POROK 54. kansainvälinen kissanäyttely 20.1.2018
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 20.1.2018 Loppuu 20.1.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2017 Ilmoittautuminen loppuu 22.12.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 7.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Zemppiareena, Pekurintie 2, 90450 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 1.9.-30.10. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen! Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 67
2 122
3 79
4 54
Kotikissat 8
Yhteensä 330

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros International Champion Mats Askett Abs
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
2 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Ronaldo Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Mimosan Just Two of Us (PER n)
3 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
4 PER a FI SK LO 17 FI*Mogi's Summer Maple Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*Mogi's Belle Bettine (EXO a 03)
5 PER d S*Catspurr's Elvira Naaras Avoin Jaana Jyrkinen Abs
S*Catspurr's Born to be wild (PER d) x Boggie's Charlotte (PER g)
6 PER f S*Athelstones Vicky Oh Naaras Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS NOM
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Daisy Pop (EXO f)
7 PER f S*Optimal Prime's Ziri Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
S*Divornas Macho Aboo Action (PER n 22) x S*Gildas Vittoria Belvedere (PER d)
8 PER n 22 SE*Virrivinda's Koh-i-Noor Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM
Monecero's Arctic Avalanche (PER n 22) x S*Subwoofer Blue Safir (EXO g 22)
9 PER a 22 FI SK LO 16 FI*Mogi's Meadow Buttercup Uros Avoin Mats Askett Abs
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
10 PER ny 11 SE*Sirpa's Brilliant Beatrice Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Chimel's Fernando (PER ns 11) x S*Enilorac's Signe (PER ns 23)
11 PER ay 11 SE*Sirpa's Crushing Clara Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Chimel's Fernando (PER ns 11) x S*Enilorac's Signe (PER ns 23)
12 PER f 03 (N) T.J's A Gentle Touch And a First Kiss Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
(N) Du Monet Dantes Inferno (PER d) x (N) Bombalurina's Thelma (PER g 02)
13 PER g 02 62 (N) Bombalurina's Thelma Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
S*Meibel's Trust (PER a 03) x (N) Bombalurina's Lambada (PER e 03)
14 PER g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Goût de Diamants Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
15 RAG n FI SK LO 16 FI*Maikkilan Minttu Naaras Avoin Kristiina Rautio EX2
FI*Maikkilan Siegfried (RAG n) x FI*Uniklubin Royal Estelle (RAG n 04)
16 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Kamomilla Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
17 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB NOM
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
18 RAG a FI SK LO 16 FI*Raitamäen Amelia Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Emma (RAG a 04)
19 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Premior Mats Askett EX1 CAPIB
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
19 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM BIS
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
20 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
21 RAG n 21 FI SK LO 17 Gayaneh Oscarella omen Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
22 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
23 RAG e 21 FI SK LO 17 FI*Uniklubin Karelia Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Uniklubin Iceman (RAG a 21) x FI*Uniklubin Dreams Come True (RAG g)
24 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
25 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV NOM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
27 RAG n 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction C-sharp Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
28 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Cleo-patra (RAG n 03)
29 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Punkero-Patti Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
30 RAG n 04 FI SK LO 14 S*Norrtassen's Selma Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
S*Gunbertus Fraciel Fromzon (RAG n 03) x S*Norrtassen's Ginger Spice (RAG f 04)
31 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
32 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Kukissa Parku Ruususta Naaras Kastraatti Mats Askett EX1 CAP NOM
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Kukissa Utu Sääkukka (RAG n)
33 RAG a 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Dot Product Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
34 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
35 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*RoyalRose's Amèlie Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
DK*Jaquet Bounty, JW, DSM, DVM (RAG a 03) x FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose (RAG a 03)
36 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM BIS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
37 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS BIV NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
38 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Green Pearl Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
39 RAG a 04 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Divergence Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
40 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
41 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
42 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
43 RAG n 04 21 FI SK LO 17 FI*Helmikeijun Fairy Pearl Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Helmikeijun Aloya Pearl (RAG f 21)
44 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
45 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
46 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM BIV
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
47 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 No Cert
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
48 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
49 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX2
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
50 SBI n FI SK LO 17 FI*Helin's Cella Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
51 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX2
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
52 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
53 SBI a Kurt Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
54 SBI a FI SK LO 17 FI*Helin's Carmen Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX2
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
55 SBI a SE*Pinkalicious Mandarin Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC BIV
S*Tallebo's Nitis (SBI a 21) x S*Birmastans Hemma hos Julia (SBI a 21)
56 SBI a FI SK LO 17 Demian Suomi100 Pätkä Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
57 SBI b FI SRK LO FI*Sinikeijun White Rosebud Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FIN*Safirrubir Calle Junior (SBI n) x FIN*Zhamiran Di San Cupulino (SBI a)
58 SBI c S*Nashville's Doug Seegers Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
S*Chimär's Glad Aslak i Rovaniemi (SBI a) x S*Nashville's Loretta Lynn (SBI b)
59 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
60 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
60 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Magdalena Kudra Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
61 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
SE*Samses Barbe Brune (SBI n 21) x S*Liljebrand's Scilla (SBI n)
62 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
63 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros Kastraatti Mats Askett EX1 CAP
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
64 ACL I / ACL n FI SK LO 17 FI*Siriuksen TitusCurl Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
65 ACL VII / ACL fs 24 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
66 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
67 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 15 FI*Willicon Sailor Jerry Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
FI*DilYaar Gambheer Gayak Gagandeep (ACL a 21 33) x FI*Metusalahin Barbie (ACL f 02 21)
68 ACS III / ACS n 23 FI SK LO 17 FI*Siriuksen VegaCurl Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
69 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
70 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Mats Askett KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
71 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
71 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
72 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
73 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Maia Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
74 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Hiesun Black Sabbath Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
75 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Moggi Hermes Herkku Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
76 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Electra Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
77 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 NOM BIS
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
78 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
79 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
80 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows Uros Avoin Youssef Khaled DISQ
SE*Muzzcot Lexington (MCO ns 09 22) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
81 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras Avoin Youssef Khaled EX1 CAC BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
82 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
83 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Premior Youssef Khaled EX1 CAPIB NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
85 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
86 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 17 FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Pikkumetsän Wunderweib (MCO n 03 22)
87 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zuzu Petals Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC BIV
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
88 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Dharma Dorje Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
89 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
90 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Up And Go Uula Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett Abs
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife Movie's Matami Mimmi (MCO n 22)
91 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Supreme Premior Mats Askett KM NOM BIS
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
91 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
92 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras International Premior Mats Askett Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
93 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
93 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras Veteraani Kristiina Rautio Arvosteltu
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
94 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
95 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
96 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
97 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
98 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Hiesun Pohjan Akka Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 BIV
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
99 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
100 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Divine Lady Di Naaras Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
101 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Avoin Magdalena Kudra EX2
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
102 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC BIV
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
103 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen Girl On Film Naaras Avoin Magdalena Kudra EX3
FI*Godfather's Fernando (MCO ns 09 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
104 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros International Premior Magdalena Kudra EX2
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
105 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB NOM
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
105 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
106 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
106 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
107 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
108 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Winston Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX2
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
109 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS NOM
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
110 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
111 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ice Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 BIV
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
112 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 17 FI*Maikkilan Kaikulaulu Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
SugarIslands Mr. Bombastic (MCO n 22) x FI*Maikkilan Pilvi (MCO fs 22)
113 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
114 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
114 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Siitos
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
115 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB NOM BIS
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
116 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington Naaras Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB BIV NOM
Kuzma of White Frost (NEM n 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
117 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio *** Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva *** (NEM n 21)
118 NEM I / NEM n 21 Sibcoon's Peekaboo *** Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva *** (NEM n 21)
119 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
120 NEM I / NEM n FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Burza Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX2
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
121 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros International Champion Mats Askett Abs
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
122 NEM II / NEM n 09 21 Timon Tomanica *** Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM
Ageratum Blue Veil (NEM n 21) x Xilone White Witch *** (NEM n 09 21)
123 NFO I / NFO n FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Hootchie Mama Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
124 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
125 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
126 NFO III / NFO a 24 FI SK LO 15 FI*Hopeahännän Josefiina Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x Harmony des Anges de Norvege (NFO fs)
127 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
127 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Veteraani Kristiina Rautio 1
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
128 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
129 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
130 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion Youssef Khaled EX1 CACS BIV
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
131 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
132 NFO IV / NFO n 09 22 S*Golden Oracle's Hurricane Uros Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
S*Tassajara's Canadian (NFO n 09 22) x Honey Lollipop de Sigriou (NFO f 09 22)
133 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
134 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Peto on irti Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 BIV
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
135 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Saravon Pekka Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
136 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
137 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
138 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Kastraatti Youssef Khaled EX1 CAP
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
138 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Veteraani Kristiina Rautio 4
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
138 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
139 NFO VI / NFO f 09 22 S*Isgården's Åska Naaras Champion Youssef Khaled EX2
S*Isgården's Jasper (NFO d 09 22) x S*Isgården's Astrid (NFO n 09 24)
140 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Hemligheten's Blaze Naaras Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
S*Dalkullans Di Ego (NFO d 03 24) x S*Myselisia's Felicity (NFO f 03 23)
141 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Avoin Youssef Khaled EX1 CAC BIV
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
142 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Avoin Youssef Khaled EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
143 NFO VI / NFO e 09 FI SK LO 17 SE*Klint skogens Slash Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
SE*Klint skogens Diamant (NFO ds 09 22) x S*Isgården's Åska (NFO f 09 22)
144 NFO VII / NFO fs 24 SE*Holy Smoke's Crow Jane Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Aroma's Hilda Humlesurr (NFO ns 24)
145 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
146 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Snow White Naaras Champion Youssef Khaled EX1 CACIB
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
147 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Grand International Premior Youssef Khaled EX1 CAPS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
148 NFO VIII / NFO ns 09 22 S*Gunsmokes Pepper Uros International Champion Youssef Khaled EX1 CAGCIB
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
149 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra Abs
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
150 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
151 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
152 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 16 FI*Tunturikissan Huurre Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x NO*Tundrapaw's Dixie (SIB n)
153 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Livvi Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
154 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Lyydi Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX2
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
155 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO 14 FI*Amurin Otniel Uros Kastraatti Glenn Sjöbom Abs
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Yauza Sibaris*RU (SIB n)
156 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Apachiris Gregory Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX2
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
157 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP NOM
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
158 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Dandy Thunder Uros Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
159 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
160 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras International Premior Youssef Khaled EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
161 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra Naaras Premior Youssef Khaled EX1 CAPIB BIV NOM
Gomer de Claire,CZ (SIB ny 09 24) x S*Starsky's Tracie (SIB f 02 21)
162 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Mats Askett KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
162 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Veteraani Kristiina Rautio 3
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
163 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
164 SIB VII / SIB ns FI SK LO 17 FI*Knotberry's Yogamaster Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
165 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 BIV NOM
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
166 SIB VII / SIB es 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan Candy King Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
167 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Marteinn Tausen KM NOM
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
167 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
168 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
168 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
169 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI SK LO 17 FI*Lumikissan BlingBling Naaras Nuoret 7-10 kk Youssef Khaled EX1 BIV NOM BIS
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
170 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan CaramelliElli Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX2
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
171 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SK LO 17 FI*Pikku-Priin Dancing DandeLion Naaras Pennut 4-7 kk Youssef Khaled EX1 NOM
FI*Cherrytail's SpecialBoy (SIB ns 09) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
172 BEN n 22 FI SK LO 16 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
173 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
173 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Magdalena Kudra 1
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
174 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX2
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
175 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
176 BEN n 24 CattiCartano Jungle Jewel *** Naaras Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 BIV NOM BIS
CattiCartano Summer Magic (BEN n 24) x CattiCartano Audrey (BEN n 24)
177 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
177 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Magdalena Kudra 3
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
178 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
179 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
180 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Hiesun Walking Dead Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
181 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
182 BLH n FI SK RX 17 FI*Aurantia's Perfect Storm Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
183 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
184 BLH c FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
185 BLH e FI SK RX 17 FI*Duketin Jellona Uros Avoin Marteinn Tausen Abs
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
186 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
187 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
188 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB NOM BIS
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
188 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
189 BSH w 62 FI SK LO 17 FI*Rhinestone's White Diamond Rose Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Runaway (BSH a)
190 BSH n FI SRK LO FI*Rhinestone's Kiss Me Quick Naaras Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP NOM
Cwtch Slinky Malinky (BSH n) x FIN*Rhinestone's Calamity Jane (BSH f)
191 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
191 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
192 BSH a FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Bumblebee Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Tilly Toodle (BSH g)
193 BSH a FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Midnight Blue Rose Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 BIV NOM BIS
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Runaway (BSH a)
194 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
195 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
196 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB BIV
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
197 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
198 BSH e FI SK LO 16 FI*Aurantia's Luminosity Uros Champion Anna Wilczek EX1 CACIB NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
199 BSH f FI SRK LO 13 FI*Bumblebrits Dear Prudence Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC NOM
S*Applecat Spider (BSH n) x Skellum Mystic-Meg (BSH d)
200 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
201 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
202 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
203 BSH n 22 FI SK LO 15 FI*Sarellin Kisumisu Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Helmiinan Mörkö (BSH n) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
204 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
205 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros International Champion Anna Wilczek VG1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
206 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Vanamo Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Pumpuli (BSH ns 11)
207 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
208 BSH n 03 FI SK LO 18 Tegheon UnderleyHall*PL Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Ikuchi UnderleyHall*PL (BSH e 03) x UA*Sweet Beast Tailuna (BSH f 03)
209 BUR n FI SRK LO FI*Seirene Queen Bee Naaras Grand International Champion Marcin Biernaczyk Abs
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x FI*Seirene Norma (BUR g)
210 BUR n FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Leif Uros Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
211 BUR n FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Glia Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Bishamon JoJo Jaqueminot (BUR n)
212 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
213 BUR a FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Susanna Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
214 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB NOM BIS
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
215 BUR b FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Cheery Littlebottom Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
216 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
216 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
217 BUR c FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Dalia Naaras Avoin Marteinn Tausen EX2
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
218 BUR c FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM BIS
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
219 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
220 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Feuermann Uros Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB NOM
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
221 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB BIV
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
221 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM BIS
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
222 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Grand International Champion Anna Wilczek Abs
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
223 BUR f FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
224 BUR g FI SRK LO FI*Seirene Norma Naaras Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FI*Enjoy Chunky Monkey (BUR d) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
225 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB NOM
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
226 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Supreme Premior Anna Wilczek Abs
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
227 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM BIS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
228 EUR ns FI SK RX 16 FI*Katinhännän Time Detective Steel Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FI*Katinhännän Patrick Rigsby (EUR ns) x FI*Katinhännän Diftor-he Susma (EUR ns)
229 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Anna Wilczek KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
229 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Magdalena Kudra 2
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
230 EUR n 23 FI SK RX 17 FI*Katinhännän Kielo Kanteletar Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Katinhännän Time Detective Steel (EUR ns) x FI*Pikku-Piun Ihana Ilona (EUR a 23)
231 EUR a 23 FI SK LO 16 FI*Pikku-Piun Ihana Ilona Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Äijä (EUR a 23) x FI*Pikku-Piun Black is Back (EUR n)
232 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
233 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
234 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
235 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito Naaras Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
236 EUR d 02 62 FI SK RX 17 FI*Waputtaren Toulouse Toscanpoika Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
237 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Grand International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAPS NOM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
238 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP NOM
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
239 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Cleopatra Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Ermintrude HerrDr Schöneman (OCI a 24) x FI*Moosegrove Unique Uma (OCI b 24)
240 OCI b 24 FI SK LO 16 FI*SpottyDotty Leonore Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cleopatra (OCI n 24)
241 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
242 OCI bs 24 FI SK LO 17 FI*Amare-Cattus Eetu Eevertti Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Amare-Cattus Beldroth The Bright (OCI bs 24) x Happy Lady Tigrillo, CZ (OCI b 24)
243 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
244 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
245 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
246 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Josefine Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
247 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
248 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
249 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras International Premior Marcin Biernaczyk EX1 CAGPIB NOM
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
250 ABY o FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Juliet Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC NOM
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
251 ABY as (N) Tingerling's Charlie Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
S*Truly Cosmic Nanuq (ABY ns) x (N) Tingerling's Vicky (SOM ns)
252 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS NOM BIS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
253 BAL n FI SK LO 15 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
254 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM BIS
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
255 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
256 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
257 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
258 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
259 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Avoin Anna Wilczek EX1 CAC NOM
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
260 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Telltail's Foxy Lady Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
261 CRX VIII / CRX d 03 33 FI SK LO 17 FI*Telltail's Freestyler Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
262 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
263 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
264 DRX III / DRX g 24 S*Oblivion's Rainbow Dash Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
S*Devenly's Ray of Light (DRX e) x S*Oblivion's Emmylou (DRX g 21 33)
265 DRX VII / DRX n 33 SE*Poetique's Honda Shadow Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
NO*Glameow's Deino (DRX a) x SE*Poetique's Calypso (DRX n 33)
266 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
267 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
268 OSH b FI SK RX 17 FI*Sultsinan Bobkatti Uros Nuoret 7-10 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Birregin Arlington Fairfax (OSH b)
269 OSH a 24 FI SK LO 18 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros Pennut 4-7 kk Marcin Biernaczyk EX1 NOM
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
270 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CAGCIB
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
271 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros Kastraatti Marcin Biernaczyk EX1 CAP
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
272 OSH b 02 21 FI SRK LO 14 FI*Omenatarhan Part Time Lover Uros Grand International Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACS
Nick-Nack Sia Alicia, CZ (OSH a 24) x FI*Sultsinan New Blonde (SIA b 03)
273 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
274 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Zenith Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Sini-Hilkan VeiledRose (RUS )
275 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Damsel of Bunch Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM BIS
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
276 RUS FI SK LO 17 FI*BlueLair's Konstantin Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Gabriella (RUS )
277 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan CocoaBloom Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
278 SIA d 21 FI SK LO 17 FI*SunSarin Bodom Beach Terror Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Tabbytassun Asser (OSH n 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
279 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
280 SIA h 21 FI SK LO 17 FI*SunSarin Bijou Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Tabbytassun Asser (OSH n 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
281 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
281 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
282 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Supreme Champion Marcin Biernaczyk KM
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
283 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Marcin Biernaczyk KM NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
284 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
285 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
286 SPH V / SPH f 21 32 FI SK RX 17 FI*Miisalan Justiina Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
287 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Yolanda Naaras Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
S*Bare Essentials XXIX The One (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Virgo (SPH f 03 32)
288 THA n FI SK RX 16 Tekila Sanchitos Naaras Champion Marcin Biernaczyk EX1 CACIB NOM
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
289 THA n FI SK RX 17 FI*SpotsAndPoints Tatjana Naaras Määrittely Jaana Jyrkinen THA a 21
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tovana Sanchitos (THA a 21)
289 THA a 21 FI SK RX 17 FI*SpotsAndPoints Tatjana Naaras Avoin Marcin Biernaczyk EX1 CAC
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tovana Sanchitos (THA a 21)
290 THA n 21 FI SK RX 17 Thaiblueangels Chisu Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
291 THA n 21 FI SK RX 18 FI*SpotsAndPoints Cassius Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX2
Shimmon Thai Shining (THA n 21) x Tovana Sanchitos (THA a 21)
292 THA n 21 Jazz Elegant Step Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV
Shubert Elegant Step (THA n) x Yum Yum Thaina Town (THA n 21)
293 THA n 21 FI SK RX 18 FI*SpotsAndPoints Cassiopeia Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
Shimmon Thai Shining (THA n 21) x Tovana Sanchitos (THA a 21)
294 HCL Aku Uros Kotikissat Kristiina Rautio Abs
294 HCL Aku Uros Veteraani Youssef Khaled Abs
295 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
295 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Youssef Khaled 1 NOM BIS
296 HCS Elmo Uros Kotikissat Magdalena Kudra 3
297 HCS Kiusa Uros Kotikissat Magdalena Kudra 2
298 HCS Tuisku Uros Kotikissat Magdalena Kudra 1 NOM
298 HCS Tuisku Uros Veteraani Youssef Khaled 1
299 RAG n 03 SE*Kurjokattens Fresca Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Wattuwarpaan Lasztryf Reiska (RAG n 03) x SE*Kurjokattens Daizy (RAG n 04)
325 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats KAT 1: EXO d, PER n 22, PER a 22, RAG a, RAG c, RAG f 21, RAG n 04, RAG a 04, RAG g 03, SBI n 21, SBI e 21, KAT 2: ACS IV, ACS XI, MCO II, MCO IV, NEM II, NFO II, SIB V 34
Biernaczyk Marcin KAT 3: BEN n 24, BLH n, BLH c, BML I, BSH d, BSH f, BSH g, BSH n 22, BUR n, EUR n 23, EUR as 22, KOR, OCI b 24, KAT 4: ABY a, BAL w 67, BAL n, CRX VI, CRX VIII, OLH ns 24, OSH b, OSH a 24, OSH c 24, OSH b 02 21, SIA n 03, THA n 40
Jyrkinen Jaana KAT 4: THA n (13c), KAT 1: PER n, PER a, PER d, PER f, PER ny 11, PER ay 11, PER g 03, SBI n, SBI a, SBI c, SBI h, SBI c 21, tuomarioppilas/student judge Annukka Rintakumpu, VET 4 27
Khaled Youssef KAT 2: MCO III, NFO I, NFO IV, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB VIII, VET HC 35
Kudra Magdalena KAT 2: ACL I, ACS III, MCO VI, MCO VII, NEM I, NFO III, NFO IX, HCS, VET 1, VET 3 34
Rautio Kristiina PER f 03, PER g 02 62, RAG n, RAG n 21, RAG d 21, RAG e 21, RAG n 03, RAG a 03, RAG g 04, RAG n 04 21, RAG a 03 21, SBI b, HCL, VET 2 34
Sjöbom Glenn KAT 2: ACL VII, MCO I, MCO V, SIB II, SIB III, KAT 4: ABY n, ABY as, CRX II, OSH a, RUS, SIA d 21, SIA e 21, SIA n 01, SPH IV, THA n 21 37
Tausen Marteinn KAT 2: ACL VIII, MCO VIII, NFO VII, SIB VII, KAT 3: BEN n 22, BLH a, BLH e, BSH w 62, BSH fs, BSH ns 11, BUR a, BUR c, BUR f, EUR ns 23, OCI bs 24, SIN 37
Wilczek Anna KAT 3: BEN n 24 32, BSH n, BSH a, BSH e, BSH a 22, BSH c 24, BSH n 03, BUR b, BUR d, BUR g, BUR h, BUR j, EUR ns, EUR n 22, EUR a 23, EUR d 22, EUR a 03, EUR d 02 62, OCI n 24, KAT 4: ABY o, CRX I, CRX III, CRX VII, DRX I, DRX III, DRX VII, SIA h 21, SOM o, SPH I, SPH III 39
9 tuomaria