POROK 53. kansainvälinen kissanäyttely 2.7.2017
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 2.7.2017 Loppuu 2.7.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.3.2017 Ilmoittautuminen loppuu 2.6.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 19.6.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 380   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 1.3.-30.4. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen! Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.


Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.

Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, POROK pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Muista seurata ilmoittautumisesi tilaa Omakissa-järjestelmästä!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 75
2 121
3 73
4 64
Kotikissat 10
Yhteensä 343

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
2 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
2 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Veteraani Mira Fonsén 2
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
3 EXO d 03 FI SK LO 17 EE*Daili Ciliega Naaras Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
EE*Vick Arinnitti (PER e 03) x Catica Tifani (EXO f 03)
4 EXO f 03 FI SK LO 17 EE*Dea Ciliega Naaras Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
EE*Vick Arinnitti (PER e 03) x Catica Tifani (EXO f 03)
5 EXO e 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Nike Nicolette Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
6 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS NOM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
7 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Yan Roca Folch Abs
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
8 PER d S*Vilda Western's Alerte Almer Uros Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
S*Subwoofer Calvin Klein (PER n) x S*Funfair's Truly Madly (PER f)
9 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Yan Roca Folch KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
9 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
10 PER f S*Athelstones Vicky Oh Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Daisy Pop (EXO f)
11 PER ds S*Flips Coconut Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene Abs
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Alice (EXO fs 24)
12 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Yan Roca Folch KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
13 PER f 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Ophelie Odelia Naaras Kastraatti Yan Roca Folch Abs
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
13 PER f 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Ophelie Odelia Naaras Veteraani Mira Fonsén Abs
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Excellent Elvira (PER f 22)
14 PER g 03 FI SK LO 16 FI*Shamirin Zweet Zsaphir Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Ophelie Odelia (PER f 03)
15 PER g 03 Twintorps Non Stop Naaras Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
S*Dalaskogen's Michelangelo (PER e 01) x Twintorps Mon Amie (PER a)
16 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Beaty Belle Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
17 RAG n FI SK LO 16 FI*Maikkilan Minttu Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
FI*Maikkilan Siegfried (RAG n) x FI*Uniklubin Royal Estelle (RAG n 04)
18 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Kamomilla Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
19 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
20 RAG a FI SK LO 16 FI*Raitamäen Amelia Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX2
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Emma (RAG a 04)
21 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
22 RAG d FI SRK LO 14 FI*Uniklubin Hotti-Katti Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
S*Hallongläntans Kyle Katarn (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
23 RAG a 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
23 RAG n 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl Naaras Määrittely Caroline Stoa RAG a 21
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
24 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior Yan Roca Folch Abs
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
25 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
26 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
27 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
28 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
29 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
30 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB NOM BIS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
31 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
31 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
32 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Green Pearl Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
33 RAG a 04 SE*Sightly Dolls Magnum Flirty kiss Uros Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
S*Orthagas Saint James (RAG a 04) x PL*Koc-Pol Cat Manann (RAG a 04)
34 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
35 RAG a 04 FI SK LO 16 UA*Science Fiction Bios Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
S*Krickelins Eskil (RAG n 04) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
36 RAG c 04 FI SRK RX FI*Utuinen VioLetto PurPurn Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
S*Kittah Mun-Ha Ouzo (RAG c 03) x Rosevalleyrags Savannah (RAG b)
36 RAG c 04 FI SRK RX FI*Utuinen VioLetto PurPurn Uros Veteraani Mira Fonsén 4
S*Kittah Mun-Ha Ouzo (RAG c 03) x Rosevalleyrags Savannah (RAG b)
37 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
37 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
38 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
39 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Tequila Sunrise Naaras Avoin Yan Roca Folch EX2
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
40 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
41 RAG a 04 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Kuura Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 NOM
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
42 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
43 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
43 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
44 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Champion Jurgita Gustaitiene Mitätöity
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
44 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
45 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
46 SBI n FI SK LO 17 FI*Helin's Cella Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX2
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
47 SBI n GR*Art of Feline Love Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV NOM BIS
IT*Dolcesguardo Alain (Delon) (SBI n) x One Noble Eset Laty Mery*CZ (SBI b)
48 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
49 SBI a Kurt Uros Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB BIV
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
50 SBI a FI SK LO 17 FI*Helin's Casimir Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
51 SBI a FI SK LO 17 FI*Helin's Carmen Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch VG1
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
52 SBI a SE*Pinkalicious Mandarin Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
S*Tallebo's Nitis (SBI a 21) x S*Birmastans Hemma hos Julia (SBI a 21)
53 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB NOM
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
53 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Mira Fonsén 3
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
54 SBI b FI SK LO 16 FI*Helin's Burton Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 No Cert
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
55 SBI b FI SK LO 16 FI*Clavinova Kiwie Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Sic'an Topia (SBI n) x FI*Clavinova Pumpuli (SBI b)
56 SBI b FI SRK LO FI*Sinikeijun White Rosebud Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FIN*Safirrubir Calle Junior (SBI n) x FIN*Zhamiran Di San Cupulino (SBI a)
57 SBI c S*Källtäppans Luvo Lupino Uros Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB NOM
S*Linéahuset's Memphis Rock Star (SBI d) x NL*Daphara's Femme Fatale (SBI c)
58 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Yan Roca Folch KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
59 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Yan Roca Folch KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
60 SBI d FI SK LO 16 FI*Helin's Ben Uros Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
61 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1 BIV NOM BIS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
62 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
63 SBI d 21 FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
64 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Yan Roca Folch KM NOM
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
65 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SRK LO FI*GizemliKediler Adile Alaiye Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
FIN*Verdian Cihangir (TUV d) x FIN*Semiramisin Ak Feride (TUV d)
66 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
66 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
67 ACL VII / ACL fs 22 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB NOM
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
68 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
69 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
70 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
70 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Siitos
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
71 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
72 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jarana JazzCurl Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX2
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
73 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
74 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SK RX 17 FI*Dezzicat's Kalamaika KikiCurl Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
75 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Veikko Saarela Abs
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
76 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior Veikko Saarela Abs
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
77 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
78 MCO I / MCO n NO*Majestic Keliva Madame Luna Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
(N)Nordic Lynx's I am King (MCO n 03) x (N)Hunstadmoen's Jenny (MCO n 03)
79 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB BIV
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
80 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX2
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
81 MCO III / MCO n 22 (N)Nordic Lynx's Unpredictable Lady Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB NOM
(N)Nordic Lynx's X-centric (MCO n 22) x Volga Vitorones Coons (MCO a 22)
82 MCO III / MCO n 22 (N)HeLo's Farm Alina Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX2
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)HeLo's Farm Future Rose (MCO n 22)
83 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
SE*Muzzcot Lexington (MCO ns 09 22) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
84 MCO III / MCO n 22 (N)Nordic Lynx's Romantina Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's Five Star (MCO f 22)
85 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV NOM BIS
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
86 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
87 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
88 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
89 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
90 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
91 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Grand International Premior Veikko Saarela Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
92 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
92 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
93 MCO V / MCO e (N)Nordic Lynx's Original Man Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
Relaxing Tigers Quinlan (MCO a 22) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
94 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO FI*Hiesun Glorious Greta Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*Maikkilan Ilmatar (MCO fs 22)
95 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
96 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
97 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guri-Malla Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
98 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM BIV NOM BIS
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
99 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*NineTales Knight of Seven Kingdoms Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
100 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
101 MCO V / MCO d 22 FI SK RX 17 Dia Saka's Flash Uros Kastraatti Veikko Saarela VG1
Pillowtalk's Gentleman (MCO d 22) x Darkside Devel's Jav's Girl (MCO f 09 22)
102 MCO VI / MCO g 03 22 (N)Nordic Lynx's Pure Wish Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS NOM BIS
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's It Is Dream (MCO f 09 22)
103 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag A Day In My Life Naaras Avoin Caroline Stoa Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
104 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX2
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
105 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM BIS
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
106 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*NomenEst Hawaiian Sunrise Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
107 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Jennifer Lopez Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
108 MCO VII / MCO ns 22 (N)Nordic Lynx's Xoxo Mi Amore Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
Timaracoon's Nazarro (MCO as 03) x (N)Nordic Lynx's Masterpiece, DVM (MCO f 22)
109 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
110 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
111 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guddommelig Gyda Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
112 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX2
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
113 MCO VII / MCO gs 22 NO*Frostheim's Arya Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV
(N)Nordic Lynx's The Joker (MCO ds) x (N)Nordic Lynx's Romantina (MCO n 22)
114 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
115 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPIB BIV
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
115 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
116 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
116 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
117 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
118 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
119 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
120 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 15 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras Champion Caroline Stoa EX2
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
121 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 16 FI*Moggi Essi Kabanossi Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
122 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
122 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
123 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 FI*Lionstyle Koh-i-Noor Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*Krysos Gin Tonic (MCO w) x FI*Hiesun Layla (MCO n 22)
124 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
125 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros International Champion Veikko Saarela Abs
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
126 NFO I / NFO n FI SK LO 15 FI*Mirkulan James Bond Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
127 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
128 NFO II / NFO a 09 FI SRK LO FI*Laramillan Ivanhoe Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Laramillan Gaia (NFO n)
129 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
130 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Caroline Stoa Abs
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
131 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 17 FI*Meadowpaws Freya Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Ikar Dumny Kot*PL (NFO n 22) x FI*Meadowpaws Kassiopeia (NFO n 22)
132 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Caroline Stoa KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
132 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Veteraani Mira Fonsén 3
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
133 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
134 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
135 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
136 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
137 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
138 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
139 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS BIV NOM
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
140 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
141 NFO V / NFO f FI SK LO 17 FI*Mirkulan Thindra´s Kiss Me Caramel Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Mirkulan Julia Domna (NFO d 09)
142 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
143 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
144 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX3
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
145 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
146 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
147 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo Abs
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
148 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
149 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
150 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
150 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
150 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
151 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
152 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo Abs
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
153 SIB II / SIB n 09 NO*Tundrapaw's Eddie Uros Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x S*Solfröken's Cruella (SIB a)
154 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM BIV NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
154 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Mira Fonsén 2
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
155 SIB III / SIB ny 22 S*Frostuddens Elsa Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
S*Frostuddens Elvis Presley (SIB a 22) x (N)Nordskjæret's Grace Lukinovna (SIB fs 09 22)
156 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Mäntylän Haral Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
157 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB NOM
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
158 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
159 SIB VIII / SIB as 03 23 S*Mysmissens Ljuvliga Lugia Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 BIV
Ovetjkin Dexterovich Silkasib (NEM n 21) x S*Frostuddens Ariel (SIB fs 02 21)
160 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
161 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
162 SIB VI / SIB g 09 SE*Snow Buddies Glaceon Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela Abs
Uriel Colour Foot*PL (SIB a 09 22) x SE*Snow Buddies Rainbow dash (SIB g 09)
163 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
164 SIB VII / SIB ns FI SK LO 17 FI*Knotberry's Yogamaster Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX2
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
165 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
165 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
166 SIB VIII / SIB ns 09 22 S*QuarkenCat Domino Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Gargamel Felis Felicis,SK (SIB n 22) x FIN*Lumikissan Uniikki (SIB fs 09 24)
167 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 17 FI*Knotberry's You Had Me At Meow Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX2
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
168 SIB VIII / SIB es 09 23 FI SK LO 17 Leyla Dynamiittievna Tsarskije Usy Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa Abs
FI*Lumikissan Dynamiitti (SIB es 03 24) x Aurora Dauria (SIB es 23)
169 SIB VIII / SIB ns 09 23 S*Millifiore Bonzai Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
S*Siberietass Zeb Mackayan (SIB a 01 21) x S*Millifiore Chunii af lux (SIB fs)
170 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
171 BEN n 22 FI SRK RX FI*Kattiklaanin Mercury Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
S*Leopardettes Real Revolution (BEN ns 22) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
172 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
172 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Britta Busse 4
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
173 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Premior Minna Krogh Abs
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
174 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
175 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
176 BEN n 24 FI SK LO 16 CattiCartano Summer Magic Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP BIV NOM
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Jasum (BEN n 24)
177 BEN n 24 FI SK LO 17 MyArt Shaman from Lapland Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x MyArt Soul Sister (BEN n 24)
178 BEN n 24 CattiCartano CatwalkJewel *** Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
CattiCartano Black Diamond (BEN n) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
179 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
180 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Light Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
181 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
181 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Britta Busse 1 NOM
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
182 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Premior Sirpa Lindelöf Abs
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
183 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Hiesun Ketale Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX2
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Churro Cariño (BEN n 24)
184 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Champion Minna Krogh EX1 CACIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
185 BEN n 22 32 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Nefertiti Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP NOM BIS
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kissukkalan Zzribaa (BEN n 22)
186 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Supreme Champion Minna Krogh KM
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
186 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
187 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Hiesun Walking Dead Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
188 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Premior Minna Krogh KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
188 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Siitos
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
189 BLH c FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
190 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
191 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
192 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
193 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
194 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
195 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Sun Chariot Uros Champion Minna Krogh EX1 CACIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
196 BSH d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP NOM BIS
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
197 BSH f FI SK RX 17 S*Ekängen's Meduza Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
IDP*Rozehip's Popcorn (BLH e) x IDP*Epiphany's Fortuna (BSH f 22)
198 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
199 BSH g FI SRK RX 14 FI*Coventry's Indiana Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
200 BSH g FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Nona Petit Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Rhinestone's Silver Lightning (BSH ns 03 24) x FI*Rhinestone's Morning Mist (BSH g 03)
201 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
202 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
203 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros Out of Competition Sirpa Lindelöf Arvosteltu
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
204 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
205 BSH ns 11 FI SK RX 15 Valentino Moon Sissi, CZ Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
Aragon Antlia, CZ (BSH ns 11) x Nimeesha Nay Bell Arden, SK (BSH ns 11)
206 BSH ns 22 64 FI SK RX 17 Donald von Mahlower Tiger Sky Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Armani Manikeob (BSH ns 22) x Elli of Boccaccio (BSH ns 22)
207 BSH g 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Morning Mist Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
208 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
S*BriSavanti's Calvados (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
209 BUR n S*Bonnea's Qingis of Kattrox Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Lizzy (BUR f)
210 BUR n FI SRK LO FI*Arkhitekton Secco Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
210 BUR n FI SRK LO FI*Arkhitekton Secco Uros Veteraani Britta Busse 3
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
211 BUR n S*Bonnea's Roxie Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM
S*Bonnea's Hector (BUR c) x S*Bonnea's Zindy (BUR n)
212 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
213 BUR a SE*Kattrox Blueberry Sweet Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
S*Scotixus Don Juan (BUR a) x S*Bonnea's Roxie (BUR n)
214 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
215 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
216 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
217 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
218 BUR c SE*Kattrox Dream of Mine Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM BIS
S*Bonnea's Azcot (BUR c) x SE*Kattrox Blueberry Sweet (BUR a)
219 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Feuermann Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
220 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Timofei Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
221 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Britta Busse Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
222 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's New Moon Naaras Champion Minna Krogh Abs
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
223 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Minna Krogh KM
223 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
224 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
225 EUR ns 22 FI SRK RX Ilmaveivi-Mikke Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
226 KBL II / KBL n 09 22 DK*Korzhik's Maxime Trijol Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
DK*Korzhik's Black Hero (KBL ns 09 22) x DK*Klokmose's Slush Ice (KBL f 09 23)
227 KBL III / KBL fs 22 FI SK LO 17 FI*SavoTimantti Tahti Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
Timantti Grand Pompon*RU (KBL ds 22) x Q'lady Trisha Kuril Kotan*RU (KBL fs 22)
228 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Minna Krogh KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
229 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
230 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI SK RX 17 FI*Maikain Sirpaliina Sempai Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 BIV NOM BIS
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
231 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Minna Krogh KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
232 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
233 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
233 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras Veteraani Britta Busse 2
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
234 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
234 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Veteraani Britta Busse 2
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
235 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Supreme Champion Britta Busse KM
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
235 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
236 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Britta Busse KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
237 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
237 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
238 ABY n Wil-O-Glen's Pietro Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
Wil-O-Glen's Hawkeye Pierce (ABY n) x Wil-O-Glen's De-Lovely (ABY o)
239 ABY n S*GoodNews Nala Naaras Champion Britta Busse Abs
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x S*GoodNews Lady Madonna (ABY n)
240 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet I found Serenity Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x FI*Nebuankhet Zaazenach (ABY n)
241 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
242 ABY n FI SK LO 16 FI*Redcheetah's Jade Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
243 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 BIV NOM
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
244 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Josefine Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
245 ABY n FIN SRK LO FIN*Nebuankhet Padmesh Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FIN*Nebuankhet Meallán Daigh (ABY n) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
245 ABY n FIN SRK LO FIN*Nebuankhet Padmesh Uros Veteraani Britta Busse 2
FIN*Nebuankhet Meallán Daigh (ABY n) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
246 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
247 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
248 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM BIS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
249 ABY a DK*Saltvig's Oona Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
DK*Saltvig's Milo (ABY n) x DK*Saltvig's Zenobia (ABY n)
250 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
251 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
252 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
253 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
254 ABY o S*GoodNews Ofelia Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
255 ABY o FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Hermes Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Desirée (ABY n)
256 ABY o FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Juliet Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
257 ABY o FI SRK LO 14 FI*Nebuankhet Captain John Carter Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FI*Nebuankhet Rhodda (ABY n)
258 ABY o S*GoodNews Orlando Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB NOM
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
259 ABY p Abystyle's Ma Demoiselle Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
Red Ferne Gildin-of-Ulunlae (ABY n) x Abyko's Little Deuce Coupe (ABY a)
260 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
261 BAL n FI SK LO 15 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
262 BAL d 02 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Champion Britta Busse EX1 CACIB
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
262 BAL d 02 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Määrittely Britta Busse BAL d 02 21
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
263 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
264 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Premior Britta Busse EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
265 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Premior Mira Fonsén Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
266 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
267 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
268 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Kastraatti Britta Busse Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
269 OLH a FI SRK LO 13 FI*Nenatnak Ain't I Saint Uros International Premior Mira Fonsén Abs
FI*Willicon Higher Than Hope (OSH n 24) x FI*Anarkokatin Yönkuningatar (BAL n)
270 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
271 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
272 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
273 OSH b FI SK LO 17 HU*Okonor Miskolc Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
274 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
275 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
276 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
277 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
278 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Mira Fonsén Abs
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
279 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Donehogawa Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
280 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
281 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
282 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
282 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
283 OSH b 02 21 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Dowanhowee Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
284 RUS FI SK LO 16 FI*BlueLair's Inanna Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FI*BlueLair's Herman (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
285 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
285 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
286 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
287 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
288 SIA h FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kassia Naaras Kastraatti Britta Busse Abs
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
289 SIA j FI SK LO 16 FI*Kaspektin Tähteinvälinen Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
290 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
291 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
292 HCL Aku Uros Kotikissat Jurgita Gustaitiene 1
292 HCL Aku Uros Veteraani Veikko Saarela 2
293 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
293 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
294 HCS Elis Uros Kotikissat Caroline Stoa 1
295 HCS Erkki Uros Kotikissat Caroline Stoa Abs
296 HCS Sissi Naaras Kotikissat Caroline Stoa 1 NOM
297 HCS Elmo Uros Kotikissat Caroline Stoa 2
298 HCS Tuisku Uros Kotikissat Caroline Stoa 3
298 HCS Tuisku Uros Veteraani Veikko Saarela 1 NOM
336 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta ABY n, ABY p, BAL d 02 21, CRX I, CRX VIII, OSH b, OSH f, OSH h, OSH n, RUS, SIA c, SIA h, SIA n, VET 3, VET 4 37
Fonsén Mira ABY a, ABY o, BAL n, CRX II, CRX IV, CRX VII, OLH a, OSH a, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 02 21, OSH b 24, OSH b 25, OSH c 24, OSH d 24, OSH e, SIA j, SIA n 03, SOM o, VET 1, VET 2 38
González-Redondo Jorge Fernández ACL VIII, ACS VII, MCO III, MCO VII, NFO IX, NFO VII, SIB II, SIB III, SIB VII 34
Gustaitiene Jurgita EXO d, EXO d 22, PER ds, PER f, PER f 33, PER g 03, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG c 04, RAG d 04, RAG f 21, RAG n 03, SBI b, SBI d, SBI g, SBI n, HCL 36
Krogh Minna BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 22 32, BEN n 24 32, BSH b 21 33, BSH d, BSH fs, BSH g, BSH g 03, BSH ns 11, BSH ns 22 64, BUR b, CYM 53, EUR ns 22, EUR w 62, KBL III, MAN 51-52, OCI b 24, OCI n 24, OCI ns 24. Rinnakkaisarvostelu Katja Patrikainen. 33
Lindelöf Sirpa BEN n 24, BLH c, BSH a, BSH c 24, BSH f, BSH w 62, BUR a, BUR c, BUR e, BUR n, EUR a, KBL II. Tuomarioppilas Sanna Hietala. 30
Roca Folch Yan EXO d 03, EXO e 21 33, EXO f 03, PER b, PER d, PER f 03, PER n, PER n 03, RAG a 04 21, RAG d, RAG d 03 21, RAG f 04, RAG g 04, RAG n, RAG n 21, SBI a, SBI c, SBI d, TUV d 61-63. Tuomarioppilas George Dorgiakis. 30
Saarela Veikko ACS IV, ACS VIII, ACS XI, MCO IV, MCO V, NEM I, NEM II, NFO II, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB VI, VET Kotikissat 40
Stoa Caroline RAG a 21 (13c), ACL IV, ACL VII, MCO I, MCO IX, MCO VI, MCO VIII, NFO I, NFO III, NFO IV, SIB IV, SIB VIII, HCS 39
9 tuomaria