URK 60. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 9.11.2019 Loppuu 9.11.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.8.2019 Ilmoittautuminen loppuu 18.10.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.10.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti johanna.abgottspon@gmail.com
Paikka Askola-Areena, Askola
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Johanna Abgottspon, johanna.abgottspon(at)gmail.com 
Näyttelypäällikkö: Katerina Leino, katerina(at)urk.fi 
Pääassistentti: Jonna Varhama. Ilmoittautumiset mieluiten Facebook-yksityisviestillä: https://www.facebook.com/jonna.varhama tai sähköpostitse: varhama(at)iki.fi. Assistenttianomukset 31.9.2019 mennessä. 
Raha-asiat: Mia Tuomivirta mia(at)urk.fi 
Näyttelykummi: Sanna-Leena Santapakka, sanna(at)urk.fi 
Hyvinvointivastaava: Anne Kontula, anne(at)urk.fi 
Rotupöydät ja kauppiaat: Katerina Leino, 050 466 0370 
Yhdistyksen infopuhelin: 046 969 6590 


Lisätietoja

Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan. Jos kissa ei osallistu arvosteluun, siitos- ja kasvattajaluokan hinta on normaalimaksu.

Näyttelyyn osallistumattoman kaverikissan maksu 10 € (sis. ellmaksun, ei häkkipaikkaa), kaverikissat ilmoitettava näyttelypäällikölle etukäteen! 

Näyttelymaksut maksetaan Omakissa-järjestelmästä saatavien tietojen mukaisesti ilmoittautumisen yhteydessä. 
 

Näyttelyluettelo: Omakissan kautta tilattuna ja maksettuna 3 €, paikan päällä 5 €. Luettelo on yhdistetty ja kattaa molemmat näyttelypäivät. Ilmainen sähköinen luettelo julkaistaan kotisivuilla. 

Leimakortit: Tähän näyttelyyn hyväksymme 1 leimakortin per näytteilleasettaja per näyttelypäivä. Leimakortit postitetaan ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille.

Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URK:n tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Ilmoittautumislomake ja kopio maksukuitista toimitetaan näyttelysihteerille osoitteeseen: Johanna Abgottspon, Puijonsarventie 21 A 3, 70260 Kuopio.


Kaikki näyttelyn palkinnot, mukaan luettuna serti- ja valmistumisruusukkeet, ovat maksuttomia. 

Kissoja hyväksytään näyttelyyn enintään 300 per päivä. Karsinta tehdään näyttelyilmoittautumisen maksuhetken perusteella. 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 55
2 92
3 92
4 125
Kotikissat 10
Yhteensä 374

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1820584 Kisuicat's Part-Of-Me Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS NOM BIS
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
2 EXO n FI SK LO 1924600 FI*AzuLejo's Coston Caunis Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x Ayser's Iris of Azulejo (PER n)
3 EXO n FI SK LO 1719021 FI*Cherish's Rocket Uros International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 24 FI SK LO 1715434 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Michael Edström KM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
5 EXO n 24 FI SK LO 1925403 FI*Dirlandan Xena Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Jarbabin Yonne Byron (EXO n 24) x FI*Dirlandan Twilight (PER a 24)
6 EXO f 03 22 FI SRK LO 1300796 FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo Naaras Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM
S*IxiDixi's Four Tops (EXO d 22) x FIN*Nipsu-Nappulan High Tech (PER a 01)
7 EXO g 03 23 FI SK LO 1717995 FI*Whispers Oxana Naaras Supreme Champion Michael Edström Abs
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
8 PER w 62 FI SRK LO 91076 Sumava's Nikhar Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
9 PER n FI SK LO 1822426 Ayser's Last Word Naaras Champion Michael Edström EX1 CACIB NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
10 PER a FI SK LO 1925405 FI*Dirlandan Xtra cute Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*Jarbabin Yonne Byron (EXO n 24) x FI*Dirlandan Twilight (PER a 24)
11 PER f FI SK LO 1820145 FI*Timanfaya Endless Love Naaras Champion Michael Edström Abs
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
12 PER f FI SK LO 1925268 FI*Timanfaya Just Another Dream Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
13 PER f FI SRK LO 91075 Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Michael Edström Abs
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
14 PER f 24 FI SK LO 1614655 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
15 PER es 02 62 EE*Elisabeth Heinroos Gerbera Naaras Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS NOM
Ma Griff Irresistible of Heinroos (PER e 01 62) x EE*Amazing Dream Midnight Rose (PER f 02)
16 PER fs 02 21 62 EE*Esmeralda Heinroos Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Ark Star Maksim of Heinroos (PER n 01 21) x EE*Elisabeth Heinroos Gerbera (PER es 02)
17 RAG n FI SK LO 1925399 FI*Birrimirrin Doppio Passo Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX2
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
18 RAG n FI SK LO 1925396 FI*Birrimirrin Rhomnium Regalis Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
19 RAG a FI SK LO 1821435 FI*Maplehill's Almond Kiss Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Maplehill's Stardust For Dreams (RAG n) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
20 RAG a FI SK LO 1923820 FI*Satinante's Bluebird Xara Florinna Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Ragtail Kimi Konstantino (RAG a 03) x FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer (RAG a 04)
21 RAG n 04 FI SK LO 1508825 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
21 RAG n 04 FI SK LO 1508825 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
22 RAG n 04 FI SK LO 1925395 FI*Birrimirrin Cupidos Kiss Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX2
George Azure Eyes*PL (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
23 RAG n 04 FI SK LO 1925559 FI*BlackRain's Return To Sender Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
24 RAG n 04 FI SK LO 1925560 FI*Celestial's Sexy WoW Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Locked Out of Heaven (RAG n 04)
25 RAG a 03 FI SRK LO 41390 FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
25 RAG a 03 FI SRK LO 41390 FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Veteraani Miroslaw Skotarczyk 1 NOM BIS
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
26 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Stéphane Henry KM NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
27 RAG a 04 FI SK LO 1718736 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Supreme Champion Michael Edström KM BIV NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
28 RAG a 04 FI SK LO 1716510 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
29 RAG a 04 FI SK LO 1925325 FI*Colorstar's Incendio Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Sunrunner's Rohan (RAG a 03) x FI*Colorstar's Hanna Baileys (RAG a)
30 RAG a 04 FI SK LO 1508163 FI*Riverknee Milord Waldemar Uros Supreme Premior Michael Edström KM
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Riverknee Little Star (RAG a 04)
31 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
32 RAG d 04 FI SK LO 1924890 FI*BlackRain's Quaint Kid Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
Chester Bright Crystall, CZ (RAG n 04) x FI*BlackRain's Miss Perfect (RAG e 03 21)
33 RAG e 03 FI SK LO 1924991 FI*DollyCats Would I lie To You Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
FI*BlackRain's Kid Made By Prince (RAG n 04) x FI*DollyCats Sweetest Lie (RAG g 03)
34 RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
35 RAG a 03 21 FI SK LO 1822636 FI*Celestial's Guillermo de Argentina Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
S*Grand Chatez Hilmer for F&L (RAG a 04) x FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 (RAG a 03 21)
36 SBI n FI SK LO 1821305 FI*Kattimäen Niila Onni Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Ninni-neiti (SBI n)
37 SBI n FI SRK LO 42907 FI*Chirybiry's Hug me Uros International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB NOM
FI*Zhamanen Agent Orange (SBI d) x FI*Chirybiry's Forget-me-not (SBI f)
38 SBI a FI SK LO 1822403 FI*Kattimäen Lempi Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Birrulin Boris (SBI a) x FI*Ann-Elisabeth's Vanilla (SBI b)
39 SBI b FI SK LO 1924670 FI*Chirybiry's My Dream Sirje Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Kattimäen Armas (SBI n) x FI*Chirybiry's My Darling Nanni (SBI c)
40 SBI c FI SK LO 1925630 FI*Nalle-Puhin Skyfall Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
41 SBI c FI SK LO 1924671 FI*Chirybiry's My Dream Liia Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*Kattimäen Armas (SBI n) x FI*Chirybiry's My Darling Nanni (SBI c)
42 SBI c FI SK LO 1925099 FI*Downy-Flower's Alchemilla Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX2
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Kirakan You Are My Sunshine (SBI a 21)
43 SBI e FI SK LO 1925982 NO*Stalderkattens Oskar Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
White Wolf vom Blütengarten*A (SBI e 21) x NO*Stalderkattens Gina (SBI d)
44 SBI f FI SK LO 1717216 EE*Qween Stefani Klaudia Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x EE*Lovely Lusy Klaudia (SBI n)
45 SBI a 21 FI SK LO 1819318 FI*Kirakan You Are My Sunshine Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Kirakan Wisky In The Jar (SBI b 21) x FI*Kirakan Tiny Goddes (SBI a)
46 SBI b 21 FI SK LO 1819359 FI*Kattimäen Herpertti Uros Premior Michael Edström EX1 CAPIB
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Bea (SBI n)
47 SBI c 21 FI SK LO 1716451 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
47 SBI c 21 FI SK LO 1716451 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
48 SBI c 21 FI SK LO 1925632 FI*Nalle-Puhin Rolling In The Deep Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 BIV
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
49 SBI c 21 FI SK LO 1925631 FI*Nalle-Puhin Set Fire To The Rain Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX2
FI*Kujakeikarin Öifrid (SBI c) x FI*Nalle-Puhin I Will Survive (SBI c 21)
50 SBI h 21 FI SK LO 1509053 FI*Pirimirrin Kaoliniitti Naaras Grand International Champion Michael Edström Abs
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FIN*Pirimirrin Darling River (SBI j 21)
51 ACL VI / ACL f 03 24 FI SK LO 1822137 FI*Murmelin Isabelle Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
52 ACL VI / ACL d 09 22 FI SK RX 1925774 FI*Murmelin Kastehelmi Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Trollin Scar (ACS ds 21 33) x FI*Murmelin Hanne-Hortensia (ACL fs 02 21)
53 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1925274 FI*A'Dreams MC Caesar Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
FI*A'Dreams MC Alexandr (MCO d 22) x FI*Mahtitassun MikäEttei? (MCO a 09)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Supreme Champion Miroslaw Skotarczyk Abs
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1509472 CascadeMtn Dream Maker Uros Siitos
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
55 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1923035 FI*Chamberlain Quick Dreamer Naaras Avoin Miroslaw Skotarczyk EX1 CAC
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
56 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1508075 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Supreme Premior Miroslaw Skotarczyk KM NOM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
57 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1819478 FI*Chamberlain Let There Be Rock Uros International Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGPIB
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
58 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 1923988 LV*BBMC Nitro Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
RU*Unicum Salvador (MCO n 09 24) x Ascent Hanna (MCO n 25)
59 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1924615 FI*LovelyLife Hello World I'm Harald Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
60 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1924068 FI*Chamberlain Rare Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
Aslan of Viteliya*FI (MCO n) x FI*Chamberlain Forever Diamond (MCO n 22)
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1715372 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
62 MCO V / MCO f FI SK LO 1819373 FI*Rotcat Unia Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
63 MCO V / MCO g FI SK LO 1822108 FI*Satinante's Vanessa Gaia Selene Naaras Avoin Stéphane Henry Abs
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x FI*Satinante's Olga Carlotta (MCO g 09)
64 MCO V / MCO d FI SK LO 1925120 FI*Hashtag November Rain Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry Abs
S*Tjugestas Arthur (MCO d) x FI*Hashtag No Sudden Movement (MCO f 09)
65 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK LO 1923382 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
66 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 1924616 FI*LovelyLife Hello World I´m Tara Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
67 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1925851 FI*KhalDrogo's For Those About To Rock Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea (MCO n 22) x FI*KhalDrogo's Princess Ariel (MCO fs 09)
68 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1923032 FI*Chamberlain Quite the Best Uros Kastraatti Anne Paloluoma Abs
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
69 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1924536 Genewa Real Love*RU Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
HoneyDevil Ice Bear (MCO e) x Coon's House of Blue Mist Wild Chateau de Lacquy (MCO ns 24)
70 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1925093 FI*Rotcat Vertico Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun GuumaGimma (MCO n 22)
71 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1822768 FI*Chamberlain Pearls Of Moonlight Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
72 MCO VIII / MCO ns 09 25 FI SK RX 1923132 FI*Mostlycats Hilarious Harry Houdini Uros Avoin Anne Paloluoma EX2
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x Magic Lake Delilah I (MCO fs 25)
73 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1924617 FI*LovelyLife Hello World I'm Renata Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV
DK Sivkjær's Claba Viking (MCO d 02 21) x IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita (MCO fs 09)
74 MCO VIII / MCO es 02 21 62 FI SK LO 1715750 FI*Mostlycats Cotton Candy Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x FI*Mostlycats You Are My Sunshine (MCO ds 03 22)
75 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1819969 FI*Mostlycats Lucy Heartfilia Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x FI*Mahtitassun EhtaPrinsessa (MCO f 03)
75 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 1819969 FI*Mostlycats Lucy Heartfilia Naaras Määrittely Miroslaw Skotarczyk MCO fs 03 22/MCO VIII
FI*Mostlycats Mr Milky Way (MCO e 22) x FI*Mahtitassun EhtaPrinsessa (MCO f 03)
76 MCO IX / MCO w 63 FI SK LO 1717997 FI*Rotcat Tomboy Of Finland Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
Wackymoon Reinhardt (MCO w) x FI*Rotcat Odessa (MCO n)
77 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1925089 FI*Bmy-Moumou Lulu La Bamba Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
78 NFO I / NFO a FI SK LO 1717027 FI*RockyHill's ZuriNia Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB NOM
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x FI*RockyHill's Dowanhowee (NFO n 09 24)
79 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Premior Miroslaw Skotarczyk KM BIV
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
79 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
79 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Veteraani Anne Paloluoma 3
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
80 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 1405471 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Supreme Premior Miroslaw Skotarczyk KM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
81 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1613104 FI*Siniidan Running Free Uros International Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGPIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
82 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1924471 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
S*Puzzlebitens Cuba Libre (NFO ns 23) x FI*Siniidan Woman from Tokyo (NFO n 22)
83 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1508231 FI*Siniidan Sysiässä Uros Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CACS
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
84 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGCIB
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
84 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1717631 FI*Siniidan Glacier Express Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
85 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1925073 FI*Siniidan Megaflare Uros Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1 BIV
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
86 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAPS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
87 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1716696 FI*Siniidan Trinity Naaras International Premior Miroslaw Skotarczyk EX2
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
88 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SRK RX 43312 Herebu de Velogny Naaras International Premior Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGPIB BIV NOM
Mezoezah's Arkan (NFO n 09) x Khimari's Giulietta (NFO a 09 23)
88 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SRK RX 43312 Herebu de Velogny Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mezoezah's Arkan (NFO n 09) x Khimari's Giulietta (NFO a 09 23)
89 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Supreme Champion Miroslaw Skotarczyk KM BIV NOM
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
89 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1509948 (N)Migoto's Embla Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
90 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1716680 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Supreme Champion Miroslaw Skotarczyk KM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
91 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 1715922 FI*Carwalions Chinook Uros Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CACS
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*Eärfalas Flisan (NFO f 03 22)
92 NFO VI / NFO d 03 FI SK LO 1820070 FI*Haaveeni Balder Uros Grand International Champion Miroslaw Skotarczyk EX2
FI*FinnFeline's Envy Me (NFO a 03 24) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
93 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1822394 FI*Siniidan Chocolate Stripes Naaras International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGCIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
94 NFO VI / NFO e 09 24 FI SK LO 1924295 FI*RockyHill's Peacepipe Of Bright Uros Nuoret 7-10 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x SE*Lisselbacks Farah (NFO ds)
95 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1925983 IT*Norr Venn's Edith Piaf Naaras Nuoret 7-10 kk Miroslaw Skotarczyk Abs
(N) Migoto's Odin (NFO n 09 22) x SE*Entourage's Kimura (NFO f 02 21)
96 NFO VI / NFO f 09 23 FI SK LO 1924771 S*Myselisia's Campari Naaras Nuoret 7-10 kk Miroslaw Skotarczyk EX1 BIV NOM
S*Myselisia's Pepino (NFO n 22) x DK*Sakeena's Lotus Elite (NFO fs 03 23)
97 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925075 FI*Haaveeni Pieniä Taikoja Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX3
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x FI*Hirmuinen Cleopatra (NFO d 09)
98 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1925068 FI*Siniidan Diamond Dust Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX4
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
99 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI SK LO 1925072 FI*Siniidan Rebirth Flame Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
100 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI SK LO 1925071 FI*Siniidan Ruby Light Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX2
FI*Siniidan Glacier Express (NFO n 01 21) x (N)Migoto's Embla (NFO f 03 24)
101 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 1924297 FI*RockyHill's Peacepipe Of Flash Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x SE*Lisselbacks Farah (NFO ds)
102 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 42149 N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Premior Stéphane Henry KM
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
102 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 42149 N*Migoto's Rikke Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
103 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1716679 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM BIV
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
104 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 1925090 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 NOM
PL*Mrau Yori (NFO ns 09) x FI*Hopeahännän Talvililja (NFO w)
105 NFO IX / NFO w 63 FI SK LO 1926349 NO*Havstrilens Prince Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX2
NO*Havstrilens Chuck Berry (NFO w) x NO*Havstrilens Infinity (NFO n 09 24)
106 SIB I / SIB n FI SK RX 1924201 FI*Catillus Chanel in Black Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
107 SIB I / SIB a FI SK RX 1925439 FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga (SIB n) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
108 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1718205 FI*Catillus Nightfall Quiche Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
109 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
110 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
110 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
111 SIB IV / SIB n 03 23 FI SK RX 1925205 Felis Felicis Hammer to Fall Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
Zizi Top Manchzhury (SIB ay 03 24) x CH*Lukijns Caroline (SIB f 09 23)
112 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
112 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO 77140 FIN*Amurin Esra Uros Veteraani Anne Paloluoma 2
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
113 SIB V / SIB fy 24 FI SK LO 1923113 FI*Igora Celeste Naaras Avoin Miroslaw Skotarczyk EX1 CAC
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Igora Zoja (SIB ny 24)
114 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1819589 FI*Lumikissan Grand Slam Uros International Champion Miroslaw Skotarczyk EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
115 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK RX 1925444 Victoria Dido Nový vek, CZ Naaras Nuoret 7-10 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
Remember Me Nový vek, CZ (SIB a 09 24) x Harmonia Sibirskaya Rapsodiya (SIB fs)
116 SIB VI / SIB d 09 24 FI SK LO 1925604 FI*Amurin Zacarías Uros Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1 NOM
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
117 SIB VI / SIB f 09 23 FI SK LO 1925607 FI*Amurin Zila Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX2
FI*Raitamäen Benjamin (SIB n 09 24) x FI*Balladin Buffy (SIB f 09 22)
118 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1925573 FI*SoulSibster's CinnaMona Naaras Pennut 4-7 kk Miroslaw Skotarczyk EX1
FI*Lumikissan Grand Slam (SIB d 09 22) x FI*SoulSibster's AmuseMe (SIB f 09)
119 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 1717124 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Supreme Premior Stéphane Henry KM NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
120 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
121 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1925497 FI*Bmy-Moumou Indian Summer Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x FI*Bmy-Moumou Molly Brown (SIB n 24)
122 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
123 BEN n 24 FI SK RX 1924372 FI*Kissalehdon Tausret Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Bonnie (BEN n 24)
124 BEN n 24 FI SK LO 1613020 FI*Alcarinqua Galahad Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
125 BEN n 24 33 FI SK LO 1924487 FI*PurrGold Luminous Lux Uros Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Big Marshal Reynard (BEN n 24) x FI*PurrGold Independent Ilia (BEN n 24)
126 BLH a 03 FI SK RX 1925442 FI*MellowBear's Alice in Wonderland Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
Suncat's Light Me Up (BLH n 02) x FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde (BLH j)
127 BSH a FI SK LO 1821889 FI*Hyrinän Alva Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB BIV
FI*Ruusutarhan Spumante (BSH c) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
128 BSH a FI SK LO 1925207 Tazzamore's Lotus Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Just a Gigolo from Town-House (BSH a) x Tazzamore's Pandora (BSH a)
129 BSH a FI SK LO 1925487 FI*Hyrinän Bruce Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
130 BSH a FI SK LO 1716303 FI*Feronian Lilja Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
131 BSH a FI SK LO 1613180 EE*Lja Mur Ken Kingdom Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino Abs
Odyssey Roxera *LT (BSH a) x EE*Lja Mur Charlotte Le Charme (BSH a)
132 BSH a FI SK LO 1715578 FI*Ikkalan Aurora Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
132 BSH a FI SK LO 1715578 FI*Ikkalan Aurora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
133 BSH c FI SK LO 1925488 FI*Hyrinän Bruno Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
134 BSH e FI SK LO 1819179 FI*Ruusutarhan Tesoro Uros Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
135 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
135 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
136 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Supreme Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo KM NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
137 BSH g FI SK LO 1925486 FI*Hyrinän Bianca Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Ikkalan Aurora (BSH a)
138 BSH ns 11 FI SRK LO 1300981 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPS
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
139 BSH f 03 FI SK LO 1924554 FI*Ruusutarhan Aurelia Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Tegheon UnderleyHall*PL (BSH n 03) x FI*Ruusutarhan Rosa Alba (BSH e)
140 BUR n FI SK LO 1923755 FI*Enjoy Buzzer beater Uros Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Oliivian Daredevil (BUR a) x FI*Enjoy Brienne of Tarth (BUR f)
141 BUR n FI SK LO 1610986 FI*Mama-Alcialon Glamorous Greta Naaras Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPS
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Topisan Daisy-Onneli (BUR f)
142 BUR n FI SK LO 1610984 FI*Mama-Alcialon Great Gameboy Uros Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Topisan Daisy-Onneli (BUR f)
143 BUR a FI SRK LO 1404337 FI*Pikkukuun Blue Berry Naaras Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FI*Ninelli's TomTomTom (BUR a) x FIN*Pikkukuun Nellymoser (BUR b)
144 BUR b FI SK LO 1716259 FI*Seirene Ipanema Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
145 BUR b FI SRK LO 43293 FI*Aficats Don't Mess With ME! Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*Mama-Alcialon Diamond Diva (BUR f)
145 BUR b FI SRK LO 43293 FI*Aficats Don't Mess With ME! Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*Mama-Alcialon Diamond Diva (BUR f)
146 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM BIV NOM BIS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
147 BUR b FI SK LO 1406447 FI*Mama-Alcialon Father's Son Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)
147 BUR b FI SK LO 1406447 FI*Mama-Alcialon Father's Son Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)
148 BUR d FI SK LO 1924648 FI*Celsiana Iiris Ruusu Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 NOM BIS
FI*Karvanverran Pakkasherra (BUR d) x FI*Celsiana Kielo (BUR h)
149 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
150 BUR d FI SK LO 1821652 FI*Crossroads Casillas Uros Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Crossroads All About Love (BUR j)
151 BUR f FI SRK LO 37866 FI*Mama-Alcialon Diamond Diva Naaras Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
FI*Arkhitekton Stucco (BUR d) x FIN*Aficats Bellatrix (BUR j)
151 BUR f FI SRK LO 37866 FI*Mama-Alcialon Diamond Diva Naaras Veteraani Anne Paloluoma Arvosteltu
FI*Arkhitekton Stucco (BUR d) x FIN*Aficats Bellatrix (BUR j)
152 BUR h FI SRK LO 1403397 FI*Cattish Ada Rising Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM BIV
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
153 BUR h FI SK LO 1506999 FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel Naaras Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
154 BUR h FI SK LO 1506998 FI*Pikkukuun Dear Tinkerbell Naaras Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
155 CHA FI SK LO 1820743 FI*Kattskogens Mathilda Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Guenady de L'Amour Bleu (CHA ) x FI*Sinimirrin Ruusunen (CHA )
156 EUR a FI SK RX 1820971 Jondalar Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
157 EUR f FI SK RX 1924321 Silkkiturkin Uniikki Unna Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Lustily Supernova (EUR n 22) x Silkkiturkin Tiitiäinen (EUR d 22)
158 EUR ns FI SK RX 1611577 FI*Katinhännän Time Detective Steel Uros International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGPIB
FI*Katinhännän Patrick Rigsby (EUR ns) x FI*Katinhännän Diftor-he Susma (EUR ns)
159 EUR n 22 FI SK RX 1820496 FI*Pikku-Piun Sihteeri Neiti Näpsä Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
160 EUR n 23 FI SK RX 1715897 FI*RuusuLinnan Candy Cane Naaras International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 No Cert
FIN*Pikku-Piun Raparperi (EUR n 23) x FI*Pikku-Piun Zukulaku (EUR f)
161 EUR n 23 FI SK RX 1924785 FI*Pikku-Piun Ändy McCoy Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Kissankellon Kaleva (EUR n 23) x FI*Pikku-Piun Cassiopeia (EUR n 23)
162 EUR n 23 FI SK RX 1404716 FI*Pikku-Piun Baby Brown Naaras Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPS
FI*Katinhännän Mithrandir (EUR a 23) x FIN*Pikku-Piun Kultamuru (EUR n)
163 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPS
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
163 EUR n 24 FI SRK LO 36859 FI*Kissakallion Magdalena Naaras Veteraani Anne Paloluoma 4
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
164 EUR a 22 FI SK RX 1822205 FI*Feronian Opium Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB NOM
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
165 EUR a 23 FI SK LO 1613510 FI*Pikku-Piun Ihana Ilona Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*Pikku-Piun Äijä (EUR a 23) x FI*Pikku-Piun Black is Back (EUR n)
166 EUR a 24 FIN SRK LO 33293 FIN*Kissakallion Iscador Uros Supreme Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo KM NOM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
166 EUR a 24 FIN SRK LO 33293 FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
167 EUR d 22 FI SK RX 1924362 FI*Pinkkitassun Saara Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Pinkkitassun Harvey (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Jóhanna (EUR f 22)
168 EUR d 22 FI SK RX 1925355 FI*Lustily Cosmonova Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Pikku-Piun Favourite Fellow (EUR n 24) x FI*Pikku-Piun Rock and Roll (EUR f 22)
169 EUR f 22 FI SK RX 1718565 FI*Feronian Neilikka Naaras Grand International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACS
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
170 EUR f 22 FI SK RX 1718744 FI*Pikku-Piun Rock and Roll Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC BIV
FI*Lustily Supernova (EUR n 22) x FI*Pikku-Piun Helga Hirmuinen (EUR f 22)
171 EUR f 22 FI SK RX 1924550 Silkkiturkin Värikäs Veeruska Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Lustily Musta aukko (EUR n) x Silkkiturkin Samettikukka (EUR d 22)
172 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
173 EUR g 22 FI SK RX 1924656 FI*Katinhännän Adelante Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Himmelintähden Elastinen (EUR e 23) x FI*Katinhännän Kielo Kanteletar (EUR n 23)
174 EUR ns 22 FI SK LO 1614632 FI*Pikku-Piun Jääkukka Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino Abs
FI*Pikku-Piun Ytimekäs Ylkä (EUR n) x FI*Pikku-Piun Ullastiina (EUR ns 24)
175 KOR FI SK LO 1924504 FI*Mythai Tydah Thong Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Helmi's Lek Tzak-kra-phat (KOR ) x FI*Melodian Tulaya (KOR )
176 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPIB NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
176 KOR FI SRK LO 39340 FI*Melodian Tulaya Naaras Veteraani Anne Paloluoma 2
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
177 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
178 MAN 53 / MAN e 53 FI SK RX 1924066 FI*Maikain Lager Kisskiss Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
179 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
179 MAU ns FIN SRK LO 34615 FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Anne Paloluoma 3
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
180 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
180 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Anne Paloluoma 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
181 OCI n 24 FI SK LO 1508865 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
182 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGPIB
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
182 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Veteraani Anne Paloluoma 3
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
183 OCI b 24 FI SK LO 1822082 FI*Moosegrove Romeo JR Uros International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
184 OCI b 24 FI SK LO 1923118 FI*Amare-Cattus Giulia of Guinea Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
Boliviliki Tanis Half-Elven (OCI b 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
185 OCI b 24 FI SK LO 1924273 FI*Moosegrove Saphire Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x S*Pagngle's Summer Love (OCI b 24)
186 OCI b 24 FI SK LO 1925684 FI*Moosegrove Trevor Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
187 SIN FI SK LO 1716765 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
188 SRL III / SRL e FI SK RX 1925769 FI*Be-Curly Topaz Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 NOM BIS
Onyx Marcmiaow (SRL a) x Psipsina Meteora (SRS d)
189 SRS I / SRS b FI SK RX 1925730 FI*Gekkolacats Bruno Bastian Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
190 SRS I / SRS o FI SK RX 1925727 FI*Gekkolacats Belinda Bruna Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
191 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1820714 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Grand International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACS
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
192 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 1925729 FI*Gekkolacats Blanco Snowball Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Hämynhäivän Pecan (SRS b 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
193 ABY n FI SK LO 1715899 Cellani Sieno UkassaKinté Uros Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS BIV NOM BIS
Des Entrechats Just For Me (ABY n) x Cellani Cupra Tasitaa (ABY o)
194 ABY n FI SK LO 1611026 FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! Naaras Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS NOM
S*GoodNews Prince Jeorge (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
195 ABY n FI SK LO 1716027 FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa Uros International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
FI*Nebuankhet VanVan (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
196 ABY n FI SK LO 1614201 Chardryn von Kalimdor*CH Naaras International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
Balgaras von Kalimdor*CH (ABY a) x Akkiris von Kalimdor*CH (ABY o)
196 ABY n FI SK LO 1614201 Chardryn von Kalimdor*CH Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Balgaras von Kalimdor*CH (ABY a) x Akkiris von Kalimdor*CH (ABY o)
197 ABY n FI SK LO 1821989 FI*Miragerie Ambrosia Naaras Champion Francesco Cinque Abs
Shadeaby Heartbreaker (ABY n) x FI*Lovedevotion Josefine (ABY n)
198 ABY n FI SK LO 1821859 FI*Redcheetah's Eemeli Uros Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
FI*Omanion Galanthus nivalis (ABY n) x FI*Redcheetah's Julia (ABY n)
199 ABY n FI SK LO 1923883 FI*Woodcocks Too-Ticky Naaras Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Link Malaika Mnia (ABY n)
200 ABY n FI SK LO 1925447 Cosima Kaldorei*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque Abs
Urias Berenetto, CZ (ABY n) x Aurora Kaldorei*PL (ABY n)
201 ABY n FI SK LO 1924702 FI*Kharn-Ka Pinball Wizard Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1 NOM BIS
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a)
202 ABY n FI SK LO 1926345 (N) Tejas Kito Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX2
(N) Tejas Josja (ABY o) x (N) Tejas Fe (ABY n)
203 ABY n FI SK LO 1925981 Farris of the Anvil von Kalimdor*CH Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1 BIV NOM
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x Charlize di Habashat*IT (ABY n)
204 ABY n FI SRK LO 40343 Gaspacho Bonjour L'Amour*PT Uros Supreme Premior Francesco Cinque KM
Agridoce Bonjour L'Amour*PT (ABY o) x Conquilha Bonjour L'Amour*PT (ABY n)
204 ABY n FI SRK LO 40343 Gaspacho Bonjour L'Amour*PT Uros Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 1 NOM BIS
Agridoce Bonjour L'Amour*PT (ABY o) x Conquilha Bonjour L'Amour*PT (ABY n)
205 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Supreme Premior Francesco Cinque KM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
206 ABY n FI SK LO 1716028 FI*Vuolas Viestintuoja Uros Premior Francesco Cinque EX1 CAPIB
FI*Nebuankhet VanVan (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
207 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros International Premior Francesco Cinque EX1 CAGPIB BIV
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
208 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
209 ABY a FI SK LO 1718453 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
209 ABY a FI SK LO 1718453 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
210 ABY a FI SK LO 1923997 FI*Miragerie Beaudrie Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
211 ABY a FI SK LO 1925251 FI*Vuolas Lumena siipesi silppuaa Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX2
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
212 ABY a FI SK LO 1925250 FI*Vuolas Unelmaamme puhdistaa Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 BIV NOM BIS
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
213 ABY a FI SK LO 1925248 FI*Vuolas Kaikkeus on kaunis Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
Emalon von Kalimdor*CH (ABY a) x FI*Nebuankhet Pastel Goth (ABY a)
214 ABY a FI SRK LO 1300842 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
215 ABY a FI SK LO 1819823 FI*Nebuankhet Jace Beleren Uros Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
Cellani Sieno UkassaKinté (ABY n) x FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! (ABY n)
216 ABY o FI SRK LO 1301970 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
216 ABY o FI SRK LO 1301970 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
217 ABY o FI SK LO 1718454 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV NOM
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
218 ABY o FI SK LO 1821090 FI*Nebuankhet Siraxta Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Cellani Sieno UkassaKinté (ABY n) x FI*Nebuankhet Nae Quin! (ABY a)
219 ABY o FI SK LO 1924874 FI*Nebuankhet Crosis, the Purger Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
220 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
221 ABY p FI SK LO 1923996 FI*Miragerie Béatrice Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Lovedevotion Infinity (ABY n) x FI*Lovedevotion Karmen (ABY a)
222 BAL b FI SK LO 1925137 FI*Frostnight's Paint Your Sky With Rainbow Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
FI*Mummeli Queeninho Emilio (BAL c) x FI*Frostnight's Romance With Darkness (OSH b 24)
223 BAL c FI SRK LO 40022 FI*BaliDancer's Caya Naaras International Premior Francesco Cinque EX1 CAGPIB NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
223 BAL c FI SRK LO 40022 FI*BaliDancer's Caya Naaras Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 3
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
224 CRX I / CRX c FI SK LO 1822807 FI*Claypond's Lyydia Naaras Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB BIV
Travis Eledhrim of Claypond's (CRX a 32) x Demian Suomi100 Sisukas (CRX b)
225 CRX I / CRX ns FI SK LO 1923499 FI*Ballerina's Roquefort Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Ballerina's Father Frost (CRX w) x FI*Ballerina's Dulcinea (CRX ns 24)
226 CRX I / CRX n FI SK LO 1924180 FI*Ballerina's Beausoleil Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Sirpaleen Caspian Apollon (CRX d) x FI*Ballerina's Flora (CRX a)
227 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1822550 FI*Windseeker Linlee and 100 Sails Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
228 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
229 CRX III / CRX f FI SRK LO 38302 FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Francesco Cinque KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
229 CRX III / CRX f FI SRK LO 38302 FI*Piupaws Negrita Naaras Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 2
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
230 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM BIS
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
231 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 1924742 FI*Piupaws Ansa Ikonen Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Piupaws Donkey Kong (CRX ns) x FI*Piupaws Kardemumma (CRX f 24)
232 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 1822551 FI*Windseeker Loulou Blue Nonsuch Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FI*Windseeker Della Bluenose (CRX a 03 22)
233 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1926094 FI*FunkyJam's Lots-o-Huggin Bear Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
S*Spotless Zane (CRX n 03 21 33) x FI*FunkyJam's Mary Read (CRX n)
234 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 1717687 FI*Framillan Lando Calrissian Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
FI*Framillan the dawn of a new age (CRX n) x FI*Framillan Quiescent Beauty (CRX a 33)
235 CRX VII / CRX n 21 32 FI SK LO 1923681 FI*Mimic Adidas Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
236 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 1923680 FI*Mimic Arctic Uros Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
237 CRX IX / CRX w 64 FI SK LO 1923679 FI*Mimic Alaska Naaras Avoin Francesco Cinque Abs
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x Cecil Amusant*RU (CRX w)
238 DRX I / DRX n FI SK LO 1822652 FI*Åbodas Mimi Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Aimi (DRX n 33)
239 DRX I / DRX n FI SK RX 1820135 EE*X-Paroni Masterpiece Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
Likoma's Hot Red Chilli Pepper (DRX d 22) x EE*Oda Masterpiece (DRX n 03)
240 DRX I / DRX n FI SK LO 1509727 FI*Åbodas Noa Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
FI*Bravefellow Lasse (DRX n) x FI*Åbodas Ninja (DRX g)
241 DRX II / DRX n 02 64 FI SK LO 1924935 FI*Kattimäen Perdita Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1
EE*Nemo Bona Rex (DRX n 09 33) x EE*Ophelia Bona Rex (DRX f 09)
242 DRX IV / DRX h 09 FI SK LO 1925040 FI*Mirexin Taika-Tyttö Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Fairy-Story's Xmas (DRX c 03) x Xaboo Kokeshi*PL (DRX f 09 24)
243 DRX V / DRX ns 25 FI SK LO 1717235 FI*Mirexin Patrik Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x FI*Riiviön Donna (DRX w)
244 DRX V / DRX n 25 FI SK LO 1822653 FI*Åbodas Tonttu Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Mirexin Patrik (DRX ns 25) x FI*Åbodas Aimi (DRX n 33)
245 DRX IX / DRX w 64 FI SK LO 1614557 FI*Åbodas Sulotar Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Bravefellow Larry (DRX w) x FI*Åbodas Taiga (DRX g)
246 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Mira Fonsén Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
246 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Siitos
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
247 OSH n FI SK LO 1820330 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Champion Mira Fonsén Abs
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
248 OSH n FI SK LO 1926002 FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
249 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
249 OSH a FI SK RX 1717865 FI*JellonCats Carmen Naaras Siitos
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
250 OSH a FI SK LO 1926004 FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
251 OSH c FI SK LO 1926003 FI*BlackDevil's Ultimate Trick Or Treat Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
FI*BlackDevil's The Sound Of Silence (OSH n) x FI*JellonCats Carmen (OSH a)
252 OSH n 24 FI SK LO 1507019 Oralee Hidalgo Uros Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 3
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
253 OSH a 24 FI SK LO 1924044 FI*LoudMeow Stormwind Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Hermes v. Imporio A (OSH b 24) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
254 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
255 OSH c 24 FI SK LO 1614727 FI*LoudMeow Moonshine Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
256 OSH e 24 FI SK LO 1925743 FI*Kaspektin Takasi Kuuhun Uros Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1
Strekoza's Casanova (OSH n 24) x FI*Kaspektin Tähteinvälinen (SIA j)
257 OSH f 24 FI SRK LO 1300744 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Francesco Cinque KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
258 OSH ns 25 FI SK LO 1717883 FI*Millamarin Kultaa ja Hopeaa Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FI*Choose DareDeVill (OSH d 24) x FI*Martinic Village Girl (OSH bs 25)
259 RUS FI SK LO 1924567 Silberfeder's Krabat Uros Champion Francesco Cinque EX1 CACIB BIV
My Lionheart Malabo (RUS ) x Silberfeder's Enigma (RUS )
260 RUS FI SK LO 1924580 Katzenhof Urho Uros Avoin Francesco Cinque EX1 CAC
Vayun Ufne Koty*PL (RUS ) x Katzenhof Lily ofthe Valley (RUS )
261 RUS FI SK LO 1924449 FI*Zarin Minion Uros Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque Abs
S*Ärke Ängelns Call me (RUS ) x FI*Zarin Onnenapila (RUS )
262 RUS FI SK LO 1924448 FI*Zarin May Naaras Nuoret 7-10 kk Francesco Cinque EX1
S*Ärke Ängelns Call me (RUS ) x FI*Zarin Onnenapila (RUS )
263 RUS FI SK LO 1925623 FI*Harmuan Mirjami Mansikkasuu Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX3
Yuki Gilraen * PL (RUS ) x FI*Harmuan Luna Lellukka (RUS )
264 RUS FI SK LO 1925620 FI*Harmuan Sigrid Sötnosen Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX2
Yuki Gilraen * PL (RUS ) x S*Sirius Moonlight and Roses (RUS )
265 RUS FI SK LO 1924836 FI*Zarin Sweet pea Naaras Pennut 4-7 kk Francesco Cinque EX1 BIV
FI*Zarin Dewey (RUS ) x FI*Zarin Forget-me-not (RUS )
266 RUS FI SK LO 1822058 FI*Zarin Armand de Brignac Uros International Premior Francesco Cinque EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Zarin Dewey (RUS ) x FI*Zarin Forget-me-not (RUS )
267 RUS FI SK LO 1718089 FI*Janatuisen Sandrino Il Vivace Uros Kastraatti Francesco Cinque EX1 CAP
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
268 SIA n FI SK RX 1822424 Whalleybush Most Wanted Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Drestothril Johpas (SIA b) x Whalleybush Work of Art (SIA f)
269 SIA n FI SK LO 1822718 FI*Selcouth Cat of Kindness Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Deraza Inside Job (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Zeta (SIA a)
270 SIA n FI SK LO 1716096 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
271 SIA n FI SK LO 1614268 FI*Twist-Tiramisun Bella-Donna Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
FI*Twist-Tiramisun X (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Sokeri (SIA n)
272 SIA a FI SK LO 1717146 FI*Plan-A Fifty Sixty Naaras Grand International Premior Francesco Cinque EX1 CAPS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
273 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
273 SIA n 21 FI SRK RX 41312 FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 1 NOM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
274 SIA b 21 FI SK LO 1611748 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's Uros International Champion Francesco Cinque EX1 CAGCIB
S*Limericks Vulcan (SIA e) x SE*Pilgatans Eclipse (SIA b 21)
275 SIA n 03 FI SK LO 1819166 FI*Ori-Katin Big John Duncan Uros Grand International Champion Francesco Cinque EX1 CACS
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
276 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
277 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk Abs
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
277 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo Abs
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
278 SOM n FI SK LO 1819577 FI*Lamadegaan Fine By Me Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
279 SOM o FI SK LO 1612694 FI*Amajan Norton Norberto Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM BIV
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
280 SOM o FI SK LO 1612693 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
281 SOM o FI SK LO 1923847 FI*Amajan Serenissima Serafina Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Ferox Per Sé (SOM n) x FI*Amajan Neffi Nerea (SOM o)
282 SOM o FI SK LO 1819184 FI*SunnyPace Juglans Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB NOM
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*SunnyPace Emilia javanica (ABY n)
283 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 1715976 FI*Eipril Rosalie Naaras Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM BIV
Vintage Frederick (SPH n 03 32) x FI*Eipril Rebekah (SPH n 09)
284 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 1820265 FI*Hebblas Xanthus Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
285 SPH II / SPH a 09 FI SK LO 1820286 FI*CiCi's Aramina Minaran Naaras International Champion Marcin Biernaczyk Abs
FI*Wanadoo Jackpot (SPH n) x FI*CiCi's Ophelia Otis (SPH a 03)
286 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 1924753 FI*Eipril Trixie Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Amoresfinge Donato (SPH w) x Vika Elf SPH Big Baffy (SPH n 03)
287 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 1820268 FI*Hebblas Xiander Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
288 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM NOM
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
288 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 1718176 Newans Melissa Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
289 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 1924524 FI*Hebblas Ambermoon Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x Newans Melissa (SPH f 01)
290 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 1403279 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM BIV
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
291 SPH V / SPH f 03 32 FI SK LO 1924538 Murashoff Aurora Borealis Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
RedAngel Sex-Tux Pompeius (SPH a 03) x Goliaf Ice Red (SPH d 03 32)
292 SPH V / SPH c 33 SE*Marshals Cecilia Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Vintage Gigilo (SPH a) x Byzanti Sector ’Cats4people’ (SPH f 21 33)
293 SPH V / SPH n 32 FI SK LO 1924259 FI*Åbodas Tilli Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Amoresfinge Donato (SPH w) x FI*Eipril Rosalie (SPH n 09)
294 SPH V / SPH g 21 33 SE*Baby Belle's Princess Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
SE*Jalaej's Fantastiske Frej (SPH e 09) x SE*Marshals Cecilia (SPH c 33)
295 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Supreme Premior Mira Fonsén Abs
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
296 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
297 THA n FI SK RX 1718418 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras International Champion Francesco Cinque Abs
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
298 THA a FI SK RX 1821409 FI*FreeSandi Abigail Naaras International Champion Mira Fonsén Abs
Giboule White Elephant (THA n) x Jasmine Tajska Chata*PL (THA n)
299 HCL Santtu Uros Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM
300 HCL Hertta Naaras Kotikissat Anne Paloluoma 3
300 HCL Hertta Naaras Veteraani Miroslaw Skotarczyk 2
301 HCL Miisa Naaras Kotikissat Anne Paloluoma 2
302 HCL Sulo Pekunpoika Uros Kotikissat Mira Fonsén 3
303 HCL Kelmi Uros Kotikissat Mira Fonsén 2
304 HCL Olavi Pekunpoika Uros Kotikissat Mira Fonsén 4
305 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Anne Paloluoma 1 NOM BIS
305 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Miroslaw Skotarczyk 1 NOM BIS
306 HCS Sissi Naaras Kotikissat Anne Paloluoma 1 NOM
307 MCO VI / MCO e 02 21 62 FI SK LO 1715751 FI*Mostlycats Twinkie Uros Määrittely Miroslaw Skotarczyk MCO es 02 21 62/MCO VIII
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x FI*Mostlycats You Are My Sunshine (MCO ds 03 22)
344 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin ABY a, CRX I, CRX VII, DRX I, DRX IV, DRX V, SOM n, SOM o, SPH II, SPH IV 32
Cinque Francesco ABY n, BAL c, CRX III, CRX IX, DRX II, OSH b 24, OSH e 24, OSH f 24, RUS, SIA a, SIA b 21, SIA n 03, THA n 36
Edström Michael EXO f 03 22, EXO g 03 23, EXO n 24, PER f, PER fs 02 21 62, PER n, RAG a, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG e 03, RAG e 04, RAG n, SBI a, SBI b, SBI b 21, SBI c 21, SBI e, SBI h 21 29
Fonsén Mira ABY o, ABY p, BAL b, CRX II, CRX IV, CRX V, CRX VI, DRX IX, OSH a, OSH a 24, OSH c, OSH c 24, OSH n, OSH ns 25, SIA n, SIA n 21, SPH V, THA a, HCL 40
Henry Stéphane EXO n, PER a, PER es 02 62, PER f 24, PER w 62, RAG a 03, RAG d 04, RAG n 04, SBI a 21, SBI c, SBI f, SBI n, MCO II, MCO V, NFO III, NFO IX, NFO VIII, SIB I, SIB III, SIB IV, SIB VII 38
Maillard Chiavuzzo Isabelle BEN n 24 33, BSH e, BSH f, BSH g, BSH ns 11, BUR a, BUR d, BUR f, BUR n, EUR a 24, EUR f 22, EUR n 23, EUR n 24, EUR ns, KOR, OCI b 24, SRL III, SRS IX, VET 4 40
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 22, BEN n 24, BLH a 03, BSH a, BSH c, BSH f 03, BUR b, BUR h, CHA, EUR a, EUR a 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR f, EUR f 24, EUR g 22, EUR n 22, EUR ns 22, MAN 51-52, MAN 53, MAU ns, OCI n 24, SIN, SRS I 38
Paloluoma Anne ACL VI, MCO IV, MCO IX, MCO VI, MCO VII, MCO VIII, NFO I, SIB II, SIB VIII, HCL, HCS, VET 2, VET 3 38
Skotarczyk Miroslaw MCO VIII (13c), MCO VI (13c), MCO III, NEM I, NFO II, NFO IV, NFO VI, SIB V, SIB VI, VET 1, VET Kotikissat 37
9 tuomaria