Omakissa
Kes-Kis 96. kansainvälinen näyttely, Toini
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 11.9.2021 Loppuu 12.9.2021
Ilmoittautuminen alkaa 9.8.2021 Ilmoittautuminen loppuu 15.8.2021
Yleisöaika alkaa 0:00 Yleisöaika loppuu 0:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.9.2021
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 260  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Peurunka Areena, Peurungantie 85, 41340 Laukaa
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö: Satu Tillanen-Toivanen, satu.tillanen-toivanen@keskis.net, puh. 040 832 7209. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
 
Näyttelysihteeri: Kati Marjala, show@keskis.net, puh. 040 759 7694. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Leimakortit osoitteeseen Kati Marjala, Juhontie 8 A 1, 41160 Tikkakoski.


Pääassistentti: Elina Järvinen, assistentit@keskis.net

Näyttelymentori: Susanna Piispanen, susanna.piispanen@keskis.net

Lisätietoja Keski-Suomen kissayhdistyksen 30-vuotisjuhlanäyttelyt

Kes-Kisin juhlavuoden kunniaksi tuplanäyttelyidemme nimet ovat Mirjam ja Toini. Näillä nimillä kunnioitamme jyväskyläläisiä kissamaailman vaikuttajia Mirjam Nummista ja Toini Tikkasta, jotka ovat jättäneet jälkensä myös Kes-Kisin historiaan. 

Päivän aikana järjestetään kaksi näyttelyä. Kumpaankin päivän näyttelyyn ilmoittaudutaan tämän SUNNUNTAI-näyttelyn kautta. 

Ilmoittautuminen alkaa maanantaina 9. elokuuta kello 18. 

Lauantaina arvostellaan kategoriat 1, 4 ja kotikissat. Sunnuntaina arvostellaan kategoriat 2 ja 3.

Näyttelyluokat 1–16.  Ei veteraaniluokkaa.

Pyydämme tarkistamaan kotisivuiltamme löytyvän näyttelykutsun lisätietojen ja muutoksien osalta ennen ilmoittautumista. 

Näyttelykutsu: https://www.keskis.net/nayttelyt/keski-suomen-kissayhdistyksen-30-vuotisjuhlanayttelyt


Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 62 62 0 0 0
2 98 94 0 0 4
3 55 55 0 0 0
4 86 86 0 0 0
Kotikissat 4 4 0 0 0
Yhteensä 305 301 0 0 4

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB
2 EXO f FI*Ayser's Tina Turner 1 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
3 EXO f FI*Snowcatcher Abba 1 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
4 EXO f FI*Ayser's Who's That Girl 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
5 EXO n 22 FI*AzuLejo's Masterpiece of mix-and-match 1 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM BIS
6 EXO n 24 FI*Shamirin Samir 1 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
7 EXO a 03 FI*Jewelstory Charming Knight 1 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
8 EXO n 03 24 FI*Jewelstory You Look Good 1 Uros 2 (SP) Roca Folch Yan KM
9 EXO a 01 21 62 FI*Jewelstory Frosty Knight 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
10 EXO d 21 33 FI*Shamirin Just Janus 1 Uros 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
11 PER n FI*Timanfaya Diamond Rose 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB NOM
12 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 1 (SC) Turpeinen Riikka KM
12 PER a FI*Timanfaya Heartbeat 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
13 PER a FI*Ocean-Minded Mercury 1 Uros 8 (PR) Turpeinen Riikka EX1 CAPIB NOM BIS
14 PER f FI*Timanfaya Just Another Dream 1 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB NOM BIS
15 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
16 PER f FI*Timanfaya Crazy In Love 1 Naaras 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB NOM
17 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB
18 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS NOM
18 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
19 PER n 22 FI*AzuLejo's Paris je t'aime 1 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
20 PER g 24 FI*Whispers Querida 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
21 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB NOM
22 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
23 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
24 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker 1 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
25 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia 1 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS NOM BIS
26 PER n 33 FI*Shamirin Superstar 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1 NOM
27 PER e 33 Endless Tale Be a Dream 1 Naaras 7 (CH) Turpeinen Riikka EX1 CACIB
28 RAG g FI*Rookatin Beastiina 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
29 RAG a 03 FI*Midnightdolls There Must Be An Angel 1 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
30 RAG a 03 FI*Valkokullan Kuma 1 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
31 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
32 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS
33 RAG a 04 FI*Ragtail Åskguden Tors son Magni 1 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 BIV
34 RAG a 04 FI*Valkokullan Shimei 1 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
35 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB NOM
36 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 3 (GIC) Turpeinen Riikka EX1 CACS NOM
37 RAG e 04 FI*Talvililjan Cheese Cake 1 Uros 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 NOM
38 RAG g 03 FI*Midnightdolls A Little Darling 1 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan Abs
39 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS NOM BIS
40 SBI n Galileo vom Perlenmeer*D 1 Uros 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
41 SBI a S*Chimär's Kornelia 1 Naaras 5 (IC) Turpeinen Riikka EX1 CAGCIB
42 SBI a FI*Kattimäen Juksu 1 Uros 11 (Nuoret) Turpeinen Riikka EX1 NOM
43 SBI b FI*Helin's Jack 1 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX2
44 SBI b FI*Kajakan Aleksanteri 1 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
45 SBI b FI*Harebell Uddi Urban 1 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
46 SBI b S*Kilenskogens Önni 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
47 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 2 (SP) Turpeinen Riikka KM
48 SBI g FI*Harebell Unni Othelia 1 Naaras 12 (Pennut) Turpeinen Riikka EX1
49 SBI h FI*Helin's Elviira 1 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
50 SBI h FI*Harebell Ulle Freja 1 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
51 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
52 SBI n 21 FI*ElfQuest Vanessa 1 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
53 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
54 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
55 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 4 (GIP) Turpeinen Riikka EX1 CAPS
56 SBI b 21 FI*Kirakan Zen Garden 1 Naaras 3 (GIC) Roca Folch Yan EX1 CACS BIV
57 SBI b 21 Salo-Cat Andi Alexandro 1 Uros 7 (CH) Roca Folch Yan EX1 CACIB
58 SBI b 21 S*Saphire Extreme Last Airbender 1 Uros 9 (Avoin) Roca Folch Yan EX1 CAC NOM
59 SBI b 21 FI*Kattimäen Herpertti 1 Uros 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB
60 SBI d 21 FI*ElfQuest Usman 1 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
61 ACL VIII / ACL as 03 24 FI*Melcone Ace Ventura 2 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
62 ACS IV / ACS a 03 24 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM
63 ACS VI / ACS f 09 FI*Trollin Ronda 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
64 MCO I / MCO a FI*LovelyLife La Boheme Cesira 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
65 MCO I / MCO n FI*Moggi Sisu Salmari 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
66 MCO III / MCO n 22 DK Red Line's Arizona 2 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB BIV
67 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Shadow of the Forest 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
68 MCO III / MCO n 22 FI*BlackPepper's Catt Damon 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
69 MCO III / MCO n 25 FI*Blackcurrant Sofie Fatale 2 Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
70 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Hemingway's Ixchel 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Iida Rönttönen 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX2
72 MCO IV / MCO n 09 25 Felix Theory Thanatos 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
73 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Goldenstream's Golden boy 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX3
74 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Supernatural 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX2
75 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Stout-hearted Womanizer 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
76 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Moggi Vilja 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
77 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM BIV NOM
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Cowboy 2 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
79 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
80 MCO V / MCO e 25 Abenzio's Lost Thunder 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
81 MCO V / MCO f FI*Keenukollin Sanni 2 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
82 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
83 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Escape's O'Miziaki 2 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB BIV NOM
84 MCO VI / MCO f 09 22 FI*KingLeo's Kiss Me Karma 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB NOM BIS
85 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX2
86 MCO VI / MCO f 09 22 Escape MC Big Bertha 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
87 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Sister Grimm 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
88 MCO VI / MCO d 09 22 FI*BlackPepper's Brad Kitt 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
89 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Keenukollin Lissu 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
90 MCO VI / MCO d 09 22 FI*NomenEst Lex Baker 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
91 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted Her Royal Highness Meghan 2 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP NOM
92 MCO VII / MCO ns FI*Kaakaokäpälä Susan Kay Quatro 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
93 MCO VII / MCO ns 22 FI*Wiiselin Innokas Ilkka 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
94 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu Abs
95 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
96 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Unelma Torttu 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM
97 MCO VII / MCO ds 22 FI*NomenEst Mr. Blonde 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
97 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI*NomenEst Mr. Blonde 2 Uros 13c (Määrittely) Hämäläinen Satu MCO VII / MCO ds 22
98 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
99 NEM I / NEM g 21 Astoria Snejnaya Zima 2 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
100 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Karakallion Keisarinna 2 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB
101 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Iitin Tiltu 2 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
102 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Noelle Kisses Deeamore 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM BIS
103 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
104 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Black Halo 2 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
105 NFO III / NFO n 22 DK Kitura's Eliana 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
106 NFO III / NFO n 22 FI*Marjametsän Kivikkopuron isomus 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
107 NFO III / NFO n 22 FI*Siniidan Cardcaptor Sakura 2 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
108 NFO III / NFO n 22 FI*WitSarin Alvi 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
109 NFO IV / NFO n 03 22 IT*Norr Venn's Ecstasy 2 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
110 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nipsu-Nappulan Bohemian Rhapsody 2 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
111 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Hurrikas 2 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
112 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
113 NFO IV / NFO n 09 22 FI*RockyHill's Powhatan 2 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
114 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille 2 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu Abs
115 NFO V / NFO f 24 FI*Mourulan Slytherin 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
116 NFO V / NFO f 22 FI*Marjametsän Aslakin uni 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
117 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM BIV
117 NFO VI / NFO e 09 22 FI*Tähtitassun Aleksanteri 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
118 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Elite 2 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS NOM
119 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Hermannin onnetar 2 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
120 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Marjametsän Lemmentähti 2 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
121 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Nipsu-Nappulan Calling Elvis 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
122 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Tähtitassun TimAntti 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
123 NFO VI / NFO g 03 22 FI*Tähtitassun SiniPiika 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
124 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Siniidan Octopussy 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
125 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Mitä kuuluu Marja-Leena 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
126 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Soile Söderberg 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX3
127 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
128 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB BIV NOM
129 NFO VII / NFO nts Temeria Forest Gate*PL 2 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
130 NFO VII / NFO gs 22 FI*RockyHill's ChimalisLye 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
131 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
132 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
133 NFO VIII / NFO ds 03 22 FI*Siniidan Electric India 2 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
134 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
135 NFO IX / NFO w 64 FI*GoldenFurry's Silver Snowman 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
136 SIB I / SIB n FI*Ajatuksen EnsiKaamos 2 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
137 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Umppa-Lumppa 2 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
138 SIB IV / SIB n 03 23 Felis Felicis Hammer to Fall 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS NOM
139 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Punakoivun Floki 2 Uros 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
140 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Ajatuksen Faisa Fasupala 2 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV NOM BIS
141 SIB IV / SIB n 09 23 FIN*Alizarin Bomber Boy 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta Abs
142 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
143 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan MammaMia 2 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS BIV
144 SIB V / SIB fy 24 FI*Igora Celeste 2 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
145 SIB V / SIB f 24 FI*Beluhan Angelina 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
146 SIB VI / SIB d 09 FI*Ajatuksen Da Capo 2 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
147 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Vilukissan Balettimaani 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
148 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
149 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Saarela Veikko Abs
150 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Mokomakin Sadepäivän Ilo 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
151 SIB VIII / SIB gs 02 21 64 FI*Lumikissan Zeta Jones 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
152 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP NOM
153 SIB IX / SIB w 64 (N) CarilloCat HabaHaba ZootZoot 2 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
154 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM
155 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
156 BEN n 22 31 FI*Cajado Botaurus Stellaris 3 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
157 BEN n 22 32 FI*Leokatin Unelias Uuno 3 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
158 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
159 BLH a FI*Duketin Justiina 3 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
160 BLH c FI*Ullukan Friends With Benefits 3 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
161 BLH d FI*MellowBear's HottiKatti 3 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
162 BLH ns 11 FI*Menzoberanzan's Skywarp 3 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
163 BLH ny 11 Your Majesty Golden Ironhide 3 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB NOM
164 BLH a 03 FI*Ullukan Enviable Enterprise 3 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
165 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Hopeajään Kimallus 3 Uros 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
166 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Sulo Villeeni 3 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja Abs
167 BML I / BML ns 12 31 FI*Kissamummon Emmi Villeeni 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
168 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS NOM
169 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
170 BSH e FI*Rhinestone's Josera 3 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM BIS
171 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM
172 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Bianca 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM BIS
173 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Prinsessa Pirpana 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
174 BSH ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
175 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
175 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
176 BUR b FI*Arkhitekton Viktor 3 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
177 BUR c FI*ZirCat's Imagine Dragons 3 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
178 BUR f FI*ZirCat's Mount Elbrus 3 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM
179 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM BIV NOM
180 BUR h FI*ZirCat's Lara Croft 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
181 BUR h FI*ZirCat's Mount Kilimanjaro 3 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
182 EUR a 23 FI*Pinkkitassun Yvonne 3 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
183 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM NOM BIS
184 KOR FI*Mythai Tydah Thong 3 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
185 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
186 MAU ns FI*Walidah Fuchsia 3 Naaras 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
187 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM
188 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zira Zamila 3 Naaras 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
189 OCI n 24 FI*Moosegrove Viking 3 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB BIV
190 OCI n 24 FI*Arrowhill Lucky Star 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
191 OCI n 24 S*Högaforsen's Kirito 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
192 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 1 (SC) Martikainen Arja KM NOM BIS
193 OCI b 24 FI*Moosegrove Saphire 3 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
194 OCI ns 24 FI*Guttatus Silver Mimosa 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
195 SRL II / SRL a 03 FI*Be-Curly Can't' Resist Me 3 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM
196 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS BIV
196 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
197 SRL III / SRL e FI*Be-Curly Phantom 3 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 No Cert
198 SRL III / SRL g FI*Be-Curly Cuteness Overload 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
199 SRL VII / SRL a 33 Gekkola Cats Carla Carolina 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
200 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dina The Diva 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX3
201 SRS I / SRS c FI*Gekkolacats Dorothe Star 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX2
202 SRS I / SRS n FI*Gekkolacats Elsa Eye Catcher 3 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC BIV NOM
203 SRS I / SRS b FI*Gekkolacats Bruno Bastian 3 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB
204 SRS IX / SRS w 62 FI*Gekkolacats Blanco Snowball 3 Uros 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
205 SRS IX / SRS w 62 FI*Hämynhäivän Kallekolli 3 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
206 ABY n Chardryn von Kalimdor*CH 4 Naaras 3 (GIC) Martikainen Arja EX1 CACS
207 ABY n Farris of the Anvil von Kalimdor*CH 4 Uros 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB BIV NOM
208 ABY n FI*Vuolas Piste jolta ei ollut paluuta 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
209 ABY n (N) Tejas Onni 4 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
210 ABY n FI*Miragerie Daryn 4 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX2
211 ABY n FI*Nebuankhet Eudoxia Epiphania 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
212 ABY n Almaros Makkabi of Vuolas 4 Uros 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 BIV
213 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM BIV
214 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
215 ABY n FI*Kermakupin Parantava Sade 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
216 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM
217 ABY a FI*Vuolas Ja maailma sininen 4 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC BIV
218 ABY a FI*Silkkihienon Tellina Perla 4 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
219 ABY a FI*Nebuankhet Jace Beleren 4 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
220 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue 4 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM
221 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
222 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 10 (KAS) Roca Folch Yan EX1 CAP
223 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
224 BAL d FI*TaikaTomun Wagner 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
225 BAL b 21 FI*Willicon Eliza Doolittle 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
226 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Forever Yours 4 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1 NOM
227 CRX III / CRX d 24 FI*Vanitas Gimme Gimme 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
228 CRX IV / CRX fs 03 FI*Piupaws Mähöne 4 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
229 CRX IV / CRX f 01 62 FI*Sommelier's Blended With Love 4 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
230 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
231 CRX VI / CRX c 03 24 FI*Telltail's Sail Away Sweet Sister 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1 NOM
232 CRX VI / CRX a 03 22 FI*Windseeker Della Bluenose 4 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
233 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Taikametsän Divina Galica 4 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
234 DRX V / DRX a 25 FI*Berry's Jazzy Jason 4 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 No Cert
235 OSH w 64 FI*Vintterin Pena Irmelinpoika 4 Uros 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
236 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
237 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Martikainen Arja KM
238 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
239 OSH n 24 FI*LoudMeow Light My Fire 4 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC BIV NOM BIS
240 OSH n 24 FI*LoudMeow Earth Rocker 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM BIS
241 OSH n 24 FI*TinyAlien Believe to understand 4 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX2
242 OSH n 24 FI*TinyAlien Trust no one 4 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
243 OSH n 24 FI*Vintterin Uolevi Vapunpoika 4 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB
244 OSH a 24 FI*LoudMeow Blue Wind 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
245 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
245 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
246 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM NOM
247 OSH b 22 FI*Sylimykkyrän Cool Carlos 4 Uros 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB
248 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 8 (PR) Martikainen Arja EX1 CAPIB NOM BIS
248 OSH b 24 Hermes v. Imporio A 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
249 OSH c 24 FI*LoudMeow Magica 4 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
250 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB NOM
251 OSH e 24 FI*Curnauskiss Aventador 4 Naaras 10 (KAS) Martikainen Arja EX1 CAP
252 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
253 RUS FI*IvanaKallio's Mona Lisa 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX2
254 RUS Katzenhof Christina Regina 4 Naaras 7 (CH) Martikainen Arja EX1 CACIB BIV
255 RUS FI*Harmuan Rakas Rosmariini 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
256 RUS Ruskis Veroschka of Katzenhof 4 Naaras 4 (GIP) Martikainen Arja EX1 CAPS
257 SIA w 67 FI*Vintterin Irmeli Vapuntytär 4 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
258 SIA w 67 FI*Vintterin Eero Irmelinpoika 4 Uros 10 (KAS) Roca Folch Yan Abs
259 SIA n FI*Twist-Tiramisun Poe 4 Uros 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
260 SIA n 21 Solo v.d. Gruenstiege 4 Uros 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
261 SIA n 21 FI*Triangle Kismet for Ballawhane 4 Naaras 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1 NOM
262 SIA a 21 FI*Vintterin Mailis Irmelintytär 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC NOM
263 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 1 (SC) Roca Folch Yan KM BIV
264 SOM n FI*Kisompa's Oriana 4 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB
265 SOM n FI*Kharn-Ka Quantum of Solace 4 Uros 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1
266 SOM n FI*Kharn-Ka Quicksilver 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX2
267 SOM n S*All Inclusive Ruby 4 Naaras 11 (Nuoret) Roca Folch Yan EX1 BIV NOM
268 SOM n FI*Kharn-Ka RealSwiftFox 4 Naaras 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
269 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 4 (GIP) Roca Folch Yan EX1 CAPS
270 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 6 (IP) Roca Folch Yan EX1 CAGPIB
271 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB BIV NOM
272 SOM n FI*Kisompa's Orlando 4 Uros 8 (PR) Roca Folch Yan EX2
273 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 8 (PR) Roca Folch Yan EX1 CAPIB
274 SOM a FI*Foxkiss Falco alopex 4 Uros 5 (IC) Martikainen Arja EX1 CAGCIB
275 SOM a FI*Nemiena's Extended Play 4 Uros 11 (Nuoret) Martikainen Arja EX1
276 SOM o FI*SunnyPace Juglans 4 Uros 2 (SP) Martikainen Arja KM
277 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 1 (SC) Roca Folch Yan KM
278 SPH II / SPH b 03 FI*Hebblas Eenie Meenie Chocolate Mo 4 Naaras 5 (IC) Roca Folch Yan EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
279 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Gizmo 4 Uros 12 (Pennut) Roca Folch Yan EX1
280 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 2 (SP) Roca Folch Yan KM
281 SPH IV / SPH h 02 62 FI*Hebblas Chocolate Chip 4 Naaras 9 (Avoin) Martikainen Arja EX1 CAC
282 SPH IV / SPH f 09 FI*Hebblas Flaming June 4 Naaras 12 (Pennut) Martikainen Arja EX1
283 SPH IV / SPH d 03 FI*Hebblas Edgar Nutmeg 4 Uros 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB
284 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Ambermoon 4 Naaras 6 (IP) Martikainen Arja EX1 CAGPIB NOM
285 SPH V / SPH d 03 32 Av Ljusalfheim Zephyr 4 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
286 SPH V / SPH f 02 33 FI*Hobbitqueen's 1st Lady 4 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB NOM
287 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
288 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
289 HCL Molly Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martikainen Arja 2
290 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martikainen Arja 1 NOM
291 HCS Safira Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Turpeinen Riikka 1 NOM
292 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Fonsén Mira 1 NOM BIS
300 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira EXO a 03, EXO f, EXO n 24, PER d 03, PER fs, PER n 01 62, PER n 22, RAG a 03, RAG a 04 21, SBI b, SBI d 21, SBI n 21, ABY a, ABY p, BAL d, CRX III, CRX IV, OSH n 24, OSH p 25, SPH V, HCS 42
Hämäläinen Satu MCO VIII (13c), ACL VIII, ACS VI, MCO I, MCO IX, MCO V, MCO VII, MCO VIII, NEM I, NFO IV, NFO VIII, SIB I, SIB III, BEN n 22 31, BLH a 03, BLH d, BLH ns 11, BLH ny 11, BSH f, BUR a, BUR b, BUR h, EUR a 23, MAU ns, OCI ns 24, SRS IX 43
Koskenkangas Marjatta ACS IV, MCO III, MCO IV, NEM II, NFO II, NFO IX, NFO VI, NFO VII, SIB IV, SIB IX, SIB V 42
Martikainen Arja BLH a, BLH n, BML I, BUR c, BUR f, EUR f 24, MAU ns 24, OCI b 24, SRL II, SRS I, ABY n, BAL b 21, CRX VI, DRX V, OSH a, OSH a 24, OSH b 23, OSH b 24, OSH e 24, OSH n, OSH w 64, RUS, SIA a 21, SIA n 21, SOM a, SOM o, SPH IV, HCL 57
Roca Folch Yan EXO n 03 24, EXO n 22, PER ds, PER f, PER g 03, RAG a 04, RAG e 04, RAG g 03, SBI b 21, SBI h, ABY o, CRX II, OSH a 25, OSH c 24, SIA n, SIA w 67, SOM n, SPH II, SPH III 45
Saarela Veikko MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO V, SIB VI, SIB VII, SIB VIII, BEN n 22 32, BEN n 24, BLH c, BSH e, BSH ns 11, KOR, OCI n 24, SRL III, SRL VII 42
Turpeinen Riikka EXO a 01 21 62, EXO d 21 33, EXO n, PER a, PER a 03 23, PER e 33, PER g 24, PER n, PER n 03, PER n 33, RAG d 04, RAG g, SBI a, SBI a 21, SBI d, SBI g, SBI n, HCS 20
7 tuomaria.