POH-KIS 66. kansainvälinen kissanäyttely FIN 09.03.2019
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 9.3.2019 Loppuu 9.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2018 Ilmoittautuminen loppuu 17.2.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.2.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 2, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo * FIN
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentorit Petra Witick & Sinikka Luoma auttavat, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 25.02.2019. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Erikoistarjous 09.02.2019 saakka: 
Kaksi näyttelyä / kissa: 65€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molempiin näyttelyihin. (Tee ilmoittautuminen kumpaankin näyttelyyn).
Yksi näyttely / kissa: 34€ (POH-KIS 30€), kun ilmoittaudut vain toiseen näyttelyyn.

10.02.2019 jälkeen:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€. Kasvattajaluokka 36€, mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.
 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2019 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
2 108
3 93
Kotikissat 11
Yhteensä 212

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL V / ACL f FI SK RX 18 CharmingCurl Ada Lavelace Naaras Champion Kristiina Rautio Abs
CharmingCurl Varvar (ACL d 03 24) x ChermingCurl Kazehana (ACS a)
2 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
3 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Supreme Champion Mats Askett KM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
3 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Määrittely Mats Askett ACS IV / ACS a 03 24
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
4 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Kastraatti Mats Askett Abs
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
5 ACS X / ACS ns 21 33 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl Uros Avoin Jaana Jyrkinen Abs
FI*Debals Michigan (ACL ns 09 21 33) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
6 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
8 MCO I / MCO n FI SK LO 19 DK Red Line's BB King Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 NOM
DK Red Line's La Boheme (MCO d 03 23) x DK Red Line's Yoko (MCO f 09)
9 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
10 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 Omkara Black Squaw Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
Omkara John American Horse (MCO a) x PT*Lusocats Nanette (MCO f 22)
11 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 18 FI*KingLeo's Jazz a Kind of Magic Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
12 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
13 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras International Champion Kristiina Rautio Abs
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
13 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
14 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras International Champion Kristiina Rautio Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
15 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant Hattori Hanzo Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
16 MCO III / MCO n 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant Sofie Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
17 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Let There Be Rock Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
18 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jill Valentine Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 DK Red Line's Zorba Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB BIV
DK Naunas Highlander (MCO d 23) x DK Red Line's Amrah (MCO n 09 23)
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
21 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
22 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iida Rönttönen Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
23 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 18 FI*Lionstyle Super Trouper Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
FI*Abbas-Coons Ilmari (MCO n 22) x FI*Hiesun Kultasiipi (MCO f 03)
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*HoneyCoon's Flip Flop And Fly Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
Mystery boy Sky Beyrouth, CZ (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well (MCO f 09)
25 MCO V / MCO f 22 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x FI*Blackcurrant Sophia Loren (MCO f 22)
26 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
27 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros International Premior Kristiina Rautio Abs
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
28 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
29 MCO VI / MCO f 03 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zehra Naaras International Champion Pia Nyman EX2
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
30 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
31 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 18 Gryfin Lillycubs*PL Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
32 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Avoin Pia Nyman EX2
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
33 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
34 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*ZiBaZoon Electa Sum Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
35 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*Keenukollin Mimosa Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
36 MCO VI / MCO f 09 23 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Tazmin Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM BIS
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted Naomi (MCO f 09)
37 MCO I / MCO a FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
37 MCO VII / MCO as FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Määrittely Mats Askett MCO I / MCO a
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
38 MCO VII / MCO ns 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
38 MCO VII / MCO ns 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii Naaras Määrittely Mats Askett MCO VII / MCO ns 25
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
39 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Supreme Premior Mats Askett KM BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
39 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Siitos
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
40 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
41 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Winston Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
42 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Premior Mats Askett EX1 CAPIB
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
43 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
44 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity Uros Avoin Kristiina Rautio Abs
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
45 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Kamo Milla Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
46 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*Keenukollin Matias Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
47 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
48 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM BIV
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
49 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
51 NEM I / NEM e 21 FI SK RX 18 Willy Blue Chelsea*PL Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
Romantic Melody's Q* Saint Saens (NEM n 09 21) x Zafira Valenika (NEM d 09)
52 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kardemumma Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
53 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
54 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 Imageblaze Eminem Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB BIV NOM
Zlatoust Vizantiysky Podarok (NEM a 03 21) x Madlen Delorensibbell for Imageblaze (NEM n 09)
55 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Diggi Ley Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
56 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
57 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
58 NFO I / NFO n FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Hootchie Mama Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
59 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
60 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
61 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 18 FI*WitSarin Tamara Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
62 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Mats Askett KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
62 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Veteraani Satu Hämäläinen 1 NOM BIS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
63 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 18 S*Gunsmokes LaSalle Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
S*Golden Oracle's Hurricane (NFO n 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
64 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
65 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX2
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
66 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
67 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
69 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Peto on irti Uros Avoin Kristiina Rautio EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
70 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Flawless Naaras Avoin Kristiina Rautio EX2
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*WitSarin Rosina Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
72 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Flashy Fescue Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Violet Vetch Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Premior Kristiina Rautio EX2
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
77 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 19 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
78 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
79 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Too Funky Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
80 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Mats Askett KM NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
81 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM DISQ AGR.
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
82 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS NOM
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
83 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
84 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Supreme Champion Pia Nyman KM NOM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
85 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
86 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Minoon Pikkuveikka Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB
FIN*Lumikissan X-pertti (SIB a 09 24) x FI*Cherrytail's WonderGirl (SIB f 24)
87 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 18 FI*Mäntylän Liisi Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Tunturikissan Huurre (SIB n 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
88 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Lumimies Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM BIS
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
89 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Vihtoora Naaras Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
90 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 17 FI*Catillus Midday Mazarin Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
91 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Laiska-Jaakko Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
92 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
93 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Supreme Premior Mats Askett KM NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Satu Hämäläinen 1 NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
95 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
96 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xalvadora Naaras Grand International Champion Jaana Jyrkinen Abs
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
97 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
98 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM BIV
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
99 BEN n 24 FI SK RX 18 FI*Hiesun Vidi Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
100 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Avoin Satu Hämäläinen EX2
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
101 BEN n 24 CattiCartano PrinceOfHearts Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen Abs
Coldycat Mufasa (BEN n 24) x CattiCartano QueenOfHearts (BEN n 24)
102 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPIB
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
103 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Battle Beast Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
104 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS BIV NOM
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
104 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
105 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Fifty Shades Darker Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
106 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Fifty Shades of Grey Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
107 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Femme Fatale Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
108 BLH a FI SK LO 17 FI*Londonfer Amazon Coupé Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB NOM
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
109 BLH a FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Jaana Jyrkinen Abs
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
109 BLH a FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
110 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
111 BLH c FI SK LO 18 FI*Ullukan Friends With Benefits Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
112 BLH ns 11 FI SK LO 18 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
113 BLH n 02 62 FI SK LO 18 Suncat's Light Me Up Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
Suncat's Sweetest Perfection (BSH d 03) x SE*Nínim's Cassiopeia (BSH a 03)
114 BML I / BML bs 11 31 FI SK RX 17 FI*Kimuli's Secret Melody Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kimuli's Love Story (BML ns 11 31)
115 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
115 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 3
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
116 BML II / BML js 12 31 FI SK RX 18 FI*Kimuli's Crystal Rose Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x Pepsi af Misapotanien (BML hs 12 31)
117 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Pia Nyman Abs
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
118 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB NOM
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
119 BSH b FI SK LO 18 FI*Aurantia's Lightning Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
120 BSH d FI SK LO 18 FI*Brinelly Capsa Nanny Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Brinelly Angelo Nico (BSH e) x FI*Ullukan Aura Unelma (BSH f)
121 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
122 BSH f FI SRK LO 13 FI*Ullukan Aura Unelma Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Helmiinan Mörkö (BSH n) x FI*Duketin Gabrielle (BSH f)
123 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
123 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
124 BSH f FI SK LO 16 FI*Saranellan Amarillo Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x FI*Saranellan Derosa (BSH f)
125 BSH g FI SK LO 18 FI*Coventry's Zoelee Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Duketin Jellona (BLH e) x FI*Coventry's Ursa (BSH n)
126 BSH g FI SK LO 18 FI*Harmaatassun Lily Matilda Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen Abs
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x S*HumlaDumlans Eevee (BSH g)
127 BSH b 22 FI SK LO 18 FI*Sarellin Padme Amidala Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Sarellin Kisumisu (BSH n 22)
128 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
129 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Smoke on the Water Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
130 BSH ns 11 FI SK RX 19 Aston Ama de Angelito Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Romeo Francois MK (BSH ns 11) x Zucarka Snow Charm (BSH ns 11 33)
131 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi Uros International Premior Jaana Jyrkinen Abs
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
132 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
133 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
133 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
134 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
135 BUR n FI SK LO 18 FI*Feirefiz Ravenlight Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC BIV
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
136 BUR n FI SK LO 18 FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
137 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Pavel Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Ninelli's Öörliböörd (BUR c)
138 BUR b FI SK LO 17 FI*Pardofelis XoXo Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
LV*Malsan Charlie Daniels (BUR b) x FI*Pardofelis Va Va Voom (BUR c)
139 BUR b FI SK LO 18 FI*Enigmatic Sugarpie Hunnybunch Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
140 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
141 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB NOM
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
141 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 2
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
142 BUR d FI SK LO 17 FI*Pardofelis Your Red Monster Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
LV*Malsan Charlie Daniels (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
143 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Timofei Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
144 BUR f FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB NOM
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
145 BUR h FI SK LO 18 FI*Aavan Cézanne Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Casper Samsvet (BUR b) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras International Premior Jaana Jyrkinen Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
147 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
147 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 1
148 EUR ns FI SK RX 18 FI*Pikku-Piun Superhessu Uros Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
149 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
150 EUR n 24 FI SK RX 17 FI*Feronian Muskotti Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Pikku-Piun Dunedain (EUR n 22) x FI*Feronian Kultahippu (EUR f 23)
151 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
152 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
153 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
154 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
155 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
157 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito Naaras Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
161 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
162 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
163 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
164 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 18 Auragold Oort Cloud Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
165 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPIB NOM BIS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
166 MAN 53 / MAN d 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's Breaking Dawn Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
167 MAU ns FI SK LO 16 Nalittna Daenerys Targaryan Naaras Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB NOM
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
168 MAU ns 24 FI SK LO 18 SE*Hayawani's Ammon Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
169 OCI n 24 FI SK RX 19 SE*Alsmarks Gandara Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
SE*Alsmarks Expecto Patronum (OCI b 24) x SE*Alsmarks Elona (OCI a 24)
170 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB NOM
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
171 OCI o 24 FI SK LO 18 FI*Northalla Red Explorer Uros Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
172 OCI o 24 FI SRK LO 13 FI*Uniikki Morfeus Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuun Säde (OCI o 24)
173 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
174 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
175 SRL III / SRL e Gekkola Cats Angeline Fluffy *** Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen Abs
Cat-Inka Lumiprinssi (SRL d 33) x Psipsinakis Afrodite (SRL g)
176 SRL VII / SRL a 21 33 FI SK RX 17 Psipsina Proinos Uros Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
177 SRS II / SRS n 02 62 FI SK RX 18 Lucy Shillana*PL Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM BIS
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Ashanti Gremlin*PL (SRS g 03)
178 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
179 HCL Mökö Uros Kotikissat Satu Hämäläinen 1 NOM BIS
180 HCS Bertta Naaras Kotikissat Satu Hämäläinen 4
181 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Satu Hämäläinen 1 NOM
181 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
182 HCS Pantteri Uros Kotikissat Mats Askett 2
183 HCS ARMAS Uros Kotikissat Mats Askett 3
184 HCS Oswald Uros Kotikissat Mats Askett 4
185 HCS Fiona Naaras Kotikissat Mats Askett 3
186 HCS Sabine Naaras Kotikissat Mats Askett 2
187 HCS Aina Naaras Kotikissat Mats Askett 1 NOM BIS
188 HCS Elis Uros Kotikissat Mats Askett 1 NOM
189 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 FI SK RX 18 Auragold Heureka Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen Abs
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
190 BSH c 24 FI SK LO 18 FI*Coventry's Ywain Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Coventry's Quirinia (BSH g)
202 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats MCO VII (13c), ACS IV (13c), ACS IV, ACS VIII, MCO I, MCO II, MCO IV, MCO VII, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB II, SIB VII, HCS 37
Hämäläinen Satu BEN n 22, BEN n 24, BLH n 02 62, BML I, BSH b, BSH c 24, BSH f, BSH g, BUR b, EUR ns, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, MAU ns, SRL III, HCL, HCS, VET 2 36
Jyrkinen Jaana ACS X, ACS XI, NEM I, NFO I, NFO II, SIB IV, SIB VIII, BEN n 22 32, BLH a, BLH n, BML II, BSH ns 11, BUR a, BUR f, CYM 51-52, EUR d 24, OCI n 24, OCI o 24, SIN, SRL VII, SRS IX, VET 3 43
Nyman Pia ACS III, MCO VI, NFO IX, SIB III, BLH c, BLH ns 11, BSH a, BSH b 22, BSH d, BUR c, BUR d, BUR e, BUR h, BUR n, EUR a 03, EUR a 22, EUR as 22, EUR d 22, EUR f 24, EUR n 24, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, SRS II 42
Rautio Kristiina ACL V, MCO III, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO IV, NFO V, VET Kotikissat 38
5 tuomaria