POH-KIS 62. kansainvälinen kissanäyttely 12.08.2017
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 12.8.2017 Loppuu 12.8.2017
Ilmoittautuminen alkaa 29.5.2017 Ilmoittautuminen loppuu 23.7.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.8.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Härmä, Anssin Jussin Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Laura Fagerholm, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 28.07.2017. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous Poh-Kis jäsenille: Kaksi päivää / kissa: 60€, kun ilmoittaudut molemmille päiville. Tee ilmoittautuminen myös sunnuntaille).

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 16.07.2017 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla, valitse se maksutavaksi ja toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 63
2 98
3 54
4 56
Kotikissat 5
Yhteensä 276

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
2 EXO f 03 22 FI SK LO 15 FI*Shamirin Wonderful Woman Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
3 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
4 EXO e 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Nike Nicolette Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
5 PER n 24 FI SRK RX FI*Shamirin Tiny Treasure Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Nicol-Cat's Young Love (PER g 24)
5 PER n 24 FI SRK RX FI*Shamirin Tiny Treasure Naaras Veteraani Mira Fonsén 3
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Nicol-Cat's Young Love (PER g 24)
6 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
7 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM BIS
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
8 PER f 03 FI SK LO 17 FI*Chevhill's Disco Style Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
9 PER n 03 24 FI SK LO 17 FI*Chevhill's High Five Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
10 PER f 03 24 FI SK LO 17 FI*Chevhill's Sweet Kiss Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
11 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Beaty Belle Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
12 PER a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Tinkerbell Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
13 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
14 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
15 RAG n FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Ron Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
16 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
17 RAG a FI SK LO 17 FI*Pengvin's Napoleon Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x (N)Ragedy's Diamonddust Denise (RAG a 03)
18 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
19 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
20 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
21 RAG n 21 FI SK LO 16 FI*Svanillan Wonder Wiki Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Collicatin Frozen Anna (RAG n 04)
22 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
23 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
24 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM BIS
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
25 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM BIS
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
26 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM One-Angel Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Collicatin MexMax Cat's-JM (RAG n 04)
27 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Dollyblues Looking Up Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Make it Mine Rock'nBlues (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
28 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM BIV NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
29 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
30 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB NOM BIS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
31 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
32 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Pengvin's Nova Superior Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x (N)Ragedy's Diamonddust Denise (RAG a 03)
33 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM NOM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
34 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Champion Bjarne Wikström DISQ AGR.
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
35 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
36 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
37 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
38 RAG a 04 21 FI SK LO 16 FI*Pengvin's Klara Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x (N)Ragedy's Diamonddust Denise (RAG a 03)
39 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
39 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Mira Fonsén 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
40 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
41 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
41 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Veteraani Mira Fonsén 2
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
42 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
43 SBI a FI SK LO 17 FI*Lofanna Francesca Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Demian BoyZone Ronan (SBI a) x FI*Lofanna California (SBI a 21)
44 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros International Premior Veikko Saarela EX2
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
45 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
45 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
46 SBI b FI SK LO 15 FI*Harebell Luminous Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x EE*Estrella Klaudia (SBI f)
47 SBI b FI SK LO 16 FI*Summerbay Chanel Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Harebell Jade Jew'ell (SBI n 21)
48 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
49 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Iver Musketeer Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
50 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
51 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
52 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 BIV NOM BIS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
53 SBI f FI SK LO 15 Lara Croft Mystery Mask*RU Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
IL*Tevel Miracle Hocus Pocus (SBI e 21) x IL*Stars of Tevel I'm Cappuccino (SBI f)
54 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
54 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
55 SBI a 21 FI SK LO 17 RU*Tarnis Urgant Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Ricardo Blue von Dinau (SBI a) x IL*Stars of Tevel Ice Coffee (SBI j 21)
56 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
57 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
58 SBI e 21 FI SRK LO Peret Laty Mery, CZ Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Satine van de Meybas (SBI d)
59 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB NOM BIS
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
59 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
60 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
61 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 16 FI*Debals KooMikko Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
62 ACL VIII / ACL fs 03 22 FI SK LO 17 FI*Debals Louisiana Naaras Määrittely Veikko Saarela ACL fs 09 22
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
62 ACL VIII / ACL fs 09 22 FI SK LO 17 FI*Debals Louisiana Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
63 ACL bs 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
63 ACL XI / ACL n 03 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros Määrittely Veikko Saarela ACL ns 09 21 33
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
64 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
65 ACS IV / ACS n 09 22 FI SK LO 17 FI*Debals Dakota Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
66 ACS VII / ACS fs 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Suzanna Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FI*Minnikatin Michell (ACS n 03 22)
66 ACS VII / ACS fs 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Suzanna Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FI*Minnikatin Michell (ACS n 03 22)
67 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
68 ACS VIII / ACS fs 03 22 FI SK LO 17 FI*Debals Philadelphia Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
69 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
70 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
71 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
72 MCO I / MCO n FI SK LO 17 LV*Family Value Gideon Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
LV*Family Value Demetrius (MCO n 09 22) x CH*Tempio Felinox Betty Rubbles (MCO a)
73 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Winston Uros Määrittely Veikko Saarela MCO ns
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
73 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Winston Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Lola (MCO g 09 22)
74 MCO I / MCO a FI SK LO 16 FI*Monchacoon Idris Elba Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
LV*BBMC Amadeus Fire Fox (MCO d 22) x FI*Monchacoon Frida (MCO n 22)
75 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Haymitch Abernathy Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
76 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 14 S*Maffialigan's Vega Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
(N)Tojo Polaris Zane Lewis (MCO a 09 22) x S*Maffialigan's Zumma (MCO n 22)
77 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
78 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
79 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 17 FI*Moggi Herkules Rinkeli Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 BIV
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
80 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
81 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Hanna Tädinkakku Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
81 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Hanna Tädinkakku Naaras Määrittely Veikko Saarela MCO a 22
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
83 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
84 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
85 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
86 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*NomenEst Hawaiian Sunrise Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
87 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 17 FI*Hiesun Joutsenlaulu Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec Abs
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
88 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Jennifer Lopez Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
89 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM BIV NOM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
90 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
91 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Divine Lady Di Naaras Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
92 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
92 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Veteraani Thea Friškovec 4
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
93 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guddommelig Gyda Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
94 MCO VII / MCO fs FI SK LO 17 FI*Escape's Kat DeLuna Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
95 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
96 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
97 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 15 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
98 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM BIV NOM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
99 NEM I / NEM d 21 Misty Dream Echo Firecracker*** Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Misty Dream Cayenne Snowflake*** (NEM ds 09 21) x Evangelina Iz Tsarstva Zimy (NEM f)
100 NEM I / NEM n 21 Sibcoon's on the run*** Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Oksana z Zielonej Laki *** (NEM a 21)
101 NEM II / NEM a 09 Velikii Ohotnik Unika Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM
Jul Vern Nevskiy Modern (NEM n 03 21) x Zimushka Velikii Ohotnik (NEM a 03)
102 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
103 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Ferdinand Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
104 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Feija Uros Kastraatti Glenn Sjöbom Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
105 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
106 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
107 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS BIV
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
108 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
109 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Louhelan Iron Man Uros Avoin Bjarne Wikström Abs
S*Kronängens Pikachu (NFO n 22) x S*Little L's Skydive (NFO as 03 24)
110 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
110 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
111 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM BIS
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
112 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Gunnar Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX4
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
113 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
114 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
114 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Määrittely Veikko Saarela NFO n 09 24
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
115 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX3
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
116 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Night Hawk Uros Veteraani Thea Friškovec 3
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
116 NFO IV / NFO n 09 24 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Night Hawk Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
117 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
117 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
118 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Debals Joakim Puninen Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
119 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC BIV NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
120 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
121 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
122 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
123 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Trabant Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX3
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
124 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 17 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
125 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
126 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
126 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Veteraani Thea Friškovec 2
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
127 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
128 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
129 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM BIV NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
129 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Thea Friškovec 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
130 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
131 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Minoon Pikkuveikka Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FIN*Lumikissan X-pertti (SIB a 09 24) x FI*Cherrytail's WonderGirl (SIB f 24)
132 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
133 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Mira Fonsén Abs
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
134 SIB VI / SIB fy 09 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Danna Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Amurin Ulla (SIB fy 22)
135 SIB VI / SIB d 09 22 FI SRK LO FI*Cherrytail's Maverick Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
136 SIB VI / SIB d 02 21 62 FI SK LO 15 FI*Tassutuvan Eemeli Uros Kastraatti Mira Fonsén EX2
FI*Cherrytail's PrettyBoy (SIB n 03) x FI*Tassutuvan Aino (SIB d 02 21)
137 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
137 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Thea Friškovec 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
138 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
139 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 17 FI*Knotberry's You Had Me At Meow Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
140 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK RX 17 BG*Queen Olivia Sibirela Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec Abs
Harris Serebryanaya Mechta (SIB ns 22) x Valkiriya Verooka*RU (SIB f 09 24)
141 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
142 BEN n 22 FI SK LO 17 MyArt Tiermes from Lapland Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
Bengalias Castiel (BEN n 24) x Ingoy's Memory (BEN n 24)
143 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
143 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Veikko Saarela 2
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
144 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros International Champion Aina Hauge EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
145 BEN n 24 FI SK LO 17 Ellmax Tom Uros Avoin Aina Hauge EX1 CAC
Aldzheba Golden Ratio (BEN n 24) x Benalex Bounty of Ellman (BEN n 24)
146 BEN n 24 FI SK LO 17 Ellmax Ruby Naaras Avoin Aina Hauge EX1 CAC
Aldzheba Golden Ratio (BEN n 24) x Benalex Bounty of Ellman (BEN n 24)
147 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX2
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
148 BEN n 24 FI SK LO 17 MyArt Shaman from Lapland Uros Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1 NOM
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x MyArt Soul Sister (BEN n 24)
149 BEN n 24 33 FI SK RX 17 Solroyals Midnight Aria Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Northernstorm of Solroyals (BEN n 24) x Gentle Beng Galiya of Sol Roayls (BEN n 24)
150 BLH e FI SK RX 17 FI*Duketin Jellona Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
151 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1 NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
152 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Aina Hauge EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
153 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Premior Aina Hauge EX1 CAPIB BIV NOM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
154 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros Kastraatti Aina Hauge EX1 CAP
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
155 BSH b FI SK LO 15 FI*Aurantia's Tree Kangaroo Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
156 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Helene Lis EX1 No Cert
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
157 BSH d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Kastraatti Helene Lis EX1 CAP NOM BIS
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
158 BSH f FI SK RX 17 S*Ekängen's Meduza Naaras Avoin Aina Hauge EX1 CAC NOM BIS
IDP*Rozehip's Popcorn (BLH e) x IDP*Epiphany's Fortuna (BSH f 22)
159 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
159 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Veikko Saarela 2
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
160 BSH h FI SK LO 17 FI*Duketin Jasmiini Naaras Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
161 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
162 BUR b FI SK LO 15 FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
FI*Pardofelis Ro Väl (BUR b) x FI*Seirene Polina (BUR f)
163 BUR b FI SK LO 17 FI*Seirene Ipanema Naaras Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
164 BUR c FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
165 BUR c FI SRK LO FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
DK*Nadikat's Jubii (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
166 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Love Bites Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
167 BUR g FI SK RX 17 FI*Karvanverran Ifigeneia Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM BIS
FI*Ninelli's Ähäkuttikatti (BUR a) x FI*Karvanverran Ofelia (BUR e)
168 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Premior Helene Lis EX1 CAPIB NOM
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
168 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Veikko Saarela 3
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
169 CYM 53 / CYM d 24 53 FI SK RX 16 FI*Conan Vagel Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x FI*Stormin Suffeli (MAN f 24 53)
170 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Aina Hauge KM
170 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Veikko Saarela 1 NOM
171 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
172 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros International Premior Helene Lis EX1 No Cert
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
173 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Aina Hauge KM NOM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
173 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
174 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
175 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Helene Lis KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
176 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras International Premior Helene Lis EX1 CAGPIB
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
177 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Supreme Champion Helene Lis KM NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
178 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI SK RX 17 FI*Maikain MiuMiu Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
179 MAN 53 / MAN d 24 53 FI SK RX 16 FI*Conan Urg Naaras Avoin Aina Hauge EX1 CAC
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
180 MAN 53 / MAN d 02 21 53 62 FI SK RX 17 FI*Maikain Pilvi Mi Naaras Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
181 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Bebiankh Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
182 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*CatNmaus Diva Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
Aysifa Simcoe of Iltavilli (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
183 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Chai-lai Zalika Zahur Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX2
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Haquicah Hathor (MAU n 24)
184 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Chausiku Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Amira Sabihah (MAU ns 24)
185 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Martinic Supreme Selection Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
186 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Northalla Seventh Son Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 BIV
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Ethereal Medium (OCI b 24)
187 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Riddle Amaranth Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX2
FI*Amare-Cattus Bowen The Bodacious (OCI b 24) x FI*Martinic Supreme Selection (OCI b 24)
188 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Supreme Premior Helene Lis KM
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
189 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Brave Benjamin Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x FI*Chai-lai Adventurous Ada (SIN )
190 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
191 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
192 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Aina Hauge 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
193 ABY o FI SK LO 16 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
194 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
195 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
196 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras International Champion Aina Hauge EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
197 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Avoin Aina Hauge EX1 CAC NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
198 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
199 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
200 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 FI*KittyLady's Baloo Uros Avoin Helene Lis EX1 CAC
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
201 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
202 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
203 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Brian Carey Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
204 OSH n FI SK LO 16 FI*JellonCats Fuego Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Jelloncats Only One (OSH d 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
205 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
206 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
207 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
208 OSH b FI SK LO 17 HU*Okonor Miskolc Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
209 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
210 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
211 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Aina Hauge KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
211 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
212 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Pennut 4-7 kk Aina Hauge EX1 NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
213 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Grand International Champion Aina Hauge EX1 CACS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
214 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros International Champion Helene Lis EX1 CAGCIB
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
215 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Helene Lis KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
216 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*JellonCats Dehaliya Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1
FI*Sultsinan Mangapwani (OSH c 24) x Jelloncats Issues (OSH n 22)
217 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Donehogawa Uros Pennut 4-7 kk Helene Lis EX1 NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
218 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Grand International Champion Helene Lis EX1 CACS
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
219 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
220 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
220 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
221 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
221 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Määrittely Thea Friškovec OSH d
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
222 OSH ns 03 24 FI SK LO 15 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima Uros Champion Aina Hauge Abs
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Awinita Ahawi (OSH ns 24)
223 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Tivoli Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
224 RUS FI SK LO 16 FI*BlueLair's Inanna Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX2
FI*BlueLair's Herman (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
225 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
226 RUS Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM BIS
Fei Wu Akira (RUS ) x Usura Prusa Flash Arian, CZ (RUS )
227 SIA n FI SK LO 14 EE*Cepheus Siaoricat Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
228 SIA a FI SK LO 17 FI*Plan-A Tyrske Uros Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
229 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Premior Aina Hauge EX1 CAPS NOM
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
230 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Grand International Premior Helene Lis EX1 CAPS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
231 SIA d 02 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros International Premior Aina Hauge EX1 CAGPIB
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
232 SIA f 03 21 FI SK LO 16 FI*EdaM's Beyonce Naaras Avoin Helene Lis EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
233 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Helene Lis KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
234 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Nuoret 7-10 kk Helene Lis EX1 NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
235 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Helene Lis KM NOM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
235 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Aina Hauge 2
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
236 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Helene Lis KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
236 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Aina Hauge 1 NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
237 SOM o FI SK LO 17 SE*Vesselkattens Stina Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
S*Skrasselkattens Yoji (SOM n) x S*Litskattens Vendela (SOM n)
238 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Nuoret 7-10 kk Aina Hauge EX1 NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
239 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Aina Hauge KM NOM BIS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
240 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
241 HCL Nipsu Uros Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM
242 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM BIS
242 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Helene Lis 1 NOM BIS
243 HCS Elis Uros Kotikissat Aina Hauge 1 NOM BIS
244 HCS Mei Naaras Kotikissat Aina Hauge 1 NOM
274 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira ACL VIII, ACS VII, ACS XI, MCO III, NEM I, NFO IX, NFO V, SIB V, SIB VI, SIB VII, BEN n 24 33, BSH b, BSH g, BUR c, BUR d, BUR n, CYM 53, EUR a, EUR d 24, MAU ns 24, SIN, VET 1 42
Friškovec Thea OSH d (13c), EXO a 21 33, EXO f 03 22, PER f 03, RAG a, RAG a 03, RAG d 04, RAG g 04, SBI a 21, SBI b, SBI d, SBI d 21, ACL IV, ACL ns 09 21 33, MCO VI, MCO VIII, NEM II, NFO III, NFO VII, SIB VIII, VET 2 42
Hauge Aina BEN n 24, BSH a, BSH f, BSH h, EUR n 22, EUR w 62, MAN 53, CRX II, OSH c 24, OSH f, OSH h, OSH ns 03 24, SIA a, SIA d 02, SPH IV, HCS, VET 4 33
Lis Helene BEN n 22, BLH e, BSH d, BUR b, BUR g, CYM 51-52, EUR f 24, EUR ns, KOR, MAN 51-52, OCI b 24, CRX VII, OSH a 24, OSH b 24, OSH b 25, OSH e, OSH n 24, SIA c, SIA f 03 21, SOM n, VET Kotikissat 34
Saarela Veikko MCO I (13c), ACL XI (13c), ACL VIII (13c), NFO IV (13c), MCO IV (13c), EXO e 21 33, PER a 21 33, PER d 03, PER f 33, PER n 03 24, PER n 24, RAG a 03 21, RAG c, RAG n, RAG n 04, SBI a, SBI c 21, SBI f, SBI n, HCL, VET 3 33
Sjöbom Glenn ACS VIII, MCO I, MCO VII, NFO II, NFO VI, ABY n, ABY o, CRX I, CRX IV, CRX VIII, OSH b, OSH d, OSH d 24, OSH n, RUS, SIA n, SOM o, SPH V 44
Wikström Bjarne EXO n 24, PER f 03 24, PER f 21 33, PER n 03, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG f 04, RAG n 03, RAG n 21, SBI c, SBI e 21, SBI h, ACS IV, MCO II, MCO IV, MCO V, NFO IV, NFO VIII, SIB III 40
7 tuomaria