Omakissa
Satakissa 12. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 1.3.2020 Loppuu 1.3.2020
Ilmoittautuminen alkaa 15.11.2019 Ilmoittautuminen loppuu 24.1.2020
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.2.2020
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.show@gmail.comi
Paikka Kivikylän Areena
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, lisätilat, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen judges.satakissa@gmail.com

Näyttelysihteerit: Pia Hassell ja Piia Anolin-Niemi: satakissa.show@gmail.com

Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Pia Vainionpää satakissa.rahat@gmail.com

Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää satakissa.sihteeri@gmail.com

Pääassistentti: Jarno Mustonen, assistenttihakemukset jarmus1972@gmail.com

Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Päivi Mustonen

Lisätietoja Paikka: Kivikylän Areenan lämmin juhlatila, Nortamonkatu 23, 26100 Rauma. Erikoishinta kahdelle päivälle 15.11 – 16.12.2019 ilmoittautuville 2 päivää yhteensä: 70 € kissa, Satakissan jäsen 60 € kissa Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €. Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
TEE JOKAINEN ILMOITTAUTUMINEN ERIKSEEN!
Ensisijaisesti OmaKissan kautta https://omakissa.kissaliitto.fi/ (maksetaan OmaKissan ohjeiden mukaan) tai paperilomakkeella postitse suoraan näyttelysihteerille: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, jolloin Näyttelymaksu maksetaan Satakissan tilille FI28 5700 8120 3340 03, käyttäen viitettä 3065. Karsinta tapahtuu maksupäivän mukaan. Ilmoittautuminen on sitova Omistajat tuovat itse näyttelyhäkit. Häkin min. koko 50 x 50 x 50 cm. Yksi pöytäpaikka yhdelle kissalle. Näyttelyn järjestäjä tarjoaa vain pöytäpaikan (65 x 65 cm) EI häkkiä. Häkin on mahdollista vuokrata yhdistykseltä hintaan 6 € / päivä tai 10 € / viikonloppu, lisätila oman paikan vierestä 25€, valmiiksi varatut vierekkäiset häkkipaikat 3 € / yksi paikka Paikkoja on rajoitetusti,sitovat varaukset näyttelypäälliköltä.
MIKÄLI HALUAT VUORATA HÄKIN, TYHJÄN PÖYTÄPAIKAN tai VIEREKKÄISET PAIKAT, NIIN OLETHAN ENSIN YHTEYDESSÄ NÄYTTELYPÄÄLLIKKÖÖN SÄHKÖPOSTITSE: judges.satakissa@gmail.com. Vasta sen jälkeen voit ilmoittaa kissasi normaalisti näyttelyyn ja valita lisäpöytäpaikan tai vuokrahäkin. Kirjoita lisätiedot kenttään, että asiasta on sovittu näyttelypäällikön kanssa.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 51 43 0 0 8
2 73 70 0 0 3
3 45 43 0 0 2
4 77 70 0 0 7
Kotikissat 12 12 0 0 0
Yhteensä 258 238 0 0 20

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Hornell Henry KM
2 EXO n Kis' Herbas Paco of Ayser 1 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 NOM
3 EXO n FI*Snowcatcher Moonstone 1 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
4 EXO n 22 Ayser's ZZ Top 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
5 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM
6 EXO g 22 Ayser's Midnight Kiss 1 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
7 PER n Ayser's Last Word 1 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
8 PER n 22 FI*Ayser's Arctic Beauty 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
9 PER n 24 FI*Ayser's North Star 1 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM
10 PER e 33 Sinihuiskan HurlumHei 1 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
11 RAG n FI*Purppuralinnan Prinssi Hermes 1 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
12 RAG n FI*Maplehill's Greatest Joy 1 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP NOM
13 RAG n 03 FI*Valkokullan Tornero 1 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
14 RAG n 03 FI*Ragtail Dominic 1 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 2
14 RAG n 03 FI*Ragtail Dominic 1 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB NOM BIS
15 RAG n 04 FI*Maplehill's Madame Myself 1 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB NOM
16 RAG n 04 FI*Celestial's Sexy WoW 1 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 BIV NOM BIS
17 RAG n 04 FI*Ragtail Xara Mirabella 1 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
18 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane 1 Naaras 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP
19 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM BIS
20 RAG a 03 FI*Dollyblues You Are The Sunshine 1 Naaras 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
21 RAG b 03 FI*Mulberry Mighty Adventurer 1 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
22 RAG b 04 FI*Mulberry Mighty Fazerina 1 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
23 RAG b 04 FI*Mulberry Mighty Kitkat 1 Uros 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP NOM
24 RAG d 04 FI*BlackRain's Quaint Kid 1 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
25 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Koskenkangas Marjatta 3
25 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM
26 SBI n EE*Mercurius Alsiade's Fleur 1 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
27 SBI a Kasimir v. Blütengarten A 1 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
28 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Hornell Henry KM NOM BIS
29 SBI d FIN*Lirukallion Täpinäsä 1 Naaras 4 (GIP) Hornell Henry EX1 CAPS
30 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 17 (Veteraani) Koskenkangas Marjatta 1 NOM BIS
30 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 2 (SP) Hornell Henry KM NOM
31 SBI f FI*Chirybiry's Forget-me-not 1 Naaras 17 (Veteraani) Koskenkangas Marjatta 2
31 SBI f FI*Chirybiry's Forget-me-not 1 Naaras 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
32 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM
33 SBI n 21 FI*Mimitan Levi 1 Uros 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB NOM BIS
34 SBI n 21 FI*Pirimirrin Neckar 1 Uros 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB
35 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 2 (SP) Shchukin Alexey KM
36 SBI b 21 S*Golden Beauty's Viggo 1 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
37 SBI e 21 Deben Laty Mery, CZ 1 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
38 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 17 (Veteraani) Ruonala Kai 1 NOM
38 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ 1 Uros 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS
39 ACL IV / ACL a 03 24 Sugar Curl Cappuccino of Siriuksen 2 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB NOM
40 ACL IV / ACL n 03 22 FI*Siriuksen AlfaCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM
41 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 5 (IC) Memedov Zvezdan Abs
42 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS NOM BIS
43 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 8 (PR) Spijker Charles EX1 CAPIB
44 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
45 MCO III / MCO n 22 FI*KingCaprise Farro 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
46 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM NOM
47 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
48 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM
49 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Rare Diamond 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz Abs
50 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM BIV
51 MCO IV / MCO a 09 25 FI*Blackcurrant Beatrix Kiddo 2 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB NOM
52 MCO IV / MCO a 09 22 FI*Stout-hearted Imperial Lynx 2 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
53 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 3 (GIC) Spijker Charles EX1 CACS BIV
54 MCO V / MCO d LV*BBMC Gabriel My Angel 2 Uros 5 (IC) Spijker Charles EX1 CAGCIB
55 MCO V / MCO f 22 FI*Chamberlain Unlike No Other 2 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
56 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Moggi Nonparelli Elli 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
57 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Moggi OrWokki 2 Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1 NOM BIS
58 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 6 (IP) Memedov Zvezdan EX1 CAGPIB
59 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Quite the Best 2 Uros 6 (IP) Memedov Zvezdan EX1 CAGPIB
60 MCO VII / MCO ns 23 FI*Krysos One Undercover Cat 2 Uros 3 (GIC) Memedov Zvezdan EX1 CACS
61 MCO VII / MCO ds 24 FI*Krysos Powell 2 Uros 9 (Avoin) Memedov Zvezdan Abs
62 MCO VII / MCO ns 22 FI*KingCaprise Greg 2 Uros 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
63 MCO VII / MCO ns FI*Chamberlain Untill My Heart 2 Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1 BIV
64 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS
65 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Escape's Phoebe 2 Naaras 5 (IC) Spijker Charles EX1 CAGCIB
66 MCO VIII / MCO ns 09 FI*KhalDrogo's Hell On High Heels 2 Naaras 10 (KAS) Spijker Charles EX1 CAP
67 NEM I / NEM f FI*NonServiam Butterfly Effect 2 Naaras 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB
68 NEM I / NEM f FI*NonServiam Black Winter Day 2 Naaras 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
69 NEM II / NEM fs 09 21 FI*SoulSibster's BeLoved 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz Abs
70 NEM II / NEM n 09 21 FI*NonServiam Desire of Disheartenment 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
71 NEM II / NEM n 09 FI*NonServiam Covetous Glance 2 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
72 NFO II / NFO n 09 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry 2 Uros 1 (SC) Memedov Zvezdan KM
73 NFO II / NFO a 09 FI*Tupuliinin Titanic 2 Naaras 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB
74 NFO II / NFO n 02 64 FI*Siniidan Boomerang 2 Uros 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS NOM
75 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 17 (Veteraani) Spijker Charles 1 NOM BIS
75 NFO III / NFO n 22 FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter 2 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS NOM BIS
76 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Spijker Charles KM
77 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Tupuliinin Blue Sky 2 Naaras 5 (IC) Spijker Charles EX1 CAGCIB NOM
78 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Debals ArvaaCosca 2 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1 NOM
79 NFO IV / NFO n 09 24 DK Vorbeck's Machoi 2 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1 BIV NOM
80 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Pörkarvan QuentinTarantino 2 Uros 2 (SP) Spijker Charles KM
81 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS BIV NOM
82 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Oregon Spring 2 Uros 8 (PR) Spijker Charles EX1 CAPIB
83 NFO V / NFO f Tordal's Elsa 2 Naaras 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1
84 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
84 NFO VI / NFO f 03 24 (N)Migoto's Embla 2 Naaras 1 (SC) Memedov Zvezdan KM BIV NOM BIS
85 NFO VI / NFO f 01 21 62 S*Myselisia's Satsuma 2 Naaras 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB
86 NFO VI / NFO d 02 21 62 IT*Norr Venn's Eric Clapton 2 Uros 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC NOM BIS
87 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI*Siniidan Diamond Dust 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX2
88 NFO VI / NFO f 01 21 64 FI*Siniidan Rebirth Flame 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1 NOM BIS
89 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Debals Janette 2 Naaras 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS
90 NFO IX / NFO w 64 FI*Hopeahännän Valtteri Valontuoja 2 Uros 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC NOM
91 SIB I / SIB a FI*Keijumetsän Blue (Da Ba Dee) 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
92 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Blacky 2 Uros 7 (CH) Spijker Charles EX1 CACIB
93 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Emma 2 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
94 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Jylhäkallion Bernard 2 Uros 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
95 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS NOM
96 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Bianca 2 Naaras 10 (KAS) Memedov Zvezdan EX1 CAP
97 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
98 SIB V / SIB d 24 Nikodim Simba Valenika 2 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
99 SIB V / SIB d 24 FI*Lumikissan Leijonakuningas 2 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB BIV
100 SIB V / SIB f 23 FI*Talvivaaran Delenn 2 Naaras 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
101 SIB VI / SIB f 03 FI*Ajatuksen Balleriina 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX2
102 SIB VI / SIB f 09 22 FI*SoulSibster's CinnaMona 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
103 SIB VII / SIB ds FI*Lumikissan Nallekarkki 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
104 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 1 (SC) Hornell Henry Abs
105 BSH n FI*Feronian Nectarine 3 Naaras 12 (Pennut) Spijker Charles EX1
106 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 2
106 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Hornell Henry KM
107 BSH g FI*SamBelle's Cream Caramel 3 Naaras 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS
108 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Jungle Frost 3 Uros 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS
109 BSH ny 25 FI*EmeraldCharm Sun-Kissed 3 Naaras 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP
110 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB NOM
111 BUR c Bjelke's Tornado 3 Uros 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB NOM
112 BUR c FI*Feirefiz Blame It On The Moon 3 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
113 BUR d FI*Celsiana Iiris Ruusu 3 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
114 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM NOM
115 CYM 51-52 / CYM a 03 52 FI*Touchant Excellent Chance 3 Uros 5 (IC) Spijker Charles EX1 CAGCIB
116 EUR g FI*Kissakallion Sandra 3 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
117 EUR ds FI*RuusuLinnan Björn 3 Uros 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
118 EUR f 22 FI*Feronian Rosemary 3 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 NOM BIS
119 EUR f 24 FI*Kissakallion Sigrid 3 Naaras 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1
120 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Spijker Charles KM NOM
121 EUR g 24 FI*Kissakallion Selinda 3 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
122 KOR FI*Mythai Busaya Bao 3 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS NOM
123 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 1 NOM BIS
123 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB NOM BIS
124 KOR FI*Mythai Rochana Rak Jing 3 Naaras 17 (Veteraani) Pruchniak Ireneusz 3
124 KOR FI*Mythai Rochana Rak Jing 3 Naaras 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
125 MAN 51-52 / MAN n 09 52 FI*Touchant Gris Souris 3 Uros 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB NOM BIS
126 MAU ns Nalittna Daenerys Targaryan 3 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
127 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 17 (Veteraani) Shchukin Alexey 2
127 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM
128 MAU n 24 AstartesMau Macsen Wledig 3 Uros 12 (Pennut) Spijker Charles EX1 NOM
129 MAU n 24 FI*Anjupia's Aberystwyth Anwell Awst 3 Uros 8 (PR) Spijker Charles EX1 CAPIB
130 MAU ns 24 FI*Chai-lai Maia Mingan 3 Naaras 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB NOM
131 MAU ns 24 FI*Chai-lai Heqet Habibah 3 Naaras 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP NOM
132 OCI n 24 FI*Moosegrove Roxette 3 Naaras 9 (Avoin) Spijker Charles EX1 CAC NOM BIS
133 OCI b 24 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
133 OCI b 24 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil 3 Uros 1 (SC) Spijker Charles KM BIV NOM
134 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 3 (GIC) Spijker Charles EX1 CACS
135 OCI b 24 FI*Moosegrove Tom Sawyer 3 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1 NOM BIS
136 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Shchukin Alexey 1 NOM
136 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Spijker Charles KM NOM BIS
137 SIN FI*Anjupia's Changa Cantik Cauman 3 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry Abs
138 SIN FI*Anjupia's Chinga Cincam Ciuman 3 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 NOM
139 SRL II / SRL b 09 FI*Cisciscats Bruno 3 Uros 11 (Nuoret) Spijker Charles EX1
140 ABY n GIC S*Cat Claw's Master-Class JW 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
141 ABY n SE*Sockerkringlans Simona 4 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
142 ABY n FI*Woodcocks Quiet Revolution 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 BIV NOM BIS
143 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS BIV
144 ABY n Katniss Everdeen Housetiger*PL 4 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB NOM
145 ABY n S*Aloysius Velvet tigerlily delight 4 Naaras 8 (PR) Pruchniak Ireneusz Abs
146 ABY o SE*Sockerkringlans Esmeralda 4 Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
147 BAL a 21 FI*Willicon Dove Baby Dove 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
148 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 17 (Veteraani) Spijker Charles 2
148 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
149 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
150 CRX II / CRX n 09 LV*Kotinuca Double Coffee 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
151 CRX II / CRX b 02 64 FI*Merivirran Excellent Mischa 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
152 CRX II / CRX n 01 64 FI*Sweetpurr's Where's My Sash And Crown 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
153 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM BIS
154 CRX III / CRX e FI*Sirpaleen Ninetto Davoli 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
155 CRX III / CRX g FI*Sirpaleen Marlene Dietrich 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
156 CRX IV / CRX f 02 62 Vesper Mon Sasti*PL 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta Abs
157 CRX IV / CRX f 03 FI*Sirpaleen Kiara Chibi Catriona 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
158 CRX IV / CRX d 03 FI*Jokikatin Soleil Soleil 4 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
159 CRX VII / CRX n 21 32 FI*VeeKasin Ilari Vaara 4 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM BIS
160 CRX VII / CRX n 21 32 FI*VeeKasin Ilona Vaara 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
161 DRX II / DRX b 09 FI*WildWilderness Einstein 4 Uros 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP
162 DRX III / DRX f FI*Åbodas Seedling 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
163 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
163 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM BIS
164 OSH n FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy 4 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS
165 OSH n Caleb Eastern Grace 4 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
166 OSH n FI*BlackDevil's Only God Can Judge Me 4 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 BIV
167 OSH n FI*Chellamanis Pandora 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz Abs
168 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 15 (Siitos) Koskenkangas Marjatta
168 OSH a FI*JellonCats Carmen 4 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
169 OSH a FI*BlackDevil's Extreme Ruthless Lucifer 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
170 OSH a FI*BlackDevil's HardCore TroubleMaker 4 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX2
171 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
171 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM NOM
172 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights 4 Naaras 1 (SC) Hornell Henry KM
173 OSH f FI*BlackDevil's Beauty and The Beast 4 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB BIV NOM
174 OSH f FI*BlackDevil's Speak Of The Devil 4 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
175 OSH f Venetta-Holly Rahat-Lukum 4 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry Abs
176 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Shchukin Alexey KM
177 OSH h Apocalyptica Mamma Mia 4 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey Abs
178 OSH n 24 FI*LoudMeow Colors of the Wind 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
179 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
179 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM
180 OSH c 24 FI*LoudMeow Magica 4 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
181 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP NOM BIS
182 OSH d 24 FI*Chellamanis Giovanni 4 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry Abs
183 OSH d 24 FI*Chellamanis Roberta 4 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry Abs
184 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM
185 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 4 (GIP) Hornell Henry EX1 CAPS BIV NOM
186 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
186 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
187 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS NOM
188 OSH n 03 Matylda Perly Orientu*PL 4 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM
189 OSH b 03 FI*Chellamanis Salvador 4 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
189 OSH b 03 FI*Chellamanis Salvador 4 Uros 16 (Kasvattaja) Koskenkangas Marjatta Abs
190 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
190 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM NOM
191 SIA f FI*Lillemors Mini-Me 4 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM
192 SIA n 21 FI*Vintterin Simo Vapunpoika 4 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
193 SIA d 21 FI*Ori-Katin Johnny Rotten 4 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB NOM
194 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Shchukin Alexey KM NOM
195 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS NOM
196 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Spijker Charles 1 NOM BIS
196 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM BIV
197 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB
198 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP
199 SPH V / SPH f 33 S*Shangri-La Felin Sylphrena 4 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
200 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz 1 NOM
201 HCL Traks Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Spijker Charles 1 NOM
201 HCL Traks Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz 2
202 HCL Miisa Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Memedov Zvezdan Abs
203 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Pruchniak Ireneusz 3
204 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Koskenkangas Marjatta NOM BIS
204 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Memedov Zvezdan 1 NOM BIS
205 HCL Turbo Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Memedov Zvezdan Abs
206 HCS Aavi Benida Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 2
207 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 1 NOM BIS
208 HCS Sirkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 4
209 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
210 HCS Mosse Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Koskenkangas Marjatta 3
211 SRL IV / SRL d 03 FI*Cisciscats Benzo 3 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM
212 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 4 (GIP) Spijker Charles EX1 CAPS
237 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hornell Henry EXO n, RAG n, SBI b, SBI d, SBI f, BML I, BSH f, BUR c, BUR d, EUR ds, EUR f 22, EUR g, EUR g 24, MAU ns, MAU ns 24, SIN, DRX II, OSH d 24, OSH f 35
Koskenkangas Marjatta ABY o, BAL a 21, CRX I, CRX II, CRX III, CRX IV, DRX III, OSH a, OSH a 24, OSH b 03, OSH c 24, OSH e, OSH n 24, SPH V, HCS, VET 1, VET Kotikissat 34
Memedov Zvezdan ACL VIII, MCO VI, MCO VII, NEM I, NFO II, NFO VI, SIB IV, SIB VI, HCL 29
Pruchniak Ireneusz MCO III, MCO IV, NEM II, SIB I, ABY n, CRX VII, OSH n, SIA d 21, SIA n, HCL, VET 3 34
Ruonala Kai EXO g 22, EXO n 22, PER e 33, PER n 22, RAG a 03, RAG b 03, RAG d 04, RAG n 03, SBI a, SBI n, ACL IV, NFO III, SIB V, SIB VII, VET 1 24
Shchukin Alexey PER n, PER n 24, RAG b 04, RAG n 04, SBI b 21, SBI e 21, SBI h, SBI n 21, BSH ns 11, BSH ny 25, BUR b, KOR, MAN 51-52, SRL IV, OSH h, OSH n 03, OSH p 25, SIA f, SIA n 21, SOM n, VET 3 36
Spijker Charles ACS III, MCO II, MCO V, MCO VIII, NFO IV, NFO IX, NFO V, SIB III, BSH g, BSH n, CYM 51-52, EUR f 24, MAU n 24, OCI b 24, OCI n 24, SRL II, VET 2, VET 4, VET Kotikissat 36
7 tuomaria.