URK 8.3.2015 Kirkkonummi
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 8.3.2015 Loppuu 8.3.2015
Ilmoittautuminen alkaa 15.12.2014 Ilmoittautuminen loppuu 16.2.2015
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.2.2015
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 450   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Masala
Toimihenkilöt Infopuhelin  046 - 9020879
Marko Lahtinen, näyttelypäällikkö/pääassistentti, showmanager@urk.fi, p.041 584 1221
Terhi Rannaste, näyttelysihteeri, terhi@urk.fi 045 1200082 klo 16-21
Monika Lindgren, rahastonhoitaja, monika@urk.fi 050 3048889            
Mia Turunen, luettelon mainosmyynti, mia@urk.fi
Minna Rautiainen, Palkinnot/ruusukkeet , Sahatie 1 A 1, 47400 Kausala, puh. 044 324 9967 minna@urk.fi
Lisätietoja Kaikki rodut arvostellaan molempina päivinä. Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFén sääntöjä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.
Ilmoittautumiset: 15.12.2014-31.1.2015 välisenä aikana, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Rannaste, Nahkurinpolku 9 C 20, 04200 Kerava. Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Paperi- ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 30.1.2015.
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 17. 
Veteraaniluokkaan ilmoittaudutaan kumpanakin päivänä erikseen, ei normaali-ilmoittautumisen kanssa samassa.
Leimakortit: Näytteilleasettaja voi ilmoittaa leimakortilla yhden kissan per päivä, uusia leimakortteja EI jaeta näyttelyssä, mutta vajaita leimakortteja täydennetään vanhaan tapaan
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen ja sen todelliset kustannukset on huomioitu näyttelymaksussa. Luettelon hinta on ennakkoon, omakissan kautta, ostettaessa 2€ ja näyttelypaikalta ostettuna 4€. Yksi luettelo, joka sisältää molemmat päivät.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 59
2 78
3 84
4 116
Kotikissat 6
Yhteensä 343

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Avoin Loredana Fanelli EX1 CAC NOM
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1 NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO f 22 FI SK RX 15 LT*Lelija Pupa Naaras Avoin Loredana Fanelli Abs
Dega-Bulu Drago (EXO d 03 23) x LT*Lelija Nefertiti (EXO f 03 24)
5 EXO n 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Bye Bye Beautiful Naaras Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1 NOM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
6 EXO n 03 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Prince Uros Kastraatti Loredana Fanelli EX1 CAP NOM BIS
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Elrikan Kleopatra (EXO f 03)
7 EXO a 02 21 62 FI SRK LO Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Loredana Fanelli KM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
8 EXO d 03 24 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fazer Uros Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
9 PER w 62 FI SRK LO 13 FI*Elrikan Rolex Uros Grand International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACS NOM BIS
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
10 PER f FI SK LO 14 FI*Mimosan Lying From You Naaras Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
11 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1 NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
12 PER g 22 FIN SRK LO FIN*Precious Kiss From a Rose Naaras Supreme Premior Loredana Fanelli KM NOM BIS
FIN*Precious Harley-D (PER n) x Fizgeralt Kiss 4 Precious (PER g 22)
13 PER f 03 FI SRK LO 14 Betty Soldeserto Naaras International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CAGCIB
Hotis Cynder*PL (PER e 03) x Joko of Dendy Dinasty (PER n)
14 PER f 03 FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Astral Romance Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
15 PER d 21 33 FI SRK LO 14 Colorolla Madlen Naaras Champion Loredana Fanelli Abs
Dabi White Rose of Colorolla (EXO d 33) x Sanvyr Cats Algeiba (PER e 21 33)
16 ACL III / ACL n 23 FI SRK LO FI*Murmelin Bonzo Uros Grand International Premior Loredana Fanelli EX1 CAPS
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x FIN*Murmelin Aamurusko (ACL c 21 33)
17 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras International Premior Marie Percynská Rihová Abs
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
18 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Kasia Landsnes KM NOM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
18 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
19 ACS IV / ACS n 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Murmelin Daniela Naaras Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
20 ACS VI / ACS d 02 21 62 FI SRK LO 14 FI*Murmelin Dexter Uros Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x FI*Trollin Hissu (ACL f 03 24)
21 MCO II / MCO n 03 FI SRK LO 14 Ghost Rider Tiili*PL Uros Grand International Champion Loredana Fanelli EX1 CACS
Pegaz Tiili*PL (MCO e 23) x Weleda Tiili*PL (MCO f 09)
22 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's I Want It More Uros International Premior Loredana Fanelli EX1 CAGPIB NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
23 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Miracle Man Uros Premior Loredana Fanelli EX1 CAPIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
24 MCO III / MCO n 24 FI SRK RX Auchentoshan Sissi Naaras Kastraatti Marie Percynská Rihová Abs
Auchentoshan's Machiavelli (MCO n 23) x Auchentoshan's Walhalla (MCO n 21)
25 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*TipTop Maine Caesar Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
IT*Felix Coon Revenge (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Timantti (MCO n 03 22)
26 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO FI*Bonneamie Walker Canyon Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FI*Bonneamie Twin Oaks (MCO n 22) x Mainesuspect Sayuri of Bonneamie (MCO n 03 22)
27 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 14 FI*Magnificat RED VELVET Naaras Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FIN*Mibella's Curious Celeste (MCO f)
28 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 14 FI*Blackcurrant Sophia Loren Naaras Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes EX1 NOM BIS
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x PT*Artsycats Lucy in the Sky (MCO ns 09 22)
29 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO FI*SolarWind's Hathor Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
S*Silveronyx Lightning (MCO e 03) x FI*SolarWind's Alcyone (MCO f 09 22)
30 MCO VII / MCO ds 23 FI SRK LO FI*SolarWind's Anubis Uros Grand International Premior Kasia Landsnes EX1 CAPS
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*SolarWind's Alcyone (MCO f 09 22)
31 MCO VIII / MCO es 09 22 FI SRK LO FI*Iidaroosan Snow angel Naaras International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CAGCIB
FIN*Iidaroosan Kangaroo (MCO es 09 22) x Jemahan Ssnnoww Queen (MCO es 11)
32 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 13 PT*Artsycats Lucy in the Sky Naaras Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACIB NOM
Nascat Pole Position of Artsycats (MCO ns 03 22) x Sisika Canary Hunter (MCO ns 22)
33 MCO VIII / MCO gs 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Morning Sun Naaras Premior Marie Percynská Rihová Abs
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x FIN*Chamberlain Want One (MCO as 22)
34 MCO ns 02 21 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Thoughts Uros Supreme Champion Marie Percynská Rihová Abs
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
35 NEM I / NEM a FI SK RX 14 FI*NonServiam Ashen Cold Naaras Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
36 NEM II / NEM n 09 21 FI SK RX 14 FI*Eswood DJ Kitty Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Astranzia Blue Veil (NEM a 21)
37 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros Premior Marie Percynská Rihová EX1 CAPIB
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
38 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Marie Percynská Rihová KM BIV
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
38 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
39 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
40 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
41 NFO II / NFO n 03 FI SRK RX FI*Ninatte's Cloud Nine Uros International Premior Marie Percynská Rihová EX2
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
42 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Draconian Shadegrown Uros International Premior Marie Percynská Rihová CAGPIB
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
43 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 13 Orkan Uroczysko*PL Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x F*Chelsey des Friggodin (NFO n 09 23)
44 NFO IV / NFO n 09 23 FI SRK LO FI*Slytiger's Hot Enchantment Uros Supreme Champion Loredana Fanelli KM BIV NOM
S*Restless Zooropa (NFO d 03 24) x FIN*Slytiger's Primrose (NFO as 03 24)
45 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Mototassun Viehkeä Veijari Uros Grand International Champion Loredana Fanelli EX1 CACS
FIN*Leoline Jimi Jäämies (NFO e 09) x FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä (NFO ns 09 24)
46 NFO IV / NFO a 09 23 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Gil Grissom Uros Grand International Champion Loredana Fanelli EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*Nalle-Puhin N. Boa Vista (NFO g 03 22)
47 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO FI*Suvi-illan Bella Naaras Champion Loredana Fanelli EX1 CACIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FIN*FoxyPaw's Frostbite (NFO w)
48 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Nocturne of Shadow Uros Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
49 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1 NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
50 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACIB
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
51 NFO V / NFO e FI SRK LO FI*Charmakato Vadim Uros Kastraatti Marie Percynská Rihová EX1 CAP NOM BIS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FI*Ann'sLions Lovely Tiger (NFO e 09)
52 NFO VI / NFO e 09 FI SRK LO FI*Charmakato Viola Naaras Avoin Kasia Landsnes EX1 CAC
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FI*Ann'sLions Lovely Tiger (NFO e 09)
53 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Champion Kasia Landsnes EX1 CACIB
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
54 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Borghilda Naaras Premior Kasia Landsnes EX1 CAPIB
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Kattskogens Alma (NFO f 09 23)
55 NFO VI / NFO d 03 22 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Kastraatti Kasia Landsnes Abs
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
56 NFO VI / NFO f 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Geisha Naaras Premior Kasia Landsnes EX2
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FIN*Kirsikan Inkeri (NFO a 03)
57 NFO VI / NFO d 03 FI SRK RX FI*Louhelan Emma Frost Naaras Kastraatti Kasia Landsnes EX1 CAP BIV
FI*Louhelan Massey Ferguson (NFO d 09) x Giselle v. Innland (NFO g 09)
58 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SRK LO N*Migoto's Rikke Naaras Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM NOM
(N)Vanity's Dumle (NFO d 09 24) x S*Just Catnap's Warm Cotton (NFO ns 01 21)
59 NFO VIII / NFO fs 09 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheralin Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
60 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas Abs
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
61 NFO IX / NFO w 61 FI SRK LO FI*Tähtitassun Juhannus Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
62 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros Champion Loredana Fanelli EX1 CACIB
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
63 RAG n FI SRK LO FI*Lukanpuron Brenda Naaras Grand International Premior Loredana Fanelli EX1 CAPS
FI*Safireyes Honey (RAG a) x FI*Lukanpuron Aurora (RAG f)
64 RAG a FI SK LO 14 FI*Maplehill's Kingfisher Uros Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Maplehill's Lord Milori (RAG e) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
65 RAG a FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Lucas Uros Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Dolldesire's Fizz (RAG a) x Eulalie Gwen (RAG n 04)
66 RAG b FIN SRK LO Starring Ihana Isadora Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
Jason de Lovelace de Soto (RAG b 04) x Kiwimagic Distinctively Secret (RAG b 21)
67 RAG h FI SK LO 14 FI*Tuulikellon Chocolate Cookie Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Damuran Less Colour (RAG e 03) x FI*Tuulikellon Just A Beauty (RAG n 03)
68 RAG n 21 FI SRK LO 14 FI*Kivelän Baldassare Ludano Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Dollyblues Wildflower (RAG f 04)
69 RAG n 03 FI SK LO 15 Darlinlildols Valiant Warrior Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli Abs
Darlinlildols Maverick (RAG n 04) x Darlinlildols Skyler (RAG n 03)
70 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1 NOM BIS
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
71 RAG n 03 FI SK LO 14 (N)Diadem's Wilma Sollis Naaras Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
(N)Ragstar's Candyman, JW (RAG n 03) x S*Dan Dara's Naima Sollis of Diadems (RAG a 03)
72 RAG n 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elias Uros Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
73 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Dolldesire's Lily Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Dolldesire's Fizz (RAG a) x Eulalie Gwen (RAG n 04)
74 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Satinante's Norma Natalie Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Satinante's Daisy Daniela (RAG n 03)
75 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Maplehill's Song of Ice and Fire Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Beatrice (RAG a 04)
76 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
77 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
78 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
79 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Celestial's Never Höörd Uros Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
80 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Dolldesire's Kismet Naaras Pennut 4-7 kk Marie Percynská Rihová EX1 BIV NOM
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x Wattuwarpaan Laszwil Herttinen (RAG a 04)
81 RAG f 03 FI SRK LO FI*Utuinen Rebel Rosebud Naaras Grand International Champion Loredana Fanelli EX1 CACS NOM
FI*Tuulikellon Wanna Be A Star (RAG d 03) x S*Kittah Mun-Ha Miss Belize (RAG c 04)
82 RAG f 04 FI SK LO 14 FI*Fannidolls Sparkly Saphire Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Fannidolls Furry Wagner (RAG d 03) x ES*Carpat Ragdolls Xperia (RAG a 03)
83 SBI n FI SRK LO FI*Midianin Bella Naaras International Premior Loredana Fanelli EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FIN*Sic'an Mesa (SBI a)
84 SBI a FIN SRK LO FIN*Sic'an Mesa Naaras Grand International Premior Loredana Fanelli EX1 CAPS
FIN*Cetulean Lagerfeld (SBI a) x FIN*Sic'an Junia (SBI a)
85 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Kastraatti Loredana Fanelli EX1 CAP
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
86 SBI b FI SK LO 14 S*Saphire Extreme Cleo De Nile Naaras Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
Solar Eclipse Sunny Queen*ES (SBI b 21) x Havana des Gendy (SBI b)
87 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Kenzie the Knight Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
88 SBI e FI SRK LO FI*Mototassun Remu-Rudolf Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Chirybiry's Remulus (SBI n) x FIN*Lirukallion Säkenöivä voima (SBI f)
89 SBI f FI SRK LO 14 FI*Belagian Xantippa Naaras Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC
FIN*Fotocatin Catty Taavi (SBI d 21) x FI*ElfQuest Leetah (SBI g)
90 SBI f FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Madonna Naaras Grand International Premior Marie Percynská Rihová Abs
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
91 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM BIV
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
92 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's UltraVox Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM
FI*Canth's Soldier of Love (SBI n 21) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
93 SBI b 21 FI SRK LO 14 FI*JoJon Pingheng Mei Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*JoJon Kuajiang Hua (SBI b 21) x FI*JoJon Wan Meihua (SBI f 21)
94 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Canth's Xavier Uros Grand International Premior Marie Percynská Rihová EX1 CAPS
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
95 SIB I / SIB a FI SRK LO 13 FI*Piperitan Inachius Uros Avoin Loredana Fanelli Abs
S*Zimas Eragon (SIB d 09) x FI*Piperitan Hera (SIB g 22)
96 SIB I / SIB n FI SK RX 14 FI*Catillus Marco Polo Uros Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
97 SIB II / SIB n 09 FI SK RX 14 FI*Catillus Magellan Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
98 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Kasia Landsnes KM BIV NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
99 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Zippora Naaras Grand International Champion Kasia Landsnes EX1 CACS NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
100 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Salome Naaras Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1 NOM
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Amurin Ilana (SIB f 23)
101 SIB III / SIB a 22 FI SRK LO 13 FI*Piperitan Ixion Uros Kastraatti Kasia Landsnes Abs
S*Zimas Eragon (SIB d 09) x FI*Piperitan Hera (SIB g 22)
102 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Grand International Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACS NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
103 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 14 FI*Amurin Rafael II Uros Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
104 SIB V / SIB f FI SK RX 14 BG*Leila Sibirela Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC BIV
BG*Cardam Sibirela (SIB n 03 24) x Valkiriya Verooka*RU (SIB f 09 24)
105 SIB V / SIB g 24 FI SRK RX FI*Irvikissan Hemera Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX2
Olgerd Marcell (SIB n 09) x FI*Metsälinnan Buffy Summers (SIB f 24)
106 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 15 FI*Irvikissan Ilmatar Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Lumikissan Caramba (SIB d 24) x FI*Irvikissan Hemera (SIB g 24)
107 SIB V / SIB g 24 FI SRK LO FI*Villan Keisarinna Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
FI*Villan Ferrari (SIB d 09 24) x FI*Villan Neiti Groove (SIB n 09 24)
108 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 14 FI*Villan Näppärä Neito Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Lumikissan Corleone (SIB d 09 24) x FI*Villan Lana Del Rey (SIB g 02 21)
109 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 14 FI*Lumikissan Säihkysilmä Naaras Nuoret 7-10 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
110 SIB VI / SIB f 09 24 FIN SRK LO FIN*Amurin Faiga Naaras Supreme Premior Kasia Landsnes KM
FIN*Amurin Daniel (SIB d 23) x FIN*Amurin Bonita (SIB n 09 24)
111 SIB VI / SIB d 09 23 FIN SRK LO FIN*Magnificat Delizia Naaras Grand International Premior Kasia Landsnes EX1 CAPS
FIN*Sibcoon's El Dorado (SIB e 09) x FIN*Rasputin's Julija (SIB d 02 24)
112 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Loredana Fanelli KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
113 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Las Vegas Naaras Premior Loredana Fanelli EX1 CAPIB NOM
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FIN*Cherrytail's Judy Garland (SIB ds 23)
114 SRL d 22 FI SRK RX FlodoCats Alejandro Uros Kastraatti Marie Percynská Rihová EX1 CAP
A Kind of Magic of Pointfantasy (BRI ) x Jacobis Gina (SRL d 09 22)
115 SRL a 03 FIN SRK RX Katrin's Curly Onix Blue Uros Avoin Marie Percynská Rihová EX1 CAC
Sheeplet Mr. Tibbs (SRL a 03) x Insider Hilda (SRL g 22)
116 TUA I / TUA n FI SK LO 14 FI*Josmarin Jazmenia Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Percynská Rihová EX1 NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
117 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 14 FI*Gildemin Brutus Boy Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
118 TUA VI / TUA f 03 22 FI SRK LO 14 FI*Elekatin Jalila Jessenia Naaras Champion Marie Percynská Rihová EX1 CACIB
FI*Kralice DayLate DollarShort (TUA ns 09) x FIN*Elekatin Oi Susanna (TUA g 24)
119 TUA VII / TUA ns 23 FI SK LO 15 S*Djäknens Wesa of Savile Row Uros Pennut 4-7 kk Loredana Fanelli Abs
(N)Sirena's Little Emilio (TUA ns 09 25) x Özel Baski's Gizem (TUA w)
120 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Grand International Champion Loredana Fanelli EX1 CACS BIV
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
120 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
121 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Bailey's King Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
122 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli Abs
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
123 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 14 FI*Josmarin Jedrus Uros Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX2
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
124 TUA IX / TUA w 62 FI SK LO 14 FI*Felesin Angeli Naaras Nuoret 7-10 kk Loredana Fanelli EX1
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
125 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN SRK LO FIN*Verdian Erdehan Uros International Premior Kasia Landsnes EX1 CAGPIB NOM
FIN*Alicton Gamsiz Tembel (TUV d) x FIN*Verdian Ceren (TUV f)
126 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SRK LO FI*GizemliKediler Bal Bilmece Uros Grand International Champion Kasia Landsnes Abs
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
127 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SK LO 14 FI*Kipinättären Atomic Aydin Uros Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Semiramisin Ak Opal Oglum (TUV d) x FI*Iltatähden Bahira Bianca (TUV d)
128 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SK LO 14 FI*Kipinättären Ayda Andromeda Naaras Pennut 4-7 kk Kasia Landsnes EX1
FI*Semiramisin Ak Opal Oglum (TUV d) x FI*Iltatähden Bahira Bianca (TUV d)
129 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS BIV
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
130 ABY n S*Aucuparia's Byzantion Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Tulicreme Bonjour l'Amour*PT (ABY o) x S*Aucuparia's Sinope (ABY n)
131 ABY n FI SRK LO FI*Link Sanaa Raziya Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Ayana (ABY o)
132 ABY n S*Aloysius Velvet tigerlily delight Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB NOM
Brunnbäcken's Hrafninn (ABY n) x S*Aucuparia's Khoisan (ABY o)
133 ABY n FI SK LO 14 (N)Mayas Pride Maori Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
S*Aucuparia's Astrakan Gyllenkrok (ABY o) x (N)Mayas Pride Kenza (ABY n)
134 ABY n FI SRK LO FI*Laire Valar Lorien Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Laire Meleth Bein (ABY n)
135 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
136 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
137 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
138 ABY o S*Aucuparia's Topkapi Uros International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB
Tulicreme Bonjour l'Amour*PT (ABY o) x S*Aucuparia's Sinope (ABY n)
139 ABY o FI SK LO 14 FI*Neaera's Genna Gingerella Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Silkkihienon Unda Maris (ABY a) x FI*Neaera's Fiammetta (ABY o)
140 ABY o FI SRK LO FI*Link Rosa Mau Naaras Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS BIV NOM
FIN*Link Iggy Miu (ABY n) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
141 ABY o FI SRK LO FI*Link Tenagne Mau Naaras International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
HighgaitPaws Vanilla Boy (ABY p) x FI*Link Rosa Mau (ABY o)
142 ABY o FI SRK LO 14 FI*Nebuankhet Captain John Carter Uros Premior Natalia Sidorova EX1 CAPIB
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FI*Nebuankhet Rhodda (ABY n)
143 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Natalia Sidorova KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
144 BEN n 24 FI SK LO 14 Myart Jungle Rock N Spots Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Glitterglam Spiritual River (BEN n 22) x Myart Nicky Minaj (BEN n 24)
145 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
146 BEN n 24 FI SK LO 14 FI*Leokatin Lystikäs Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX2
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
147 BEN n 24 FI SK LO 14 FI*PurrGold Dolce Delia Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV NOM
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*PurrGold Amore Adora (BEN n 22)
148 BEN n 22 33 FI SRK LO 14 FI*Leokatin Jamboree Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
LynxLand Oceanus (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
149 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
149 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
150 BML I / BML ns 11 31 FI SRK RX S*CallaMej de Li Cat Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
Baheras Wb Niklas (BML as 11) x Miamber Silver Aloe Vera (BML bs 11)
151 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 13 FI*Kissamummon Hopia Poika Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
152 BRI a FI SRK LO 13 FI*Rhinestone's Angus Young Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
S*Applecat Spider (BSH n) x Positively Cobalt (BSH a)
153 BRI a FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Runaway Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Rhinestone's Night Rider (BSH n) x FI*Rhinestone's Diamond (BSH a)
154 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras International Premior Sirpa Lindelöf Abs
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
154 BRI a FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Ghisella Naaras Veteraani Martti Peltonen Abs
DK*From's Don Juan (BSH a) x N*Alegría's Fineza D.C (BSH f)
155 BRI a 22 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Dr. Feelgood Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1 NOM
FI*Rhinestone's Nikki Sixx (BSH a 22) x Windymeadow Master Design (BSH f 22)
156 BRI ns 22 62 FI SK LO 14 Britz Buster Jaxx Uros Champion Natalia Sidorova EX1 CACIB
Nimloth Rocco Da Silva (BSH ns 22) x Britz Soda Blast (BSH ns 22)
157 BRI a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
158 BUR n FI SRK LO FI*Korennon Da Capo Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX2
FI*Feirefiz Heartkiller (BUR n) x FI*Korennon Mad Madam Mim (BUR j)
159 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
160 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC NOM
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
161 BUR h FI SRK LO 14 FI*Enjoy Queen of Puddings Naaras Avoin Steven L. Jones Abs
FI*Enjoy Candy Cane (BUR d) x FI*Seirene Material Girl (BUR b)
162 BUR h FI SRK LO FI*Genuina Oranda Onassis Naaras Avoin Steven L. Jones EX2
FIN*Nebula's Red Minor (BUR d) x FIN*Genuina Kea (BUR c)
163 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Steven L. Jones KM NOM
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
164 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Arja Martikainen KM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
165 CHA FI SRK LO 13 FI*Sinimirrin Ruusunen Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM BIS
IT*Troubadour del Sogno Blu (CHA ) x FI*Sinimirrin Katri Helena (CHA )
166 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS BIV NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
167 CRX II / CRX b 01 62 FI SRK RX FI*Framillan Keep It Up Naaras International Champion Natalia Sidorova EX1 CAGCIB
Cebastian (CRX b 02) x FI*Framillan Cool hurricane (CRX n 03)
168 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh, I'm Your superstar Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
169 CRX II / CRX ns 09 FI SK LO 14 FI*Ballerina's King Florestan Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
170 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros International Premior Natalia Sidorova EX1 CAGPIB
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
171 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Shane Walsh Uros Grand International Premior Natalia Sidorova EX1 CAPS
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
172 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odile Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
173 CRX III / CRX h FI SK LO 14 FI*Piupaws Prinsessa Celestia Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
S*Rexture Wig Wam (CRX d 03) x FI*Piupaws Dodo (CRX a 33)
174 CRX IV / CRX f 02 62 FI SRK LO FI*VeeKasin Hattivatti Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Oricat Batman (CRX n 03) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
175 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 14 FI*Ballerina's Prince Florimund Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
176 CRX V / CRX n 24 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Huey Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
FI*Piupaws Keyboard cat (CRX n 24) x FI*Piupaws Memory Remains (CRX g)
177 CRX VI / CRX n 03 24 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Bon-Bon Candy Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
S*Spotless Janus (CRX n 03 24) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
178 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
179 CRX VI / CRX a 01 21 62 FI SK RX 14 FI*Framillan Rolling PickaBoo Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 BIV
Sybolt of the Giant Trees (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
180 CRX VII / CRX f 33 FI SK LO 14 FI*Piupaws Rise of the Autum Sun Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Piupaws Duracell's Bastet (CRX d 03 24)
181 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 14 FI*Framillan Quixotic Clown Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Framillan JKLM baby! (CRX n 33) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
182 CRX VIII / CRX f 03 21 33 FI SK LO 14 FI*Piupaws Rise of the Summer Sun Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Piupaws Duracell's Bastet (CRX d 03 24)
183 CRX VIII / CRX g 09 33 FI SK RX 14 FI*Ronttilan Emily The Strange Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX2
FI*Ronttilan Kirmizi Yarasa (CRX d 02) x FIN*Finrexin Tilli (CRX a)
184 CRX VIII / CRX n 02 33 FI SK LO 14 FI*VippeCat Beautiful Rose Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
185 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
186 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 14 FI*KehRuun Aisha Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1 NOM
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
187 EUR a FI SRK LO FI*Kissakallion Nadianna Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FIN*Untuvan Uskomaton Uutinen (EUR a) x FIN*Kissakallion Jasminda (EUR g)
188 EUR d FI SRK RX Maahinen Uros Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS
189 EUR d FI SRK RX 13 Tuiretuinen Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 No Cert
190 EUR f FI SRK RX 14 FI*Tiikerililjan Lempiki Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Bird-Cherry's Blackberry (EUR n 22) x FIN*Pinkkitassun Angelina (EUR d 24)
191 EUR fs FI SRK RX FI*Kassilan Qkunen Qtamolla Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
FI*Taikapeikon Aurinko (EUR ds 22) x DK*Boholdt Duchess (EUR f)
192 EUR fs FI SRK RX Lumihelmi Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
193 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Champion Natalia Sidorova KM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
194 EUR n 24 FI SRK RX FI*Tiikerililjan Kurmeli Uros Grand International Champion Natalia Sidorova EX1 CACS
FI*Tiikerililjan Isoviilee (EUR d 22) x FI*Feronian Almond (EUR f)
195 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Supreme Premior Natalia Sidorova KM
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
195 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Veteraani Martti Peltonen 2
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
196 EUR a 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Anthem Uros Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
197 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP NOM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
198 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
198 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 2
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
199 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras International Champion Arja Martikainen Abs
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
200 EUR f 24 FI SRK LO 14 Silkkiturkin Pihlajanmarja Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Valchiria v. Tabbygaard*CH (EUR e 24) x FIN*Kisurinteen Diana (EUR n 22)
201 EUR f 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Anarchy Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
202 EUR g 22 FI SRK RX 14 FI*Tiikerililjan Lumolyyli Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Bird-Cherry's Blackberry (EUR n 22) x FIN*Pinkkitassun Angelina (EUR d 24)
203 EUR g 23 FI SK RX 14 FI*Kyöpelivuoren Hillen Himmeli Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FIN*Kassilan Gentle Goblin (EUR e 23) x Paulikki (EUR f 24)
204 EUR g 24 FI SRK LO FI*Vinhaviiksen Tehotassu Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
FIN*Kissakallion Iscador (EUR a 24) x FIN*Pikku-Piun Quutar (EUR f 22)
205 KOR FI SRK LO 13 FI*Mythai Ornanong Sa-Mon Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Mythai Wan Suk Saao (KOR )
206 KOR FI SRK LO 13 FI*Hovikissan Q-T Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Hovikissan lek sawat (KOR )
207 MAN 53 / MAN e 23 53 FI SK RX 14 FI*Maikain Valmu Väng Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
208 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Natalia Sidorova KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
209 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Ausare Burraburiash Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Aalspotz Amsu (MAU ns 24) x FI*Ausare Ayishah (MAU ns)
210 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM BIV NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
211 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM NOM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
212 OCI n 24 FI SRK LO 14 FI*Punakuun Cocoa Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Onnikatin Bosse (OCI n 24) x FI*Punakuun Afrodite (OCI c 24)
213 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
214 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Corax Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
215 OCI n 24 FIN SRK LO DK*Sea Coon's Wendy Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS NOM
Kadir Oci van Diem (OCI b 24) x DK*Kisangani's Chinue Cindy (OCI n 24)
216 OCI b 24 FI SRK LO DK*Hindkjær's Gaia Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
217 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM BIV
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
218 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
219 OCI b 24 FI SK LO 14 FI*WiliWilla Mollie's Delicious Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
220 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
220 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
221 OCI b 24 FI SRK LO FI*WiliWilla Lady Kit Kat Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino Abs
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
222 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino Abs
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
222 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Siitos
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
222 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Laranga Doce Naaras Veteraani Martti Peltonen Abs
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Delícia deCanela (OCI o 24)
223 OCI c 24 FI SRK LO FI*WiliWilla MilkyWay Boy Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
224 OCI c 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Bollinger Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Kukkatarhan Cissus (OCI b 24) x FI*Amas Zabaione (OCI as 24)
225 OCI c 24 FI SK LO 14 FI*Guttatus Polar Star Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 BIV NOM
Blackwater Owi No Limit (OCI c 24) x FI*Guttatus Princess Sophie (OCI b 24)
226 OCI c 24 FI SRK LO FI*Sunny's Lavender Lily Naaras Premior Steven L. Jones Abs
FIN*BlueNote Figlio della Notte (OCI a 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
227 OCI o 24 FI SRK RX S*Hot Country's Agaton Sax Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM
S*Venator's Remy Etienne LeBeau (OCI n 24) x FI*Rollick Spirit Carries On (OCI b 24)
228 OCI o 24 FI SK LO 15 Dragon Amagitsune*RU Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
S*Pagngle's Satellite of Love (OCI o 24) x Almamater Blue Sky (OCI as 24)
229 OCI o 24 FI SRK LO 13 FI*Uniikki Fantasos Uros Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuun Säde (OCI o 24)
230 OCI ns 24 FI SRK LO FI*Northalla Blackbeard Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS BIV NOM BIS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
231 OCI ns 24 FI SRK LO Mitha Goobita Yangatin Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
S*Halifax Bonfire (OCI o 24) x Withywindle's Bubbling (OCI ns 24)
231 OCI ns 24 FI SRK LO Mitha Goobita Yangatin Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Halifax Bonfire (OCI o 24) x Withywindle's Bubbling (OCI ns 24)
232 OCI ns 24 FI SRK LO 13 Pikespeak Estrella of Woodcocks Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Sunstone United 93 of Pikespeak (OCI b 24) x Pikespeak Sparkle (OCI ns 24)
233 OCI ns 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Sunlight Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Northalla Springwater (OCI ns 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
234 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Corone Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
235 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Monedula Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
236 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Supreme Champion Steven L. Jones KM BIV NOM
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
237 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Diamond Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
238 RUS FI SRK LO S*Romanenko's Basilio Uros International Champion Steven L. Jones Abs
IT*BluEudemonia's Russian Roulette (RUS ) x S*Romanenko's Axinja (RUS )
239 RUS FI SRK LO 14 FI*BlueKaramel Blue Bell Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FI*Shady-Lady's Demon (RUS ) x FI*BlueKaramel Angelica (RUS )
240 RUS FI SRK LO 14 FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
241 RUS FI SK LO 14 FI*Hana-Bi Pimen Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
FI*Hana-Bi Mardi Gras (RUS ) x S*Mistlurens Sonja (RUS )
242 RUS FI SK LO 15 Katzenhof Hope Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Katzenhof Sonya (RUS )
243 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 BIV
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
244 SNO n 05 FI SK LO 15 Vanessa Snowshoe-Pearls*PL Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Picasso Snowshow-Pearls*PL (SNO n 05) x Nicola Snowshow-Pearls*PL (SNO a 05)
245 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Steven L. Jones KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
246 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras International Champion Steven L. Jones Abs
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
247 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Jomini Jazaria Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
248 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Steven L. Jones KM BIV NOM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
248 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 3
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
249 SOM n FI SRK RX FI*Amajan Fede Favoloso Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
S*Fauve No 13 Baby (SOM n) x FI*Amajan Duchessa Dora Divina (SOM n)
250 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
251 SOM a FI SK LO 14 FI*Kharn-Ka Parisian Queen Naaras Pennut 4-7 kk Natalia Sidorova EX1
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
252 SOM a FI SRK RX FI*Kharn-Ka Snowmoon Uros Supreme Premior Natalia Sidorova KM
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x FIN*Kharn-Ka Only Ofelia (ABY a)
253 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Charina trivirgata Naaras Kastraatti Natalia Sidorova EX1 CAP
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
254 SOM o FI SRK LO FI*Amajan eAmbra Eminente Naaras Grand International Champion Arja Martikainen EX1 No Cert
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Amajan Bonfiglia Felice (SOM o)
255 SOM o FI SK LO 14 King von Gulda Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
Nadim von Gulda (SOM a) x Desy von Gulda (SOM o)
256 SOM o FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Rainbreaker Uros Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x S*Foxglove's Georgia (ABY o)
257 SOM p FI SRK LO FI*Foxkiss Buteo lagopus Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
FIN*Bluestream's Zis'han (SOM p) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
258 SPH I / SPH a FI SK LO 14 FI*Tuiscalo's O'my Nude Tsu'Tey Naaras Nuoret 7-10 kk Natalia Sidorova EX1 NOM BIS
FI*Tuiscalo's Lifeguard (SPH a) x LV*Otomi Beautiful Butterfly (SPH n 09 21 32)
259 SPH II / SPH n 03 21 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Julius Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FIN*Friday Madeleine (SPH f 09 32)
260 SPH III / SPH d FI SRK RX 14 FI*Evilurbastet Napoleon Uros Avoin Natalia Sidorova EX1 CAC
Silvestr Stalone Best Show*RU (SPH e) x LV*Otomi Avrora (SPH f 03 33)
261 SPH IV / SPH f 09 21 FI SRK LO FI*Tutsi Birkin Naaras International Champion Sirpa Lindelöf Abs
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
262 SPH IV / SPH f 03 FI SRK RX 13 Kaylee's Padme' Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV
Skinzin Domino (SPH n 09) x Kaylee's Princess Leia (SPH f 01)
263 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
264 SPH IV / SPH g 03 FI SRK LO 14 FI*Tuiscalo's Naked Pea Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX2
Bourgeous of Prioritet (SPH d 21) x LV*Otomi Vasilisa (SPH g 03 21)
265 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
266 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS BIV NOM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
267 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
268 SPH V / SPH n 09 32 FI SK LO 14 FI*Evilurbastet Olivia Valere Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino SPH n 09 31
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x Diva La Viva Damascus (SPH a 32)
269 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
270 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 14 FI*Hobbitqueen's Volans Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM BIS
FI*Hobbitqueen's Topaz (SPH a 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
271 SPH V / SPH n 02 33 FI SK LO 15 FI*Tutsi Hariton Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
FI*Tutsi Chaumet (SPH d 21 33) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
272 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
273 BAL w 67 FI SRK LO FI*Willicon Lo Stregatto Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
Spartaco Felis Cou-Cou (BAL b) x FI*Nicator My Fair Lady (BAL w)
274 OLH b FI SK LO 14 FI*Willicon Vivien Leigh Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj Abs
FI*Willicon Musta Maagi (OSH n) x FI*Willicon Ste Pha Nie (SIA a)
275 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
276 OSH n FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinha Viliina Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
277 OSH n FI SRK RX FI*Santuzzan O Marry Me! Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
278 OSH b FI SRK LO 14 FI*Mummeli Sofinho Vili Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
279 OSH b FI SK LO 14 FI*Willicon Olivia de Havilland Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj Abs
FI*Willicon Musta Maagi (OSH n) x FI*Willicon Ste Pha Nie (SIA a)
280 OSH b FI SK LO 15 LV*Oriamore Solomon Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
LV*Oriamore Kibo (OSH c) x LV*Oriamore Harisma (OSH n)
281 OSH f FI SK LO 14 FI*Clamoris Ingria Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM BIS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
282 OSH h FI SRK RX FI*Skazki Sametti Tigrovna Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
Felitan Tiger Woods (OSH as 25) x FI*Skazki Polgara (OLH h 24)
283 OSH n 24 FI SK LO 15 Oralee Hidalgo Uros International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB
Oralee you touch my Heart, JW (OSH b 24) x Felitan Austine (OSH ns 24)
284 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB NOM BIS
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
285 OSH b 22 FI SRK LO 13 FI*Bigear Prince Edward Uros International Premior Marek Chadaj EX2
ClassicOri's Deeply Deluxe (OSH ds 24) x FI*Moumouni Bianca (OSH c 22)
286 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
286 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Natalia Sidorova 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
287 OSH d 24 FI SK LO 14 FI*Clamoris Inessa Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
288 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
289 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
290 OSH n 03 FI SK LO 14 Schrödinger Hi Gustepa Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen Abs
Jim Jarmusch Bro Gustepa (OSH n) x Hippy Broccoli Gustepa (OSH n 03)
291 OSH j 03 FIN SRK RX FIN*Desmodus Lilac Negrita Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
El Shaklan Un Me Voici De Paris (OSH ds 02) x FIN*Desmodus Blue Hyacinth (OSH a)
291 OSH j 03 FIN SRK RX FIN*Desmodus Lilac Negrita Naaras Veteraani Natalia Sidorova 1
El Shaklan Un Me Voici De Paris (OSH ds 02) x FIN*Desmodus Blue Hyacinth (OSH a)
292 OSH n 03 22 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Purrrfect Mao 4 Me Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB NOM BIS
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
293 SIA n FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Elli Karamelli Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Oodi (SIA b)
294 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM BIV NOM
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
294 SIA n FIN SRK RX S*Nova Star Twix Uros Veteraani Natalia Sidorova 2
S*Ödesby's Fernando (OSH n) x FIN*Mummeli Vippelinha Funny (BAL f)
295 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
296 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
296 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Veteraani Natalia Sidorova 2
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
297 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM BIV
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
298 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
298 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
299 SIA a FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Edustava Eegon Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun Oodi (SIA b)
300 SIA b FI SRK LO 13 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
Jack Simon, CZ, JW (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
301 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
301 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
302 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
303 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM BIS
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
304 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Aika Kelmi Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
305 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
306 SYS n 02 21 FI SK LO 14 FI*Pinewoods Tainted Love Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Fantano's Love (SIA d 03 21) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
307 SYS b 02 21 FI SK LO 14 FI*Pinewoods Tequila Sunrise Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Fantano's Love (SIA d 03 21) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
308 HCL Kelmi Uros Kotikissat Martti Peltonen 2
309 HCL Hertta Naaras Kotikissat Marek Chadaj 1 NOM BIS
310 HCL Peku Uros Kotikissat Martti Peltonen 1 NOM
310 HCL Peku Uros Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
311 HCS Ninja Naaras Kotikissat Marek Chadaj 1 NOM BIS
312 HCS Vesku Uros Kotikissat Martti Peltonen 1 NOM
331 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek OLH b, OSH b, OSH b 22, OSH f, OSH f 24, OSH j 03, OSH n, OSH n 24, SIA a, SIA b, SIA n 21, SYS n 02 21, HCL, HCS, VET 2, VET Kotikissat 22
Fanelli Loredana EXO a 02 21 62, EXO f 22, EXO n 03, EXO w 62, PER d 21 33, PER g 22, RAG f 03, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI b, SBI n, ACL III, MCO II, NEM I, NFO IV, SIB I, SIB VII, SIB VIII, TUA IX, TUA V, TUA VII 39
Jones Steven L. BUR h, CYM 53, EUR a, EUR f, KOR, OCI c 24, CRX VI, RUS, SOM n 30
Koskenkangas Marjatta RAG a 03, RAG b, RAG f 04, RAG n 21, SBI b 21, SBI c, SBI e, MCO IV, MCO VI, NEM II, NFO III, NFO IX, NFO VIII, SIB II, SIB V 26
Landsnes Kasia RAG a, TUV d 61-63, TUV n 61-63, ACL X, MCO V, MCO VII, NFO VI, SIB III, SIB VI 23
Lindelöf Sirpa BEN n 24 33, BSH a, EUR fs, OCI ns 24, SNO n 05, ABY n, CRX IV, CRX V, SPH IV, VET 3, VET 4 28
Martikainen Arja BEN n 24, BML I, BUR j, EUR d, EUR d 22, EUR f 24, OCI n 24, OCI o 24, CRX VIII, SOM o, SPH II 30
Martinez Vizcaino Juan José BSH a 03, BUR n, CHA, CYM 51-52, EUR g 22, EUR g 23, EUR g 24, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, OCI bs 24, ABY a, CRX III, SOM p, SPH V 31
Peltonen Martti BAL w 67, OLH d 24, OSH d 24, OSH h, OSH n 03, OSH n 03 22, OSH n 25, SIA b 02 21, SIA c, SIA n, HCL, HCS, VET 3 24
Percynská Rihová Marie EXO d 03 24, EXO n 22, PER d 23, PER f, PER f 03, PER w 62, RAG a 04, RAG h, RAG n 04, SBI d 21, SBI f, ACL VI, ACS IV, ACS VI, MCO III, MCO ns 02 21, MCO VIII, NFO I, NFO II, NFO V, SIB IV, SRL a 03, SRL d 22, TUA I, TUA VI 40
Sidorova Natalia BEN n 22 33, BSH a 22, BSH ns 22 62, EUR a 24, EUR n 24, MAU ns, ABY o, ABY p, CRX II, CRX VII, SOM a, SPH I, SPH III, VET 4 32
11 tuomaria