POH-KIS 59. kansainvälinen kissanäyttely 18.09.2016
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 18.9.2016 Loppuu 18.9.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.8.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 02.09.2016. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsenille 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella.

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu maksetaan OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 25.08.2016 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle paa-assistentti@pohkis.fi tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 55
2 125
3 64
4 52
Kotikissat 1
Yhteensä 297

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
3 EXO a FI SRK LO 13 FI*Mogi's Beau Bobby Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM BIS
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
4 EXO a FI SK LO 16 FI*Chevhill's True Blue Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
No Comment Haykiel Rani (EXO n 03 24) x FI*Chevhill's Dark Rose (PER g)
5 EXO e 03 FI SK LO 16 FI*Chevhill's Happy Starling Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Chevhill's Pastel Candy (EXO g 02 21)
6 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
6 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Siitos
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
8 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
9 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
10 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
11 PER n 03 24 FI SK LO 16 FI*Whispers Neville Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM BIS
Preciousice Na-Pe-Ro (EXO n 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
12 PER f 03 22 FI SRK RX S*Marylands Unique Glow Naaras Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB
S*IxiDixi's Wild Ride (PER d 24) x Sumava's Zoe (PER f 03)
13 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
14 PER d 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan Aryanna Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Siiri-Sibrina (PER f 33)
15 RAG n FI SK LO 16 FI*Minipeikon Ålivia Naaras Avoin Tellervo Kass EX2
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
16 RAG n FI SK LO 15 FI*Pengvin's Gloria Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Pengvin's Celina (RAG n)
17 RAG n FI SK LO 16 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
18 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
19 RAG a FI SK LO 16 FI*Minipeikon Änsti Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
FI*Minipeikon Yönkiitäjä (RAG c) x FIN*Celestial's ForeverYours (RAG n)
20 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB NOM
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
21 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
22 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB BIV NOM
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
23 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB NOM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
24 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
25 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
26 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
27 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
28 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
29 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Heaven Can Wait Naaras Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB
FI*Celestial's Louis Dieudonné (RAG n 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
30 RAG a 04 FI SK LO 16 S*Grand Chatez Hilmer for F&L Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
S*FiaSol's Wilmer for GCA (RAG a 04) x S*Asterion's Carme for Grand Chatez (RAG a 03)
31 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
32 RAG c 04 FI SK LO 15 FI*Pengvin's Ice Uros Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
33 RAG a 04 21 FI SK LO 16 FI*Pengvin's Klara Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x (N)Ragedy's Diamonddust Denise (RAG a 03)
34 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
35 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
35 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Tellervo Kass 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
36 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
37 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
38 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
39 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
40 SBI a FI SK LO 16 FI*Rais-Kis MilkyWay Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
41 SBI a FI SK LO 16 FI*Lofanna Etna Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
EE*Greger Star St.Ifferini (SBI a) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
42 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
43 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
43 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Siitos
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
44 SBI d FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Mignon Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
45 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
46 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM NOM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
47 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Nadja Naaras Premior Cristiano Federico Sandon Abs
Sakkara Aramis (SBI a) x FIN*Harebell Keshia (SBI g)
48 SBI h FI SK LO 16 Ravenna da MaKaJa Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Mahabodhi's Magic Blue Eyes (SBI b 21) x Say Sinh's Yarah (SBI f)
49 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
49 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
50 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
51 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
52 ACL V / ACL f FI SK LO 14 FI*Minnikatin Olympia Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 No Cert
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
52 ACL V / ACL f FI SK LO 14 FI*Minnikatin Olympia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
53 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS NOM
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
55 ACL VIII / ACL ds 03 22 FI SK LO 16 FI*Debals KehVeli Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
56 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 16 FI*Debals KooMikko Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX2
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
57 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros Grand International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPS
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
58 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI SK LO 16 FI*Debals KatoMua Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
59 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS NOM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
60 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
61 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 13 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
62 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
63 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB NOM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
64 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Rotcat Odessa Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
65 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Hiesun Black Sabbath Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
66 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
67 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Dinah-Moe Humm Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
68 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
69 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
70 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
70 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Siitos
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
73 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
74 MCO IV / MCO n 03 22 FIN SRK LO Tropikoons Little Thunder Uros International Champion Kristiina Rautio Abs
Angtini's Joe Fish of Tropikoons, DM (MCO n 09 22) x Tropikoons Buried Treasure (MCO f 09 22)
75 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
76 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
77 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
78 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 16 FI*Moggi Fanni Sapuska Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
HoneyDevil My Black Bear (MCO n) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
79 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS BIV NOM
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Naxos Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Spanish Rose Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
83 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
84 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
85 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
86 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
87 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
88 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
89 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Hiesun Lady Evil Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
90 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
91 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
92 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS BIV NOM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
93 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*Rotcat In Flames Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Wackymoon Chaos (MCO ns 09) x FI*Rotcat Fumiko (MCO g 22)
94 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros Premior Tellervo Kass Abs
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
95 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
96 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
97 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
98 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 14 FI*Rotcat Knight of Silver Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
99 MCO VII / MCO as FI SRK LO FI*HoneyCoon's New Day Woman Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
Dances with Wolves Sucki (MCO ns) x FI*HoneyCoon's My Secret Heart (MCO as 22)
100 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Marek Chadaj Mitätöity
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
101 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
102 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 15 Ziomal Dirigo*PL Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
103 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
104 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Avoin Veikko Saarela VG1
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
105 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 16 Victoria Olimpian*RU Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Cloistercoon Rachmaninoff (MCO as 09) x Babette By Imagine Glamour, CZ (MCO n 01)
106 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
107 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*Moggi Enor Mousse Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
108 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun Cepponen Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Mibella's Curious Celia (MCO n)
109 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Premior Marek Chadaj Abs
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
110 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 Wackymoon Reinhardt Uros Avoin Veikko Saarela EX1 No Cert
Wackymoon Leo Tolstoy PP (MCO w) x Wackymoon Honey Pie (MCO as)
111 MCO IX / MCO w 64 FI SK LO 15 FI*Vuorensinen Simba Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x FI*Magnificat Maine Zemfira (MCO w)
112 NEM I / NEM d FI SK LO 15 Samoel Erra Cherubino*PL Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Eternity Manna Novy Vek, CZ (NEM n) x Nete Nilam Cherubino*PL (NEM fs)
113 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK RX 16 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Solomon Iz Lunnoy Serenady (NEM ns 09 21) x Tigridiya Iz Lunnoy Serenady (NEM f 03 21)
114 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
115 NFO I / NFO n FIN SRK LO FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
N*Øytun's Kanutten (NFO n) x FIN*Kalliopirtin Tilta (NFO ns 09 22)
116 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
117 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
118 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Running Free Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
119 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Iron Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
120 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Siniidan Oi Pimeys Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
121 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
122 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
123 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
124 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
125 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
125 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
126 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*Nenya's Shadowcat Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
S*Nenya's Melchior (NFO n 09 24) x S*Nenya's Vàna Eluinil (NFO a 09)
127 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
128 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
129 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Albus Dumbledore Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX3
FI*ArcticWilds Crossfire (NFO d 09 22) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
130 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Super Trouper Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
131 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
132 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
133 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Siniidan Prodigal Son Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
134 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
135 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
136 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*DevineWild Hermione Granger Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX2
FI*ArcticWilds Crossfire (NFO d 09 22) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
137 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
138 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
139 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
140 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Sleeping Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
141 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Debals HuraaHuraa Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM BIV NOM
Noynarock Albert (NFO n) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
142 NFO VII / NFO ns 22 FI SRK LO 14 FI*DevineWild Velma Kelly Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Mirkulan Jim (NFO as) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
143 NFO VII / NFO ns FI SK LO 16 FI*DevineWild Dante Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
143 NFO VIII / NFO ns 09 FI SK LO 16 FI*DevineWild Dante Uros Määrittely Alexey Shchukin NFO ns 09
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
144 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
145 NFO VII / NFO as 23 FI SK LO 16 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Sinimetsän Rebel Leia (NFO n 09 22)
146 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 16 FI*Debals Amy Winehouse Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX2
FI*Hopeahännän Julle (NFO n 09) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
147 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Snow White Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
148 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
149 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 S*Little L's Giulietta Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Mitätöity
S*Little L's Humble, JW, DSM, DVM (NFO w) x NO*Haapsdatter's Adelaide (NFO n)
150 SIB II / SIB a 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
151 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
151 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
152 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Veikko Saarela Abs
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
153 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
154 SIB III / SIB n 22 FI SK RX 14 FI*Cherrytail's Vendetta Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Cherrytail's Ofelia (SIB n 24)
155 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
155 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
156 SIB IV / SIB n 02 21 62 FI SRK LO 13 Kayo Rys od Królowych*PL Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
Rysio Lwie Serce Stashkot*PL (SIB n 03 24) x Oxana z Zimnej Krainy*PL (SIB n 03 24)
157 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Saga Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
158 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
159 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX FI*Talvivaaran Delenn Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
160 SIB VI / SIB f 09 24 FI SRK LO CH*Lukijn's Vera Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
161 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
162 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
163 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
164 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
165 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
166 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
167 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
168 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI SRK LO 14 FI*KissinTassun Fyrry Naaras Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB
N*Nordskjæret's Horatio Elvisen (SIB d 09 22) x FI*KissinTassun Daisy (SIB fs 22)
169 SIB IX / SIB w 62 FI SK LO 15 FI*LeonisMinoris' Starlight Waltz Naaras Kastraatti Cristiano Federico Sandon EX1 CAP
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Valjallan Kuura (SIB w)
170 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
171 BEN n 22 FI SK LO 14 FI*Alcarinqua Catelyn Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Brionna (BEN n 22)
172 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
173 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Guinevere Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
174 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
175 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Galadriel Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
176 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
177 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
178 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM BIS
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
179 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
179 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
180 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
181 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
182 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
183 BSH e FI SK LO 16 FI*Aurantia's Luminosity Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
184 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
184 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
185 BSH f FI SK LO 16 FI*Aurantia's Solar Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
186 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM BIS
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
187 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM NOM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
187 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
188 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
189 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
190 BSH h 22 FI SK LO 16 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
191 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
192 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
193 BUR a FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
194 BUR b FI SK LO 16 LV*Malsan Charlie Daniels Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
LV*Malsan Prince de Pachet (BUR b) x LV*Malsan Fumiko (BUR n)
195 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
196 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
197 BUR j FI SRK LO FI*Ninelli's Sylvi Suloinen Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov Abs
FI*Ninelli's Nenu-Nenu (BUR e) x FIN*Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n)
198 CHA Alice Degli Uffizi Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Ulisse de il Lionello (CHA ) x Zsa Zsa Gabor Degli Uffizi (CHA )
199 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov Abs
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
200 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's New Moon Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
201 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
201 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Marek Chadaj 2
202 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
203 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
204 EUR ds 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
204 EUR ds 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Määrittely Alexey Shchukin Abs
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
205 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Emeljan Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
206 KBL IV / KBL d 24 FI SK RX 16 Jordan Bobtail*House Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Harley Bobtail*House (KBL e 09 24) x Hrizantema Dikiy Shelk (KBL f 03 22)
207 KOR FI SK LO 16 FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
208 KOR FI SK LO 16 FI*Tatsutan Zuri Sujata-Aksam Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
209 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras International Premior Pia Nyman Abs
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
210 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
211 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
212 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
213 MAN 53 / MAN d 24 53 FI SK RX 16 FI*Conan Urg Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
214 MAU ns 24 FI SK LO 15 Bias Yá Moasi, CZ Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB BIV
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
215 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX2
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
216 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bici Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
217 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Alexey Shchukin KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
217 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Marek Chadaj 1
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
218 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
219 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Pia Nyman KM NOM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
219 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Marek Chadaj 4
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
220 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM BIV
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
221 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Martinic Supreme Selection Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
222 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Pia Nyman KM BIV NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
222 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Marek Chadaj 3
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
223 OCI b 24 FI SRK LO FI*WiliWilla Lady Kit Kat Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
224 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
225 SIN FI SK LO 14 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
226 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
227 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
228 ABY n FI SK LO 16 FI*Link Bashasha Azima Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
229 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
230 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Alexey Shchukin 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
231 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
232 BAL n FI SK LO 15 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
233 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
234 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB NOM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
235 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
236 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
237 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
238 CRX IV / CRX gs 03 24 FI SK RX 15 FI*Desala's Aliide Naaras Avoin Pia Nyman EX2
FI*Ronttilan Russian Roulette (CRX d 02) x FIN*Lubavan Abelj-Dzimelj (CRX as 24)
239 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
240 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
241 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
242 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
243 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
244 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
245 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
246 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
247 OSH n 25 FI SK LO 16 FI*JellonCats Rockall Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
248 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
249 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Mangapwani Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin Abs
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
250 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
251 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
252 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
253 OSH ns 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
254 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
254 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
255 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
256 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
257 RUS FI SK LO 15 Habeebas Gracious Georgina Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
258 RUS FI SRK LO FI*Lolcat's Jo Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Iseneth v.d. Jeetzel (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
259 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
259 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
260 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
261 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Supreme Champion Alexey Shchukin KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
262 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
263 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
264 SIA d 02 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
265 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
266 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Pia Nyman KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
267 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
268 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
268 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Alexey Shchukin 2
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
269 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
270 SOM o FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Qianoush Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
271 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
272 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
273 THA n FI SK RX 16 Tekila Sanchitos Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
274 THA a 21 FI SK RX 16 Tovana Sanchitos Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
275 HCS Elis Uros Kotikissat Alexey Shchukin Abs
297 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek EXO e 03, PER f 03 22, PER n 03, RAG a 03, RAG n 04, SBI a, SBI d, ACL V, ACL XI, ACS VI, ACS VII, ACS XI, MCO I, MCO III, MCO VIII, NFO IX, NFO V, VET 3 41
Isakov Vladimir BEN n 22, BLH a, BML I, BSH d, BUR j, BUR n, CHA, CYM 53, EUR d 22, MAN 51-52, SIN, ABY n, CRX III, RUS, SIA a, SIA n 03 21, SOM o, SPH V, THA n 27
Kass Tellervo EXO a, PER b, PER d, PER d 23, RAG a 04, RAG n, SBI d 21, ACS VIII, MCO VI, NEM I, NFO VI, NFO VII, SIB II, SIB IV, VET 1 33
Nyman Pia BSH e, BSH g, BUR b, EUR n 03, EUR w 62, KBL IV, KOR, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, ABY o, CRX I, CRX IV, CRX V, CRX VIII, OSH b 25, OSH f, SIA d 02, SOM n, SPH IV 35
Rautio Kristiina MCO IV, NFO II, SIB V, SIB VI, BAL n, OLH ns 25, OSH a, OSH b 02 21, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 25, OSH ns 24, SIA e 21, THA a 21, VET 2 35
Saarela Veikko EXO n, PER d 21 33, PER g 03, RAG a 04 21, SBI h, SBI n, MCO IX, MCO VII, NEM II, NFO IV, SIB III 38
Sandon Cristiano Federico PER n 03 24, PER n 33, RAG a, RAG c, RAG c 04, RAG n 03, SBI g, SBI j, ACL VIII, MCO II, MCO V, NFO III, NFO VIII, SIB IX, SIB VII, SIB VIII 40
Shchukin Alexey NFO VIII (13c), EUR d 22 (13c), BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BSH f, BSH h 22, BUR a, BUR d, BUR h, EUR d 22, EUR ns, OCI n 24, BAL b, CRX II, OSH c 24, OSH d 24, OSH n 03 24, SIA n 03, HCS, VET 4 36
8 tuomaria