POROK 52. kansainvälinen kissanäyttely 1.7.2017
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 1.7.2017 Loppuu 1.7.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.3.2017 Ilmoittautuminen loppuu 2.6.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 19.6.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 380   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 1.3.-30.4. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen! Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.


Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.

Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, POROK pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Muista seurata ilmoittautumisesi tilaa Omakissa-järjestelmästä!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 70
2 129
3 81
4 62
Kotikissat 11
Yhteensä 353

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
2 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM NOM
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
2 EXO d 22 FI SRK RX FI*Aamukasteen Zubr Uros Veteraani Yan Roca Folch 3
FIN*Fajesa Caramel Cluster (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
3 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
4 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Veikko Saarela Abs
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
5 PER d S*Vilda Western's Alerte Almer Uros Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
S*Subwoofer Calvin Klein (PER n) x S*Funfair's Truly Madly (PER f)
6 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
6 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Veteraani Yan Roca Folch 4
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
7 PER f S*Athelstones Vicky Oh Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Daisy Pop (EXO f)
8 PER ds S*Flips Coconut Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo Abs
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Alice (EXO fs 24)
9 PER a 22 FI SK LO 16 FI*Mogi's Meadow Buttercup Uros Avoin Veikko Saarela Abs
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
10 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
11 PER g 03 Twintorps Non Stop Naaras Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS
S*Dalaskogen's Michelangelo (PER e 01) x Twintorps Mon Amie (PER a)
12 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Beaty Belle Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
13 RAG n FI SK LO 16 FI*Maplehill's Honey Hazel Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Hakalan Herra Töppönen (RAG n) x FI*Maplehill's Edwina (RAG a 04)
14 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Kamomilla Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
15 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Avoin Veikko Saarela EX2
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
16 RAG a FI SK LO 16 FI*Raitamäen Amelia Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Emma (RAG a 04)
17 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
18 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo Abs
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
19 RAG a 21 FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Red Velvet Pearl Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
20 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo Abs
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
21 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
22 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
23 RAG n 03 FI SK LO 17 PL*Cinnamon Sky Nathaniel Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
PL*Cinnamon Sky Takoda (RAG n 03) x PL*Cinnamon Sky Lucy (RAG a 03)
24 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
25 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
26 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
27 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM BIS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
28 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
28 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
29 RAG a 04 SE*Sightly Dolls Magnum Flirty kiss Uros Champion Jorge Fernández González-Redondo EX2
S*Orthagas Saint James (RAG a 04) x PL*Koc-Pol Cat Manann (RAG a 04)
30 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB BIV NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
31 RAG a 04 FI SK LO 16 UA*Science Fiction Bios Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
S*Krickelins Eskil (RAG n 04) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
32 RAG c 04 FI SRK RX FI*Utuinen VioLetto PurPurn Uros Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
S*Kittah Mun-Ha Ouzo (RAG c 03) x Rosevalleyrags Savannah (RAG b)
32 RAG c 04 FI SRK RX FI*Utuinen VioLetto PurPurn Uros Veteraani Yan Roca Folch 2
S*Kittah Mun-Ha Ouzo (RAG c 03) x Rosevalleyrags Savannah (RAG b)
33 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
33 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
34 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
35 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Tequila Sunrise Naaras Avoin Veikko Saarela EX2
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
36 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
37 RAG a 04 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Kuura Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
38 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM BIS
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
39 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
39 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
40 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo Mitätöity Mitätöity
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
40 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
41 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
42 SBI n FI SK LO 17 FI*Helin's Cella Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
43 SBI n GR*Art of Feline Love Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX2
IT*Dolcesguardo Alain (Delon) (SBI n) x One Noble Eset Laty Mery*CZ (SBI b)
44 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP NOM
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
45 SBI a Kurt Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
46 SBI a FI SK LO 17 FI*Helin's Casimir Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
47 SBI a FI SK LO 17 FI*Helin's Carmen Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
48 SBI a SE*Pinkalicious Mandarin Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM
S*Tallebo's Nitis (SBI a 21) x S*Birmastans Hemma hos Julia (SBI a 21)
49 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
49 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Yan Roca Folch 1 NOM BIS
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
50 SBI b IDP*Backkara's Azzaro Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
Aragon (SBI n) x S*Linéahuset's Purples Pauline (SBI c)
51 SBI b FI SK LO 16 FI*Helin's Burton Uros Avoin Veikko Saarela EX1 No Cert
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
52 SBI b FI SK LO 16 FI*Clavinova Kiwie Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Sic'an Topia (SBI n) x FI*Clavinova Pumpuli (SBI b)
53 SBI b FI SRK LO FI*Sinikeijun White Rosebud Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*Safirrubir Calle Junior (SBI n) x FIN*Zhamiran Di San Cupulino (SBI a)
54 SBI c S*Källtäppans Luvo Lupino Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
S*Linéahuset's Memphis Rock Star (SBI d) x NL*Daphara's Femme Fatale (SBI c)
55 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
56 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
57 SBI d FI SK LO 16 FI*Helin's Ben Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
58 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV NOM
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
59 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
60 SBI d 21 FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
61 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
62 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SRK LO FI*GizemliKediler Adile Alaiye Naaras Veteraani Yan Roca Folch 1 NOM
FIN*Verdian Cihangir (TUV d) x FIN*Semiramisin Ak Feride (TUV d)
63 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
63 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
64 ACL VII / ACL fs 22 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
65 ACS III / ACS n 23 FI SK LO 17 FI*Siriuksen VegaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
66 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
67 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
67 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Siitos
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
68 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS BIV NOM
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
69 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jarana JazzCurl Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
70 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
71 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SK RX 17 FI*Dezzicat's Kalamaika KikiCurl Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
72 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Sirpa Lindelöf Abs
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
73 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior Sirpa Lindelöf Abs
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
74 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS NOM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
75 MCO I / MCO n NO*Majestic Keliva Madame Luna Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
(N)Nordic Lynx's I am King (MCO n 03) x (N)Hunstadmoen's Jenny (MCO n 03)
76 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 FI*Hiesun Särkynyt Enkeli Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa Abs
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
77 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Earthling Starman Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
78 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB BIV NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
79 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros International Champion Caroline Stoa EX2
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
80 MCO III / MCO n 22 (N)Nordic Lynx's Unpredictable Lady Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB NOM BIS
(N)Nordic Lynx's X-centric (MCO n 22) x Volga Vitorones Coons (MCO a 22)
81 MCO III / MCO n 22 (N)HeLo's Farm Alina Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)HeLo's Farm Future Rose (MCO n 22)
82 MCO III / MCO n 22 (N)Nordic Lynx's Romantina Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's Five Star (MCO f 22)
83 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
84 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
85 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
86 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
87 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB BIV
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
88 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zuzu Petals Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
89 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
90 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Grand International Premior Caroline Stoa Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
91 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
91 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Angels in My Hair Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
92 MCO V / MCO e (N)Nordic Lynx's Original Man Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Relaxing Tigers Quinlan (MCO a 22) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
93 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
94 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guri-Malla Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
95 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM BIV NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
96 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*NineTales Knight of Seven Kingdoms Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
97 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
98 MCO VI / MCO g 03 22 (N)Nordic Lynx's Pure Wish Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
(N)Nordic Lynx's Yes We Can (MCO n 22) x (N)Nordic Lynx's It Is Dream (MCO f 09 22)
99 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag A Day In My Life Naaras Avoin Minna Krogh Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
100 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX2
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
101 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 BIV NOM BIS
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
102 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*NomenEst Hawaiian Sunrise Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
103 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Jennifer Lopez Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
104 MCO VI / MCO f 03 FI SK LO 17 FI*Hiesun Kultasiipi Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX2
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
105 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS BIV
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
106 MCO VII / MCO ns 22 (N)Nordic Lynx's Xoxo Mi Amore Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Timaracoon's Nazarro (MCO as 03) x (N)Nordic Lynx's Masterpiece, DVM (MCO f 22)
107 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
108 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
109 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guddommelig Gyda Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
110 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gunn-Tove Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX2
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
111 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Dirty Little Rockstar Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX3
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
112 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX2
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
113 MCO VII / MCO gs 22 NO*Frostheim's Arya Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV
(N)Nordic Lynx's The Joker (MCO ds) x (N)Nordic Lynx's Romantina (MCO n 22)
114 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
115 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP BIV
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
115 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
116 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
116 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
117 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Supreme Champion Minna Krogh KM BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
118 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
119 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
120 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 15 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
121 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 16 FI*Moggi Essi Kabanossi Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
122 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
122 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
123 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 FI*Lionstyle Koh-i-Noor Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Krysos Gin Tonic (MCO w) x FI*Hiesun Layla (MCO n 22)
124 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 17 FI*Lionstyle Let's Make Rock Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
FI*Krysos Gin Tonic (MCO w) x FI*Hiesun Layla (MCO n 22)
125 NEM I / NEM as 21 FI SRK LO 13 Elisha Sariola Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Gordey Peresvet Volzhskiy Brilliant (NEM a 03 21) x Taisia Danvel (NEM as 03 21)
126 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
127 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros International Champion Caroline Stoa Abs
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
128 NEM II / NEM n 09 FI SK RX 15 Nelson Snow Magic Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Virginia Snow Magic (NEM n 03)
129 NFO I / NFO n FI SK LO 15 FI*Mirkulan James Bond Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
130 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
131 NFO II / NFO a 09 FI SRK LO FI*Laramillan Ivanhoe Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Laramillan Gaia (NFO n)
132 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Minna Krogh Abs
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
133 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 17 FI*Meadowpaws Freya Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Ikar Dumny Kot*PL (NFO n 22) x FI*Meadowpaws Kassiopeia (NFO n 22)
134 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Minna Krogh KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
134 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Veteraani Britta Busse 2
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
135 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
136 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
137 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
138 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
139 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
140 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
141 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
142 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
143 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
144 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
145 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
146 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX3
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
147 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 BIV
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
148 NFO VII / NFO fs 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Dolce Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
149 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
150 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
151 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
152 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
152 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
152 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
153 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
154 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
155 SIB II / SIB n 09 NO*Tundrapaw's Eddie Uros Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x S*Solfröken's Cruella (SIB a)
156 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Minna Krogh KM BIV NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
156 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Britta Busse 3
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
157 SIB III / SIB ny 22 S*Frostuddens Elsa Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
S*Frostuddens Elvis Presley (SIB a 22) x (N)Nordskjæret's Grace Lukinovna (SIB fs 09 22)
158 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Mäntylän Haral Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
159 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
160 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
161 SIB IV / SIB a 03 23 S*Mysmissens Ljuvliga Lugia Naaras Määrittely Sirpa Lindelöf SIB as 03 23
Ovetjkin Dexterovich Silkasib (NEM n 21) x S*Frostuddens Ariel (SIB fs 02 21)
161 SIB VIII / SIB as 03 23 S*Mysmissens Ljuvliga Lugia Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
Ovetjkin Dexterovich Silkasib (NEM n 21) x S*Frostuddens Ariel (SIB fs 02 21)
162 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
163 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
164 SIB VI / SIB g 09 SE*Snow Buddies Glaceon Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa Abs
Uriel Colour Foot*PL (SIB a 09 22) x SE*Snow Buddies Rainbow dash (SIB g 09)
165 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
166 SIB VII / SIB ns FI SK LO 17 FI*Knotberry's Yogamaster Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX2
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
167 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
167 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Britta Busse 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
168 SIB VIII / SIB ns 09 22 S*QuarkenCat Domino Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
Gargamel Felis Felicis,SK (SIB n 22) x FIN*Lumikissan Uniikki (SIB fs 09 24)
169 SIB VIII / SIB fs 09 FI SK LO 17 FI*Knotberry's You Had Me At Meow Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Eswood Elegant Smoke (SIB ns)
170 SIB VIII / SIB es 09 23 FI SK LO 17 Leyla Dynamiittievna Tsarskije Usy Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
FI*Lumikissan Dynamiitti (SIB es 03 24) x Aurora Dauria (SIB es 23)
171 SIB VIII / SIB ns 09 23 S*Millifiore Bonzai Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
S*Siberietass Zeb Mackayan (SIB a 01 21) x S*Millifiore Chunii af lux (SIB fs)
172 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
173 BEN n 22 FI SRK RX FI*Kattiklaanin Mercury Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
S*Leopardettes Real Revolution (BEN ns 22) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
174 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
174 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Yan Roca Folch 1 NOM BIS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
175 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Premior Britta Busse Abs
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
176 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros Grand International Champion Mira Fonsén Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
177 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
178 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
179 BEN n 24 FI SK LO 16 CattiCartano Summer Magic Uros Avoin Mira Fonsén Abs
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Jasum (BEN n 24)
180 BEN n 24 FI SK LO 17 MyArt Shaman from Lapland Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM BIS
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x MyArt Soul Sister (BEN n 24)
181 BEN n 24 CattiCartano CatwalkJewel *** Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
CattiCartano Black Diamond (BEN n) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
182 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
183 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Light Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
184 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
184 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Yan Roca Folch 3
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
185 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Premior Mira Fonsén Abs
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
186 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Champion Britta Busse EX1 CACIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
187 BEN n 22 32 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Nefertiti Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kissukkalan Zzribaa (BEN n 22)
188 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
188 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Siitos
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
189 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Hiesun Walking Dead Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
190 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
190 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Siitos
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
191 BLH c FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
192 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC NOM BIS
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
193 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
194 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
195 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
196 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
197 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Sun Chariot Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
198 BSH d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
199 BSH f FI SK RX 17 S*Ekängen's Meduza Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
IDP*Rozehip's Popcorn (BLH e) x IDP*Epiphany's Fortuna (BSH f 22)
200 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras International Premior Mira Fonsén Abs
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
201 BSH g FI SRK RX 14 FI*Coventry's Indiana Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
202 BSH g FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Nona Petit Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Rhinestone's Silver Lightning (BSH ns 03 24) x FI*Rhinestone's Morning Mist (BSH g 03)
203 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Premior Britta Busse EX1 CAPIB NOM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
204 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
205 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros Champion Britta Busse EX1 CACIB
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
206 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
207 BSH ns 11 FI SK RX 15 Valentino Moon Sissi, CZ Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
Aragon Antlia, CZ (BSH ns 11) x Nimeesha Nay Bell Arden, SK (BSH ns 11)
208 BSH g 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Morning Mist Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC NOM
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
209 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca Naaras International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
S*BriSavanti's Calvados (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
210 BUR n FI SRK LO FI*Arkhitekton Larisa Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
Leader New York (BUR b) x FIN*Arkhitekton De Stijl (BUR a)
211 BUR n S*Bonnea's Qingis of Kattrox Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC BIV
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Lizzy (BUR f)
212 BUR n FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Leif Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
213 BUR n S*Bonnea's Roxie Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
S*Bonnea's Hector (BUR c) x S*Bonnea's Zindy (BUR n)
214 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
215 BUR a SE*Kattrox Blueberry Sweet Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
S*Scotixus Don Juan (BUR a) x S*Bonnea's Roxie (BUR n)
216 BUR a FIN SRK LO FIN*Arkhitekton De Stijl Naaras Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Arkhitekton Khefren (BUR n)
216 BUR a FIN SRK LO FIN*Arkhitekton De Stijl Naaras Veteraani Yan Roca Folch 2
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Arkhitekton Khefren (BUR n)
217 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM BIS
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
218 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
219 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Fresco Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
219 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Fresco Uros Veteraani Yan Roca Folch 4
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
220 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
221 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
222 BUR c SE*Kattrox Dream of Mine Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV NOM BIS
S*Bonnea's Azcot (BUR c) x SE*Kattrox Blueberry Sweet (BUR a)
223 BUR c FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Dalia Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
224 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Feuermann Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
225 BUR e FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Harald Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Elwood's Azog Turmelija (BUR c) x FI*Arkhitekton Villanella (BUR f)
226 BUR f FI SRK LO 14 FI*Arkhitekton Villanella Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Kissmollin Bourree (BUR d) x FI*Bishamon JoJo Jaqueminot (BUR n)
227 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
227 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Yan Roca Folch Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
228 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Britta Busse KM NOM
228 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Yan Roca Folch 2
229 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse Abs
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
230 EUR ns 22 FI SRK RX Ilmaveivi-Mikke Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
231 EUR n 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
232 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
233 KBL II / KBL n 09 22 DK*Korzhik's Maxime Trijol Naaras International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
DK*Korzhik's Black Hero (KBL ns 09 22) x DK*Klokmose's Slush Ice (KBL f 09 23)
234 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Britta Busse KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
235 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
236 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI SK RX 17 FI*Maikain Sirpaliina Sempai Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 BIV NOM BIS
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
237 MAU ns FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq Naaras Avoin Britta Busse Abs
FI*Chai-lai Daanaa Diogenes (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
238 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Britta Busse KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
239 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
240 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
240 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras Veteraani Yan Roca Folch 1 NOM
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
241 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
241 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Veteraani Yan Roca Folch 3
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
242 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Supreme Champion Yan Roca Folch KM BIV
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
242 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
243 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Yan Roca Folch KM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
244 ABY n Wil-O-Glen's Pietro Uros International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB
Wil-O-Glen's Hawkeye Pierce (ABY n) x Wil-O-Glen's De-Lovely (ABY o)
245 ABY n S*GoodNews Nala Naaras Champion Yan Roca Folch Abs
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x S*GoodNews Lady Madonna (ABY n)
246 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
247 ABY n FI SK LO 16 FI*Redcheetah's Jade Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
248 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 BIV
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
249 ABY n FIN SRK LO FIN*Nebuankhet Padmesh Uros Supreme Premior Yan Roca Folch KM
FIN*Nebuankhet Meallán Daigh (ABY n) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
249 ABY n FIN SRK LO FIN*Nebuankhet Padmesh Uros Veteraani Mira Fonsén 2
FIN*Nebuankhet Meallán Daigh (ABY n) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
250 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB NOM BIS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
251 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Mira Fonsén 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
252 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros Grand International Champion Yan Roca Folch EX1 CACS NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
253 ABY a DK*Saltvig's Oona Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
DK*Saltvig's Milo (ABY n) x DK*Saltvig's Zenobia (ABY n)
254 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB NOM
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
255 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
256 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
257 ABY o S*GoodNews Ofelia Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
258 ABY o FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Hermes Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Desirée (ABY n)
259 ABY o FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Juliet Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
260 ABY o S*GoodNews Orlando Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
261 ABY p Abystyle's Ma Demoiselle Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Red Ferne Gildin-of-Ulunlae (ABY n) x Abyko's Little Deuce Coupe (ABY a)
262 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
263 BAL d 02 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
264 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
265 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
266 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
267 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
268 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
269 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
269 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Määrittely Britta Busse CRX f 01 33
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
270 OLH a FI SRK LO 13 FI*Nenatnak Ain't I Saint Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*Willicon Higher Than Hope (OSH n 24) x FI*Anarkokatin Yönkuningatar (BAL n)
271 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
272 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
273 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
274 OSH b FI SK LO 17 HU*Okonor Miskolc Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
275 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
276 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
277 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
278 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB NOM BIS
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
279 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Yan Roca Folch KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
280 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Yan Roca Folch Abs
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
281 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Donehogawa Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
282 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras Grand International Champion Yan Roca Folch EX1 CACS
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
283 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
284 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
285 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
285 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
286 OSH b 02 21 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Dowanhowee Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
287 RUS FI SK LO 16 FI*BlueLair's Inanna Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1 NOM
FI*BlueLair's Herman (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
288 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Yan Roca Folch KM
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
288 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
289 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
290 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros International Premior Yan Roca Folch EX1 CAGPIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
290 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
291 SIA h FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kassia Naaras Kastraatti Yan Roca Folch Abs
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
292 SIA j FI SK LO 16 FI*Kaspektin Tähteinvälinen Naaras Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
293 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Yan Roca Folch EX1 CACS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
294 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
295 SPH IV / SPH f 03 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Yolanda Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
S*Bare Essentials XXIX The One (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Virgo (SPH f 03 32)
296 THA n 21 FI SK RX 17 Thaiblueangels Chisu Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
297 HCL Aku Uros Kotikissat Minna Krogh 1
297 HCL Aku Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 2
298 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Minna Krogh 1 NOM BIS
298 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM
299 HCS Elis Uros Kotikissat Jorge Fernández González-Redondo 2
300 HCS Erkki Uros Kotikissat Jorge Fernández González-Redondo Abs
301 HCS Musta Rudolf Uros Kotikissat Jorge Fernández González-Redondo 4
302 HCS Sissi Naaras Kotikissat Jorge Fernández González-Redondo 1 NOM
303 HCS Elmo Uros Kotikissat Jorge Fernández González-Redondo 3
304 HCS Tuisku Uros Kotikissat Jorge Fernández González-Redondo 1
304 HCS Tuisku Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
343 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta CRX VIII (13c), BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 22 32, BLH a, BSH b 21 33, BSH c 24, BSH g, BSH g 03, BSH ns 11, BSH w 62, BUR b, BUR e, BUR f, BUR n, EUR a, EUR n 03, EUR w 62, KBL II, MAN 51-52, MAU ns, OCI n 24, VET 2 38
Fonsén Mira BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BSH d, BSH f, BSH fs, BUR a, BUR c, CYM 51-52, EUR a 03, EUR ns 22, OCI b 24, OCI ns 24, VET IV. Kat III rinnakkaisarvostelu Katja Patrikainen. 38
González-Redondo Jorge Fernández EXO d 22, PER d, PER ds, PER f 33, PER g 03, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG c 04, RAG d 03 21, RAG d 21, RAG f 21, RAG g 04, RAG n 21, SBI c, SBI d, SBI g, SBI n, HCS 36
Gustaitiene Jurgita ABY o, ABY p, BAL d 02 21, CRX I, CRX VIII, OLH a, OSH a, OSH b, OSH b 02 21, OSH b 24, OSH c 24, OSH d 24, OSH h, OSH n, OSH n 24, SOM o, SPH IV, THA n 21. Tuomarioppilas Tatyana Moraru-Puranen 27
Krogh Minna ACL VII, ACS IV, ACS VII, MCO VI, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB III, SIB VII, HCL 39
Lindelöf Sirpa SIB IV (13c), ACL IV, ACS III, ACS VIII, MCO I, MCO IX, MCO V, NFO II, NFO IV, NFO IX, SIB IV, SIB VIII, VET Kotikissat 38
Roca Folch Yan ABY a, ABY n, CRX II, CRX IV, CRX VII, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 25, OSH e, OSH f, RUS, SIA c, SIA h, SIA j, SIA n, SIA n 03, VET 1, VET 3 40
Saarela Veikko EXO d, PER a 22, PER b, PER f, PER n, PER n 03, RAG a, RAG a 03, RAG d 04, RAG f 04, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI b, TUV d 61-63. Tuomarioppilas George Dorgiakis. 31
Stoa Caroline ACS XI, MCO II, MCO III, MCO IV, MCO VII, NEM II, NFO V, NFO VII, SIB II, SIB VI 38
9 tuomaria