POROK 50. kansainvälinen kissanäyttely 14.1.2017
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 14.1.2017 Loppuu 14.1.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2016 Ilmoittautuminen loppuu 12.12.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.12.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 310   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Tervahalli, Tervaharjunkatu, 94600 Kemi
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050-4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Lotta Ovaska, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen!

Näyttelykutsu

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 54
2 80
3 70
4 50
Kotikissat 12
Yhteensä 266

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
2 EXO f S*Flips Flower Power Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
3 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
3 EXO n 23 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Määrittely Kristiina Rautio EXO n 24
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
4 EXO a 22 S*Flips Bull Uros Premior Marjatta Koskenkangas Abs
S*Flips Chucky (EXO d 22) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
5 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
6 PER n FI SK LO 16 Benvenuta del Falco d'Oro Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Zio Tom del Falco d'Oro (EXO n) x Ltch Lena (PER n 22)
7 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
8 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM BIS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
9 PER f FI SRK LO FI*Siriuksen Fiesta Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB NOM BIS
Aftabi Top Spin of Siriuksen (PER n) x S*IxiDixi's She-Bang (PER ds 22)
10 PER f S*Athelstones Vicky Oh Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Daisy Pop (EXO f)
11 PER ns SE*Virrivinda's Rudolf Nurejev Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
S*Twice-As-Nice Gold Dust On Ice (EXO es) x SE*Virrivinda's Ballerina (EXO n 22)
12 PER ds S*Flips Lovely Day Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
13 PER n 22 S*Divornas Macho Aboo Action Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM
S*Amors Troll Divine (EXO n 22) x S*Seroster's Oriane de Laumes (PER f)
14 PER ns 12 SE*KlaraJohannas Juni Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
Brettachtal Spring Snow of Twintorp (PER ns 11) x S*Chill Star's Sugar (PER ns 12)
15 RAG n FI SK LO 16 FI*Collicatin Die For You Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Collicatin Spicy Saffron (RAG n)
16 RAG a FI SK LO 15 FI*DivaDoll Cute Isabelle Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
FI*Feel-X Notabilis (RAG a 04) x FI*DivaDoll Cute Babydoll (RAG c 21)
17 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
18 RAG a FI SK LO 16 FI*Collicatin Dum Tek Tek Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Liam Supurrsonic*PL (RAG a 21) x FI*Collicatin Spicy Saffron (RAG n)
19 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
20 RAG f FI SK LO 16 FI*Cremecup's Enif Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x FI*Collicatin Banana Split (RAG a)
21 RAG a 21 FIN SRK LO FIN*Calamarin Eros Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
S*Karvaturri's Busiga Bosse (RAG a) x S*Tallkottens Sweet CoCo (RAG g 21)
21 RAG a 21 FIN SRK LO FIN*Calamarin Eros Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
S*Karvaturri's Busiga Bosse (RAG a) x S*Tallkottens Sweet CoCo (RAG g 21)
22 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras International Champion Kristiina Rautio Abs
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
23 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
24 RAG n 03 S*RagGorgeous Berry n'Ice Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX3
S*Amazing Dollz Wonderful Winner (RAG n 04) x S*Evenstar's Vega af Igasto (RAG n 03)
25 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX2
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
26 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Gneides Drogo the Unbeaten Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FIN*Celestial's ExtremeBeauty (RAG a 03)
27 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
28 RAG n 03 FI SK LO 16 FI*Celestial's Heart-Shaped Box Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
29 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB NOM
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
30 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Valkokullan Ariel Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
DK*Jaquet Cinnamon (RAG a 03) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
31 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
32 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
33 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
34 RAG a 04 PL*Koc-Pol Cat Manann Naaras International Champion Kristiina Rautio Abs
PL*Koc-Pol Cat Perfecto (RAG a 04) x PL*Koc-Pol Cat Marlene Dietrich (RAG a 03)
35 RAG a 04 FI SK LO 16 S*Grand Chatez Hilmer for F&L Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
S*FiaSol's Wilmer for GCA (RAG a 04) x S*Asterion's Carme for Grand Chatez (RAG a 03)
36 RAG a 04 FI SK LO 16 UA*Science Fiction Bios Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
S*Krickelins Eskil (RAG n 04) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
37 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio Abs
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
38 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Tequila Sunrise Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
39 RAG f 04 FIN SRK LO FIN*Calamarin Gloria Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
S*Karvaturri's Busiga Bosse (RAG a) x FIN*Calamarin Beautiful Barbie (RAG f 04)
39 RAG f 04 FIN SRK LO FIN*Calamarin Gloria Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
S*Karvaturri's Busiga Bosse (RAG a) x FIN*Calamarin Beautiful Barbie (RAG f 04)
40 RAG f 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras Kastraatti Kristiina Rautio Abs
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
41 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
42 RAG n 04 21 FI SK LO 16 Elroni's Dream Sappheiros Petra Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
(N)Ragedy's Viking Hugin (RAG n 03) x ElronisDream Bejeweld (RAG n 04 21)
43 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Grand International Premior Kristiina Rautio Abs
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
44 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
45 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
46 SBI a Kurt Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
47 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
48 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
49 SBI d FI SK LO 16 FI*Helin's Ben Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
50 SBI g FI SRK LO FI*Mainio's Betty Liisa Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas DISQ AGR.
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*Aishannen DesteMona (SBI b)
51 ACL VII / ACL fs 22 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
52 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros International Premior Diana di Natale Abs
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
53 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen NidaCurl Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB NOM
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
54 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Avoin Diana di Natale EX1 CAC
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
55 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
55 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
56 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
57 MCO I / MCO a FI SRK LO Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
Summerplace Manhatten (MCO e 22) x Biscat's Liberty of Battle Creek (MCO a 22)
58 MCO II / MCO n 03 (N)Hunstadmoen's Jørgen Uros Grand International Champion Diana di Natale Abs
Stuetigeren Steinar (MCO n 03) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
59 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Avoin Diana di Natale Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
60 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Earthling Starman Uros Avoin Diana di Natale Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
61 MCO II / MCO n 09 (N)Hunstadmoen's Marvin Malmstad Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale Abs
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x (N)Hunstadmoen's Hermine (MCO f 09)
62 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
63 MCO IV / MCO a 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Ultra Bra Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
FIN*NomenEst Jupiter Jones (MCO a 09 22) x FIN*Goldenstream's Pandora (MCO n 03)
64 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Majestic Beast Uros Kastraatti Diana di Natale Abs
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Avoin Diana di Natale EX1 CAC NOM BIS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
66 MCO IV / MCO n 09 22 S*Acoonitum's Heaven in your eyes Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale Abs
SE*Muzzcot Lexington (MCO ns 09 22) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
67 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Grand International Premior Diana di Natale EX1 CAPS BIV NOM BIS
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's X-Files Uros International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras Kastraatti Diana di Natale EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
70 MCO V / MCO d FI SK LO 14 S*Coppermines Thor Uros Grand International Champion Olga Komissarova Abs
Candyman the Purrfect Coon (MCO ds 22) x S*Coppermines Beata (MCO f 23)
71 MCO V / MCO d FI SK LO 14 FI*Kissamainen Antsa Uros Kastraatti Olga Komissarova EX2
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted Khloé (MCO g 22)
72 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
73 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM BIV NOM BIS
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
74 MCO V / MCO d FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Be Like Red Adair Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
75 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*NineTales Knight of Seven Kingdoms Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
76 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Kastraatti Olga Komissarova Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
77 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
78 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
79 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag A Day In My Life Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
80 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO Alwaro Gladiator Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
Mainefield's Van Halen (MCO ds 22) x Alwaro Bristol Brie (MCO fs)
81 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
82 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
83 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
84 NEM I / NEM n 21 Kuzma of White Frost Uros Champion Diana di Natale EX1 CACIB
Iney DealBata Fleur de l'Amour (NEM as 21) x Honorable Alenkiy Tsvetochek (NEM n 21)
85 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄssäHai Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1 BIV NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
86 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
87 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros International Champion Olga Komissarova Abs
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
88 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Afanasij Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
89 NFO I / NFO n FI SK LO 15 FI*Mirkulan James Bond Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 No Cert
FI*Kissafarin Luzon (NFO d) x FIN*Mirkulan Bridget Jones (NFO g)
90 NFO I / NFO a FIN SRK LO FIN*Deeamore Kaamoksen Kajo Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM
S*Drakborgens Torsten Turifax af Tuss (NFO e) x FIN*Deeamore Zafirah Zarlena (NFO a 24)
91 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
92 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
93 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
94 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM BIV NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
95 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
96 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS BIV
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
97 NFO IV / NFO n 03 22 S*Gunsmokes Telly Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
98 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Avoin Diana di Natale EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
99 NFO VI / NFO f 02 21 62 S*Hemligheten's Blaze Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX2
S*Dalkullans Di Ego (NFO d 03 24) x S*Myselisia's Felicity (NFO f 03 23)
100 NFO VI / NFO f 09 22 S*Isgården's Åska Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC BIV NOM BIS
S*Isgården's Jasper (NFO d 09 22) x S*Isgården's Astrid (NFO n 09 24)
101 NFO VI / NFO f 03 22 S*Hagtorn's Fender Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
S*Tante Bluhme's Calle Schewen (NFO d 09 22) x S*Isgården's Artica (NFO f 09 22)
102 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Ainomieli Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
103 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
104 NFO VI / NFO d 03 22 SE*Josephines Fina Bore Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x S*Harley Honey's Leah af Magnifico (NFO f 09 22)
105 NFO VII / NFO fs 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Dolce Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
106 NFO VIII / NFO ns 09 22 S*Gunsmokes Pepper Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
SE*Klint skogens Jocke (NFO ns 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
107 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Honey Bee Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
108 NFO VIII / NFO ns 03 22 Kronos-Enrique van Siriusland*NL Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
S*Zelvitas Titan, DVM (NFO n 03 22) x Elvdal's Seute Deern (NFO as 09)
109 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
110 NFO VIII / NFO es 03 24 FIN SRK LO FIN*Silk-Sigrid's Magic Man Uros Kastraatti Olga Komissarova EX2
FIN*Terhakan Asterix (NFO ds 09 24) x FIN*Silk-Sigrid's Natalia (NFO g 09)
111 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
112 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS BIV NOM
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
113 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
114 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 16 FI*Tunturikissan Lumi Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x NO*Tundrapaw's Dixie (SIB n)
115 SIB III / SIB n 23 FI SRK LO FI*Balladin Keskiyön Cowboy Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
116 SIB III / SIB n 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros Määrittely Diana di Natale SIB n 24 09
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
116 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 15 FI*Hallametsän Amorphis Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
117 SIB IV / SIB n 03 22 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tuisku Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
118 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 16 FI*Apachiris Frida Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Apachiris Delightful Domina (SIB n 09 22)
119 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
120 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Önja Onnekas Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Lumikissan Tähtönen (SIB f 24)
121 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
122 SIB VII / SIB ds 11 S*Tunsji's Lilith Naaras Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
S*Frostuddens Boba Fett (SIB ds 09 11) x FIN*Metsälinnan Amanda (SIB ds 11)
123 SIB VII / SIB as 24 FI SRK LO 13 FI*Tuiskutassun Ilo-Ilmari Uros International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB BIV
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FIN*Tuiskutassun Black Maria (SIB ns 24)
124 SIB VII / SIB fs 24 S*Busungarnas Fruxo Original Naaras Champion Diana di Natale EX1 CACIB
Goldenesima Agent007 (SIB ay 22) x S*Tunsji's Lilith (SIB ds 11)
125 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
125 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
126 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
127 SIB VIII / SIB ns 03 23 FI SRK LO FI*Balladin Viihteen Kuningas Uros International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Pihkasilmä (SIB a 23)
128 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP NOM BIS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
128 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM BIS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
129 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Wild River Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB NOM
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
130 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Fionola Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x FI*Alcarinqua Catelyn (BEN n 22)
131 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
132 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC BIV NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
133 BEN n 24 FI SK LO 16 CattiCartano Summer Magic Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Jasum (BEN n 24)
134 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Hiesun Ketale Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX2
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Churro Cariño (BEN n 24)
135 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
135 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 2
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
136 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
137 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
138 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
139 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
140 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
141 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM BIS
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
142 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
142 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Jaana Jyrkinen
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
143 BSH a FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Runaway Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC NOM BIS
FI*Rhinestone's Night Rider (BSH n) x FI*Rhinestone's Diamond (BSH a)
144 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
145 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Sun Chariot Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
146 BSH e FI SK LO 16 FI*Aurantia's Luminosity Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
147 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
148 BSH g FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Whole Lotta Rosie Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1 NOM BIS
FI*Rhinestone's Angus Young (BSH a) x FI*Rhinestone's Tutti Frutti (BSH g)
149 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Kastraatti Jaana Jyrkinen EX1 CAP
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
150 BSH fs FI SRK LO FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
151 BSH n 22 FI SK LO 15 FI*Sarellin Kisumisu Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Helmiinan Mörkö (BSH n) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
152 BSH n 24 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Magnetic Eyes Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x FI*Bumblebrits Dear Prudence (BSH f)
153 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
154 BSH b 24 S*Razzlecat's Madonna Naaras Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB NOM BIS
Tazzamore's Timotej (BSH b 24) x S*Razzlecat's Ashes To Ashes (BSH n 24)
155 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
156 BSH h 22 FI SK LO 16 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
157 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Vanamo Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Pumpuli (BSH ns 11)
158 BSH ns 22 64 S*Snöpärlan's Blizzard Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
SE*The Cooliti's Alfons Åberg (BSH ds 11) x S Jagularens's Dimma*** (BSH ns 11)
159 BSH g 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's California Ebony Naaras Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Black Widow II (BSH n)
160 BSH c 33 Pirot Dutch Kodak Uros Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB
IDP*Brilliants Wesselton (BSH c 33) x Cecille from Roma's Choice (BSH c 33)
161 BSH e 33 S*Snöpärlan's Juicy Fruit Uros Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAPIB
S*Palace&Main's Swan Lake (BSH b 21 33) x S*Snöpärlan's Pigalle (BSH j)
162 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Tosia Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB NOM
Pirot Dutch Kodak (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
163 BUR n FI SK LO 15 FI*Almond's Freyja Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
164 BUR n S*Bonnea's Magnum Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Lizzy (BUR f)
165 BUR n S*Bonnea's Qingis of Kattrox Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Lizzy (BUR f)
166 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen 1 NOM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
166 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
167 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
168 BUR a SE*Kattrox Blueberry Sweet Naaras International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
S*Scotixus Don Juan (BUR a) x S*Bonnea's Roxie (BUR n)
169 BUR a FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen EX1 BIV
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
170 BUR b FI SRK LO 14 FI*Enigmatic Aenigma Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
171 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Avoin Jaana Jyrkinen EX1 CAC
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
172 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Fresco Uros Grand International Premior Jaana Jyrkinen Abs
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
172 BUR b FI SRK LO FI*Arkhitekton Fresco Uros Veteraani Jaana Jyrkinen Abs
FIN*Lorienin Grinning George (BUR d) x FIN*Arkhitekton Malfridur (BUR n)
173 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
174 BUR c FI SK LO 16 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
175 BUR c S*All Weather Little Miss Sunshine Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB NOM
FIN*Metsäkansan Feeniks (BUR c) x S*Zekes Elajzia (BUR f)
176 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Feuermann Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
177 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros International Champion Jaana Jyrkinen EX1 CAGCIB
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
178 BUR d DK*Nadikat's Cornelius Uros Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen Abs
DK*Nadikat's Ramoni (BUR b) x DK*Nadikat's Fantasia (BUR f)
179 BUR d FI SRK LO FI*Kissmollin Bourree Uros International Premior Jaana Jyrkinen EX1 CAGPIB NOM
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
180 BUR e S*Bonnea's Nypon Uros Nuoret 7-10 kk Jaana Jyrkinen Abs
FI*Bumpulina Van Damme (BUR e) x S*Bonnea's Gaya (BUR g)
181 BUR h FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Penumbra Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
182 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
182 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Jaana Jyrkinen 2
183 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito Naaras Pennut 4-7 kk Jaana Jyrkinen EX1
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
184 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
185 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Jaana Jyrkinen KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
186 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Eric Reijers KM NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
187 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras International Premior Eric Reijers Abs
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
187 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Guttatus Basia Mille Naaras Veteraani Jaana Jyrkinen Abs
FIN*Martinic Straight Flush (OCI b 24) x FIN*Galax Akna (OCI b 24)
188 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros International Premior Eric Reijers Abs
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
188 OCI ns 24 FIN SRK RX Ozspots Sheelberight Uros Veteraani Jaana Jyrkinen Abs
Ocivalley Flek (OCI b 24) x Sharic Lady Cheetah (OCI ns 24)
189 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Pia Nyman KM BIV NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
190 ABY n FI SRK LO FI*Lovedevotion Berlioz Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
191 ABY n Wil-O-Glen's Pietro Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Wil-O-Glen's Hawkeye Pierce (ABY n) x Wil-O-Glen's De-Lovely (ABY o)
192 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
193 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras International Premior Pia Nyman EX2
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
194 ABY n FI SRK LO 13 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
195 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Eric Reijers 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
196 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
197 ABY o S*GoodNews Ofelia Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
198 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB NOM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
199 BAL d 02 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
199 BAL d 03 21 FI SK LO 15 FI*Willicon I Can't Get It Uros Määrittely Olga Komissarova BAL d 02 21
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
200 CRX I / CRX n FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Salmiak Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
FI*Sweetpurr's Dorian Gray (CRX n 33) x FI*Sweetpurr's Material Girl (CRX f)
201 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Saca's Chicago Gansta Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Saca's Nullah (CRX n) x Rkymtn Rexes Maine Blue for Saca's (CRX a)
202 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS NOM
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
203 CRX II / CRX n 03 SE*DarkTown's Chicago Chick Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
S*Spotless Mirado (CRX a) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
204 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
205 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM BIS
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
206 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
207 CRX VI / CRX n 03 24 SE*DarkTown's Brilliant Ballerina Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
S*Kick'Em Hell On Wheels (CRX n 01 21) x SE*DarkTown's Absolute Adorable (CRX h 03 33)
208 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 S*Fort Knox Oberon Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
S*Rexlicious Poker, JW (CRX d 03) x S*Fort Knox Lara Croft (CRX ns)
209 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Champion Eric Reijers Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
210 OSH n FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Black Devil Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
211 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
212 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
213 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
214 OSH n 23 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Määrittely Jaana Jyrkinen OSH n 24
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
214 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
215 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
216 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
217 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
218 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Avoin Pia Nyman Abs
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
219 OSH ns 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Premior Pia Nyman EX1 CAPIB NOM
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
220 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
221 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Herman Uros Avoin Eric Reijers Abs
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
222 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC BIV NOM
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
223 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan CocoaBloom Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
224 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan Flòraidh Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX2
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
225 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
226 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
227 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
228 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
229 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A Mombasa Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Kelmikerhon Ihanuus I (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
230 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM BIS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
231 SIA j 21 FI SRK RX FI*Feanorian Dabria Naaras Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS
Syana Hans Heysen (OSH a 22) x FIN*Feanorian Cherry Clafoutis (SIA h)
232 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
233 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
234 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
235 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
236 SPH III / SPH g 21 FI SK RX 14 FI*Merlin-Eridan Caroline Naaras Avoin Pia Nyman SPH f 21
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
237 HCL Aku Uros Kotikissat Diana di Natale Abs
237 HCL Aku Uros Veteraani Kristiina Rautio Abs
238 HCL Bonde en Gatine Uros Kotikissat Diana di Natale 1 NOM
239 HCL Boulette d'Avesnes Naaras Kotikissat Diana di Natale 2
240 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Diana di Natale 1 NOM BIS
240 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM
241 HCS Bega Uros Kotikissat Diana di Natale 4
242 HCS Bleu de Bresse Uros Kotikissat Diana di Natale 3
243 HCS Doris Naaras Kotikissat Diana di Natale 1 NOM
244 HCS Elmo Uros Kotikissat Diana di Natale 2
245 HCS Tuisku Uros Kotikissat Diana di Natale 1 NOM BIS
245 HCS Tuisku Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
264 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
di Natale Diana SIB III (13c), ACL VIII, ACS III, MCO II, MCO IV, MCO VIII, NEM I, NFO IV, SIB VII, SIB VIII, HCL, HCS 38
Jyrkinen Jaana OSH n 23 (13c), BEN n 22 31, BEN n 24, BLH n, BSH a, BSH b 24, BSH c 33, BSH e 33, BSH g, BSH g 03, BSH n 22, BUR a, BUR b, BUR d, BUR e, EUR a 03, MAN 51-52, VET 3 39
Komissarova Olga BAL d 02 21 (13c), ACL VII, MCO I, MCO V, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO VII, NFO VIII, SIB II, SIB VI, VET 1 30
Koskenkangas Marjatta EXO a 22, EXO d, PER ds, PER f, PER n 22, PER ns 12, RAG a 03, RAG a 21, RAG f, SBI a, SBI g, SBI n, ACS IV, MCO III, NFO I, NFO III, NFO VI, SIB III, SIB IV, SIB V 39
Nyman Pia BEN n 24 32, BLH a, BSH a 22, BSH b 21 33, BSH d, BSH fs, BSH n 24, BUR n, EUR w 62, ABY a, ABY n, ABY o, BAL d 02 21, CRX II, CRX III, OSH b 02 21, OSH d 24, OSH j 24, OSH ns 24, SIA a, SIA c, SIA e 21, SIA n 03, SIA n 03 21, SPH III 40
Rautio Kristiina EXO n 24 (13c), EXO f, EXO n 24, PER b, PER n, PER ns, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG f 04, RAG f 21, RAG g 04, RAG n, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI c, SBI d, VET 2, VET Kotikissat 39
Reijers Eric BEN n 22, BSH c 24, BSH e, BSH f, BSH h 22, BSH ns 11, BSH ns 22 64, BSH w 62, BUR c, BUR h, OCI b 24, OCI n 24, OCI ns 24, BAL w 67, CRX I, CRX VI, CRX VII, OSH a, OSH h, OSH n, OSH n 24, RUS, SIA b, SIA j 21, SOM o, VET 4 39
7 tuomaria