P0ROK 51. kansainvälinen kissanäyttely 15.1.2017
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 15.1.2017 Loppuu 15.1.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2016 Ilmoittautuminen loppuu 12.12.2016
Yleisöaika alkaa 9:30 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.12.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 310   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Tervahalli, Tervaharjunkatu, 94600 Kemi
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Lotta Ovaska, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen!

Näyttelykutsu

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 53
2 72
3 63
4 44
Kotikissat 12
Yhteensä 244

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
2 EXO f S*Flips Flower Power Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
3 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
4 EXO a 22 S*Flips Bull Uros Premior Jaana Jyrkinen Abs
S*Flips Chucky (EXO d 22) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
5 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC NOM
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
6 PER n FI SK LO 16 Benvenuta del Falco d'Oro Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM BIS
Zio Tom del Falco d'Oro (EXO n) x Ltch Lena (PER n 22)
7 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB NOM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
8 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM BIS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
9 PER f FI SRK LO FI*Siriuksen Fiesta Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB NOM
Aftabi Top Spin of Siriuksen (PER n) x S*IxiDixi's She-Bang (PER ds 22)
10 PER f S*Athelstones Vicky Oh Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Daisy Pop (EXO f)
11 PER ns SE*Virrivinda's Rudolf Nurejev Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
S*Twice-As-Nice Gold Dust On Ice (EXO es) x SE*Virrivinda's Ballerina (EXO n 22)
12 PER ds S*Flips Lovely Day Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
13 PER n 22 S*Divornas Macho Aboo Action Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
S*Amors Troll Divine (EXO n 22) x S*Seroster's Oriane de Laumes (PER f)
14 PER ns 12 SE*KlaraJohannas Juni Naaras Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
Brettachtal Spring Snow of Twintorp (PER ns 11) x S*Chill Star's Sugar (PER ns 12)
15 RAG n FI SK LO 16 FI*Collicatin Die For You Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Collicatin Spicy Saffron (RAG n)
16 RAG a FI SK LO 15 FI*DivaDoll Cute Isabelle Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Feel-X Notabilis (RAG a 04) x FI*DivaDoll Cute Babydoll (RAG c 21)
17 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
18 RAG a FI SK LO 16 FI*Collicatin Dum Tek Tek Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Collicatin Spicy Saffron (RAG n)
19 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
20 RAG f FI SK LO 16 FI*Cremecup's Enif Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x FI*Collicatin Banana Split (RAG a)
21 RAG g FI SK LO 16 FI*Uniklubin Dreams Come True Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
22 RAG a 21 FI SK LO 16 FI*Uniklubin Iceman Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Uniklubin Royal Leonore Lilian (RAG a 04)
23 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas Abs
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
24 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS BIV
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
25 RAG n 03 S*RagGorgeous Berry n'Ice Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX3
S*Amazing Dollz Wonderful Winner (RAG n 04) x S*Evenstar's Vega af Igasto (RAG n 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX2
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
27 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Gneides Drogo the Unbeaten Uros Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FIN*Celestial's ExtremeBeauty (RAG a 03)
28 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
29 RAG n 03 FI SK LO 16 FI*Celestial's Heart-Shaped Box Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
30 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACIB
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
31 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Valkokullan Ariel Naaras Avoin Jaana Jyrkinen Abs
DK*Jaquet Cinnamon (RAG a 03) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
32 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
33 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
34 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
35 RAG a 04 PL*Koc-Pol Cat Manann Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas Abs
PL*Koc-Pol Cat Perfecto (RAG a 04) x PL*Koc-Pol Cat Marlene Dietrich (RAG a 03)
36 RAG a 04 FI SK LO 16 S*Grand Chatez Hilmer for F&L Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
S*FiaSol's Wilmer for GCA (RAG a 04) x S*Asterion's Carme for Grand Chatez (RAG a 03)
37 RAG a 04 FI SK LO 16 UA*Science Fiction Bios Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
S*Krickelins Eskil (RAG n 04) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
38 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
39 RAG d 04 FI SK LO 16 FI*Uniklubin Kadabra Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Ariel (RAG f)
40 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Tequila Sunrise Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM BIS
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
41 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas Abs
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
42 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC NOM BIS
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
43 RAG n 04 21 FI SK LO 16 Elroni's Dream Sappheiros Petra Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
(N)Ragedy's Viking Hugin (RAG n 03) x ElronisDream Bejeweld (RAG n 04 21)
44 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
45 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
46 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
47 SBI a Kurt Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
48 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
49 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
50 SBI d FI SK LO 16 FI*Helin's Ben Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
51 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
52 ACL VII / ACL fs 22 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP NOM
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
53 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen NidaCurl Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
54 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
55 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
55 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Diana di Natale 2
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
56 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Supreme Champion Diana di Natale KM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
57 MCO I / MCO a FI SRK LO Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues Uros Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
Summerplace Manhatten (MCO e 22) x Biscat's Liberty of Battle Creek (MCO a 22)
58 MCO II / MCO n 03 (N)Hunstadmoen's Jørgen Uros Grand International Champion Kristiina Rautio Abs
Stuetigeren Steinar (MCO n 03) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
59 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
60 MCO II / MCO n 09 (N)Hunstadmoen's Marvin Malmstad Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x (N)Hunstadmoen's Hermine (MCO f 09)
61 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Avoin Diana di Natale EX1 CAC NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
62 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale Abs
SE*Muzzcot Lexington (MCO ns 09 22) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
63 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Enzahin Lonesome Rider Uros International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
S*Guldklimpen's Lord Vasuman (MCO ds 09 22) x DK*Pleione's Ayla (MCO f)
64 MCO IV / MCO a 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Ultra Bra Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB NOM
FIN*NomenEst Jupiter Jones (MCO a 09 22) x FIN*Goldenstream's Pandora (MCO n 03)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
66 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS BIV NOM BIS
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's X-Files Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras Premior Eric Reijers EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
69 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
70 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Champion Diana di Natale EX1 CACIB
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
71 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Supreme Premior Diana di Natale KM BIV NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
72 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
73 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*NineTales Knight of Seven Kingdoms Uros Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
74 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
75 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Kastraatti Diana di Natale EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
76 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
77 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag A Day In My Life Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
78 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Supreme Champion Diana di Natale KM
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
79 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Champion Diana di Natale EX1 CACIB
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
80 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 14 FI*CoonShadow WildFire Uros International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
FIN*Enzahin Replica (MCO n 22) x FI*CoonShadow Be My Baby (MCO ns)
81 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
82 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
83 NEM I / NEM n 21 Kuzma of White Frost Uros Champion Eric Reijers EX1 CACIB
Iney DealBata Fleur de l'Amour (NEM as 21) x Honorable Alenkiy Tsvetochek (NEM n 21)
84 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄssäHai Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 BIV NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
85 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
86 NFO I / NFO n FI SK LO 15 FI*Mirkulan James Bond Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
87 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Veteraani Diana di Natale 1 NOM
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
88 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
89 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
90 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM BIV
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
91 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
92 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
93 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV NOM BIS
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
94 NFO IV / NFO n 03 22 S*Gunsmokes Telly Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
95 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
96 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Hemligheten's Blaze Naaras Avoin Diana di Natale EX2
S*Dalkullans Di Ego (NFO d 03 24) x S*Myselisia's Felicity (NFO f 03 23)
97 NFO VI / NFO f 09 22 S*Isgården's Åska Naaras Avoin Diana di Natale EX1 CAC NOM
S*Isgården's Jasper (NFO d 09 22) x S*Isgården's Astrid (NFO n 09 24)
98 NFO VI / NFO f 03 22 S*Hagtorn's Fender Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 NOM
S*Tante Bluhme's Calle Schewen (NFO d 09 22) x S*Isgården's Artica (NFO f 09 22)
99 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Ainomieli Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
100 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1 BIV
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
101 NFO VI / NFO d 03 22 SE*Josephines Fina Bore Uros Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x S*Harley Honey's Leah af Magnifico (NFO f 09 22)
102 NFO VII / NFO fs 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Dolce Naaras Avoin Eric Reijers Abs
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
103 NFO VIII / NFO ns 09 22 S*Gunsmokes Pepper Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
104 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Honey Bee Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
105 NFO VIII / NFO ns 03 22 Kronos-Enrique van Siriusland*NL Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
S*Zelvitas Titan, DVM (NFO n 03 22) x Elvdal's Seute Deern (NFO as 09)
106 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
107 NFO VIII / NFO es 03 24 FIN SRK LO FIN*Silk-Sigrid's Magic Man Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX2
FIN*Terhakan Asterix (NFO ds 09 24) x FIN*Silk-Sigrid's Natalia (NFO g 09)
108 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
109 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS BIV
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
110 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Champion Diana di Natale EX1 CACIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
111 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 16 FI*Tunturikissan Lumi Naaras Avoin Diana di Natale EX1 CAC
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x NO*Tundrapaw's Dixie (SIB n)
112 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
113 SIB IV / SIB n 03 22 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tuisku Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
114 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
115 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Önja Onnekas Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Lumikissan Tähtönen (SIB f 24)
116 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1 NOM BIS
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
117 SIB VII / SIB ds 11 S*Tunsji's Lilith Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
S*Frostuddens Boba Fett (SIB ds 09 11) x FIN*Metsälinnan Amanda (SIB ds 11)
118 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
119 SIB VII / SIB fs 24 S*Busungarnas Fruxo Original Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Goldenesima Agent007 (SIB ay 22) x S*Tunsji's Lilith (SIB ds 11)
120 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
120 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Diana di Natale 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
121 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
122 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
122 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Pia Nyman 1 NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
123 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
124 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Fionola Naaras Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x FI*Alcarinqua Catelyn (BEN n 22)
125 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
126 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC BIV NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
127 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Hiesun Ketale Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Churro Cariño (BEN n 24)
128 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
128 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Pia Nyman 1 NOM BIS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
129 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
130 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
131 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
132 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
133 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Out of Competition Jaana Jyrkinen Arvosteltu
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
134 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
135 BSH a FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Runaway Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB NOM BIS
FI*Rhinestone's Night Rider (BSH n) x FI*Rhinestone's Diamond (BSH a)
136 BSH a FI SK LO 15 FI*Rhinestone's Vera Lynn Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Hinderslyne Livingstone (BSH a) x FI*Rhinestone's Cobalt Blue (BSH a)
137 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM BIS
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
138 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
139 BSH g FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Whole Lotta Rosie Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Rhinestone's Angus Young (BSH a) x FI*Rhinestone's Tutti Frutti (BSH g)
140 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM BIS
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
141 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS NOM
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
142 BSH n 22 FI SK LO 15 FI*Sarellin Kisumisu Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Helmiinan Mörkö (BSH n) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
143 BSH n 24 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Magnetic Eyes Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x FI*Bumblebrits Dear Prudence (BSH f)
144 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
145 BSH b 24 S*Razzlecat's Madonna Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB NOM
Tazzamore's Timotej (BSH b 24) x S*Razzlecat's Ashes To Ashes (BSH n 24)
146 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
147 BSH h 22 FI SK LO 16 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
148 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Vanamo Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Pumpuli (BSH ns 11)
149 BSH ns 22 64 S*Snöpärlan's Blizzard Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
SE*The Cooliti's Alfons Åberg (BSH ds 11) x S Jagularens's Dimma*** (BSH ns 11)
150 BSH g 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's California Ebony Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Black Widow II (BSH n)
151 BSH c 33 Pirot Dutch Kodak Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
IDP*Brilliants Wesselton (BSH c 33) x Cecille from Roma's Choice (BSH c 33)
152 BSH e 33 S*Snöpärlan's Juicy Fruit Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
S*Palace&Main's Swan Lake (BSH b 21 33) x S*Snöpärlan's Pigalle (BSH j)
153 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Tosia Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB NOM
Pirot Dutch Kodak (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
154 BUR n S*Bonnea's Magnum Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Lizzy (BUR f)
155 BUR n S*Bonnea's Qingis of Kattrox Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Lizzy (BUR f)
156 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Pia Nyman KM BIV NOM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
157 BUR a SE*Kattrox Blueberry Sweet Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
S*Scotixus Don Juan (BUR a) x S*Bonnea's Roxie (BUR n)
158 BUR a FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
159 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
160 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
161 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Fresco Uros Grand International Premior Olga Komissarova Abs
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
161 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Fresco Uros Veteraani Pia Nyman Abs
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
162 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
163 BUR c S*All Weather Little Miss Sunshine Naaras International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FIN*Metsäkansan Feeniks (BUR c) x S*Zekes Elajzia (BUR f)
164 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
165 BUR d DK*Nadikat's Cornelius Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
DK*Nadikat's Ramoni (BUR b) x DK*Nadikat's Fantasia (BUR f)
166 BUR d FI SRK LO FI*Kissmollin Bourree Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
167 BUR e S*Bonnea's Nypon Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman Abs
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Gaya (BUR g)
168 BUR h FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Penumbra Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
169 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Jaana Jyrkinen KM
169 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Pia Nyman 2
170 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM BIV
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
171 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
172 MAN 51-52 / MAN n 03 22 52 FI SRK RX FI*D'manns Zen Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
FIN*D'manns Unicorn (MAN e 03 51) x FIN*D'manns Solaris (MAN fs 22 51)
173 MAN 51-52 / MAN e 03 52 FIN SRK RX FIN*D'manns Utopian Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM
Katskans Higgins (MAN a 03 52) x Briar-Brae Minni Hiiri (MAN e 02 21 51)
173 MAN 51-52 / MAN e 03 52 FIN SRK RX FIN*D'manns Utopian Uros Veteraani Pia Nyman 3
Katskans Higgins (MAN a 03 52) x Briar-Brae Minni Hiiri (MAN e 02 21 51)
174 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
175 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras International Premior Jaana Jyrkinen Abs
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
175 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras Veteraani Pia Nyman Abs
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
176 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros International Premior Olga Komissarova Abs
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
176 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Veteraani Pia Nyman Abs
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
177 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Eric Reijers KM BIV NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
178 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
179 ABY n Wil-O-Glen's Pietro Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Wil-O-Glen's Hawkeye Pierce (ABY n) x Wil-O-Glen's De-Lovely (ABY o)
180 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
181 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
182 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
183 ABY o S*GoodNews Ofelia Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 NOM
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
184 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB NOM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
185 BAL d 02 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
186 CRX I / CRX n FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Salmiak Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Sweetpurr's Dorian Gray (CRX n 33) x FI*Sweetpurr's Material Girl (CRX f)
187 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Saca's Chicago Gansta Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Saca's Nullah (CRX n) x Rkymtn Rexes Maine Blue for Saca's (CRX a)
188 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM BIS
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
189 CRX II / CRX n 03 SE*DarkTown's Chicago Chick Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
S*Spotless Mirado (CRX a) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
190 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM BIS
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
191 CRX II / CRX ns 03 FIN SRK RX FIN*Telltail's Dongo Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB NOM
FIN*Windseeker Owen Wivenhoe (CRX ns 09) x Conqueror Deep Tanganika (CRX fs 03)
192 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
193 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
194 CRX VI / CRX n 03 24 SE*DarkTown's Brilliant Ballerina Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
S*Kick'Em Hell On Wheels (CRX n 01 21) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
195 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 S*Fort Knox Oberon Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
S*Rexlicious Poker, JW (CRX d 03) x S*Fort Knox Lara Croft (CRX ns)
196 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Champion Olga Komissarova Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
197 OSH n FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Black Devil Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
198 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
199 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
200 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
201 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
202 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Supreme Champion Eric Reijers KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
203 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Eric Reijers KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
204 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 BIV
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
205 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Avoin Eric Reijers Abs
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
206 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
207 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Herman Uros Avoin Olga Komissarova Abs
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
208 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB BIV NOM
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
209 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan CocoaBloom Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
210 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
211 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
212 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
213 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
214 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A Mombasa Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Kelmikerhon Ihanuus I (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
215 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS NOM BIS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
216 SIA j 21 FI SRK RX FI*Feanorian Dabria Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
Syana Hans Heysen (OSH a 22) x FIN*Feanorian Cherry Clafoutis (SIA h)
217 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
218 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Eric Reijers KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
219 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
220 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
221 HCL Aku Uros Kotikissat Kristiina Rautio Abs
221 HCL Aku Uros Veteraani Diana di Natale Abs
222 HCL Bonde en Gatine Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM
223 HCL Boulette d'Avesnes Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 2
224 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
224 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Diana di Natale 1 NOM
225 HCS Bega Uros Kotikissat Pia Nyman 2
226 HCS Bleu de Bresse Uros Kotikissat Pia Nyman 4
227 HCS Doris Naaras Kotikissat Pia Nyman 1 NOM
228 HCS Elmo Uros Kotikissat Pia Nyman 3
229 HCS Tuisku Uros Kotikissat Pia Nyman 1 NOM BIS
229 HCS Tuisku Uros Veteraani Diana di Natale 1 NOM BIS
241 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
di Natale Diana ACS IV, MCO I, MCO III, MCO V, MCO VII, NFO VI, SIB III, SIB VI, VET 2, VET Kotikissat 32
Jyrkinen Jaana EXO a 22, EXO d, EXO n 24, PER b, PER ds, PER f, PER n 22, PER ns 12, RAG a 03, RAG a 21, RAG f, SBI a, SBI g, SBI n, BEN n 22, BEN n 24 32, BLH a, BSH a 22, BSH b 21 33, BSH fs, BSH n 24, BUR h, BUR n, EUR w 62, OCI b 24, OCI n 24, VET 4 37
Komissarova Olga BEN n 24, BSH b 24, BSH h 22, BSH n 22, BSH ns 11, BSH w 62, BUR b, MAN 51-52, OCI ns 24, BAL d 02 21, BAL w 67, CRX I, CRX VI, CRX VII, OSH a, OSH h, OSH n, OSH n 24, RUS, SIA b, SIA j 21, SIA n 03 21, SOM o 38
Koskenkangas Marjatta EXO f, PER n, PER ns, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG d 04, RAG f 04, RAG f 21, RAG g, RAG g 04, RAG n, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI c, SBI d 31
Nyman Pia BEN n 22 31, BLH n, BSH a, BSH c 24, BSH c 33, BSH e 33, BSH f, BSH g, BSH g 03, BSH ns 22 64, BUR a, BUR c, BUR d, BUR e, HCS, VET 3 34
Rautio Kristiina ACS III, MCO II, NFO I, NFO III, NFO IV, NFO VIII, SIB IV, SIB V, SIB VII, SIB VIII, HCL 30
Reijers Eric ACL VII, MCO IV, MCO VI, MCO VIII, NEM I, NFO II, NFO VII, SIB II, ABY n, ABY o, CRX II, CRX III, OSH b 02 21, OSH d 24, OSH j 24, SIA a, SIA c, SIA e 21, SIA n 03 39
7 tuomaria