POH-KIS 63. kansainvälinen kissanäyttely 13.08.2017
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 13.8.2017 Loppuu 13.8.2017
Ilmoittautuminen alkaa 29.5.2017 Ilmoittautuminen loppuu 23.7.2017
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.8.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Härmä, Anssin Jussin Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Laura Fagerholm, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 28.07.2017. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous Poh-Kis jäsenille: Kaksi päivää / kissa: 60€, kun ilmoittaudut molemmille päiville. Tee ilmoittautuminen myös sunnuntaille).

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 16.07.2017 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla, valitse se maksutavaksi ja toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 62
2 86
3 45
4 50
Kotikissat 5
Yhteensä 248

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
2 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
3 EXO e 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Nike Nicolette Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB NOM
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
4 PER n 24 FI SRK RX FI*Shamirin Tiny Treasure Naaras Veteraani Glenn Sjöbom 3
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Nicol-Cat's Young Love (PER g 24)
4 PER n 24 FI SRK RX FI*Shamirin Tiny Treasure Naaras Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Nicol-Cat's Young Love (PER g 24)
5 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
6 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
7 PER f 03 FI SK LO 17 FI*Chevhill's Disco Style Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
8 PER n 03 24 FI SK LO 17 FI*Chevhill's High Five Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
9 PER f 03 24 FI SK LO 17 FI*Chevhill's Sweet Kiss Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
10 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM NOM BIS
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
11 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Beaty Belle Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
12 PER a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Tinkerbell Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
13 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM BIS
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
14 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
15 RAG n FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Ron Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
16 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Kamomilla Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
17 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
18 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
19 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
20 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
21 RAG d FI SRK LO 14 FI*Uniklubin Hotti-Katti Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
22 RAG n 21 FI SK LO 16 FI*Svanillan Wonder Wiki Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Collicatin Frozen Anna (RAG n 04)
23 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
24 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
25 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
26 RAG n 03 FI SK LO 17 PL*Cinnamon Sky Nathaniel Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
PL*Cinnamon Sky Takoda (RAG n 03) x PL*Cinnamon Sky Lucy (RAG a 03)
27 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
28 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM One-Angel Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Collicatin MexMax Cat's-JM (RAG n 04)
29 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Dollyblues Looking Up Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Make it Mine Rock'nBlues (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
30 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
31 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
32 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
33 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
34 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
35 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Champion Veikko Saarela Abs
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
36 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
37 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
38 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
39 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
39 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Glenn Sjöbom 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
40 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
41 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
41 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Veteraani Glenn Sjöbom 2
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
42 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
43 SBI a FI SK LO 17 FI*Lofanna Francesca Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Demian BoyZone Ronan (SBI a) x FI*Lofanna California (SBI a 21)
44 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
44 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Glenn Sjöbom 1 NOM
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
45 SBI b FI SK LO 16 FI*Summerbay Chanel Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Harebell Jade Jew'ell (SBI n 21)
46 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
47 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
48 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
49 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM BIS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
50 SBI f FI SK LO 15 Lara Croft Mystery Mask*RU Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
IL*Tevel Miracle Hocus Pocus (SBI e 21) x IL*Stars of Tevel I'm Cappuccino (SBI f)
51 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
51 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Glenn Sjöbom 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
52 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Harebell Jade Jew'ell Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Ziazan Faustino (SBI c 21) x FI*Harebell Honeybone (SBI f)
53 SBI a 21 FI SK LO 17 RU*Tarnis Urgant Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Ricardo Blue von Dinau (SBI a) x IL*Stars of Tevel Ice Coffee (SBI j 21)
54 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
55 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM BIS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
56 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM BIS
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
56 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
57 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
58 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 16 FI*Debals KooMikko Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
59 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SK LO 17 FI*Debals Louisiana Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
60 ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
61 ACS III / ACS n 22 FIN SRK RX DBCats The Curl From Impanema Naaras Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB NOM
DBCats Little Rock, DM (ACS n 24) x DBCats Flutterbye Rose, DM (ACS ns 22)
61 ACS III / ACS n 22 FIN SRK RX DBCats The Curl From Impanema Naaras Veteraani Mira Fonsén 2
DBCats Little Rock, DM (ACS n 24) x DBCats Flutterbye Rose, DM (ACS ns 22)
62 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
63 ACS IV / ACS n 09 22 FI SK LO 17 FI*Debals Dakota Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
64 ACS VII / ACS fs 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Suzanna Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FI*Minnikatin Michell (ACS n 03 22)
64 ACS VII / ACS fs 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Suzanna Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FI*Minnikatin Michell (ACS n 03 22)
65 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS BIV NOM
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
66 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
67 ACS VIII / ACS fs 03 22 FI SK LO 17 FI*Debals Philadelphia Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
68 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
69 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
70 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
71 MCO I / MCO n FI SK LO 17 LV*Family Value Gideon Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
LV*Family Value Demetrius (MCO n 09 22) x CH*Tempio Felinox Betty Rubbles (MCO a)
72 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Winston Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
73 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Haymitch Abernathy Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
74 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 14 S*Maffialigan's Vega Naaras Champion Thea Friškovec Abs
(N)Tojo Polaris Zane Lewis (MCO a 09 22) x S*Maffialigan's Zumma (MCO n 22)
75 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 17 FI*Hiawatha Dancing with the Wolves Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX2
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
76 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec Abs
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
77 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
78 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 17 FI*Hiawatha Shadow of the Forest Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
79 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Premior Thea Friškovec EX1 CAPIB NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
81 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Avoin Glenn Sjöbom Abs
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
82 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
83 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB NOM
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
84 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Jennifer Lopez Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
85 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM BIV NOM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
86 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
87 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Divine Lady Di Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
88 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO FI*Stout-hearted Hypnotize U Naaras Kastraatti Bjarne Wikström Abs
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x S*Ruffle's Billie Jean (MCO a)
89 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
89 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Veteraani Mira Fonsén 4
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
90 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guddommelig Gyda Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
91 MCO VII / MCO fs FI SK LO 17 FI*Escape's Kat DeLuna Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
92 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
93 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Glenn Sjöbom Abs
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
94 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 15 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
95 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
96 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros International Champion Veikko Saarela Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
97 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Feija Uros Kastraatti Veikko Saarela Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
98 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
99 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM BIV NOM
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
100 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
101 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
102 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Louhelan Iron Man Uros Avoin Thea Friškovec Abs
S*Kronängens Pikachu (NFO n 22) x S*Little L's Skydive (NFO as 03 24)
103 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Avoin Thea Friškovec Abs
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
103 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
104 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
105 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 BIV NOM BIS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
106 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
107 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX3
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
108 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Night Hawk Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
108 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Night Hawk Uros Veteraani Mira Fonsén 2
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
109 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
110 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Joakim Puninen Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
111 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
112 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
113 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
114 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
115 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Trabant Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
116 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 17 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX3
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
117 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS NOM
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
118 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Veteraani Mira Fonsén 3
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
118 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
119 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
120 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström Abs
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
121 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
121 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
122 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
123 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Minoon Pikkuveikka Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela SIB n 09 24
FIN*Lumikissan X-pertti (SIB a 09 24) x FI*Cherrytail's WonderGirl (SIB f 24)
124 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
125 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Veikko Saarela Abs
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
126 SIB VI / SIB fy 09 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Danna Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Amurin Ulla (SIB fy 22)
127 SIB VI / SIB d 09 22 FI SRK LO FI*Cherrytail's Maverick Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB BIV NOM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
128 SIB VI / SIB d 02 21 62 FI SK LO 15 FI*Tassutuvan Eemeli Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*Cherrytail's PrettyBoy (SIB n 03) x FI*Tassutuvan Aino (SIB d 02 21)
129 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
129 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
130 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
131 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 17 FI*Knotberry's You Had Me At Meow Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
132 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK RX 17 BG*Queen Olivia Sibirela Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom Abs
Harris Serebryanaya Mechta (SIB ns 22) x Valkiriya Verooka*RU (SIB f 09 24)
133 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras Grand International Champion Aina Hauge EX1 CACS
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
134 BEN n 22 FI SK LO 17 MyArt Tiermes from Lapland Uros Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1
Bengalias Castiel (BEN n 24) x Ingoy's Memory (BEN n 24)
135 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros International Premior Aina Hauge EX1 CAGPIB NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
135 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Mira Fonsén 2
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
136 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB BIV NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
137 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
138 BEN n 24 FI SK LO 17 MyArt Shaman from Lapland Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX2
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x MyArt Soul Sister (BEN n 24)
139 BSH n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros Champion Aina Hauge EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
140 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
141 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Helene Lis EX1 No Cert
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
142 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Premior Helene Lis EX1 CAPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
143 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
144 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
144 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
145 BUR n FI SRK LO FI*Bumpulina Wilberforce Uros International Champion Aina Hauge EX1 CAGCIB NOM BIS
Omark Charlesbur, CZ (BUR n) x FI*Bumpulina Tosca Wilde (BUR n)
146 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros Supreme Premior Aina Hauge KM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
147 BUR b FI SK LO 15 FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x FI*Seirene Polina (BUR f)
148 BUR b FI SK LO 17 FI*Seirene Ipanema Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
149 BUR c FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
150 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Timofei Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP NOM
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
151 BUR g FI SK RX 17 FI*Karvanverran Ifigeneia Naaras Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1 NOM BIS
FI*Ninelli's Ähäkuttikatti (BUR a) x FI*Karvanverran Ofelia (BUR e)
152 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Mira Fonsén 2
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
153 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's New Moon Naaras Champion Helene Lis EX1 No Cert
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
154 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Helene Lis KM NOM BIS
154 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
155 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Avoin Helene Lis EX1 CAC
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
156 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
157 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM BIS
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
157 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Mira Fonsén 3
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
158 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
159 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Helene Lis KM NOM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
160 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Aina Hauge KM NOM BIS
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
161 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros International Premior Aina Hauge EX1 CAGPIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
162 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Supreme Champion Aina Hauge KM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
163 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI SK RX 17 FI*Maikain MiuMiu Naaras Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
164 MAN 53 / MAN d 02 21 53 62 FI SK RX 17 FI*Maikain Pilvi Mi Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
165 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Bebiankh Uros Avoin Helene Lis Abs
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
166 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*CatNmaus Diva Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM
Aysifa Simcoe of Iltavilli (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
167 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Chausiku Uros Supreme Premior Helene Lis KM
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Amira Sabihah (MAU ns 24)
168 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Martinic Supreme Selection Naaras Champion Aina Hauge EX1 CACIB
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
169 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Northalla Seventh Son Uros Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1 BIV NOM
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Ethereal Medium (OCI b 24)
170 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Riddle Amaranth Uros Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX2
FI*Amare-Cattus Bowen The Bodacious (OCI b 24) x FI*Martinic Supreme Selection (OCI b 24)
171 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Supreme Premior Aina Hauge KM
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
172 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Brave Benjamin Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x FI*Chai-lai Adventurous Ada (SIN )
173 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Helene Lis KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
174 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Helene Lis 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
175 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
176 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
177 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
178 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
179 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
180 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
181 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 FI*KittyLady's Baloo Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
182 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. Uros Avoin Helene Lis EX1 CAC
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
183 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Brian Carey Uros Kastraatti Helene Lis EX1 CAP
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
184 OSH n FI SK LO 16 FI*JellonCats Fuego Uros Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1
Jelloncats Only One (OSH d 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
185 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1 NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
186 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Aina Hauge KM NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
187 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Premior Aina Hauge EX1 CAPS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
188 OSH b FI SK LO 17 HU*Okonor Miskolc Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
189 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
190 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
191 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Helene Lis KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
191 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
192 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Helene Lis KM BIV NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
193 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
194 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
195 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros International Champion Aina Hauge EX1 CAGCIB
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
196 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*JellonCats Dehaliya Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Sultsinan Mangapwani (OSH c 24) x Jelloncats Issues (OSH n 22)
197 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Donehogawa Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
198 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Grand International Champion Aina Hauge EX1 CACS
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
199 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Aina Hauge KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
199 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
200 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
201 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Aina Hauge KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
202 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Tivoli Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
203 RUS FI SK LO 16 FI*BlueLair's Inanna Naaras Avoin Thea Friškovec
FI*BlueLair's Herman (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
204 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
205 RUS Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 BIV NOM BIS
Fei Wu Akira (RUS ) x Usura Prusa Flash Arian, CZ (RUS )
206 SIA n FI SK LO 14 EE*Cepheus Siaoricat Uros International Champion Helene Lis EX1 No Cert
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
207 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
208 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
209 SIA d 02 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
210 SIA f 03 21 FI SK LO 16 FI*EdaM's Beyonce Naaras Avoin Aina Hauge EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
211 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Aina Hauge KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
212 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1 NOM BIS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
213 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Aina Hauge KM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
213 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Helene Lis 1 NOM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
214 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Aina Hauge KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
214 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Helene Lis 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
215 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
216 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM BIS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
217 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
218 THA n 21 FI SK RX 17 Thaiblueangels Chisu Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
219 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Mira Fonsén 1 NOM BIS
219 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Aina Hauge 1 NOM BIS
220 HCS Elis Uros Kotikissat Bjarne Wikström 2
221 HCS Oswald Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM BIS
222 HCS Mei Naaras Kotikissat Bjarne Wikström 1
245 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira PER a 21 33, PER f 21 33, PER f 33, PER n 03 24, RAG a, RAG c, RAG n, RAG n 04, SBI a 21, SBI c 21, SBI h, SBI n, HCL, VET 2, VET 3 31
Friškovec Thea ACS VIII, MCO III, MCO IV, NFO IV, CRX II, CRX VII, OSH b 24, OSH e, OSH h, RUS, SIA a, SIA c, SPH IV, SPH V 40
Hauge Aina BEN n 22, BSH n, BUR g, BUR n, EUR as 22, EUR f 24, MAN 51-52, OCI b 24, OSH b 25, OSH d, OSH d 24, OSH f 24, OSH n, OSH n 24, SIA f 03 21, SOM n, VET Kotikissat 30
Lis Helene BSH a, BUR c, CYM 53, EUR a, EUR d 22, EUR d 24, EUR w 62, MAN 53, MAU ns 24, ABY n, CRX I, CRX IV, CRX VIII, OSH b, OSH f, SIA d 02, SIA n, THA n 21, VET 4 29
Saarela Veikko EXO a 21 33, EXO n 24, PER f 03 24, PER n 03, RAG a 04, RAG d, RAG f 04, RAG n 03, RAG n 21, SBI c, SBI n 21, ACL IV, ACL ns 09 21 33, MCO VII, NFO II, NFO VI, SIB III, SIB V, SIB VII 39
Sjöbom Glenn ACS III, ACS IV, ACS XI, MCO II, MCO V, MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VII, NFO VIII, SIB VIII, BEN n 24, BSH d, BSH g, BUR b, BUR e, EUR n 22, EUR ns, SIN, VET 1 32
Wikström Bjarne EXO e 21 33, PER d 03, PER f 03, PER n 24, PER n 33, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG d 04, RAG g 04, SBI a, SBI b, SBI d, SBI d 21, SBI f, ACL VIII, ACS VII, MCO I, MCO VI, NFO IX, SIB VI, HCS 39
7 tuomaria