POH-KIS 58. kansainvälinen kissanäyttely 17.09.2016
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 17.9.2016 Loppuu 17.9.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.8.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 02.09.2016. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsenille 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella.

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu maksetaan OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 25.08.2016 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle paa-assistentti@pohkis.fi tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 73
2 128
3 74
4 66
Kotikissat 3
Yhteensä 344

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS BIV NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n FI SK LO 14 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
3 EXO n FI SK LO 16 FI*Mogi's Water Lily Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
4 EXO a FI SK LO 16 FI*Chevhill's True Blue Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
No Comment Haykiel Rani (EXO n 03 24) x FI*Chevhill's Dark Rose (PER g)
5 EXO n 22 FI SRK LO FI*Mogi's Mother Love Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Jarbabin Ouvre d'Art (PER f)
6 EXO e 03 FI SK LO 16 FI*Chevhill's Happy Starling Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Chevhill's Pastel Candy (EXO g 02 21)
7 EXO f 03 22 FI SK LO 15 FI*Shamirin Wonderful Woman Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
7 EXO fs 03 22 FI SK LO 15 FI*Shamirin Wonderful Woman Naaras Määrittely Cristiano Federico Sandon EXO f 03 22
FI*Shamirin Red Roberto (EXO d 22) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
8 PER n FI SK RX 16 FI*Shamirin Xtream Xorro Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Mariokko Ruusurosean (PER n 03)
9 PER n FI SK LO 16 FI*Mogi's Oxeye Daisy Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
10 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
10 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
11 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB NOM BIS
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
12 PER f FI SRK LO 14 FI*Shamirin Magic Maya Naaras Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Ophelie Odelia (PER f 03)
13 PER n 24 FI SRK RX FI*Shamirin Tiny Treasure Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FIN*Chevhill's Crash Boom Bang (PER n 22) x FIN*Nicol-Cat's Young Love (PER g 24)
14 PER a 22 FI SK LO 16 FI*Mogi's Meadow Buttercup Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
15 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
16 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
17 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Cute Cassandra Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
FIN*Buubu's Astonishing Archie (EXO n 03) x FIN*Shamirin Antoinette (PER f 03)
17 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Cute Cassandra Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Buubu's Astonishing Archie (EXO n 03) x FIN*Shamirin Antoinette (PER f 03)
18 PER f 03 FI SRK LO FI*Shamirin Ärliga Ännie Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Kissankäpälän Angelina (PER fs 02)
19 PER g 02 62 FI SK RX 15 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
20 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
21 PER n 03 24 FI SK LO 16 FI*Whispers Neville Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Preciousice Na-Pe-Ro (EXO n 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
22 PER f 03 22 FI SRK RX S*Marylands Unique Glow Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
S*IxiDixi's Wild Ride (PER d 24) x Sumava's Zoe (PER f 03)
23 RAG n FI SK LO 16 FI*Minipeikon Ålivia Naaras Avoin Kristiina Rautio EX2
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
24 RAG n FI SK LO 15 FI*Pengvin's Gloria Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC BIV NOM
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Pengvin's Celina (RAG n)
25 RAG n FI SK LO 16 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
26 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
27 RAG a FI SK LO 16 FI*Minipeikon Änsti Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Minipeikon Yönkiitäjä (RAG c) x FIN*Celestial's ForeverYours (RAG n)
28 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB NOM
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
29 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
30 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
31 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC BIV
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
32 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
33 RAG n 04 FI SK LO 15 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Lovelystory McSteamy (RAG n 04) x NO*Noble Origins' Sophia Loren (RAG a 04)
34 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
35 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
36 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
37 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
38 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's When I was Your Man Uros Kastraatti Cristiano Federico Sandon EX1 CAP
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x FI*Celestial's Heaven Can Wait (RAG a 03)
39 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Heaven Can Wait Naaras Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB
FI*Celestial's Louis Dieudonné (RAG n 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
40 RAG a 04 FI SK LO 16 S*Grand Chatez Hilmer for F&L Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
S*FiaSol's Wilmer for GCA (RAG a 04) x S*Asterion's Carme for Grand Chatez (RAG a 03)
41 RAG a 04 FI SRK LO 14 Excellence Princessoffinland Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
42 RAG c 04 FI SK LO 15 FI*Pengvin's Ice Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
43 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*BlackRain's Followed By An Angel Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
44 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
45 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
45 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Kristiina Rautio 3
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
46 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 No Cert
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
47 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
48 SBI n FI SK LO 16 FI*Vagabonden's Castellammare Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Iines-Hovi Aurelius (SBI a) x FIN*GatoBianco Sirikit (SBI n)
49 SBI n FI SK LO 16 FI*Vagabonden's Catania Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Iines-Hovi Aurelius (SBI a) x FIN*GatoBianco Sirikit (SBI n)
50 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
51 SBI n FI SK LO 15 Demian Diamond in the rough Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP BIV
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x Demian Fiona (SBI c)
52 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
53 SBI a FI SK LO 16 Demian Hambo Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
EE*Greger Star St.Ifferini (SBI a) x Demian Celesta (SBI g)
54 SBI a FI SK LO 16 FI*Rais-Kis MilkyWay Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
55 SBI a FI SK LO 16 FI*Lofanna Etna Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
EE*Greger Star St.Ifferini (SBI a) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
56 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
57 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
57 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Siitos
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
58 SBI d FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Mignon Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
59 SBI e FI SK LO 16 FI*Chirybiry's Cute Meeme Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's Lady-Laili (SBI d)
60 SBI f FI SRK LO FI*Chirybiry's See You Soon Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x N*So Cute Charmelia (SBI n)
61 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
62 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
63 SBI h FI SK LO 16 Ravenna da MaKaJa Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Mahabodhi's Magic Blue Eyes (SBI b 21) x Say Sinh's Yarah (SBI f)
64 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
64 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
65 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
66 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
67 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
68 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
69 ACL V / ACL f FI SK LO 14 FI*Minnikatin Olympia Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
69 ACL V / ACL f FI SK LO 14 FI*Minnikatin Olympia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
70 ACL VI / ACL d 03 22 FI SK LO 15 Abrikosik Aurinko Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Paladija Soren (ACL es 02) x Dinara Luxurycurl (ACS f 22)
71 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 13 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
72 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
72 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
73 ACL VIII / ACL ds 03 22 FI SK LO 16 FI*Debals KehVeli Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
74 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 16 FI*Debals KooMikko Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
75 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI SK LO 16 FI*Debals KatoMua Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
76 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Grand International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPS NOM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
77 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
78 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 15 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
79 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 14 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
80 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
81 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Rotcat Odessa Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
82 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's "Dark Water!" Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
82 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's "Dark Water!" Uros Määrittely Cristiano Federico Sandon MCO n 09
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
83 MCO I / MCO n FI SK LO 14 FI*NomenEst Emmanuelle Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
84 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Hiesun Black Sabbath Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
85 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
86 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Dinah-Moe Humm Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
87 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
88 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
89 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
89 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Siitos
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
90 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
91 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
92 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
93 MCO IV / MCO n 03 22 FIN SRK LO Tropikoons Little Thunder Uros International Champion Cristiano Federico Sandon Abs
Angtini's Joe Fish of Tropikoons, DM (MCO n 09 22) x Tropikoons Buried Treasure (MCO f 09 22)
94 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV NOM BIS
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
95 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
96 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
97 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 16 FI*Moggi Fanni Sapuska Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM
HoneyDevil My Black Bear (MCO n) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
98 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Grand International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPS BIV NOM
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
99 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Naxos Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
100 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Kastraatti Cristiano Federico Sandon EX1 CAP
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
101 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Spanish Rose Naaras Kastraatti Cristiano Federico Sandon EX1 CAP
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
102 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
103 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Avoin Kristiina Rautio EX3
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
104 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Avoin Kristiina Rautio EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
105 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
106 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
107 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB BIV NOM
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
108 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Hiesun Lady Evil Naaras Champion Alexey Shchukin EX2
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
109 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
110 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
111 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS BIV
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
112 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*Rotcat In Flames Uros International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB
Wackymoon Chaos (MCO ns 09) x FI*Rotcat Fumiko (MCO g 22)
113 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros Premior Alexey Shchukin EX1 CAPIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
114 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
115 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Escape's Yankee Rose Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
116 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
117 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 14 FI*Rotcat Knight of Silver Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
118 MCO VII / MCO as FI SRK LO FI*HoneyCoon's New Day Woman Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Dances with Wolves Sucki (MCO ns) x FI*HoneyCoon's My Secret Heart (MCO as 22)
119 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
120 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros International Champion Pia Nyman EX2
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
121 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 15 Ziomal Dirigo*PL Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
122 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
123 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
124 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 16 Victoria Olimpian*RU Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Cloistercoon Rachmaninoff (MCO as 09) x Babette By Imagine Glamour, CZ (MCO n 01)
125 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
126 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun Cepponen Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Mibella's Curious Celia (MCO n)
127 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Premior Pia Nyman Abs
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
128 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 Wackymoon Reinhardt Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Wackymoon Leo Tolstoy PP (MCO w) x Wackymoon Honey Pie (MCO as)
129 MCO IX / MCO w 64 FI SK LO 15 FI*Vuorensinen Simba Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x FI*Magnificat Maine Zemfira (MCO w)
130 NEM I / NEM d FI SK LO 15 Samoel Erra Cherubino*PL Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Eternity Manna Novy Vek, CZ (NEM n) x Nete Nilam Cherubino*PL (NEM fs)
131 NEM II / NEM ns 03 FI SK RX 16 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Solomon Iz Lunnoy Serenady (NEM ns 09 21) x Tigridiya Iz Lunnoy Serenady (NEM f 03 21)
131 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK RX 16 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY Naaras Määrittely Cristiano Federico Sandon NEM ns 09 21
Solomon Iz Lunnoy Serenady (NEM ns 09 21) x Tigridiya Iz Lunnoy Serenady (NEM f 03 21)
132 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
133 NFO I / NFO n FIN SRK LO FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
N*Øytun's Kanutten (NFO n) x FIN*Kalliopirtin Tilta (NFO ns 09 22)
134 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
135 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
136 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Running Free Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
137 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Iron Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
138 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Siniidan Oi Pimeys Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
139 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
140 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
141 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
141 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
142 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*Nenya's Shadowcat Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM
S*Nenya's Melchior (NFO n 09 24) x S*Nenya's Vàna Eluinil (NFO a 09)
143 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
144 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB BIV NOM
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
145 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Super Trouper Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
146 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
147 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
148 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Siniidan Prodigal Son Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
149 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
150 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
151 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
152 NFO V / NFO d 24 FIN SRK LO FIN*Jatulintarhan Aurinkoleijona Uros Veteraani Cristiano Federico Sandon 3
FIN*Kehrääjän Inari (NFO a) x S*Animaniac's Isle of Sky (NFO f 24)
152 NFO V / NFO d 24 FIN SRK LO FIN*Jatulintarhan Aurinkoleijona Uros Määrittely Alexey Shchukin NFO d 24
FIN*Kehrääjän Inari (NFO a) x S*Animaniac's Isle of Sky (NFO f 24)
153 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
154 NFO VI / NFO f 09 22 FI SRK LO FI*NordicTigers Be My Love Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FIN*Marmatin Armas (NFO n 23) x FIN*Lumileon Saima Harmaja (NFO es 09 22)
155 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Sleeping Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
156 NFO VI / NFO d 09 FIN SRK LO FIN*Tupuliinin Susu Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Leoline Jimi Jäämies (NFO e 09) x FIN*Tupuliinin Maggie (NFO f 09)
157 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 14 FI*Debals HuraaHuraa Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Noynarock Albert (NFO n) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
158 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 BIV
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
159 NFO VII / NFO as 23 FI SK LO 16 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Sinimetsän Rebel Leia (NFO n 09 22)
159 NFO VII / NFO as 23 FI SK LO 16 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu Naaras Määrittely Alexey Shchukin NFO as 23
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Sinimetsän Rebel Leia (NFO n 09 22)
160 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Sugar Sweet Naaras Avoin Alexey Shchukin Abs
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
161 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 16 FI*Debals Amy Winehouse Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX2
FI*Hopeahännän Julle (NFO n 09) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
162 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Snow White Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
163 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
164 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 S*Little L's Giulietta Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Mitätöity
S*Little L's Humble, JW, DSM, DVM (NFO w) x NO*Haapsdatter's Adelaide (NFO n)
165 SIB II / SIB a 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
166 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
166 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Cristiano Federico Sandon 2
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
167 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Kristiina Rautio Abs
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
168 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
169 SIB III / SIB n 22 FI SK RX 14 FI*Cherrytail's Vendetta Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Cherrytail's Ofelia (SIB n 24)
170 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
170 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Veteraani Cristiano Federico Sandon 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
171 SIB IV / SIB n 02 21 62 FI SRK LO 13 Kayo Rys od Królowych*PL Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
Rysio Lwie Serce Stashkot*PL (SIB n 03 24) x Oxana z Zimnej Krainy*PL (SIB n 03 24)
172 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Saga Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
173 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
174 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX FI*Talvivaaran Delenn Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
175 SIB VI / SIB f 09 24 FI SRK LO CH*Lukijn's Vera Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS BIV NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
176 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
177 SIB VIII / SIB gs 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos RinsessaUrsula Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
178 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
179 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
180 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
181 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
182 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 15 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
183 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
184 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI SRK LO 14 FI*KissinTassun Fyrry Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
N*Nordskjæret's Horatio Elvisen (SIB d 09 22) x FI*KissinTassun Daisy (SIB fs 22)
185 SIB IX / SIB w 62 FI SK LO 15 FI*LeonisMinoris' Starlight Waltz Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Valjallan Kuura (SIB w)
186 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
187 BEN n 22 FI SK LO 14 FI*Alcarinqua Catelyn Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Brionna (BEN n 22)
188 BEN n 24 FI SK RX 15 CattiCartano Master Blender Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
189 BEN n 24 FI SK LO 16 CattiCartano Summer Magic Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Jasum (BEN n 24)
190 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
191 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Guinevere Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
192 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
192 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Veikko Saarela 3
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
193 BEN n 24 32 FI SK RX 15 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
194 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Galadriel Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
195 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
196 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
197 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP NOM
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
198 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
198 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
199 BSH a FI SK LO 14 FI*Noor's Anna Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
200 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
201 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
202 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
203 BSH e FI SK LO 16 FI*Aurantia's Luminosity Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
204 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
204 BSH f FI SRK LO FI*SamBelle's Electra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
205 BSH f FI SK LO 16 FI*Aurantia's Solar Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
206 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
207 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
207 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Veikko Saarela 1 NOM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
208 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
209 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
210 BSH h 22 FI SK LO 16 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
211 BSH ns 11 FI SRK RX S*Pymans Joe Cool Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
S*Pymans Sir Eliot (BSH ns 11) x S*Kristallkattens Silverblue Olivia (BSH ns 11)
212 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
213 BUR n FI SK LO 15 FI*Almond's Freyja Naaras Avoin Veikko Saarela Abs
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
214 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
215 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
215 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Veikko Saarela 2
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
216 BUR a FI SK LO 15 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
217 BUR a FI SK LO 15 FI*Purrlein Aristocat Berlioz Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB BIV NOM
FI*Karvanverran Feirefiz (BUR c) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
218 BUR a FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
219 BUR b FI SK LO 16 LV*Malsan Charlie Daniels Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
LV*Malsan Prince de Pachet (BUR b) x LV*Malsan Fumiko (BUR n)
220 BUR c FI SK LO 16 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
221 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
222 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
223 BUR j FI SRK LO FI*Ninelli's Sylvi Suloinen Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
FI*Ninelli's Nenu-Nenu (BUR e) x FIN*Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n)
224 CHA Alice Degli Uffizi Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Ulisse de il Lionello (CHA ) x Zsa Zsa Gabor Degli Uffizi (CHA )
225 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's New Moon Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
226 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM
226 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Pia Nyman 4
227 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
228 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
229 EUR n 02 64 FIN SRK RX Tarina Naaras Veteraani Veikko Saarela 4
230 EUR e 02 62 FI SK RX 15 FI*Tupakissa Fjalar Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Elekatin Tarmo (EUR a 03) x Solina (EUR f 02)
231 EUR g 02 64 FI SK RX 15 FI*Tupakissa Felicia Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
FI*Elekatin Tarmo (EUR a 03) x Solina (EUR f 02)
232 KBL IV / KBL d 24 FI SK RX 16 Jordan Bobtail*House Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Harley Bobtail*House (KBL e 09 24) x Hrizantema Dikiy Shelk (KBL f 03 22)
233 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
234 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
235 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
236 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
237 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
238 MAN 53 / MAN d 24 53 FI SK RX 16 FI*Conan Urg Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
239 MAU ns 24 FI SK LO 15 Bias Yá Moasi, CZ Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
240 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Cadfael Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Amira Sabihah (MAU ns 24)
241 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
242 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
242 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Pia Nyman 3
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
243 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
244 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM BIV NOM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
244 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Pia Nyman 2
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
245 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
246 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Martinic Supreme Selection Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
247 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM BIV NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
247 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Pia Nyman 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
248 OCI b 24 FI SRK LO FI*WiliWilla Lady Kit Kat Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS NOM
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
249 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
250 SIN FI SK LO 14 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
251 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Alexey Shchukin KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
252 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
253 ABY n FI SK LO 16 FI*Link Bashasha Azima Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
254 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
255 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
256 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
257 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
258 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Grand International Champion Vladimir Isakov Abs
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
259 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
260 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
261 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
262 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
263 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
264 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 15 FI*Framillan Touch of Moon Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
265 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI SK LO 16 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
266 DSP III / DSP f 21 FI SK LO 15 FI*Indigo's Lagoona Blue Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
RU.Dolf Shudan (DSP d 21) x Yustina Bast (DSP f 03)
267 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
268 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros International Champion Marek Chadaj EX2
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
269 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
270 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
271 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
272 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros Supreme Premior Marek Chadaj Abs
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
273 OSH n 25 FI SK LO 16 FI*JellonCats Rockall Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
274 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Marek Chadaj Abs
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
275 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
276 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
277 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Mangapwani Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj Abs
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
278 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
279 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM BIS
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
280 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
281 OSH ns 24 FI SRK LO 14 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
282 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
282 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
283 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
284 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
285 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Herman Uros Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
286 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Avoin Alexey Shchukin EX3
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
287 RUS FI SK LO 15 Habeebas Gracious Georgina Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC BIV NOM
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
288 RUS FI SK LO 15 Swaldiphary Lavinia Naaras Avoin Alexey Shchukin EX2
Swaldiphary Sweet Saber (RUS ) x Swaldiphary Silver Soleil (RUS )
289 RUS FI SK LO 16 FI*Harmuan Tarmo Tonttupoika Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin Abs
FI*Lolcat's Leo Wyatt (RUS ) x FI*Harmuan Hilma Hunajainen (RUS )
290 RUS FI SK LO 16 FI*Janatuisen Anastasia La Duchesse Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
Frank Sheer Love*RU (RUS ) x FI*Janatuisen La vie en rose (RUS )
291 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan CocoaBloom Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
292 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 BIV
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
293 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin Abs
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
293 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Veteraani Marek Chadaj Abs
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
294 RUS FI SRK LO FI*Lolcat's Jo Naaras Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
Iseneth v.d. Jeetzel (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
295 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
295 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
296 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
297 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
298 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
299 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
300 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
301 SIA d 02 FI SK LO 14 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
302 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
303 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
304 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
305 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Elvira chionura Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
306 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
306 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
307 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
308 SOM o FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Qianoush Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
309 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB NOM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
310 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
311 THA n FI SK RX 16 Tekila Sanchitos Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
312 THA a 21 FI SK RX 16 Tovana Sanchitos Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
313 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Cristiano Federico Sandon 1 NOM BIS
313 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
314 HCS Elis Uros Kotikissat Veikko Saarela 1 NOM
344 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek BSH e, BSH g, BUR b, BUR c, BUR j, CHA, CYM 53, EUR d 22, EUR w 62, KBL IV, MAN 51-52, OCI b 24, SIN, BAL b, CRX I, CRX III, OLH ns 25, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 25, OSH c 24, OSH n, OSH n 03 24, OSH n 24, OSH ns 24, SIA e 21, SIA n 01, SIA n 03 21, THA n, VET 4 44
Isakov Vladimir EXO f 03 22, PER n 24, RAG n 03, RAG n 04, SBI d, SBI h, ABY o, CRX II, CRX IV, CRX V, CRX VIII, DSP III, OSH b 02 21, OSH d 24, OSH n 01 21, OSH n 25, SIA d 02, SIA n 03, SOM n, VET Kotikissat 36
Kass Tellervo EXO e 03, EXO n 22, PER a 22, PER f 03, PER f 03 22, PER g 02 62, PER n, PER n 03, PER n 03 24, RAG a 04 21, SBI a, SBI g, SBI n, ACL XI, MCO I, MCO II, MCO III, MCO VII, NEM II, NFO IX, NFO V, SIB IX 46
Nyman Pia MCO VIII, NFO IV, BEN n 24, BLH a, BML I, BSH d, BSH f, BSH ns 11, BUR a, BUR d, BUR h, EUR e 02 62, EUR g 02 64, VET 3 41
Rautio Kristiina RAG a, RAG a 04, RAG c, RAG c 04, RAG n, SBI d, SBI d 21, SBI e, SBI f, SBI j, ACL VIII, ACS VIII, MCO IX, MCO V, SIB III, VET 1 35
Saarela Veikko ACL V, ACS XI, NEM I, NFO II, NFO VI, SIB IV, SIB VIII, BEN n 22, BEN n 24 32, BSH a, BSH h 22, BUR n, EUR ns, KOR, MAN 53, MAU ns 24, OCI n 24, HCS, VET 3 47
Sandon Cristiano Federico EXO f 03 22 (13c), MCO II (13c), NEM II (13c), EXO a, EXO n, PER b, PER d, PER d 23, PER f, PER g 03, RAG a 03, RAG g 04, ACL IV, ACS VI, ACS VII, MCO IV, SIB V, SIB VI, HCL, VET 2 41
Shchukin Alexey NFO VII (13c), NFO V (13c), MCO VI, NFO III, NFO VII, NFO VIII, SIB II, SIB VII, ABY n, OSH f, RUS, SIA a, SOM o, SPH IV, SPH V, THA a 21 41
8 tuomaria