VI / SIB f 03 22 FI SK RX 1924915 FI*Amurin Yakira Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX3
Sigurd Noche Blanca -E (SIB d 03 23) x FI*Mintsuliinin Darianna (SIB fy 24)
118 SIB VI / SIB f 03 24 FI SK RX 1924916 FI*Amurin Yessica Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
Sigurd Noche Blanca -E (SIB d 03 23) x FI*Mintsuliinin Darianna (SIB fy 24)
119 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1925573 FI*SoulSibster's CinnaMona Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Lumikissan Grand Slam (SIB d 09 22) x FI*SoulSibster's AmuseMe (SIB f 09)
120 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 1717124 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
121 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
122 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1925497 FI*Bmy-Moumou Indian Summer Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x FI*Bmy-Moumou Molly Brown (SIB n 24)
123 BEN n 22 FI SK RX 1923095 FI*Cajado Aglia Tau Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x Arindi Cats Dottie (BEN n 24)
124 BEN n 22 FI SK LO 1821291 FI*Leokatin Silvano Dude Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
125 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
126 BEN n 24 FI SK RX 1924372 FI*Kissalehdon Tausret Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Bonnie (BEN n 24)
127 BEN n 24 FI SK LO 1613020 FI*Alcarinqua Galahad Uros Premior Marcin Biernaczyk Abs
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
128 BEN n 24 33 FI SK LO 1924487 FI*PurrGold Luminous Lux Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
Big Marshal Reynard (BEN n 24) x FI*PurrGold Independent Ilia (BEN n 24)
129 BLH n FI SK RX 1509469 Kant of Baltic Breeze Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS NOM
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
130 BLH a 03 FI SK RX 1925442 FI*MellowBear's Alice in Wonderland Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde (BLH j)
131 BSH n FI SK LO 1612345 FI*Ruusutarhan Primo Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM
FI*Ruusutarhan Notabene (BSH n) x FI*Feronian Jade (BSH a)
132 BSH a FI SK LO 1819181 FI*Ruusutarhan Tilde Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
133 BSH a FI SK LO 1821886 FI*Hyrinän Alma Naaras Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
134 BSH e FI SK LO 1819179 FI*Ruusutarhan Tesoro Uros Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
135 BSH f FI SK LO 1924555 FI*Ruusutarhan Amelia Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
136 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
136 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
137 BSH f FI SRK LO 38197 FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk Abs
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
138 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
139 BSH b 22 FI SK LO 1924927 FI*Sarellin Piper Elizabeth Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
SE*Camapokas Mårten (BSH b 33) x FI*Sarellin Ginevra Molly (BSH f 22)
140 BSH ns 11 FI SK RX 1507484 FI*EmeraldCharm Silver Varvara Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
141 BSH ns 11 FI SRK LO 1300981 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Grand International Premior Anne Paloluoma Abs
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
142 BSH ns 11 FI SK LO 1612334 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX2
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
143 BSH ns 11 FI SK LO 1612333 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
144 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
145 BUR b FI SK LO 1716259 FI*Seirene Ipanema Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
146 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
147 BUR d FI SK LO 1924648 FI*Celsiana Iiris Ruusu Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
FI*Karvanverran Pakkasherra (BUR d) x FI*Celsiana Kielo (BUR h)
148 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
149 BUR h FI SRK LO 1403397 FI*Cattish Ada Rising Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
150 CHA FI SK LO 1820743 FI*Kattskogens Mathilda Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
Guenady de L'Amour Bleu (CHA ) x FI*Sinimirrin Ruusunen (CHA )
151 EUR n 23 FI SK RX 1404716 FI*Pikku-Piun Baby Brown Naaras Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
FI*Katinhännän Mithrandir (EUR a 23) x FIN*Pikku-Piun Kultamuru (EUR n)
152 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
152 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 3
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
153 EUR a 22 FI SK RX 1822205 FI*Feronian Opium Uros Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
154 EUR a 24 FIN SRK LO 33293 FIN*Kissakallion Iscador Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
154 EUR a 24 FIN SRK LO 33293 FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
155 EUR d 22 FI SK RX 1924362 FI*Pinkkitassun Saara Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Pinkkitassun Harvey (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Jóhanna (EUR f 22)
156 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
157 EUR f 22 FI SK RX 1718565 FI*Feronian Neilikka Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
158 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
159 KOR FI SK LO 1822684 FI*Mythai Opale Devi Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*Tatsutan Amor Mara-Rathan (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
160 KOR FI SK LO 1924504 FI*Mythai Tydah Thong Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
FI*Helmi's Lek Tzak-kra-phat (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
161 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
162 MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
163 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
163 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 3
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
164 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
164 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
165 OCI b 24 FIN SRK LO 29545 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil Uros Supreme Champion Anne Paloluoma Abs
FIN*Guttatus Carpe Diem (OCI b 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
166 OCI b 24 FI SK LO 1822082 FI*Moosegrove Romeo JR Uros International Champion Anne Paloluoma Abs
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
167 OCI b 24 FI SK LO 1924273 FI*Moosegrove Saphire Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
168 OCI b 24 FI SK LO 1925684 FI*Moosegrove Trevor Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
169 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
169 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
170 SIN FI SK LO 1716765 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
171 SRL I / SRL b FI SK RX 1925065 FI*Be-Curly Stargazer Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
S*Tiddlywinks Bip Bippadotta (SRL c) x IT*Silverdust Curly Sue (SRL h)
172 SRL I / SRL c FI SK RX 1925064 FI*Be-Curly Catch the Rainbow Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
S*Tiddlywinks Bip Bippadotta (SRL c) x IT*Silverdust Curly Sue (SRL h)
173 SRL III / SRL e FI SK RX 1925769 FI*Be-Curly Topaz Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM BIS
Onyx Marcmiaow (SRL a) x Psipsina Meteora (SRS d)
174 SRS I / SRS b FI SK RX 1925730 FI*Gekkolacats Bruno Bastian Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
175 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1925729 FI*Gekkolacats Blanco Snowball Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
176 ABY n FI SK LO 1715899 Cellani Sieno UkassaKinté Uros Supreme Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo KM BIV NOM BIS
Des Entrechats Just For Me (ABY n) x Cellani Cupra Tasitaa (ABY o)
177 ABY n FI SK LO 1611026 FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! Naaras Grand International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACS
S*GoodNews Prince Jeorge (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
178 ABY n FI SK LO 1614201 Chardryn von Kalimdor*CH Naaras International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB
Balgaras von Kalimdor*CH (ABY a) x Akkiris von Kalimdor*CH (ABY o)
179 ABY n FI SK LO 1821989 FI*Miragerie Ambrosia Naaras Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Josefine (ABY n)
180 ABY n FI SK LO 1925447 Cosima Kaldorei*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
Urias Berenetto, CZ (ABY n) x Aurora Kaldorei*PL (ABY n)
181 ABY n FI SK LO 1924702 FI*Kharn-Ka Pinball Wizard Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
182 ABY n FI SK LO 1925981 Farris of the Anvil von Kalimdor*CH Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 NOM
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x Charlize di Habashat*IT (ABY n)
183 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
184 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGPIB
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
185 ABY n FI SK LO 1612312 FI*Amajan Miura Mainarda Naaras Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP BIV NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
186 ABY n FI SK LO 1924133 Katniss Everdeen Housetiger*PL Naaras Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX2
Omnia Mea Holy Grail (ABY n) x Indiabi Miss Polonia (ABY p)
187 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Marcin Biernaczyk 1 NOM
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
188 ABY a FI SK LO 1611719 FI*Nebuankhet Nae Quin! Naaras Supreme Champion Francesco Cinque KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
189 ABY a FI SK LO 1718453 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
190 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
191 ABY a FI SK LO 1925250 FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1 BIV NOM BIS
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
192 ABY a FI SK LO 1925248 FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
193 ABY a FI SRK LO 1300842 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Grand International Premior Francesco Cinque EX1 CAPS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
194 ABY a FI SK LO 1819823 FI*Nebuankhet Jace Beleren Uros Premior Francesco Cinque EX1 CAPIB
Cellani Sieno UkassaKinté (ABY n) x FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! (ABY n)
195 ABY o FI SRK LO 1301970 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
196 ABY o FI SK LO 1718454 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
197 ABY o FI SK LO 1925143 FI*Woodcocks Light A Fire Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Detrevande's Xemm (ABY o) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
198 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Michael Edström KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
199 ABY p FI SK LO 1923996 FI*Miragerie Béatrice Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 NOM BIS
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
200 BAL w 67 FI SK LO 1924178 FI*Jalecat's WTBW SnowBlizzard Uros Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1
FI*Willicon Mikhail Baryshnikov (BAL w) x FI*Jalecat's ÄssäMix (BAL h)
201 BAL c FI SRK LO 40022 FI*BaliDancer's Caya Naaras International Premior Michael Edström Abs
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
201 BAL c FI SRK LO 40022 FI*BaliDancer's Caya Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk Abs
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
202 CRX I / CRX o FI SK LO 1822649 FI*Claypond's Katheline Naaras Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACIB
FI*Claypond's Farceur (CRX o) x Penottie van Berkendonck (CRX b 09)
203 CRX I / CRX ns FI SK LO 1923499 FI*Ballerina's Roquefort Uros Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
FI*Ballerina's Father Frost (CRX w) x FI*Ballerina's Dulcinea (CRX ns 24)
204 CRX I / CRX n FI SK LO 1923888 FI*Villains Naughty Naughty Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
FI*VeeKasin Jafar (CRX n) x FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti (CRX a)
205 CRX I / CRX n FI SK LO 1924180 FI*Ballerina's Beausoleil Uros Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
FI*Sirpaleen Caspian Apollon (CRX d) x FI*Ballerina's Flora (CRX a)
206 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1822550 FI*Windseeker Linlee and 100 Sails Uros International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
207 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Premior Francesco Cinque EX1 CAPS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
208 CRX III / CRX h FI SK RX 1923467 FI*Derekaz Some Like It Hot Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC NOM
FI*Spectrolite Celebration (CRX d 09 24) x FI*Derekaz Nymphomaniak (CRX n 24)
209 CRX III / CRX f FI SK LO 1925831 FI*Clamoris Lavinia Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Sirpaleen Caspian Apollon (CRX d) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
210 CRX III / CRX f FI SRK LO 38302 FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
210 CRX III / CRX f FI SRK LO 38302 FI*Piupaws Negrita Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk 2
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
211 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
212 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 1925793 FI*Merivirran Donna Desiré Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
FI*Framillan Witty Jester (CRX c 03) x Vesper Mon Sasti*PL (CRX f 02)
213 CRX V / CRX b 24 FI SK LO 1924598 FI*Derekaz Hellbilly Storm Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Derekaz Shake, Rattle and Roll (CRX n) x FI*Derekaz The Siren of Temptation (CRX b 24)
214 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 1924742 FI*Piupaws Ansa Ikonen Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Piupaws Donkey Kong (CRX ns) x FI*Piupaws Kardemumma (CRX f 24)
215 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 1822778 FI*Derekaz Danger DeVille Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Derekaz Zyra (CRX n 03 24)
216 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 1718171 FI*Piupaws Cayenne Uros Kastraatti Michael Edström EX2
FI*Piupaws Keyboard cat (CRX n 24) x FI*Piupaws Prinsessa Celestia (CRX h)
217 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 1822551 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
218 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1822779 FI*Derekaz Razor Brougham Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Derekaz Zyra (CRX n 03 24)
219 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1926094 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 BIV NOM
S*Spotless Zane (CRX n 03 21 33) x FI*FunkyJam's Mary Read (CRX n)
220 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 1717687 FI*Framillan Lando Calrissian Uros Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS
FI*Framillan the dawn of a new age (CRX n) x FI*Framillan Quiescent Beauty (CRX a 33)
221 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 1611081 FI*Alchemist Abracadabra Uros Supreme Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
221 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 1611081 FI*Alchemist Abracadabra Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
222 CRX VIII / CRX d 09 21 33 FI SK LO 1925572 FI*Saca's Over the Top Always Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Telltail's Otherside (CRX n 03 33) x FI*Saca's Femme Fatale (CRX e 24)
223 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK LO 1821459 FI*Saca's Dynamic Spark Uros Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
224 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 1923680 FI*Mimic Arctic Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
225 CRX IX / CRX w 64 FI SK LO 1923679 FI*Mimic Alaska Naaras Avoin Michael Edström Abs
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
226 DRX I / DRX n FI SK RX 1820135 EE*X-Paroni Masterpiece Uros Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPS NOM
Likoma's Hot Red Chilli Pepper (DRX d 22) x EE*Oda Masterpiece (DRX n 03)
227 DRX III / DRX e FI SK RX 1924848 FI*Åbodas Dumbo Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Saimi (DRX f)
228 DRX V / DRX ns 25 FI SK LO 1717235 FI*Mirexin Patrik Uros Grand International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACS
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x FI*Riiviön Donna (DRX w)
228 DRX V / DRX ns 25 FI SK LO 1717235 FI*Mirexin Patrik Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x FI*Riiviön Donna (DRX w)
229 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 1923434 FI*Avariel Qinisa Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Avariel Obi Banoffi (DRX c)
230 DRX V / DRX n 25 FI SK LO 1925944 FI*Clavinova Rasmus Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 BIV
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Clavinova Carmen (DRX n 21 33)
231 DRX VI / DRX a 03 23 FI SK LO 1926548 Marmalade Best Show*RU Naaras Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
Gucci of Adelya*RU (DRX c) x Euphoria Best Show*RU (DRX w)
232 OLH c 03 24 FI SK LO 1822921 FI*Noxx Carl Philip Uros Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
FI*Noxx Guardian Angel (OLH o 24) x SE*Qjou'z Yodas Cheauka (OLH n 02)
233 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Michael Edström Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
234 OSH n FI SK LO 1820330 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Champion Michael Edström Abs
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
235 OSH n FI SK LO 1926002 FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
236 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras Avoin Francesco Cinque Abs
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
236 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras Siitos
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
237 OSH a FI SK LO 1926004 FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque Abs
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
238 OSH c FI SK LO 1926003 FI*BlackDevil's Ultimate Trick Or Treat Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
239 OSH n 24 FI SK LO 1507019 Oralee Hidalgo Uros Veteraani Marcin Biernaczyk 2
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
240 OSH a 24 FI SK LO 1820658 Egill of Monoceros Uros Grand International Champion Francesco Cinque Abs
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
241 OSH a 24 FI SK LO 1924044 FI*LoudMeow Stormwind Uros Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
242 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Grand International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACS
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
243 OSH c 24 FI SK LO 1614727 FI*LoudMeow Moonshine Uros Supreme Premior Francesco Cinque KM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
244 OSH e 24 FI SK LO 1925743 FI*Kaspektin Takasi Kuuhun Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Strekoza's Casanova (OSH n 24) x FI*Kaspektin Tähteinvälinen (SIA j)
245 OSH f 24 FI SRK LO 1300744 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
246 PEB f 24 FI SK RX 1924491 FI*Evilurbastet Grettel Naaras Rodun tarkistus Marcin Biernaczyk PEB f 24 83/ PEB III
Hann Tabby Cat (SIA d 21) x FI*Evilurbastet Coco Chanel (PEB f)
247 RUS FI SK LO 1718952 FI*Harmuan Aloisia Allegra Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
248 RUS FI SK LO 1924567 Silberfeder's Krabat Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB NOM
My Lionheart Malabo (RUS ) x Silberfeder's Enigma (RUS )
249 RUS FI SK LO 1924580 Katzenhof Urho Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Vayun Ufne Koty*PL (RUS ) x Katzenhof Lily ofthe Valley (RUS )
250 RUS FI SK LO 1923166 FI*IvanaKallio's Fanny Naaras Avoin Michael Edström Abs
Amadeus vom Wolfsee (RUS ) x S*Kyanos Helene (RUS )
251 RUS FI SK LO 1924449 FI*Zarin Minion Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström Abs
S*Ärke Ängelns Call me (RUS ) x FI*Zarin Onnenapila (RUS )
252 RUS FI SK LO 1925620 FI*Harmuan Sigrid Sötnosen Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX2
Yuki Gilraen * PL (RUS ) x S*Sirius Moonlight and Roses (RUS )
253 RUS FI SK LO 1924836 FI*Zarin Sweet pea Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Zarin Dewey (RUS ) x FI*Zarin Forget-me-not (RUS )
254 RUS FI SK LO 1718089 FI*Janatuisen Sandrino Il Vivace Uros Premior Michael Edström EX1 CAPIB NOM BIS
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
255 SIA n FI SK LO 1822718 FI*Selcouth Cat of Kindness Uros Champion Francesco Cinque EX1 CACIB
FI*Deraza Inside Job (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Zeta (SIA a)
256 SIA a FI SK LO 1717146 FI*Plan-A Fifty Sixty Naaras Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
257 SIA a FI SK LO 1923544 FI*Jalecat's Incredibles Ilona Vaara Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*TaikaTomun Nuutti Nerokas (OLH a) x Lady Violetmoon Via Nocturna*PL (OSH c 03 25)
258 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
258 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk 1 NOM BIS
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
259 SIA n 03 FI SK LO 1819166 FI*Ori-Katin Big John Duncan Uros Grand International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACS
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
260 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Francesco Cinque KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
261 SOM n FI SK LO 1923846 FI*Amajan Svilda Sperandea Naaras Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
262 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Francesco Cinque Abs
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
262 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk Abs
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
263 SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Supreme Premior Francesco Cinque KM
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
264 SOM n FI SK LO 1612311 FI*Amajan Maffeo Macario Uros Grand International Premior Francesco Cinque EX1 CAPS BIV NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
265 SOM n FI SK LO 1718958 FI*Amajan Prozio Prospero Uros International Premior Francesco Cinque EX1 CAGPIB
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Miura Mainarda (ABY n)
266 SOM n FI SK LO 1923848 FI*Amajan Spes Speranza Naaras Kastraatti Francesco Cinque EX1 CAP
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
267 SOM o FI SK LO 1612694 FI*Amajan Norton Norberto Uros Supreme Champion Michael Edström KM
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
268 SOM o FI SK LO 1612693 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
268 SOM o FI SK LO 1612693 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
269 SOM o FI SK LO 1718960 FI*Amajan Pon Preziosa Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Miura Mainarda (ABY n)
270 SOM o FI SK LO 1923847 FI*Amajan Serenissima Serafina Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
271 SOM o FI SK LO 1926615 PL*Fryga Felicity Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
PL*Fryga Domino (SOM n) x FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o)
272 SOM o FI SK LO 1820563 FI*Amajan Remo Remberto Uros International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
Marica Soft Black Master Yuma (SOM n) x FI*Amajan Leela Lazzarella (SOM o)
273 SOM o FI SK RX 1923287 FI*SunnyPace Kalanchoë Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
274 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 1715976 FI*Eipril Rosalie Naaras Supreme Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
Vintage Frederick (SPH n 03 32) x FI*Eipril Rebekah (SPH n 09)
275 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 1820265 FI*Hebblas Xanthus Uros Grand International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
276 SPH II / SPH a 09 FI SK LO 1820286 FI*CiCi's Aramina Minaran Naaras International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
FI*Wanadoo Jackpot (SPH n) x FI*CiCi's Ophelia Otis (SPH a 03)
277 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 1820268 FI*Hebblas Xiander Uros Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
278 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Supreme Champion Francesco Cinque KM
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
278 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
279 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1924524 FI*Hebblas Ambermoon Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1 NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x Newans Melissa (SPH f 01)
280 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 1403279 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Supreme Champion Francesco Cinque KM BIV
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
281 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
282 SPH V / SPH c 33 SE*Marshals Cecilia Naaras International Champion Francesco Cinque EX2
Vintage Gigilo (SPH a) x Byzanti Sector ’Cats4people’ (SPH f 21 33)
283 SPH V / SPH g 21 33 SE*Baby Belle's Princess Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
SE*Jalaej's Fantastiske Frej (SPH e 09) x SE*Marshals Cecilia (SPH c 33)
284 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Supreme Premior Francesco Cinque Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
285 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Francesco Cinque KM NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
286 THA n FI SK RX 1718418 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
287 THA a FI SK RX 1821409 FI*FreeSandi Abigail Naaras International Champion Francesco Cinque Abs
Giboule White Elephant (THA n) x Jasmine Tajska Chata*PL (THA n)
288 HCL Santtu Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 1 NOM
289 HCL Hertta Naaras Kotikissat Michael Edström 2
289 HCL Hertta Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk 2
290 HCL Miisa Naaras Kotikissat Michael Edström Abs
291 HCL Sulo Pekunpoika Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 4
292 HCL Kelmi Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 2
293 HCL Olavi Pekunpoika Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 3
294 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Michael Edström 1 NOM BIS
294 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk 1 NOM BIS
295 HCS Armas Uros Kotikissat Isabelle Maillard Chiavuzzo 1 NOM
296 HCS Karma Naaras Kotikissat Miroslaw Skotarczyk 2
297 HCS Sissi Naaras Kotikissat Miroslaw Skotarczyk 3
298 HCS Aina Naaras Kotikissat Miroslaw Skotarczyk 1 NOM BIS
329 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin PEB f 24 83 (13b), BEN n 24, BLH a 03, BSH a, BSH e, BSH f, BSH g, BUR b, BUR d, BUR h, EUR a 22, EUR d 24, EUR f 22, EUR n 23, MAN 51-52, OCI n 24, SRL I, SRL III, HCL, VET 4, VET Kotikissat 37
Cinque Francesco ABY a, BAL w 67, CRX II, CRX IV, CRX VII, DRX III, DRX VI, OLH c 03 24, OSH a, OSH a 24, OSH c 24, SIA n, SOM n, SPH IV, SPH V, THA a 38
Edström Michael ABY o, BAL c, CRX IX, CRX V, CRX VI, OSH f 24, OSH n, RUS, SIA a, SOM o, HCL 38
Fonsén Mira EXO n, PER f, PER f 24, PER n 03, RAG a, RAG a 04, RAG e 03, RAG n, SBI a 21, SBI c, MCO III, MCO IV, NFO IV, SIB I, SIB III 38
Henry Stéphane MCO I, MCO IX, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO II, NFO V, NFO VI, SIB VIII, VET 1 29
Maillard Chiavuzzo Isabelle ABY n, ABY p, CRX I, CRX III, CRX VIII, DRX I, DRX V, OSH b 24, OSH c, OSH e 24, SIA n 03, SIA n 21, SPH II, THA n, HCS 37
Martinez Vizcaino Juan José MCO V, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO IX, NFO VIII, SIB IV, SIB V, SIB VI, SIB VII, VET 3 38
Paloluoma Anne BEN n 22, BEN n 24 33, BLH n, BSH b 22, BSH f 03, BSH n, BSH ns 11, CHA, EUR a 24, EUR d 22, EUR f 24, EUR n 24, KOR, MAN 53, MAU ns, OCI b 24, SIN, SRS I, SRS IX 29
Skotarczyk Miroslaw EXO f 03 22, EXO n 24, PER es 02 62, PER fs 02 21 62, PER n, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG d 04, RAG e 04, RAG n 04, SBI b 21, SBI c 21, SBI e, SBI f, SBI h 21, SBI n, HCS, VET 2 34
9 tuomaria