POH-KIS 67. kansainvälinen kissanäyttely SWE 09.03.2019
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 9.3.2019 Loppuu 9.3.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.12.2018 Ilmoittautuminen loppuu 17.2.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.2.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 200   Kategoriat 2, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo * SWE
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Soile Hietarinta, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Saana Änäkkälä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentorit Petra Witick & Sinikka Luoma auttavat, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 25.02.2019. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Erikoistarjous 09.02.2019 saakka: 
Kaksi näyttelyä / kissa: 65€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molempiin näyttelyihin. (Tee ilmoittautuminen kumpaankin näyttelyyn).
Yksi näyttely / kissa: 34€ (POH-KIS 30€), kun ilmoittaudut vain toiseen näyttelyyn.

10.02.2019 jälkeen:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€. Kasvattajaluokka 36€, mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.
 

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 20.02.2019 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
2 103
3 95
Kotikissat 11
Yhteensä 209

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL V / ACL f FI SK RX 18 CharmingCurl Ada Lavelace Naaras Champion Iréne Eek Magnusson Abs
CharmingCurl Varvar (ACL d 03 24) x ChermingCurl Kazehana (ACS a)
2 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
3 ACS IV / ACS a 03 24 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Supreme Champion Michael Edström KM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
4 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Kastraatti Michael Edström Abs
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
5 ACS X / ACS ns 21 33 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl Uros Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Debals Michigan (ACL ns 09 21 33) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
6 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Michael Edström KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
7 MCO I / MCO n FI SK LO 18 FI*KingLeo's Jolly Good Golly Miss Molly Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
8 MCO I / MCO n FI SK LO 19 DK Red Line's BB King Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
DK Red Line's La Boheme (MCO d 03 23) x DK Red Line's Yoko (MCO f 09)
9 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
10 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 Omkara Black Squaw Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Omkara John American Horse (MCO a) x PT*Lusocats Nanette (MCO f 22)
11 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 18 FI*KingLeo's Jazz a Kind of Magic Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
12 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
13 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
13 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
14 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
15 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant Hattori Hanzo Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
16 MCO III / MCO n 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant Sofie Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
18 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jill Valentine Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
19 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 DK Red Line's Zorba Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB BIV NOM
DK Naunas Highlander (MCO d 23) x DK Red Line's Amrah (MCO n 09 23)
20 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
21 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
22 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iida Rönttönen Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
24 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*HoneyCoon's Flip Flop And Fly Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
Mystery boy Sky Beyrouth, CZ (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well (MCO f 09)
25 MCO V / MCO f 22 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x FI*Blackcurrant Sophia Loren (MCO f 22)
26 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
27 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros International Premior Sirpa Lindelöf Abs
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
28 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
29 MCO VI / MCO f 03 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zehra Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
30 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras International Champion Michael Edström EX2
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
31 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 18 Gryfin Lillycubs*PL Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
32 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Avoin Michael Edström EX3
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
33 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
34 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*ZiBaZoon Electa Sum Naaras Avoin Michael Edström EX2
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
35 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*Keenukollin Mimosa Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
36 MCO VI / MCO f 09 23 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Tazmin Naaras Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted Naomi (MCO f 09)
37 MCO I / MCO a FI SK LO 18 FI*LovelyLife X-Box Xander Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
38 MCO VII / MCO ns 25 FI SK RX 18 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Macawi Mosi Double E's Xahir (MCO ns 22) x Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo (MCO a 25)
39 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM BIV NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
39 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Siitos
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
40 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
41 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Winston Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
42 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
43 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
44 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity Uros Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
45 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Kamo Milla Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB BIV
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
46 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*Keenukollin Matias Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Moggi Iiris Kohvee (MCO n 09 22)
47 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Lolli Pop Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Ice Dream (MCO ns 09 22)
48 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM BIV
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
49 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
51 NEM I / NEM e 21 FI SK RX 18 Willy Blue Chelsea*PL Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
Romantic Melody's Q* Saint Saens (NEM n 09 21) x Zafira Valenika (NEM d 09)
52 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Kardemumma Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
53 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
54 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 Imageblaze Eminem Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB BIV
Zlatoust Vizantiysky Podarok (NEM a 03 21) x Madlen Delorensibbell for Imageblaze (NEM n 09)
55 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Diggi Ley Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
56 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
57 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
58 NFO I / NFO n FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Hootchie Mama Naaras Avoin Michael Edström Mitätöity Mitätöity
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
59 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
60 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
61 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 18 FI*WitSarin Tamara Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
62 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
62 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
63 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 18 S*Gunsmokes LaSalle Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
S*Golden Oracle's Hurricane (NFO n 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
64 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
65 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Michael Edström EX3
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
66 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Grand International Champion Michael Edström EX2
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
67 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Champion Michael Edström EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
68 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
69 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Peto on irti Uros Avoin Michael Edström EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
70 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Flawless Naaras Avoin Michael Edström EX2
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*WitSarin Rosina Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
72 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Flashy Fescue Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Violet Vetch Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Champion Charolais (NFO n 09 22)
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros International Premior Michael Edström Abs
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
75 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Premior Michael Edström EX1 CAPIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Premior Michael Edström EX2
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
76 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
77 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 19 S*Cederskogens Öydis Önskedröm Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Tante Bluhme's Fritjof Andersson (NFO d 09 22) x (N)Mariskogens Orkidé (NFO a 03 24)
78 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
79 NFO VI / NFO d 03 24 FI SK LO 18 FI*Ivanhoe's Too Funky Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex (NFO f 09 22)
80 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Michael Edström KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
81 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
82 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS NOM
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
83 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
84 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
85 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
86 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Minoon Pikkuveikka Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FIN*Lumikissan X-pertti (SIB a 09 24) x FI*Cherrytail's WonderGirl (SIB f 24)
87 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 18 FI*Mäntylän Liisi Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Tunturikissan Huurre (SIB n 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
88 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Lumimies Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
89 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Vihtoora Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
90 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 17 FI*Catillus Midday Mazarin Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
91 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Laiska-Jaakko Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Glaucos White Witch, CZ (SIB n 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
92 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
93 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Supreme Premior Michael Edström KM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
94 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
95 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
96 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xalvadora Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
97 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
98 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
99 BEN n 24 FI SK RX 18 FI*Hiesun Vidi Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX2
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
100 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
101 BEN n 24 CattiCartano PrinceOfHearts Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf Abs
Goldycat Mufasa (BEN n 24) x CattiCartano QueenOfHearts (BEN n 24)
102 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
103 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Battle Beast Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
104 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS BIV
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
104 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
105 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Fifty Shades Darker Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
106 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Fifty Shades of Grey Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
107 BLH n FI SK LO 18 FI*Ullukan Femme Fatale Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
108 BLH a FI SK LO 17 FI*Londonfer Amazon Coupé Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
109 BLH a FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
109 BLH a FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
110 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
111 BLH c FI SK LO 18 FI*Ullukan Friends With Benefits Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
112 BLH ns 11 FI SK LO 18 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
113 BLH n 02 62 FI SK LO 18 Suncat's Light Me Up Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
Suncat's Sweetest Perfection (BSH d 03) x SE*Nínim's Cassiopeia (BSH a 03)
114 BML I / BML bs 11 31 FI SK RX 17 FI*Kimuli's Secret Melody Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kimuli's Love Story (BML ns 11 31)
115 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
115 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 3
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
116 BML II / BML js 12 31 FI SK RX 18 FI*Kimuli's Crystal Rose Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x Pepsi af Misapotanien (BML hs 12 31)
117 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
118 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
119 BSH b FI SK LO 18 FI*Aurantia's Lightning Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
121 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
122 BSH f FI SRK LO 13 FI*Ullukan Aura Unelma Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 No Cert
FI*Helmiinan Mörkö (BSH n) x FI*Duketin Gabrielle (BSH f)
123 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Sara Ojaniemi KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
123 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
124 BSH f FI SK LO 16 FI*Saranellan Amarillo Naaras Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
FI*Gimmie's Magnanimous (BSH p) x FI*Saranellan Derosa (BSH f)
126 BSH g FI SK LO 18 FI*Harmaatassun Lily Matilda Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi Abs
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x S*HumlaDumlans Eevee (BSH g)
127 BSH b 22 FI SK LO 18 FI*Sarellin Padme Amidala Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Sarellin Kisumisu (BSH n 22)
128 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
129 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Smoke on the Water Uros Kastraatti Sara Ojaniemi EX1 CAP
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
130 BSH ns 11 FI SK RX 19 Aston Ama de Angelito Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Romeo Francois MK (BSH ns 11) x Zucarka Snow Charm (BSH ns 11 33)
131 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi Uros International Premior Sara Ojaniemi Abs
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
132 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
133 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
133 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
134 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
135 BUR n FI SK LO 18 FI*Feirefiz Ravenlight Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
136 BUR n FI SK LO 18 FI*Enigmatic Sugarkane Kowalczyk Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
137 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Pavel Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Ninelli's Öörliböörd (BUR c)
138 BUR b FI SK LO 17 FI*Pardofelis XoXo Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
LV*Malsan Charlie Daniels (BUR b) x FI*Pardofelis Va Va Voom (BUR c)
139 BUR b FI SK LO 18 FI*Enigmatic Sugarpie Hunnybunch Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1
FI*Aficats Fazer the KING of chocolate (BUR b) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
140 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
141 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
141 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 2
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
142 BUR d FI SK LO 17 FI*Pardofelis Your Red Monster Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
LV*Malsan Charlie Daniels (BUR b) x HU*Alba Regia Bibi (BUR h)
143 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Timofei Uros International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
144 BUR f FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
145 BUR h FI SK LO 18 FI*Aavan Cézanne Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Casper Samsvet (BUR b) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras International Premior Sara Ojaniemi Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
146 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
147 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
147 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM
148 EUR ns FI SK RX 18 FI*Pikku-Piun Superhessu Uros Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
FI*Lumihelmen Giulio Gatti (EUR ns 23) x FI*Pikku-Piun Elle (EUR ns 22)
149 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
151 EUR a 22 FI SK RX 18 FI*Feronian Opium Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
152 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Sara Ojaniemi KM NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
153 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
154 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
155 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Sara Ojaniemi KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
156 EUR n 01 64 FI SK RX 18 FI*Tupakissa Lumianos Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Vladimir (EUR n 03) x FI*Tupakissa Felicia (EUR g 02)
157 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito Naaras Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
158 EUR d 02 64 FI SK RX 17 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
159 EUR f 02 62 FI SK RX 18 FI*Tupakissa Freija Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1
Vladimir (EUR n 03) x FI*Tupakissa Felicia (EUR g 02)
160 EUR g 02 64 FI SK RX 15 FI*Tupakissa Felicia Naaras Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
FI*Elekatin Tarmo (EUR a 03) x Solina (EUR f 02)
161 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
162 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
164 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 18 Auragold Oort Cloud Uros Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
165 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPIB NOM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
166 MAN 53 / MAN d 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's Breaking Dawn Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
168 MAU ns 24 FI SK LO 18 SE*Hayawani's Ammon Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
169 OCI n 24 FI SK RX 19 SE*Alsmarks Gandara Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi EX1 NOM
SE*Alsmarks Expecto Patronum (OCI b 24) x SE*Alsmarks Elona (OCI a 24)
170 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
171 OCI o 24 FI SK LO 18 FI*Northalla Red Explorer Uros Champion Sara Ojaniemi EX1 CACIB
Dragon Amagitsune*RU (OCI o 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
172 OCI o 24 FI SRK LO 13 FI*Uniikki Morfeus Uros Grand International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAPS
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuun Säde (OCI o 24)
173 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras International Champion Sara Ojaniemi EX1 CAGCIB NOM BIS
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
174 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras International Premior Sara Ojaniemi EX1 CAGPIB
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
175 SRL III / SRL e Gekkola Cats Angeline Fluffy *** Naaras Pennut 4-7 kk Sara Ojaniemi Abs
Cat-Inka Lumiprinssi (SRL d 33) x Psipsinakis Afrodite (SRL g)
176 SRL VII / SRL a 21 33 FI SK RX 17 Psipsina Proinos Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
177 SRS II / SRS n 02 62 FI SK RX 18 Lucy Shillana*PL Naaras Avoin Sara Ojaniemi EX1 CAC
My Teddy Bear of Limerick (SRL n 03) x Ashanti Gremlin*PL (SRS g 03)
178 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
179 HCL Mökö Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM
180 HCS Bertta Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 3
181 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
181 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Michael Edström 1 NOM BIS
182 HCS Pantteri Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 2
183 HCS ARMAS Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 4
184 HCS Oswald Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 3
185 HCS Fiona Naaras Kotikissat Sara Ojaniemi 2
186 HCS Sabine Naaras Kotikissat Sara Ojaniemi 4
187 HCS Aina Naaras Kotikissat Sara Ojaniemi 1 NOM BIS
188 HCS Elis Uros Kotikissat Sara Ojaniemi 1 NOM
189 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 FI SK RX 18 Auragold Heureka Naaras Nuoret 7-10 kk Sara Ojaniemi Abs
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
190 BSH c 24 FI SK LO 18 FI*Coventry's Ywain Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Ullukan Pyrypoika (BSH c 24) x FI*Coventry's Quirinia (BSH g)
191 MAU ns FI SK LO 16 Nalittna Daenerys Targaryan Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB NOM
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
198 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael ACS IV, ACS VIII, ACS XI, MCO IV, MCO VI, NEM II, NFO I, NFO IV, NFO IX, NFO VIII, SIB VII, VET Kotikissat 40
Eek Magnusson Iréne ACL V, ACS III, ACS X, MCO I, MCO II, MCO III, MCO VII, MCO VIII, NFO II, SIB III, SIB IV, HCL, HCS, VET 2 43
Lindelöf Sirpa MCO I, MCO V, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VI, SIB II, SIB VIII, BEN n 22, BEN n 24, BLH n, BLH ns 11, BML II, BSH b, BSH c 24, BSH d, BUR a, BUR c, BUR d, BUR h, BUR n, EUR a 22, EUR d 02 64, EUR d 24, EUR f 24, KOR, MAN 53, MAU ns, SRL VII, SRS IX, VET 3 56
Ojaniemi Sara BEN n 22 32, BLH a, BLH c, BLH n 02 62, BML I, BSH a, BSH b 22, BSH f, BSH g, BSH ns 11, BUR b, BUR e, BUR f, CYM 51-52, EUR a 03, EUR as 22, EUR d 22, EUR f 02 62, EUR g 02 64, EUR n 01 64, EUR ns, EUR w 62, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, OCI n 24, OCI o 24, SIN, SRL III, SRS II, HCS 53
Sjöbom Glenn 0
5 tuomaria