POH-KIS 65. kansainvälinen kissanäyttely 13.05.2018
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 13.5.2018 Loppuu 13.5.2018
Ilmoittautuminen alkaa 5.2.2018 Ilmoittautuminen loppuu 20.4.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.5.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Kirsi Rintapää, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 27.04.2018. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous 31.03.2018 saakka: Kaksi päivää / kissa: 68€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molemmille päiville. (Tee ilmoittautuminen myös lauantaille).

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 12.04.2018 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Tarjoamme lounaan + kahvitukset sekä leimakortin Poh-Kis näyttelyyn tai 25€

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 51
2 82
3 50
4 51
Kotikissat 8
Yhteensä 242

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 17 Ayser's Viserion Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
2 EXO a FI SRK LO 13 FI*Mogi's Beau Bobby Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
3 EXO f FI SK LO 17 FI*Shamirin Ödesdotter Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Shamirin Yippee Yvonne (PER ns 03)
4 PER d 24 FI SK LO 17 FI*Shamirin Bandito Boy Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Shamirin Lazy Liliana (PER f 24)
4 PER d 24 FI SK LO 17 FI*Shamirin Bandito Boy Uros Määrittely Anne Paloluoma PER d 24
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Shamirin Lazy Liliana (PER f 24)
5 PER g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Goût de Diamants Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
6 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Cicciolina Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x FI*Yashar's Afrodite (PER f 33)
7 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB NOM
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
8 RAG n FI SK LO 17 FI*Pengvin's Maxentius Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM BIS
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
9 RAG n FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Ron Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
10 RAG a FI SRK LO Dollyfella Big Big Man Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM
FI*Maplehill's Captain Hook (RAG a) x FI*DollyCats Black Pearl (RAG n 04)
11 RAG c FI SK LO 17 FI*MistyNight Ferdinand Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
12 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS NOM
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
13 RAG e 21 FI SK LO 17 FI*Uniklubin Karelia Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FI*Uniklubin Iceman (RAG a 21) x FI*Uniklubin Dreams Come True (RAG g)
14 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Supreme Champion Magdalena Kudra KM BIV NOM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
15 RAG n 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction C-sharp Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
16 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Cleo-patra (RAG n 03)
17 RAG a 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Dot Product Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
18 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Magdalena Kudra KM NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
19 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS NOM BIS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
20 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS BIV NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
20 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
21 RAG a 04 FI SK LO 18 S*Heavenly Dolls Trippin MaryJane Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
SE*CherryPop's Blue Mystic (RAG a 04) x Starring Honey To Heavenlydolls (RAG a 04)
22 RAG a 04 FI SK LO 16 UA*Science Fiction Bios Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
S*Krickelins Eskil (RAG n 04) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
23 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
24 RAG a 04 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Divergence Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
25 RAG b 04 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Amazing Adele Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*AijaiCats Magical Mariela (RAG b 04)
26 RAG c 04 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Amazing Adin Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*AijaiCats Magical Mariela (RAG b 04)
27 RAG d 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Tankero-Tatti Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
28 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
29 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
30 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
31 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's Dos Lunas Tequila Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
32 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
33 RAG a 04 21 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Unique Umer Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Starring Oscar (RAG c 03) x FI*AijaiCats Lovely Lauren (RAG a 04 21)
34 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
35 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma KM BIV NOM BIS
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
35 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Kai Ruonala 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
36 SBI n FI SK LO 18 FI*Mimitan Vellamo Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Mimitan Symphonie (SBI b)
37 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
37 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Veteraani Kai Ruonala 1 NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
38 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
39 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS NOM
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
40 SBI b FI SK LO 18 FI*Harebell Quality of Life Onni Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Harebell Niiskuneiti (SBI c)
41 SBI c FI SK LO 17 S*Varicella's Lilac Banzi Uros Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
S*Mementos Aramis (SBI e 21) x S*Cirinnas Sassa Sorrelina (SBI b)
42 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB NOM
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
43 SBI d FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
44 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS NOM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
45 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
45 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Kai Ruonala 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
46 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
47 ACL V / ACL f FI SK LO 14 FI*Minnikatin Olympia Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
48 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 No Cert
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
49 ACL VIII / ACL ds 09 22 FI SK LO 16 FI*Debals KappasVaan Uros International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
50 ACL VIII / ACL gs 03 24 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amoroso AwaCurl Naaras Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
50 ACL VIII / ACL gs 03 24 FI SRK RX FI*Dezzicat's Amoroso AwaCurl Naaras Veteraani Magdalena Kudra 3
FIN*Magnificat Gary Curl (ACS e 09 24) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
51 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI SK LO 16 FI*Debals KatoMua Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
52 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 18 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM BIS
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
53 ACS I / ACS n FI SK LO 17 FI*Siriuksen VenusCurl Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
54 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM BIS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
55 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
56 ACS IV / ACS n 09 22 FI SK LO 17 FI*Debals Dakota Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
57 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
57 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Magdalena Kudra 4
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
58 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Supreme Premior Marteinn Tausen KM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
59 ACS VII / ACS fs 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Suzanna Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FI*Minnikatin Michell (ACS n 03 22)
60 ACS VIII / ACS fs 03 22 FI SK LO 17 FI*Debals Philadelphia Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
61 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
62 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Taygete Naaras Avoin Vladimir Isakov Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
63 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
64 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
65 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
66 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
68 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 18 FI*Tigerworld New Year`s Magic Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
69 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Supreme Premior Kai Ruonala Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
70 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
71 MCO VII / MCO fs FI SK LO 18 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
IT*Aragorn di Casa Mivale (MCO d 22) x S*PreciousBlue's Silver Sparkle (MCO fs 22)
72 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
73 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
74 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
75 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Hiesun Pohjan Akka Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX2
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
76 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 13 Makarena Perfect Basteta*LT Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Hadas Perfect Basteta*LT (MCO d 22) x Alwaro Inna Polaris*PL (MCO f 09 22)
77 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Texas Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
78 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Laramillan Obi-Wan Kenobi Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Mostlycats You Are My Life (MCO ds 22) x FI*Laramillan Kitty Cat (MCO n 22)
79 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ice Dream Naaras Champion Vladimir Isakov Abs
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
81 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Premior Vladimir Isakov Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
82 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 17 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
83 NEM I / NEM n FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Burza Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
84 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
85 NFO I / NFO n FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Hootchie Mama Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
86 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
87 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
88 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 18 FI*WitSarin Lenita Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
89 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
90 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
91 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Avoin Marteinn Tausen EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
92 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Saravon Pekka Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
93 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
94 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Ahti Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 BIV NOM BIS
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
95 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*WitSarin Rosina Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
96 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Premior Marteinn Tausen Abs
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
97 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
97 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
98 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
99 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
100 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
101 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 18 Delicja Adsum*PL Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 BIV NOM
Krug Duszek Lasu*PL (NFO ns 24) x Idaja Adsum*PL (NFO g 09 23)
102 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Ainomieli Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
103 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
104 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
105 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Minoon Pikkuveikka Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FIN*Lumikissan X-pertti (SIB a 09 24) x FI*Cherrytail's WonderGirl (SIB f 24)
106 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
106 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
107 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
108 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 FI*Jylhäkallion Aurora Naaras Avoin Marta Ziemianska Abs
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
109 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan FalleRalleRaa Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
110 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Marta Ziemianska Abs
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
111 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's WonderGirl Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
112 SIB V / SIB d 24 FI SK RX 18 Nikodim Simba Valenika Uros Nuoret 7-10 kk Marta Ziemianska Abs
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
113 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
113 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Veteraani Magdalena Kudra 2
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
114 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Grand Slam Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
115 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
115 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
116 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
117 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan CaramelliElli Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
118 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan DollariHymy Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
FI*Lumikissan Zumppendeeros (SIB ns 09 24) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
119 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
119 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Anne Paloluoma 3
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
120 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
121 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
122 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Apocalyptica Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x FI*Alcarinqua Fionola (BEN n 22)
123 BLH a FI SK LO 17 FI*Londonfer Amazon Coupé Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
124 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
125 BML I / BML bs 11 31 FI SK RX 17 FI*Kimuli's Secret Melody Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kimuli's Love Story (BML ns 11 31)
126 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM BIS
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
127 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
127 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Anne Paloluoma 4
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
128 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
129 BSH c FI SRK RX 13 FI*Treselle's Utz von Trapp Uros Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB
Belten's Don Sebastian (BSH c) x Belten's Sofina (BSH o)
130 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
131 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
131 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Anne Paloluoma 3
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
132 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
133 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
134 BUR n FI SK LO 17 FI*Seirene Copacabana Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
135 BUR c FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
136 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Anne Paloluoma 2
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
137 EUR FI SK RX 18 Vladimir Uros Noviisi Anne Paloluoma EUR n 03
138 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
139 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
140 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Marteinn Tausen KM NOM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
140 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
141 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
142 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM NOM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
143 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
144 EUR ns 22 FI SRK LO FI*Pikku-Piun Unelma Naaras Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
FIN*Haukkapalan Digital (EUR ns 22) x FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu (EUR ns 24)
145 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
146 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
147 EUR g 02 64 FI SK RX 15 FI*Tupakissa Felicia Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Elekatin Tarmo (EUR a 03) x Solina (EUR f 02)
148 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
149 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI SK RX 17 FI*Maikain Sirpaliina Sempai Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
150 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Veteraani Anne Paloluoma 2
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
151 MAN 53 / MAN d 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's Breaking Dawn Uros Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB NOM
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
152 MAU ns 24 FI SK LO 15 Bias Yá Moasi, CZ Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
153 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*CatNmaus Diva Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
Aysifa Simcoe of Iltavilli (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
154 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
154 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
155 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Aurora Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
156 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Moosegrove Omar Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
157 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Magdalena Kudra KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
158 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
159 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
160 OCI b 24 FIN SRK LO S*Vargagården's Sisu Maxwell JR Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Kittelän Samba De Amigo (OCI b 24) x S*Halifax Fizz In Rose (OCI n 24)
161 OCI o 24 FI SK LO 17 FI*Moosegrove Maroon Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
162 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
163 SRL VII / SRL a 21 33 FI SK RX 17 Psipsina Proinos Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
164 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
165 ABY n FI SK LO 17 Shadeaby Heartbreaker Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Shadeaby Delovere (ABY n) x Hayati Forbidden Melody (ABY n)
166 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
167 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM BIS
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
168 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*KittyLady's Meowth Evolves To Persian Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*Ballerina's Scheherazade (CRX b 09)
169 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Sabine Mösch KM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
170 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM NOM BIS
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
171 CRX II / CRX n 02 64 FI SK LO 18 FI*Framillan Slighty Tricky Vixen Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Paredes (CRX a 09)
172 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB NOM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
173 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Chastity Dingle Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
174 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
175 CRX III / CRX f FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Beata Afrodite Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
176 CRX IV / CRX e 09 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Cain Dingle Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP NOM
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
177 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Taikametsän Divina Galica Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. (CRX n 01 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
178 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
179 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
179 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Määrittely Sabine Mösch CRX n 33
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
180 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
180 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
181 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 18 FI*Telltail's Otherside Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
S*Fort Knox Oberon (CRX n 33) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
182 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Brian Carey Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
183 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
184 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Burns Like Hell Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
185 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
186 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
187 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
187 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
188 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
189 OSH g FI SK LO 16 FI*SunSarin Angel Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
190 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Sabine Mösch KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
191 OSH n 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Beta Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP NOM BIS
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
192 OSH a 24 FI SK LO 18 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
193 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*JellonCats Dehaliya Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Sultsinan Mangapwani (OSH c 24) x Jelloncats Issues (OSH n 22)
194 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Premior Sabine Mösch EX1 CAPIB
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
194 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
195 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
196 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Heart Jewel Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
197 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Zenith Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Sini-Hilkan VeiledRose (RUS )
198 SIA o FI SK LO 18 Cailin Van Scalindjo Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Come On Baby Oriclis (SIA o) x Emma Eline van Yindraque (SIA o)
199 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
200 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC NOM
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
201 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
202 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
203 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
204 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
205 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
206 THA n FI SK RX 17 FI*SpotsAndPoints Aquarius Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tekila Sanchitos (THA n)
207 THA n FI SK LO 18 Magic Thai Goblin's Yinella Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM
Magic Hopfe Cat's Imri (THA n) x Magic Thai Goblin's Yukina (THA b)
208 THA n FI SK RX 17 FI*SpotsAndPoints David Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch Abs
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tekila Sanchitos (THA n)
209 THA n 21 FI SK RX 17 Thaiblueangels Chisu Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
210 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Uros Kotikissat Magdalena Kudra 1
211 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Magdalena Kudra 1 NOM BIS
211 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Sabine Mösch 1 NOM BIS
212 HCS Pantteri Uros Kotikissat Anne Paloluoma Abs
213 HCS Elis Uros Kotikissat Anne Paloluoma 1
214 HCS Sissi Naaras Kotikissat Anne Paloluoma 1 NOM
215 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Uros Kotikissat Anne Paloluoma Abs
236 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Isakov Vladimir ACL IV, ACS IV, ACS VII, MCO I, MCO III, MCO VI, MCO VIII, SIB III, SIB VII, SIB VIII, CRX III, CRX VIII, OSH a 24, OSH b 24, OSH d, OSH n, SIA e 21, SPH IV, SPH V 36
Kudra Magdalena EXO a, RAG a, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG f 03, RAG g 04, RAG n 03, SBI b, SBI c, BEN n 22 32, BEN n 24, BSH c, BSH d, BSH f, EUR a, EUR as 22, EUR g 02 64, EUR ns 22, EUR ns 23, OCI b 24, HCL, VET 2 35
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 22, BML I, BSH a, BUR c, BUR n, EUR f 24, EUR ns, MAN 51-52, OCI o 24, SIN, CRX II, CRX VI, CRX VII, OSH e, OSH f, OSH g, OSH n 25, RUS, SIA o, THA n 21, VET 4 33
Mösch Sabine CRX VII (13c), EXO n, PER f 21 33, PER g 03, RAG a 04, RAG c, RAG c 04, RAG n, RAG n 21, SBI h, ABY a, ABY n, CRX I, CRX IV, OSH d 24, OSH h, SOM a, SPH II, SPH III, THA n, VET Kotikissat 31
Paloluoma Anne PER d 24 (13c), EUR n 03 (13a), EXO f, PER d 24, PER f 33, RAG a 04 21, RAG b 04, RAG d 03, RAG e 21, RAG g 03, SBI a, SBI d, SBI n, HCS, VET 3 30
Ruonala Kai ACS I, ACS VIII, ACS XI, MCO IV, NEM I, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB V, VET 1 29
Tausen Marteinn ACL V, ACL VIII, ACL XI, ACS III, ACS VI, MCO V, MCO VII, NFO I, NFO II, NFO IV, SIB VI, BLH a, BSH ns 11, EUR d 22, EUR d 24, EUR n 22, MAN 53, MAU ns 24, OCI n 24, SRL VII 35
7 tuomaria