POROK 55. kansainvälinen kissanäyttely 21.1.2018
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 21.1.2018 Loppuu 21.1.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2017 Ilmoittautuminen loppuu 22.12.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Zemppiareena, Pekurintie 2, 90450 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 1.9.-30.10. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen! Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 60
2 121
3 69
4 50
Kotikissat 9
Yhteensä 309

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros International Champion Magdalena Kudra Abs
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
2 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Ronaldo Uros International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB NOM
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Mimosan Just Two of Us (PER n)
3 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Supreme Premior Youssef Khaled KM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
4 PER d S*Catspurr's Elvira Naaras Avoin Glenn Sjöbom Abs
S*Catspurr's Born to be wild (PER d) x Boggie's Charlotte (PER g)
5 PER f S*Athelstones Vicky Oh Naaras Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Daisy Pop (EXO f)
6 PER f S*Optimal Prime's Ziri Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
S*Divornas Macho Aboo Action (PER n 22) x S*Gildas Vittoria Belvedere (PER d)
7 PER n 22 SE*Virrivinda's Koh-i-Noor Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 NOM
Monecero's Arctic Avalanche (PER n 22) x S*Subwoofer Blue Safir (EXO g 22)
8 PER ns 11 SE*Sirpa's Doolittle Olof Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Vita Skogens Baloo (PER ns 12) x SE*Sirpa's Amazing Alma (PER ns 11)
9 PER ns 11 Chimel's Fernando Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
Sugarcubes Dreamer (PER ns 11) x Chimel's Gardenia (PER ns 11)
10 PER f 03 (N) T.J's A Gentle Touch And a First Kiss Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
(N) Du Monet Dantes Inferno (PER d) x (N) Bombalurina's Thelma (PER g 02)
11 PER g 02 62 (N) Bombalurina's Thelma Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB NOM
S*Meibel's Trust (PER a 03) x (N) Bombalurina's Lambada (PER e 03)
12 PER g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Goût de Diamants Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
13 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Kamomilla Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
14 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Champion Magdalena Kudra Abs
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
15 RAG a FI SK LO 16 FI*Raitamäen Amelia Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Emma (RAG a 04)
16 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS NOM
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
17 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB NOM
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
18 RAG e 21 FI SK LO 17 FI*Uniklubin Karelia Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Uniklubin Iceman (RAG a 21) x FI*Uniklubin Dreams Come True (RAG g)
19 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
20 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
21 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS BIV NOM BIS
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
22 RAG n 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction C-sharp Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
23 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Cleo-patra (RAG n 03)
24 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Punkero-Patti Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
25 RAG n 04 FI SK LO 14 S*Norrtassen's Selma Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
S*Gunbertus Fraciel Fromzon (RAG n 03) x S*Norrtassen's Ginger Spice (RAG f 04)
26 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
27 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Kukissa Parku Ruususta Naaras Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP NOM
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Kukissa Utu Sääkukka (RAG n)
28 RAG a 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Dot Product Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
29 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 BIV
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
30 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*RoyalRose's Amèlie Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX2
DK*Jaquet Bounty, JW, DSM, DVM (RAG a 03) x FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose (RAG a 03)
31 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS NOM BIS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
32 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS BIV NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
33 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Green Pearl Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
34 RAG a 04 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Divergence Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
35 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
36 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Champion Magdalena Kudra Mitätöity Mitätöity
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
37 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
38 RAG n 04 21 FI SK LO 17 FI*Helmikeijun Fairy Pearl Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Helmikeijun Aloya Pearl (RAG f 21)
39 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM BIS
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
40 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
41 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Magdalena Kudra KM BIV NOM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
42 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 No Cert
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
43 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB NOM
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
44 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras International Champion Magdalena Kudra EX2
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
45 SBI n FI SK LO 17 FI*Helin's Cella Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
46 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras International Premior Magdalena Kudra EX2
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
47 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
48 SBI a Kurt Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS BIV
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
49 SBI a SE*Pinkalicious Mandarin Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
S*Tallebo's Nitis (SBI a 21) x S*Birmastans Hemma hos Julia (SBI a 21)
50 SBI a FI SK LO 17 Demian Suomi100 Pätkä Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
51 SBI b FI SRK LO FI*Sinikeijun White Rosebud Naaras Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB
FIN*Safirrubir Calle Junior (SBI n) x FIN*Zhamiran Di San Cupulino (SBI a)
52 SBI c S*Nashville's Doug Seegers Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
S*Chimär's Glad Aslak i Rovaniemi (SBI a) x S*Nashville's Loretta Lynn (SBI b)
53 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra Abs
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
54 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
54 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Mats Askett Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
55 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
SE*Samses Barbe Brune (SBI n 21) x S*Liljebrand's Scilla (SBI n)
56 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 NOM BIS
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
57 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
58 ACL VII / ACL fs 24 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
59 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
60 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 15 FI*Willicon Sailor Jerry Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FI*DilYaar Gambheer Gayak Gagandeep (ACL a 21 33) x FI*Metusalahin Barbie (ACL f 02 21)
61 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
62 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
63 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
63 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
64 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
65 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Maia Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
66 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Hiesun Black Sabbath Uros International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
67 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Electra Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
68 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS BIV
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
69 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
70 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows Uros Avoin Glenn Sjöbom Abs
SE*Muzzcot Lexington (MCO ns 09 22) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
71 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
72 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
73 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
74 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB BIV
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
75 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est Naaras Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
76 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 17 FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime Uros Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Pikkumetsän Wunderweib (MCO n 03 22)
77 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zuzu Petals Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Dharma Dorje Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
79 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iida Rönttönen Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX3
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 BIV
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Imogene Kokakola Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX2
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Up And Go Uula Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled Abs
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife Movie's Matami Mimmi (MCO n 22)
83 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Supreme Premior Youssef Khaled KM NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
83 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 1
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras International Premior Youssef Khaled Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
85 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
85 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen Arvosteltu
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
86 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
87 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
88 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
89 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
90 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
91 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Divine Lady Di Naaras Premior Mats Askett EX1 CAPIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
92 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
93 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
94 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
95 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros International Premior Anna Wilczek EX2
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
96 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB NOM BIS
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
96 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
97 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
97 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
98 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
99 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Winston Uros Kastraatti Anna Wilczek EX2
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
100 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
101 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
102 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ice Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 BIV
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
103 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
104 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Premior Mats Askett EX1 CAPIB NOM
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
104 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Siitos
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
105 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
106 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington Naaras Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
Kuzma of White Frost (NEM n 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
107 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio *** Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva *** (NEM n 21)
108 NEM I / NEM n 21 Sibcoon's Peekaboo *** Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva *** (NEM n 21)
109 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX2
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
110 NEM I / NEM n FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Burza Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 NOM
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
111 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros International Champion Anna Wilczek Abs
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
112 NEM II / NEM n 09 21 Timon Tomanica *** Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Ageratum Blue Veil (NEM n 21) x Xilone White Witch *** (NEM n 09 21)
113 NFO I / NFO n FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Hootchie Mama Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
114 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
115 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
116 NFO III / NFO a 24 FI SK LO 15 FI*Hopeahännän Josefiina Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x Harmony des Anges de Norvege (NFO fs)
117 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
117 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 2
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
118 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
119 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
120 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS BIV NOM
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
121 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Grand International Champion Mats Askett EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
122 NFO IV / NFO n 09 22 S*Golden Oracle's Hurricane Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
S*Tassajara's Canadian (NFO n 09 22) x Honey Lollipop de Sigriou (NFO f 09 22)
123 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
124 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Peto on irti Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
125 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Saravon Pekka Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
126 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 BIV NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
127 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS NOM
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
128 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
128 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 3
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
128 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
129 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Hemligheten's Blaze Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
S*Dalkullans Di Ego (NFO d 03 24) x S*Myselisia's Felicity (NFO f 03 23)
130 NFO VI / NFO f 09 22 S*Isgården's Åska Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
S*Isgården's Jasper (NFO d 09 22) x S*Isgården's Astrid (NFO n 09 24)
131 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Avoin Glenn Sjöbom EX2
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
132 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC BIV NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
133 NFO VI / NFO e 09 FI SK LO 17 SE*Klint skogens Slash Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
SE*Klint skogens Diamant (NFO ds 09 22) x S*Isgården's Åska (NFO f 09 22)
134 NFO VII / NFO fs 24 SE*Holy Smoke's Crow Jane Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Aroma's Hilda Humlesurr (NFO ns 24)
135 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
136 NFO VIII / NFO ns 09 22 S*Gunsmokes Pepper Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
137 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Snow White Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
138 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
139 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom Abs
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
140 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
141 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
142 SIB III / SIB n 24 FI SRK RX 13 Feofan Sibaris*RU Uros Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS BIV NOM
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Quinni Sibaris*RU (SIB n 24)
143 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 16 FI*Tunturikissan Huurre Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x NO*Tundrapaw's Dixie (SIB n)
144 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Apachiris Greta Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
145 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Livvi Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX2
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
146 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Lyydi Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
147 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Apachiris Gregory Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
148 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Premior Mats Askett EX1 CAPIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
149 SIB III / SIB ny 24 FI SK RX 14 FI*Amante's Andromeda Naaras Kastraatti Mats Askett EX1 CAP BIV
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Amante's Yaroslava (SIB n 24)
150 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Dandy Thunder Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
151 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 17 FI*Catillus Midday Mazarin Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
152 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
153 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra Naaras Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB
Gomer de Claire,CZ (SIB ny 09 24) x S*Starsky's Tracie (SIB f 02 21)
154 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
154 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 4
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
155 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
156 SIB VII / SIB ns FI SK LO 17 FI*Knotberry's Yogamaster Uros Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
157 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 BIV NOM
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
158 SIB VII / SIB es 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan Candy King Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
159 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Anna Wilczek KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
159 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 2
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
160 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
160 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
161 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI SK LO 17 FI*Lumikissan BlingBling Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM BIS
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
162 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan CaramelliElli Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
163 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SK LO 17 FI*Pikku-Priin Dancing DandeLion Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX2
FI*Cherrytail's SpecialBoy (SIB ns 09) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
164 BEN n 22 FI SK LO 16 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
165 BEN n 22 FI SK LO 17 MyArt Tiermes from Lapland Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Bengalias Castiel (BEN n 24) x Ingoy's Memory (BEN n 24)
166 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
166 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Marcin Biernaczyk 1 NOM BIS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
167 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
168 BEN n 24 CattiCartano Jungle Jewel *** Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 NOM BIS
CattiCartano Summer Magic (BEN n 24) x CattiCartano Audrey (BEN n 24)
169 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
169 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk 1
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
170 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX2
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
171 BEN n 24 FI SK LO 17 MyArt Shaman from Lapland Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP BIV NOM
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x MyArt Soul Sister (BEN n 24)
172 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
173 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Hiesun Walking Dead Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
174 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
175 BLH n FI SK RX 17 FI*Aurantia's Perfect Storm Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
176 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
177 BLH c FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Marteinn Tausen BLH a
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
178 BLH d FI SK RX 17 FI*Aurantia's Polar Vortex Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
179 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
180 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
181 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB NOM BIS
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
181 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
182 BSH w 62 FI SK LO 17 FI*Rhinestone's White Diamond Rose Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Runaway (BSH a)
183 BSH n FI SRK LO FI*Rhinestone's Kiss Me Quick Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
Cwtch Slinky Malinky (BSH n) x FIN*Rhinestone's Calamity Jane (BSH f)
184 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
184 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
185 BSH a FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Bumblebee Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Tilly Toodle (BSH g)
186 BSH a FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Midnight Blue Rose Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 BIV NOM
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Runaway (BSH a)
187 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
188 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
189 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB BIV
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
190 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
191 BSH e FI SK LO 16 FI*Aurantia's Luminosity Uros Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
192 BSH f FI SRK LO 13 FI*Bumblebrits Dear Prudence Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM BIS
S*Applecat Spider (BSH n) x Skellum Mystic-Meg (BSH d)
193 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
194 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
195 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
196 BSH n 22 FI SK LO 15 FI*Sarellin Kisumisu Naaras Champion Anna Wilczek Abs
FI*Helmiinan Mörkö (BSH n) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
197 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
198 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
199 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Vanamo Naaras Champion Marcin Biernaczyk Abs
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Pumpuli (BSH ns 11)
200 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
201 BSH n 03 FI SK LO 18 Tegheon UnderleyHall*PL Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
Ikuchi UnderleyHall*PL (BSH e 03) x UA*Sweet Beast Tailuna (BSH f 03)
202 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen Abs
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
203 BUR n FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Leif Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
204 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
205 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Premior Anna Wilczek Mitätöity Mitätöity
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
206 BUR c FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Dalia Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
207 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
208 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk Abs
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
209 BUR g FI SRK LO FI*Seirene Norma Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP NOM
FI*Enjoy Chunky Monkey (BUR d) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
210 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB NOM
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
211 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk Abs
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
212 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS NOM
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
213 EUR ns FI SK RX 16 FI*Katinhännän Time Detective Steel Uros Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPIB
FI*Katinhännän Patrick Rigsby (EUR ns) x FI*Katinhännän Diftor-he Susma (EUR ns)
214 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
214 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Marcin Biernaczyk 2
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
215 EUR n 23 FI SK RX 17 FI*Katinhännän Kielo Kanteletar Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Katinhännän Time Detective Steel (EUR ns) x FI*Pikku-Piun Ihana Ilona (EUR a 23)
216 EUR a 23 FI SK LO 16 FI*Pikku-Piun Ihana Ilona Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Äijä (EUR a 23) x FI*Pikku-Piun Black is Back (EUR n)
217 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
218 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
219 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM BIS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
220 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
221 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS NOM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
222 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
223 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Cleopatra Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Ermintrude HerrDr Schöneman (OCI a 24) x FI*Moosegrove Unique Uma (OCI b 24)
224 OCI b 24 FI SK LO 16 FI*SpottyDotty Leonore Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cleopatra (OCI n 24)
225 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
226 OCI bs 24 FI SK LO 17 FI*Amare-Cattus Eetu Eevertti Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Amare-Cattus Beldroth The Bright (OCI bs 24) x Happy Lady Tigrillo, CZ (OCI b 24)
227 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
228 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
229 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC BIV NOM
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
230 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Josefine Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
231 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB NOM
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
232 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Marcin Biernaczyk 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
233 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
234 ABY o FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Juliet Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
235 ABY as (N) Tingerling's Charlie Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
S*Truly Cosmic Nanuq (ABY ns) x (N) Tingerling's Vicky (SOM ns)
236 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
237 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM BIS
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
238 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
239 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
240 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
241 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
242 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM BIS
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
243 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Telltail's Foxy Lady Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
244 CRX VIII / CRX d 03 33 FI SK LO 17 FI*Telltail's Freestyler Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
245 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
246 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
247 DRX III / DRX g 24 S*Oblivion's Rainbow Dash Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
S*Devenly's Ray of Light (DRX e) x S*Oblivion's Emmylou (DRX g 21 33)
248 DRX VII / DRX n 33 SE*Poetique's Honda Shadow Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
NO*Glameow's Deino (DRX a) x SE*Poetique's Calypso (DRX n 33)
249 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
250 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
251 OSH b FI SK RX 17 FI*Sultsinan Bobkatti Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Birregin Arlington Fairfax (OSH b)
252 OSH a 24 FI SK LO 18 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
253 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
254 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
255 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
256 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
257 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Zenith Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Sini-Hilkan VeiledRose (RUS )
258 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Damsel of Bunch Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
259 RUS FI SK LO 17 FI*BlueLair's Konstantin Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Gabriella (RUS )
260 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan CocoaBloom Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
261 SIA b 21 FI SRK LO FI*Arkhitekton White chocolate Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
262 SIA d 21 FI SK LO 17 FI*SunSarin Bodom Beach Terror Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Tabbytassun Asser (OSH n 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
263 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
264 SIA h 21 FI SK LO 17 FI*SunSarin Bijou Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Tabbytassun Asser (OSH n 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
265 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
265 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros Veteraani Marcin Biernaczyk 2
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
266 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
267 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
268 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
269 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
270 SPH III / SPH f 21 32 FI SK RX 17 FI*Miisalan Justiina Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
271 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Yolanda Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
S*Bare Essentials XXIX The One (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Virgo (SPH f 03 32)
272 THA n FI SK RX 16 Tekila Sanchitos Naaras Champion Jaana Jyrkinen Mitätöity Mitätöity
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
273 THA a 21 FI SK RX 17 FI*SpotsAndPoints Tatjana Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tovana Sanchitos (THA a 21)
274 THA n 21 FI SK RX 17 Thaiblueangels Chisu Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
275 THA n 21 FI SK RX 18 FI*SpotsAndPoints Cassius Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen VG1
Shimmon Thai Shining (THA n 21) x Tovana Sanchitos (THA a 21)
276 HCL Aku Uros Kotikissat Mats Askett Abs
276 HCL Aku Uros Veteraani Magdalena Kudra Abs
277 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Mats Askett 1 NOM BIS
277 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Magdalena Kudra 1
278 HCS Erkki Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 3
279 HCS Elmo Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 4
280 HCS Kiusa Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 1 NOM
281 HCS Tuisku Uros Kotikissat Marcin Biernaczyk 2
281 HCS Tuisku Uros Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM BIS
282 RAG n 03 SE*Kurjokattens Fresca Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
Wattuwarpaan Lasztryf Reiska (RAG n 03) x SE*Kurjokattens Daizy (RAG n 04)
304 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats KAT 2: ACL VII, MCO I, MCO VI, MCO VIII, NFO I, NFO IV, NFO VIII, SIB III, HCL, VET 1 39
Biernaczyk Marcin KAT 3: BEN n 22, BEN n 24 32, BLH d, BSH n, BSH a, BSH a 22, BSH c 24, BSH ns 11, BUR d, BUR g, BUR h, BUR j, EUR ns, EUR n 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR ns 23, EUR a 03, OCI n 24, OCI bs 24, HCS, VET 3, VET 4 39
Jyrkinen Jaana KAT 4: ABY as, BAL w 67, CRX I, CRX VI, CRX VII, CRX VIII, DRX VII, OLH ns 24, OSH a, OSH b, OSH a 24, OSH c 24, OSH b 02 21, RUS, SIA b 21, SIA d 21, SIA e 21, SIA h 21, SIA n 01, SIA n 03, SPH IV, THA n, VET 2 38
Khaled Youssef KAT 1: PER n, PER f, PER n 22, PER ns 11, PER g 02 62, RAG a 03, RAG g 03, KAT 2: MCO II, MCO IV, MCO V, NEM I, NFO II, SIB II 40
Kudra Magdalena KAT 1: EXO d, PER f 03, PER g 03, RAG a, RAG d 21, RAG e 21, RAG f 21, RAG a 04, RAG g 04, RAG n 04 21, SBI n, SBI b, SBI c, SBI n 21, SBI c 21, SBI e 21, tuomarioppilas/student judge Annukka Rintakumpu, VET HC 28
Sjöbom Glenn KAT 1: PER d, RAG n, RAG c, RAG n 03, RAG n 04, RAG a 03 21, SBI a, SBI h, KAT 2: ACS XI, MCO III, NFO III, NFO VI, NFO VII, NFO IX, SIB V, SIB VIII 40
Tausen Marteinn KAT 3: BEN n 24, BLH c, BSH e, BSH f, BSH n 03, BUR n, KOR, OCI b 24, KAT 4: ABY n, ABY a, ABY o, CRX II, CRX III, DRX I, DRX III, SOM o, SPH I, SPH III, THA n 21, tuomarioppilas/student judge Kristiina Rautio 32
Wilczek Anna KAT 2: ACL VIII, ACS IV, MCO VII, NEM II, SIB IV, SIB VII, KAT 3: BLH n, BLH a, BML I, BSH w 62, BSH d, BSH g, BSH fs, BSH n 22, BUR a, BUR c, EUR n 23, EUR as 22, SIN 41
8 tuomaria