Kes-Kis 79. kansainvälinen kissanäyttely 16.7.2016
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 16.7.2016 Loppuu 16.7.2016
Ilmoittautuminen alkaa 6.5.2016 Ilmoittautuminen loppuu 15.6.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 29.6.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 320   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jämsä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, myyntipaikat:
Kati Marjala, kati.marjala@keskis.net, puh. 040 759 7694 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6688 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Pääassistentti:
Eve Juntunen, assistentit@keskis.net
Ruusukesihteeri:
Päivi Hänninen, paivi.hanninen@keskis.net
Lisätietoja Ilmoittautuminen:

Huomaathan, että näyttelymaksun eräpäivä on HETI. 

Leimakortilla maksettaessa Omakissassa maksutavaksi valitaan leimakortti ja leimakortti postitetaan näyttelysihteerille ilmoittautumispäivänä. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.

Mikäli näyttelymaksu tai leimakortti eivät saavu muutaman arkipäivän kuluessa, ilmoittautuminen hylätään ilman erillistä ilmoitusta. Näyttelymaksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa ja voit tarkastaa ilmoittautumisesi tilan Omakissa-järjestelmästä. Hylätyn ilmoittautumisen tilalle voi tehdä uuden, mikäli näyttelyssä on tilaa.
HUOM! Näyttelyilmoittautuminen on sitova. Mikäli ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Ilmoita peruutuksessa näyttelypäivän ja kissan tietojen lisäksi IBAN-muotoinen tilinumerosi. Keskeneräiset ilmoittautumiset poistetaan ilman erillistä ilmoitusta.

Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan. Siitos- ja kasvattajaluokat muodostuvat kuitenkin automaattisesti, jos kissa on ilmoitettu perusarvosteluun. Erikseen näistä tulee tehdä oma ilmoittautumisensa (kasvattajaluokan osalta valitaan joku omistetuista kissoista ja tälle kasvattajaluokka).

Lauantain näyttelyssämme järjestetään leikkimielinen Junior Handler -kilpailu lapsille. Lisätietoja näyttelykutsusta.

KES-KIS pidättää oikeuden hyväksyä osallistujat ajoissa ilmoittautuneiden joukosta kategorioittain näyttelymaksun/leimakortin saapumispäivän perusteella.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 64
2 115
3 49
4 92
Kotikissat 6
Yhteensä 326

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO a FI SK LO 16 FI*Chevhill's True Blue Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
No Comment Haykiel Rani (EXO n 03 24) x FI*Chevhill's Dark Rose (PER g)
2 EXO fs FI SK LO 15 Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen Naaras Champion Elena Noskova EX1 CACIB NOM BIS
Kuorii Garfield of San-Fe (EXO d 03 23) x Kis'Herbas Jewel (EXO as)
2 EXO fs FI SK LO 15 Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen Naaras Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
Kuorii Garfield of San-Fe (EXO d 03 23) x Kis'Herbas Jewel (EXO as)
3 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*AzuLejo's Edema Ruh Uros Kastraatti Henry Hornell Abs
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
4 EXO e 03 FI SK LO 16 FI*Chevhill's Happy Starling Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Chevhill's Pastel Candy (EXO g 02 21)
4 EXO e 03 FI SK LO 16 FI*Chevhill's Happy Starling Uros Määrittely Marjatta Koskenkangas EXO e 03
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Chevhill's Pastel Candy (EXO g 02 21)
5 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*MagicHoney's Annabell Naaras International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Ayser's Rock N'Roll (EXO e) x FIN*MagicHoney's Morning Star (PER g 02)
5 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*MagicHoney's Annabell Naaras Veteraani Anna Wilczek 4
FIN*Ayser's Rock N'Roll (EXO e) x FIN*MagicHoney's Morning Star (PER g 02)
6 EXO f 03 22 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Esme of Elven Legacy Naaras Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FIN*Mimosan Don't Get Lost (PER f 03)
7 PER n FI SK LO 15 Alsace Jette Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB NOM
Aftabi Top Spin of Siriuksen (PER n) x Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen (EXO fs)
8 PER f FI SRK LO 14 FI*Shamirin Magic Maya Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Ophelie Odelia (PER f 03)
9 PER f FI SK LO 16 FI*Venuksen Escada N.F.S. Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM
FI*Precious Catch A Spirit (PER n 23) x Vitas Little Desire of Venuksen (PER d)
10 PER g FI SK LO 15 Preciousice Blue Note Naaras Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FI*Precious Moonbeam (PER g)
11 PER d 22 FI SK LO 16 FI*Venuksen Endless Love Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
FI*Precious Catch A Spirit (PER n 23) x Vitas Little Desire of Venuksen (PER d)
12 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Cute Cassandra Naaras Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
FIN*Buubu's Astonishing Archie (EXO n 03) x FIN*Shamirin Antoinette (PER f 03)
12 PER n 03 FIN SRK RX FIN*Shamirin Cute Cassandra Naaras Veteraani Anna Wilczek 3
FIN*Buubu's Astonishing Archie (EXO n 03) x FIN*Shamirin Antoinette (PER f 03)
13 PER e 03 FI SK RX 15 FI*Celestial's It takes 2 to Tango Uros Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
14 PER f 03 FI SK RX 16 FI*Shamirin Xtream Xandja Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Mariokko Ruusurosean (PER n 03)
15 PER g 02 62 FI SK RX 15 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers Naaras Avoin Elena Noskova EX1 CAC
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
16 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
17 PER f 03 22 FI SRK RX S*Marylands Unique Glow Naaras Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
S*IxiDixi's Wild Ride (PER d 24) x Sumava's Zoe (PER f 03)
18 RAG n FI SK LO 16 FI*Pirtti-Viiksen Mesimarja Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell Abs
FI*Hakalan Rock Hudson (RAG a 04) x FI*Hakalan Minttu (RAG f)
19 RAG n FI SRK LO 14 FI*Cat's-JM Classic-Glamour Naaras Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x S*Harmony BlueEye Heidee (RAG a)
19 RAG n FI SRK LO 14 FI*Cat's-JM Classic-Glamour Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x S*Harmony BlueEye Heidee (RAG a)
20 RAG a FI SK LO 15 FI*AijaiCats Harmonius Helen Naaras Avoin Elena Noskova EX1 CAC
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FI*AijaiCats Harmonious Hazel (RAG a 04)
21 RAG a FI SRK LO 13 FI*Lumikuu EinoLeino Uros Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
FI*Emija's Adonis (RAG a 04) x FIN*Lumikuu Astarte (RAG n)
22 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
23 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Supreme Champion Elena Noskova KM
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
24 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros International Champion Elena Noskova Abs
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
25 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Nirvana Uros Champion Elena Noskova EX1 CACIB
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's RussianRoulette (RAG n 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
27 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Dolldesire's Ukko Uros Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1 NOM
Darlinlildols Valiant Warrior (RAG n 03) x FI*Dolldesire's Hope (RAG a 04)
28 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Cat's-JM E-La Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1 BIV NOM BIS
(N)Dixie Dolls Smooth Smurf (RAG a 03) x FI*Cat's-JM Nan-Ny (RAG n 03)
29 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*AijaiCats Amazing Nelli Naaras Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
FI*Rock'nRags Midnight Charmer (RAG n 04) x FI*AijaiCats Beautiful Bea (RAG n 04)
30 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Snow-Kiss Uros Champion Elena Noskova EX1 CACIB
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
31 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Elena Noskova KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
32 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Valkokullan Helinä Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB
DK*Jaquet Cinnamon (RAG a 03) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
33 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Cat's-JM Ice-Kiss Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
34 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Sirmar Aleksandra`s Jerry Uros Avoin Henry Hornell Abs
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FIN*Sirmar Ariel (RAG n)
35 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Angel on My Shoulder Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
36 RAG n 04 21 FI SRK LO 13 Gayaneh Helius Hilaris Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS NOM BIS
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
37 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
38 SBI a FI SK LO 16 FI*Rais-Kis MilkyWay Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
39 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
40 SBI c FI SK LO 16 FI*Chirybiry's My Darling Nanni Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
41 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Elena Noskova KM NOM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
42 SBI d FI SK LO 16 FI*Chirybiry's Cute Dedo Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's Lady-Laili (SBI d)
43 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Supreme Premior Elena Noskova KM NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
44 SBI e FI SK LO 16 FI*Chirybiry's Cute Meeme Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's Lady-Laili (SBI d)
45 SBI g FI SK LO 14 FI*Rais-Kis IceKiss Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
BE*Baie des Amours Vortigern Art (SBI a) x FI*Rais-Kis Doris (SBI j)
46 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
46 SBI g FIN SRK LO FIN*Harebell Keshia Naaras Veteraani Anna Wilczek Arvosteltu
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
47 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Elena Noskova KM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
48 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras International Premior Elena Noskova EX1 CAGPIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
48 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Veteraani Anna Wilczek 2
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
49 SBI n 21 FI SRK LO 14 FI*Chirybiry's Immo-Mobile Uros Premior Elena Noskova EX1 CAPIB
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x FI*Chirybiry's Forget-me-not (SBI f)
50 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
51 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Henry Hornell KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
52 SBI f 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Åll for Avantgarde Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
53 SBI h 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Ö.K.Y. Mercedes Naaras Avoin Elena Noskova EX1 CAC
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
54 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI SRK LO FI*Kultaturkin Beyaz Biber Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
FIN*Ilveslinnan Birinci Bahamir (TUV d) x DK*TurkishDelight Cool Sapphire (TUV n)
55 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN SRK LO FIN*Verdian Erdehan Uros Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS NOM
FIN*Alicton Gamsiz Tembel (TUV d) x FIN*Verdian Ceren (TUV f)
56 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Champion Elena Noskova EX1 CACIB
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
57 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Premior Elena Noskova EX1 CAPIB
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
58 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
59 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 15 FI*Willicon Sailor Jerry Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
FI*DilYaar Gambheer Gayak Gagandeep (ACL a 21 33) x FI*Metusalahin Barbie (ACL f 02 21)
60 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
61 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*Daybreak's Pitch Black Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x FI*Daybreak's Karenza (MCO f 22)
62 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Rotcat Odessa Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
63 MCO I / MCO a FI SK LO 16 FI*Mainehaan Queenie Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
64 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 14 FI*RoseLion's Dream Girl Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
65 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Oosa Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
66 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Jethro Tull Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Spirit On My Mind (MCO n 22)
66 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*Escape's Jethro Tull Uros Veteraani Anna Wilczek 2
DK*Wytopitlock The Final Cut (MCO a 22) x FIN*Escape's Spirit On My Mind (MCO n 22)
67 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 16 Halvar vom Postsee Uros Avoin Henry Hornell EX2
Arjun vom Postsee (MCO w) x Bloomingtree Amitalia (MCO a)
68 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 Omkara Pack the Hat Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC BIV
Omkara Josuah American Horse (MCO d 09 24) x Omkara Indian Lullaby (MCO n 23)
69 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 SE*Rainmaker's I Shot the Sheriff Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
HoneyDevil Most Wanted (MCO d 22) x S*Stortassen's Filippa (MCO n 22)
70 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GuumaGimma Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
71 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS BIV
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
72 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Chamberlain New Edition Uros International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x FIN*Chamberlain Stripes In Me (MCO n 09 22)
73 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Cherry's Maine Vinjara Naaras Premior Henry Hornell EX1 CAPIB
PL*Carriecoon U'Blackie (MCO ns) x FIN*Cherry's Maine Malaika (MCO n 09 22)
74 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS BIV
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
75 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 15 FI*Pikkumetsän Maiev Shadowsong Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
LT*Salta Nosis Impresionante (MCO n 03) x FI*Pikkumetsän Wunderweib (MCO n 03 22)
76 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
77 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Eye Catcher Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
79 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*NineTales Golden Boy Uros International Premior Bjarne Wikström Abs
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x Xandra Sky Beyrouth, CZ (MCO f 22)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Mickey Rourke Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
83 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 14 FI*RoseLion's Dream Lover Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX2
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
84 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Naxos Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP BIV NOM BIS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
85 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Spanish Rose Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
86 MCO V / MCO f FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hertta Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
87 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Okey-Dokey Opri Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
88 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
89 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Police Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
90 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
91 MCO V / MCO d 23 FI SRK LO FI*SolarWind's Amon Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*SolarWind's Alcyone (MCO f 09 22)
92 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS BIV NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
93 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Alessandro Botticelli Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
94 MCO V / MCO f 23 FI SRK LO FI*Mainehaan Doris Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 No Cert
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
94 MCO V / MCO f 23 FI SRK LO FI*Mainehaan Doris Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Stortassen's Picasso (MCO n 09 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
95 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM BIS
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
96 MCO VI / MCO f 09 FI SRK LO 14 FI*Daybreak's Indira Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
97 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
98 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Wild Flower Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
99 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Okey-Dokey Olga Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
100 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Avalon of Brenda's Garden Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Evil Bold of Brenda's Garden (MCO d 09 22) x Sleeping Tigers Kitty (MCO f 25)
101 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Be Wild Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
102 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Kenny McCormick Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
103 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Kidnap My Heart Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
104 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
105 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
106 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*Rotcat In Flames Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
Wackymoon Chaos (MCO ns 09) x FI*Rotcat Fumiko (MCO g 22)
107 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 14 FI*DiamondTails' Minnie Driver Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB BIV
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Mainehaan Doris (MCO f 23)
108 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO FI*SolarWind's Hathor Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX2
S*Silveronyx Lightning (MCO e 03) x FI*SolarWind's Alcyone (MCO f 09 22)
109 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
110 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 16 Coon Classic Black Cherry Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
111 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun Cauhu Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX2
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Mibella's Curious Celia (MCO n)
112 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
113 MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Petra Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
114 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 14 FI*Rotcat Knight of Silver Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB BIV
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
115 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
116 MCO VII / MCO ns FI SK LO 14 FI*NomenEst El Gringo Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Blonde Venus (MCO w)
117 MCO VII / MCO as FI SRK LO FI*HoneyCoon's New Day Woman Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
Dances with Wolves Sucki (MCO ns) x FI*HoneyCoon's My Secret Heart (MCO as 22)
118 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros International Champion Elena Noskova EX2
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
119 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB BIV
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
120 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun Cepponen Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Mibella's Curious Celia (MCO n)
121 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO 14 FI*SwingPop Éowyn Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*SwingPop Candela (MCO w)
122 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 Wackymoon Reinhardt Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Wackymoon Leo Tolstoy PP (MCO w) x Wackymoon Honey Pie (MCO as)
123 NEM I / NEM d FI SK LO 15 Samoel Erra Cherubino*PL Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
Eternity Manna Novy Vek, CZ (NEM n) x Nete Nilam Cherubino*PL (NEM fs)
123 NEM I / NEM ds FI SK LO 15 Samoel Erra Cherubino*PL Uros Määrittely Marjatta Koskenkangas NEM I / NEM d
Eternity Manna Novy Vek, CZ (NEM n) x Nete Nilam Cherubino*PL (NEM fs)
124 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Gaudium Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
125 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Henry Hornell KM NOM BIS
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
126 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
127 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
128 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 15 Orion av Barnedroem Uros Champion Henry Hornell EX1 CACIB
Barbarossa av Barnedroem (NFO d) x (N)Ravnklo's Sirius (NFO n 09 22)
129 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP NOM
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
129 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
130 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
130 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
131 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB BIV
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
132 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Tukki Uros Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
133 NFO IV / NFO a 03 24 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Mahla Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
134 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Kehrääjän Siiri Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
FIN*Kehrääjän Legenda (NFO n 09 23) x S*Animaniac's Beata Bubble (NFO n 24)
134 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Kehrääjän Siiri Naaras Veteraani Anna Wilczek 1 NOM
FIN*Kehrääjän Legenda (NFO n 09 23) x S*Animaniac's Beata Bubble (NFO n 24)
135 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Tuohi Naaras Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPIB BIV NOM BIS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
136 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Felimon Geoffrey Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FIN*Felimon Bettiina Auroora (NFO f 09)
137 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
137 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
138 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras International Champion Bjarne Wikström EX2
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
139 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB BIV
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
140 NFO V / NFO g FI SK LO 16 FI*Felicis Giselea Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
141 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Bella Rosa Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
142 NFO V / NFO d 24 FIN SRK LO FIN*Jatulintarhan Aurinkoleijona Uros Veteraani Anna Wilczek 3
FIN*Kehrääjän Inari (NFO a) x S*Animaniac's Isle of Sky (NFO f 24)
143 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS BIV NOM
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
143 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
144 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
145 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 14 IT*Freya Oyne Witch Glinda Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Norr Venn's Vismund Cygnus (NFO d 09 22) x NL*Norforcats Daydreamer (NFO n 09 22)
146 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Sleeping Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
147 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
148 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Queen Elisabeth Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
149 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
150 NFO VIII / NFO fs 09 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheralin Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS BIV
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
151 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
152 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 15 FI*Glyrien's Katniss Everdeen Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
153 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Sugar Sweet Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
154 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Snow White Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
155 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO 14 Ylvie Ujvara av Snøfjord*CH Naaras Kastraatti Bjarne Wikström Abs
Sylwester Mroon*PL (NFO n 09 22) x Udinaja Viola av Snøfjord*CH (NFO fs 09 22)
156 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Elena Noskova KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
156 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
157 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
158 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elendil Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
159 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX FI*Talvivaaran Delenn Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
160 SIB V / SIB e 24 FI SK LO 15 FI*Sippan's Kullero Uros Määrittely Marjatta Koskenkangas SIB VI / e 09 24
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Onneli (SIB e 24)
160 SIB VI / SIB e 09 24 FI SK LO 15 FI*Sippan's Kullero Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Onneli (SIB e 24)
161 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
162 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
163 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
164 BML I / BML bs 11 31 FI SRK LO 13 FI*Kissamummon Suukko Poika Uros Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS BIV
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
165 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 15 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo Uros Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
166 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Sitkeä Onnen Soturi Uros Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x GB*Gazzella Hedvig Silva Belle (BML cs 12 31)
167 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
168 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*EmeraldCharm Oma Kulta Uros Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC
S*Litho's Sunrise of Savanna (BSH ny 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
169 BUR n FI SK LO 15 FI*Bumpulina Cinderella Naaras Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Bumpulina Veronica (BUR j)
170 BUR n FI SK LO 16 FI*Oliivian Charlie Brown Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
171 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB NOM
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
172 BUR n FI SRK LO FI*ZirCat's Grand Canyon Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
FIN*Pardofelis London Pride (BUR b) x FIN*ZirCat's Crimson Tide (BUR n)
173 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
174 BUR b FI SK LO 15 FI*Bumpulina Expresso Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Bumpulina Sweet Bluebell (BUR a)
175 BUR b FI SK LO 16 FI*ZirCat's King Nothing Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
176 BUR c FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killing Loneliness Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
177 BUR c FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Imagine Dragons Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
178 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
179 BUR f FI SRK LO 14 FI*Topisan Daisy-Onneli Naaras Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB NOM
FI*Flea's Motu Napenape (BUR d) x FI*Almond's Xanthia (BUR n)
180 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
181 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1 BIV NOM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
182 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
183 BUR j FI SK LO 16 FI*Aberwyn Whitney Whiteout Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Almond's Domino (BUR b) x FI*Aberwyn Maja Gräddnos (BUR g)
184 BUR j FI SK LO 16 FI*Arkhitekton Alara Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX2
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
185 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
186 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI SRK RX FI*Touchant Sans la Queue Naaras Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
Yamasee MC O Tuxedo Junktion (CYM ns 03 52) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
187 EUR ns FI SRK RX FI*Katinhännän Diftor-he Susma Naaras Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FIN*Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)
188 EUR ns FI SK RX 16 FI*Katinhännän Time Detective Steel Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Katinhännän Patrick Rigsby (EUR ns) x FI*Katinhännän Diftor-he Susma (EUR ns)
189 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM NOM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
189 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Natalia Sidorova 2
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
190 EUR n 23 FIN SRK RX FIN*Sini-Diivan Doris Naaras Veteraani Natalia Sidorova 1 NOM
Silkkiturkin Do Re Mi (EUR n) x FIN*Sini-Diivan Cecilia (EUR n 24)
191 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros International Premior Elin Hoffner EX1 CAGPIB
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
191 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Natalia Sidorova 2
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
192 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
193 EUR ns 23 FI SRK RX FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka Naaras International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
Thor (EUR ns 23) x FIN*Katinhännän Idols-Voittaja (EUR ns 24)
194 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Teppana Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
195 KBL I / KBL n 22 FI SK RX 16 Christophorus Columbus Vetka Sakury*RU Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC NOM BIS
Zodchiy Magic-Murr (KBL n 22) x O'Grace Vetka Sakury*RU (KBL n 24)
196 KBL III / KBL f 24 Fantastic FairyTale Ferrary VetkaSakury*RU *** Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner Abs
Yason VETKA SAKURY *RU, JW *** (KBL w) x Angara Vetka Sakury*RU *** (KBL f)
197 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
198 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM NOM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
199 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Natalia Sidorova KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
200 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1 BIV NOM BIS
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
201 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Elin Hoffner Abs
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
201 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Natalia Sidorova Abs
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
202 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
203 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1 NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
204 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Elin Hoffner KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
205 OCI b 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kovu Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
206 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Elin Hoffner KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
206 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Natalia Sidorova 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
207 OCI o 24 FI SK LO 15 Dragon Amagitsune*RU Uros Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS
S*Pagngle's Satellite of Love (OCI o 24) x Almamater Blue Sky (OCI as 24)
208 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS BIV NOM
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
209 ABY n FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Desirée Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
210 ABY n FI SK LO 16 FI*SaltNPepper After Eight Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 NOM
Des Cavalier Ferus-Ra of Holoserica (ABY n) x (N)Mayas Pride Maori (ABY n)
211 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Grand International Champion Pia Nyrup EX1 CACS
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
212 ABY ns FI SK LO 16 S*Saivokattens Silver Mirene Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyrup EX1
FI*Taiga-Kissat Dio (ABY ns) x S*Saivokattens Silver Saga (ABY os)
213 ABY os FI SRK LO S*Saivokattens Silver Saga Naaras Avoin Pia Nyrup EX1 CAC
FI*Dweia's Cyfan Ffurfafen (ABY os) x S*Abbey Garden Lady Silver Sakura (ABY ps)
214 ABY ps FI SK LO 16 S*Saivokattens Päivänsäde Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
S*Blytens Kalessin (ABY os) x S*Saivokattens Hopea Säde (ABY ns)
215 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
216 BAL c 21 FI SK RX 16 FI*Noxx The Winner Takes It All Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyrup EX1 NOM
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
217 CRX III / CRX h FI SK LO 16 FI*Claypond's In Advance Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x EE*Solaris Planet Floris (CRX f)
218 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 15 FI*Spectrolite Kuutytönkorento Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyrup Abs
FI*Spectrolite Colin Craven (CRX n 02) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
219 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras International Premior Pia Nyrup EX1 CAGPIB
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
220 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SRK LO FI*Spectrolite Dum Spiro Spero Naaras Kastraatti Pia Nyrup EX1 CAP
FI*Spectrolite Tyson (CRX d 09 24) x FIN*Lubavan Al'binochka (CRX as 24)
221 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
222 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 14 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
223 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Mission: Impossible Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner Abs
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Hjördis-Täti (CRX n 03 24)
224 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Avoin Pia Nyrup EX1 CAC
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
225 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Hocus Pocus Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyrup EX1
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
226 CRX VIII / CRX f 09 33 FI SRK LO 13 FI*Alchemist Queen of Hearts Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
FI*Spectrolite Sonnet 116 (CRX a 09 33) x FIN*Alchemist Citalopram (CRX f 01 33)
227 DRX I / DRX a FI SK LO 16 Elfinrex Acer Nikoense Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
Poolside Mason Elfinrex (DRX c) x Poolside Rosaelfinrex (DRX f)
228 DRX IV / DRX f 03 FI SK LO 16 LV*Elfiens Castle Lily Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek Abs
LV*Elfiens Castle Jastin (DRX d 22) x LV*Elfiens Castle Image (DRX h 03)
229 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
229 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Veteraani Elena Noskova 1 NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
230 DSP III / DSP f FI SK RX 16 Wrinkleface Golden Coin Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FIN*Skinny-Dip's Arthur (DSP n 03) x Artlucia Angelic (DSP a 33)
231 OLH n 25 FI SRK LO Topeng News Flash of Noxx Uros Supreme Champion Pia Nyrup KM NOM BIS
Purrmatix Headline News (BAL n 21) x Purrmatix Tiny Bubbles of Topeng (OLH b 03 25)
232 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
233 OLH n 02 FI SK LO 16 SE*Qjou'z Yodas Cheauka Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
Shilby Line's Yoda Yoga (OLH b 03) x S*Broddan's Rut (OLH f 01)
234 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
235 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
236 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
237 OSH b FI SK LO 16 FI*Orifame Sirocco Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Clamoris Epeius (OSH d 24) x FI*Orifame Niin Ninja (OSH n)
238 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Grand International Champion Elin Hoffner Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
239 OSH g FI SK LO 16 FI*SunSarin Angel Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
240 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
241 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
242 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Pia Nyrup KM NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
242 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
243 OSH b 22 FI SK LO 14 FI*Orifame Pirttihirmu Naaras Avoin Pia Nyrup EX1 CAC
Kaotik Kiwi Klassik (OSH b 22) x FIN*Orifame Dirlandaa (OSH a 24)
244 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Pia Nyrup KM NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
244 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Elena Noskova 1 NOM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
245 OSH c 24 FI SRK LO 13 FI*Orifame Oikeinnurin Naaras Champion Elin Hoffner EX1 CACIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x FI*Orifame Ilkamoiden (SIA c)
246 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
247 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Grand International Champion Anna Wilczek Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
248 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros International Champion Anna Wilczek Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
249 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Avoin Anna Wilczek EX1 CAC NOM
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
250 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyrup EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
251 OSH bs 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Village Girl Naaras International Champion Pia Nyrup EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
252 OSH n 02 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras International Champion Pia Nyrup Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
253 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Grand International Champion Anna Wilczek Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
254 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Grand International Champion Anna Wilczek Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
255 RUS FI SK LO 15 FI*Zarin Forget-me-not Naaras Champion Elin Hoffner EX1 CACIB BIV
FI*Zarin Simply the Best (RUS ) x FIN*Zarin Divina Commedia (RUS )
256 RUS FI SK LO 16 Blue Wind Eternal Flame of Zarin Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
Blue Wind Avalon (RUS ) x Blue Wind Witch of Heaven (RUS )
257 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
258 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1 NOM BIS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
259 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Grand International Premior Elin Hoffner EX1 CAPS NOM
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
260 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Liù Naaras Premior Elin Hoffner EX1 CAPIB
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
261 SIA n FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Queen Syrah Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
Kaloke Kasango (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
262 SIA n FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Muusa Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB NOM
FIN*Baila-Bailan Pahinkaikista (SIA n) x FIN*Twist-Tiramisun Juoni (SIA n)
263 SIA a FI SRK LO 13 FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Oolong T. (SIA n)
264 SIA a FI SK LO 15 FI*Plan-A Mon Dieu Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
265 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
266 SIA b FI SRK LO 14 San-Toi North Star of Plan-A Uros Grand International Champion Pia Nyrup EX1 CACS
San-Toi's Timbuctoo, DM (SIA n) x Thaifong Tatiana of San-Toi, DM (SIA b)
266 SIA b FI SRK LO 14 San-Toi North Star of Plan-A Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
San-Toi's Timbuctoo, DM (SIA n) x Thaifong Tatiana of San-Toi, DM (SIA b)
267 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Grand International Champion Pia Nyrup Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
268 SIA b FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyrup EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elli Karamelli (SIA n)
269 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A Obi-Wan Kerubi Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
270 SIA f FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kasipusi Naaras Avoin Pia Nyrup EX1 CAC
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
271 SIA h FI SK RX 16 FI*Choose Echoes In Your Heart Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
272 SIA a 21 FIN SRK RX FIN*Desmodus Flying Finn Uros Veteraani Elena Noskova 3
Felitan Fabulous Felix (SIA n) x FIN*Desmodus Lilac Dafne (OSH c 24)
273 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras International Champion Pia Nyrup EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
274 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Grand International Champion Pia Nyrup Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
275 SIA b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
276 SIA b 01 21 FI SK LO 16 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FI*Pinewoods Tequila Sunrise (SIA b 02 21) x History Movie of Chocline (OSH o 03)
277 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Grand International Champion Pia Nyrup EX1 CACS
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
278 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyrup EX1 NOM
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
279 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Esox lucius Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyrup EX1
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
280 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Egretta garzetta Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyrup EX2
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
281 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyrup EX1 BIV
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
282 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Pia Nyrup KM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
282 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Elena Noskova 2
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
283 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Premior Pia Nyrup EX1 CAPS BIV
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
284 SOM n FIN SRK RX FIN*Kisompa's Dianna Naaras Grand International Premior Pia Nyrup EX2
S*Lord Avalon Rocco of Kisompa (SOM n) x FIN*Kisompa's Astera (SOM n)
285 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Charina trivirgata Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
286 SOM o FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Qianoush Naaras Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
287 SOM p FI SRK LO FI*Foxkiss Buteo lagopus Uros Supreme Premior Elin Hoffner KM
FIN*Bluestream's Zis'han (SOM p) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
288 SPH II / SPH a 03 FI SK LO 15 FI*CiCi's Ophelia Otis Naaras International Champion Pia Nyrup EX1 CAGCIB
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x FI*CiCi's Wish me luck (SPH a 02)
289 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Kastraatti Elin Hoffner EX1 CAP NOM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
290 SPH V / SPH f 03 32 FI SK RX 14 FI*Hobbitqueen's Virgo Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
291 SPH V / SPH f 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's Winter Sunset Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
292 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM NOM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
293 HCL Jeremias Uros Kotikissat Pia Nyrup Abs
294 HCL Noora Naaras Kotikissat Pia Nyrup Abs
294 HCL Noora Naaras Veteraani Natalia Sidorova Abs
295 HCS Lenni Uros Kotikissat Anna Wilczek 1 NOM BIS
296 HCS Veikko Uros Kotikissat Anna Wilczek Abs
297 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Anna Wilczek Abs
324 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hoffner Elin BEN n 22 32, BUR a, BUR b, BUR c, BUR d, CYM 51-52, EUR a 24, EUR n 22, KBL I, KBL III, OCI b 24, OCI n 24, ABY n, BAL b, CRX VI, DRX VI, DSP III, OLH ns 25, OSH c 24, OSH f, OSH n, RUS, SIA c, SOM o, SOM p, SPH IV 42
Hornell Henry TARK I, TARK II, EXO a, EXO g 03, EXO n 22, PER f, PER f 03, PER g, PER g 03, PER n, RAG a 04, RAG f 03, RAG n, RAG n 04 21, SBI a, SBI b 21, SBI c, SBI d 21, SBI f 21, SBI g, SBI n, TUV n 61-63, ACS III, MCO III, NFO II, NFO III, NFO VII 42
Koskenkangas Marjatta TARK I, TARK II, ACL IV, MCO I, MCO VI, MCO VII, NFO I, NFO IV, SIB V, SIB VI, SIB VIII 41
Noskova Elena EXO e 03, EXO f 03 22, EXO fs, PER d 22, PER e 03, PER f 03 22, PER g 02 62, PER n 03, RAG a, RAG a 03, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 21, SBI d, SBI e, SBI h, SBI h 21, SBI n 21, TUV f 61-63, ACL VIII, MCO VIII, NFO IX, SIB III, VET 4 41
Nyrup Pia ABY a, ABY ns, ABY os, BAL c 21, CRX IV, CRX VII, OLH n 25, OSH a 25, OSH b 22, OSH bs 25, OSH j 24, OSH n 03 24, SIA b, SIA e 21, SIA f, SIA n 03, SOM n, SPH II, HCL 33
Sidorova Natalia BML I, BSH ns 11, BUR f, BUR h, BUR j, BUR n, EUR n 03, EUR ns, EUR ns 23, KOR, MAN 51-52, OCI o 24, VET 3, VET Kotikissat 32
Wikström Bjarne MCO II, MCO IV, MCO IX, MCO V, NEM I, NFO V, NFO VI, NFO VIII 44
Wilczek Anna ABY ps, CRX III, CRX VIII, DRX I, DRX IV, OLH n 02, OSH a, OSH a 24, OSH b, OSH b 03 24, OSH d 24, OSH g, OSH n 03 24, SIA a, SIA b 02 21, SIA b 03, SIA h, SIA n, SOM a, SPH V, HCS, VET 1, VET 2 40
8 tuomaria