RUROK 28.08.2016
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 28.8.2016 Loppuu 28.8.2016
Ilmoittautuminen alkaa 29.5.2016 Ilmoittautuminen loppuu 7.8.2016
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.8.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 600   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Myyrmäki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö: Tuomo Kotola p. 050 553 2543 
Näyttelysihteeri: Outi Jalo show@rurok.fi  p. 050 534 0810 (huomioithan että en voi työaikana vastata puheluihin)
Rahastonhoitaja: Sinikka Laine p. 050 511 1399
Pääassistentti: Marko Lahtinen
nebbis@gmail.com tai p.041 584 1221
Lisätietoja Postita leimakortit välittömästi ilmoittautumisen jälkeen näyttelysihteerille! 
Outi Jalo, Käänteenkuja 4, 21350 ILMARINEN
Jos ilmoittautuminen ei onnistu Omakissan kautta lähetetään ilmoittautumiset maksukuitin kanssa sähköpostilla. Jokaiseen luokkaan johon kissa osallistuu oma ilmoittautumislomake.
Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset tai maksuepäselvyydet voivat johtaa ilmoittautumisen hylkäämiseen. Näyttelymaksun eräpäivä on heti ja viite-ajossa kirjautumatta jäävät ilmoittautumiset poistetaan.
Yhteydenotot näyttelysihteeriin ensisijaisesti sähköpostilla show@rurok.fi. Huomioithan etten voi työ/koulu aikana vastata puhelimeen!
Vain luokka ja värimuutokset ovat mahdollisia 31.7.2016 jälkeen.
 
Mahdollinen karsinta suoritetaan ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella. Mukaan otetaan 600 ensimmäistä ilmoittautumista kummallekin päivälle. 
 
Näyttelymaksut ja näyttelymaksutili: Näyttelymaksutili Myrskylän Säästöpankki FI92 4210 0010 0687 30.
Näyttelymaksu 37€ / kissa, väri ja siitostarkastus luokka erikseen 37€ ja arvostelun yhteydessä 10€. Veteraaniluokan maksu perusarvostelun lisänä 10€ / kissa. Kasvattaja-, ja siitosluokat ovat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan.
RUROKin jäsenet 34€ / kissa. Ei FIFé 50€ / kissa.
Luettelo, joka sisältää molemmat päivät 3€ jos se maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä, näyttelystä ostettuna 4€
 
Ruusukkeet ovat maksullisia seuraavasti: sertiruusukkeet ja EX1 ruusukkeet 3€, EX2 ja pienet ruusukkeet 2€.  VP, TP ja BIS ilmaisia.
 
TERVETULOA NÄYTTELYYMME!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 75
2 112
3 86
4 131
Kotikissat 35
Yhteensä 439

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Nurit Pahl KM NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 EXO n 22 FI SK LO 16 Cyrridwen Grillage Uros Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
D'Eden Lover Michelangelo (EXO n) x Sybarit's Lilu of Cyrridwen (EXO n 22)
3 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nacho Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS NOM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nutmeg Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS NOM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
5 EXO f 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
6 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros International Premior Nurit Pahl EX1 CAGPIB NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
7 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Nurit Pahl KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
8 PER f 03 24 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Divine Beauty Daria Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Whispers Hide and Seek (PER n 03 24) x FI*Chosen-One Betty Boop (PER g 03)
9 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Nurit Pahl KM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
10 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras Grand International Premior Nurit Pahl EX1 CAPS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
10 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras Veteraani Tellervo Kass 2
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
11 PER n 33 FI SRK LO Lucky Haos Bao Uros Premior Robert Lubrano Abs
FIN*Fiu-Maun Victor (PER n 33) x Ju-ju Valeri Erosha Honeycat*RU (PER a 33)
12 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
13 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
13 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Veteraani Tellervo Kass 2
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
13 PER a 33 FIN SRK LO FIN*Jasmirin Danny-Boy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sandypaws Sammy-of-Jasmirin (PER n 33) x DK*Lobell's Babbling Brooke (PER a 33)
14 PER n 21 33 FI SRK LO Benoma Havanna Dreams Naaras Supreme Premior Robert Lubrano KM
Sandypaws Kokomo of Benoma (PER n 21 33) x Grovewood La Belle Vie of Benoma (PER a 33)
15 RAG n FI SK LO 15 FI*Snowrag Frisco Kid Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Snowrag Jalousie (RAG a 04)
16 RAG a FI SK LO 15 FI*Dollgarden's Festuca Glauca Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Lukanpuron Elias (RAG n 04) x FI*Dollgarden's Deutzia (RAG n 04)
17 RAG a FI SRK LO FI*Dollgarden's Anemone Naaras Supreme Premior Robert Lubrano KM NOM
FIN*Feel-X Amatus (RAG n 03) x FIN*Merihelmen Do-Re-Mi (RAG a 04)
18 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB BIV
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
18 RAG a FIN SRK LO FIN*Utuinen Fille Fallaton Uros Veteraani Tellervo Kass 3
Raglrocks King Charles (RAG a) x S*Kittah Mun-Ha Juanita de Luxe (RAG a 04)
19 RAG a FI SK LO 15 Gayaneh Jaspis Aureus Uros Premior Robert Lubrano EX1 CAPIB
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
20 RAG b FI SK LO 16 FI*Tiridoll's Diamond In The Sky Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*Tiridoll's Kissing Diamonds (RAG f)
21 RAG e FI SK LO 16 FI*Tiridoll's You Smile To Me Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*Tiridoll's True Romance (RAG g)
22 RAG n 21 S*Stjärndrömmens Tiger Lily Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS
S*Tallkottens Emil (RAG a 21) x S*Stjärndrömmens Sasha (RAG n)
23 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Dollyblues I'll KeepYouSafe Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
Soulmates Desires First Choice (RAG a 03) x FI*Dollyblues Joy Of My Life (RAG n 03)
24 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Tiridoll's Dreams of Roses Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB BIV
FI*Tiridoll's Rainbow Tresor (RAG n 03) x FI*Tiridoll's Royal Princess (RAG n)
25 RAG n 03 FI SK LO 16 FI*Valkoapilan April Fool's Emmi Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX2
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Elna (RAG a 04)
26 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
27 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Maplehill's Shere Khan Uros International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
S*Krickelins Bernhard (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
27 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Maplehill's Shere Khan Uros Veteraani Tellervo Kass 4
S*Krickelins Bernhard (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
28 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Snowrag Timanfaya Naaras International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Snowrag Hercule Poirot (RAG n 04) x FIN*Snowrag Pineapple Heart (RAG a 03)
28 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Snowrag Timanfaya Naaras Veteraani Tellervo Kass 4
FIN*Snowrag Hercule Poirot (RAG n 04) x FIN*Snowrag Pineapple Heart (RAG a 03)
29 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Dollgarden's Gillenia Trifoliata Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Dollgarden's Elmera Racemosa (RAG a 03)
30 RAG n 04 FI SRK LO FI*Tiridoll's Chase N My Dream Naaras Kastraatti Nurit Pahl EX1 CAP NOM
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Moonlight Kisses (RAG n 03)
30 RAG n 04 FI SRK LO FI*Tiridoll's Chase N My Dream Naaras Kasvattaja
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Moonlight Kisses (RAG n 03)
31 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Supreme Champion Robert Lubrano KM BIV NOM BIS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
32 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Colorstar's Run to Heart Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
FI*Sunrunner's Quinlan (RAG a 03) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
33 RAG a 03 FI SK RX 16 FI*Tiridoll's Take Me To The Moon And Back Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 NOM
USAPurrs Dreaming Wide Awake (RAG a) x FI*Tiridoll's Dreams of Roses (RAG n 03)
34 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Valkoapilan April Fool's Emil Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Elna (RAG a 04)
35 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Snowrag Pompom Naaras Grand International Champion Robert Lubrano Abs
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
36 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Riverknee Milady Wienna Naaras Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Riverknee Little Star (RAG a 04)
37 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Valkoapilan April Fool's Eevi Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Elna (RAG a 04)
38 RAG e 04 Wattuwarpaan Tempman Turo Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
Darlinlildols Tremendous Temptation (RAG n) x FIN*Wattuwarpaan Manteli (RAG g 04)
39 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
40 RAG f 04 FI SK LO 14 FI*Jollydolls Lindsey Lohan Naaras Premior Henry Hornell Abs
FI*Fannidolls Furry Wagner (RAG d 03) x FI*Jollydolls GodBlessAmerica (RAG n 03)
41 RAG h 03 FI SK LO 15 FI*Tiridoll's Pure Chocolate Heaven Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*JewelDoll's Icedancer (RAG h)
42 RAG a 04 21 FI SK LO 15 FI*DivaDoll Grand I-doll Uros Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP
FI*Feel-X Notabilis (RAG a 04) x FI*DivaDoll Cute Babydoll (RAG c 21)
43 SBI n FI SK LO 15 FI*PurringBeauty's Danielle Naaras Champion Nurit Pahl EX1 CACIB
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FIN*Merissal Wade (SBI n)
44 SBI n FI SRK LO FI*Mimitan Endor Uros International Premior Nurit Pahl EX1 CAGPIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FIN*Pässinpään Lady After Eight (SBI b)
45 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
46 SBI a FI SRK LO FI*Åbodas Tobias Uros Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS NOM
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Vongoivan Cirrus (SBI a)
47 SBI b FI SK LO 16 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM BIS
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
48 SBI b FI SRK LO FI*Mithrandilin Elwing Naaras International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Mithrandilin Arda (SBI b)
49 SBI c FI SK LO 15 FI*Kirakan Undercover Angel Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Ziazan Faustino (SBI c 21) x FI*Kirakan Tiny Goddes (SBI a)
50 SBI c FI SK LO 16 FI*Kujakeikarin Öifrid Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
FI*Belagian X-File (SBI e 21) x FI*Kujakeikarin Justiina (SBI a)
51 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Robert Lubrano KM NOM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
52 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Supreme Premior Robert Lubrano KM NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
53 SBI g FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB NOM
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
54 SBI g FI SK LO 16 FI*Annmark Deeva Naaras Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1 NOM
FI*Tamus Hummer (SBI e) x FI*Annmark Beatrice (SBI j)
55 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Nurit Pahl KM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
56 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Mion Piona Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS
FIN*Anemon's Antonio (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
56 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Mion Piona Naaras Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
FIN*Anemon's Antonio (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
57 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX2
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
57 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Veteraani Tellervo Kass 3
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
58 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
59 SBI h 21 FIN SRK LO FIN*Lean Kronenburg Blanc Naaras Grand International Premior Nurit Pahl EX1 CAPS
FIN*Harebell Nathan (SBI e) x FIN*JoJon Zhu Sha Lei (SBI n 21)
59 SBI h 21 FIN SRK LO FIN*Lean Kronenburg Blanc Naaras Veteraani Tellervo Kass 3
FIN*Harebell Nathan (SBI e) x FIN*JoJon Zhu Sha Lei (SBI n 21)
60 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Bey Bunyamin Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS BIV
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
61 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SK LO 14 FI*Kipinättären Ayda Andromeda Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB
FI*Semiramisin Ak Opal Oglum (TUV d) x FI*Iltatähden Bahira Bianca (TUV d)
62 TUV d 61-63 / TUV d 61 FI SK LO 16 FI*Bastetin Alaattin Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Valier's Hayalet (TUV n) x Avyonah Blueberry (TUV g)
63 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SK LO 16 FI*Kipinättären Bellis Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FI*GizemliKediler Bey Bunyamin (TUV d) x FI*Kipinättären Ayda Andromeda (TUV d)
64 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
64 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Tellervo Kass 1
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
65 ACL III / ACL n 23 FI SRK LO FI*Murmelin Bonzo Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x FIN*Murmelin Aamurusko (ACL c 21 33)
66 ACL V / ACL h 24 FI SK LO 14 Paladija Yola Naaras Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS NOM
Amore Mio Ani Mru Mru*PL (ACL b) x Paladija Ruschka (ACL fs 21 33)
67 ACL VI / ACL g 09 24 FIN SRK RX FIN*Trollin Pinky Naaras International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB
FIN*Trollin Frodo (ACL e 09 23) x FIN*Operadoll's Butterfly (ACL as 22)
68 ACS VI / ACS d 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Murmelin Dexter Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
69 LPL VIII / LPL ns 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
70 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*FireFox Before Dawn Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
71 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Nurit Pahl KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
72 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV NOM
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
73 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 Velvet Goldmine Estate Pearls*RU Uros Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x (N)Sacred Spirit's Maxima (MCO as 09 22)
74 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
75 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Wise Owl Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX3
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
75 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Wise Owl Uros Kasvattaja
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
76 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 16 Mystery boy Sky Beyrouth, CZ Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX2
Humphrey of Vingilot, CZ (MCO n 09 23) x Xantana Sky Beyrouth, CZ (MCO f 23)
77 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 SE*Rainmaker's I Shot the Sheriff Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM
HoneyDevil Most Wanted (MCO d 22) x S*Stortassen's Filippa (MCO n 22)
78 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Tammie Walking Spirit Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x FI*Hemingway's Chipara Sun (MCO f 22)
79 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Something Sweet Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Kasmasiinin Desiree Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1 NOM BIS
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Cakulha Uros Kastraatti Stéphane Henry EX1 CAP
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
83 MCO V / MCO d 22 FI SRK RX 14 FI*Hemingway's Chu'mana Ginger Naaras Champion Stéphane Henry EX1 CACIB BIV
Enduro of El Dorado (MCO d 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
84 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras International Champion Stéphane Henry EX1 CAGCIB
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
84 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
85 MCO V / MCO g Dolly Grey Claws*RU Naaras Avoin Stéphane Henry Abs
RU*Unicum Hulk (MCO e 25) x AT*Candycoon's Katie Belle Blue *** (MCO a)
86 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
87 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen There Must Be Angel Naaras Nuoret 7-10 kk Stéphane Henry EX1
FI*Merrymakers Amazing Adonis (MCO n 09 22) x FIN*Fullmoon's Zodiac Mystery (MCO f 22)
88 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Red Jacket Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX2
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x FI*Hemingway's Chipara Sun (MCO f 22)
89 MCO V / MCO e 22 FI SK RX 16 FI*Mostlycats Mr Milky Way Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mostlycats Tutti Frutti (MCO fs 22)
89 MCO V / MCO e 22 FI SK RX 16 FI*Mostlycats Mr Milky Way Uros Kasvattaja
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mostlycats Tutti Frutti (MCO fs 22)
90 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 16 FI*Kasmasiinin Escada Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry Abs
FI*Kasmasiinin Winnipeg (MCO ds 09 22) x FI*Kasmasiinin Yasione (MCO n)
91 MCO VI / MCO e 09 FI SRK LO 13 FI*Mostlycats Juniper Speck Uros Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS BIV NOM
IT*Clabacoon's Quemu il Folletto (MCO ns) x FIN*Chamberlain Black Sky (MCO f 09)
92 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Xspecially For You Uros International Champion Robert Lubrano Abs
FI*Chamberlain Hidden Treasure (MCO a 09) x FI*Chamberlain Lot Of Love (MCO g 09 22)
93 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Vanilla Sky Naaras International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
94 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*HoneyCoon's Paint In Black (MCO n) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
94 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well Naaras Kasvattaja
FI*HoneyCoon's Paint In Black (MCO n) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
95 MCO VI / MCO e 09 24 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Rolene S Naaras Avoin Robert Lubrano Abs
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
96 MCO VI / MCO f 03 22 Hic Sunt Leones Bright Blaze *** Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano Abs
Pinkdiamonds Dustin *** (MCO n 02 21) x Vip Trilloteam *** (MCO d 09)
97 MCO VI / MCO e 03 FI SK LO 15 FI*Stout-hearted Rafael Uros International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB NOM
Sarajen Star (MCO d 03 22) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
98 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 16 Rio Rita Estate Pearls*RU Naaras Premior Robert Lubrano Mitätöity Mitätöity
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x Marseillaise Estate PearlS*RU (MCO f 09 24)
99 MCO VII / MCO ds 22 FI SK RX 15 FI*Mostlycats You Are My Life Uros Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
FI*Mostlycats Honeybush Vanilla (MCO ds 03 22) x FI*Mostlycats Thyra (MCO d 22)
100 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 16 Coon Classic Black Cherry Naaras Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
101 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
102 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GugaMuuMuga Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX2
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
103 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 16 FI*Mostlycats Hulk Hogan Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x FI*Mostlycats Wellamo (MCO fs 09 22)
104 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry Abs
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
105 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*FireFox Midnight Mist Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
106 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Michael Monroe Uros International Premior Stéphane Henry EX1 CAGPIB
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
107 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
108 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's SharpShooter Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FIN*Goldenstream's Lewis (MCO as 22) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
109 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 15 FI*Mostlycats Wellamo Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x Cleo Majori Perla Annaru*PL (MCO d 22)
110 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 FI*Valier's Sozinha Naaras Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1
FI*Krysos All my Life (MCO w) x FI*Valier's Juno (MCO g 22)
111 NEM I / NEM a FI SK RX 14 FI*NonServiam Ashen Cold Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
112 NEM I / NEM n 21 FI SK RX 16 Mishelle Gold Nympha Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Elvis Iz Tverskogo Knyazhestva of Danvel (NEM a 21) x Ayris Gold Nympha (NEM n 03 21)
113 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 14 FI*Eswood DJ Kitty Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC BIV
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Astranzia Blue Veil (NEM a 21)
114 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Eswood Image Is Everything Uros Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX2
Christopher Sariola (NEM n 09 21) x FI*Eswood DJ Kitty (NEM n 09 21)
115 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK LO 16 FI*Eswood Ivan The Terrible Uros Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1
Christopher Sariola (NEM n 09 21) x FI*Eswood DJ Kitty (NEM n 09 21)
116 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Grand International Premior Nurit Pahl EX1 CAPS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
117 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM BIV NOM BIS
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
118 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Stéphane Henry KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
119 NFO II / NFO n 03 FI SRK LO 14 S*Eternitgården's Morse Uros Grand International Champion Stéphane Henry EX1 CACS
S*Nenya's Sherlock Holmes (NFO n 03 24) x S*Small Legend's Alvia Feline (NFO a 09)
120 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand Naaras Champion Stéphane Henry EX1 CACIB
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
121 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
122 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*Nenya's Shadowcat Naaras Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS BIV NOM
S*Nenya's Melchior (NFO n 09 24) x S*Nenya's Vàna Eluinil (NFO a 09)
123 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Sysiässä Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
124 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Felimon Halloween Treat Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Slytiger's Forces of Nature (NFO n 09) x FI*Felimon Cry freedom (NFO n 09 22)
124 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Felimon Halloween Treat Naaras Määrittely Tellervo Kass NFO II/n 09
FI*Slytiger's Forces of Nature (NFO n 09) x FI*Felimon Cry freedom (NFO n 09 22)
125 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
126 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Felimon Halloween Sweetie Uros Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP
FI*Slytiger's Forces of Nature (NFO n 09) x FI*Felimon Cry freedom (NFO n 09 22)
126 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Felimon Halloween Sweetie Uros Määrittely Tellervo Kass NFO IV/n 09 22
FI*Slytiger's Forces of Nature (NFO n 09) x FI*Felimon Cry freedom (NFO n 09 22)
127 NFO V / NFO f 22 FI SRK LO Quarans Lady Sandwick Naaras Supreme Champion Nurit Pahl KM
French Squirrel de la Colline d'Astraia (NFO d 22) x Quarans Sana'a (NFO n 22)
128 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dikibyr Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
129 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Grand International Champion Nurit Pahl EX1 CACS NOM
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
130 NFO VI / NFO f 03 FI SK LO 15 FI*Louhelan Cherry Garcia Naaras Avoin Nurit Pahl EX1 CAC
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x S*Little L's Skydive (NFO as 03 24)
131 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Supreme Premior Nurit Pahl KM BIV NOM
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
132 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Nurit Pahl KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
133 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Supreme Premior Nurit Pahl KM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
134 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Nuoret 7-10 kk Nurit Pahl EX1 NOM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
135 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SK LO 15 FI*Louhelan Peanut Buttah Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x S*Little L's Skydive (NFO as 03 24)
136 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
136 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Henry Hornell 1 NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
137 NFO IX / NFO w 64 FI SRK LO FI*Tähtitassun Carl Philip Uros Supreme Premior Stéphane Henry KM NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
138 SIB II / SIB n 09 FI SK RX 14 FI*Catillus Magellan Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
139 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 16 Anka Angara*RUS Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Windows Angara*RUS (SIB n) x Pesnya Angara*RU (SIB n 24)
140 SIB III / SIB ny 24 FIN SRK RX Lucas Sibaris*RU Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Vorkuta Dostoyanie Sib*RU (SIB n 09 24)
140 SIB III / SIB ny 24 FIN SRK RX Lucas Sibaris*RU Uros Veteraani Henry Hornell 2
Heres Sibaris*RU (SIB ny 24) x Vorkuta Dostoyanie Sib*RU (SIB n 09 24)
141 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 14 FI*Amurin Neri Naaras Avoin Stéphane Henry EX1 CAC
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
142 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Chaleb Uros Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1 BIV NOM BIS
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
142 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Chaleb Uros Kasvattaja
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
143 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
144 SIB IV / SIB n 09 22 FIN SRK LO FIN*Amurin Esra Uros Grand International Premior Stéphane Henry Abs
S*Skogsfrun's Tsar Saltan (SIB n 23) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
145 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX FI*Talvivaaran Delenn Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM BIS
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
146 SIB V / SIB f 24 FI SK RX 15 FI*Catillus Ruskaruusu Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Amante's Vivaldi (SIB n 24) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
147 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 14 FI*Villan Näppärä Neito Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FI*Lumikissan Corleone (SIB d 09 24) x FI*Villan Lana Del Rey (SIB g 02 21)
148 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros International Champion Nurit Pahl EX1 CAGCIB NOM
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
149 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka Naaras Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
150 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras Grand International Premior Nurit Pahl EX1 CAPS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
151 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Stéphane Henry KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
152 SIB VII / SIB fs 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Celine Dion Naaras Grand International Premior Stéphane Henry EX1 CAPS NOM
FIN*Magnificat HabbyBoy (SIB ds 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
153 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras Grand International Premior Stéphane Henry EX2
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
153 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras Veteraani Henry Hornell 1 NOM
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
154 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Christian Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 No Cert
FIN*Magnificat HabbyBoy (SIB ds 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
155 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Las Vegas Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FIN*Cherrytail's Judy Garland (SIB ds 23)
156 TUA I / TUA a FI SK LO 15 FI*Josmarin Kinder Bueno Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
157 TUA II / TUA a 03 FI SK LO 16 FI*Josmarin Miss Vilmastiina Naaras Pennut 4-7 kk Stéphane Henry EX1
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Josmarin Jessenia (TUA f)
158 TUA III / TUA ny 22 FI SK LO 16 FI*Tangerine's Enigma: Coffee & Caramel Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
159 TUA III / TUA ny 24 FI SK LO 16 FI*Tangerine's Enigma: Pancakes & Butter Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX2
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
160 TUA VI / TUA f 03 24 FI SK LO 16 FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX2
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
161 TUA VI / TUA f 03 FI SK LO 16 FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
162 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 16 Angoraphil Hyalite Uros Pennut 4-7 kk Nurit Pahl EX1 NOM
Angoraphil Elixir (TUA w) x Etonnant Swan Song (TUA w)
163 TUA VII / TUA ns FI SK LO 15 FI*Felesin Ville Valo Uros Premior Nurit Pahl EX1 CAPIB
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
164 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 14 FI*Josmarin Jedrus Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
165 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
166 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
167 BEN n 24 FI SK LO 15 Bengalias Castiel Uros Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB NOM
Sunstorm Enter Sandman (BEN n 24) x Koppiekatz Paint it Black (BEN n 24)
168 BEN n 24 FI SK RX 16 FI*Heillandi Helga Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
Justified des Edenbengals (BEN ns 24) x Hakunakisu Shenzi (BEN n 24)
169 BEN n 24 FI SRK LO 13 MyArt Premier Rose Diamond Naaras Grand International Premior Carin Sahlberg Abs
Glitterglam MyArt Illusion (BEN n 24) x Glitterglam Jungle Diamond (BEN n 24)
170 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
171 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Grand International Champion Marina Vinkel Abs
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
172 BEN n 22 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jamboree Uros Premior Carin Sahlberg Mitätöity Mitätöity
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
173 BLH n FI SK RX 16 FI*Treselle's Espresso Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel Abs
FI*Treselle's Walton Brown (BLH b) x Britimanti Bubble Blue (BLH a 03)
174 BLH d 24 FI SK RX 15 FI*Safra's Roly-Poly Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
175 BML I / BML as 11 31 FI SK RX 14 ES*Bellabonny Touchstone Uros International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB BIV
Hamlet des Ethnicats (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Nieves (BML bs 11)
176 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 14 ES*Bellabonny Sylvana Naaras International Champion Carin Sahlberg Abs
Miamber Silver Troubador (BML ns 11 31) x Bellabonny Oops-A-Daisy (TIF )
177 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO FI*Kimuli's Love Story Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
178 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kimuli's Dreamcatcher Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Sylvana (BML ns 11 31)
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM NOM BIS
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Henry Hornell 1 NOM BIS
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
180 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
180 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras Veteraani Henry Hornell 4
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
181 BML II / BML hs 12 31 FI SK LO 16 Pepsi af Misapotanien Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
SE*Miss World's Filippi (BML ds 12 31) x Uni-X af Misapotanien, DVM (BML ns 11)
182 BSH a FI SK LO 15 FI*Rhinestone's Vera Lynn Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Hinderslyne Livingstone (BSH a) x FI*Rhinestone's Cobalt Blue (BSH a)
183 BSH n 24 FI SK LO 15 FI*Safra's Samuel Whiskers Uros Avoin Carin Sahlberg Abs
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
184 BSH g 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Argentine Rose Naaras Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Black Widow II (BSH n)
185 BSH ns 03 24 62 FI SK LO 15 FI*Rhinestone's Silver Lightning Uros Champion Marina Vinkel Abs
Britz Buster Jaxx (BSH ns 22) x FI*Rhinestone's Gwendolyn (BSH a 01)
186 BUR n FI SRK LO 14 S*Lovestory's Triumph Tiger Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
S*Bonnea's Elwiz (BUR d) x S*ulzix Principessa Gavia (BUR f)
187 BUR a Jet Set Magic Valley Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
Great Gray Magic Valley*RU (BUR a) x Zaffiro Galaxy (BUR j)
188 BUR b Dashers Magic Valley*RU Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS NOM BIS
NW, SC Veles Magic Valley*RU, JW (BUR b) x Elle Magic Valley*RU, JW, DWM (BUR b)
189 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Grand International Champion Marina Vinkel EX2
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
190 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
191 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
192 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
192 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras Veteraani Henry Hornell 3
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
193 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
194 BUR h FI SRK LO 14 FI*Enjoy Queen of Puddings Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB BIV
FI*Enjoy Candy Cane (BUR d) x FI*Seirene Material Girl (BUR b)
195 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
196 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
197 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
197 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Henry Hornell 2
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
198 CHA Alice Degli Uffizi Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
Ulisse de il Lionello (CHA ) x Zsa Zsa Gabor Degli Uffizi (CHA )
199 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX FI*Touchant Sans la Queue Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM NOM
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
200 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Bianca Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
201 EUR n FI SK RX 14 FI*Sireenin Aamunkoi Naaras Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS NOM
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
202 EUR e FI SK RX 15 FI*RuusuLinnan Brunhilde Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak Abs
FIN*Kassilan Guaranteed Gnome (EUR d 23) x FI*Pikku-Piun Zukulaku (EUR f)
203 EUR f FI SRK RX FI*Tiikerililjan Johtotähtikki Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Tiikerililjan Ilomieli (EUR n 24) x FIN*Pinkkitassun Angelina (EUR d 24)
204 EUR n 24 FI SRK RX FI*Tiikerililjan Kurmeli Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Tiikerililjan Isoviilee (EUR d 22) x FI*Feronian Almond (EUR f)
205 EUR n 24 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Dorothy Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FI*Pinkkitassun Bette (EUR f 22)
206 EUR d 22 FI SK RX 14 FI*Pinkkitassun Harvey Uros Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
207 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Carin Sahlberg KM NOM BIS
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
208 EUR d 22 FI SK RX 15 FI*Tiikerililjan Lounatuuli Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x FI*Tiikerililjan Kiskis (EUR d 24)
209 EUR e 22 FI SK RX 15 FI*Tiikerililjan Lutukka Uros International Champion Marina Vinkel Abs
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x FI*Tiikerililjan Kiskis (EUR d 24)
210 EUR e 24 FI SRK RX 13 FI*Pinkkitassun Edina Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 No Cert
Maahinen (EUR d) x FI*Pinkkitassun Bette (EUR f 22)
211 EUR e 24 FI SK RX 16 FI*Pinkkitassun Kristiina Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
FI*Tiikerililjan Lounatuuli (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
211 EUR e 23 FI SK RX 16 FI*Pinkkitassun Kristiina Naaras Kasvattaja
FI*Tiikerililjan Lounatuuli (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
212 EUR f 22 FI SK RX 15 FI*Pinkkitassun Jóhanna Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Feronian Cajanus (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Gertrude (EUR g 22)
213 EUR f 22 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Bette Naaras International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
Silkkiturkin Menevä Macho (EUR d 22) x FIN*Feronian Magnolia Purpurea (EUR f 22)
214 EUR f 23 FIN SRK RX FIN*Pikku-Piun Rosmariini Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Silkkiturkin Jimi Hendrix (EUR d 23) x FIN*Pikku-Piun Nättityttö (EUR n 23)
215 EUR g 22 FI SRK LO 14 FI*Pinkkitassun Gertrude Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Valchiria v. Tabbygaard*CH (EUR e 24) x FI*Pinkkitassun Dorothy (EUR n 24)
216 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
217 EUR as 23 FI SK RX 16 EE*Blueberry Wildstar Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Katinhännän Blue Sky Basin (EUR as 23) x FI*Pikku-Piun Blue Babe (EUR a)
218 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
219 KOR Bertram Emerald Beauty *** Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x Sri-Sawasdee Boonlai (KOR )
220 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
221 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI SK RX 16 FI*Conan Uss Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 BIV
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
222 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
223 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Atiqtalaaq Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Ausare Caesarion (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
224 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
225 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
225 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Henry Hornell 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
226 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
227 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
228 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 BIV NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
229 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM BIV NOM
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
230 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
230 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
231 OCI b 24 FI SRK LO FI*Topspot C.Loureiroi Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
S*Hot Country's Agaton Sax (OCI o 24) x FI*Topspot Windjammer (OCI b 24)
232 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Champion Marina Vinkel EX2
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
232 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jada Naaras Kasvattaja
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
233 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
234 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*WiliWilla Orange Tip Naaras Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
235 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x Pikespeak Estrella of Woodcocks (OCI ns 24)
236 OCI b 24 FI SK LO 16 FI*Kukkatarhan Fagus Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*Kukkatarhan Eulophia (OCI b 24)
237 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
237 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Henry Hornell 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
238 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jordan Naaras Kastraatti Marina Vinkel EX1 CAP
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
239 OCI c 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Bollinger Uros Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
FI*Kukkatarhan Cissus (OCI b 24) x FI*Amas Zabaione (OCI as 24)
240 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Northalla Fizzing Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
241 SIN FI SK LO 14 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras International Champion Carin Sahlberg Abs
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
242 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
243 ABY n FI SRK LO 14 DK*Bifrost Which Wizardry is This Uros International Champion Elin Hoffner EX2
DK*Bifrost Sirius Black (ABY n) x Taco Villa's Bellatrix Bifrost (ABY n)
243 ABY n FI SRK LO 14 DK*Bifrost Which Wizardry is This Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
DK*Bifrost Sirius Black (ABY n) x Taco Villa's Bellatrix Bifrost (ABY n)
244 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Modunia Mgodi Uros International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB NOM
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
245 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Malaika Mnia Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Link Marjani Mnia (ABY o)
246 ABY n FI SRK LO FI*Link Sanaa Raziya Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Ayana (ABY o)
246 ABY n FI SRK LO FI*Link Sanaa Raziya Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Ayana (ABY o)
247 ABY n FI SK LO 16 FI*SaltNPepper After Eight Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
Des Cavalier Ferus-Ra of Holoserica (ABY n) x (N)Mayas Pride Maori (ABY n)
248 ABY n FI SK LO 16 FI*Link Bashasha Azima Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1 BIV NOM
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
248 ABY n FI SK LO 16 FI*Link Bashasha Azima Naaras Kasvattaja
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
249 ABY n FI SRK LO FI*Laire Meleth Aran Uros Supreme Premior Elin Hoffner KM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
250 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Alassiel Naaras Kastraatti Elin Hoffner EX1 CAP
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
251 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
252 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
253 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Supreme Champion Wendel Stoop KM BIV
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
254 ABY a FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Mwezi Uros Avoin Wendel Stoop Abs
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x S*Rackarkatten's Coccolina Delightful (ABY p)
255 ABY a FI SK LO 15 FI*Woodcocks Sweet Talker Naaras Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX1
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
256 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Monifa Mosi Uros Supreme Premior Wendel Stoop KM
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ayana (ABY o)
256 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Monifa Mosi Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 3
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ayana (ABY o)
257 ABY a FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Narya Naaras Kastraatti Wendel Stoop EX1 CAP
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x S*Rackarkatten's Coccolina Delightful (ABY p)
258 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS BIV
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
258 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Kasvattaja
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
259 ABY o FI SRK LO FI*Amajan Gigi Gioia Naaras Grand International Champion Olga Komissarova Abs
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
260 ABY o FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Alassea Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
261 ABY o FI SK LO 15 FI*Vorax Bellatrix Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Redcheetah's Rufus (ABY o) x FI*Vorax Artemisia (ABY p)
262 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
263 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
264 BAL c 21 FI SK RX 16 FI*Noxx The Winner Takes It All Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
265 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 Ridgways Big Bang of Windseeker Uros International Champion Olga Komissarova Abs
2000Cats Sundance (CRX d 09) x Ridgways Twinkle Lucky Star (CRX a 01)
266 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 15 Favorite Mio Marcella-Gold Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
U-Use Milky Way Magic Star (CRX b 03) x Babe of Love Gwendji Wonder (CRX f)
267 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 16 FI*Raitakatin Sue Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Derekaz Electrique (CRX n 09 22) x Changes Liza Jane (CRX ns)
268 CRX II / CRX n 03 FI SK RX 16 FI*FunkyJam's No, i really are cute Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV NOM
FI*Piupaws Private (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
268 CRX II / CRX n 03 FI SK RX 16 FI*FunkyJam's No, i really are cute Naaras Kasvattaja
FI*Piupaws Private (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
269 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
270 CRX II / CRX a 09 FI SK LO 14 FI*VippeCat Blue Angel Naaras Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
271 CRX IV / CRX e 02 21 63 FI SK LO 16 FI*Windseeker Ivory Whitehills Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
Ridgways Big Bang of Windseeker (CRX n 09) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
272 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Shinny Upatree Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX2
FI*Piupaws Uno (CRX d 03 22) x FI*FunkyJam's Just Kidding (CRX h 03)
273 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 BIV
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
274 CRX IV / CRX f 03 24 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's All I Want Naaras International Premior Elin Hoffner EX1 CAGPIB
FI*FunkyJam's Linus van Pelt (CRX d) x FIN*Piupaws Tecna (CRX n 03 24)
275 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
276 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Raitakatin Lazarus Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Derekaz Electrique (CRX n 09 22) x Changes Liza Jane (CRX ns)
277 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
278 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 14 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
279 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Mission: Impossible Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Hjördis-Täti (CRX n 03 24)
280 CRX VI / CRX n 03 24 FIN SRK LO FIN*Piupaws Tecna Naaras Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS
FIN*Piupaws I am Legend (CRX n) x FIN*Piupaws Räntä (CRX n 01 21)
280 CRX VI / CRX n 03 24 FIN SRK LO FIN*Piupaws Tecna Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 2
FIN*Piupaws I am Legend (CRX n) x FIN*Piupaws Räntä (CRX n 01 21)
281 CRX VII / CRX n 21 33 FIN SRK RX FIN*Windseeker U C Missouri Uros Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS
Shal-Mar's Sailor of Windseeker (CRX n 03) x FIN*Windseeker Ida Wave Queen (CRX n 21 32)
281 CRX VII / CRX n 21 33 FIN SRK RX FIN*Windseeker U C Missouri Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 2
Shal-Mar's Sailor of Windseeker (CRX n 03) x FIN*Windseeker Ida Wave Queen (CRX n 21 32)
282 CRX VII / CRX a 33 FI SRK LO FI*FunkyJam's My Melody Naaras Kastraatti Wendel Stoop EX1 CAP
PL*Sloneczny Pyl Daylight (CRX b 33) x FIN*Piupaws Tecna (CRX n 03 24)
283 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 16 EE*Solaris Planet Irs Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
Velvet Queen Elvis (CRX n 03) x EE*Solaris Planet Anisa (CRX w)
284 DRX I / DRX a FI SK LO 15 FI*Åbodas Yasu Uros Kastraatti Wendel Stoop EX1 CAP NOM
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
285 DRX I / DRX c FI SK LO 16 FI*Åbodas Belinda Naaras Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX1
FI*Åbodas Mojag (DRX a 33) x FI*Åbodas Waneta (DRX h)
285 DRX I / DRX c FI SK LO 16 FI*Åbodas Belinda Naaras Kasvattaja
FI*Åbodas Mojag (DRX a 33) x FI*Åbodas Waneta (DRX h)
286 DRX I / DRX a FI SK RX 16 FI*Berry's Coco Loco Uros Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX1
FI*Quiero Rillo (DRX a 09) x FI*Berry's Adorable Amber (DRX n)
287 DRX I / DRX b FI SRK LO FI*Åbodas Aiyana Naaras Kastraatti Wendel Stoop EX1 CAP
FI*Bravefellow Cacao flip (DRX b) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
288 DRX II / DRX a 09 FI SRK RX FI*Quiero Rillo Uros Avoin Elin Hoffner Abs
FI*Quiero Orozko (DRX es 23) x FI*Quiero Khiva SantaDestriana (DRX n 09 24)
288 DRX II / DRX a 09 FI SRK RX FI*Quiero Rillo Uros Siitos Elin Hoffner
FI*Quiero Orozko (DRX es 23) x FI*Quiero Khiva SantaDestriana (DRX n 09 24)
289 DRX II / DRX a 03 FI SK RX 16 FI*Berry's Cava Te Quiero Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
FI*Quiero Rillo (DRX a 09) x FI*Berry's Adorable Amber (DRX n)
290 DRX III / DRX gs FIN SRK RX Cherek Hipperty Skipperty Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
Bountiful Bun Biter (DRX ns) x Grizabella Xipadeedoodah (DRX ds)
291 DRX III / DRX g FI SRK LO FI*Myggmånens Liisi Naaras Champion Elin Hoffner EX1 CACIB
FI*Riepujengin Quisma (DRX d 24) x FIN*Åbodas Pocahontas (DRX g)
292 DRX III / DRX fs 23 FI SRK LO 13 FI*Quiero Sanxenxo Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC BIV
Cyberex Mad Hatter (DRX ns 09 23) x FI*Quiero Orejana (DRX fs 23)
293 DRX III / DRX f FI SK LO 15 FI*Åbodas Taimi Naaras Avoin Elin Hoffner EX2
FI*Bravefellow Lasse (DRX n) x FI*Åbodas Ninja (DRX g)
294 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Ninja Naaras International Premior Elin Hoffner EX1 CAGPIB
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
295 DRX IV / DRX g 03 FI SK LO 16 FI*Avariel Maniola Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
FI*Quiero Rillo (DRX a 09) x FI*Avariel Jazz (DRX g 09 21 33)
296 DRX VII / DRX n 32 FI SK LO 14 Bindy Applause Naaras Champion Elin Hoffner EX1 CACIB
Sharmel of Applause (DRX n 03 33) x Ofelia Sense of Beauty (DRX n 32)
297 JBT f 01 62 FI SRK RX DK-Timian Tsubaki Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS BIV NOM
Yuki-Usagi Awa of DK-Timian (JBT d 09 23) x Yuki-Osagi Nadeshiko of DK-Timian (JBT )
298 JBT n 01 21 62 FI SRK RX FI*Kassaran Shiawase no Kanpai Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX2
Kenipurr's Hiroshi of Songgwangsa (JBT n 09 22) x Songgwangsa Tsunami of Kassaran (JBT g 01)
299 JBT a 03 24 FI SRK RX FI*Kassaran Uchikake Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Songgwangsa Kumozaru of Kassaran (JBT n) x FI*Kassaran Shiawase no Kimono (JBT )
300 JBT d 01 21 FI SRK RX FI*Kassaran Shiawase no Koguma Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Kenipurr's Hiroshi of Songgwangsa (JBT n 09 22) x Songgwangsa Tsunami of Kassaran (JBT g 01)
301 OLH b FI SK LO 16 FI*Jalecat's ÄhäKutti Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Jalecat's X'tra XoXo (OSH n 24) x FI*Willicon Freixenet Elyssia (OSH q)
302 OLH n 25 FI SRK LO Topeng News Flash of Noxx Uros Supreme Champion Wendel Stoop KM NOM BIS
Purrmatix Headline News (BAL n 21) x Purrmatix Tiny Bubbles of Topeng (OLH b 03 25)
303 OLH n 02 FI SK LO 16 SE*Qjou'z Yodas Cheauka Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
Shilby Line's Yoda Yoga (OLH b 03) x S*Broddan's Rut (OLH f 01)
304 OSH n FI SK LO 16 Timotheus Del Iris Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
FI*LoveOriental Midnight Dream (OSH b 03) x Zena Del Iris (OSH n 03)
305 OSH d FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Flash Gordon Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak Abs
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
306 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
307 OSH h FI SRK RX FI*Skazki Sametti Tigrovna Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM
Felitan Tiger Woods (OSH as 25) x FI*Skazki Polgara (OLH h 24)
308 OSH b 24 FI SK RX 16 Xsemirion FlorElen Chrysolite Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
Kangaroo Linda Chrysolite (SIA w) x Florencia Harmonia (OSH c)
309 OSH b 25 FI SK RX 15 FI*Jalecat's Winner Takes It All Naaras Avoin Wendel Stoop EX1 CAC
Idream (OSH b 22) x FI*Jalecat's MiLady May (OSH b 25)
310 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
311 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
312 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Elin Hoffner KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
313 OSH bs 25 FI SRK LO FI*Nazarlik XTC Uros Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
FI*Santuzzan Maestro (OSH n 25) x FI*Moumouni Aliisa (OSH cs 22)
314 OSH b 03 22 FI SRK RX FI*Miado Barahir House Of Bëor Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
315 OSH h 03 24 FI SK LO 16 One Fun Sun's World Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 NOM
UA*Made in Ukraine X-Factor (OSH b 24) x Appetite Sun's World (OSH e 03 25)
316 RUS FI SK LO 14 Lirika Flor De Azur *ES Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX2
Quasar von der Weper (RUS ) x Blue Wind Borealys of Flor De Azur (RUS )
317 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS BIV
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
318 RUS FI SRK LO FI*Bessemjanka's Qaramell Naaras Grand International Champion Wendel Stoop Abs
FI*Inkilee Huvitus (RUS ) x FI*Bessemjanka's Nesha (RUS )
319 RUS Asolan Blu Kristmas Naaras Avoin Wendel Stoop Abs
FI*NorthernBlue Jungle Boy (RUS ) x FI*Starstruck's Greta Ekman (RUS )
320 RUS FI SK LO 15 Ynahita Akvamarin, CZ Naaras Champion Wendel Stoop EX1 CACIB
Czar Pyotr von Rhiannon (RUS ) x Qui Vivra Verra's Anahita (RUS )
321 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX2
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
322 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan SuhoiSu´s Naaras Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop EX1 NOM
FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
323 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Tivoli Uros Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX1
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
324 RUS FI SK LO 16 FI*Starstruck's Niittyhopeatäplä Naaras Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX2
FI*Sini-ihmeen Mikko Mania (RUS ) x FI*Starstruck's Greta Ekman (RUS )
325 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX1 BIV NOM BIS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
326 RUS FI SK LO 16 Asolan Oksana Maksimovna Naaras Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX3
FI*Sini-ihmeen Mikko Mania (RUS ) x Asolan Blu Kristmas (RUS )
327 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros International Premior Wendel Stoop EX1 CAGPIB
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
328 RUS FIN SRK LO FIN*Kheyron's Petrus Uros International Premior Wendel Stoop EX2
FIN*Miminkan Klavdei (RUS ) x FIN*Kheyron's Qiara (RUS )
329 SIA n FI SK LO 16 FI*Twist-Tiramisun Amy Jade Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FIN*Baila-Bailan Pahinkaikista (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun New Look (SIA c)
330 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
331 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Supreme Premior Wendel Stoop KM NOM
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
331 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
332 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras International Premior Wendel Stoop EX1 CAGPIB
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
333 SIA b FI SK LO 16 Gyulchataj Kapriz Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
Gyulchataj Focus (OSH b) x Gyulchataj Emily (OSH g)
334 SIA b FI SRK LO FI*Clamoris Humbert Uros Grand International Premior Elin Hoffner EX1 CAPS NOM BIS
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x FI*Clamoris Fabricia (OSH b 22)
335 SIA c FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun New Look Naaras Supreme Champion Elin Hoffner KM BIV NOM BIS
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
336 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
337 SIA c FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Hempeä Hepsankeikka Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Mau Kas Maharani (SIA a)
338 SIA f FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kasipusi Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
339 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
340 SIA b 21 FI SK LO 16 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
S*Limericks Vulcan (SIA e) x SE*Pilgatans Eclipse (SIA b 21)
341 SIA n 03 FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS NOM
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
342 SIA b 01 21 FI SK LO 16 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FI*Pinewoods Tequila Sunrise (SIA b 02 21) x History Movie of Chocline (OSH o 03)
343 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
344 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
345 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
346 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
347 SOM o FI SRK LO FI*Amajan eAmbra Eminente Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Amajan Bonfiglia Felice (SOM o)
347 SOM o FI SRK LO FI*Amajan eAmbra Eminente Naaras Siitos Olga Komissarova
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Amajan Bonfiglia Felice (SOM o)
347 SOM o FI SRK LO FI*Amajan eAmbra Eminente Naaras Kasvattaja
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Amajan Bonfiglia Felice (SOM o)
348 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB BIV
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
349 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras International Champion Olga Komissarova Abs
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
350 SOM o FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Qianoush Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
351 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Nesso Nem Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX2
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
352 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Nino Nicostrato Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 BIV
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
353 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
354 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
355 SPH II / SPH a 02 64 FI SRK RX 13 FI*CiCi's Wish me luck Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Ghostrider Raivo of Bucked Naked (SPH n 09) x Niobe Pyramid's Gold *ES (SPH f)
356 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
357 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Elin Hoffner Abs
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
358 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
359 HCL James Uros Kotikissat Nurit Pahl Abs
359 HCL James Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
360 HCL Jeremias Uros Kotikissat Nurit Pahl Abs
360 HCL Jeremias Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
361 HCL Juuso Uros Kotikissat Nurit Pahl Abs
361 HCL Juuso Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
362 HCL Robert Uros Kotikissat Nurit Pahl Abs
362 HCL Robert Uros Veteraani Olga Komissarova Abs
363 HCL Josefiina Naaras Kotikissat Marina Vinkel 2
363 HCL Josefiina Naaras Veteraani Olga Komissarova 4
364 HCL Noora Naaras Kotikissat Marina Vinkel 1 NOM BIS
364 HCL Noora Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
365 HCL Peku Uros Kotikissat Nurit Pahl 1 NOM
366 HCS Caesar Uros Kotikissat Wendel Stoop 1 NOM
366 HCS Caesar Uros Veteraani Olga Komissarova 2
367 HCS Rasmus Uros Kotikissat Wendel Stoop 2
367 HCS Rasmus Uros Veteraani Olga Komissarova 3
368 HCS Veikko Uros Kotikissat Wendel Stoop 4
369 HCS Yrmy-Körmy Uros Kotikissat Wendel Stoop Arvosteltu
370 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Henry Hornell 1 NOM BIS
371 HCS Ninni Naaras Kotikissat Henry Hornell 2
372 HCS Timantti Naaras Kotikissat Henry Hornell 3
372 HCS Timantti Naaras Veteraani Olga Komissarova 2
373 HCS Viivi Naaras Kotikissat Henry Hornell 4
374 HCS Ella Naaras Kotikissat Henry Hornell Arvosteltu
375 HCS Trina Uros Kotikissat Wendel Stoop 3
375 HCS Trina Uros Veteraani Olga Komissarova 1 NOM
376 HCS Tara Naaras Kotikissat Henry Hornell Arvosteltu
376 HCS Tara Naaras Veteraani Olga Komissarova 3
377 HCS Wallu Uros Kotikissat Wendel Stoop Abs
378 HCS Elviira Naaras Kotikissat Henry Hornell Abs
379 HCS Olli Uros Kotikissat Wendel Stoop Arvosteltu
380 HCS Susanna Naaras Kotikissat Henry Hornell Abs
380 HCS Susanna Naaras Veteraani Olga Komissarova Abs
381 HCS Oskari Uros Kotikissat Wendel Stoop Arvosteltu
436 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Henry Stéphane ACL III, ACL V, MCO IV, MCO V, MCO VII, NFO II, NFO IX, SIB III, SIB IV, SIB VII, TUA II 37
Hoffner Elin ABY n, BAL c 21, CRX IV, CRX IX, DRX II, DRX III, DRX IV, DRX VII, OLH n 02, OSH b 24, OSH bs 25, OSH f 24, OSH h, OSH h 03 24, OSH n, SIA b, SIA c, SPH V 39
Hornell Henry EXO f 24, EXO n 24, PER f 03 24, RAG e, RAG e 04, RAG f 04, RAG n, RAG n 03, RAG n 21, SBI a, SBI d 21, SBI n 21, TUV d 61-63, HCS-naaras, VET II, VET III 43
Kass Tellervo NFO IV (13c), ACS VI, LPL VIII, MCO I, MCO III, MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO VIII, SIB II, SIB V, SIB VIII, TUA IX, TUA VI, VET 1 40
Komissarova Olga ABY o, ABY p, CRX II, OSH b 03 22, SIA b 02 21, SIA b 21, SIA f, SIA n, SIA n 03, SIA n 21, SOM o, SPH II, SPH IV, VET Kotikissat 43
Lubrano Robert PER a 33, PER n 21 33, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG a 04 21, SBI b, SBI c, SBI d, ACL VI, MCO VI, NFO IV, TUA I, TUA III 37
Pahl Nurit EXO n 22, PER d, PER n 03, PER n 33, RAG b, RAG e 04, RAG h 03, RAG n 04, SBI g, SBI h, SBI h 21, SBI n, MCO II, MCO IX, NEM II, NFO V, NFO VI, NFO VII, SIB VI, TUA III, TUA VI, TUA VII, HCL-uros 41
Pruchniak Ireneusz EUR as 23, EUR e, EUR f, EUR f 23, EUR g 22, EUR g 24, EUR n, EUR n 24, KOR, OCI n 24, CRX V, CRX VI, JBT a 03 24, JBT d 01 21, JBT f 01 62, JBT n 01 21 62, OLH b, OSH d, OSH d 24, SOM n, VET 4 38
Sahlberg Carin BEN n 22, BEN n 22 33, BEN n 24, BLH d 24, BML I, BSH a, BSH n 24, BUR a, BUR h, CHA, CYM 51-52, EUR d 22, EUR f 22, OCI bs 24, OCI c 24, SIN 31
Stoop Wendel ABY a, CRX VII, DRX I, OLH n 25, OSH b 25, OSH f, RUS, SIA a, HCS-uros 38
Vinkel Marina BEN n 22 32, BLH n, BML II, BSH g 03, BSH ns 03 24 62, BUR b, BUR d, BUR f, BUR g, BUR j, BUR n, EUR e 22, EUR e 24, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, HCL-naaras 32
11 tuomaria