URK 44. kansainvälinen kissanäyttely 10.10.2015
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 10.10.2015 Loppuu 10.10.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.6.2015 Ilmoittautuminen loppuu 15.9.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.9.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Astrum-keskus, Salo
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Marko Lahtinen, showmanager@urk.fi, 045 602 9450
Pääassistentti: Marko Lahtinen, nebbis@gmail.com
Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi, 040 580 7786 klo 17-20
Rahastonhoitaja: Mia Turunen, mia@urk.fi

Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 902 0897
 
Lisätietoja Näyttelykutsu

Lauantaina BOB kategorioiden I–IV kissoille. Kotikissoille oma erikoiskilpailu.
 
Ilmoittautumiset: 15.6.–15.9.2015, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 15.9.2015.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1 –17. Näyttelymaksut kaikki kissat 38 €/pvä, URKin jäsenten kissat 34 €/pvä, tarkistusluokka 34 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit käyvät maksuksi tähän näyttelyyn siten, että vain yksi leimakortti/talous/päivä.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Leimakortit: Jos Omakissa-järjestelmästä valitaan maksutavaksi leimakortti, tulee leimakorttiin kirjata omistajan ja kissan nimi sekä näyttelypäivä. Leimakortit lähetetään välittömästi ilmoittautumisen jälkeen näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 66
2 109
3 57
4 78
Kotikissat 10
Yhteensä 320

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SRK LO IT*Serafino del Falco d'Oro Uros Supreme Champion Britta Busse KM
Diciotto Carati Goldrake (PER d 22) x Osiris del Falco d''Oro (EXO f)
1 EXO n FI SRK LO IT*Serafino del Falco d'Oro Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Diciotto Carati Goldrake (PER d 22) x Osiris del Falco d''Oro (EXO f)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO n 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Swanheart Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
5 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
FI*Nipsu-Nappulan Summer Sun (EXO d 24) x FI*Aamukasteen Finland Maiden (EXO n 24)
6 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*AzuLejo's Edema Ruh Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
7 EXO n 24 FI SK LO 15 FI*Sabrimin Will Ha Dig Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Prince (PER d) x FI*Sabrimin La Vie Est Belle (EXO n 23)
8 EXO n 03 22 FI SK LO 15 FI*Sabrimin Revolution Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
9 EXO d 03 22 FI SK LO 15 FI*AzuLejo's Troy Traviata Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
10 PER a FI SK LO 15 FI*Timanfaya Heartbeat Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FIN*Amabili's Blue Diamond (PER a) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
11 PER d FI SRK LO FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
12 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS NOM BIS
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
13 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Champion Satu Hämäläinen Abs
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
14 PER d 24 FIN SRK LO FIN*BlueIce's Warwick Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
14 PER d 24 FIN SRK LO FIN*BlueIce's Warwick Uros Veteraani Marie Westerlund 2
Sumava's Zigor (PER d 22) x FIN*BlueIce's Must B Love (PER g 24)
15 PER g 22 FI SRK LO FI*Vanilla-Star Diorissimo Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM
Haendel's Imhotep (PER e) x FIN*Vanilla-Star Fruitcake (PER f 22)
16 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS NOM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
17 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
18 PER d 03 FI SK LO 15 Bafini Sweet Dancer Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
Dark Diamond Baccardi (PER d 03 22) x Esta Valley's Anna of Bafini, DM (PER f 03)
19 PER e 01 62 Ma griff Heracles of Heinroos, JW Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS NOM BIS
Admirable Little Stuart of Ma Griff (PER d 03) x Purrinlot Flirty Ms USA OF Ma Griff (PER d 01 21)
20 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
20 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
21 PER n 01 21 62 FI SRK LO FI*Dirlandan HanoiRocks Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 No Cert
FIN*Dirlandan Breakdance (PER n 03 22) x Toy Tricksy Mercedes (PER f 03)
22 ACL V / ACL d 24 FI SRK RX FI*Trollin Otso Uros Grand International Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAPS
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x Honeycurl Alisiya (ACS d 09 23)
23 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
24 ACL VIII / ACL fs 03 22 FI SRK RX Paladija Kaprica Naaras Champion Martin Kabina EX1 CACIB
Curland Bobby Joy (ACL ds 22) x Pointocurl Eve (ACL n 09 22)
25 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
25 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Marie Westerlund 2
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
26 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshini Hemanga Heera Naaras Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
27 ACS XI / ACS d 09 21 33 FI SRK LO FI*Trollin Pompeia Naaras Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FIN*Trollin Erik Punainen (ACS d 09 22) x Ortalion Hot Chila (ACS f 09 24)
28 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*HoneyCoon's Paint In Black Uros Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
29 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 14 FI*Tigerworld Kisses Of Fire Naaras International Champion Martin Kabina EX1 CAGCIB
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
30 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Miss Fortune Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Kabina EX1 NOM BIS
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
31 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's I Want It More Uros Grand International Premior Martin Kabina EX1 CAPS NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
32 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros International Premior Martin Kabina EX1 CAGPIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
33 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Laramillan Kippari Kalle Uros Avoin Martin Kabina EX1 CAC NOM
FI*Halden coon's Waltari (MCO n 09 23) x FI*Laramillan Janey Powel (MCO n 22)
34 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX2
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
35 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1 BIV
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
36 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
37 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Martin Kabina KM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
37 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
38 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Something Sweet Naaras International Premior Martin Kabina EX1 CAGPIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
39 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Pikkumetsän Khal Drogo Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS BIV NOM BIS
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x FI*Pikkumetsän Xtra-Beauty (MCO f 09 22)
40 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Abbas-Coons Enrique Iglesias Uros Avoin Marie Westerlund EX2
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x Lynx Lynx Bambola (MCO n 09 24)
41 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
42 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Coyopa Uros Avoin Marie Westerlund EX3
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
43 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Young@Heart Naaras Avoin Marie Westerlund EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
44 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Kasmasiinin Zinnia Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*Pinewoods Jewel of the Nile (MCO n 09)
45 MCO V / MCO f 22 FI SRK RX 14 FI*Hemingway's Chipara Sun Naaras Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB NOM BIS
Enduro of El Dorado (MCO d 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
46 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV NOM
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
47 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Xspecially For You Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC NOM
FI*Chamberlain Hidden Treasure (MCO a 09) x FI*Chamberlain Lot Of Love (MCO g 09 22)
48 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 14 FI*Abbas-Coons Eerica Naaras Avoin Mira Fonsén EX2
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x Lynx Lynx Bambola (MCO n 09 24)
49 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
50 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Nice `N` Easy Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
51 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP NOM
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
52 MCO VII / MCO ns FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras International Champion Martin Kabina EX1 CAGCIB
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
52 MCO VII / MCO ns 09 FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras Siitos
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
53 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*Abbas-Coons Helmililja Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Kabina EX1
Coonflakes Devils Tower (MCO es 09 22) x Lynx Lynx Bambola (MCO n 09 24)
54 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 13 FI*Chatvallon Prince Guillaume Uros Grand International Premior Martin Kabina Abs
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Coonflakes Xtravaganza Nina Hagen (MCO n 22)
55 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Businesman Uros Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
Coonflakes Devils Tower (MCO es 09 22) x DK*Timita's Black N'Beauty (MCO n)
56 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 15 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra MCO VII/MCO as 22
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Chatvallon Milady Anastasia (MCO as 09 22)
57 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Kha`Zix Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x LT*Lordcoon Grayse (MCO ns 09)
58 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 15 FI*Abbas-Coons Heleriina Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
Coonflakes Devils Tower (MCO es 09 22) x Lynx Lynx Bambola (MCO n 09 24)
59 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Thief Of Hearts Uros Supreme Premior Magdalena Kudra KM BIV
Battle Creek's X'Uta Pendragon (MCO n 09 22) x FIN*Starmaker's Secret Garden (MCO fs 09 22)
60 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SRK LO 14 FI*Abbas-Coons Devils Magic Uros Premior Magdalena Kudra EX2
Coonflakes Devils Tower (MCO es 09 22) x DK*Timita's Black N'Beauty (MCO n)
61 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Why Not? Uros Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
62 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 14 FI*Kamencats Auraka Uros Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC NOM
Biffalo Astral Siberian (NEM n 09 21) x Lady of Dreams Phantom Cats, CZ (NEM a 09 21)
63 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 14 Inessa of White Frost Naaras Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC NOM
Agat of White Frost (NEM as 21) x Astoriya DanLen's (NEM n 21)
63 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 14 Inessa of White Frost Naaras Määrittely Isabelle Maillard Chiavuzzo NEM ns 21
Agat of White Frost (NEM as 21) x Astoriya DanLen's (NEM n 21)
64 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Camelia Naaras Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1 NOM
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
65 NEM I / NEM n 21 Sibcoon's Light My Fire of Kozakura *** Uros Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic Abs
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Oksana z Zielonej Laki *** (NEM a 21)
66 NEM I / NEM n Leya Maris Stella *** Naaras Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic Abs
Stepan Zhemchug Nevy *** (NEM n 21) x Ornessa Zhemchug Nevy (NEM n)
67 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1 BIV NOM
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
68 NEM II / NEM ns 09 21 FI SRK LO 13 Di Do Syberjon*PL Uros International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB
Uria vom Koberland (NEM ns 09 21) x Dorin z Salem*PL (NEM ns 21)
69 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 15 FI*FeliMau Elvis Uros Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC NOM
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x Evropa Formula Uspekha*RUS (NEM as 21)
70 NEM II / NEM n 03 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Priin Adorable Venni Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*FeliMau Chili (NEM n 09 21)
71 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 15 Neska Lilianka*PL Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 BIV
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Etna Syberjon*PL (NEM ns 09 21)
72 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros Kastraatti Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAP NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
73 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo KM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
73 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
74 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
75 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
76 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
77 NFO III / NFO n 23 FIN SRK LO FIN*Pörkarvan HocHabet Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
S*Hemligheten's Adrian (NFO a 09 22) x FIN*Pörkarvan FuturiPrudens (NFO n 23)
77 NFO III / NFO n 23 FIN SRK LO FIN*Pörkarvan HocHabet Naaras Veteraani Marie Westerlund Abs
S*Hemligheten's Adrian (NFO a 09 22) x FIN*Pörkarvan FuturiPrudens (NFO n 23)
78 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
79 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Minuet of Forest Naaras Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CACIB BIV NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
80 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QualisArtifexPereo Uros Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
81 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuestionableContent Uros Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX2
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Sinimetsän Rebel Leia Naaras Avoin Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAC
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Marmatin Sinikka (NFO a 09 23)
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Sinimetsän Rebel Leia Naaras Määrittely Isabelle Maillard Chiavuzzo NFO n 09 22
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Marmatin Sinikka (NFO a 09 23)
83 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Erin Naaras Nuoret 7-10 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 BIV NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
84 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Sysiässä Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
85 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
86 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Slytiger's Hot Enchantment Uros International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGPIB
S*Restless Zooropa (NFO d 03 24) x FIN*Slytiger's Primrose (NFO as 03 24)
87 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 NOM BIS
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
88 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
89 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 15 (N)Migoto's Embla Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
S*Dalkullans Billy Bisquit (NFO d 09 24) x (N)Migoto's Sarah, DVM (NFO f 03 22)
90 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Queen Elisabeth Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX2
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
91 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
92 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
93 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 14 FI*KittyLady's Key Lime Pie Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x Bolsängen Åslög (NFO ns 22)
94 NFO VIII / NFO ds 09 FI SK LO 15 Usuy Nabatea*ES Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Malbec La Peyre (NFO ns 09) x S*Utblicken's Haluza (NFO d)
95 NFO VIII / NFO ns 09 FI SK LO 15 FI*Sinimetsän Dark Jedi Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Føniks Felis Jubatus (NFO ns 03 22) x FI*Marmatin Sinikka (NFO a 09 23)
96 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Magdalena Kudra KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
97 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
98 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
99 RAG n FI SK LO 15 FI*Utuinen Legend Of Apollo Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen Sweet Indeed (RAG f 04)
100 RAG n FI SK LO 15 FI*Hakalan Phoebe Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV
S*Krickelins Eskil (RAG n 04) x FI*Hakalan Heili (RAG n 04)
101 RAG n FI SRK LO FI*Hakalan Herra Tossavainen Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FIN*Maplehill's Baby James (RAG d 04) x FIN*Snowrag Blaue Engel (RAG a 04)
102 RAG a FI SK LO 15 FI*Dollyblues Wonder Of It All Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x FI*Dollyblues Circle Of Life (RAG n 04)
103 RAG a FI SK LO 15 FI*Utuinen Knock Out With Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Methodius Passion for Utuinen (RAG a 04) x FI*Utuinen ÄxGratia (RAG g 04)
104 RAG e FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Lord Milori Uros Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FI*Maplehill's Abacus Jr. (RAG e 04) x FI*Maplehill's Tinker Bell (RAG f 03)
105 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Sirmar Aleksandra`s Julio Uros Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FIN*Sirmar Ariel (RAG n)
106 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Maplehill's Song of Ice and Fire Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Beatrice (RAG a 04)
107 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*RedHorizon's All Shook Up Naaras Avoin Marie Westerlund EX2
FI*Maplehill's Sea of Stars (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Daenerys Star (RAG n 04)
108 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*RedHorizon's Jailhouse Rock Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Maplehill's Sea of Stars (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Daenerys Star (RAG n 04)
109 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Lovely Blues Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Maplehill's Maxine (RAG a 03)
110 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros International Champion Martin Kabina EX1 CAGCIB BIV
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
111 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Snowrag Pompom Naaras International Champion Martin Kabina EX1 CAGCIB
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
112 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Colorstar's Merry Hope Naaras Avoin Martin Kabina EX1 CAC NOM
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
113 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Hakalan Grace Kelly Naaras Avoin Martin Kabina Abs
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FI*Maplehill's Mizz Haraldina (RAG a 04)
114 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Aramis Uros Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX2
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Lil' Shamanita (RAG f)
115 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Sirmar Aleksandra`s Jerry Uros Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FIN*Sirmar Ariel (RAG n)
116 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Iron Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1 BIV NOM
FI*Operadoll's Louis Lambert (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Daenerys Star (RAG n 04)
117 RAG a 04 FIN SRK LO FIN*Rivimyllyn Adalmina Naaras Kastraatti Martin Kabina EX1 CAP
FIN*Utuinen Diarmad (RAG a 04) x FIN*Hahtuvan Afrodite (RAG a 03)
118 RAG d 04 FI SK LO 15 FI*Hakalan Sulosointu Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Hakalan Neiti Näpsä (RAG f 04)
119 RAG e 04 FI SK LO 15 FI*Hakalan Suloserenadi Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Hakalan Neiti Näpsä (RAG f 04)
120 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
121 SBI n FIN SRK LO FIN*Canth's Love is All I need Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
FIN*Ilveskartanon Freyr (SBI n) x Margotte Klaudia*EST (SBI n)
121 SBI n FIN SRK LO FIN*Canth's Love is All I need Naaras Veteraani Marie Westerlund 3
FIN*Ilveskartanon Freyr (SBI n) x Margotte Klaudia*EST (SBI n)
122 SBI a FI SK LO 15 FI*Ziazan Izusa Naaras Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
123 SBI b FI SK LO 14 S*Saphire Extreme Cleo De Nile Naaras International Champion Magdalena Kudra Abs
Solar Eclipse Sunny Queen*ES (SBI b 21) x Havana des Gendy (SBI b)
124 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
125 SBI d FI SRK LO 13 FI*Canth's Xander Uros International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGPIB
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
126 SBI f FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Rita Haywood Naaras International Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
127 SBI n 21 FI SRK LO FI*Vongoivan Geo Uros International Champion Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGCIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Vongoivan Ailakki (SBI a)
128 SBI n 21 FI SRK LO FI*Kirakan Quiereme Mucho Uros Grand International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAPS BIV NOM
FIN*Hilu-Vinkelin Tinka (SBI c 21) x FIN*Tärn Unelma (SBI n 21)
129 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Mion Piona Naaras International Premior Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAGPIB NOM
FIN*Anemon's Antonio (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
129 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Mion Piona Naaras Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Anemon's Antonio (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
130 SBI n 21 FI SRK LO 13 FI*Canth's Xenia Naaras Kastraatti Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1 CAP
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
131 SBI a 21 FI SK LO 14 FI*Shonamei's Lady La Luna Naaras International Champion Martin Kabina EX1 CAGCIB
FI*Vongoivan Geo (SBI n 21) x FI*Shonamei's Golden Sunset (SBI b)
132 SBI b 21 FI SRK LO FI*Kirakan Rising Sun Naaras International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 No Cert
N*Børskatten Gizmo (SBI b 21) x FIN*Mion Piona (SBI n 21)
133 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
134 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAPIB NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
135 SBI c 21 FI SRK LO FI*Canth's Taika Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
136 SBI c 21 FI SRK LO FI*Vongoivan Erik Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Vongoivan Biret (SBI c)
137 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Canth's Xavier Uros Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
138 SIB I / SIB n FI SK RX 14 FI*Catillus Marco Polo Uros Champion Martin Kabina EX1 CACIB
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
139 SIB II / SIB n 09 FI SK RX 14 FI*Catillus Magellan Naaras Champion Martin Kabina EX1 CACIB
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
140 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's WonderBoy Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 NOM
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
141 SIB IV / SIB n 02 21 FIN SRK LO FIN*Villan Don Marcello Uros Supreme Champion Martin Kabina Abs
FIN*Amante's Hip Hop (SIB ns 03 23) x FIN*Balladin Carmencita (SIB n 03 23)
142 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
143 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Cherrytail's Texas Ranger Uros Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Lumikissan Iso Tiikeri (SIB ny 23) x FI*Cherrytail's Kamasutra (SIB d 09)
144 SIB VI / SIB f 03 23 FIN SRK LO FIN*Amante's Queen of the Night Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FIN*Amante's Jiving Julia (SIB n 03 24)
145 SIB VI / SIB d 02 21 64 FI SRK LO 14 FI*Villan Namu Nestori Uros Premior Magdalena Kudra EX1 CAPIB NOM
FI*Lumikissan Corleone (SIB d 09 24) x FI*Villan Lana Del Rey (SIB g 02 21)
146 SIB VI / SIB d 09 23 FIN SRK LO FIN*Magnificat Delizia Naaras Veteraani Marie Westerlund 4
FIN*Sibcoon's El Dorado (SIB e 09) x FIN*Rasputin's Julija (SIB d 02 24)
147 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Martin Kabina KM BIV
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
148 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Cavatina Naaras Avoin Martin Kabina EX1 CAC
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Kuurankukka (SIB ns 24)
149 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras International Premior Martin Kabina EX1 CAGPIB NOM
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
150 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
151 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros Pennut 4-7 kk Martin Kabina EX1
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
151 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros Määrittely Isabelle Maillard Chiavuzzo SIB ds 22
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
152 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xenia Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 BIV
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
153 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xyliana Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX2
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
154 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 15 FI*Josmarin Leia Naaras Pennut 4-7 kk Isabelle Maillard Chiavuzzo EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
155 TUA III / TUA ny 24 FI SRK LO 13 FI*Tangerine's Cheyenne Naaras International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
156 TUA V / TUA f FI SK LO 14 FI*Josmarin Jessenia Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
157 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
158 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
159 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Beauty Diva Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
160 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 15 FI*Josmarin Kismet Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX2
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
161 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 15 FI*Josmarin Legolas Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
162 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Bailey's King Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
163 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Britta Busse KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
164 ABY n FI SK LO 14 FI*Vorax Apollo Uros Avoin Britta Busse EX1 CAC
FI*Jollinooran Belegrino (ABY p) x FI*Nebuankhet Ultraviolet (ABY n)
165 ABY n FI SRK LO FI*Laire Valar Lorien Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Laire Meleth Bein (ABY n)
166 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Britta Busse KM NOM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
167 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Martin Kabina 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
168 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Violet Punch Naaras Champion Satu Hämäläinen Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
169 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
170 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Rufus Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
171 ABY o FI SRK LO FI*Link Rosa Mau Naaras Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
FIN*Link Iggy Miu (ABY n) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
172 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
173 BEN n 22 CattiCartano Caldwell Colossus *** Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 BIV
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Jasum (BEN n 24)
174 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano KingOfHearts Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX2
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
175 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
176 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Hemlock Uros International Premior Kai Ruonala Abs
CattiCartano Snow Mountain Prince (BEN n 24 33) x FIN*CattiCartanon Nefertari (BEN n 24)
176 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano Hemlock Uros Siitos
CattiCartano Snow Mountain Prince (BEN n 24 33) x FIN*CattiCartanon Nefertari (BEN n 24)
177 BEN n 24 FI SK RX 15 S*KungsgardenCats Greenpeace Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
178 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
179 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
180 BUR n FI SRK LO FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x Bjelke's So Long (BUR b)
180 BUR n FI SRK LO FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x Bjelke's So Long (BUR b)
181 BUR n Shai-San-War's Star Dust Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
LV*Silky Majesty Vampire (BUR n) x LV*Silky Majesty Zoe (BUR b)
182 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM BIS
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
183 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's Habibi I Love You Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
184 BUR a FI SRK LO 13 FI*Lilac's Dixieland Gumbo Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
185 BUR a FI SRK LO FI*Lilac's Song for Love Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x Bjelke's So Long (BUR b)
186 BUR b LV*Silky Majesty Zoe Naaras Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPIB
Leader Maybe Baby (BUR n) x LV*Silky Majesty Toufika (BUR b)
187 BUR f FI SK LO 14 FI*Almond's Ella Fitzgerald Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC NOM
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
188 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
189 BUR h Shai-San-War's Tilly Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
Shai-San-War's Pajas (BUR d) x LV*Silky Majesty Zoe (BUR b)
190 BUR h FI SRK LO FI*Lilac's Galathea Expedition Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FIN*Lilac's Arthur Guinness (BUR d) x Bjelke's So Long (BUR b)
191 CHA Luna v. Lauerhof *** Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
Chapo des Chats Pichapo (CHA ) x Anjala a.d. Hause Kupsch *** (CHA )
192 CRX I / CRX n FI SRK LO FI*Huissin Albert Edelfelt Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
FI*Angelfalls Reef Stingray (CRX d) x FI*Huissin Muhoksen Mimmi (CRX n 09)
193 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's Bum Bum Bum Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
194 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
195 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
196 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO FI*FunkyJam's Dove of Peace Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS BIV
FI*Piupaws I'llBeTheForYou (CRX n 02 33) x FI*FunkyJam's Paloma en Bleu (CRX a)
197 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
198 CRX III / CRX d 22 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Sex On The Beach Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
199 CRX IV / CRX e 01 62 FI SK LO 15 FI*VeeKasin Dr. Julius Strangepork Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
Yeoman Scooter Go for Valentine (CRX n 02) x FI*VeeKasin Miss Nettles (CRX g 03)
200 CRX VII / CRX f 21 33 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Firemaker Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
FI*Piupaws Robin (CRX d 24) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
201 DRX I / DRX a FI SK LO 15 FI*Åbodas Yasu Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
202 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB BIV NOM
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
203 DRX III / DRX g FI SK RX 15 FI*Adorex Holly Jolly Jingles Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
NL*Boonland's Matiu (DRX a) x FI*Adorex Morning Enigma (DRX g 33)
204 DRX III / DRX f FI SK LO 15 FI*Åbodas Fiida Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
205 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
205 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Veteraani Martin Kabina 3
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
206 DRX VII / DRX b 32 FI SK LO 15 FI*Mirexin Otto Otso Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*Åbodas Mojag (DRX a 33) x FI*Riiviön Sulotar-Chaz (DRX h 09 32)
207 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI SK LO 14 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
208 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
208 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Martin Kabina 2
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
209 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
209 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Veteraani Martin Kabina 1 NOM
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
210 EUR n 24 FI SK RX 14 FI*Pinkkitassun Ivan Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
DK*Abimbola Bimbo Blondi (EUR e 22) x FI*Pinkkitassun Florence (EUR f 24)
211 EUR d 22 FI SK RX 14 FI*Pinkkitassun Harvey Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC NOM
FI*Kissakallion Orlando (EUR d 24) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
212 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM BIS
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
213 EUR d 24 FI SK RX 14 FI*Pinkkitassun Iris Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
DK*Abimbola Bimbo Blondi (EUR e 22) x FI*Pinkkitassun Florence (EUR f 24)
214 EUR e 22 FI SK RX 15 FI*Tiikerililjan Lutukka Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x FI*Tiikerililjan Kiskis (EUR d 24)
215 EUR e 24 FI SRK RX 13 FI*Pinkkitassun Edina Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Maahinen (EUR d) x FI*Pinkkitassun Bette (EUR f 22)
216 EUR f 22 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Bette Naaras International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB NOM
Silkkiturkin Menevä Macho (EUR d 22) x FIN*Feronian Magnolia Purpurea (EUR f 22)
217 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
218 EUR ns 23 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Survivor Amber Naaras Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS BIV NOM
FIN*Untuvan Isin Poika (EUR ns 23) x Vilandra Antar Darti*EST (EUR ns 23)
219 EUR ns 23 FI SRK RX FI*Katinhännän Leonard Nimoy Uros Premior Britta Busse EX1 CAPIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FIN*Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)
220 EUR ns 23 FI SRK RX 14 FI*Katinhännän Julkkis-BB Jori Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Katinhännän Radagast (EUR n 23) x FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka (EUR ns 23)
221 EUR as 23 FI SK RX 15 FI*Katinhännän Blue Sky Basin Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Elekatin Mesikämmen (EUR a) x FI*Katinhännän Ilmaveivi-Kikka (EUR ns 23)
222 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM BIV NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
223 KOR FI SRK LO FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
FI*Hovikissan khraam leert (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
224 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX2
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
225 KOR FI SRK LO FI*Melodian Unakan Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x FI*Poison's Chuan mong (KOR )
226 KOR FI SRK LO FI*Melodian Yubamrung Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
FI*Chandani's Mickey (KOR ) x FI*Poison's Chuan mong (KOR )
227 KOR FI SK LO 15 FI*Melodian Dara Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Melodian Unakan (KOR ) x Electra Emerald Beauty (KOR )
228 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha Naaras Grand International Premior Kai Ruonala Abs
FIN*Poison's Othong dek chai (KOR ) x FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam (KOR )
229 KOR FI SRK LO FI*Melodian Thanit Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
230 KOR FIN SRK LO Ebony Labradorit Naaras Kastraatti Kai Ruonala Abs
FIN*Melodian dao nuea (KOR ) x Delight Labradorit (KOR )
231 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
232 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
233 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
234 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
234 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Martin Kabina Arvosteltu
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
235 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM BIV
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
236 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
237 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
238 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
238 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Martin Kabina 3
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
239 OCI o 24 FI SK LO 15 Dragon Amagitsune*RU Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM
S*Pagngle's Satellite of Love (OCI o 24) x Almamater Blue Sky (OCI as 24)
240 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Supreme Champion Britta Busse KM BIV
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
241 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
242 RUS FI SK LO 15 FI*Shady-Lady's Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Shady-Lady's New Yorker (RUS )
243 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Illusion Uros Supreme Premior Britta Busse KM
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
243 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Illusion Uros Veteraani Martin Kabina 4
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
244 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino Abs
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
245 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino Abs
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
246 SOM n FI SK RX 15 Tilsim dan Black Dragon Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
Avaloncat's Jabaloo (SOM n) x Tilsim dan Nala (SOM n)
247 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
247 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Martin Kabina 1 NOM BIS
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
248 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
249 SOM a FI SRK RX FI*Kharn-Ka Snowmoon Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x FIN*Kharn-Ka Only Ofelia (ABY a)
250 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Charina trivirgata Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
251 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
252 SPH V / SPH e 09 32 FI SRK RX FI*Tutsi Absinthe Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FIN*Tutsi Lucy Liu (SPH f 09)
253 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB NOM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
254 BAL b FI SRK LO 13 FI*Willicon Brucaliffo Uros Avoin Mira Fonsén Abs
FI*Willicon Lo Stregatto (BAL w) x FI*Willicon Ste Pha Nie (SIA a)
255 BAL b FI SRK LO FI*BaliDancer's Cool Mint Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
256 OLH b 24 FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Chili Uros Grand International Champion Mira Fonsén Abs
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
257 OSH n FI SK LO 15 FI*Bigear Black Label Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
258 OSH n FI SRK RX FI*Birregin Victory Ford Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
HU*Pharao's Heart Figaro (OSH n) x FIN*Birregin Pas De La Fiction (OSH b 24)
259 OSH b FI SK LO 15 FI*LoveOriental Scorpio Uros Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*LoveOriental Greta (OSH n 24)
260 OSH b FI SRK RX 14 FI*TaikaTomun Camomilla Naaras Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAPIB NOM
FI*Noxx Xabier Prieto (OSH b 24) x FI*Jalecat's LeeLoo (OSH bs 24)
261 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
262 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
263 OSH q FI SRK LO 14 FI*Willicon Freixenet Elyssia Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
N*Himmeltinden's Madcon (SIA d 21) x FI*Willicon Cara Melli (OLH b)
264 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros Avoin Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAC NOM BIS
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
265 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
266 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
267 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
268 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM BIS
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
269 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
270 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
271 OSH n 03 FI SRK LO 14 FI*Laurinda Othello Savarin Uros Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Eirenen Cinderella (SIA n 03)
272 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
272 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
273 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
274 OSH b 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
275 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
276 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Vesna Rižnar-Rešetic KM
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
277 SIA a FI SK LO 15 FI*Twist-Tiramisun X Uros Pennut 4-7 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1 NOM BIS
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
278 SIA a FI SRK LO FI*Pinokin Kharon Uros Grand International Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAPS NOM
FIN*Baila-Bailan Ei Vaiskaan (SIA c) x FIN*Nanoukin Ain't No Saint (SIA n 21)
279 SIA b FI SRK RX FI*Birregin Arabean Proud Naaras Grand International Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAPS
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x S*Qrowntwig Heartbeat of a Queen (SIA n)
280 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB NOM
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
281 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Aika Kelmi Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
282 SIA h FI SRK RX 14 Cammeleo Isis Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Ice Jacqueline Family (SIA d) x Umi Airys Only My (SIA b)
283 SYS n 03 FI SRK LO 14 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma Naaras International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAGCIB
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x HU*Shagio-Chen Noriko Ori-Katino (OSH n 03)
284 SYS n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Nuoret 7-10 kk Vesna Rižnar-Rešetic EX1 NOM BIS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
285 SYS n 03 21 FI SRK LO 13 HU*Shagio-Chen Palatinus Uros Grand International Champion Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CACS
Apocalyptica Tommy (OSH n 24) x HU*Shagio-Chen Divine (SIA a 02)
286 SYS n 03 21 FI SRK LO FI*BaliDancer's DoDidDone Uros International Premior Vesna Rižnar-Rešetic EX1 CAGPIB
FI*Sultsinan Itätuuli (SIA n 01) x FI*BaliDancer's Belle Epoque (BAL c 21)
287 THA n FI SK RX 16 Savitri Golden Wasp Naaras Kastraatti Mira Fonsén Abs
Don Quijote Golden Wasp (THA n) x Medeya (THA a)
288 HCL Hertta Naaras Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 2
289 HCL Bella Naaras Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
290 HCL Huli Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino Abs
291 HCL Peku Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
291 HCL Peku Uros Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 2
292 HCS Ukko Uros Kotikissat Marie Westerlund 1 NOM BIS
292 HCS Ukko Uros Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 1 NOM
293 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Marie Westerlund 1 NOM
293 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Isabelle Maillard Chiavuzzo 1 NOM BIS
294 HCS Vesku Uros Kotikissat Marie Westerlund 2
320 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta EXO n, EXO n 22, EXO n 24, PER d 03, PER d 24, PER n 03, BEN n 22 33, BUR h, EUR ns 23, ABY n, DRX III, DRX VII, RUS 28
Fonsén Mira RAG a, ACL X, MCO VI, NFO III, NFO VII, NFO VIII, TUA VII, BAL b, OLH b 24, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 03 24, OSH f 24, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 03 24, OSH q, SIA c, SIA h, THA n 31
Hämäläinen Satu EXO d 03 22, EXO n 03 22, PER a, PER d, PER d 23, PER e 01 62, PER e 02 62, PER f, PER g 22, PER n 01 21 62, PER n 01 62, BEN n 24, BUR b, BUR f, EUR as 23, EUR e 22, EUR n 22, MAU ns, OCI n 24, ABY a, CRX I, DRX VI, SOM a, SOM o, SPH V 29
Kabina Martin RAG a 04, SBI a 21, ACL VIII, MCO II, MCO III, MCO VII, SIB I, SIB II, SIB IV, SIB VII, VET 3, VET 4 38
Kudra Magdalena RAG e 04, SBI b, SBI c, SBI c 21, SBI d 21, ACL VI, MCO I, MCO V, MCO VIII, NFO IX, SIB III, SIB V, SIB VI, SIB VIII, TUA III, TUA V 28
Maillard Chiavuzzo Isabelle SIB VIII (13c), NFO IV (13c), NEM I (13c), RAG e, RAG n 04, SBI d, SBI n 21, ACS VI, ACS XI, NEM II, NFO II, NFO IV, NFO V, TUA II, VET Kotikissat 34
Martinez Vizcaino Juan José BUR n, EUR d 24, EUR e 24, EUR n 24, OCI o 24, ABY o, CRX II, CRX VII, DRX I, DRX VIII, SOM n, HCL 29
Rižnar-Rešetic Vesna SBI a, SBI b 21, SBI f, ACL V, NEM I, NFO I, OSH b, OSH d 24, OSH f, OSH n 03, OSH n 24, OSH n 25, SIA a, SIA b, SIA n, SIA n 03, SIA n 03 21 30
Ruonala Kai BEN n 22, BUR a, CHA, EUR d 22, EUR f 22, EUR f 24, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, ABY p, CRX III, CRX IV 29
Westerlund Marie RAG a 03, RAG d 04, RAG n, SBI n, MCO IV, NFO VI, TUA IX, HCS, VET 1, VET 2 37
10 tuomaria