Omakissa
TUROK, 117. kansainvälinen kissanäyttely, Toine Tämmöttis
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 28.11.2021 Loppuu 28.11.2021
Ilmoittautuminen alkaa 9.10.2021 Ilmoittautuminen loppuu 23.10.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:15 Eläinlääkärintarkastus loppuu 11:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 19.11.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 248  Näyttely on täynnä. Kategoriat 2, 3, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turun Messukeskus, Messukentänkatu 9–13, TURKU
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Antti Saari, Kalervontie 5 A6, 05830 Hyvinkää, puh +358 4 666 715 21, show@turok.fi
 
Näyttelypäällikkö: Jonna Varhama, np@turok.fi

Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen, assistentti@turok.fi
Lisätietoja https://www.turok.fi/nayttelyt/

Tervetuloa TUROKin Drive in -näyttelyyn.

Näyttelymaksut:
 
Turokin jäsenet 36 €
Muut 39 €, ei-FIFé - kissa 50 €
Kaverikissa 15 €.
Leimakortilla ei voi maksaa Fifeen rekisteröimättömän kissan maksua.
Siitos- ja kasvattajaluokat maksuttomia muun arvosteluluokan yhteydessä, muutoin 15 €.
Tarkastusluokka 15 €, jos kissa on ilmoitettu myös arvosteluluokkaan, muuten normaalimaksu.

Leimakoodien ja leimakorttien käyttöä ilmoittautumisessa ei ole rajattu. Maksettaessa leimakortilla ota kortista kuva ja lähetä se välittömästi näyttelysihteerille sähköpostitse. Tämän jälkeen kortti on viiveettä lähetettävä näyttelysihteerille postitse osoitteeseen Antti Saari, Kalervontie 5 A6, 05830 Hyvinkää. Leimakorttiin kirjoitetaan näyttelypäivä, omistajan nimi ja kissan nimi ja ems! Leimakoodi merkitään ilmoittautumisen yhteydessä lisätietoihin.

Ilmoittautumiset: 9. - 23.10.2021 välisenä aikana, ensisijaisesti OmaKissa-järjestelmän kautta! Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Maksa ilmoittautumisesi jälkeen OmaKissasta saamallasi viitenumerolla. Eräpäivä on HETI! Maksamattomat ja kesken tilassa olevat ilmoittautumiset tullaan poistamaan ilman eri ilmoitusta. Mahdollinen karsinta suoritetaan maksupäivän mukaan.

Kissoilla on mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana. Ilmoittautuminen tapahtuu kumpaankin näyttelyyn erikseen.

Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 16. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaan, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan. Jos kasvattajalla ei ole omistamaansa kissaa ilmoitettuna näyttelyyn, tulee kasvattajaluokkaan ilmoittautua erikseen.
Näyttelyluettelo julkaistaan ainoastaan sähköisenä (ei maksua).
Sertiruusukkeet ovat maksullisia
Pysäköintimaksun 6 € veloittaa Turun Messukeskus

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 164 162 1 0 1
3 86 86 0 0 0
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 257 255 1 0 1

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen JiroCurl 2 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
2 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 4 (GIP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPS NOM BIS
3 ACL V / ACL d 22 FI*Siriuksen JesseCurl 2 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
4 ACL VIII / ACL as 03 24 FI*Melcone Ace Ventura 2 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
5 ACL XI / ACL a 03 21 33 FI*Siriuksen CharonCurl 2 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS NOM
6 ACS II / ACS a 09 Barcelona Exclusive Cats*RU of FI*Dezzicats 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
7 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Komissarova Olga Abs
8 ACS IV / ACS c 03 24 IT*Titans Dynasty Dorothy Star 2 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
9 ACS VI / ACS f 03 FI*Dezzicat's Ostinato OdessaCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM
10 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl 2 Naaras 8 (PR) Brambilla Fabio EX1 CAPIB
11 MCO I / MCO a FI*Easylife's Blue Moon 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX2
12 MCO I / MCO n PL*Amibial Otto 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB NOM
13 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Lock, Shock & Barrel 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
14 MCO II / MCO n 03 FI*HoneyCoon's First Dance 2 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
15 MCO II / MCO n 02 64 Wendell Emilitacoon*LT 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
16 MCO II / MCO n 09 FI*Easylife's Rock for you 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
17 MCO II / MCO n 02 62 FI*Chamberlain Every Breaking Heart 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
18 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
19 MCO II / MCO n 09 FI*Chatvallon Homeros 2 Uros 10 (KAS) Nyman Pia Abs
20 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS BIV
21 MCO III / MCO n 23 DK Red Line's Arizona 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga Abs
22 MCO III / MCO n 22 FI*KingCaprise Farro 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
23 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Velvet Diamond 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB NOM
24 MCO III / MCO a 22 FI*Easylife's Blue Velvet 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
25 MCO III / MCO n 22 FI*Hemingway's Aneeka Pleiadian 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX2
26 MCO III / MCO n 22 FI*Blackcurrant Cuban Emerald 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
27 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
27 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
29 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
30 MCO IV / MCO n 09 22 DK Red Line's Zorba 2 Uros 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Akachi 2 Uros 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
32 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's Flip Flop And Fly 2 Naaras 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
33 MCO IV / MCO n 09 25 Felix Theory Thanatos 2 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
34 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Laskowska-Malaga Grazyna KM BIV
35 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 4 (GIP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPS
35 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 13c (Määrittely) Komissarova Olga MCO a 25
36 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star 2 Uros 6 (IP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGPIB
37 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Blackcurrant Apple Tree Man 2 Uros 10 (KAS) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
38 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn Abs
39 MCO V / MCO d 22 FI*Easylife's Just a Gigolo 2 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
40 MCO V / MCO f 22 FI*MeriCoon's Ronya 2 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
41 MCO V / MCO f FI*MaineQueen Popkorni 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
42 MCO V / MCO e 25 Abenzio's Lost Thunder 2 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM BIS
43 MCO V / MCO f Zmatrixu Ultra Star 2 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
44 MCO V / MCO d 25 FI*Halden coon's Daredevil 2 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
45 MCO V / MCO f 22 FI*Blackcurrant The Flower of Carnage 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
46 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
46 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 3 (GIC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACS
47 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB BIV
48 MCO VI / MCO d 09 22 FI*MeriCoon's Sacrament of Wilderness 2 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
49 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Stout-hearted Wizard Dumbledore 2 Uros 8 (PR) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPIB
50 MCO VI / MCO f 09 22 FI*MeriCoon's Swanheart 2 Naaras 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
51 MCO VI / MCO f 09 22 Escape MC Big Bertha 2 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
52 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Blackcurrant Gilded Sapphire 2 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX3
53 MCO VI / MCO d 09 FI*Chamberlain Even Better 2 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 BIV NOM
54 MCO VI / MCO d 09 22 FI*MeriCoon's Thor God of Thunder 2 Uros 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX2
55 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Blackcurrant Purple Crowned Fairy 2 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
56 MCO VI / MCO g 03 FI*Easylife's Country girl 2 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX3
57 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Moggi Vadelma Veera 2 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX2
58 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 2 (SP) Laskowska-Malaga Grazyna KM BIV
59 MCO VI / MCO f 09 FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well 2 Naaras 4 (GIP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPS
60 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Stout-hearted Upbeat Composer 2 Uros 10 (KAS) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAP
61 MCO VII / MCO ns 25 FI*Blackcurrant O- Ren Ishii 2 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB NOM
62 MCO VII / MCO es FI*Mahtitassun Sabotaasi 2 Uros 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB BIV
63 MCO VII / MCO ds Koda Shaggy Beast 2 Uros 7 (CH) Brambilla Fabio EX2
64 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*MaineQueen Save Rock And Roll 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
64 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*MaineQueen Save Rock And Roll 2 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
65 MCO VII / MCO gs 22 FI*Chamberlain Believe In Love 2 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
66 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 2 (SP) Brambilla Fabio KM BIV NOM
67 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful 2 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
68 MCO VII / MCO ds 22 FI*Haapamäen Bernard Elmeri 2 Uros 8 (PR) Brambilla Fabio Abs
69 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM BIV NOM BIS
70 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
71 MCO VIII / MCO ns 02 21 64 FI*Chamberlain Zillion Stars 2 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
72 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*MeriCoon's The Greatest Show On Earth 2 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
73 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Alppiruusun No Sleep ’til Kaer Morhen 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
74 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*Hemingway's Ishtar 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX2
75 MCO VIII / MCO ns 03 FI*HoneyCoon's Kiss & Tell 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
76 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*NomenEst Naomi Campbell 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
77 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*NomenEst Nicola King 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn Abs
78 MCO VIII / MCO es 02 21 62 FI*Mostlycats Cotton Candy 2 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
79 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*HoneyCoon's Ghosts In My Guitar 2 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB BIV
81 MCO VII / MCO ds 22 FI*NomenEst Mr. Blonde 2 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP
82 NEM I / NEM d 21 Coffeescript Balalajka*PL 2 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
83 NEM I / NEM gs 21 FI*Giramir's Giara Gatania 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
84 NEM I / NEM ns FI*Helaketun Darker Than Black 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX2
85 NEM I / NEM n 21 FI*BluemoonPearl's Meleagrino Pax 2 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
86 NEM I / NEM f 21 FI*BluemoonPearl's Margaritifera Fortis 2 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV
87 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM
88 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB BIV NOM
89 NEM I / NEM n FI*Snowcountry Armani 2 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
90 NEM II / NEM fs 09 21 FI*Giramir's Girisha Gingery 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
91 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM BIS
92 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB NOM
93 NFO II / NFO n 09 SE*Avivaz Vaajese 2 Naaras 11 (Nuoret) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 NOM
94 NFO II / NFO n 02 64 FI*Siniidan Boomerang 2 Uros 2 (SP) Laskowska-Malaga Grazyna KM
95 NFO III / NFO n 22 FI*Marjametsän Kivikkopuron isomus 2 Uros 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
96 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB NOM
97 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 8 (PR) Brambilla Fabio EX1 CAPIB
98 NFO IV / NFO n 03 22 (N) Migoto's Kaja 2 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn Abs
99 NFO IV / NFO at 09 22 PL*Forest Eyes Giya 2 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
100 NFO IV / NFO n 03 22 EE*Attila of Norrand Star 2 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
101 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn Abs
102 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM
103 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
104 NFO V / NFO d 24 FI*Mourulan Angels Fall First 2 Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
105 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Slytherin 2 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio Abs
106 NFO V / NFO f 22 FI*Marjametsän Aslakin uni 2 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
107 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
107 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Laskowska-Malaga Grazyna KM NOM
108 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 1 (SC) Laskowska-Malaga Grazyna KM BIV NOM
109 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Rebirth Flame 2 Naaras 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
110 NFO VI / NFO f 03 22 FI*WitSarin Carmen 2 Naaras 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna Abs
111 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Nipsu-Nappulan Carnival of Rust 2 Naaras 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
112 NFO VI / NFO g 03 22 FI*Tähtitassun SiniPiika 2 Naaras 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
113 NFO VI / NFO d 03 24 FI*WitSarin Zastava 2 Naaras 4 (GIP) Laskowska-Malaga Grazyna EX2
114 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 4 (GIP) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAPS BIV NOM
115 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI*Ratakatin Agnetha 2 Naaras 10 (KAS) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAP
116 NFO VII / NFO nts Temeria Forest Gate*PL 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia Abs
117 NFO VII / NFO gs 22 FI*RockyHill's ChimalisLye 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
118 NFO VII / NFO ds 22 IT* Eryn Galen Gwindor 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
118 NFO VII / NFO es 22 IT* Eryn Galen Gwindor 2 Uros 13c (Määrittely) Nyman Pia NFO ds 22
119 NFO VIII / NFO fs 09 24 Chantal Wes Bure*RU 2 Naaras 5 (IC) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAGCIB
120 NFO VIII / NFO ns 09 (N) Tingoskattens Gino 2 Uros 7 (CH) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CACIB
121 NFO VIII / NFO as 03 22 Katzengarten Neko Neropatti Lustig 2 Uros 9 (Avoin) Laskowska-Malaga Grazyna EX1 CAC
122 NFO VIII / NFO fs 03 24 FI*Nietosten Sora 2 Naaras 12 (Pennut) Laskowska-Malaga Grazyna EX1
123 NFO IX / NFO w 62 HU*Gallifrey's Falcon of Merlin 2 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
124 SIB I / SIB a FI*Catillus Insinööri Pettersson 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
125 SIB II / SIB n 09 FI*SoulSibster's HonorLock 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
126 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
127 SIB III / SIB n 24 FI*Beavvic Theo 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
128 SIB III / SIB n 24 FI*Beavvic Oodin Olga 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
129 SIB III / SIB n 24 FI*SoulSibster's HeroLock 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
130 SIB III / SIB n 22 FI*Allikatin Kukka 2 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
131 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM BIV NOM
132 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Ajatuksen Faisa Fasupala 2 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
133 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Lumikissan Äkästiina Hirmuinen 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM BIS
134 SIB IV / SIB n 09 24 FI*SoulSibster's HolyLock 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn Abs
135 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS BIV
136 SIB V / SIB f 24 FI*Vilukissan Balancé 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
137 SIB V / SIB f 24 FI*Jylhäkallion Juliet 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX2
138 SIB V / SIB f 22 Glueckstiger Pretty Woman 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
139 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Vilukissan Balettimaani 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
140 SIB VI / SIB f 09 FI*Cherrytail's Smoking Texas Mary 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga Abs
141 SIB VII / SIB ds 24 FI*Cherrytail's RockingRace 2 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
142 SIB VII / SIB ns FI*Pikku-Priin Mimosa 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
143 SIB VII / SIB ns 24 FI*Vilukissan Celica 2 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
144 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM
145 SIB VII / SIB ns 22 FI*Allikatin Miina 2 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
146 SIB VII / SIB fs 24 FI*Jylhäkallion Heluna 2 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
147 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Bmy-Moumou Miss Flower Power 2 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX2
148 SIB VIII / SIB gs 02 21 64 FI*Lumikissan Zeta Jones 2 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 BIV NOM
149 SIB VIII / SIB ns 09 FI*SoulSibster's ImaginaryIcaros 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 NOM
150 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Bmy-Moumou Midnight Melba 2 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
151 SIB IX / SIB w 64 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot 2 Uros 7 (CH) Nyman Pia Abs
152 SIB IX / SIB w 61 FI*Cherrytail's Lord WhiteMaster 2 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB NOM
153 SIB IX / SIB w 64 FI*Cherrytail's Poor Boy 2 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
154 SIB IX / SIB w 64 FI*Lumikissan Ökkis Mönkiäinen 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia Abs
155 TUA VI / TUA g 09 FI*Kuutamovaaran Adalminan helmi 2 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
156 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Stevie Nicks 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
157 BEN n 24 S*Nordic Glow Secret Sunrise 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie Abs
158 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
159 BEN n 22 32 FI*Leokatin Unelias Uuno 3 Uros 6 (IP) Nyman Pia Abs
160 BLH d FI*MellowBear's HottiKatti 3 Uros 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB
161 BLH ns 11 FI*Huntercat Prince Benjamin 3 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
162 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
163 BLH ny 11 Your Majesty Golden Ironhide 3 Uros 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB NOM
164 BLH ny 11 Oleander Mortishia*PL 3 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
165 BLH e 03 FI*MellowBear's Talented Berlioz 3 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
166 BLH c 21 33 BG*Fluffy Friend of Royal Bubbles 3 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
167 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Kauko Käyhkö 3 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1
168 BML I / BML cs 11 31 FI*Kissamummon Teijo Joutsela 3 Uros 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX2
169 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
170 BSH n FI*Feronian Orchidea 3 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
171 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM
172 BSH a FI*Hyrinän Alva 3 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
173 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
174 BSH a FI*Hyrinän Caravelle 3 Uros 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB
175 BSH e FI*Rhinestone's Josera 3 Uros 6 (IP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGPIB
176 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Brambilla Fabio KM NOM BIS
177 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
178 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB NOM
179 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Jungle Frost 3 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
180 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Garfield 3 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 NOM
181 BSH d 03 Shenela UnderleyHall*PL 3 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
182 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 10 (KAS) Brambilla Fabio Abs
183 BUR b FI*Cattish Smurfette 3 Naaras 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie Abs
184 BUR b FI*Pardofelis XoXo 3 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
185 BUR b FI*Feirefiz Shine On You Crazy Diamond 3 Naaras 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB NOM BIS
186 BUR b FI*Feirefiz Sister Mercurial 3 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX2
187 BUR b FI*Pardofelis Älskling Immacolata 3 Naaras 11 (Nuoret) Smits-Peelen Nathalie EX1 BIV NOM BIS
188 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
189 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
190 BUR d FI*Pardofelis Ålen Aarre 3 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB NOM
191 BUR f FI*Whitelands Constance Greene 3 Naaras 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
192 BUR f FI*Oliivian Frida Kahlo 3 Naaras 4 (GIP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPS
193 BUR g FI*Pardofelis Ålipa Kerran 3 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB NOM
194 BUR g FI*Hovikissan Invictus 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
195 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM BIV
196 BUR h FI*ZirCat's Lara Croft 3 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
197 BUR h FI*ZirCat's Mount Kilimanjaro 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
198 BUR h FI*Pardofelis Yes This Is Love 3 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX2
199 BUR h FI*Aavan Cézanne 3 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB NOM
200 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM
201 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI*Touchant Flirt de la Vie 3 Uros 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS BIV
202 CYM 51-52 / CYM g 02 52 62 FI*Touchant Goutte d'Espérance 3 Naaras 3 (GIC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACS
203 CYM 51-52 / CYM e 09 52 FI*Kurman's Paffa 3 Uros 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
204 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
204 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM
205 CYM 53 / CYM as 03 53 FI*Touchant Mate Diamant 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
206 EUR a FI*Kissakallion Sheldon 3 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
207 EUR f Silkkiturkin Wictoria 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga Abs
208 EUR ds FI*Kyöpelivuoren Nellin Narkissi 3 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga Abs
209 EUR ds FI*RuusuLinnan Björn 3 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
210 EUR n 24 FI*Kissakallion Sheridan 3 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
211 EUR a 22 FI*Pikku-Piun Gregory Peck 3 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB NOM
212 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yannick 3 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
213 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka 3 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
214 EUR f 22 FI*Errun Miss Marbled 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
215 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
216 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Neo 3 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio Abs
217 EUR f 02 64 Lumihelmiina 3 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
218 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM BIS
219 KOR FI*Mythai Opale Devi 3 Naaras 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB BIV
220 KOR FI*Tatsutan Coco Atma-Aramah 3 Naaras 9 (Avoin) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAC
221 KOR FI*Hovikissan Nyng 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1
222 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Smits-Peelen Nathalie KM NOM
223 KOR FI*Kattihovin Daiyamondo Neko 3 Naaras 6 (IP) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGPIB
224 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
225 MAN 51-52 / MAN g 23 52 FI*Maikain Yoko Lennon 3 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 NOM BIS
226 MAU ns FI*Walidah Fuchsia 3 Naaras 5 (IC) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAGCIB
227 MAU ns 24 FI*Walidah Galadriel 3 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
228 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Smits-Peelen Nathalie KM
229 OCI n 24 FI*Northalla Betagande Bull 3 Uros 7 (CH) Smits-Peelen Nathalie EX1 CACIB
230 OCI n 24 FI*Moosegrove Angelica Sterling 3 Naaras 12 (Pennut) Smits-Peelen Nathalie EX1 BIV NOM
231 OCI n 24 FI*Arrowhill Lucky Star 3 Uros 8 (PR) Smits-Peelen Nathalie EX1 CAPIB
232 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM BIS
233 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS NOM
234 OCI b 24 FI*Northalla Bedårande Bill 3 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
235 OCI o 24 SE*Hormuz Lârak 3 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB NOM
236 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS NOM
237 OCI os 24 FI*Northalla Runemaster 3 Uros 8 (PR) Brambilla Fabio EX1 CAPIB
238 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
239 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
240 SRL V / SRL a 22 SE Maulkin’s Proxima Centauris 3 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
241 SRL VII / SRL g 33 Gekkola Cats Carla Carolina 3 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
242 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Smits-Peelen Nathalie 2
243 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Smits-Peelen Nathalie 4
244 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Smits-Peelen Nathalie 1
245 HCL Muppe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Smits-Peelen Nathalie 3
246 HCL Essi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Smits-Peelen Nathalie 2
247 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Smits-Peelen Nathalie 1 NOM BIS
248 HCS Kalle Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Nyman Pia 1 NOM
254 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Brambilla Fabio ACL V, ACL XI, ACS VIII, MCO VII, NFO III, NFO V, SIB I, SIB VIII, TUA VI, BLH ny 11, BSH d 03, BSH f, BSH n, BSH ns 11, BSH ny 11, BUR n, EUR a 23, EUR f 02 64, EUR ns 22, MAN 51-52, OCI o 24, OCI os 24, SRL V 40
Komissarova Olga MCO IV (13c), ACS II, ACS III, MCO III, NEM II, SIB III, SIB V, SIB VI, BLH c 21 33, BUR h, CYM 53, EUR ds, EUR f, KBL I, MAU ns 24, OCI b 24, SRL III 41
Laskowska-Malaga Grazyna ACL IV, MCO IV, MCO VI, NFO II, NFO VI, NFO VIII 40
Nyman Pia NFO VII (13c), ACL III, ACL VIII, ACS IV, ACS VI, MCO I, MCO II, NFO IX, NFO VII, SIB II, SIB IX, TUA IX, BEN n 22 32, BLH ns 11, BSH c 24, BUR c, BUR g, EUR a, EUR a 22, EUR f 22, EUR f 24, EUR n 24, SRL II, SRL VII, HCS 41
Smits-Peelen Nathalie BEN n 24, BLH d, BLH e 03, BML I, BSH a, BSH e, BUR b, BUR d, BUR f, CYM 51-52, KOR, MAU ns, OCI n 24, HCL 42
Tausen Marteinn MCO V, MCO VIII, NEM I, NFO IV, SIB IV, SIB VII 44
6 tuomaria.